Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használt ruha üzlet nyitás

zsömi28
Létrehozva: 2009. január 27. 16:35

Sziasztok!

 Egy angol használt ruha üzlet nyitásán gondolkozunk, és szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban azokét, akiknek van már hasonló tapasztalatuk. Mekkora árukészlettel érdemes elkezdeni? Tud valaki megbízható nagykereskedőt akitől érdemes vásárolni? Minden hasonló téren szerzett tapasztalat érdekel! Előre is köszi a segítséget!

  1. 2011. március 15. 14:58176.
    Köszönöm a hozzászólásod. Sajnos ugy tünik nekem, hogy igazad van. Néztem több online babaruhás áruházat, és nem tudom azok hogy tudnak nem veszteségesen üzemelni, mert nem találtam olcsónak öket. De ha nézem a teszveszt például nem tudom egyes profi eladók hogy tesznek szert annyi márkás kisruhára amit p 25dbos csomagba 4-5ezerért eltudnak ott adni. Valahonnnan csak beszerzik...:S
    előzmény:
    bogárka1 (175)
    2011-03-15  12:55
  2. 2011. március 15. 12:55175.

    Most semmi.

    Most annyira telített a piac, hogy nem tudsz rést betölteni, maximum árversenybe belemenni.

    Az árverseny pedig kinek jó? A vásárlóknak. Senki másnak, hacsak nincs nagy tőkéd kivárni, míg a többiek tönkremennek. 

    előzmény:
    pyrha (174)
    2011-03-15  12:46
  3. 2011. március 15. 12:46174.
    Tehát nem éri meg a válogatós nagyker, nem éri meg bálát se venni, akkor nem tudom milyet éri meg:(
    előzmény:
    bogárka1 (173)
    2011-03-15  10:58
  4. 2011. március 15. 10:58173.

    Hát, nem biztos, de hidd el, azokban már eleve nincsenek meg azok a darabok, amikért érdemes válogatni. Stabil semmilyen minőség mellett megengedik. Vagy úgy, hogy első válogatás 5500/kg, második válogatás 4500/kg (és mindegyiknél a zsák 20%-át el kell hoznod) harmadik válogatás meg 3e/kg. Sztem nem éri meg.

    Egy normális darabáras üzletben az ealdási ár egy JOBB darabon mondjuk 5e/kg. Ennél drágábban nem lehet eladni. És egy darabárosban minimum 200%-os haszonkulcsnak meg kell lennie, különben bezárhatsz vagy ki se nyiss... 

    előzmény:
    pyrha (172)
    2011-03-15  10:42
  5. 2011. március 15. 10:42172.
    Pedig sok honlapon irják hogy előre egyeztetve válogatási lehetőség van. Az akkor átvágás?:(
    előzmény:
    bogárka1 (171)
    2011-03-15  10:13
  6. 2011. március 15. 10:13171.

    Na, válogatásról szinte ne is álmodj. Nagyritkán talán.. akcióban. Vagy más kiskerektől. De annyira sok utánjárást és munkát igényel, hogy előbb-utóbb rájössz, hogy nem éri meg.

    Ráaádsul a méretekkel is bajod lesz, ha zsákban veszel. Tele lesz az üzlet áruval, a gyorsan fogyó méretekből hiány lesz, a többivel meg tele az üzlet. 

    előzmény:
    pyrha (170)
    2011-03-14  21:22
  7. 2011. március 14. 21:22170.

    Szia!

     

    Nekem már az is elég hogy honnan ne.Minden folyamatban van, papirok, internetes oldal stb.  A nyíregyházi nagykereket néztem, árban szinte ugyanazok.

     

    Tudom hogy ki kell tapasztalni, elsősorba olyat keresek ahol van lehetőség válogatásra,még ha valamennyivel drágább is. 

     

    Természetesen a kereslet a szokásos:szép legyen jó legyen olcsó legyen.

    előzmény:
    bogárka1 (169)
    2011-03-14  20:48
  8. 2011. március 14. 20:48169.

    Mindenkinek más minőség a megfelelő. Van, akinek a szécsényi szemét bazira megéri, van, akinek a londongreen elsőválogatásos, 5e/kg áras ruha kell.

     

    El kell határozd, hogy milyen minőséget szeretnél árulni, mire van igény, majd meg kell nézd, hogy milyen források elérhetőek a közeledben. 

    Ne várd, hogy bárki is elárulja neked nyilvános fórumon a forrását, hiszen az a megélhetése, amit sok próbálkozás, ráfizetés után talált meg. 

     

    Én sem árulom el, hogy honnan hozom a ruháimat, de azt szívesen elmondom, honnan ne, mert az ilyen nagykereknek nincs helye a palettán.

    Szécsényt és környékét kerüld el messziről. Nyíergyházán van több kereskedő, szinte mind ugyanaz, előszeretetettel adnak 1-2 adag jó holmi után szart. Ez mindegyikre igaz, stabil, hosszútávú kapcsolatra egyikkel se számíts, főleg, ha zsákban kapod a cuccot. Berettyói nagyker sem a gerincéről híres és még sorolhatnám. 

     

    Egyébként én is a netről vadászom a nagykereket. 

     

    Van már üzleted? 

    előzmény:
    pyrha (168)
    2011-03-14  20:09
  9. 2011. március 14. 20:09168.
    Sziasztok! Nagyon tetszik afórum, tegnap éjjelvégig is olvastam:) Nekem is olyan gondom van hogy eltévedek a nagykerek között mert nagyon sok van belölük, eltérő árakkal. Sok helyen olvastam hogy befürdött valaki rossz nagyker miatt. Tud valaki megbizhatót jó áron? Köszönök minden választ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. február 24. 14:11167.
    Valószínű ebayre gondolsz.... megoldható, elszámolható, az sem probléma.
    előzmény:
    m.nelli (166)
    2011-02-24  14:07
  11. 2011. február 24. 14:07166.

    Szia, 

     

    Szeretnék kérdezni tőled mint könyvelőtől.

    Mint annyian a hozzászólok között én is erőteljesen gondolkodom egy használtruha bolt nyitásán.

     Mi a teendő akkor ha a használt dolgokat mondjuk külföldi internetes oldalakon vásárolom és itthon, üzletben szeretném eladni.

    Miképpen lehetek legális ebben az esetben?

     

    Üdv:m.nelli 

    előzmény:
    bogárka1 (163)
    2011-01-21  09:01
  12. Torolt_felhasznalo_333771
    Torolt_felhasznalo_333771
    2011. január 22. 17:56165.

    Hát őszintén szólva az én vevőköröm volt hogy 4000-ért is megvette egy használt polót mert annyira divatos mostanság.

    Zara meg hasonló cuccok a fiatalok körébe egy kalap szart se érnek sajnos.
    Pont ezért nem a 30 feletti korosztálynak szólna az üzlet.

    Én is járok ilyen használtruha boltba amit én szeretnék nyitni, és ottis 3000 alatt nincsenek használt felsők.

    ti a Háda, és az utcasarki turikra gondoltok, de amiről én beszélek az teljesen más kategoria.

    De köszi az infokat, átgondolom :-)

    szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151829 (164)
    2011-01-22  17:48
  13. 2011. január 22. 17:48164.

    Szia!

    Hát én nem tudom,jól gondold ezt meg!2-3 ezer ft-os darabár?

    Gondolj csak bele,hogy ennyiért már márkás új cuccokat kapnak,hiszen a Plazak is állandó jelleggel tartanak akciókat.Föleg most január és februárba,na meg ugye szezonváltásnál is.

    Nálam a mexx,next,zara stb...felsők nem mennek el 1000 ft felett. És nálam is vannak igencsak egyedi darabok.SŐŐŐŐT!!!

    Társnak mindenképpen olyat keres akinek nem kell járulékot fizetned,mert elég ha a sajátodat fizeted.pl.gyeses már dolgozhatnak ugye gyes mellett.

    Vagy mondjuk van egy 4-6 órás bejelentett állása,akkor nincs járulék amit fizetned kell,vagy csak minimális.

    Ja és arra számolj,hogy bérleti díjat általába elöre 2-3 hónapot kérnek,tehát az már elégé húzos az elején.Ha nagy az üzlet,azt felkell töltened,az iszonyú mennyiségű árú. És sok pénz.

    Én éppen kiszállni akarok ebböl az egészből,annyira nem éri meg.

    Iszonyú sok munka,nagyon sok költséggel,sok idegeskedéssel,hogy mindenkinek a kedvébe járj,és persze minimális bevétel.

    ÜDV: Andi

  14. 2011. január 21. 09:01163.

    Szia!

    Én könyvelő vagyok és turitulaj. 

    Pontosabb számításra szeretnélek rábírni. 

    Számolj először költségekkel.

    Bérleti díj. Mennyi? 150-200e? Alkalmazott. Mennyi? Szakképzett kell, üzletvezetőivel, annak a minimálbére 94e bruttó,munkáltató bérköltsége így 62e Ft, de gondolom, hogy nem fog senki szakképpzett elmenni neked nettó 70-ért dolgozni, tehát a 70 és a tényleges közti összeget tedd hozzá még az összeghez. Számolj rezsivel, fűtési szezonban magasabb (nekem havi 40e) és világítás, víz (nekem havi 15). Szemétszállítás, reklám, stb. Az sem biztos, hogy 1 alkalmazott elég lesz. Könyvelő havi 20-25e, mert ugye könyvelni is kell, mert neten lehet árulgatni adómentesen, feketén, de boltban nehéz.

    Iparűzési adó (bevétel-anyag 2%-a általában). Beszerzés költségei (telefon, üzemanyag) és saját béretek, 2 főre, járulékkal. 

    Ehhez képest napi 50e bevételnek MINIMUM kell lennie, talán ez a határ ahhoz, hogy ne legyen veszteség és akkor még nem beszéltünk arról, hogy akkora készletnek kell lennie, amit 1 üzletben nem tudsz megfordítani ahhoz, hogy friss, pörgős üzleted legyen. 

     

    Egy embernek még talán bejövős, de 2 főre megosztva, nem biztos, hogy megéri a befektetést. Sok példa mutatja is, sorra zárnak be az üzletek. 

  15. 2011. január 4. 15:43162.
    Sziasztok!Gödöllőhöz közeli városban szeretnék főleg gyerekruhákból álló turit nyitni(a környezetemben főleg erre van igény),a saját házunkban.Jelenleg gyes utáni együttműködő munkanélküli vagyok(semmi ellátást nem kapok).Igényelhetek valamilyen támogatást az induláshoz?Vendéglátó üzl.vez-i képesítésem van.Kérlek,ha valaki tudja,honnan tudnék jó minőségű gyerekrucit beszerezni,írja meg!Minden apró infót,segítséget megköszönök a témával kapcsolatban!Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2010. december 24. 00:32161.
    Családi okok miatt jóval áron alul használt ruha üzlet teljes árúkészlete bútorzattal (3 nagy gurulós vállfás állvány,fehér vállfás polcrendszerek 3nagy2 kicsi alul felül polc,2 db nagy turkálós medence,1 kicsi turkálós medence,2db polcrendszer (fehér)500 db jó minőségű vállfa,pénztárgép,(jótállással)mérleg (jótállással)próbafülke tükörrel 500-800kg válogatott első osztályú,krém és extra krém minőségű márkás (next,zara,mexx,nike)tavaszi,nyári,téli külön válogatott ruhák.(Minden darabot én is vállfáról válogatva vettem!)
    Kérésére fényképeket tudok küldeni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2010. november 7. 10:16160.

    Szia Bardorka!

     

    Mi Pest megyében, Szigetszentmiklóson tervezzük az üzlet nyitását. Eddig annyi gondunk van, hogy még nem találtuk meg a megfelelő üzlethelyiséget. Pedig véleményünk szerint ez a legfontosabb.

    előzmény:
    Bardorka (159)
    2010-11-04  12:03
  18. 2010. november 4. 12:03159.

    Szia!

     

    Sok a sok infót.

    Ti merre tervezitek az üzletet nyitni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338866 (158)
    2010-11-03  16:34
  19. 2010. november 3. 16:34158.

    Sziasztok!

    Én is szeretnék nyitni párommal egy angol turit. Nekem is kérdésem lenne, hogy hol érdemes a készletet beszerezni. Ha tudnátok segíteni, megköszönném.

     

    És a következő dolgot találtam boltnyitással kapcsolatban:

    Első lépés Könyvelő. (MEGFELELŐ KÖNYVELŐ).

    Nekem 5000+áfáért sikerült szereznem egyet, akivel nagyon meg vagyok elégedve. Naprakész, és mindenben segít.

    Vállalkozóihoz szükség lesz egy ügyfélkapu regisztrációhoz, amit az okmányirodában tudsz kérni.

    Találj ki egy felhasználónevet, és egy jelszót ami jó ha többféle karakterből áll, és az okmányaidat vidd magaddal.

    Ha már ott vagy az okmányirodában, akkor esetleg bemehetsz a vállalkozói tanácsadóhoz is. Itt minden felmerülő kérdésedre választ kapsz az egyéni véllalkozással kapcsolatban.

    Itt megmondják, hogy milyen szakmát, vagy okleveles képzést kell igazolnod idővel, de a vállalkozóinak ez sem feltétele, de jó ha folyamatban van, mert későbbiekben ellenőrizhetik.

    Hazamész, belépsz az ügyfélkapu regisztrációddal, és kitöltöd a vállalkozói igazoláshoz szükséges dokumentumokat és beküldöd elektronikusan.

    Néhány óra múlva kapsz egy igazolást, ami tartalmazza a nyilvántartási számod, adószámod, statisztikai számjeled, tevékenység kezdetét, székhelyed, telephelyed, és tevékenységeidet.

    Ha problémát okoz, kérdd meg a könyvelőt , hogy segítsen.

    Mihelyt a vállalkozói igazolás a kezedben van, megkezdheted a tevékenykedést mint vállalkozó.

    lehető legrövidebb időn a tevékenykedés megkezdése előtt be kell jelentened a vállalkozásod az apehhoz.

    Ez már a könyvelő dolga.

    Én úgy oldottam meg, hogy az ügyfélkapu felhasználónevem, és jelszavam odaadtam a könyvelőnek, és ügyfélkapun minden hivatalos ügyet el tud intézni a könyvelő helyettem

     

    Boltnyitás

     

    2009 OKTÓBERÉTŐL NEM KELL HATÓSÁGI ENGEDÉLY.

    Elég, ha bemész az önkormányzat jegyzőjéhez, és bejelented, hogy boltot nyitsz.

    Ide vinned kell a vállalkozói igazolást,

    a bolt fantázianevét és nyitvatartási idejét.

    A jegyző értesíti az illetékes hatóságokat, és ezek a későbbiekben előre egyeztetett időpontban jöhetnek ellenőrizni.

    Jelen esetben ÁNTSZ, ÉS AZ ÉPÍTÉSÜGYI HATÓSÁG VAGY VALAMI ILYESMI JÖN ELLENŐRIZNI. Ruhához nem kell más.

    A bolthoz szükség lesz egy APEH által elfogadott pénztárgépre is.

    Bejelentés után akár még aznap kinyithatod a boltot.

     

    előzmény:
    bogárka1 (157)
    2010-11-02  20:44
  20. 2010. november 2. 20:44157.

    30m2 nem sok, ha csak gyerekruhád lesz, nem is fontos a próbafülke.

    Nekem nincs sok polcom, csak egy polcos szekrényem, ahova a fél pár cipőket rakom. KIZÁRÓLAG a feleket, meg a babás cuccokat, amiket beveszek bizományba (bébiőr, játék, stb)

    8 órában kell bejelentve legyen valaki, vagyis pontosabban a lényeg, hogy nyitvatartási időben legyen az üzletben boltvezetői végzettséggel rendelkező ember. Bár ezt az üzletnyitás után még ellenőrizni sosem láttam. 

    Ha van kedved, beszélhetünk később is ilyesmiről, de főleg az árubeszerzésről :)

    előzmény:
    Bardorka (156)
    2010-11-02  20:21
  21. 2010. november 2. 20:21156.

    Szia!

     

    Örülök, hogy válaszoltál, féltem, hogy senki nem fog. Sajnos nem nagy itt a nyüzsi.

    Én nagyon is komolyan gondolom. 

    Annyit elárulok, hogy már van egy másik vállalkozásunk is, de kicsit már terület, szolgáltatás, nem kereskedelem. A férjem egyéni vállalkozó és az Ő neve alatt futna ez az üzlet is. Nekem "csak" egy közgazdasági érettségim van és egy vendéglátói eladói szakmám. Ez ugye kevés lesz ahoz hogy megkapjam az engedélyt?

    Az egyik barátnőmnek meg van a boltvezetői végzettsége. Nem tudod véletlenül, hogy mi az a minimum óraszám amire be kellene jelentenem?

    Ő csak 1 max 2 napot lenne az üzletbe, olyankor amikor én árúért mennék.

    Megírnád, hogy milyen buktatókra gondoltál?

    Az üzletválasztásnál mire figyeljük? Persze tudom, hogy forgalmas helyen legyen, jó látható meg ilyenek. De pl, mennyire fontos egy ilyen jellegű üzletnél a nagy kirakat? Berendezésnél hasznosak a polcok, vagy inkább csak akasztósban gondolkodjunk?

    Az üzlet kb 30 m2 lenne, hány próba fülke  a minimum amit tegyünk bele?

    Na hirtelen ennyi ? köszi előre a válaszokat

    előzmény:
    bogárka1 (151)
    2010-11-02  17:54
  22. 2010. november 2. 18:07155.
    Más a vásárlóréteg.
    előzmény:
    majcsakbevesziman (145)
    2010-08-26  09:51
  23. 2010. november 2. 18:07154.
    Hát, elméletileg beszerzési áron kell megcsinálnod a leltárt, ha változó áron vásárolod, akkor számítással kell megállapítsad az értékét. Nem könnyű :)
    előzmény:
    Marcsika78 (146)
    2010-09-03  11:42
  24. 2010. november 2. 18:05153.
    Egyrészt ugye ha magánszemélytől veszed, kell vmi papír, ezt itthon megoldod, de kint sajnos nem írnak alá semmit, főleg az angolok nem. Úgyhogy marad a sajtcetli.
    előzmény:
    Magnólia07 (147)
    2010-10-17  12:00
  25. 2010. november 2. 18:03152.
    Hűűű, ha ez igaz, én régóta szeretném, ha jönne valaki velem, és megírna egy nagykereskedős körutat, ugyanis a nagykerek megszivatják a kiskereskedőket, ugyanis nem tdusz válogatni és nem is adhatod át az infot senkinek, hogy hol mit veszel, egyrészt ugye, mert féltve őrzött titok, ha az áru jó, ha viszont rossz, és leírod, be is perelhetnek. Mi majdnem így jártunk. Be kell jelenteni, hogy milyen célból mész, kell sajtósigazolvány, stb. :)
    előzmény:
    KisBocs (148)
    2010-10-20  15:51

Címlap

top