Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyajegy leszedetése

tulipán6
Létrehozva: 2004. január 14. 10:43
Sajnos nagyon sok anyajegy található rajtam. Esztétikailag még nem is annyira zavaznának, de néhány nagyon kiáll és gyakran beleakadnak valamibe. Ez nem csak fájdalmas hanem vérzik is. Valószínűleg éjjszaka is sokszor belekaphatok, mert reggelente gyakran véresek. Egyébként van amelyik 1,5 cm átmérőjű.

Budapesten hol végeznek ilyen műtétet? Ha valakinek van tapasztalata légyszi írja meg. Szeretnék véleményeket hallani a sebészi illetve a lézeres műtétről.
  1. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2004. január 14. 12:1826.
    Szia! Érdekelne a lézeres eltávolítás, mert a melltartóm pántja mindig beleakad, felsérti.
    Megírnád mennyibe került az eltávolítás?
    Előre is köszönöm.
    előzmény:
    zzzzzizzzz (10)
     
  2. 2004. január 14. 12:0925.
    Szia!
    Nekem az arcomon volt egy anyajegy, az orrom mellett (ez az a tipikus orr melletti kis gömb. . . ), leszedték. Hát elmondanám, hogy amellett, hogy körbeszurkálta az orvos (már ennél azt hittem, hogy bekrepálok), nyesegetni kezdte, hogy lássa, érzékeny-e még, a könnyem csorgott végig, amíg körbevágta, aztán amikor összevarrta, teljesen úgy éreztem, hogy megsemmisültem, iszonyatosan fájt. Belenéztem a tükörbe, és elsírtam magam, úgy néztem ki, mint akit összevertek. . . . és ekkor kiültetett a baromi nagy kötéssel az arcomon a csumira telt váróba, hogy nem-e vérzik át. Azt mondta, hogy direkt egy kis "ráncban" vágja, hogy ne maradjon nagy nyoma. Fél év kellett, hogy csak a heg látszódjon. Ja. . és a varratszedést már meg sem említem:-(((
    Ez a budaörsi rendelőintézet sebészetén történt, egy afrikai doki csinálta. . .
    előzmény:
    tulipán6 (23)
     
  3. 2004. január 14. 12:0024.
    Nekem tavaly szeptemberben szedtek le egy kiálló anyajegyet a karomról, mert vérzett. A festékanyag miatt csak szikével csinálhatták, a sebész bácsi helyi érzéstelenítésben követte el. A szurik kicsit kellemetlenek voltak, a többit nem éreztem, csak mikor varrtak az volt olyan, mintha egy darab foltozott ruha lennék:)) Egyébként akinek vérezni szokott mindenképp vetesse le!! Nagypapámnak ilyentől lett bőrrákja, áttétes és mivel nem foglalkozott vele, már nincs is köztünk.
    A hegesedésre való hajlam mindenkinél egyéni. Ráadásul az is, hogy mikor jön elő. Vannak hajlamosító tényezők (ha a családban van hegesedős, serdülőkor, meg általában a horminváltozás, ha az érintett bőrrész "mozgósabb" stb). Én sajnos hegesedős vagyok, de különlegesen, mert nekem keloid hajlamom van. Ez amolyan túlzott hegesedés. Aki többet akar erről tudni az a "Keloid" fórumon olvashat róla ("Szépüljünk"ben található). Az biztos, hogy az elején még elég sokat lehet ellene tenni, vagy legalábbis mérsékelni lehet a hegesedést, szóval nem szabad emiatt halogatni a vérző anyajegy eltávolíttatását!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. január 14. 11:5623.
    Akkor azt hiszem szerencsém van, mert az ilyesmik nyom nélkül begyógyulnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550280 (22)
     
  5. 2004. január 14. 11:5322.
    ha pl elkaparsz egy pattanást, milyen a helye? Marad egy kis dudor vagy ilyesmi? Hogyan gyógyulnak a sérüléseid?
    előzmény:
    tulipán6 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_316242
    Torolt_felhasznalo_316242
    2004. január 14. 11:4321.
    Hmmm. . . Én pont most vettem észre, hogy nekem is le kellene vetetnem 2 anyajegyet, ezek szerint inkább maradjak a hagyományos "kisollós" verziónál? Csak rá kéne végre szánnom magam. . .
    előzmény:
    iszlipók (19)
     
  7. 2004. január 14. 11:3620.
    Még egy kapcsolódó kérdés: honnan lehet tudni, hogy valakinek a bőre hajlamos-e a hegesedésre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 14. 11:3019.
    Nekem is párat kimetszettek, helyi érzéstelenítéssel, nem vészes, viszont engem a sebész meg a bőrgyógyós is "megtiltotta" a lézereset, az anyajegy festékanyaga miatt!! Az lehet rákkeltő szerintük. Meghogy úgy nem lehet mit kitenyészteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. január 14. 11:2918.
    Én valaha a Délihez jártam maszekhoz, ő egy kis kanálféleséggel szedte le, majd beküldte onkológiai vizsgálatra. Csak most már elég messze lenne nekem a Déli, meg nem is tudom a számát. Még van rajtam néhány, amit le kéne kapni.
    előzmény:
    tulipán6 (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2004. január 14. 11:2817.
    Nem a nőgyógyászom ajánlotta a kollégáját a Söpf-Mereiben. Tényleg jól csiálta és inkább a sebész mint az égetés. . . legalábbis ha nekem kell választani. :)
    előzmény:
    tulipán6 (8)
     
  11. 2004. január 14. 11:2316.
    Ezek szerint még te sem estél át ilyen műtéten?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550280 (15)
     
  12. 2004. január 14. 11:2215.
    Na, az engem is érdekelne, mert nekem is az esik útba
    előzmény:
    tulipán6 (12)
     
  13. 2004. január 14. 11:1814.
    www. borgyogyasz. lap. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. január 14. 11:1713.
    szia ! küldök egy kis limonádét, jó hidegen, remélem az segit :-))))), sajnos én is küszködtem ilyen problémával, de hidd el egyáltalán nem vészes :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115916 (11)
     
  15. 2004. január 14. 11:1712.
    Mindenkinek köszönöm aki segít.

    Ha bőrgyógyászatra vagy sebészetre megyek azért ugye nem kell fizetni? Adtatok csúszópénzt? Mennyit? Priviben is küldhetitek, ha nem akarjátok nyilvánosan.

    Valakinek van tapasztalata a Móriczon lévő bőrgyógyászattal kapcsolatban? Azt hiszem oda tudnék menni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_115916
    Torolt_felhasznalo_115916
    2004. január 14. 11:1511.
    Csajok!mindjart itt kell összeszedni engem, ha tovabb olvaslak benneteket :) Nekem is vannak anyajegyek. söt mostanaban, mintha több lett volna!Mindenkinek jo egeszseget, szep napot kivanok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. január 14. 11:0910.
    szia ! én lézeresen voltam és hármat egyszerre csináltak, egy nagyobb volt a halántékomnál és mivel mindig beleakadt a fésű, kénytelen voltam rászánni magam. Fájdalommal nem járt, hacsak a szurit nem nevezzük annak (én pl. a gondolatától rosszul vagyok).
    Kb. 30 percet vett igénybe. A gyógyulási folyamat egyénenként változó, de leragasztva (speciális tapasszal) csak pár napig volt. Igen a napot kerülni kell, úgyhogy legjobb kora tavasszal, vagy késő ősszel elvégeztetni. Egyébként kb. egy hónap után nyoma sem maradt, helyesbitek, valamivel halványabb szinű ott a bőröm, de ezt csak én veszem észre, más nem (ez is bőrtipustól változó, én pl. ugynevezett kreolbörű vagyok, talán ezért van az a hajszálnyi szineltérés. Remélem tudtam valamit segiteni :-)))
    előzmény:
    tulipán6 (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_774904
    Torolt_felhasznalo_774904
    2004. január 14. 11:099.
    asszem' h ami ilyen nagyobbacska és kiálló, azt jobb ha kimetszik sebészileg. a kisebbeket lehet lézerrel leégetni. bőrgyógyi megmondja, h melyiket javasolja leszedni, sőt le is szedi, de egy sebésszel jobban jársz (szebben varr)
    előzmény:
    tulipán6 (4)
     
  19. 2004. január 14. 11:088.
    Bőrgyógyászaton voltál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (5)
     
  20. 2004. január 14. 11:067.
    szia tulipán!
    nekem 1 anyajegy volt a hasamon a köldököm mellett, amibe mindig belekaptam, ezért az orvos javasolta, hogy szedessem le. először vagy 2x kellett mennem előzetes vizsgálatra, megállapították, hogy leszedhető, sőt szükséges is leszedni. akkor be kellett mennem a bőrklinikára, ahol 3 napot (2 éjszakát) kellett eltöltenem valami szabályozás miatt. na, az elég vacak lett volna, ha vizsgaidőszak után nem lettem volna jó fáradt: aludtam, olvasgattam, csokit majszoltam. közben megvolt a műtét, ami igazán semmiség, csak érzéstelenítő injekciót kaptam, aztán valami kisolló-szerűvel lenyisszantották az anyajegyet (nem mertem nagyon odanézni). picit összevarrták, már alig látszik a nyoma (kb. 4 éve történt).
    szóval semmiség, nem fáj utána se. aztán még kellett menni varratszedésre, és tényleg kész volt.
    előzmény:
    tulipán6 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2004. január 14. 11:046.
    Attól függ mennyire sok van. . szerintem. meg mekkorák.
    előzmény:
    tulipán6 (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2004. január 14. 11:035.
    Szia, nem kell megijedni, nekem is volt ilyen, igaz csak 1 db. Helyi érzéstelenítést kaptam és ennyi.
    Egy kis bemetszést csinálnak a bőrbe és összeöltik. Elviszik a nyesedéket szövettanra és megvizsgálják. Pár hétig tényleg nem mehetsz napra, tehát éppen idejében megcsináltathatod magad a strandszezon előtt.
    Nem vészes. .
    Varrat szedés után körömvirág kenőccsel kenegettem magam és most nagyon kell keresni, hogy megtaláljam a helyét. :)
    előzmény:
    tulipán6 (1)
     
  23. 2004. január 14. 11:004.
    Még egy kérdés: többet is megcsinálnak egyszerre, vagy csak egyenként?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271906 (2)
     
  24. 2004. január 14. 10:573.
    El tudnád mondani hogyan történik egy ilyen műtét?

    Lehet, hogy akkor inkább lézerrel kellene?

    Mennyi idő alatt gyógyult be? Úgy hallottam utánna nem lehet napra menni. Ez igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271906 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_271906
    Torolt_felhasznalo_271906
    2004. január 14. 10:552.
    Barinőmnek is voltak. Leszedette bőrdokival. Neki elég vacak bőre van, hegesedésre hajlamos így elég csúnyák maradtak utána az öltések helyei. Mindenesetre mivel ezek elrákosodhatnak, mindenképpen le kell szedetni.
    Nem riogatni akarlak, de ne várj ezzel sokáig.
    előzmény:
    tulipán6 (1)
     

Címlap

top