Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önző a párom!!!!!!

Torolt_felhasznalo_915386
Torolt_felhasznalo_915386
Létrehozva: 2009. március 22. 10:08
Önző pasik...Az önző pasiknak rengeteg fajtája lehet!Ki ebben ki abban mondható önzőnek.Persze ne értsetek félre,mindenkinek szüksége van egy kis önzésre,hiszen kell törődni önmagunkkal is de akkor is vannak tulzásba vitt dolgok amit egy nő nehezen visel el egy pasitól...Egy párkapcsolatban a felek egymásnak adnak magukból egy kis pluszt,de ha csak az egyik ad a másik nem,abba a folyton adó beleroskad...Nos én megosztom veletek most néhágy apró gondolatomat a párom önzéséről.... Hasonló cipőben járó nők véleményét,tapasztalatait várom,vagy ha csak hozzá szeretnétek szolni a témához irjatok!Csak néhány példa...:összeköltözés tervezése,anyagi gondok,töprengés azon hogy honnan lesz pénz lakásra,stb...erre beköpi a párom hogy ő az idén megveszi kedvenc motrát amit már oly régóta kiván,nem érdekli ha kölcsönt kell is felvegyen rá....egy másik,ugyanehhez a témához kapcsolódik,közös lakás tervezése stb..erre egyik nap azzal áll elő hogy neki esze ágában sincs a szülői házból kiköltözni azt fogja ő szépen felujitani és ott akar élni...mire én:és velem meg a közösen tervezett jövővel mi lesz?????Vagy hogy pl. mikor van egy kis költő pénze azonnal magára költi mindent,nekem még csak egy szál virágot sem vett soha...,hát jó mondjuk alkalmakkor meglep kis apróságokkal de amugy nem jellemző rá az önzetlen adakozás és figyelmesség...Nekem van egy autóm és még a törleszt nem járt le,mivel az együttélést is terveztük javasoltam hogy menjünk el nyáron dolgozni külföldre,kifizetjük az autót igy már a sajátunknak mondhatjuk aztán a többi pénzt befektetjük vmibe ami közös érdeket szolgál,mire ő:te nem gondolhatod komolyan hogy én azért fogok gürizni külföldön hogy a te autód törlesztő részletét kifizessem,mikor még egy motrot sem tudok megvenni magamnak?...és még ezer ilyen kis apró dolog ami valójában nem nagy dolgok de viszont sokat jelentek,mint pl azt nézünk este tv ben amit én akarok,azt a zenét hallgatjuk amit én akarok,ha az megy amit te szeretsz azonnal elkapcsolom vagy hogy ha megkérem valamire hogy hozza már ide nekem,a válsz:menj és vidd oda magad,vagy ha utazunk kánikulai melegben és csak két korty viz maradt az üvegben ő mindkettőt megissza és nekem nem marad...szóval ilyen és ehhez hasonló önzései vannak a páromnak amik nagyon zavarnak....Még megtud változni az ember?Letudja győzni a hibáit?Remélem igen!!!!!!!!!
  1. 2009. március 23. 17:31151.

    A párommal mindketten oroszlánok vagyunk....az összes rossz ,tipikus tulajdonsággal együt...

    Nahhh gondolhatjátok milyen hurrikánok szoktak lenni ha mi összecsapunk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. március 23. 17:23150.

    Sziasztok!!!

     

    Hihetelen mennyire hasonló problémáink vannak.

    Csak olvasom és olvasom és mintha én irtam volna a sorokat.

     

    Megdöbbentő... nem tudok többet irni róla, már mindent emlitettetek ami az én kapcsolatomban is problémaként jelen van ill. volt.

     

    Viszont nem biztos hogy azért ilyen mert nem szeret.

    Szeret, csak a családban ő volt a kedvenc, az első és neki az a természetes.

     

    Ha óvatosan megpróbálod "irányitgatni" akkor sikerül változtatni rajta.

     

    Én elkezdtem úgy viselkedni mint ő... nem kináltam, névnapon nem irtam már hajnalban smst, csak valamikor délután.

     

    Elkezdte érezni hogy talán már nem érdekel annyira (persze nehéz volt nagyon ezeket megtenni) és összekapta magát.

     

    Úgy gondolom egy próbát megér, 1-2 esélyt is ha nagy a szerelem, de utána már hallgassunk az eszünkre ha nincs változás.

     

    Sokkal rosszabb egy kapcsoltaban magányosnak lenni, mint egyedül lenni. 

    előzmény:
    .::::::. (132)
    2009-03-22  14:32
  3. 2009. március 23. 15:22149.

    szia !

     

    Szerintem nem fog megváltozni a párod!

     

    Minél több időt fogtok együtt tölteni annál önzőbb lesz. Ha neked így jó folytasd, de szerintem lehet hogy szünet kellene a kapcsolatban !!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  4. 2009. március 23. 13:46148.
    De önző is! Ne kíméld!
    előzmény:
    WinchEszter (146)
    2009-03-23  13:43
  5. Torolt_felhasznalo_666799
    Torolt_felhasznalo_666799
    2009. március 23. 13:43147.
    KÖSZÖNÖM HOGY LÉTEZEL!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    tobijano (139)
    2009-03-22  20:52
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 23. 13:43146.
    Ez a férfi nem önző. Ez a férfi nem szeret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  7. Torolt_felhasznalo_666799
    Torolt_felhasznalo_666799
    2009. március 23. 13:42145.

    Kedves Kicsike!

     

    Sajnos éppen most ért véget egy kapcsolatom pont ebből kifolyólag és nem tudlak sok mindennel bíztatni.

    A történetem a következő, címszavakban:

    1, 500 km-re laktunk egymástól, kéthetente találkoztunk. Volt mikor ő jött volna, inkább rokonokat kellett meglátogatnunk, mert neki ez fontos. Hogy közben az én szüleimmel hogyan ismerik megy egymást, megismeri-e az én városom….nem érdekelte.

    2, Ha én nem költözöm vége.

    3, Közben bizonyos internetes oldalakon tovább ismerkedett, flörtölt, mondván, neki ez kell, kellenek az emberi kapcsolatok. (na de szexpartnerkereső?)

    4, Közös jövő: ő nem hajlandó költözni, még csak egy utcával odébb sem, marad a mama és a ház, amit felújít. És én? Az én álmaim? Már majdnem meggyőzött hogy ez az egyedüli megoldás, mert pénzünk nincs.

    5, Hitelfelvétel. Ő már nem tud, mert már van, persze nem értünk. Én meg csak az ő házára esetleg. Hát nem.

    6, Ajándékok. Mindig megleptem valamivel. Mindig igyekeztem örömet okozni. Nőnap? Az meg mi? Virág? Az minek? Csoki? Nesze, reggel vettem magamnak de nem ettem meg. ????????????

    7, Haverok? Fontosak a barátai. Én egyedül idegen városban ugyan miért nem barátkozok? Én viszont olyan életmódot folytatok, ami miatt ő nem találkozhat régi jó lány „ismerőseivel”, nem hívhatják lányok a múltjából (mind jófej csajJ). Tehát elzárom a külvilágtól. És én 500 km-re????

    8, Szex. Eleinte minden szuper, de egyre kevesebbszer akar együtt lenni? És az már nem szeretkezés hanem inkább szex? És az utóbbi időben már csak akkor ha rámászok? Mert ő fáradt. És gondjai vannak. És nekem nincs?

    Ó Csajok még számtalan jel volt, amit mindig gyorsan eltemettem magamban. Becsuktam a szemem és nem engedtem látnom. Ne hagyjátok magatokat! Nem mondom hogy rossz ember, csak nem én vagyok számára az igazi! Nem szerelmes! Egy ember, mikor szerelmes lesz, felad annyi mindent a másikért, amennyit csak bír. Persze megmaradnak elvek, de azért mégis alkalmazkodik. Lehet magyarázni a dolgokat, hogy de hát ő ilyen. Igen, lehet. De erre vágyunk????

    És még egy mondat: a jelek mindig ott vannak a kezdettől fogva!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak észre kell venni és beismerni, tévedtünk, ez nem az amit akartam. Még ha fáj is.

    Kitartás mindenkinek és sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  8. Torolt_felhasznalo_649709
    Torolt_felhasznalo_649709
    2009. március 23. 10:56144.

    Szerintem a legtobb pasi onzo. A kerdes csak az, hogy mennyire. Lehet, hogy mi nok azert vagyunk kevesbe onzok, mivel benne van a genjeinkben az odadas, masokrol valo gondoskodas.

    Egyebkent kivancsi lennek, hogy az elozo parkapcsolataitok alapjan alatudjatok-e tamasztani, hogy minden pasiban van kisebb-nagyobb onzoseg!?

     

    Azon nem kell meglepodni, hogy egy huszon par eves fiu onzo es meg nem akar elkotelezodni. Majd 5 ev mulva lehet, csak addigra a topikinditonak igencsak fog ketyegni a biologiai oraja.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 23. 09:50143.

     

    Ez a krapek tökre bunkó...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  10. Torolt_felhasznalo_432210
    Torolt_felhasznalo_432210
    2009. március 23. 09:05142.

    22 évesen még valóban ne a közös ház,és a megállapodás kell hogy a tervei közt szerepeljen.Nem önző,csak élni szeretne még,és ezért tiltakozik a kötöttség ellen!

    Most tombolja ki magát ,ne 30 évesen jöjjön rá,hogy még mennyi mindent nem tett meg,és borítson,mikor már gyerekeitek vannak!

    Szerintem élvezni kellene a fiatalságotokat,nem közös jövőt tervezgetni,csak örülni annak,hogy együtt vagytok.

     

    Biztos fog változni,ha már neki is fontos lesz az,hogy megállapodjon.

    Lehet,hogy az veled lesz,lehet hogy nem.Lehet talál mást,lehet Te találsz mást!

    De az biztos,ha tovább erőlteted a közös jövőt,akkor ki fog lépni a kapcsolatból.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  11. 2009. március 23. 09:05141.
    Soha nem fog megváltozni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  12. 2009. március 23. 03:31140.

    Sziasztok!

     

    Én lány vagyok, de néha én is szoktam ilyet csinálni.

    néha szólok neki, hogy bújjon hozzám, mert olyan jó érezni, aztán egy kis idő múlva, amikor már elaludt "lerugdosom" magamról , mert nehéz, én meg nem tudok elaludni.

     

    Ha csak ez az egy momentum lenne, erre még azt tudnám mondani, hogy megértem, de a többivel együttvéve: iszkiri!

     

    Annyit még hozzáfűznék, hogy egy kapcsolatban igenis képes megváltozni vki, egészen addig, amig a másik már elfogadja a hibáit, de ez nem rövid folyamat és csak akkor lehetséges, ha még él a szerelem vagy a szeretet.

    előzmény:
    dinamiqs (138)
    2009-03-22  18:41
  13. 2009. március 22. 20:52139.

    Én egy pasi vagyok, méghozzá már nem is fiatal. Azt kérdezed, meg tud-e változni az ember, le tudja-e győzni a hibáit? Ezt igazán magadtól kell megkérdezni, mert szerintem neked kell megváltozni! Méghozzá az a legfontosabb, hogy végre kinyíljon a szemed, s meglásd, hogy ez a pasi nem hozzád való, esze ágában sincs komolyabban gondolni a jövőre. Megszokta anyuka mindenre kiterjedő fiyelmét, s nem hajlandó engedni abból, hogy ő az első. ( ezért sem akar elköltözni otthonról ). Véleményem szerint sűrgősen szakíts vele,mindenféle " megbeszéljük" körítés nélkül, mert úgy sem fog megváltozni, s ha összekerültök, még azt is veled fogja megcsináltatni, amiért eddig anyukáját ugrasztotta.  Hidd el, vannak ettől sokkal jobb, figyelmesebb pasik is, csak járj nyitott szemmel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  14. 2009. március 22. 18:41138.

    ..alapjáraton nincs soha egy kedves szava. Pl. még azt se engedi, hogy este hozzábújjak, mondván hogy úgy nem tud aludni.

     

    Na de lanyok, konyorgom, miert kell nektek ilyen pasi?!

    előzmény:
    .::::::. (132)
    2009-03-22  14:32
  15. 2009. március 22. 18:39137.

    Szia!

     

    Én 8 évig voltam olyan vak, hogy ezeket az "apró hibákat" elintéztem annyival, hogy biztos az én hibám stb.... még hozzá is mentem. Pedig nagyon sokszor átvágott, leégetett mások előtt, összevesztem a szüleimmel miatta, takargattam a hazugságait, mindent megbocsátottam neki, mindent elviseltem, mert szerettem. Aztán jött a krízishelyzet - és ő nem állt mellém. Ilyen-olyan kifogással. Még ezt sem vettem fel annyira, bár már akkor megfordult a fejemben, hogy ezt nem így kellene csinálni egy házaspárnak. A feleség dolgozik, a férj plázázik és hazudozik, hogy itt meg ott dolgozik. A feleség viszi haza a pénzt, a férj meg beosztja. Házasságkötés utánis anyukával él tovább, mert "ő rá van szorulva". Beadta a válókeresetet nyomatékos kérésemre. 

    Azóta rendbe jött az életem, mert olyan párom van, akiben MEG LEHET BÍZNI.Javaslom: lépj ki ebből a kapcsolatból, ha nem akarsz szenvedni, kínlódni. Közben meg elszalasztod azt, aki megérdemel Téged. Sok sikert. Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  16. Torolt_felhasznalo_463339
    Torolt_felhasznalo_463339
    2009. március 22. 18:22136.

    akkor elnézést!

     

    nemrég volt egy topic, ilyen témával.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (80)
    2009-03-22  12:25
  17. Torolt_felhasznalo_915386
    Torolt_felhasznalo_915386
    2009. március 22. 16:58135.
    Huhh..hát igy olvasva téged beleborzongtam mert mintha az én páromról beszélnél....megdöbbentő a hasonlóság...és én is ugyan ebben reménykedem mint te hogy ha jön egy jobb,gondolkodás nélkül lépni fogok,mert tudom hogy esélyem nincs boldognak lenni hosszu távon ebben a kapcsolatban.Amugy mi is ugyan igy mikor szakitottunk párszor mindig max egy hónap de sokszor még annyi sem kellett és jött könyörögni vissza magát én meg mindig megsanáltam.De ritka a ó szó az ő szájából is sanos...
    előzmény:
    .::::::. (132)
    2009-03-22  14:32
  18. Torolt_felhasznalo_915386
    Torolt_felhasznalo_915386
    2009. március 22. 16:53134.
    Ugyan ezeket müveli az én párom is.Volt hogy vacsira hivott egy közös barátunk a barátnőjével.Én készülődtem az estére,mire ő megérkezett feldulva és provokálta a veszekedést hogy aztán el tudjon rohanni...Persze én is ugya ugy mint te,nem akartam a közös barátokat cserben hagyni és felmentem hozzuk...és ott találtam a páromat amint óizüen egy pohár bort iszogatva cseverészett a barátaink férfi tagjával,mig a csaj épp telefonálni akart nekem hogy menjek már fel nehogy otthon maradjak egyedül...Hát igy ilyen és ehhez hasonló huzásai neki is voltak...De most besokalltam és ma is félvállról válszolgattam neki,egész jó taktika,nem érzi annyira nyregben magát...
    előzmény:
    .::::::. (126)
    2009-03-22  13:38
  19. 2009. március 22. 14:48133.
     Na ez a pasi nem fog már változni semmit sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  20. 2009. március 22. 14:32132.

    Azt hiszem egy cipőben járunk. Lejjebb már említettem, hogy nekem is ilyen önző a párom. Mi is 2 éve vagyunk együtt, és én túl türelmes vagyok hozzá. Pl. amikor fél évig nem volt munkája akkor mindig biztatgattam, hogy ne aggódjon, mert ügyes, és biztosan fog találni, addig meg kibírjuk vhogy.

    Viszont amikor nekem nem volt ugyanennyi ideig, akkor minden nap nekem támadott, hogy én milyen egy szerencsétlen lusta vagyok, nem is akarok dolgozni stb. pedig nagyon jól tudta, hogy interjúról interjúra járok, és azzal telnek a napjaim hogy állásokat nézek.

     

    Amúgy a te szüleidnek mi a véleményük a párodról? Mert az enyémek már fél éve nem is beszélnek vele. Attól félnek, nehogy összeházasodjak vele vagy ilyesmi, mert szerintük ha lenne gyerekünk, azt is elperelné tőlem ha válásra kerülne a sor. És sajnos én is el tudnám róla képzelni....Mondjuk azért idegesít egy kicsit, hogy mindig le akarnak róla beszélni. Hiába tudom, hogy igazuk van, én szeretném eldönteni hogy kivel legyek. Egyébként már mi is szakítottunk néhányszor, de az nem tartott tovább néhány óránál, mert mindig ki akart velem békülni. Olyankor bedobja magát, de alapjáraton nincs soha egy kedves szava. Pl. még azt se engedi, hogy este hozzábújjak, mondván hogy úgy nem tud aludni.

    És ő is kitalálta, hogy a szülei házánál beépíti a tetőteret magának. Én oda biztos hogy nem fogok költözni. Főleg így, hogy bármikor összeveszhetünk, ő meg csak szépen kirakna onnan.

    De én már eljutottam odáig, hogy mivel hiába szakítunk, úgyis mindig ki akar békülni, én meg megsajnálom....inkább vele maradok, de amint látok lehetőséget egy új kapcsolatra, nem fogok tétlenkedni. Szerintem ez az egyetlen módja hogy képes legyek végleg otthagyni őt, ha másba leszek szerelmes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (93)
    2009-03-22  12:49
  21. 2009. március 22. 14:01131.

    Nem értem, miért akarsz várni, amíg ő megérik az összeköltözésre?

    Hiszen egyetlenegy jó, szerethető tulajdonságot sem tudtál megemlíteni! Mégis miért várnál 29 évesen egy kiforratlan emberre? Talán pár év múlva majd valami csoda folytán engedi, hogy te igényeid is érvényesüljenek ebben a kapcsolatban? Meghagyja neked az üdítőt, és emberszámbva vesz? Tudod, én a csodákban nem hiszek.

    De abban igen, hogy pár évig még elvergődsz mellette, majd 30 fölött egyedül maradsz, és jön a pánik, hogy nincs még családod, most mi lesz? Talán ezt nem kéne megvárni.

    Egy kapcsolatot csak a közös célok tartják meg, minden más csak ideig-óráig működik. 

    Itt mi a közös cél?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (113)
    2009-03-22  13:13
  22. 2009. március 22. 13:48130.

    Hát nem tudom ..... Mi a valószínűsége, hogy 6-7 év múlva is olthatatlan szerelmet érez irántad? Te akkor már 35 körül leszel. Akkor kezded el megkeresni életed párját?

     

    Szerintem azért mondogatja ő is az összeköltözést, mert érzi, hogy neked ez milyen fontos. Lehet, hogy ő is szeretné, hogy neki is fontos legyen, de nem az, mert nagyon fiatal hozzá.

     

    Ha azt mondanád neki, hogy "elnapolva az összeköltözés, inkább érezzük jól magunkat, élvezzük az életet ", tuti, hogy megkönnyebbülés látszana rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (113)
    2009-03-22  13:13
  23. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. március 22. 13:47129.

    Szerintem ennyire nem lehetsz naiv, hogy ne lasd hogy nem szeret es nem akar veled kozosen semmit.

    Bocs hogy vulgaris vagyok de azert mert valaki jol tud kefelni nem kell kozos jovot epiteni vele. Hasznald arra amire valo: sexre, amig nem talalsz jobbat.

    Ha viszont szeretsz aldozati szerepben elni akkor csak maradj vele de ne nyavajogj, mert o  nem akar es nem is fog megvaltozni.

    Ha jol ertettem idosebb is vagy nala, csak kihasznal amig nem un meg.

    Lepj mielott romba donti az onbecsulesedet. Sok szerencset!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915386 (1)
    2009-03-22  10:08
  24. 2009. március 22. 13:45128.

     

    Na de ha örökbefogad /Jolie-ból kiindulva/?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (127)
    2009-03-22  13:41
  25. 2009. március 22. 13:41127.

    na az becseszne!!!!!!!!!

     

    inkább veszek neki egy vagon óvszert!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (125)
    2009-03-22  13:37

Címlap

top