Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőszervezés, de hogyan

Torolt_felhasznalo_987293
Torolt_felhasznalo_987293
Létrehozva: 2009. Április 17. 06:51

Sziasztok!

 

Barátnőmnél aktuális az eszküvőszervezés, és azon tanakodtunk, hogy hogyan lenne jobb? Ha esküvőszervezőt bízna meg vele, vagy ha ő maga szervezi és a barátai (én meg a többiek) segítünk neki.

 

Persze ha költséget nézzük, akkor az utóbbi lenne a választás, de mivel a szülők és a rokonság is azt mondta, hogy osztoznak a költségekben, így beleférne (beleférhetne) egy esküvőszervező.

 

A véleményeteket és a tapasztalataitokat szeretném kérni, ki hogyan intézte az esküvőt, illetve ha még nem volt, akkor hogyan intézné?

 

Válaszaitokat köszönöm a barátnőm és magam nevében is!

 

din

  1. 2010. március 20. 17:1676.
    Ez itt akkor most reklám:-))????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2010-03-19  12:50
  2. 2010. március 18. 12:1675.

    Hát lehet hogy olcsón vállalom ,de én nem két hónap alatt szeretnék meggazdagdni( vagyis szeretnék ,de nem így :-))hanem azt szeretném, hogy folyamatosan legyen munkám,és eddig ez a politika be is vált.

    Te akkor azon szerencsés menyasszonyok egyike vagy, aki elsőre mindent megtalált.Tényleg gratulálok.Nagyon sokan sokat mennek ,mert hiszik ,hogy mindig van egy jobb.Néha tényleg az első helyen megtalálnak mindent ,néha nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696550 (74)
    2010-03-17  15:22
  3. Torolt_felhasznalo_696550
    Torolt_felhasznalo_696550
    2010. március 17. 15:2274.

    szia móni!

     

    hát akkor te nagyon olcsón szervezel esküvőt! :) mert mi 300.000.-es árat hallottunk! Nem hiszem, hogy a telefonköltségem, és hogy egyszer elmentünk az étterembe ennyire rúgna! Szerintem 20ezer sem lehet. torta szállítás..., hát a cukrászat egyenesen az étterembe viszi, nem ?:)

    én eddig ahány esküvőn voltam, a vőfély mindent el tudott intézni, polgári után terelte a népet az éttermbe, felkonferálta a a nyitótáncot, a vcsorát, a tortát, a menyasszonytáncot, a játékokat stb... lehet, hogy nekem lesz túl egyszerű az esküvőm?? :)))

    Bár nem vonom kétségbe, egy 300 fős puccos esküvőnél tényleg elkélhet egy esküvőszervező.

    Aki biztosan tudja mit akar és időben elkezdi szervezni, az meg tudja oldani egyedül. Akinek tetszik ez is-az is-amaz is és nem tud dönteni és meg akar nézni 20 helyet, felpróbál 30 ruhát stb , ott kell a segítség.

    előzmény:
    moni71 (73)
    2010-03-16  11:39
  4. 2010. március 16. 11:3973.

    Szia!

     

    Először is gratulálok neked a közelgő esküvődhőz.Másodszor csak azért írok ,mert esküvőszervezéssel foglalkozom ,és amit írtál az mind nagyon szép és jó, csak egy-két apróságot elfelejtesz.Az, hogy a neten keresel egy esküvői szolgáltatót aki ott hirdeti magát, de oda el is kell menni,(idő,benzin,parkolás esetleg szabadnap)és esetleg egy személyes találkozás során mutat referencia anyagot ,az még nem jelent semmit .Nem biztos, hogy a nagy napon ott lesz időben,nem biztos hogy a azt mondja amit megbeszéltetek és pont azt csinálja, amit Ti szeretnétek.

    És még tudnám sorolni mennyi buktató lehetséges.És azt ne is mondjam ,hogy majd a nagy napon mindenki tőletek akar tudni minden információt(mi ,hol lesz hány órakkor meddig tart,mikor jön a torta stb.)

    És még egy félreértés, a szervezés nem kerül több százezer forintba.Amit kifizetsz az esküvőszervezőnek, megspórolod  a telefonköltséget, a helyszínre járás és a szolgáltatókkal való találkozásokat .Ez idő alatt a pároddal lehesz és álmodozhasz.

    Csak ennyit szeretttem volna hozzá tenni .Mégegyszer nagyon sok boldogságot kívánok Nektek.

    Móni

  5. 2010. március 10. 08:5972.

    Szia Skri! Az esküvő kiállításokra csak ötletgyűjtés szempontjából érdemes elmenni. Max. kettőre érdemes elmenni, nagyjából ugyanazok a szolgáltatók vannak mindenhol. Aztán ha az ember már komolyabban foglalkozik a dologgal, végső soron úgyis az interneten fogja megtatlálni azt, amire szüksége van.

    üdv: Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (71)
    2010-02-01  16:57
  6. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2010. február 1. 16:5771.

     

     

    Sziasztok!

     

    Sok barátnőm szervez idénre esküvőt és tanácsokat kérnek tőlem... Rengeteg esküvőszervezővel, esküvőkiállítással lehet találkozni.

     

    Ti voltatok valamelyik esküvő kiállításon? Vannak kisebbek is -azokra érdemes elnézni?

     

    Skri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. január 15. 19:4770.

    Hello!

     

     

    Meg szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne belőlem esküvőszervező.

    Most vagyok 3.-os szakközépiskolás.

    Ha esetleg valami ötletetek van, hogy hogyan és mi módon kezdjem el és milyen suliba, akkor kérlek írjatok.

     

    Nagyon örülnék neki ha valaki részletes információval tud szolgálni....

     

    Előre is köszönöm!!!

     

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_560212
    Torolt_felhasznalo_560212
    2009. november 17. 17:3969.

    Sziasztok lányok,

    ez a sok hozzászólás az esküvőszervező témában is megerősített, hogy elmegyek a Gundelbe november 29-én. Már csak azért is, mert ingyen van, és két esküvőszervezővel is tudok egy napon találkozni. A többi résztvevőről már nem is beszélve.

    Meddig lehet regisztrálni?

    Üdv, Livi

    előzmény:
    moni71 (67)
    2009-11-17  15:00
  9. 2009. november 17. 16:1868.

    Szia!

     

    Én neten néznék körül... írd be a gugliba, hogy esküvő...aztán kb. az első oldalon lévőket végig is böngészheted, biztos találsz sok érdekességet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  10. 2009. november 17. 15:0067.
    De mindent  csak  szívvel lélekkel érdemes csinálni.legalábbis én így vagyok vele.De hát nem vagyunk egyformák....hála az égnek:-))
    előzmény:
    princess77 (64)
    2009-11-17  10:04
  11. 2009. november 17. 14:4466.

    Szia Irikme!

     

    Hát ez az ! Ha mindazt  összeadod

    (újságok, benzin,esetleg telefon és idő stb) akkor lehet, hogy jobban jösz ki!Egy menyasszony  körbe kérdezi az ismerösőket,interneten lóg ,fórumozik:-))És meló után végig megy a körúton,hétvégén járja az éttermeket:-)Nem igaz??? Mi mint szervezők, találkozunk elmondjátok az elképzeléseteket,és a büdzsét:-) ami nem elhanyagolandó,és én már így állítom össze az ajánlatomat,nem megyünk el 18 helyre,hanem 4-re,a ruha szalont úgyan így megmutogatom a katalogust és már akkor odamegyünk  ahol neked megfelelő ruha van ,és ott már csak veled foglalkoznak és nem azt a ruhát tukmálják rád ami a legdrágább, hanem ami a legjonbban áll neked,mert én csak akkor visszek oda valakit, ha korrektek.És a jutalék is nagyon fontos ,de ahol tényleg rengeteg esküvő, van,  az miért fizessen? De azért van sok esküvő mert nagyon jó.És engem is csak akkor ajánlanak ,ha megvannk mindennel elégedve.Ennél jobb hirdetés nem kell:-)))szerintem...

    előzmény:
    irikme (65)
    2009-11-17  13:57
  12. 2009. november 17. 13:5765.

    Szia Móni,

    köszi az észrevételt, tényleg örülök, hogy írtak igazi szervezők, sajnos a mai világban nagyon sok rossz példával lehet találkozni, de az nagyon klassz, hogy nincs minden így, az biztos, hogy iszonyú nagy munka megszervezni egy esküvőt, és nagyon sok olyan példát láttam, ahol a végén már vérre menő csata folyt a család vagy az ifjú pár között, vagy ott volt a Szex és New Yorkban is az elmardt esküvő, a nagy szervezés miatt. Tényleg meg kell gondolni, hogy mit választ az ember, mondjuk én már elég sok pénzt elköltöttem könyvekre, újságokra az időt pedig nem is mondom, hogy mennyi ment már el és van amikor hiába:))

    előzmény:
    moni71 (63)
    2009-11-16  21:12
  13. 2009. november 17. 10:0464.

    Szia Móni!

     

    Itt jön be az a képbe, hogy ki az aki szívvel, lélekkel, becsülettel csinálja. Szerintem veszélyes általánosítani.

    Amit írsz, biztosan igaz bizonyos esetekben.

     

    Ebben a szakmában is van olyan, aki tényleg nem törődik semmi mással, csak hogy a lehető legtöbb pénzt szedjen ki a szervezésből.:(

     

    De van másik oldal is.

     

    Lehetne ezt vesézgetni sokáig. :)

     

    Mindenesetre remélem eljutunk egyszer oda, hogy tudatossá váljon a tény, hogy az esküvőszervező nem luxuscikk és nem csak sok milliós esküvőket hajlandó becsülettel levezényelni.

     

    További jó munkát: Kriszta

    előzmény:
    moni71 (63)
    2009-11-16  21:12
  14. 2009. november 16. 21:1263.

    Szia Irikme!

     

    Én mint szervező csak azt szeretném hozzá tenni ,hogy az az esküvőszervező aki csak jutalékért dolgozik az oda visz a párt ahol neki többet fízetnek (nem a legjobb helyre!!!!)Nekem is van olyan helyem ahol nyáron minden hétvégén van esküvő,mert kitünő a kiszolgálás jók az árai ,gyönyörű helyen  van,és ezért nem fizet jutalékot senkinek.Én  is vittem már párt ide .

    És mindenki jól járt :-))))

    Móni

    előzmény:
    irikme (61)
    2009-11-15  15:41
  15. 2009. november 16. 17:5462.

    Sziasztok!

     
    Látom, van egy kis bizonytalanság, úgyhogy írok, hátha segít valamit.

     

    Az esküvőszervezők pénzből élnek, ez igaz. De amennyiben felkéritek az esküvő megszervezésére, mégsem kell (jó esetben) egy fillért sem áldoznotok rá. Ő ugyanis az általa ajánlott szolgáltatóktól kap jutalékot (ez a fizetsége). Mindez úgy működik, hogy a szogáltató a nyilvános, fix árából x %-ot ad a szervezőnek. Avagy így ugyanannyiért kapjátok meg a fotóst, videóst, mint amennyi a tényleges ára. Hogy nekik miért éri ez meg, az is egyértelmű, hiszen tuti megbízásokat szerezhetnek.

     

    Persze ez az általános. Van sok eset ami másképp és máshogy működik, de a standard ez.

     

    Szerintem ha mégis szervező mellett döntötök, érdemes olyat keresni, aki ilyen díjszabással dolgozik.

     

    És hogy mennyire éri meg? A szervező sok helyen képes kedvezményeket is elérni, ahol esetleg ti nem. Arról meg litániákat lehetne írni, hogy olyan szolgálatatókkal ismertet meg titeket, akik tuti azt adják amit ígérnek. Kipróbált, ebben a szakmában sok éve tevékenykedő és sikereket elért embereket.

     

    Ráad Ő telefonálgat, autózgat (ami nektek plusz költség lenne)

     

    De ez csak pár észrevétel.

     

    Kívánom, hogy végül megtaláljátok a legjobb megoldást és legyen olyan szép az esküvője mindenkinek, amit megálmodott.

     

    Sziasztok: Kriszta

     

     

    előzmény:
    irikme (61)
    2009-11-15  15:41
  16. 2009. november 15. 15:4161.

    Szia,

    szerintem minden csak pénz kérdése, azért az esküvő szervezők is pénzből élnek:), kíváncsi lennék, arra, hogy valaki konkrétan mennyit fizetett egy esküvő szervezőnek, biztos nagy munka egy saját esküvő szervezés, de lehet, hogy olcsóbb, az esküvőszervezőre is időt kell szánni, ha azt akarod, hogy olyan legyen mint amit te szeretnél. Habár egy esküvő csak egyszer van egy életben és az pedig minden pénzt megér. De ha te szervezed magad már nagyon sok segítséget lehet kapni, amivel időt és pénzt sporolhatsz, sok jó tipp van internetten és az újságokban is, én meg szoktam venni őket, van olyan újság ami csak egy BKV jegy ára:)) és jó ötletek vannak benne, de a drágábbakból is sok mindent lehet hasznosítani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560212 (60)
    2009-11-15  15:08
  17. Torolt_felhasznalo_560212
    Torolt_felhasznalo_560212
    2009. november 15. 15:0860.

    Szia Din,

    én is ezen tipródom, de nem biztos, hogy az az olcsóbb, ha barátokra bízom a szervezést, hiszen nálunk még a baráti körben nem volt senkinek esküvője, a miénk lesz az első augusztusban, tehát ilyen téren mindenki gyakorlatlan. Egy kolléganőm mondta, akinek tavaly májusban volt az esküvője, hogy mégegyszer nem biztos, hogy maga végigcsinálná a szervezést, mert az a kevés szabadideje, ami munka után volt, több hónapig erre ment rá. Arról nem beszélve, hogy milyen nehezen egyeztették össze a párjával. Viszont egy esküvőszervezőnek ez a munkája, ő áll közvetlen kapcsolatban helyszínekkel, zenekarokkal, fotósokkal, videósokkal. Neki már valószínűleg nem az első esküvőt kell megszerveznie! Arra gondoltam, hogy lesz ez az esküvőnap rendezvény a Gundelben, pénzbe nem kerül, elmegyünk a párommal. Ahogy a programot olvastam az oldalukon, hátha választ kapok arra, hogy mi a jobb megoldás.

    Üdv, Livi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  18. Torolt_felhasznalo_814182
    Torolt_felhasznalo_814182
    2009. november 12. 22:4859.

    Egyik barátnőm esküvőre készül, és talált egy oldalt, ahol több esküvőszervezőtől lehet egyszerre on-line ajánlatot kérni. Azoknak mindenképpen jó, akik nem tudják eldönteni, hogy érné meg jobban.

    Próbáljátok ki, pár kattintást megér: www.eskuvoszervezo.hu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_768317
    Torolt_felhasznalo_768317
    2009. július 7. 23:1258.
    Nem tudom, hogy mondták-e már ezt, de nagyon fontos, hogy valaki vezesse a nagy napot. És ez nem kell, hogy vőfély legyen. El kell döntenetek, hogy vőfély vagy ceremóniamester: a vőfély népies, és annak megfelelően, mondjuk ki: falusiasan viselkedik. Voltam olyan esküvőn, ahol a gyönyörű, bár kissé kimért menyasszony már a megbeszéléskor leszavazta a vőfély által javasolt játékok, viccek 90%át (mondván hogy parasztos, ciki, őtneégessesenki), majd a lagziban is - amit inkább elegáns stílusban szerveztek - viszolyogva nézte a tyúkhúsleves felkonferálását, a népies rigmusokat, de legfőképp azt, amikor szegény vőfély repertoárja utolsó meghagyott részét elővéve sarokcsapkodós-ugrálós magántáncot adott elő.... Totális csőd volt a menyasszony és családja részéről (a vőlegény és családja szerintem inkább élvezte a stílust, ők mulatósabbak voltak).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  20. 2009. július 7. 22:4357.

    Sziasztok.

     

    Ne haragudjatok a zavarásért,de ti hátha tudtok segiteni.

    Egyik barátnőmnek lesz az esküvője nemsokára és találtam egy olyat hogy JÓasszony fogadalom.

    Na ennek a Jóférj változatát viszont nem találom sajnos.

    Hiába nézegettem itt a fórumon sokat.

    Esetleg ha valakinek meglenne,irna nekem egy privit?

     

    Szivesen segitek,ha tudok lányok.Van rengeteg képem(Frizura,smink,ruha,torta...) és dokumentumok is (ital rendelés,versek,meghivó szövegek...)

     

    Jó szevezést.:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  21. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. Április 17. 14:4556.

    Sziasztok!

     

    Nekünk szeptember 5-én lesz az esküvőnk és mindent magam szervezek, pontosabban anyu meg én.

     

    Eddig azt tapasztaltam, hogy minden jól megy, találkoztunk a vőféllyel, akinek elmondtuk, hogy eddig mit intéztünk, és elmondta, hogy szerinte az általam megálmodott nagy naphoz mikre kell még gondolnunk, stb...ez nagyon sokat segített.

    Én személy szerint nem pártolom az esküvő szervezőket, mert mint azt előttem is írták elsősorban a velük leszerződött helyeket, stb.. fogja ajánlani. Ez nem biztos, hogy baj, csak mondjuk mi a lakáshitelünkkel jártunk így, hogy az egészet rábíztuk egy hitelügyintézőre, és hát nem akart ő nekünk rosszat, de mint utóbb kiderül 100-szor jobb hitelek is lettek volna akkoriban, csak egy picivel kellett volna jobban utánajárnunk.

     

    Mellesleg én most a fodrász kiválasztásnál tatrok, és egyszerűen itt le is ragadtam, úgyhogy így a témán kívül, ha valaki tudna esetleg valami jó fodrászt és sminkest Egerben vagy környékén, aki házhoz is jön,  az nagyon nagy segítség lenne.

     

    További szép napot!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_876417
    Torolt_felhasznalo_876417
    2009. Április 17. 10:1855.

    Szerintem ezt "vérmérséklet" szerint a legjobb eldönteni.

     

    Nem feltétlenül drágább egy esküvö szervezö, ugyanis ö már bejáratott szolgáltatókkal dolgozik, ahol kedvezményeket kap. Meg lehet vele beszélni azt is, ha szerénebb esküvöt akar a pár. Nagyon sok szervezkedéstöl, rohangálástól, alkudozástól idegeskedéstöl mentheti meg az embert.

     

    Én például magunknak szervezem, de nagyon élvezem mert olyan típus vagyok. Rohangálás, szervezkedés alkudozás a véremben van.De néha én is besokallok és ma Magyarországon folyamatosan kell, hogy ne verjenek át nagyon-nagyon.

    De cserébe gondolatban százszor elöre átélem. Szerintem az elötte lévö pár hónap készülödés sokkal izgalmasabb, mint a 10-12 óra, ami nagyon gyorsan elrepül!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  23. 2009. Április 17. 10:0754.

    Műkörmöm nekem se volt, de növesztettem asz addig minden héten rövidre vágott körmöm. Először s utoljára voltam aznap körmösnél, manikűrözött, meg csinált francia lakkozást, gyűrűsujjaimra 1-1 pici matricát, ami elln hadakoztam eleinte:)

    a fodrászhoz (búra alatt csinálta körmös a körmöm közben), kozmetikushoz is elmentem, de 5 perc séta volt mind2, nem egy nagy táv. Fodrász meg eljött kozmetikushozm, utána tete fel a fátylat én is elölgombolós blúzban voltam, meg halászgatyóban, papucsban, fátyolban, sminkben mentem szüleimhez, ahol készlődtem.

    Nem volt lánykikérés, búcsúztató (valakinek nem is tetszett, csinálja mindenki olyanra az esküvőjét, amilyenre akarja), oltárnál látott meg vőlegényem, mint a filmekben:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. Április 17. 09:3753.

    Szia!

     

    En is a sajat szervezes mellett teszem le a voksom! Nekunk szinten augusztus 8-an lesz, en januar elejen kezdtem el nezelodni, tajekozodni, raadasul nekunk nehezito tenyezo, hogy Belgiumban elunk. Kb kethavonta megyunk haza, akkorra szervezem a szemelyes talalkozokat, es nagyon siman megy minden.

     

    Szerintem nezelodjon a baratnod a neten, rengeteg eskuvos oldal va, kulfoldi es magyar is, sok otletet lehet meriteni!!!

     

    Ha helyszint kerestek, ajanlom a www.eskuvohelyszin.hu-t. Itt megadhatjatok a parametereket es kidob sok lehetseges helyszint.

     

    Megirom priviben az emailcimem, ha gondolod, szivesen segitek, van egy jopar arajanlatom es mivel ugyanaz a nap, hatha talaltok kozte olyat, ami tetszik es meg szabad.

     

    Ja, es ami nagyon fontos, mindenkepp hatarozzak meg baratnodek a max koltsegkeretet, mert nagyon el lehet am szaladni, es mindig kell egy kb 10-15% pluszt kalkulalni, elore nem lathato, kisebb kiadasokra, persze, nem feltetlenul lesz ennyi, de ez ad egy biztonsagi tartalekot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  25. Torolt_felhasznalo_610032
    Torolt_felhasznalo_610032
    2009. Április 17. 09:3552.

    Szia!

    Nem olvastam végig az eddigi hozzászólásokat, de 2 gondolatom lenne hozzá:

     

    1. A saját esküvőjét - ahogy írtad, barátokkal együtt - az ember szervezze csak saját maga, mert az olyan jóóóóóóóóóóó! Ahogy szépen alakul, néha ellep a tennivaló, de aztán szépen összeáll. És így lesz a sajátod. Én tavaly szerveztem a miénket, és szuperjól sikerült. Tény, hogy munkámból adódóan szerveztem már pár rendezvényt, de barátokkal együtt mindenképp menni fog!

     

    2. Az esküvőszervező nem feltétlen "plusz pénz". Ő az általa jól ismert szolgáltatókat ajánlja Neked, és tőlük kap ezért bizonyos százalékot. Ez a hivatalos "fizetsége". Az más kérdés, hogy a "sikeres" esküvő végén szoktak neki pénzt adni, de arra nincs tarifa, aki amennyit úgy hálából "gondol".

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51

Címlap

top