Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házvezetőnőt keresek!!!

Torolt_felhasznalo_416983
Torolt_felhasznalo_416983
Létrehozva: 2004. január 22. 15:25
Drága Nőtársaim!

Hihetetlen, de igaz! Egy kerek hónapja keresek házvezetőnőt budai családi házamba, négy fős háztartásomba, de egyetlen komoly jelentkező sem akad. Eddig három hölgy hívott fel, de vagy csillagászati összeget kértek (1700 Ft/óra!!!), vagy nem akartak teljes munkaidőben dolgozni. Állítólag nagy a munkanélküliség Magyarországon, főként a szakképzettséggel nem rendelkezők körében. Akkor hogy is van ez? Miért nem találok én senkit? Mi a véleményetek? Hol tudnék hatékonyan keresni? Esetleg tudtok ajánlani valakit? Segítség!!! Elborít a kosz!:))))
  1. 2004. augusztus 8. 02:35101.
    Akkor szülj te is 3 gyereket.
    előzmény:
    baumann (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 8. 02:05100.
    Aki Magyarorszagon egy vallalatnal dolgozik, az biztos, hogy nem ado csalo, mert tole levonjak.
    Sajnos masok sokat" csalnak".
    Igy nem is fog ez az orszag hamarosan talpra allni. Egyenlore nincs erkolcsi erzekuk az embereknek. Tisztelet a kivetelnek es ez a kivetel nagyon keves.
    Itt nem gondolnak arra, hogy ha nem fizetik az adot, nincs penze az allamnak. Kit erdekel ez? Csak adjak a tamogatasokat. Gondoskodjanak lakasrol a fiataloknak.
    Azt hiszem az USA-ban semmifele tamogatast nem kapnak a haz vasarlashoz. Itt pl. ha valakinek van 3 gyereke, az kap 3 milliot az allamtol, ha lakast akar vasarolni. Ezt az osszeget soha nem kell visszafizetni.
    előzmény:
    Tilden (99)
     
  3. 2004. augusztus 8. 01:5799.
    Azert jarok be a forumokra, hogy tanulhassak arrol hogy mi van Nalatok. 3x eletemben voltam csak ott.
    Erdekes dolgok. . .

    Persze, itt is van sok adocsalo, sajnos. . .
    De, a legtobb ember tudja, hogy adofizetes nelkul, az allamnak nincs penze.
    Sajnos, neha az allam olyanokra kolti a penzunket aminek nem nagyon orulunk. . . .

    Na, hat erted. . .
    szio :-))
    előzmény:
    baumann (97)
     
  4. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 8. 01:5698.
    Ugy tudom, nalatok szigoruan buntetik az adocsalast.
    előzmény:
    Tilden (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 8. 01:5197.
    Hogy jobban megertsd. Magyarorszagon nem szeretnek az emberek adot fizetni, sem tb jarulekot. Szeretik, ha a penz megmarad nekik. Itt csak az ingyen orvosi ellatast szeretik es allami tamogatast a lakasvasarlashoz. Mindent ingyen. Az USA-ban ez nem igy mukodik. /ha te Hawaii-n elsz tudod. /
    előzmény:
    Tilden (96)
     
  6. 2004. augusztus 8. 01:3996.
    Ertem :-)
    Koszi szepen a jo magyarazatot.
    :-)
    előzmény:
    senpenlamo (95)
     
  7. 2004. augusztus 8. 01:2595.
    Nem KELL, hogy fekete legyen, csak aki fizet a takarításért, annak így olcsóbb. Itt is vannak takarító cégek, vagy ha egy személyben dolgozik valaki, lehet vállalkozó, csak ezekre olyan törvény van, hogy nagyon sok adót és társadalombiztosítási járulékot kell fizetnie. Ha ilyen minőségben takarít, akkor számlát kell adnia stb. Sokkal többet kell, hogy elkérjen a munkájáért, és azt kevesen fizetik meg. PL. ha azt akarja, hogy 500Ft-ja maradjon , akkor el kell kérnie 1000-1200Ft-ot óránként. Ha meg nem cégként, vállalkozóként megy el dolgozni, csak úgy, erre való a kifejezés, hogy feketén, akkor nem fizet utánna adót stb. Természetesen a takarítás is ugyanolyan üzlet, mint bármi más. Úgy is elmehetne takarítani, hogy a munkaadó bejelenti, mint házvezetőnőt, mint alkalmazottat, és ő fizet utánna. Ezt meg azért nem akarják a munkaadók, mert ez nekik sokba kerül, kifizetni a takarítót + az adót + a társadalombiztosítót. Ezért inkább megkerülik a törvényt és dolgoznak, dolgoztatnak feketén. Ez nem csak a takarítással van így, hanem majdnem minden területen.
    előzmény:
    Tilden (94)
     
  8. 2004. augusztus 8. 00:4794.
    De, mivan akkor Senpenlamo, ---es ezt most komolyan kerdezem, ha valaki elnevezi magat egy takarito-vallalatnak, legalisan, es aztan takarit, es utana adot fizet a keresete utan? Nalunk a takaritonok azt teszik, sot, --igy be is fizetnek a social-securityba, (allami nyugdij) es betegsegbiztositast is vehetnek ki az allamtol.
    Miert nem csinaljak azt nalatok?? Nem ertem.
    Ne haragudj, de miert nem lehet valaki egy LEGALIS takaritono??
    Arra emlekszem, hogy a nagyszuleim idejeben, (MAGYARORSZAGON! _ a cseledeknek " Allami cseledkonyv"-juk volt, es a munkaado fizette utanuk a biztositast is.
    A takaritas eppen olyan munka es "uzlet" mint barmi mas. . .
    Miert kene, hogy "fekete" legyen?????

    Vilagositsatok fel egy hule kufoldit.
    előzmény:
    senpenlamo (89)
     
  9. Torolt_felhasznalo_556028
    Torolt_felhasznalo_556028
    2004. augusztus 8. 00:3393.
    ellyel mastkel csinalni
    hehehe
    előzmény:
    Tilden (91)
     
  10. 2004. augusztus 8. 00:3092.
    Az éjszakai műszakért felárat kell ám fizetni! :o)))))))))
    előzmény:
    Tilden (91)
     
  11. 2004. augusztus 8. 00:2991.
    De, MIERT te butus osono?
    Nem ejjel kell csinalni
    :-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556028 (88)
     
  12. 2004. augusztus 8. 00:2790.
    Hat, bizony Bauman :-) szep szines kopadlok es terracotta van a hazakban, hogy huvosebb legyen a padlo a labad alatt :-) Ugy mint Mexicoban is.
    előzmény:
    baumann (87)
     
  13. 2004. augusztus 8. 00:2789.
    Ami nincs az adóhivatal felé jegyezve, az fekete munka. Tehát, ha eljössz, felposzívózol nálam, én meg adok érte 500 Ft-ot, akkor te feketén dolgoztál, én meg feketén dolgoztattalak. Ha nem vigyázunk, és ezt itt jól kibeszéljük a topicon, mert lehet, hogy az adósok itt lesnek áldozataikra, akkor még ezért a feketézésért meg is büntethetnek bennünket. Hát, pontosan ezt jelenti.
    előzmény:
    Tilden (85)
     
  14. Torolt_felhasznalo_556028
    Torolt_felhasznalo_556028
    2004. augusztus 8. 00:2388.
    mimastot jeklentene teostoba tyuk
    hat feketenmegy takkkaritani
    hehehe
    előzmény:
    Tilden (85)
     
  15. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 8. 00:2087.
    Hawaii-ba padlomosas? Ne ilyeszd mar itt el a takaritonoket, meg azt hiszik, hogy terdelve kell padlot sikalni. :)))
    előzmény:
    Tilden (83)
     
  16. 2004. augusztus 8. 00:1986.
    Ha valaki takarít, teljesen mindegy, hogy diplomás, vagy sem. Ha a szakmájában, hívatásában helyezkedik el valaki, akkor ez kérdés lehet, ha az általa betöltött munkakör elvégzése diplomához kötött. De ha takarít? Kit érdekel, hogy azt hány diplomával teszi? Az is becsületes munka, tisztességgel el kell végezni, de azt meg is kell becsülni diplomával vagy anélkül.
    előzmény:
    baumann (78)
     
  17. 2004. augusztus 8. 00:0985.
    Szia Liat! :-)

    Kerlek, mit ertesz az alatt, hogy "feketen" megy valaki takarritani???
    Meg van tiltva?
    Nem cikkizek, tenyleg erdekel.
    Tilly
    előzmény:
    liat (70)
     
  18. 2004. augusztus 8. 00:0784.
    Piperr, :-) szia, teljesen igazad van!

    Rendet nem CSINALNI kell!! Rendet TARTANI kell!

    :-)
    előzmény:
    Piperr (73)
     
  19. 2004. augusztus 8. 00:0583.
    Nyaffetka :-)
    gyere el Hawaiiba, oszt kapsz $ 25. -t egy orara, ha JOL takaritsz!! Padlomosas, ablakpucolas, fozes, mosas, minden!!
    előzmény:
    gafettka (74)
     
  20. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. augusztus 8. 00:0182.
    Szia
    Én csak az indító írást olvastam el, lehet, már túl is vagytok az egészen.

    Az az 1700. - szerintem alkalmanént vonatkozik, állandó megbízással más igények lehetnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416983 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 7. 23:5881.
    Ne legy mar olyan nagyra a diplomaddal, manapsag ezzel nem szoktak hencegni.
    Ablak fenyesitesre viszont nem megfelelo anyagbol keszult.
    előzmény:
    gafettka (74)
     
  22. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 7. 23:5680.
    Szerintem semmi baj, ha valaki nem takaritassal akarja tolteni az idelyet.
    Barki csinalhat mast takaritas helyett, ha megengedheti maganak. Nincs ebben semmi kulonos.
    előzmény:
    gafettka (75)
     
  23. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 7. 23:5379.
    Az osszehasonlitgatast is felejtsd el. Ha az orvos annyit keres, az o dolga.
    A takarironoje az, hogy o mennyit ker. Ot nem erdekli sem az orvos, sem az ugyved fizetese, csak a sajatja.
    Ha ugy gondolod, hivd az orvost takaritani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. augusztus 7. 23:4978.
    Nem kell kidobni a diplomadat, diplomaval is lehet takaritani.
    Nem hiszem, hogy valakit is erdekelne, hogy diplomas takarito vagy, vagy csak sima erettsegivel takaritasz.

    8 altalanos ma mar takaritashoz sem eleg.
    előzmény:
    gafettka (71)
     
  25. 2004. augusztus 7. 23:2577.
    Hihi!
    Ezen jót nevettem. Nem becsülöm le egyik szakmát sem, de nem gondolod, hogy egy sima takarításért a havi 240 ezer forint egy kicsit sok?:))
    Egy orvos nem keres ennyit és jóval többet kellett hozzá tennie.
    Sztem. az 500 Ft-os nettó órabér teljesen korrekt. Az havi 80ezer forint. Semmi végzettség, tehetség nem kell hozzá.
    Az a véleményem, hogy az általad írt takarítók szálltak el egy kissé az árakkal.
    Bár az a néni, aki nálam van, heti egyszer jön és 3600 Ft-ért mindent megcsinál. Megbízható és tüneményes nő:)))
    előzmény:
    tatunka (64)
     

Címlap

top