Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyi időseknek.

*hama*
Létrehozva: 2008. december 22. 10:55

Karácsonykor és szilveszterkor biztos nem lehet fogyókúrát kezdeni.Január 2.-tól szeretném elkezdeni.Ehhez keresek sorstársakat.Súlyomnál és koromnál fogva a futás nem jöhet szóba, mást kell kitalálni, és persze étrendet változtatni.Nagyon sokat kell fogynom, nem 10-15 kilót.

Várlak benneteket január 2.-án itt.

  1. 2013. november 1. 21:0625176.

    Halottak napjára emlékezés.

     

  2. 2013. november 1. 17:1325175.

    Sziasztok.

     

    Végre itt vagyok , rossz volt a gépem és ma hozta haza a fiam,már nagyon hiányzott .

     

    Erika olvasom hogy mi történt veled ,jaj ilyenek az emberek nem mernek segiteni félnek ? vagy miért nem érdekli őket semmi.

     

    Szomika akkor meg van a nagy öröm ,mikor tudol elmenni megnézni,most már biztos kapol fényképeket és nekünk is megmutatod.

     

    Bubóca miujság hogy  vagy a mütét után ,csak vigyázz magadra nagyon .

     

    Mankám te nagyon ügyes vagy  már eszitek a finom káposztát én még nem csináltam ,de akarok mert szeretik a gyerekek is meg én is.

     

     

    előzmény:
    bereri (25172)
    2013-10-31  08:08
  3. 2013. október 31. 20:3725174.

    Sziasztok Lányok!

     

    Erika!Nem találok szavakat,fényes nappal?és az emberek közömbössége,áhhh.Tanulság:elkell takarni vmi sállal,kendővel a láncot.Szörnyű,és fölháborító.

     

    Nagyon jó hírem van,a csöpp gyöngyszemem tegnap hazamehetett a korházbol,2kg60dkg.Csiszolódnak egymáshoz,első éjszaka alvás semmi,3 óránként szólt a riasztó,ébresztő Anya!

     

    Most már aztán itt van a sötétség,alig hogy hazaérek,már semmit nem tudok csinálni,be vagyunk szorulva a szobába.

     

    Manka nagyon aktív vagy,már az ünnepekre készülsz.Régen mi is savanyítottunk káposztát,de mára leszoktunk róla.

     

    Új munkarendben dolgozok,2 nap munka,1 pihenő,egybefolynak a hétköznapokkal az ünnepek.Sokszor azt se tudom milyen napvan.

     

    Mindenkit szeretettel ölelek: vigyázzatok magatokra!

  4. 2013. október 31. 13:0725173.

    Sziasztok szép napot!

    Erikám, azthittem nem jól olvasom itt a leirtakat...borzasztó,hogy senki nem segített és tétlenül nézték az emberek hogy mit művelnek veled, hányan voltak tettél feljelentést? végülis elvitték a nyakláncod?

    Gondolom most aztán hogy korán sötétedik, méginkább fél az ember 

    a közlekedésnél, dehogy egy vill-on ez megtörténhet, hát kivagyok akadva. Vigyázz magadra!

     

    BUBÓKA! mi van veled? várjuk a híreket, hogy vagy?Gyönyörű idő van, kihasználom, ablak tísztítás,függöny mosás volt a napokban.

    Mostam plédeket is, karácsonyra nem kell, addig nem koszolódik össze!

     

    Beérett a savanyított káposztánk, főztem belőle finom lett a töltöttkáposzta, tettem bele apró húst is mert a fiam azt jobban szereti mint a tölteléket.

     

    Etuci, Szomorkány, merre vagytok? Remélem minden rendben!

    Puszi mindenkinek.

     

  5. 2013. október 31. 08:0825172.

    Sziasztok lányok,

     

    Nagyon egyedül maradtam.

     

    Azért elújságolom mitörtént velem tegnap, hátha jár erre valaki.

     

    Történt ugyanis munkába menet megtámadtak a villamoson.

    A nyakláncomat akarták kitépni a nyakamból, ehelyett szinte megfojtottak.

    Elment a hangom és vörös csík és folt maradt a nyakamon.

     

    Ilyen a mai közbiztonság.

    Mondanom sem kell nem egyedül voltam  a járművön, de senki még csak meg sem mozdult. a vezető ki sem jött a fülkéjéből. Csak annyit kérdezett

    elloptak valamit?

    Az, h nem történt-e valami bajom senkit serm érdekelt.

    Nem kérdezte meg senki jól vagyok-e?

    Mentünk tovább mintha semmi sem történt volna.az angyalok vigyáztak csak rám.

     

    Haza felé beültem egy nagy darab hapsi mellé és egész uton a villamost pásztáztam. Látok-e gyanus embereket.

     

    Ilyen volt a tegnapi munka napom.

     

     

  6. 2013. október 24. 09:1825171.

    Sziasztok lányok,

     

    Tegnap voltam már az egyik temetőbe.

    Hoztam képeket az általam készített virágokból és mécsestartókból.

    Jól mutatnak a síron.

  7. 2013. október 23. 07:5025170.

    Szia Manka,

     

    Bizzony zárva vagyunk ma mi is.

    Bár én most amúgy is szabadnapos lennék.

     

    Mi is elkezdjük a temetőbe járást.

     

    Most készítek mécses tartókat.

    Elegem van abból, h mindig ellopják amit kiviszek.

    Igy most készítek én.

    Viszek krizantint és készítek virágokat is.

    Ha azt akaromkésőbb is maradjon a síron virág.

    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (25168)
    2013-10-22  18:31
  8. 2013. október 23. 07:3925169.

    Sziasztok lányok

     

    Bubóca drukkolunk a műtét sikeréért.

    Nagyon nem jó ez a sok baj.

    Nem igérek semmit, de azért ird meg mikor tudnék bemenni hozzád.

    Ja és melyik busszal is?

    Ha jól emlékszem a Moszkva térről kellett valamelyikkel menni.

     

    Vigyázz magadra

     

    előzmény:
    bubóca (25167)
    2013-10-22  13:02
  9. 2013. október 22. 18:3125168.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Bubó, nagyon drukkolok,hogy minden rendben menjen,és 

    csak úgy menj haza ha az orvos is jónak látja, ne siettesd...

    ő a szakember,itt szem előtt vagy!

     

    Erikám! Holnap te is pihenhetsz kicsit,gondolom nálatok is zárva lesz az üzlet. 

    A hétvégén lehet hogy kijönnek a gyerekek az unokával, a napokban

    tervezzük a temetőjárás kezdetét..megvettem a mécseseket.

     

    Kihasználtam a jóidőt, plédeket mostam,

     

    meg is száradtak!

     

    Vigyázzon mindenki magára, Bubó csak óvatosan....ölellek szeretettel gondolatban veled leszünk!

  10. 2013. október 22. 13:0225167.

    Sziasztok Kedveseim!

     

    Van egy tenyérnyi fekete visszérrögfolt a bal alsó lábszáramon ami bármelyik pillanatban kifakadhat, valamint a combon nagyon csúnyán kialakult az új visszér, ami fáj, görcsöl, ezért újabb visszérműtétre van szükség. A Prof. szerint sürgős, muszáj. Nem merek vele ellentkezni.

    Az Érsebészeti Klinikán leszek a Városmajor utcában az I-es osztályon.

    29.-én délelőtt már felvisz a betegszállító, délután csak annyi dolgom lesz, hogy az altató orvssal beszéljek. Valószínű, hogy epidurális érzéstelenítés lesz, mert legutoljára nem ajánlották többet a szívem miatt az alatatást. Akkor másfél napot töltöttem az intenzíven, ami nem volt egy nagy élmény.....  30.-án műtenek, ha minden jól megy, 31.-én ki is adnak (kb 11 óra körül jön arra a Betegszállítő), itthon kezelem, fertőtlenítem, kötözöm magam, és majd varratszedésre visszavisznek pár nap múlva.

     

    Erikám! Ott leszek, ahol már egyszer meglátogattál. :)

     

    Ma délelőtt végigjártam a házidokit (vérvétel), EKG, mellkas Rtg. Most értünk haza a városból. 28.-án reggel még mennem kell a reumatológiára, kerekes járókeretet írnak fel, mivel alig tudok mászni is, amihez nem csak a lábam, hanem a derekam is hozzájárul.

     

    Puszilok Mindenkit, jó egészséget, minden elképzelhető jót!!!!!

    előzmény:
    bereri (25166)
    2013-10-16  09:04
  11. 2013. október 16. 09:0425166.

    Sziasztok lányok,

     

    Bubokám miért kell mteni a lábad?

    Meéyik klinikán leszel?

    előzmény:
    bubóca (25165)
    2013-10-16  08:49
  12. 2013. október 16. 08:4925165.

    Sziasztok Mókuskák!

     

    Tegnap voltam Bp-en. Úgy néz ki jelenleg a helyzet, hogy 29.-én befekszem a Klinikára, 30.-án műti a lábam a Prof., 31.-én haza is jöhetek, és majd varratszedésre vissza kell mennem.

     

    Mindenkinek jó egészséget kívánok, millió puszi!

  13. 2013. október 14. 08:0025164.

    Sziasztok lányok,

     

    Jöttem aláirni a jelenlétit.

     

    Remélem mindenki jól van.

     

    Vége egy lendületes munkában töltött hétvégének.

     

    Amennyire félek mindig tőle, most gyorsan és eredményesen sikerült eltölteni.

     

    Az idő változó, nincs olyan hideg.

     

    Szép hetet mindenkinek.

  14. 2013. október 12. 07:1725163.

    Szia Manka,

     

    Nem tudom hol tudunk lakást venni.

    Mindnyájan itt dolgozunk.

    Majd ha oda jutunk jól körül kell néznünk.

    Jó közlekedéssel pest közeli hely is megfelel.

    Csak végre nyugodtan élhessünk.

    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (25162)
    2013-10-11  19:39
  15. 2013. október 11. 19:3925162.

    Sziasztok, szép estét!

     

    Bubó örülök,hogy sikerült kis gyümőlcshőz jutnotok,nagyon

    jó lesz a tél folyamán,hol tudod tárolni?

    Sajnos az orvosnál nekem is sokat kell mindig várnom,pedig időre megyek!

    Állandóan tele a váró kisgyerekekkel, persze hogy ők az elsők,akkor is ha útólsóként érkeznek.Nincs semmi baj, várok amig hívnak.

     

    Erikám! Merrefele gondoltátok, hogy kerestek valami lakás megoldást?A gyerekek felé?, vagy az a terv hogy bejártok Pestre dolgozni? biztos foglalkoztat benneteket ez a kérdés.kívánom hogy legyen szerencsétek,

    és sikerüljön jól megoldani a lakáshelyzeteteket.

     

    A TÖBBIEK HOL VBANNAK VAJON?

     

    Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

  16. 2013. október 11. 08:0025161.

    Sziasztok!

     

    Csak beugrottam aláírni a jelenléti ívet, nagyon sok a dolgom.  Már több, mint 2 láda körtét becsomagoltam télire, tegnap is kaptunk 2 nagy vödörrel, azt még el kell rendeznem. A vantól soha nem szabad félni!!!!!!

    El kell fogadni, ha kínálják! Főleg, amikor ennyire drága a gyümölcs. Éveken keresztül nem tudtam körtét enni, pedig nagyon szeretem.

    Kedden megyek Bp-re controllra az Érsebészeti Klinikára, ha minden igaz (a prof. ha rendelni fog, de egyszerűen nem tudom felhívni őket).

    Tegnap a házidokinál töltöttem fél napot, mire a beutalót és a gyógyszereket ki tudtam íratni... Zajlik körülöttem az élet.

     

    Puszi és jó egészséget Mindenkinek!

  17. 2013. október 8. 08:2725160.

    Szia Manka,

     

    Nagy élmény lehet egy ilyen falu nap.

    És az a sok székelykáposzta?!Nagyon fini lehetett

     

    De kár a spenótér.

    Bizony nagyon hirtelen lett hideg.

    A második vetés kaprom már nem hiszem h nagyobbra nő.

    Leszüreteltem a chili paprikát, de hagytam még a kis bokrokon pár zöld darabot amig ilyen szép idő van.

    A hajnalkám tele van virággal. Nagyon szép.

    A disztököt késön ültettem. Virágot hozott, de termése már nem lett.

     

    Biztos költöznünk kell, azért irtam az utolsó karácsonyt ebben a lakásban.

    Már nem is bánnám.

    Ez az évekig tartó huzavona......

    Két fiamat elvesztettem, őket már nem hozza vissza semmi.

    Valamilyen megoldást majd csak találunk.

    Együtt a család ez a lényeg.

     

    Mankám édes Isten nem ver bottal

    Az exnek ez legyen a legnagyobb öröme.

    Emlékszel? A kis kertes ház.

    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (25159)
    2013-10-07  19:04
  18. 2013. október 7. 19:0425159.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Erikám, nagy gratula a fogyásért,igazán megérdemled.

    Miért az  útolsó karácsonyotok a lakásban? költöztök? vagy

    az ex-é lesz? Sajna még mindig nemhozták a redőnyt..holnap

    bemegyünk Aszódra megnézzük mia csuda van mert a telót sem veszik fel... Én is imádom a karácsonyt,ilyenkor már szoktam veszegetni ezt-azt de idén még senkinek semmit nem vettünk! Ideje kezdeni!

     

    Bubókám remélem kaptál üvegeket és sikerült elrakni körte befőttet.Én is akarok még birset elrakni,szeretem a pecsenye hús mellé is,krumpli püréhez jól illik!

     

    Idén korán jöttek az első fagyok minket is nagyon nagy hajtásra kényszerített, szüretelés szőlő,alma, körte, paprika,a spenótót már nemtudtam leszedni megfagyott.

     

    A hétvégén falunap volt nálunk,óriási kondérba főztünk székelykáposztát,

    az éhesek számára, finom lett, fogyott is rendesen.

     

    Puszi nektek, vigyázzatok magatokra!

     

    előzmény:
    bereri (25158)
    2013-10-07  08:34
  19. 2013. október 7. 08:3425158.

    Végre hosszú idő után volt egy szabad hétvégém.

    Pihizhettem és vég nélkül főztem, sütöttem.

     

    Régóta nem sütöttem már.

    Készítettem egy kis könnyű túrótortát és lekváros buktát is sütöttem.

    Igaz a fogyinak nem hiányzott, de már nagyon ki vpoltam éhezve egy kis hazai kényeztetésre.

     

    Ritkán beszélünk a fogyiról, már arra sem érünk rá.

    Végre 5 kg-tól megszabadultam.

    Igaz nem sok, de szép lassan remélem haladok azért.

     

    Lehet ez lesz ebben a lakásban az utolsó karácsonyunk.

    Szeretném széppé és egy kicsit gyönyörűvé varázsolni ezt a meghit ünnepet.

    Hamar itt lesz megint a karácsony.

    A következő hónapban már beindul az áruházban is a készülődés.

     

    Legyen szép hetetek

  20. 2013. október 7. 08:2425157.

    Sziasztok lányok,

     

    Szomika nagy bájos lehet az a kis csöpség.

     

    Manka nagyon szép lehet az új konyhád.

    Remélhetőleg a redönyöd is megérkezett azóta már.

     

    Bubóca jó munkát a konzervgyárba.

    Jó lesz az a sok finomság atélben.

     

    Etuci most jön még egy kis jó idő a virágaidra.

     

     

  21. 2013. október 4. 08:4125156.

    Sziasztok!

     

    Jöttem aláírni a jelenléti ívet.

    Ma reggel fagyott felénk, remélem a sárgarépám nem fagyott el, még a homokban van. Ha egy kicsit jobb idő lesz, megnézem, és ha úgy látom, akkor felszedem.

    Tegnap almáztam, bio- és mindegyik fiúalma volt, ami a fáról leesett. Egész délelőttömet igénybe vette, mire megpucoltam (jó aprók is voltak, de hát ajándék lónak ne nézd a fogát...). Főztem belőle finom almafőzeléket.

     

    Most várom, ígértek 7 dl-es üveget, körtét szeretnék befőttnek eltenni. Azt is úgy kaptam. Kiffel körte, most még jó ropogós. Állítólag kapok még, azt bebugyolálom egyenként papírba, majd jól letakarom a kamrában, és hátha nem fagy meg és jódarabig ehetünk gyümölcsöt. Nagyon szeretem a körtét. Évek óta nem tudtam már enni, mert drága.

     

    Legyetek jók, vigyázzatok magatokra!

    Millió puszi!!!!

  22. 2013. október 1. 19:3125155.

    Szisztok Kislányok!

     

    Szomi,miujs a picikétekkel? nődögél biztosan, tudom mennyire

    szeretnéd látni.dajkálgatni,kívánom hogy mielőbb legyen benne részed!

     

    Nagyon jó megoldás lenne valóban ha Édesanyádhoz találná egy lakótársat,neked is könnyebbséget jelentene,mert csak "szem előtt"

    lenne a Mama. 

     

    Nagyjából kész a konyha,de a redőnyt  még mindig nem hozták meg,minden szekrényt kisúroltam, az edényeket visszaraktam!

     

    Felraktuk az új függönyöket,szépek valóban.,ha üzemképes lesz a gép,  lefótózom.,most le van merülve az elem.

     

    A hétvégén szüreti mulatságon voltunk a szomszéd településen,

    nagyon jól éreztük magunkat.

     

    Ma leszedtük a parika termést,leszüreteltük a kis szőlőt,holnap feszedjük a répákat.

     

    Mindenkit puszilok, vigyázzatok magatokra!

     

     

  23. 2013. szeptember 30. 06:3125154.

    Sziasztok lányok,

     

    Jöttem aláirni a jelenlétit.

     

    Szép hetet mindenkinek.

  24. 2013. szeptember 26. 12:2425153.

    Sziasztok Lányok!

     

    Elnézéseteket kérem,hogy a sok nyaggatás hiába való,nem tudok képet hozni az unokárol.

     

    Székesfehérváron született,tehát elég messze tőlem,kora baba lett,29hétre,alig 1kg-osan,és 30 cm.

     

    Mára már 1kg 20 dkg,és 40 cm.

     

    Képet küldtek róla,de segítséggel tudtam csak megtalálni a takaró közt a picikeséget.

     

    Szándékomban van elmenni hozzájuk,ha majd otthon lesznek,ha a sors így úgy engedi kb .november eleje,mikor az apuka születésnapja lesz.

     

    Várjatok türelemmel,én is azt teszem.

     

    Etuci,szépek a virágaid,ezt már mondanom se kell,igazi botanikus vagy.

     

    Vigyázzál magadra,ne cipekedjél,mert árt a szemednek,ez komoly.Friss még a műtét,csak lassan mindennel.

     

    Kedves Néném Bubóca!Óvatosan fogadjátok a szomszédasszony kedvességét,még vita lehet belőle,hogy kinél laktok,és kenek dolgoztok.

     

    Ne csináljatok bajt magatoknak,furcsák az emberek nagyon.Még akkor nagyon finoman fogalmaztam. ez a mai világ .

     

    Várom már én is a nyugdíjat,de hogy mikor lesz,még nem jártam utánna,de mindennappal közelebb vagyok már hozzá.

     

    Nagyon igénybe veszi a konyha a lábamat,derekamat ,kezemet.

     

    Manka,szép lett a konyhád jó érzés most főzőcskézni,vendéget várni,biztos eddig is szép volt,de most nagyságrendekkel más.

     

    Férjednek jó egészséget kívánok,remélem nem komoly volt a baj.

     

    Rosszcsont Dzsonikátok hogy van?

     

    Erika!Kívánom,hogy a jövő meghozza a nyugalmat Neked,kapsz még egy unokát,majd kisorsolod,mikor hova mész.

     

    Milyen messze laknak a fiúk tőled,nem vagyok jártas Bpest környékén.

     

    Én majd mindennap megyek Anyuhoz,ápolom a lelkét,néha vitatkozunk,de muszály,mert nem -akarja-érteni amit mondok.

     

    Jön a hosszú tél,ettöl félek,ha találnák,egy jó lakó társat,nem lenne mindíg egyedül,és ha elesik -mert szokott ilyen lenni-fölsegíti.

     

    Mindenkinek minden jót,

     

    ebédutáni !

  25. 2013. szeptember 25. 10:1725152.

    Sziasztok Mókuskák!

     

    Etucim!

    Csodálatosan szépek a virágaid!!!! Tudják, hogy imádod őket! :))

     

    Hugicám!

    Mikor láthajuk a picurka unokádat?????

     

    Erikám!

    Kívánom, hogy teljesüljön az álmod, legyen egy kis kertes házad, biztosan gyönyörű lenne a kerted! Ha majd nyugdíjas leszel, akkor akár Bp-ről is el tudsz költözni egy kis faluba, ahol nagyon olcsón lehet házat venni.

     

    Mankám!

    Örülök, hogy a férjed jól van és nagyon szép konyhád lett! Ilyen helyen öröm főzni is! :))

     

    Gondoljátok el, ma itt volt a másik tanyaszomszéd Valkika, Papa megcsinálta a morzsolóját, azt vitte el. Hozott 2 db kacsát!! o)) Teljesen ledöbbentem! Már így is olyan sok mindennel segített!!!!  Ő hozta az almát, azóta még hozott, sőt körtét, krumplit is, és megengedte, ha még szeretnénk körtét, menjünk, és szedjünk. Szeretnék befőttnek eltenni, mert imádom!!!! Ő is nagygazda, de teljesen más mentalitású mint mi T.gazdánk. Több, mint 20 hektáron gazdálkodik egyedül. Foglalkozik még disznókkal, van egy halom birkája, csirkéje, kacsája.... A télire való tarlókrumplit is tőle vesszük, mert nagyon szép és egészséges a krumpli. Felénk is 120.- 140.- Ft/kg-ja, de ő nekünk olcsóbban fogja adni, azt mondta. Tud munkát is a Papának, azért külön fizet majd, szóval most egy kicsit talán jobban leszünk. Papa már kezdi elfogadni ezt a helyzetet, ebben sokat segített Valika optimizmusa, kedvessége.

     

    Mindenkit milliószor puszilok!!!!!

Címlap

top