Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőszervezés, de hogyan

Torolt_felhasznalo_987293
Torolt_felhasznalo_987293
Létrehozva: 2009. Április 17. 06:51

Sziasztok!

 

Barátnőmnél aktuális az eszküvőszervezés, és azon tanakodtunk, hogy hogyan lenne jobb? Ha esküvőszervezőt bízna meg vele, vagy ha ő maga szervezi és a barátai (én meg a többiek) segítünk neki.

 

Persze ha költséget nézzük, akkor az utóbbi lenne a választás, de mivel a szülők és a rokonság is azt mondta, hogy osztoznak a költségekben, így beleférne (beleférhetne) egy esküvőszervező.

 

A véleményeteket és a tapasztalataitokat szeretném kérni, ki hogyan intézte az esküvőt, illetve ha még nem volt, akkor hogyan intézné?

 

Válaszaitokat köszönöm a barátnőm és magam nevében is!

 

din

  1. 2017. június 29. 11:34108.

    Sziasztok! Tudom, hogy elég régi topic, de nagyjából végigpörgettem, kicsit nosztalgiáztam: pár hete még én is hasonló parákkal küzdöttem. :) Nemrég volt A Nagy Napunk, és most jutottam el odáig, hogy megosztom a tapasztalataimat az internet legmélyebb bugyraiban is. Tudom, hogy milyen nehéz jó varrónőt, vőfélyt, stb. találni, így talán egy most kutakodó friss jegyespárnak tudok valamennyit segíteni. :) Én elkezdtem anno magamnak szervezni, de hamar rájöttem, hogy se időm, se energiám nincs erre, így nagyon rövid időn belül kellett találnom egy esküvőszervezőt, aki onnan folytatja, ahol én abbahagytam. Így találtam rájuk: http://www.thekitchencaters.com/hu/eskuvo/ Először bizalmatlan voltam, mert a környezetemben nem hallottam túl sok jót a szervező cégekről, de ők rácáfoltak minden előítéletemre! Kedvesek voltak, figyelmesek, és tényleg mindent megtettek az elképzelések megvalósításáért! :) Szóval sok boldogságot ifjú jegyesek, meleg szívvel ajánlom a Kitchen Caters csapatát! Nyugodtan írjatok privit a részletekért! :)

  2. 2012. szeptember 20. 11:24107.
    Köszönöm szépen! Már csak két nap!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szorítsatok értem csajok! 
    előzmény:
    tarsise (106)
    2012-09-11  15:00
  3. 2012. szeptember 11. 15:00106.

    Jajj! Ezt szomorúan hallom! De biztos mindent sikerül addig megoldani, ne aggódj! Kapcsolódj ki egy kicsit, és oszd szét a feladataid! Nem szeretném tovább feszíteni a húrt, de megmondanád, hogy mi ez a játék? Nekünk többieknek még hasznunkra válna!

     

    Kitartás, és ha addig is könnyítenél a kis menyasszony lelkeden, nyugodtan írd le mi bánt! puszi: Reni

    előzmény:
    tere01 (105)
    2012-09-10  11:23
  4. 2012. szeptember 10. 11:23105.
    Hogy megy a szervezés? Hát munka mellett nagyon nehezen és lassan ment, nagyon feszült vagyok, mert szeretném, hogy minden tökéletes legyen. Az ember kipipál egy feladatot, és rögtön felmerül 2 másik... A múltkor azon akadtam ki, hogy az egyik koszorúslány kihízta a ruháját, néhány napja meg láttam egy játékot a neten, amivel meg lehet nyerni menyasszonyi ruhát, vőlegény ruhát, ékszert, cipőt, meg mit tudom én mit... persze, hogy ez pont most történik, pedig nekem nagy szükségem lett volna egy ilyen lehetőségre . Csak éljem túl a nagy napig, utána jöhet a boldogság!
    előzmény:
    tarsise (104)
    2012-09-06  16:39
  5. 2012. szeptember 6. 16:39104.
    Látom, már közel a nagy nap! Hogy megy a szervezés? Megosztanád velünk a tapasztalataidat? :)
    előzmény:
    tere01 (103)
    2012-03-22  12:23
  6. 2012. március 22. 12:23103.
    Sziasztok. Bár régi a topic, fel lehetne lendíteni, hiszen elég nehéz megszervezni egy esküvőt. Én nem is tudom, hogy mihez kapjak hirtelen. A párom Valentin napon kérte meg a kezemet. Esküvő időpontját gyorsan ki is tűztük, mert mondtam neki, h én nem akarok sokáig jegyben járni :) Így szeptember 22-én lesz a nagy napunk! Még semmit nem kezdem el szervezni. Egyáltalán meg lehet szervezni ilyen rövid idő alatt egy esküvőt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. január 18. 23:04102.

    Én le se mertem volna írni az enyémet, de a Te hozzászólásodon felbátorodtam.

     

    Az én pasimnak még szmokingja se volt, viszont volt egy csinos öltönye.

    Én varrattam egy királykék ruhát, és abban jártam az Operába, míg belefértem. (Mármint a ruhába, az Operába most is beférek.)

     

    Bejelentkeztünk az anyakönyvvezetőhöz.

    Meghívtuk az összes rokont, a baráti kört és a kollégákat, én gépeltem a meghívókat s.k.

    A szertartás után mindenkinek módja volt gratulálni és körbecsókolni bennünket, utána viszont mindenkit szélnek eresztettünk, és a két tanúval elvonultunk "lagzizni" a szemközti étterembe. Kibéreltünk egy egész boxot.

     

    Erre telt.

     

    Több "kedves" ismerősünk konstatálta, hogy nem vesszük komolyan az egészet, ez a kék ruhámból is látszott, meg abból is, hogy szerdán tartottuk az esküvőt. Meg hogy se fátyol, se lagzi, se semmi. Különben sem illünk. Ebben lehet valami, mert 35 éve ezt olvasom minden horoszkópban.

     

    Velem nagyjából egy időben ment férjhez egy kolléganőm lánya.  Olaszországból hozatott ruhában, óriási csinnadrattával, party, fogadás jobbról-balról. Már rég elvált, mikor az anyja még mindig az álomesküvőre felvett hitelt törlesztette...

     

    ---

     

    Szerintem nincs az esküvőnek olyan mozzanata, amit magatok - pláne a baráti körrel együtt - ne tudnátok megszervezni és elintézni. Akkor biztosan a Ti szájízetek szerint lesz minden, a ruhától a dekoráción át a menüig, nem pedig az, amit jó pénzért rátok tukmál egy szervező.

     

     

     

    előzmény:
    semiramis (100)
    2011-01-03  21:55

Címlap

top