Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házvezetőnőt keresek!!!

Torolt_felhasznalo_416983
Torolt_felhasznalo_416983
Létrehozva: 2004. január 22. 15:25
Drága Nőtársaim!

Hihetetlen, de igaz! Egy kerek hónapja keresek házvezetőnőt budai családi házamba, négy fős háztartásomba, de egyetlen komoly jelentkező sem akad. Eddig három hölgy hívott fel, de vagy csillagászati összeget kértek (1700 Ft/óra!!!), vagy nem akartak teljes munkaidőben dolgozni. Állítólag nagy a munkanélküliség Magyarországon, főként a szakképzettséggel nem rendelkezők körében. Akkor hogy is van ez? Miért nem találok én senkit? Mi a véleményetek? Hol tudnék hatékonyan keresni? Esetleg tudtok ajánlani valakit? Segítség!!! Elborít a kosz!:))))
  1. 2004. augusztus 8. 22:49201.
    Szegeny Szaki-neni, ennel bizony sokkal tobbet erdemel. . . .
    Nem lehetne valamit tenni. . . . ????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (199)
     
  2. 2004. augusztus 8. 22:47200.
    igen Zyla---
    "korpa koze keveredsz, megesznek a disznok"

    :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (198)
     
  3. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. augusztus 8. 22:45199.
    Az én édesanyám 4o éves munkaviszony után ment nyugdíjba és utána mivel kicsi nyugdíja van 5oooo. -ft konyhalányként alkalmazták egy büfében pedig mesterszakács volt. nem szégyeli csak azt hogy az ő kis 25o. -ft-os órabérét is megakarták fúrni hogy olcsóbb munkaerőt találjanak ami egy román nőt jelentett 13o. -ft-ért. Ez a szégyen sajnos és mindez egy ismert magánklinaka büféjében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 8. 22:43198.
    "Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. "

    Értsd, akire akarod. /Én rád gondoltam/
    előzmény:
    Andrea999 (196)
     
  5. 2004. augusztus 8. 22:36197.
    Tudom! Nálunk is majdnem minden titkárnőnek diplomája van. A sima gépírósulival levőket elküldték.

    Ez a nő nem érti, hogy ez tulajdonképen három szakma amit nyolc órában kér és mindegyiket profi szinten kell csinálni ez háznál ha alkalmazásban van.
    előzmény:
    bababetű (194)
     
  6. 2004. augusztus 8. 22:35196.
    Nem tudom, hallottatok-e mar errol: Angliaban es Hollandiaban van a vilag legdragabb es legrenomesabb inas es hazvezetono" iskola, a Butlers Academy. Aki onnan vegez, az kb. evi 80-150, 000 dollarral KEZD egy evben. Ezek az emberek a konyvelestol az adminisztracioig, a nyelvektol a jo modorig mindent megtanulnak. Nagy hazakat vezetnek, 10-20 alkalmazott is sokszor dolgozik alattuk.
    Nem csak arrol van szo, hogy valami kis lakasban valaki a WCt kipucolja. . .
    A hazvezeto"(no)es a szakacs komoly foglalkozasok.
    Persze, nalatok, mindig leneztek a "csencsiket". . . ideje lenne mar, hogy kimasszatok a regimodi feudalis gonsolkozasmodotokbol.
    Ugyszinten, meg kene tanulni azt is, hogy ebben az eletben mindenki annyit kap, mint amennyiert HAJLANDO fizetni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 8. 22:30195.
    Azért fiatalok is vállalják, mert szükségük van a pénzre a tanulmányaikhoz. Az idősebbek meg gyakran a gyerekeiket segítik az így megkeresett pénzzel. Azt gondolom, ez is egy tisztességes munka, el kell végezni. Elmesélek nektek egy érdekes esetet a munka megítéléséről. Amerikában egy egyetem professzoránál voltunk vendégségben. Az esti partyn bemutatta a lányát, világszép hercegkisasszonyt. Nagyon értelmes, helyes teremtés. Másnap bementünk az egyetemre, és a folyosón rámköszön egy nő, nézem hogy ki ismerhet itt engem, és hát a professzor lánya volt ott felmosó cuccokkal. A munka az munka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (192)
     
  8. 2004. augusztus 8. 22:29194.
    :o)))
    A barátnőm titkárnő 1979 óta, 41 évesen diplomázott le és szerzett középfokú nyelvvizsgát, hogy titkárnő maradhasson 25 évi munkaviszony után. 25 éve ugyanannál a cégnél dolgozik.
    Igaz ő így köztisztviselői fokozatba került magasabb bérrel. Főosztályvezető mellett van, nem unatkozik.
    előzmény:
    i.nora (193)
     
  9. 2004. augusztus 8. 22:25193.
    Ebben igen is van realitás. Én elmernék menni bejárónőnek, mert értek mind a háromhoz, de komoly tárgyalásnak kellene lenni ahhoz, hogy bejárónő-titkárnő legyek. Mert mint tudjuk, hogy ma a levelezések egy része is emailon keresztül történnek, teháét a számítógéphez is kell értenie felhasználói szinten. Ne adj isten, ha takarítáds közben esetleg a számítógépből kiesett dugeszt is kell tudnia, hogy hova tudja vissza, mert ha nem akkor nem tudja elküldeni a levelet, vagy nem tudja megírni. Tehát kicsit többet kell hozzá érteni, mint egy felhasználónak. Mert én mint felhasználó a munkahelyemen odahívom a hardwerest, de otthon már nem hívthatom oda, hogy baj van a gépemmel, mert nem tudok a nyomtatóban festéket cserélni. Szóval komoly munkaidőbeosztást, heti tervet kellene csinálni ahhoz, hogy napi nyolc órában minden beleférjen úgy, hogy az profi munka legyen. Mert nem tud minden nő, főzni is jól, meg takarítani is jól, meg titkárnő is lenni egyben jól. Mert úgyebár jól kell csinálni bármit csinálunk, ha már vállakozunk rá.

    Úgy hogy nyugodtan mond a gyerekeidnek, hogy tanuljanak csak, mert ha máshol nem tudnak elhelyezkedni, akkor talán bejárónő-titkárnők tudnak lenni 500. -ft-os órabérért.
    előzmény:
    gafettka (184)
     
  10. 2004. augusztus 8. 22:20192.
    Tudod, csak én azt nem értem, hogy mi a máknak menjek én magánrendelőbe, ha van biztosításom és ott a szakrendelés?
    Ne menjünk ebbe bele.
    A diplomásokkal kapcsolatban, meg most éppen nagyot fordult a kocka. Annyi van belőlük, hogy Dunát lehet rekeszteni, szakmunkás meg egyre kevesebb. Ez is egy érdekes probléma.
    Pont a szakmunkával kapcsolatban jut eszembe, hogy ma egy jó bejárónőt találni szinte képtelenség. Inkább az idősebb korosztály vállalja, a fiatalok szinte alig.
    előzmény:
    senpenlamo (190)
     
  11. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. augusztus 8. 22:13191.
    ja és még annyi hogy a heti egy takarítás az náluk nagytakarítást jelentett szó szerint mindent . Hétfőnként elsem tudjátok képzelni miket találtam a gyönyörű fehér padlón az asztal alatt az étkezőben az egész heti étlapot. A ház asszonya egyszersem fogta meg a seprűt hogy felszedje. ÉS HA vendégeket fogadtak akkor mindig az előtt egy nappal kellet mennem rendet rakni és eltüntetni a mocskot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 8. 22:10190.
    Nos, erre csak azt tudom mondani, hogy nekem több diplomám van, nagyon sok évet tanultam a tudásért, és soha nem éltem ezzel vissza. Amikor orvosnak ment, tudta, mennyit kell érte tenni. De akkor még nem hiszem, hogy az szerepelt a tervei közt, hogy majd mennyi hálapénzt gyűjt. A fizetésből ugyanúgy meg tud élni, mint bárki más. csak mondjuk nem telik belőle luxusra, külföldi utakra, stb. Sajnos, ebben az országban az összes diplomás nagyon keveset keres, ez a régi renszer maradványa, amikor szégyen volt, ha valaki diplomás, és többet keresett a segédács egy gyárban, mint egy mérnök. Ezek a különbségek csak arányaikban csökkentek, alapvetően megvannak most is. Nézz meg egy orvost pl. Angliában, Svájcban, annyi a fizetése, hogy nincs szüksége hálapénzre. Nem tarthatja a markát a mérnök, a tanár, a biológus, az építész, a vegyész és az összes diplomás. Mégis, mit szólna bárki is, ha menne a gyerekéért az iskolába, a tanár pedig állna a kapuban, és kérné a hálapénzt, mert oly kevés a fizetése és ma nagyon jól okosított?Hát ez elég érdekes lenne. Ugyanilyen érdekes az orvos esetében is. Ha valaki mást akar, többet, jobbat, menjen magánrendelőbe, és fizesse ki a vizit árát. Az orvosok többsége éppen ezért magánpraxist indított, törvény adta lehetőség bárki előtt. jogosan tették, többlet munkáért többlet pénz, és máris nincs szükség hálaapénzre. Becsületes orvosok is vannak, ott is, akik nem tudnak magán rendelőt működtetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (180)
     
  13. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. augusztus 8. 22:08189.
    Hát szerintem is jól kell tudni főzni és ismerni kell a családot hogy mit szeret hogy szeret a gyerekenek attól függ hogy hány évesek tudni kell a fűszerezést és sorolhatnám!!! De én bátran főzök mert az édesanyám mesterszakácsnő és tőletanultam főzni ráadásul az egyik szakmámmal élelmezési alosztályvezető helyettes voltam.
    Annyit írtam az orvosokkal kapcsolatban csak hogy amit ő könnyedén megkap hálapénzt azt inkább a fogához veri mintsem egy házvezetőnek aki az ő koszát takarítja ingjeit vasalja persze előtte ki is kell mosni stb hogy annak a nőnek 2oo. -ft -tal is többet adjon!!!! Az 5oo. -ft-os órabér egy napi takarításért egy jó órabér én is ledolgoztam mindig a napjaimat de ha mást is kell csinálni nem csak takarítani akkor a napi 5ooo. -ft nem sok!!!!!!!!! És még ezt is sokallták ezt írtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 8. 22:07188.
    szóval csak ezért vagyok olyan indulatos, és sajnos még sorolhatnám. . . ! még egyszer bocs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (187)
     
  15. 2004. augusztus 8. 22:07187.
    Inkább nem gondolod bele. . .
    előzmény:
    kacsuka (186)
     
  16. 2004. augusztus 8. 22:03186.
    a körzeti nálunk meg nem küldött az eszméletlen Nagymamámnak rohammentőt, hogy a sima majd csak jön 5-6 óra múlva, várjuk ki. . . ! magánmentőt hívtunk végül, de aki nem teheti meg?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (181)
     
  17. 2004. augusztus 8. 22:01185.
    az ilyen még csak nem is orvos. . . !

    és aki a mi Nagymamánkat felvette a kórházba, és mindent megtett a kollégájával ellentétben a Nagymamámért, az sem fogadott el sem pénzt, sem később bonbont! még én éreztem magam kellemetlenül, de megmondta: Ő csak a munkáját végezte. . . ! nagyon jó volt látni, hogy vannak még ilyen orvosok is, főleg az előző kollégája után, aki sorba rakta el az 5000eseket, és sokszor meg sem vizsgálta a Nagymamámat (csontvelődaganatos), hogy tök jól van. . . ! a végén majdnem meghalt agyvérzésben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (181)
     
  18. 2004. augusztus 8. 21:57184.
    nem értek egyet, de mindegy. . szerintem a legtöbb nő vezet háztartást, a sajátját, és a többség nagyon jól. moindegy, hagyjuk. tulajdonképpen akkor mondhatnám a gyerekeimnek, hogy nem fontos tanulni, főiskolára, egyetmre menni, mert takarítónőként is kereshettek majd annyit, mint felsőfokú végzettséggel és 2 nyelvvizsgával? szerinted ez lenne a reális? szerintem ebben semmi realitás nincs, és ez nem is baj.
    előzmény:
    i.nora (182)
     
  19. 2004. augusztus 8. 21:55183.
    jav. bejárónőjét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. augusztus 8. 21:52182.
    Ma egy jobb helyen egy titkárnőtől felsőfokú végzettséget várnak el úgy mellesleg. A 8 ált. isk. gépírók ideje már régen lejárt. Aki elmeri vállalni, hogy egy családnak főz pénzért annak átlagon felül kell tudni főzni! Mondhatnám azt, hogy az megint egy plussz végzettsdég. Plussz aki elmer menni egy puccos házba takarítani, annak azt is profi szinten kell tudni, mert aki a munkahelyemen az irodámat takarítja, ha ismerném, lehet, hgoy eltörném a kezét, mert mindig elfelejtem, hogy fehér nadrágban véletlen sem tegyem a lábam keresztbe az asztalnál, mert azonnal mocskos lesz a nadrágom, ahogy az íróasztal aljához ér a lábam. A pórszívózásról meg jobb nem is beszélni. Szóval ilyen munkáért eg petákot sem adnának egy házban, nem az általad oly sokra becsült 500. -Ft-ot.

    Tudod, a tudást minden területen meg kell fizetni!!! Még a bejárónőét is, mert semmivel nem kevesebb, mint az aki alkalmazza. A maga területén úgyanannyit tud!
    előzmény:
    gafettka (173)
     
  21. 2004. augusztus 8. 21:52181.
    Na és akkor azt gondold el, amikor a fiam hasán volt egy piros folt, elmentünk a körzeti háziorvoshoz. Egyből el akart küldeni maszek! vérvizsgálatra, /ami 4000 ft. lett volna/ hogy ez bizony Lyme kór. Hiába mondtam, hogy kullancsnak még nyomát sem láttuk. Felhívtam a László kórházat, ahol azt mondták, hogy ingyenes megvizsgálják másnap a gyereket. Egész éjjel alig aludtam, már mindent rémséget láttam magam előtt.
    Másnap.
    Kórházba be, orvos megnézi gyermekemet és elneveti magát. Ez egy sima macskától szerzett gombás fertőzés. Én elbőgtem magam. Nem mondom el, hogy minősítette a kollégáját. Ja ez az orvos nem fogadott el pénzt. :)

    Bocs az offért.
    előzmény:
    kacsuka (177)
     
  22. 2004. augusztus 8. 21:47180.
    Hidd el egy véleményen vagyunk, de a tapasztalat mégsem ezt mutatja. Ha fizetsz, akkor igenis elküld plusz vizsgálatra, többször ránéz az emberre a kórházban, nagyobb eséllyel észreveszi, ha valami gond van.
    Miért? Mert ő is ember, gyarló és pénzből él. Lehúz minimum 8 évet az egyetemen és kap kezdőként kb. 105ezer forint bruttót. Szerinted ő mennyire érzi igazságosnak, hogy ennyit akár egy takarítónő is megkeres?
    Nehéz kérdések ezek és szerintem senkit nem lehet elítélni, megítélni.
    Sajnos sokféle orvossal találkoztam már életemben /én is beteg vagyok, a fiam is/, de a hálapénz miatt pont nem tudom őket elítélni.
    előzmény:
    senpenlamo (176)
     
  23. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. augusztus 8. 21:45179.
    Most tértem vissza pár percre, de milyen igazad van, a koszosodást illetően :)))))) Hozzánk is jár egy segítség, de ha éppen nem ér rá, s nekem van időm, akkor veszem a tisztítószert, s nem esik le a karikagyűrű az ujjamról ha netán ablakot kell pucolni :)))
    előzmény:
    senpenlamo (148)
     
  24. 2004. augusztus 8. 21:43178.
    után=utána
    előzmény:
    kacsuka (177)
     
  25. 2004. augusztus 8. 21:42177.
    én nem akartam veszekedni! és nem is gondoltam, hogy Te konkrétan orvos vagy, én általánosságban írtam azt a mondatot! bocs, ha félreérthető voltam!
    sajnos feldühít a dolog, mert a Nagymamám hiába adott pénzt, majdnem meghalt, mert az orvost nem érdekelte az egész, és után olyan gusztustalanul hárította a felelősségét! de vannak nagyon aranyos orvosok is szerencsére! csak bánt, ami az elmúlt hetekben történt, amin keresztül kellett mennünk, pedig mi pénzeltük "rendesen" az orvost!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (175)
     

Címlap

top