Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba lakcíme

Norina2004
Létrehozva: 2009. január 18. 18:53

Sziasztok!

 

A hamarosan megszülető Babámmal kapcsolatban lenne pár kérdésem, hátha tud valaki segíteni. Mi van akkor, ha nem az állandó lakcímemen lakom, hanem a saját lakásomban, ahova még nem jelentkeztem át? Ilyenkor a Babának mi lesz a lakcíme? Máskülönben miben van jelentősége a mai világban, hogy valaki hova van bejelentve?

 

Köszi előre is a válaszokat!

 

Norina

  1. 2010. október 1. 15:4933.
    Természetesen a háziorvosod is lehet bárhol... :)
    előzmény:
    Nomcso (31)
    2010-09-27  12:01
  2. 2010. október 1. 15:4732.
    Szia!

    Szabad orvosválasztás van, bárhol választhatsz magadnak akár nődokit, akár gyerekorvost. A védőnővel sajnos nem ez a helyzet, az lakcímhez kötött, de ha a tartózkodási helyed is hivatalos, akkor ott is mehetsz védőnőhöz, én is így csináltam.
    előzmény:
    Nomcso (31)
    2010-09-27  12:01
  3. 2010. szeptember 27. 12:0131.

    Ha valaki tud segítsen,járatlan vagyok nagyon!

    Az én állandó lakcímem Újpesten van,viszont Budaörsön lakom.Orvoshoz is egyenlőre Újpestre járok,de hosszútávon nem lesz így ha egy mód van rá.Még csak a 2.hónapban járok.Ha átjelentkezem Budaörsre,akkor már csak ott választhatok orvost vagy attól még Budapesten is? A védőnőt és a háziorvost is emiatt nem kerestem még fel,mert nem tudom mennyire számít a bejelentett lakcím. 

     

    Előre is köszi válasz(oka)t..:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  4. 2009. január 18. 21:2730.

    Az újszülött lacíme automatikusan az anya állandó lakcíme lesz. Az anyakönyvvezetőnek pedig bejegyzéskor meg kell néznie az anyuka aktuális címét, tehát hülyeség az, hogy az lesz a gyerek címe, amit te megadsz neki (vki írta..)

    A lakcímnyilvántartás-átjelentkezés jegyzői hatáskör, tehát nem ományirodába kell menni (kivéve a városokban, mert ott általában egy helyen intézik a jegyzői hatáskörös lakcímes feladatokat is), hanem a lakóhelyed szerinti körjegyzőségi/polgármesteri hivatalba. Ott ingyen átjelentheted a lakcímedet. Ha nem városban vagy, akkor a poglármesteri hivatal népességnyilvántartást intéző ügyintézője levélben beküldi az illetékes okmányirodába az űrlapodat, és néhány napon belül elintéződik az egész átjelentkezési ügy.

    előzmény:
    Norina2004 (1)
    2009-01-18  18:53
  5. Torolt_felhasznalo_906861
    Torolt_felhasznalo_906861
    2009. január 18. 21:2029.
    Ha vidéken laktok most,  egy bejelentett városi lakcím is jól jön, ha később bölcsibe akarod íratni.  Minket is csak így vettek fel egy megyeszékhelyi bölcsiben, de szerencsére volt két bejelentett lakcíme is a babának. Nyugodtan lehet egy állandó és egy ideiglenes is.
    előzmény:
    Norina2004 (1)
    2009-01-18  18:53
  6. 2009. január 18. 21:1728.

    Nem tudom hogy te hol laksz ugyanis a baba lakcimkártyáját a születési anyakönyvivel együtt kiadják a korházak többségében de ahol mégse ott az apuka megy be az anyakönyvi hivatalba és a kezébe nyomják!

     

    Amugy pedig a topikinditonak üzenném hogy nyugodtan kezdjen el most utánanézni a szülés utáni teendöknek mert az bonyolultabb és még több papirral jár!

    előzmény:
    cactusgirl (23)
    2009-01-18  19:36
  7. 2009. január 18. 20:0927.

    Az én gyerekeim automatikusan az én állandó lakcímemre kerültek, később jelentettük be őket állandóra az én tartózkodási helyemre, ami egyben a férjem állandó lakcíme volt - és ettől kezdve a gyerekeké is.

     

    A mai napig más állandó lakcímem van, mint a gyerekeimnek és a férjemnek; ami nekik állandó, az nekem tartózkodási hely.

     

    Lehet, hogy valamit rosszul csináltunk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top