Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Költségkímélő esküvő

myrtle-girl
Létrehozva: 2009. március 4. 13:48

Idén decemberben, esetleg jövő év elején szeretnénk esküvőt a párommal, lehetőleg minél takarékosabban. Nem akarunk lemondani az esküvő romatikájáról és csak kettesben esküdni (biztos ez is lehet romantikus, de én szeretném látni a szeretteim örömét is), de addig sem akarunk várni, ameddig összegyűlik elegendő pénz egy "nagyszabásúra". Nem tudom, Magyarországon megoldaható-e (sosem esküdtem még) hogy a polgári szertartás után egy díszteremben egy rövidebb fogadást tartsunk a meghívottaknak, csak pezsgő, esetleg szendvicsek, ilyesmi. Utána a szűkebb család menne vacsorázni valahova. Ötleteket, jótanácsokat várok, biztos vannak még akik nem engedhetnek meg maguknak nagy lagzit.

  1. Torolt_felhasznalo_202693
    Torolt_felhasznalo_202693
    2009. november 25. 08:4691.

    Sziasztok!

     

    Mi jövő szeptemberre tervezzük az esküvőt. Sokak meglepődnek, hogy már most elkezdtük szervezni. Hát én erre azt mondom, hogy a pénz nagy úr!!! Bizony! Vidéken művházban lesz a vacsi, a levesbe a tyúkot megneveljük, marhapörit mi főzzük bográcsban a sülteket is mi csináljuk. Így már csak a kaján százeres tételt spórolunk . Tömény italokat is apránként vesszük meg, minden hónapban 1-2 üveggel, így még a havi költségvetésbe belefér és nem egyszerre kell kifizetni. Nem beszélve arról, hogy sokszor akciósan vesszük. Ugyanezt játsszuk el az üdítőkkel is. És, ha nem erre kölrjük a pénzt elmegy másra és nem rakom félre. A sütiket család süti. Ruhát romániában varratjuk  (fele annyiért, mint itthon kölcsönzöd és mindent megvarrnak) vagy tudom ajánlani a vaterát. Nem csak használtak vannak ott. Zenekart is már lefoglaltuk, így kedvezményt kaptunk. Fotós olyan lesz aki refencia munkához keres jelentkezőket és az eddigi munkái alapján kértük fel. 

    Lehetne még soroni: dekor, meghívó sk., etc. Hidd el sok kicsi sokra megy. Mi kiszámoltuk és százzreket lehet spórolni, ha odafigyel az ember!

     

    Monyec 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 25. 02:2290.

    Először is gratulálok az esküvőhöz!

    Nekünk idén volt augusztusban,mi is spóroltunk amin lehetett.A ruhámat Ukrajnában varrták 60ezer ft a legdrágább,azért bármit megvarrnak,úgy hallottam Bp-en is felvesznek rendelést.A tulaj csajnak van magyar mobil száma sztem egy próbát megér.

    www.hollywoodbride.uw.hu itt megtalálod a számát

    A szalvétagyűrűket sk csináltam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. november 24. 23:1289.
    szoktam külföldi blogokat olvasni, de milyen tendenciákra , ötletekre gondolsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351136 (85)
    2009-11-04  11:38
  4. 2009. november 24. 23:0988.
    köszi szépen,hogy megosztottad velem. Megkérdezhetem, hol volt ez a hely? Pesten esetleg? Mert sajna nekünk csak ott lehet (jóval magasabb árak....)
    előzmény:
    hegyilany (84)
    2009-11-02  15:20
  5. Torolt_felhasznalo_351136
    Torolt_felhasznalo_351136
    2009. november 4. 17:0187.
    Szia,

    találj ki egy koncepciót és az egész esküvőt fűzd fel arra a témára, például nyáridőben nagy tételben hozzá lehet jutni rózsához olcsón, akár magad is megkötheted a rózsacsokrodat, csak az a lényeg hogy frissek legyenek és egyforma szárhosszal rendelkezzenek, az asztalokat is lehet középre állított egyszerű üvegvázával díszíteni amelyekbe sok rószát tegyél, mindenhova szórj rózsaszirmot, a szalvétákat kösd össze egy széles selyemszallaggal (1 m kb 50Ft), tűzz bele egy fej rózsát, és még az illat is isteni lesz a terembe. Színespapírból csavarj tölrcséreket töltsd meg rózsaszirommal, egy nagy vesszőkosárban tedd a házasságkötő terem vagy a templom ajtóba egy asztalra, hogy azt szorják rátok mikor kijöttök a szertartásról. Nagyon fényűzőnek tűnhet, pedig csak a nagybanira kell kimenni előző nap. Számtalan ötletem van még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (86)
    2009-11-04  12:32
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2009. november 4. 12:3286.

    Szia!

    Megosztassz velünk néhány ilyen különlegességet?Én ritkán nézegetek esküvős oldalakat, inkább csak képeket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351136 (85)
    2009-11-04  11:38
  7. Torolt_felhasznalo_351136
    Torolt_felhasznalo_351136
    2009. november 4. 11:3885.
    Sziasztok,
    szerintem az, ha nem akarjátok az utolsó filléreteket is bele ölni egy hatalmas lagziban, az nem jelenti azt, hogy stílustalanok vagytok, nagyon szép esküvőt lehet csinálni kisebb költségvetésből, hiszen maga az esemény a legfontosabb, és amikor majd ott álltok az oltár előtt szeretteitek körében teljesen mindegy, hogy milyen színű a szalvéta.
    Az én esküvőmön polgárira csak 4en megyünk, másnap a templomi szertartás után lesz egy elegáns ebéd, semmiképpen nem szeretnék olyan esküvőt, ami nem az én izlésemnek felel meg. Magunk szervezzük az esküvőt, igaz, hogy több idő, de szerintem olcsóbb lesz, keressük a költségkímélő lehetőségeket, néztem több angol esküvői magazint, mert náluk nagyon nagy hagyománya van az esküvőnek, sok jó tippet csentem tőlük, de már látok erre irányuló tendenciát itthon is. Szoktatok külföldi példákat figyelni?
    előzmény:
    hegyilany (84)
    2009-11-02  15:20
  8. 2009. november 2. 15:2084.

    Szia Myrtle-girl!

    Mi tavaly ősszel kb. 120 e Ft-ból hoztuk ki az összeesküvést, és egy 150-fős lagzit. A helyszínül szolgáló hangulatos kisvendéglőt ingyen kaptuk meg, cserébe azért, hogy ott fogyasztott mindenki. A bort mi hoztuk, a sört mi fizettük ki a kocsmárosnak (ez volt a  legnagyobb tétel, kb. 70e Ft), a rövideket a vendégek. Bográcsban szürkemarha-pörköltet főztünk, sütit a vendégek hozták, batyusbál-szerűen. Cserébe nem volt menyasszonytánc, az adott ajándékot, aki akart. Karikagyűrű 20e Ft volt, két régi aranyláncot olvasztattunk be.

    A ruha kissé alternatív volt, nem csináltattunk az alkalomra ruhát, meglévőkkel dolgoztunk. :) A visszajelzések szerint remek buli volt. Én mindenestre igen jól mulattam, reggel hatig roptuk.

    Batyusbál megoldással és kicsit nomádabb helyszínnel sokat lehet spórolni, persze fogadóképes közönség kell hozzá.

    Üdv: hl

    előzmény:
    myrtle-girl (1)
    2009-03-04  13:48
  9. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2009. november 1. 10:3383.
    A fotósok mennyiért dolgoznak kb?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 1. 00:3382.

    igen, végül is egy jó helyszín kell, ahol ezt megvalósíthatod. Én ezt keresem főleg. Ahova bevisszük a magunk főzte ételt, dekort stb. és lehet táncolni mert mi azt nagyon szeretjük.

    Ruhát tuti varratom nagyon olcsón, egyszerűt, meghívót én fogom csinálni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (81)
    2009-10-26  19:15
  11. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2009. október 26. 19:1581.

    Sziasztok!

     

    Mi sem szeretnénk túl puccos esküvőt, és nem csak a pénz miatt, hanem szerintünk egy fél napos buli nem ér ennyit. Nem szükséges számunkra egy csomó "hagyományos" dolog, mint például a

    dekor

    meghívók

    ültetőkártya

    öltöny + csillogó menyasszonyi ruha

    vőfély

    zenekar

    videós

    éjféli töltött káposzta (hirtelen ennyi jutott eszembe)

     

    A lényeg, hogy férj és feleség legyünk és jól érezzük magunkat, olyanok társaságában akiket szeretünk (ezért sem lesznek távoli rokonok, rég nem látott ismerősök meghívva)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2009. október 26. 19:0480.

    A sminken,körmön hogyan spórolsz?

    Nem értem mire gondolsz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282012 (79)
    2009-10-26  13:35
  13. Torolt_felhasznalo_282012
    Torolt_felhasznalo_282012
    2009. október 26. 13:3579.

    Mi úgy spóroltunk, hogy a virágkötő ismerőstől a csokor + éttermi virágdíszek voltak a nászajándék, a cukrász ismerős (vagyis valamelyik rokona cukrász), ő a tortát adta ajándékba, másik baráttól a fotózást kaptuk. A meghívókat saját magunk készítettük, szépek lettek, és egyediek. Nem szerettünk volna lemondani a hagyományos vacsorázós, táncolós-bulizós esküvőről, de nem is volt rá túl sok pénzünk. Sokat lehet spórolni a ruhán (varratni, vagy használtan venni), a sminken, körmön. Szerintem ezek az aprónak tűnő dolgok viszik el a legtöbb pénzt, nem a vacsi-pia-zene. Ha ezeket ügyesen megoldjátok, egész jól ki lehet jönni.

    Sok boldogságot!

    előzmény:
    myrtle-girl (1)
    2009-03-04  13:48
  14. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2009. október 26. 13:0378.

    Sziasztok!

     

    Én nyárra tervezem az esküvőt,de nekünk sincs rá nagyon pénzünk.

    Amit szeretnénk:

    -menyasszonyi ruha

    -öltöny

    -templomdekoráció

    -virágcsokor

    -fotós

     

    Nem leszünk sokan,kb 20 fő,a "szűk" család.

    Arra gondoltam,hogy talán ha művelődési házat bérlünk,és mi készítjük el az ebédet,olcsóbban kijövünk.

     

    Ti hogy szervezkedtek?

     

    előzmény:
    vadmacs77 (73)
    2009-03-30  17:11
  15. 2009. március 31. 11:5377.
    köszi!!! minden jótanácsot szívesen veszek/vettem. a batyus buli különösen tetszik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176313 (76)
    2009-03-30  23:43

Címlap

top