Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Izrael

Kata
Létrehozva: 2002. Április 15. 12:50
Ami összeköt minket az az, hogy mindenkinek megvan valahol
az "Ígéret Földje". Vagy a valóságban, vagy a vágyaiban, de a szívébe
befogadott barátaiban mindenképpen megtalálja azt. Ha a szív nyitott,
és a szándék igaz, jól érzi majd magát, és virtuális otthonra lel minden
idelátogató.

(mydma)
  1. 2016. január 26. 00:00179276.

    Sziasztok, haladunk, találtam egy tüzép telepet adtak számlaszámot, és ha egyben utaltam a pénzt kiszállítják a fát. Már az is kiderült lányom patronáltja nem ismeretlen az nlc ben és akivel beszéltem csak jókat mondott róla.    20 mázsa fát szeretnénk venni ez szállítással együtt 56000 ft . Gyűjtöm szorgalmasan, 42 000  Ft. van most . Miután az idő ebben az esetben nagyon sürget, mert 7 fok van a szobában náluk , én holnap fél 5 kor a Szt István krt 1.   OTP fiókban leszek, páran oda hozzák a pénzt , ki -ki ereje és lehetősége szerint. Mindent megköszönünk. Aztán feladom  . 

  2. 2016. január 19. 20:29179275.

    En megosztottam, amikor kitetted... 

    előzmény:
    katakata6 (179274)
    2016-01-19  00:28
  3. 2016. január 19. 00:28179274.

    Sziasztok, most idemásolom a lányom posztját hátha van ötletetek hogy tudnánk segíteni. 


    Sziasztok, bár kicsit reménytelennek tünik, de azért mégiscsak megpróbálom... Adomány tüzifát keresek Halas környékére egy nagyon szegény jóravaló családnak. Az asszonyt most mütötték Budapesten és februárban újramütik a lábával. Nem is kellene nekik más csak egy kis tüzifa mert megfagynak. Ma az asszony, aki barátom itt a Facebookon azt mondta, hogy nagyon várja már a kórházat, mert ott legalább nem fog fázni. Tudom hogy ebben a csoportban sok segítökész ember van, ugyhogy gondoltam megpróbálom, hátha valakinek pont Halas környékén van egy kis tüzifája amit meg tudna osztani. Köszönöm, hogy elolvastátok.


     


    Feltehetőleg  ez Kiskunhalas. ha valakinek lenne ott ismerőse  lehetne pénzt küldeni, hogy vegyen nekik tüzifát persze csak megbízható ember lehetne, vagy nem tudom , csak átérzem a problémát , innen a jól fűtött szobából 

  4. 2016. január 12. 10:36179273.

    Szóval innentől már te is tudni fogod, hogy az ember  lánya gyönyörű, okos,szép... és őnála sokkal szebb és okosabb az ő  saját lánya, az unoka!A szépen hangzó büfizés a kezdet.... de soha nem gondoltad volna,  hogy ha lepisil valaki,annak is lehet örülni..)))

    előzmény:
    madkat (179271)
    2016-01-09  08:15
  5. 2016. január 9. 11:08179272.

    Szervusz Madkat!


    Szervusztok!


    köszönjük a riportot Mimiről.


    Szép súllyal született. Kívánunk Neki és a Családjának boldog életet, főleg jóegészséget.


    szeretettel rupcsi

    előzmény:
    madkat (179271)
    2016-01-09  08:15
  6. 2016. január 9. 08:15179271.

    Kedves Barátaim az NLC-n!


    Örömmel értesítlek benneteket, hogy - mint az a másik közösségi fórumon már megjelent - megszületett Panni lányom kislánya, vagyis az unokám. A neve Bokros Nóra Emília, családi használatra Mimi. Méretei:3600 gramm és 57 cm.


    A történet a következő: Mimi, akkor még Züzü nagyon jól érezte magát odabenn és hezitált, hogy megszülessen-e, vagy inkább a Mamahotel egyik bizarr változatát alkalmazva, inkább bennmaradjon. Végül, némi buzdításra január 5-én megszületett. Nem volt egy rózsaszín, Vivaldis örömfutam, de nem is volt valami erőt meghaladó ügy. Ott voltam, fogtam Panni kezét. ő meg az enyémet, aztán már csak a szülésznő és az orvos volt benn, majd egyszerre csak valaki elkezdett méltatlankodni, hangosan adva tudtunkra, hogy nem tetszik neki a frissen észlelt világ... Végül megjelent a szülésznő és jelezte, hogy bemehetünk, megnézni a jövevényt. Nekem az első pillanatban megtetszett. Olyan, mint Panni volt. Remélem, hogy olyan is lesz. Vagy még jobb, okosabb, humorosabb, szerencsésebb, egészségesebb és ami a legfontosabb: még boldogabb. Esetleg szebb, de az nehéz lesz !


    Én pedig - vélhetően - pont olyan elfogult, bagolynagymama leszek, mint amiért eddig csúfolódtam a már befutott nagyikkal.


    Egyelőre még nem tudni, hogy mi lesz, de most szállítjuk a kaját a lánynak, hogy legyen teje, aztán hamarosan - talán már ma - hazamennek.


    Az apukája rögvest beleszeretett a lányába, már fürdette is, ott a kórházban. Sose hittem volna róla.


    Ezután már állandó rovatom lesz itt és a facebookon, ahol rendre beszámolok majd azokról a csodákról, amiket Mimi produkál, mert természetesen ő már csak ha azt vesszük, büfizni is sokkal mélyebben, dallamosabban és tartalmasabban tud, mint bárki más előtte.


     


     

  7. 2016. január 8. 20:41179270.

    El is jött, itt is köszönöm szépen.


     


    Ciss, nem tudom, velem kivételezik az nlc, pedig gyakran veszekszem hol ezért,hol azért...


    (ez sajnos nem az enyém, de haladok..))))

    előzmény:
    doknagyi (179266)
    2016-01-07  17:15
  8. 2016. január 8. 15:44179269.

    De jó!Gratulálok Katinak meg Pannikának. Majd csak fogom látni a picurt.

    előzmény:
    ciss (179267)
    2016-01-07  20:31
  9. 2016. január 7. 20:32179268.

    Persze a képet megint nem engedte feltenni.

    előzmény:
    ciss (179267)
    2016-01-07  20:31
  10. 2016. január 7. 20:31179267.

    Kittykém, nem jól figyeltél a FB-ra, mert ott már képet is lehetett látni a legújabb topik unokáról. Gyönyörű Mimi! Én meg sárga vagyok!


    Edának itt is kívánok boldog szülinapot (A FB-n már kívántam, de hátha benéz ide is.)

    előzmény:
    doknagyi (179266)
    2016-01-07  17:15
  11. 2016. január 7. 17:15179266.

    Drága Lányok.!Most betudtam lépni a topikra, ami már egy nagy öröm.


    Kb. 3-4- szer próbáltam Edának boldog szülinapot kívánni, egy biztos elment.


     


    Madkat ünnepi leírása nagyon tetszik, ismét megcsodáltam, hogy mennyit bírsz.Drukkolok Pannikának, lehet,hogy már nem is kell drukkolni?


    Jó, hogy a facebookon látlak időnként Benneteket.Sok puszi  Kitty

    előzmény:
    liat (179265)
    2016-01-01  06:28
  12. 2016. január 1. 06:28179265.

    Boldog ujevet kivanok mindenkinek! Legyetek egeszsegesek, vidamak, gondoktol mentesek! 

  13. 2015. december 31. 23:04179264.

    Most találtam a FB-n. Kedvenc énekesnőm volt, viszonylag fiatalon halt meg, sajnos. https://www.youtube.com/watch?v=15scPFf7A0o&feature=share

  14. 2015. december 31. 22:57179263.

    Már megint nem jelenik meg a kép, csak tudnám, miért?


    előzmény:
    ciss (179262)
    2015-12-31  22:55
  15. 2015. december 31. 22:55179262.

    Én is boldog újévet kívánok mindenkinek, Sokkata, ne betegeskedj!

    előzmény:
    katakata6 (179261)
    2015-12-31  19:28
  16. 2015. december 31. 19:28179261.

    Boldog Újévet kívánok mindenkinek sok szeretettel.


    Most nem írok többet csendesen megy fel a lázam, ráz a hideg, köhögök, szóval nagy mulatás lesz ma .

  17. 2015. december 28. 21:54179260.

    Megyek sütik nélkül is..))) Ha még sütiket is eszek, a maradék ruháimat is kihízom..(((

    előzmény:
    ciss (179257)
    2015-12-28  14:56
  18. 2015. december 28. 21:02179259.

    Köszönöm szépen, látom.


     


     


     


     


     


    Miért nincs (volt, mert már mindegy) nekem feleennyire szép hajam???

    előzmény:
    liat (179258)
    2015-12-28  19:26
  19. 2015. december 28. 19:26179258.

    EDA! Ezt kulon neked, csakis neked fotoztam ma a buszmegalloban! 


    Ha nem mennek at a kepek, akkor elkuldom neked a facen!

    előzmény:
    eda-1952 (179253)
    2015-12-25  20:13
  20. 2015. december 28. 14:56179257.

    Nálunk sose volt szokás a zserbó és nem is sütöttem soha, mindig azt hittem, hogy az valami nagyon bonyolult dolog. Aztán annyit hallottam hogy mások karácsonykor zserbót sütnek, hogy utána néztem, és kiderült, hogy tök egyszerű, így azóta párszor már sütöttem.


    Ha jó kislány leszel, és többször jössz fel bulizni, sütök Neked zserbót, vagy almáspitét, vagy flódnit. Választhatsz is, csak időben szóljál!

    előzmény:
    eda-1952 (179256)
    2015-12-28  14:48
  21. 2015. december 28. 14:48179256.

    Tényleg mindig olyan hangulatosan ír... el nem tudom képzelni, mi lesz, ha kisebb lakásba költöznek..)))


    Én nem szoktam zserbót sütni, azért mert juszt sem, ha éppen kötelezően illik, mint a bájgli, hanem esetleg rumos diósat, azt jobban is szeretem. De mivel most felnőtt életemben először semmit nem sütötten (kivéve tegnap a Mirindát..))), most úgy ennék pár szelet zserbót..)))) Vagy almáspitét, darabos dióval a tetején.

    előzmény:
    ciss (179255)
    2015-12-28  11:21
  22. 2015. december 28. 11:21179255.

    Annyira hangulatos, ahogy leírod az eseményeket! És piszkosul irigy vagyok, több okból is.


    Egyrészt nálunk sose volt ilyen nagyszabású családi karácsonyozás, meg egyáltalán. A viszonylag széles körű rokonság jelentős része nem Pesten lakott, akik itt laktak, azokkal se jöttünk össze ünnepelni különböző okoknál fogva.


    Volt férjuraméknál volt szokás a nagy családi ünneplés, amikor a vidéki rokonság (nagymama, nagynénik és nagybácsik, stb.) is feljöttek. Szép és hangulatos is volt, bár esetenként érezhető feszültségek terhelték a hangulatot, volt olyan is, hogy állt a kés a levegőben. Aztán ez is elmúlt.


    Mostanra mi hármasban maradtunk (én és a 2 fiú), és még örülhetek, mert ha a nagy beváltja a "fenyegetéseit" és tényleg országon kívül keresi majd a boldogulását, akkor még kevesebben leszünk.


    További irigység tárgya a leendő (vagy már meglévő) unoka, merthogy a 2 lusta fiú ezügyben se tesz semmit.


    De azért nálunk is jó volt az a két nap, mikor a fiúk mindketten itthon voltak, közös fadíszítés, kajálás, beszélgetés. Sütöttem egybesül pulykamellet krumplipürével (igazival, nem pehelyből!), meg bejglit, 26-ára pedig főztem töltött káposztát. Aztán tegnap a Törpinek - mivel játszani ment - sütöttem egy adag zserbót is. Állítólag finom volt.

    előzmény:
    madkat (179254)
    2015-12-28  08:48
  23. 2015. december 28. 08:48179254.

    tegnap megvolt az első próbariasztás. Pannus úgy érezte, hogy...De aztán mégsem.


    A 3 nap elment. Nagyon jó volt, kicsit túl sűrű, de ameddig bírom, így szeretem. 24-én Panniék jöttek el egy kicsit dumálni, meg halászlevezni, töltött húsozni, sütizni és begyűjteni.


    A nagy vendégség 26-án volt. Több hullámban jöttek mindenkik. Panniék, Josziék, Nyulika, Kálék és mindenkinek jutott minden. A kis fácska ontja ilyenkor a meleg szobában a fenyőillatot és szerintem ettől volt, hogy disszonáns hang nélkül, boldogan, felszabadultan ordítoztunk a lakás egyik végéből a másikba. A gyerekeim azt szokták mondani, hogy olyanok vagyunk, mint az olaszok. Szerintem csak zsidók. Volt, aki hevesen páleszezett, más dohányzott - még szerencse, hogy a lakás két végén szabad a pálya... és mindenki részesült is és a javakból. amit sütöttünk-főztünk nekik. Itt jegyzem meg, hogy listát kellett írnom, hogy mikor, mihez mit rakok az asztalra, mert már volt, hogy elfelejtettem valami beilagét, és másnap került elő a hűtőből. Végülis 2 turnusban és több szakaszban megoldottuk a kajálás. Mindenki kijelölte, hogy  miből szeretne hazavinni, aztán lenyugodva dumálgattunk. Josziék tőlünk színházba mentek a gyerekekkel, úgyhogy leléptek, aztán Panniék is elhúztak, aztán 9 felé rövid időre kiürült a pálya, elkezdtem romeltakarítani. Ámde fél 11-kor visszatértek a színházjárók, mert itt hagyták az ajándékokat, meg meg is éheztek az élmények hatására. Úgyhogy még egy kört ettek, beszélgettünk, becsomagoltuk a kaját, amit el akartak vinni. Éjfélkor már csend és béke volt.


    Aztán tegnap újra jöttek Panniék, mert Gábornak eltört a fogszabályozója és itt van egy 24 órás javító. S ha már oda jönnek, praktikus itt ebédelni, nemde? De-de!


    Jó és kényelmes a Mama-hotel és restaurant.


    Egyébként meg nagyon boldog voltam. Pláne, hogy minden nap beszélgettem Petiékkel is. Nagyon hiányoznak. Ez már a harmadik karácsony nélkülük.


    Szóval ennyi volt. Most a baba várás és a lakás vásárlás projekt indul ezerrel...Sziasztok.


     

  24. 2015. december 25. 20:13179253.

    Panninak akkor lesz szerencséje, ha előbb nálatok jóllakik és onnan viszik el ..))))


    Részemről kérnék ha tehetném (és kapnék is) egy kis dagadót fűszeres krumplival, párolt káposztával, mézes ttés meggyes süti. ... és akkor jogtalanul háboroghatnék, hogy mitől hízok..)))


    Nem sütöttem semmit! Én.Szülinapi tortát sem, pedig kellett volna...((( Majd talán holnap Mirindát, ha addigra teljesen lemegy a dundiság a praclimról és akkor mozog is.

    előzmény:
    madkat (179252)
    2015-12-25  14:25
  25. 2015. december 25. 14:25179252.

    főztem, sütöttem, cuccoltam, pakoltam, de a legnagyobb katyvasz mindig az ajándékok becsomagolása. Ha egyszer nem leszek ilyen smucig, akkor minden ajándékhoz saját szépséges zacskót veszek majd.


    Holnap lesz a karácsonyi vendégség. Jönnek Panniék (ha csak nem szül ma éjjel), Josziék meg néhány jó barát. Kb 15-en leszünk. Van bájgli, mézes krémes, zserbó, meggyes és mákos süti, sajtos rúd, aztán kajának halászlé, húsleves, töltött káposzta, töltött dagadó, kacsasült, párolt piros káposzta, almapüré, szilvabefőtt, fűszeres tepsis krumpli.


    Aztán már csak anyám borogass... és itass egy kis gyógypálesszal!


    A karácsonyfánk nagyon picike, de így legalább totál beborítják a díszek.


    Ma alig ebédeltünk, megyek egy kicsit feküdni mert bevettem némi vízhajtót és most hajtja...


    Mindenkinek jó pihenést és további szép napokat!

6 7 8 9 10

Címlap

top