Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sos!Körömgomba...

Petra26
Létrehozva: 2008. december 29. 17:23

Sziasztok!

 

Tudom, nem éppen a legkellemesebb téma, így az ünnepek között, de ez van, emberek vagyunk.Persze, azt is tudom, hogy van korábbról hasonló topic, de talán azóta van valami frissebb infó, stb... 

 

 

Az anyukám már évek óta körömgombával küszködik. A 2 nagylábujj.

Közel 2-évig gyógyszert szedett rá,(Lamisil, majd mycosist)De valamiért nem tudott végig lenőni a köröm egészségesen, hanem kb:csak fél arányban volt egészséges.

Felülről meg mindig visszafertőzte a beteg köröm a már meglévő egészségest.

És még a formalinos lapocskákkal is rendszeresen fertőtlenítette a cipőit.

 

 

Végül is Kb:fél éve megtörtént a körömlevétel.Nagyon fájdalmas lehetett, mert sírt is egy ideig.

 

Viszont azóta sem kezdett el nőni az egészséges körme.Vajon miért?Pedig még mindig felírta neki a bőrdoki az urungal-tbl-t, mondván még ilyenkor is fontos a gyógyszerszedés, mert nehogy visszafertőzödjön az új köröm is.

Meg egyáltalán, mennyi idő az, amíg az új körömnek már látszania kellene???

 

Na most kérdem én: Jó 2-évnyi gyógyszerszedés nem volt elég arra, hogy a vérámlatból kiölje a gombát????

 

Persze azért 2-havonta rendszeresen visszajárt a vérvételekre, (májfunkciók).

 

Csak féltem is Őt, hogy muszáj-e még Neki a gyógyszerrel mérgeznie/terhelnie a máját??? 

 

Ha valaki volt már ilyen helyzetben,írjon a saját tapasztalatairól,  vagy tud valami bíztatót, okos infót mondani, megköszönöm!!!

 

Üdv:Petra.

 

 

 

 

 

  1. 2010. január 22. 20:2476.
    Köszönöm
    előzmény:
    anita222 (75)
    2010-01-21  19:44
  2. 2010. január 21. 19:4475.

    Szia!

     

    Van egy lábmasszázs kis kádam, abba rakok annyi vizet,hogy a lábam bokáig fedve legyen és kb-ra lottyintottam bele.Nem kell bele túl sok,talán fél pohárnyi ha kimérném.

    Lényeg,hogy heti 2-3 alkalommal áztasd, addig,mig a gomba el nem múlik.

    Hatásos lábszag ellen is.

    előzmény:
    aaaaaaaa (74)
    2010-01-21  19:37
  3. 2010. január 21. 19:3774.

    Szia!

     

    Körömgombánál milyen arányban használtad az ecetet és a vizet?

     

    Válaszodat előre is köszönöm!

    előzmény:
    anita222 (59)
    2009-05-01  18:51
  4. 2009. július 15. 10:3473.

    Én a forró vasalóba rugtam bele ami ráborult a nagylábujjamra. Eltelt aztán vagy 3 hónap és szépen lassan elkezdett kialakulni egy gombás fertőzés. Mivel akkor már terhes voltam a gyógyszer felejtős volt... nekem is a diófa levelet ajánlották, de az nagyon befogta a lábam... !

    Nagyon örülök, hogy itt az ecete többen is ajánlottátok... ki fogom próbálni!

     

    Nailner nekem nem jött be és azért az is elég drága:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 10. 09:4072.

     

     Én 2 hónapig az Itragent, 2 hónapg pedig az Omicralt szedtem.

     Szerencsére már elkezdedett nőni az ép köröm. Csak azt sajnálom, h 

    a nyárra már nem gyógyul meg teljesen. Olvastam, h az ecetet írjátok 

    a körömgomba ellen. Tényleg, az orvosok ezt miért nem mondják nekünk?

    A gyógyszerek pedig méregdrágák (kb. 6000 FT 1 hónapra!!!).

    Kb 3 éve nekem is levették a körmömet, de akkor sajnos nem szedtem

    rá semmilyen gyógyszert, és még csak most van gyógyulóban.

     

    idézet:
    giulia5 (64)
    2009-06-15 12:50:23

    Miért nem mondják? Abból nincs pénz, ha nem gyógyszert használsz!

    Én Nailner-t használtam, az is nagyon jó volt, most Unguirt, az lassan elfogy, azután FingusFix-et fogok, azt is dícsérik.

    De az ecetes áztatás is nagyon jó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610496 (64)
    2009-06-15  12:50
  6. 2009. július 7. 14:2371.
    Köszi, megnézem!
    előzmény:
    Évanyó (70)
    2009-07-07  14:10
  7. 2009. július 7. 14:1070.

    Minden nap más, majd előlről kezdeni.

    Rézgálicot és pisit biztosan nem mondott. :-DDDDDDDDDDDD

     

    Persze nem árt a köröm kezelése mellett egy diéta is, hogy a szervezetben levő gombát is kiirtsad.

    Itt pl. van egy jó cikk erről a diétáról:

    http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=cikk&cikk=12318

    előzmény:
    kiwibogyó (69)
    2009-07-07  14:05
  8. 2009. július 7. 14:0569.
    esetleg pisi? egy másik fórumban olvastam..... vicces, de más vonatkozásban hallottam már róla (sebfertőtlenítés). vagy még ami nekem eszembe jut a rézgálic. ez is durván hangzik, de tudjuk, hogy gombaölő hatása van. persze hígítva. (mikor apám nagyon kicsi volt, rosszalkodott a padláson, talált rézgálicot, és mivel olyan szép, csillogóan kék színe volt, hát hamm bekapta. nem lett tőle nagyobb baja, azon kívül, hogy kéket .....szóval lehet, hogy ez a módszer is beválhat. Akkor ha jól értelek, 1 hétig pl. ecet, a köv. héten grapefruit, stb...vagy minden nap mást?
    előzmény:
    Évanyó (68)
    2009-07-07  13:56
  9. 2009. július 7. 13:5668.

    Nincs mit, remélem használ majd.

    Az a baj, hogy nem írtam fel mind a hét szert, amivel egy hétig váltakozba kell kenni a körmöt, hogy ne szokja meg az egyféle szert, mert akkor nem használ, ez a gomba nagyon rafinált.

    Az ecetre, grapefruitra, betadinra és a teafa olajra emlékszem, hogy mondta, de nem jut eszembe a másik három.

    előzmény:
    kiwibogyó (67)
    2009-07-07  13:51
  10. 2009. július 7. 13:5167.
    Köszi a tippet Évanyó! Akkor kipróbálom így, ebben a sorrendben!
    előzmény:
    Évanyó (66)
    2009-07-07  13:44
  11. 2009. július 7. 13:4466.
    Így szép sorjában ahogy írtad, minden nap 1 hétig más-más szerrel kend be, majd követkző héten kezdd előről. Ha nem egyféle szerrel kezeled, hatásosabb, ezt egyszer Béky László mondta egy műsorban. A köröm felülelét kezelés előtt kicsit le kell reszelni, hogy jobban tudjanak hatni a szerek.
    előzmény:
    kiwibogyó (65)
    2009-07-07  13:30
  12. 2009. július 7. 13:3065.

    Sziasztok!

     

    Nekem is elkezdődött a 2 nagylábujjamon a gombásodás, az egyiken egészen kicsi még, de a másik elég nagy felületen az sajnos. Voltam pedikűrösnél, mondta, hogy bőrgyógyász azonnal, aki valószínűleg elküld vérvételre, hogy a megfeleő gyógyszert felírja majd.....aminek ugye rengeteg mellékhatása van, májra,vesére stb...olvastalak titeket, az eszem azt mondja, hogy menek el persze, de rohadtul nincs kedvem ilyen bogyókkal tönkretenni a szervezetemet, és ha van más megoldás is-ami nálatok bevált, ahogy írjátok-akkor előbb kipróbálnám azt. Írjátok sokan az ecetet, a grapefruitmag cseppet, a teafaolajat, ezüstkolloidot valahol a betadine-t is olvastam. Az a kérdésem, hogy ezek közül szerintetek melyik a legjobb? Ha egyáltalán ki lehet ilyet jelenteni? Kinek mi jön be?Lehet pl. ezeket egymás mellett is használni? Vagy álljak rá pl. a grap.cseppre és csináljam kitartóan és mellette mást ne is? Tanácstalan vagyok egy kicsit, mert annyi jó dolgot írtok, de hogy tudnám kiválasztani a nekem legmegfelelőbbet? Persze természetesen a cipőket-papucsokat ki fogom fertőtleníteni, ez alap.

     

    Kösz a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_610496
    Torolt_felhasznalo_610496
    2009. június 15. 12:5064.

     

     Én 2 hónapig az Itragent, 2 hónapg pedig az Omicralt szedtem.

     Szerencsére már elkezdedett nőni az ép köröm. Csak azt sajnálom, h 

    a nyárra már nem gyógyul meg teljesen. Olvastam, h az ecetet írjátok 

    a körömgomba ellen. Tényleg, az orvosok ezt miért nem mondják nekünk?

    A gyógyszerek pedig méregdrágák (kb. 6000 FT 1 hónapra!!!).

    Kb 3 éve nekem is levették a körmömet, de akkor sajnos nem szedtem

    rá semmilyen gyógyszert, és még csak most van gyógyulóban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. május 3. 08:4363.

    Én soha nem szedtem gyógyszert, most szépen javul.

    Nailnerrel kezdtem kezelni és most esténként Unguirral, néha áztatom ecetben.

    előzmény:
    pbd (62)
    2009-05-03  00:18
  15. pbd
    pbd
    2009. május 3. 00:1862.
    Meg tudták oldani gyógyszer nélkül?
    előzmény:
    zsuzso100 (60)
    2009-05-02  08:27
  16. pbd
    pbd
    2009. május 3. 00:1761.

    Canestennel kenegetem, meg próbálom az ecetet, de félek,hogy úgy járok, mint Te.

    Majd kiderül, csak  még 2 nap....

    előzmény:
    zsuzso100 (60)
    2009-05-02  08:27
  17. 2009. május 2. 08:2760.
    Szerintem megelőzésképp nem árta, ha kezelgeted kicsit. Anno nekem is azzal alakult ki, hogy ráejtettem egy széket.
    előzmény:
    pbd (54)
    2009-04-30  20:02
  18. 2009. május 1. 18:5159.

    Nem kell megijedni.Az biztos,hogy az immunrendszer befolyásolja a dolgot.

    Én megelőzésképpen ajánlom neked az ecetes vízben való lábáztatást.Az ártani nem fog,de megelőzi,hogy gombás legyen.

    Én annak idején hiába szedtem méregdrága gyógyszert a gombára,hiába ecseteltem ,meg kentem, egy vagyont ráköltöttem,mégse múlt el.Amitől elmúlt,az az ecetes áztatás volt,heti 2-3 alkalommal , 2 hónap alatt megszabadultam tőle,most már több mint egy éve nincs, de időnként megelőzésként beáztatom a lábam ,addig is pihenek.

    Neked is ezt javaslom,csak több héten át csináld és tuti,hogy az új körmöd nem lesz gombás,ha ez a mostani az is.

    előzmény:
    pbd (57)
    2009-05-01  14:58
  19. 2009. május 1. 15:2958.

    szia!

    nem tudom ajánlották e már, de a Candibene kenőcsöt ajánlom. nem túl drága még talán 500ft sincs. lila-fehér a doboza. saját magam használtam. nekem is a 2 nagylábujjam volt beteg, minden este fürdés után fogtam egy körömreszelőt és a felső réteget lereszelgettem a körömnek. és jól belemasszíroztam a krémet, valamint alá és oldalra is betolkodtam. egy idő után  az egyikről teljesen elmúlt a másikról leesett a gombás rész, és ugy látom kb 2x kell vágnom, és semmi gond nem lesz. a többi körmöt is kentem. a cipőket én nem kezeltem és nem is dobtam ki

    a krémet itt olvastam, és a gyógyszerés közölte, ez tuti nem használ, vegyek egy 5000res sprayt.. vegyél te gondoltam...

    ugyhogy én ezt ajánlom.

    kb november környékén kezdtem, ugyhogy nem panaszkodhatok

    előzmény:
    Petra26 (1)
    2008-12-29  17:23
  20. pbd
    pbd
    2009. május 1. 14:5857.

    Szia!

    Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!

    Sajnos azóta válaszolt a bőrgyógyász, és nem volt túl megnyugtató.

    A körömgomba megjelenésének elsődleges okai közt szerepel a köröm sérülése (megnyomódás, ráejtés, belevágás), ezen a sérült területen másodlagosan alakul ki a gombás fertőzés, ha vannak hajlamosító tényezők- nem mindig, nekem is nyomódott már meg, és nem lett- pl. gyenge immunrendszer Pl. terhesség alatt.

    Hát nekem a terhesség aktuális, úgyhogy nagy az esélyem, hogy ez a kettő együtt most elbánt velem, de csak hétfőn van itt bőrdoki, és addig én megbolondulok.

    Azért még reménykedek, de amilyen az én formám......

    előzmény:
    anita222 (56)
    2009-05-01  13:27
  21. 2009. május 1. 13:2756.

    Szia!

     

    Szerintem megnyugodhatsz,bár nem vagyok bőrgyógyász, de ez nem gomba.

    Pár hete ugyanúgy jártam ,mint Te.Futás közben megnyomta a körmömet a cipő és elég érdekes szinben játszik a körmöm, de inkább lila,mint sárga.Valószínúleg megsérült a körömágy,azért színeződött el a köröm(jártam már igy korábban is) és nagy az esély rá,hogy le fog jönni.

    Nem kell parázni,majd szép lassan megszabadulsz tőle,ha le akar esni, de ez nem biztos hogy igy lesz.

     

    Fáj is egyébként? Mert a gomba nem fáj és az általában foltosan sárga, tehát csak a köröm egy része olyan,nem az egész-.Ha az egész,akkor sztem az már elég régi gombásodás lehet.Nekem amikor gombás volt, először csak egy kis felületen volt olyan,aztán egyre nagyobb lett és átterjedt a mellette levő körömre is,hiába szedtem rá fél évig méreg drága gyógyszert,ugyynolyan gombásan nőtt vissza.

     

    Sztem neked nem gombád van,hanem cipő általi sérülés úgy,mint nekem is most.Erre meg nem tudok gyógyszert.Én aznap,amikor megnyomta a cipő,mivel rettenetesen fájt is,bekentem tetránnal és bekötöztem,attól legalább elmúlt a fájdalom, de sztem le fog jönni.

    Minden jót,majd tudasd,hogy mi van.Anita

    előzmény:
    pbd (54)
    2009-04-30  20:02
  22. pbd
    pbd
    2009. Április 30. 20:0355.
    Mondjuk én privit nyomtam, de ne törődj vele nlc.
    előzmény:
    pbd (54)
    2009-04-30  20:02
  23. pbd
    pbd
    2009. Április 30. 20:0254.

    Szia!

    Bocsánat, hogy így ismeretlenül írok, de a segítségedet szeretném kérni.

    A körömgombás topikban olvsatam a hozzászólásodat.

    Pár napja a cipő  nagyon megnyomta a körmömet egy helyen a nagylábujjamon.

    Utána már csak azt vettem észre, hogy besárgult.

    Megijedtem, hogyy gomba.

    Azt szeretném kérdezni, hogy a kezdődő körömgomba hogy néz ki, mert én mindig csak régit látok, ami megvastagodott, matt, morzsalékos, stb.

    Az én körmön nem ilyen, hanem olyan, mintha véraláfutás lenne alatta, csak sárga. A felülete ugyanolyan fényes, mint máshol.

    Viszont ott ahol ez a folt van, aott fel lehet emelni, ezért ijedtem meg.

    Persze a bőrgyógyászok nem válaszolnak, én meg parázok rendesen, mert egyrészt szoptatok, másrészt valószínűleg terhes vagyok, most én megint jó pár évig nem szedhetek gyógyszert.

    Válaszodat előre is nagyon köszönöm!

    pbd

    előzmény:
    anita222 (50)
    2009-02-22  18:05
  24. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. március 12. 22:1653.

    Mi az eredmény? Észrevehető már valami, vagy még korai?

    előzmény:
    Petra26 (46)
    2009-02-01  06:36
  25. 2009. február 25. 06:5952.
    20 percig legalább! Az,hogy mennyi idő alatt nő le a köröm,sztem egyénfüggő,de minél gyakrabban vágod,annál gyorsabban nő.Ha az egész köröm olyan,akkor sztem több hónap is lehet.Én legalább 2 hónapig áztattam,meg néha most is megelőzésképpen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (51)
    2009-02-24  19:16

Címlap

top