Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyajegy leszedetése

tulipán6
Létrehozva: 2004. január 14. 10:43
Sajnos nagyon sok anyajegy található rajtam. Esztétikailag még nem is annyira zavaznának, de néhány nagyon kiáll és gyakran beleakadnak valamibe. Ez nem csak fájdalmas hanem vérzik is. Valószínűleg éjjszaka is sokszor belekaphatok, mert reggelente gyakran véresek. Egyébként van amelyik 1,5 cm átmérőjű.

Budapesten hol végeznek ilyen műtétet? Ha valakinek van tapasztalata légyszi írja meg. Szeretnék véleményeket hallani a sebészi illetve a lézeres műtétről.
  1. 2015. szeptember 15. 17:28101.

    Sziasztok! Dr. Kohán Józsefnél Szegeden anyajegysűrésen jár e valaki?Megirnátok a véleményeteket.Köszönöm

  2. Torolt_felhasznalo_756014
    Torolt_felhasznalo_756014
    2007. Április 30. 14:41100.

    Igen többet is leszedhetnek egyszerre, ha úgy tudsz feküdni a műtőágyon, hogy mindegyiket elérjék.

    Csak ennyi!

    előzmény:
    tulipán6 (4)
    2004-01-14  11:00
  3. Torolt_felhasznalo_756014
    Torolt_felhasznalo_756014
    2007. Április 30. 14:3899.

    Sziasztok!

    Nem tudom miért kell annyira megijedni egy anyajegy leszedésétől. Rólam ha jól számolom már kilencet szedtek le, nem lézerrel. Semmi gondom nem volt egyikkel sem. Kettőt az arcomról szedtek le és semmi nyoma nincs! Nem varrták oda a kötést. Nem tudom hogy másoknak miért csinálták úgy. Az arcomból a varratokat egy hét után kiszedték és nem látszik semmi hegg. A többit pedig a testemről szedték le. Az sem volt rossz. Bár az olyan helyeket ahol megnyúlhat a bőr vigyázni kell. Például ha a mell környékéről veszik le akkor persze egy ideig "atom" melltartót kell hordani, hogy a seb ne nyúljon meg. De ennyi. A háton lévőkkel pedig nem lehet mit tenni meg fog nyúlni, mert ott a bőr mindíg mozog. De hát még akkor sem olyan csúnya! Nekem plasztikai sebész csinált mindent TB- alapon. Mivel a dermatoonkológus azt mondta le kell szedni, így TB- alapon megy.

    Én csak ennyit szerettem volna hozzátenni.

    Nem kell félni!!!!!!!!

    előzmény:
    tulipán6 (1)
    2004-01-14  10:43
  4. 2005. január 18. 21:5398.
    Jo kerdes, nekem amit a fejemrol mutottek le. . . . az nagyon gaz volt. Begyulladt mert a szalagavato elott mentem fodraszhoz, akkor ultem eletemben eloszor olyan hajszarito bura alatt. . . . na meg is jartam. . . . a fodrasztanulo kiscsaj nem szolt , en meg nem tudtam meddig kell alatta ulni, es vagy 40 percig ott ultem. . . . . megegett kicsit, begyulladt es inkabb elmentunk leszedetni. Nagyon megszenvedtem vele mert a kotest odavarrtak, h. ne essen le. . . . es mikor az unokatesom ferje a homlokomra adta a puszit. . . . megfogta a fejem pont ott hatul , ahol a kotes is volt , a nagy lapat kezevel. . . . . :( Alig vartam h. kilepjenek az ajton (vendegsegben voltak nalunk) es ugy elkezdtem bogni!!! 2 oran keresztul ugy ereztem mintha meg mindig szoritana. Iszonyu poklot kellett atelnem. Szilveszterkor, mutet utan ket nappal csak fekudtem a hasamon, mert mashogy nem tudtam h a kotest nem nyomjam. . . . es csak sirtam, sirtam. . . mert fajt. . . . Miutan a nagyokos megszoritotta. . . csillagokat lattam :'( Nem kivanom senkinek. PEdig mutet utan nagyon jol voltam, ja aznap mutottek delelott, mikor az unokatesomek este jottek hozzank vendegsegbe, szilveszter elott ket nappal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518631 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2005. január 18. 21:4697.
    Érdekes, hogy egyrészt azt hallani, hogy mennyire semmi kis dolog ez, másrészt, meg hogy hónapokig, évekig tart, mire végleg meggyógyul.
    Mitől függ? Orvostól? A műtét módjától? Az anyajegy fajtájától? Hogy honnan szedik le? Honnan lehet / lehet-e előre tudni, hogy mire számíthat az ember?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. január 18. 21:2796.
    Haliho ! De jo kis topic! Rolam harmat szedtek le, nem lezeresen. Elsot szilveszter elott 2 nappal, nem most, hanem egy evvel korabban 2003. dec. 29-en a fejemrol!!!!!!!!!!!!!Utana sokat szenvedtem, a kotest odavarrtak a sebhez direkt. . . . . Aztan most lesz februarban egy eve, vagyis az elso mutet utan 2 honappal masik kettot mutottek le. Azokkal is megszenvedtem a varratok miatt. Egyet a hatamrol, egyet a mellkasomrol. . . . igy olyan mintha a szivem mutottek volna. . . . . Varratszedes utan, mikor a kotest le akartam cserelni, es a Mefix-et huztam le ovatosan. . . . a borom huzodott vele egyutt es a vagas egyik vegeben verezni kezdett. Epp ultem az agyon , es ereztem h. valami nagyon meleg folyik vegig a hatamon. . . aztan ovatosan odanyultam , akkor mar ereztem hogy. . . . aztan megneztem es az ujjaim tok veresek voltak. Hal' Istennek nem kellett ujra osszevarrni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611270 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_611270
    Torolt_felhasznalo_611270
    2005. január 18. 19:1895.
    sziasztok!

    Nekem 5 éve szedtek le a István kórházban egy anyajegyet. Már nagy volt, kiskorom óta megvolt és csak nőtt, úgyhogy muszáj volt. Amúgy egyáltalán nem fájt, fél perc alatt leszedtek, elküldték szövettani vizsgálatra, elég hamar be is gyógyult. igaz a helye mindig meg fog maradni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_589648
    Torolt_felhasznalo_589648
    2005. január 18. 18:0694.
    köszi a választ, továbbítom :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575842 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. január 18. 18:0293.
    Én úgy tudom, nem lehetne még menni, csak úgy 6 hét után. Sőt a barátnőd helyében akkor is csak tapasszal mennék, mert lehetséges, hogy bepigmentálódik a "helye".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589648 (90)
     
  10. Torolt_felhasznalo_589648
    Torolt_felhasznalo_589648
    2005. január 18. 17:5392.
    úh. az húzós. . és tapasszal se?! igazából holnapra terveztük a szolit. . megpróbálok még utána keresni. de ha nem lehet akkor majd nyáron napon barnulunk :)
    előzmény:
    Manókácska (91)
     
  11. 2005. január 18. 17:4791.
    Sziasztok!
    Rólam 1 éve szedtek le 3 anyajegyet, ami nagyon nehezen gyógyult.
    Szerintem a barátnőd minimum 3 hónapig ne menjen se szoliba, se napra. (egyébként én fél évig nem mentem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589648 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_589648
    Torolt_felhasznalo_589648
    2005. január 18. 17:3390.
    Szijasztok!
    Lenne egy kérdésem. Mit tudtok arról, hogy szikés anyajegy műtét után lehet-e szoliba menni? a Barátnőmnek van ilyen gondja. Azt hiszem 3 hete volt a varratszedés. . .
    tudtok erről valamit? Előre is köszi a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. ppp
    ppp
    2004. május 27. 16:1289.
    Egyrészt anyajegyen sok mindent értenek, ezért kérdeztem. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire áll ki, hanem hogy milyen típusú. Ugyanis attól függ, hogy mivel és hogyan lehet eltávolítani. Véleményem szerint a szokásos festékes anyajegynél nincs döntő különbség a kettő között. Az operáló orvosnak valamivel könnyebb a dolga a lézerrel, mert nincs gondja a vérzéssel, viszont nehezebb szépen egyenesen vezetni, mint a szikét. Röviden: a páciens számára szerintem majdnem mindegy - de a lézer drágább, mint a szike, és végső soron a páciens fogja kifizetni.
    előzmény:
    Arionel (88)
     
  14. 2004. május 27. 11:1988.
    A nagyobb, kiálló fajtát.
    Gondolom, mert lézeresben volt már részem és nem lett túl sikeres.
    De hallottam egy dokiról, aki sebészileg távolítja el és erre esküszik, hogy sokkal szebb lesz, nincs égési sérülés, stb.
    Kíváncsi vagyok a véleményedre.
    előzmény:
    ppp (87)
     
  15. ppp
    ppp
    2004. május 27. 11:1287.
    Melyik típusú anyajegyet? És gondolod, hogy ennek van jelentősége? :-)
    előzmény:
    Arionel (86)
     
  16. 2004. május 27. 10:5286.
    Szia ppp!
    Te sebészi úton, ill. lézeres módszerrel dolgozol?
    előzmény:
    ppp (85)
     
  17. ppp
    ppp
    2004. május 27. 08:5385.
    Az valóban gond, hogy egy magánrendelésen nem tudod előre, hogy a kifizetett 4e forintodért csak megtudsz valamit, vagy esetleg meg is oldják a problémádat. De erre még senki nem talált igazából megoldást. Ugyanis az, hogy megoldható-e, az csak akkor derül ki, ha megvizsgáltak. Én is bőrgyógyász vagyok, és van olyan típusú növedék, amit alig több, mint 4e forintért el is távolítok, és van olyan, amit nem lehet így megoldani. Ugyanakkor, ha összeadod a rendelő fenntartási költségeit és az egyéb költségeket, ennél sokkal kevesebbet már nem lehet kérni. Én a magam részéről úgy oldom meg a kérdést, hogy egy évben egyszer tartok a környékbelieknek szűrővizsgálatot, amiért nem kell fizetni. És ha van köztük olyan, amivel tovább kell foglalkozni, akkor ezt megmondom, aztán maga eldönti, hogy nálam folytatja a kezelést, vagy elmegy az SzTK-ba. Ez azonban roppant fárasztó munka, így nem lehet elvárni, hogy mindenki csinálja (óriási a felelősség, ha azt mondom valakinek, hogy rendben van az anyajegye, és egy év múlva kiderülne mondjuk, hogy tévedtem). Nagyvárosban azon kívül nehéz megszervezni különböző okok miatt, így én sem csinálom a budapesti rendelésemen (van egy Budapest melletti is).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216089 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_216089
    Torolt_felhasznalo_216089
    2004. május 26. 09:1584.
    Nem arról van szó, hogy sajnálom rá a pénzt, de 10 percért 4000. - az kicsit sok volt szerintem. Lehet, hogy szerinted nem volt drága, én a véleményem írtam csak le!!! Az egyik volt kolléganőmnek bent a városban, 5000. -ért megvizsgálták, és le is szedtek 3 anyajegyet.
    Azt nem tudtam meg, hogy valójában mi az ami ott van nekem, mert vagy szemölcs, vagy anyajegy. Ilyenről még nem is hallottam sehol, hogy szemölcs féle anyajegy. . .
    Meg gondoltam, hogy esetleg valami szövettan is lesz legalább. Egy MAGÁNKÓRHÁZBAN 7000. -ért már szövettan is van. Szóval így nekem drága mulatság volt akkor is, ha neked ez nem tetszik.
    Remélem kielégítő válaszokat adtam. . . .
    előzmény:
    ppp (83)
     
  19. ppp
    ppp
    2004. május 25. 21:5083.
    Nem értem egészen pontosan. . .

    1. Miért mentél magánrendelésre, ha sajnálod rá a pénzt?

    2. Azt mondod, azt tudtad meg, amit eddig is sejtettél. Mit szerettél volna még megtudni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216089 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_216089
    Torolt_felhasznalo_216089
    2004. május 24. 12:0182.
    Szia! Köszi, hogy megírtad, hogy mit is jelent. :)
    Nekem már megnézte a Dr. Vass Ilona 4000. - ért, és kb. 10 percet voltam bent nála. A vizsgálat abból állt, hogy egy nagyítóval nézte meg, és kijelentette, hogy szemölcs féle anyajegyem van, amit eddig is sejtettem. Azt mondta, hogy ezt csak kivágni lehet, amit szintén sejtettem, mert gyökere van. Szóval megtudtam, hogy le kell szedessem, de ha akarom ott maradhat, mert nem lehet bajom belőle. Kicsit drága mulatság volt úgymond ez nekem, hogy 4000. -ért megtudtam azt, amit eddig is tudtam. És 20. 000. - ért plasztikai doki le is szedi nekem. De szerencsém van, mert a mellplasztikás dokim is elvállal, és ő nem kér ezért ennyit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591299 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_591299
    Torolt_felhasznalo_591299
    2004. május 21. 12:4881.
    A kelloid - heget, hegesedést jelent! Én az Onkológián dolgozom, tény hogy bőrgyógyász szakvélemény kell, de ha nincs problémád és kimondottan anyagjegyet szeretnél eltávolítani, a sebészeten megnézik és adnak időpontot. Lézerrel megcsinálják. Saját tapasztalat, semmi nem marad utána és nem is fáj. Dr. Farkas Emil foglalkozik vele, Ő sebész és kedden rendel az ambulancián.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216089 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_216089
    Torolt_felhasznalo_216089
    2004. május 21. 10:4380.
    Sziasztok!
    Lehet, hogy bután fog hangzani, de én nem tudom, hogy mi az, hogy keloidos. . ?
    Nekem is van egy szemölcs féle anyajegy hónajrésznél, amit mostanság szeretnék leszedetni.
    Szóval ha valaki megírná nekem, hogy mit is jelent, vagy hogy néz ki azt nagyon megköszönném. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_839064
    Torolt_felhasznalo_839064
    2004. május 20. 11:3679.
    Én tudok ajánlani jó orvost, az Országos Onkológiai Intézetben dolgozik dr. Fejős Zsuzsanna. Én is nála voltam, nagyon jó bőrgyógyász, és ha le kell vetetni az anyajegyet ott meg is csinálják a sebészeten. Nekem semmi gondom nem volt utána, nem gyulladt be és csak annyi maradt meg belőle, ami ugye megmarad egy vágás után. Be kell hozzá jelentkezni, ha valakit érdekel a telefonszám privátban megadom!
    előzmény:
    ober (78)
     
  24. 2004. május 19. 16:5378.
    Képzeld már írtam ezt de a fiamé is kelloidos lett kb 6-7éve. Azért az évek során simul egy kicsit, de én marha mérges voltam, mert maszekban csinálta bőrgy. professzor 30-ért. 6-7éve azért az sok volt, de a legjobbat akartam a gyerekemnek. Gondolhatod szegény kamasz lelke, hogy fájt amikor ugyanolyan göbös volt, csak nem barna.
    előzmény:
    *zoé (77)
     
  25. 2004. május 18. 20:2277.
    sziasztok, nekem 2 anyajegyet metszettek ki ősszel, sajnos keloidos lett :(
    egyik a hasamon van, az nem vészes, 2cm hosszú. viszont a másik a bal mellem belső felén van, majdnem a 2 mellem között, 2, 5x0, 5 cm-es és nem valami szép, pont a "nőiességemen" esett csorba, már előre látom, amikor nyáron a strandon mindenki a mellemet fogja bámulni, hogy mi az az undormány azon a csajon. . . :(
    na jó, ennyire nem dramatizálom túl, de tényleg nagyon rossz és bánt, hogy ott van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top