Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyajegy leszedetése

tulipán6
Létrehozva: 2004. január 14. 10:43
Sajnos nagyon sok anyajegy található rajtam. Esztétikailag még nem is annyira zavaznának, de néhány nagyon kiáll és gyakran beleakadnak valamibe. Ez nem csak fájdalmas hanem vérzik is. Valószínűleg éjjszaka is sokszor belekaphatok, mert reggelente gyakran véresek. Egyébként van amelyik 1,5 cm átmérőjű.

Budapesten hol végeznek ilyen műtétet? Ha valakinek van tapasztalata légyszi írja meg. Szeretnék véleményeket hallani a sebészi illetve a lézeres műtétről.
  1. 2004. január 30. 19:4251.
    Nekem először leégették és csak ezután küldték be vizsgálatra. Az injekció fájt, mert a szemölcs közepébe szúrták.
    Én is mindenkinek merem ajánlani a lézeres eljárást.
    előzmény:
    ppp (50)
     
  2. ppp
    ppp
    2004. január 30. 19:2950.
    NEM. Attól, hogy valami jóindulatú, attól még nem biztos, hogy le szabad szedetni égető típusú lézerrel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679366 (47)
     
  3. 2004. január 30. 16:4649.
    Bocsi a helyesirasomert :)))

    Szal kijavitom magam .
    Az anyajegyben ha nincsenek barna pottyocskek akkor nincs baj le lehet nyugodtan szedni .
    Bocsi
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. január 30. 16:4348.
    Sziasztok
    En most szedettem le dacemberben ket rettenetes , ronda bibircsokot ami nagyon zavart mert olyan rossz helyen voltak . Az egyik a melltarto magassagaban a masik meg a derek tajekeban es amikor bugyit viseltem zavart nagyon. MO. n nem mertem volna leszedetni mivel a baratnom arcan volt egy es amikor leszedtek kiderult , hogy rosszindulatu. Most Kanadaban elek es elmentem a hazirovosomhoz es megmutattam neki. Azt mondta megnezi es ha csak baran es nincs benne kis pottyok akkor nyugodtan le lehet szedni lezerrel . Meg is csinalta elzsibbasztott es 5 perc alatt megszabadultam toluk. Azt mondta lehetseges egy kis heg ott marad de amint telik az ido szinte nem is latszik mar. Csak megszerettem vona osztani veletek szerintem ne feljetek a lezeres technikatol . Persze jo elotte kivizsgaltatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_679366
    Torolt_felhasznalo_679366
    2004. január 27. 15:4447.
    tehát ha egy anyajegy jóindulatú akkor azt lehet lézerrel leszedetni? ahová járok a keloidom miatt klinikára ott argon lézerrel távolítják el az anyajegyeket, de a doktornő még ezzel sem tudja 100 %-ig kizárni a hegesedést.
    előzmény:
    ppp (46)
     
  6. ppp
    ppp
    2004. január 27. 09:5446.
    A kérdés ennél bonyolultabb. Csak két "bonyodalmat" említenék. 1. Kétféle lézer létezik, amelyke alapvetően másképp működnek, így igazából itt nem is mindig értem a kérdést, mert nem tudom, melyikre vonatkozik. (Leegyszerűsítve az egyik elégeti az anyajegyet, a másik "kivágja") 2. Amit it "anyajegynek", bibircsóknak és más hasonlóknak neveznek, az legalább 3-4 féle dolog, és azoknak is vannak altípusaik, amelyekre más-más szabályok vonatkoznak többek között azért, mert van köztük olyan, ami rosszindulatúvá válhat és van, amelyik soha. --------- Egy példa: az anyajegynek azt a típusát, amelyik rosszindulatúvá válhat, nem szabad az égető típusú lézerrel kezelni, mert soha nem tudhatjuk, hogy teljesen sikerült-e elégetni, és akár maga az égetés is rosszindulatúvá teheti az ottmaradt sejteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679366 (41)
     
  7. Torolt_felhasznalo_679366
    Torolt_felhasznalo_679366
    2004. január 26. 22:0245.
    igen azért kérdeztem, mert a hegeim csúnyán gyógyulnak, ezt hívják keloidnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112775 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 26. 20:3744.
    Nekem kivágtak egyet (lézerrel nem lehetett volna eltávolitani), ami a mellemen volt. A heg még látszik, de egyre halványabb, pedig varrva is volt. Szerintem embere válogatja, hogy hogy gyógyul. . meg nagyon kell rá figyelni, és az előirások szerint kenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679366 (41)
     
  9. 2004. január 26. 20:2643.
    Azok a kis kocsányon lógó apró mütyürök, főleg nyakon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422480 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_422480
    Torolt_felhasznalo_422480
    2004. január 26. 20:1842.
    Sziasztok! Nekem kisméretű un. fibrómáim voltak és sajnos 1-1 most is van. Nekem helyi fagyasztásos érzéstelenítésel ollóval szedte le bőrgyógyász, de nem egyet-kettőt, hanem kb. 15-20 db-ot. Heg csak 1-2 helyen maradt és azóta ott nem nőtt ki újabb. Nem mondom, egy kicsit rosszul voltam közvetlenül utána, de túl lehett élni és nagyon jó érzés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_679366
    Torolt_felhasznalo_679366
    2004. január 26. 16:0641.
    szia ppp! biztos igazad van. de akkor mit csináljon az. aki szeretne anyajegyeitől megválni és vágás esetén erősen hajlamos a hegesedésre? a lézer csak azért nem jó, mert nem lehet elemezni a leszedett cuccot? vagy más oka is van?
    előzmény:
    ppp (39)
     
  12. 2004. január 26. 14:5640.
    Köszi a hozzászólásod, végre egy szakmabeli a bibircsókosok népes táborában, ugye így van? Kérdezhetünk Tőled bátran?
    Üdv: schagleh
    előzmény:
    ppp (39)
     
  13. ppp
    ppp
    2004. január 26. 14:1739.
    Ez így igaz: azzal az apró megjegyzéssel, hogy mikor 10-15 éve megjelentek a lézerek, már akkor is mondtuk, hogy az esetek nagy részében nem hoznak lényeges változást az anyajegy kérdésében. Azóta is újra és újra felbukkan a lézer, mint valami misztikus dolog. Sokkal fontosabb lenne, hogy az anyajegyeket időben operáljuk (Magyarországon még a nagy részét későn műtik, míg Amerikában már jelentős részét időben). Hogy ez megvalósuljon, sok feltétele van, de a lézer körül misztifikálás csak árt az ügynek.
    előzmény:
    schagleh (38)
     
  14. 2004. január 25. 23:3138.
    Sziasztok bibircsókosok! Olvasgatlak benneteket, nekem is van bőven, de a hajam között a halántékomnál. Emiatt elmentem a bőrgyógyászatra /vidék/, azt mondta a dokinéni, hogy szerinte ezek nem rosszindulatúak, de mutassuk meg az István kórházban levő Bőrgyógyászati Onkológián. Elmentem, ott megnézte egy Telkes Márta nevű nagyon kedves doktornő, s azt mondta, ez egyértelműen jóindulatú, de ha zavar, leveheti mindet egy most megbeszélt időpontban. Hát úgy döntöttem, hogy nem zavar, csak ha esetleg az arcomon is lenne.
    Ez négy éve volt. Ott az volt az ajtóra írva, hogy " a csak esztétikai szempontból " eltávolított szemölcsök térítéskötelesek. Ez négy éve volt.
    Apámnak viszont három hónapja vettek le egy et a Kékgolyóban, már nem is látszik -szikével -, tajkártyára.

    Kb két hónapja az Éjfél után című műsorban a szemölcsökről volt szó, meghívott bőrgyógyászokkal, s ott azt mondták, a lézer nagyon jó dolog, de nem ebben az esetben, már rájöttek, hogy inkább szike, vagy olló ami a szemölcsöknél bevált. . .
    Figyellek benneteket továbbra is, akad még rajtam itt-ott, üdv:schagleh

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. ppp
    ppp
    2004. január 25. 14:2037.
    Azért kategórikusan nem mondanám, hogy a Kékgolyó nem vált be: végül is megmentették az életedet. Hogy a heg nem igazán szép, annak kétségtelenül lehet az egyik oka, hogy nem elég szépen varrták, de az is, hogy egyéni hajlamod van arra, hogy a hegek csúnyák legyenek. Az anyajegyek szaporodnak, akár napozik valaki, akár nem, csak ha napozik, akkor még jobban, ráadásul gyakrabban válik rosszindulatúvá. A többi privátban válaszolnám meg inkább.
    előzmény:
    p.klára (36)
     
  16. 2004. január 25. 00:4936.
    Nekem kb. 18 éve szedtek le 4-5-öt a kékgolyóban égetéssel, a mai napig csúnya hegeim vannak, állítólag megnyúlt a bőr, újból kellene szabni. (Egy évtizedig több bőrgyógy szerint keloidos a bőröm, most csak a megnyúlást említik). Egyet pedig a kékgolyó sebésze még időben szedett le, rosszindulatú volt. Emiatt még életbiztosítást sem kötöttek velem évekig!
    Most megint van 3 db, ami útban van, s le kellene szedetnem + félek a rosszindulatúságtól, de félek a leszedéstől is! Nincs pénzem magánklinikára!!!!!!!! A kékgolyó nálam nem vált be! Mit tennétek? Ja és millió anyajegyem van már, pedig 4 éve nem is napozom egyáltalán!
    előzmény:
    hajnal75 (35)
     
  17. 2004. január 24. 22:2335.
    Nekem is a Kekgolyo utcai Onkologian vettek le az anyajegyemet, lezerrel, es mar nem is latszik. Nekem elkezdett noni, az ajkam feletti, es mig Cindy Craffordnak sexy, az enyem inkabb a Bibircsokos anyokara emlekeztetett. . . , (bar negativ volt) es nem fizettem semmit, tb kartya, semmi zsebbe, bocsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 24. 15:1834.
    Sziasztok!
    2000-ben 3 db anyajegyet - egyet a fejemről, egyet a nyakamról, egyet a fülem mögül - és a vállamon egy befele növő csomót szedett ki plasztikai sebész. A sebek szépen begyógyultak, a műtét nem fájt. Jan. 29-én megyek újabb anyajegyeket leszedetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 14. 17:3733.
    Sziasztok mindenkinek!

    Örölök hogy ide találtam, nem tudom hogy tudok e segiteni valakinek, de én a napokban kaptam egy cimet, a fodrászom mondta, hogy valakinek az arcán voltak ilyen tipusú anyajegyek. Elkértem a cimet, én pénteken megyek el a rendelésre, állitólag nagyon jó, de közelebbit akkor tudok, ha voltam, minden esetre én pénteken elmegyek.
    Azért ha valakit érdekel, igy előre is.
    Dr. Nagy Éva
    II. , Fazekas u. 10-14.
    (Battyányi tértől l megálló az l busszal, és a ház előtt tesz le)
    Telefon:201-84-59
    h:14-19
    sz:14-19
    P:17-19
    Nem kell bejelentkezni, csak rendelési időben elmenni,
    konzultáció 5. ooo, -Ft
    ha nem vállalja valamiért akkor add tanácsot hova fordulj. Ha nem sürgős várj meg én pénteken megyek és bövebben elmondom, mi a helyzett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_736226
    Torolt_felhasznalo_736226
    2004. január 14. 13:5132.
    este elküldöm a bőrgógy számát most nincs nálam.
    a másik két alakalommal sebész, "szikés úton" csinálta meg. egy kis vágás maradt utána alig feltűnő. . . de mondom nekem azzal sok macera volt. . .
    előzmény:
    tulipán6 (31)
     
  21. 2004. január 14. 12:5431.
    Engem érdekel a bőrgyógyász száma! Magánrendelése van? És légyszi azt is írd meg helyileg hol rendel!

    A leégetésen kívül a másik eljárás szikés volt? Milyen heg maradt utánna? Ez a bőrgyógyász csinálta?

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736226 (29)
     
  22. 2004. január 14. 12:5030.
    Hát, hogy mit lehet tőle kapni, azt nem tudom, de lehet, hogy rákot.
    Legjobb, ha elmész az orvoshoz, és az megmondja.
    Engem elég hamar elcipelt anyukám, ezért nekem ilyen változások nem voltak, mint amiket írsz.
    előzmény:
    tulipán6 (28)
     
  23. Torolt_felhasznalo_736226
    Torolt_felhasznalo_736226
    2004. január 14. 12:4929.
    sziasztok.
    nekem is volt 3 anyajegy levételem, 1 köldököm mellől, 2 pedig a nyakamról.
    2 sebész csinálta, 1-et bőrgyógyász.
    amugy ez nem ugy működik, h kiválasztod h te vágatni akarod magad vagy lézerezteteni/égettetni.
    ezt a bőrgyógyász fogja megállapítani és ő küld tovább.
    amúgy nekem pölö 1et égettek sokkal hamrabb túl voltam rajta és utána is jóval keveebb a macera.
    van egy jó bőrgyógyászom, ha érdekel priviben elküldöm a számát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 14. 12:4028.
    Ez az anyajegy világos udvarral engem is érdekel.

    Nekem volt 4 anyajegyem ami körül világos folt lett. Majd néhány év alatt a közepéből eltűnt az anyajegy, a fehér folt megmaradt. Én is hallottam róla, hogy azt nem szabadna napoztatni, de sajnos elég gyakran elfelejtem leragasztani és olyankor sötétrózsaszín lesz és iszonyatosan ég. Ettől is rákot lehet kapni, vagy valami mást?
    előzmény:
    B.Karolina (27)
     
  25. 2004. január 14. 12:2827.
    Nekem olyan anyajegyem volt, ami körül világos udvar volt. Van valami spec neve is. A doki azt mondta, az nem érhet napot, tehát mindenképp le kellet szedetni. Akinek ilyen van, az mindenképp menjen el.
    Nekem 14 éves koromban csinálták, és sajnos, nagyon látszik a helye, 5 varrat. De valaki írta itt, hogy serdülőkorban jobban hegesedik a bőr, talán azért.
    De azért jobb, hogy levetettem.
    Ja, amúgy a Kékgolyó utcában csinálták, helyi érzéstelenítéssel, nem fájt, inkább kellemetlen volt. Aztán pár nap múlva varratszedés. Nem kellet bentmaradnom. Nekem is elküldték szövettanra, hál istennek, negatív volt.

    Szóval bátorság! Jobb túllenni rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top