Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új-Zélandi magyarok....

Torolt_felhasznalo_258753
Torolt_felhasznalo_258753
Létrehozva: 2009. február 27. 19:36

Szeretnék megismerkedni olyan emberekkel, akik ott élnek.

Egyre jobbanérik az elhatározás bennünk, hogy ki kellene oda költözni...

Szeretném tudni, hogy akik ott élnek, hogy érzik magukat kint...

  1. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. március 2. 07:5626.

    Szia Viki!

    En 21 eve elek Ausztraliaban meg nem jartam nalatok, egeszen meglep amiket irsz eleg keves ismerosom van akik szemelyesen is jarrtak ott, de van akik voltak es azokat lenyugozte a termeszet szepsege a hofeher baranyok millioi es a zold novenyzet, a ho stb.

     

    Amit pl.  a kapcsolokrol irtal nem tudom mennyire vonatkozik az ujabb epitesu hazakra. Itt nalunk az elso hazunk 30 eves volt de ilyen regi fajta zarakat csak nagyon oreg cottege okon lehet latni, modernebb hazakon nem. Lehet benne valami hogy picit el van maradva, de szerintem ha tobb evet toltesz majd el sok mindent megszoksz . Eleinte a forditott kapcsolok stb. nekem is fura volt. A jobbos kozlekedes nem, en itt tanultam vezetni, nem is tudok a masik oldalon. A szigeteles itt jo, nekunk fahazunk van de az is jol szigetelt.

    Mennyi ideig lesztek NZ -on, vagy veglegesen jottetek?

    udv.

    Amarynda

    előzmény:
    viki25 (6)
    2009-02-27  22:10
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. március 2. 07:5525.

    Szia Viki!

    En 21 eve elek Ausztraliaban meg nem jartam nalatok, egeszen meglep amiket irsz eleg keves ismerosom van akik szemelyesen is jarrtak ott, de van akik voltak es azokat lenyugozte a termeszet szepsege a hofeher baranyok millioi es a zold novenyzet, a ho stb.

     

    Amit pl.  a kapcsolokrol irtal nem tudom mennyire vonatkozik az ujabb epitesu hazakra. Itt nalunk az elso hazunk 30 eves volt de ilyen regi fajta zarakat csak nagyon oreg cottege okon lehet latni, modernebb hazakon nem. Lehet benne valami hogy picit el van maradva, de szerintem ha tobb evet toltesz majd el sok mindent megszoksz . Eleinte a forditott kapcsolok stb. nekem is fura volt. A jobbos kozlekedes nem, en itt tanultam vezetni, nem is tudok a masik oldalon. A szigeteles itt jo, nekunk fahazunk van de az is jol szigetelt.

    Mennyi ideig lesztek NZ -on, vagy veglegesen jottetek?

    udv.

    Amarynda

    előzmény:
    viki25 (6)
    2009-02-27  22:10
  3. 2009. március 2. 07:3724.

    Nem vagyunk itt még négy éve.

     

    Majdnem egy éve jöttünk ide.

     

    A repülés nagyon drága, és fárasztó. Ne csak azt vedd, hogy nagyjából két napig nem tudsz aludni, hanem a napszak váltást, és az évszak váltást is számold. Nekünk majdnem egy hét kellett mire beálltunk. Ez vonatkozna a hazamenetelre is. Ott megszokod, két hét után vissza ugyanez.

     

    A mi repülő jegyünk árát elviszi az OTP. Innen fizetjük a megmaradt törlesztő részleteket, de szemét módon számol a cég.  Ha lejár ez a sz..r, akkor lehet hogy hazamegyünk. Egyenlőre nem hiányzik.

     

    Az ovik, sulik minőségét még nem tudtuk lemérni, az biztos hogy a lányom már jobban beszél angolul mint mi.

     

    Ha a szakmunkások munkáit nézem, akkor van még mit tanulniuk.

     

     

    Én is csatlakozom az egyedül kiutazós, mindent elrendezős, és később utána kijövős megoldáshoz. 

     

    Nagyon sok minden másképp működik itt, nem baj ha már egy bejáratott dologba érkezel a gyerekekkel.

     

     

    előzmény:
    lorkababa (20)
    2009-03-01  15:51
  4. 2009. március 1. 16:2323.

    Ti is eltetek kint?

    Nekem nem tunt tul jo szinvonalunak ugy altalalanossagban az oktatas. Az ovik is nagyon valtozoak, hogy tenyleg jok vagy rosszak, ezt szemelyes tapasztalatbol is tudom, jo par helyen dolgoztam. Igaz, ez nem mostanaban volt.

    előzmény:
    lorkababa (22)
    2009-03-01  16:03
  5. 2009. március 1. 16:0322.

    Az ovi nem kotelezo, sot kb. "luxus", elegge draga. Szegenyeknek van allami tamogatas ra, nem allampolgaroknak szerintem nincs. 100-200 dolcsi kb egy hetre. Viszont szuperek, reggeltol estig mindenfele foglalkozasok vannak, hihetetlenul jo minosegu-szinvonalu. Egy ilyen oviban egy gyerek 6 honap alatt folyekonyan beszeli a nyelvet, nulla alappal.

     

    5 evesen indul a suli, az elso ev kb. nagycsoportos ovinak felel meg, de mar ismerkednek a betukkel, szamokkal, alap-muveletekkel. Onnantol ugymond kotelezo, de az allami iskolarendszer nagyon jonak szamit. Pl. egyenruha van a suliba, nincs flancolas. Trimeszterek vannak, kozben is egy-egy szunet.

     

    A szigetek nagyon biztonsagosak, a gyerekek reggelente egyedul, biciklivel jarnak suliba tomegesen. Aucklandban kicsit masabb, mert nagyvaros.

     

    Szerintem, ha sikerulne kimennetek, egy oriasi elmennyel gazdagodna a csalad, amit soha nem bannatok meg. De nem hiszem, hogy nagyon meg lehet gazdagodni belole, inkabb fejlodni lehet mindefele szempotbol. Anyagilag szerintem 4 gyerekkel nehez lesz elorelepni. Mondjuk ezt itthon is irto nehez, dehat itthon megiscsak segit (akar lelkiekben is) a tagabb csalad, a baratok.

    előzmény:
    lorkababa (20)
    2009-03-01  15:51
  6. 2009. március 1. 16:0221.

    Viki meg kevesebb mint egy eve van kint, en eltem ott 4 evet;-))

     

    Egyebkent mi 1x mentunk haza, es 1x anyukam utazott ki hozzank 2 honapra, amit persze mi alltunk. Viszont nalunk a ferjem munkaja is belejatszott, hogy nem nagyon tudtunk hazajutni, mert o allandoan uton volt, rengeteget repult, es nagyon nem hianyzott neki az a repulesi mizeria, amit te is leirtal. Iszonyu hosszu, iszonyu megterhelo, es nem erdemes 4 hetnel kevesebbre menni, az meg nem fer bele ugye munka mellett tul gyakran. (Mi inkabb helyben, vagy rovidebb repulesre jartunk nyaralni pl.)

     

    En is egyetertek azokkal, amiket leirtal.

    előzmény:
    lorkababa (20)
    2009-03-01  15:51
  7. 2009. március 1. 15:5120.

    Egyetertek Caithleen-nel. Szerintem semmikeppen ne induljatok neki ismeretlennek 6an! En is ugy latom, hogy a legjobb, ha a ferjed "kinez" par allast a neten, le-e-mailezi, majd egyedul kiutazik interjukra es esetleg akkor mar ott is marad, anyagiaktol fuggoen, megalapozni a ti utazasotokat, es gyujteni a kezdo elmenyeit.

     

    A repulout oda nagyon hosszu. Onnan tovabb szinte minden mar csak kozelebb van. 3 atszallas, kb 36 ora repules, ami gyerekekkel nagyon megterhelo. Nem is szolva, hogy a leg-akciosabb jegyek is kb 300 000 per fo, vagyis csak az utatok kb. 2 milla lesz.

     

    Azsia fele repulve fejenkent egy borondot lehet vinni, az is 25 kg alatt. Es nem ugy van, hogy "hazaugrok" a tobbiert. A koltsegek miatt nem valoszinu, hogy csaladdal evente egyszeri utnal tobbet megengedhettek magatoknak, meg ha jol kerestek is, hiszen akkor ujra leirjatok a megtakaritasaitokat. Egy haztartas berendezese is koltsegekkel fog jarni, kanal-villa-csesze-tanyer, torolkozok, stb. Uj-zelandon belul is nagyok a tavolsagok, a deli sziget pl. Aucklandtol meg kb 2-3 ora repulout, es Budapestrol a legjobb aron csak Aucklandig van jo jegy.

     

    Csak erdeklodesbol kerdeznem, Viki 25 pl. hanyszor jart otthon, amiota kint vannak, vagyis, ha jol ertettem 4 ev alatt?

    előzmény:
    Caithleen (19)
    2009-03-01  11:46
  8. 2009. március 1. 11:4619.

    Szia Hapcibeno;-))

     

    Annyi tartalekotok esetleg van, hogy a ferjed ki tudjon menni interjura, ha talal a neten keresztul megfelelo allast? Mert en ezt latom jarhato utnak, ha egyaltalan lehet otthonrol munkat talalni.

    A masik megoldas, ha o egyedul elore megy, es "bealdoz" par honapot, hogy helyben keressen munkat. Persze, ehhez is tartalekok kellenek.

    Bevallom egyutt mind a hatan elindulni nem mernek ugy, hogy total bizonytalanra megyek.

    Meg ide, ahol mi elunk, Angliaba sem mertem volna, pedig egy gyerko van csak.

    Az ovi tuti nem kotelezo, meg annyira sem, mint otthon, hogy utolso even az. Otthon sem jarnak oviba a gyerekek? Enyem se jart, csak azert kerdezem.

    előzmény:
    Önönebicpah (17)
    2009-02-28  15:11
  9. 2009. február 28. 23:1318.

    Az jó szakma.

     

    Az hogy hány ember tud megélni a fizetéséből, az az igényektől függ.

     

    Szerintem meg lehet oldani.

     

    Az ovoda nem kötelező, és elég sokba kerül.

     

    Az orvosi ellátás kétszeresébe kerül mint egy helyi lakosnak. Ez vonatkozik a támogatott gyógyszerekre is. Gyerekek esetében megint máshogy számolnak, bizonyos kor alatt sokkal olcsóbb minden.

     

    A letelepedési papírral rendelkezők meg mindenéle támogatást kaphatnak a gyerekek után. 

     

    Ezeket a dolgokat nem nagyon figyeltük eddig.

     

     

    Rendes házat??

     

    Itt olyan szinte nincs is. Na azért ez túlzás, de némelyik tényleg a kutyaólhoz hasonlít.

     

    Jellemzően 3 óra eltolódással követik a házak a külső hőmérséklet változásait, persze ha nincs fűtés, köszönhetően a szigeteletlen falaknak, megemelt, és alulról szintén szigetelés nélküli padlónak. Az a legszebb, hogy van itt vagy 20 millió birka. Ezeknek a gyapja az egyik legjobb szigetelő anyag, nem ég, megfelelően kezelve a bogarak, és a rágcsálók sem szeretnek beleköltözni.

     

    Azért lehet jókat bérelni. Rengeteg van belőlük, itt valahogy ez nagyon kedvelt eljárás.

     

    előzmény:
    Önönebicpah (17)
    2009-02-28  15:11
  10. 2009. február 28. 15:1117.

    Köszönöm a rengeteg infót!

     

    Nekem nagyon pozitív, a férjem reggel óta nézegeti az álláshírdetéseket.

     

    Szerinted egy informatikában dolgozó, rendszermérnök milyen fizetésre számíthat?

    Eltud tartani 6embert?

    Mert mi 4gyerekkel mennénk és még mind mind a 4 kicsi, a legkisebb 3hetes

     

    Mennyire nehéz rendes házat találni?amit bérelne az ember.

     

    Kötelező az óvoda?Ha Én nem szeretném Őket oviba adni.

     

    Sajnos a jelen anyagi helyzet miatt elértük azt, hogy ha itthon maradunk kb. fél éven belűl, éhenhalunk..........És nem lesz házunk  se autón, nem szeretném ezt megvárni 4gyerekkel.

     

    előzmény:
    viki25 (11)
    2009-02-28  08:15
  11. Torolt_felhasznalo_258753
    Torolt_felhasznalo_258753
    2009. február 28. 13:3416.

    Nem, neked írtam...a helyzetnek általában.

    Most elbizonytalanodtam. Na mindegy, még azért várok infókat, azután meglátjuk..

    előzmény:
    Caithleen (14)
    2009-02-28  10:37
  12. Torolt_felhasznalo_679221
    Torolt_felhasznalo_679221
    2009. február 28. 12:2215.
    Ne légy szomorú! Kitartás, és menni fog. Viszont azt én fotosnak tartom, hogy stabil angoltudással indulj útnak. Megéri időt és energiát belefektetni, pláne, ha olyan szakmád van, amit szívesen fogadnak Új-zélandon. Én még soha nem jártam ott, de mindenki csak áradozik róla, aki ott járt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258753 (13)
    2009-02-28  10:30
  13. 2009. február 28. 10:3714.

    Juj, ezt mert nekem irtad? En keseritettelek el ennyire???

     

    Hiszen en inkabb biztattam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258753 (13)
    2009-02-28  10:30
  14. Torolt_felhasznalo_258753
    Torolt_felhasznalo_258753
    2009. február 28. 10:3013.

    Hááát, nemegyszerü. Mondjuk tudtam, hogy nem megy ez hipszhopsz, de ennyire nehéznek sem gondoltam.

    Nyelvtudásom fejlesztem, azután majd meglátjuk...szomorú vagyok.

    Azt gondoltam, hogy elég, hogy legyen vmennyi pénzed, jó sok, de ott könnyebb munkát találni. ezek szerint meg tök nehéz..

    előzmény:
    Caithleen (12)
    2009-02-28  10:16
  15. 2009. február 28. 10:1612.

    Ez tetszett, ez a megfogalmazas!

    Bar az az igazsag, hogy a vege fele, amikor megszoktam a kellemetlenebb dolgokat, sot a napi szinten korulvevo termeszeti szepsegeket is, akkor meg mar pont forditva volt. Az osszkep kezdett kevesbe csodalatos lenni. No, de ez mar a negyedik ott toltott ev vege fele volt.

    Amugy en mindenkit arra biztatok, ha van ra modja, kalandnak fantasztikus!!! Soha nem torolnem ki az elmenyeim kozul.

    előzmény:
    viki25 (4)
    2009-02-27  21:37
  16. 2009. február 28. 08:1511.

    A képekről link ment priviben.

     

    Angol nyelvismeret kell. Nem papír meg mindenféle igazolás, hanem használható nyelvtudás. 

     

    Csak a bevándorlási hivatal által megadott szakmákban érdemes gondolkozni. Jó sok van belőlük. Persze a végzettségednek, esetleges szakmai tapasztalatodnak is eze közül kell kikerülnie. Család esetében elég az egyik felnőttnek megszerezni a munkavízumot, a másik tag nyitott munkavízumot kap, amivel ott dolgozik ahol akar.

     

    Állampolgár több úton lehetsz. 

     

    Ha jó az angolod, és sikeres vizsgát teszel belőle, hiányszakmában kaptál munkát, és elismert végzettséged van, jó az egészségi állapotod, nincs priuszod, szinte egyenes az út. Mivel magyarországról jössz, ezért semmilyen papírt nem ismernek el. Ez egyedül a Magyar nagykövetségen múlna, pl. a romániai bevándórlók elismert végzettséggel kezdenek. Elismert végzettséget úgy szerezhetsz, hogy beiratkozol a saját szakmádat megtanulni. Elég vicces helyzet. Ha ezek megvannak, jelentkezel letelepedésre. Öt év itt töltött idő után kaphatsz állampolgárságot.

     

    Ha nem megy az angol, akkor hiányszakmás munkahely kell, ahol két éve tkell dolgoznod, hogy a főnököd igazolja, hogy az angolod elég jó a mindennapi életben. Annyit azért elárulok, hogy két év alatt sokat lehet tanulni. A többi lépés ugyan az.

     

    Nyugdíjat csak az állampolgárok kapnak, függetlenül attol, hogy mióta azok. Lehet hogy az új-zélandi útleveled kézhezvétele után egy héttel nyugdíjba mész, állampolgár vagy, jár.

     

    Az UV miatt nincs félelem, megtanultak krémezni az emberek. 40-es faktorú napkrém, vagy 200 ezer faktorú póló, és sapka.  Védekeznek ellene.

     

    Most is itt vagyunk kint. Az emberek teljesen elfogadják az idegeneket, nagyon sok a túrista is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258753 (10)
    2009-02-28  07:01
  17. Torolt_felhasznalo_258753
    Torolt_felhasznalo_258753
    2009. február 28. 07:0110.

    Köszönöm a válaszokat!

     

    Nem hangzik ez egyáltalán rosszul.Persze nincs kolbászból a , de itt lassan már kerités sincs!

     

    És miért oda. Mert azt szeretnénk, hogy a két gyerekünkel nyugodtan tudjunk élni. Nem kell különösebb luxus. Viszont hagyjanak élni.

    Ami megfogott, az a gyönyörü táj. Igaz még nem voltunk, de remélem fogunk.

    Ami visszatart, hogy az angolt még csak most kezdem tanulni, a férjem elég jól boldogul. Dea nyelvtudásunk még hiányos.

    A másik az, hogy mennyire könnyü ott munkát találni?

    A szakmám , fösulim van. Könyvtáros vagyok.

    Hogy lehet ott valaki állampolgár?

    és ha nem vagy az, akkor is figyelembe veszik, majd a nyugdijnál?

    Házat érdemes hosszútávon venni?

    Meg az ultraibolyasugárzás!

    mennyire van ott félelem emiatt. Elég vékony ott az ózonréteg?

    Most is kint élsz?

    Ha igen, mennyire fogadnak be ott az emberek?

    Mesélj még légyszi!

    Köszönöm!

    előzmény:
    viki25 (9)
    2009-02-28  00:48
  18. 2009. február 28. 00:489.

    Nem, nincs kolbászból a kerítés.

     

    Ez egy nagyon elszigetelt hely a "nyugati" országok közül. Pl. az ausztrálok, finoman fogalmazva "őstermelőnek" tartják az új-zélandiakat. Kicsit le van maradva mindenben.

     

     Mikor?

     

    Már majdnem egy éve.

     

     

     

    Miért?

     

    "Jobban élünk mint négy éve". Mellesleg angol tanulás.Idegen kultúra, egzotikus, soha nem látott növények, madarak, stb...

     

     

     

    Milyen áron?

     

    Amiben most lakunk, egy négyszobás családi ház, kis udvarral. Ez 960 dollár egy hónapban. Ez a legnagyobb kiadásunk, a kettőnk nettó bérének a negyede. Valamivel több mint 4000 dollár a keresetünk.

     

    Kaja kb. 700 dollár havi szinten. Üzemanyag kétszáz dollár havonta. Persze nem csak munkába járunk, minden héten többször kirándulunk mindenfelé. Villany, telefon, internet még kétszáz. A víz ingyenes, és iható. A szemetet is ingyen viszik el, de már szelektíven kell kitenni. Három kuka van.

     

    Mi a déli sziget legnagyobb városában élünk. Ez a város akkora mint Budapest, talán nagyobb, de csak a területe. Kb. 350 ezer ember lakja. Az egész déli szigeten egymillió ember él. A területe meg kétszer akkora mint Magyarországé. Nincs túl nagy zsúfoltság.

     

     

     

    Igen, angolul beszélnek. Hivatalosan. Egyébként Kiwi nyelven, ami az angol egy helyi fajtája. Az "E" hangot "I"-nek mondják.Néha vicces helyzetbe kerülünk emiatt.

    A számítógéphez van diszk. Ez hangzik el a telefonban, amikor meg odaérünk az eladóhoz, kiderül hogy a diszk, egy deszk, ami asztal, és ha a kisebb kocsival megyünk akkor pislogtunk volna. 

    A férjem cégénél van három teherautó, az egyik platós. Ez angolul flat deck. Ahogyan itt mondják, flat dick. Namost ez "lapos ***"-t  jelent...

     

    A közbiztonság jó. Ritkák a komolyabb bűncselekmények, de azért akad. Nincs korrupció, nincs fekete munka.A rendőrség a legkisebb esetben is "ugrik".

     

     

    Az emberek nyitottak, érdeklődőek, és kiváncsiak. Egészséges a lelkük, ha lehet így fogalmazni. Elfogadják egymást, a másságukat is ha van. Az üzleti életben korrektek, soha nem trükköznek a túlórákkal, vagy a fizetésekkel.

     

    Mi más?

     

    A növényzet, az időjárás, adó-nyugdíj rendszer. Nevetséges áron lehet autókat venni. Az egyiket 1 heti béremért, a másikat egy haviért vettük. Szinte nincs átírási díj. Nincs kötelező biztosítás. Az ügyintézés gördülékeny, ami otthon napokba hetekbe telt, az itt a postán elintézhető pár perc alatt. Az iskola rendszer teljesen más. Van "primari" ez az általános, majd "high", ez leginkább gimnázium lehetne, de szinvonalát meg sem közelíti.

    Ha nem akar a végzős rögtön segédmunkásként dolgozni, akkor elmegy egy szakképző intézetbe. Ez a felnőtt oktatásra szakosodott sulikra hasonlít legjobban. Nagyon jók az utak. Sokat kell autózni egy nagyobb gödörért. Vannak magas hegyek. Rengeteg a park, autós pihenő, játszótér, nyilvános WC. Rendben vannak tartva, és nem teszik tönkre ezeket.

     

     

    A minimálbér 12 dollár óránként. Éjszakai minimálbér 14.

     

    Egy jobb szakember 16 és 22 dollár között keres, de vannak jobban fizetett területek, pl. a nővérek 30 körül kapnak. Nagyon egyszerű magánvállakozást indítani, és ha beindult nem fojtja meg őket az állam.

     

    A jövedelemadó, és a balesetbiztosítás 20 százalék, minden kereső emberenek. Nyugdíjat nem vonnak, azt egységesen kap minden jogosult az államtól.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Önönebicpah (8)
    2009-02-27  22:24
  19. 2009. február 27. 22:248.

    Köszi!: ))

     

    Szóval ott sincs kolbászból a kerítés!: ))

     

    Te kint élsz?

     

    Mióta?Miért mentél ki?

     

    Milyen áron lehet pl. albérletet bérelni?

    Ugye angolul beszélnek?

     

    Milyen a közbiztonság?

     

    Milyenek az emberek?

     

    Mi az ami nagyon más?

     

    Milyenek a fizetések?

     

    Ha van kedved írj!

     

    Köszike

    előzmény:
    viki25 (6)
    2009-02-27  22:10
  20. 2009. február 27. 22:237.

    Fordítva van minden.

     

    12 óra az időeltolódás.

     

    Fordítva vannak az évszakok.

     

    A villanykapcsolók lefelé vannak "felkapcsolva".

     

    Másik oldalon autózunk, az anyósülésben vezetünk, az ablaktörlő az index helyén, stb.. 

     

    A balra kanyarodó (kis ívben kanyarodó) elsőbbséget ad a szemből jobbra kanyarodónak.

     

    Idétlen a lábbelik számozása. 

     

    Fordítva adják meg a címeket, és a dátumot. 

     

    A pénznem az összeg előtt áll.

     

    De ezek apróságok, mindent meg lehet szokni, vagy igazodni hozzá.

    előzmény:
    Önönebicpah (5)
    2009-02-27  21:48
  21. 2009. február 27. 22:106.

    A "két csap" mindenhol, az egyik tűzforró, a másik jéghideg. A bojlerek alacsony nyomásúak, a melegvíz alig folyik, a hideg letépi a kezedet.

     

    Villanykapcsolók, kilincsek régiek. Nem is lehet cserélni őket, mert az újak nem építhetők a helyükre. Ha elromlik, jön a gányolás.

     

     

    Drága a szolgáltatás. Ráadásul a szakmunkák szinvonala is elég alacsony. 

     

    Birka módon közlekednek. 

     

    Szigeteletlenek a házak, bár a tél nem annyira hideg. Egyrétegű ablakok. 

     

    Nagyon erős az UV sugárzás. Fél óra alatt le lehet égni.

     

    Hideg az óceán vize, bár ez csak megszokás kérdése.

     

    Érdekes az iskola rendszer. Hat héten át oktatnak, aztán két hét szünet. Ha mindkét szülő dolgozik, akkor ez elég sok bonyodalmat okoz.

    előzmény:
    Önönebicpah (5)
    2009-02-27  21:48
  22. 2009. február 27. 21:485.

    Szia!

     

    Milyen részletek a lehangolóak?

     

    Mi is napok óta Új Zélandon gondolkodunk!

     

    De Én személy szerint totál információ nélküli vagyok...

    előzmény:
    viki25 (4)
    2009-02-27  21:37
  23. 2009. február 27. 21:374.

    Szia!

     

     

    A részletek néha lehangolóan rosszak, de az összkép csodálatos.

     

    Talán így lehetne jellemezni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258753 (1)
    2009-02-27  19:36
  24. 2009. február 27. 21:083.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258753 (1)
    2009-02-27  19:36
  25. 2009. február 27. 20:482.

    Keress ra a "Wellington szallas" cimu topikra - ott vannak Uj-zelandon elo magyarok.

     

    Egyebkent miert eppen oda? Nincs egy kicsit messze? vagy eppen ez benne a szep? jartatok mar ott?

    Erdekelne, hogy miert eppen ez a helyszin keltette fel az erdeklodeseteket?

    egyedul, vagy kettesben, vagy gyerekekkel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258753 (1)
    2009-02-27  19:36

Címlap

top