Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szilveszteri menü

Dumalady1
Létrehozva: 2003. december 28. 08:48
Szeretnék ötleteket kérni, a szilveszteri kajákkal kapcsolatosan.
Nincs semmi jó elképzelésem.
  1. 2003. december 29. 23:1926.
    Köszi, kipróbálom:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (23)
     
  2. 2003. december 29. 23:0125.
    Még egy recept:

    Narancsos lencsesaláta

    HOZZÁVALÓK:

    40 dkg lencse
    1 fej vöröshagyma
    2 szem szegfűszeg
    1 sárgarépa
    fél csokor petrezselyem
    fél csokor zellerlevél
    1 kávéskanál só

    Az ecetes mártáshoz
    1 narancs
    3 evőkanál olaj
    1 evőkanál borecet
    őrölt bors


    A díszítéshez
    1 narancs
    1 paprika (zöld)

    ELKÉSZÍTÉS

    A meghámozott, egészben hagyott hagymákba szúrjuk a szegfűszegeket. A narancs héját lereszeljük, majd 3 percig vízben forraljuk (blansírozzuk). A megmosott lencsét, a meghámozott répát, a hagymát, a zöldfűszereket és a sót lábasba tesszük, és annyi hideg vízzel öntjük fel, amennyi ellepi. Felforraljuk, majd 25 percig közepes lángon főzzük. 15 perc után hozzáadjuk a sót és a narancs héját. A mártáshoz a narancslevet, az olajat és az ecetet összekeverjük, majd sóval, borssal ízesítjük. Amikor a lencse megfőtt, a levét leöntjük, a répát, a hagymát és a zöld csokrot eldobjuk. A lencsét salátástálba tesszük, ráöntjük az ecetes mártást, és összekeverjük. A paprikákat karikákra vágjuk, ezzel és a narancsgerezdekkel díszítve, hidegen tálaljuk.
    előzmény:
    técső (18)
     
  3. 2003. december 29. 22:4724.
    szia, ezt találtam:

    Mustaros lencsesalata

    Hozzavalok: 30 dkg lencse, 1 fej voroshagyma, 1 gerezd fokhagyma, 2 db
    alma,
    pikans mustar, citromle, salataolaj, tarkonyecet, feherbors, so.

    A hagymat megtisztitjuk, az almat meghamozzuk es mindkettot vekonyra
    szeletelve beaztatjuk citromlebe. A megmosott, korabban beaztatott
    lencset
    enyhen sos vizben megfozzuk, majd lecsepegtetjuk es hagyjuk kihulni.
    Salatastalba tesszuk, hozzakeverunk ket evokanal salataolajat, ket
    evokanal
    tarkonyecetet es egy evokanal mustart. Hozzaadjuk az almat es a hagymat,
    sozzuk, borsozzuk. Hutoben hagyjuk allni egy par orat, hogy az izek jol
    osszeerjenek.

    Megjegyzes: egy pici cukrot tettem hozza, igy jobb lett az ize.

    előzmény:
    técső (18)
     
  4. 2003. december 29. 22:3823.
    Itt a pontos recept:

    500 g fött, tört krumpli
    500 g vaj
    500 g liszt
    sok só
    1 tojás a tetejére megkenni
    reszelt sajt vagy kömény

    Összeállítani és ca. 2 órára hidegre tenni. (Én este állítom össze és másnap sütöm)

    Kinyújtani és hosszúkás csikokra rádlizni. A tepsibe téve tojással megkenni a tetejét és vagy egész köménnyel vagy reszelt sajttal megszórni.

    200 fokon 10-12 percig sütni. Vigyázat, ne legyen sötét, mert akkor kicsit kesernyés az íze. Dobozban eláll egy darabig. (Nálunk még soha, mert megettük!)

    előzmény:
    marcsika_1 (17)
     
  5. 2003. december 29. 21:1922.
    Én a leveles tésztát kinyújtom, felvágom kis kockákra, teszek rá egy kis savanyúkáposztát, és egy kis darab virslit, lehet mustárral, sajttal ízesíteni. Feltekerem, és megsütöm. Igazi szilveszteri kaja.
    Más: egyszer kis fasírtgombócokat sütöttem (lehet szójafasírtot is), és a tálalásnál felszúrkáltam fogpiszkálóval egy kocka sajttal, olivabogyóval egy félbevágott káposztafejre (amit előtte bevontam alufóliával, hogy mutatósabb legyen).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. december 29. 21:0221.
    Szia Csusza
    Legkozelebb probaljatok meg sajtkermet hasznalni a palacsinta tekercshez. Ugy emlekszem hogy lattam Philadelphia kremsajtot az uzletekben. Ez a kremsajt korozottnek is jo ha valaki nem szereti a turot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484095 (16)
     
  7. 2003. december 29. 20:5220.
    Tyű, técső, ilyen salátákról még csak nem is hallottam, de ki fogom próbálni.
    A mindmegette. hu oldalon körülnéztél már? Ott láttam mindenféle lencsereceptet. Talán saláta is van.
    előzmény:
    técső (18)
     
  8. 2003. december 29. 20:4719.
    Mélyhűtött levelestésztát kiengedsz, vékonyra sodorsz, megkened bármilyen krémsajttal (ha dúsítani akarod, mehet bele túró és tojássárgája is + tetszőleges fűszer), beborítod hajszálvékonyra szelt sajttal, megszórod szeletelt mandulával (elhagyható), feltekered, patkó alakúra hajtod, megszurkálod és megsütöd.
    Férjet, gyereket tartsd távol tőle, ha szeretnél te is enni belőle! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. december 29. 19:5818.
    Helló!
    Tud valaki egy jó lencsesalátareceptet?
    Nekem a kedvenc salátáim a következők:

    Fött rizs, konzerv kukorica, főtt tojás felkockázva, fagyasztot rákrudacskák apró kockákra vágva + fűszerek, hagyma ez az egész majonézzel nyakonöntve.

    Főtt krumpli kockákra vágva, konzerv bab, főtt cékla ( jó a savanyítot is ) egy marék savanyított káposzta apróra vágva, só és olívíolaj.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. december 29. 16:1817.
    Mikko, a sós stanglidba krumplin, liszten és vajon, ill. gondolom, még són kívül kell még valami?
    Üdv Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_484095
    Torolt_felhasznalo_484095
    2003. december 29. 10:0216.
    Sziasztok!

    Nehany otlet a bufe asztalra . . .

    A mi is szoktunk mini fasirtokat csinalni, neha jo kedvemben egy kis reszelt krumplival is gazdagitom a husit. Szinten apro gombocokat lehet csinalni falafelbol is (csicseriborso fasirt), es az legalabb akkor is jo, ha vegag vannak a tarsasagban, vagy csak egyszeruen elegetek van a husetelekbol.

    Szinten vega kaja, ha elesztos omlos tesztat megtoltesz gombas hagymas toltelekkel, kis taskakat formazol belole es kisutod. Ha szeretnel valami nem megszokott izt is kiprobalni, a vajas leveles tesztat tolts meg sparga sajt keverekkel, formazz belole kis haromszogeket, szord meg szezam maggal, es susd meg.

    Nalunk nagy sikere szokott meg lenni a bufe asztalon a sajtos sonkas retesnek is. Ket harom reteslapot fokhagymas olajos tejfollel osszeragasztok, kibelelem sonkaszeletekkel, a kozepere halmozok daralt sajtot osszekeverve tejfollel, felgongyolom es sutom. A szelet jol be kell tapasztani, hogy a sajt ne fojon ki, isteni finom szokott lenni! Ezt lehet tovabb varialni, peldaul porehagymaval is, ha valakinek kiserletezos kedve van.

    Karacsonykor mi keszitettuk a hidegtalat a tarsasagnak, es volt rajta toltott palacsinta tekercs. Ez ugy keszult, hogy vastagabra sutott palacsintat, feltekertunk, hagytuk igy kihulni. A parom mortadellabol, mackosajtbol, nemi tejfol es fuszerek (bors, so egyebek) felhasznalasaval kemeny kremet csinalt. Na ezzel toltottuk meg a palacsintakat, de nem am a szokasos modon, hanem ugy, hogy tobb palacsintat tekertunk ossze, hogy a vegen egy kb. 10 cm-es atmeroju rudat kaptunk. Ezt egy esten keresztul hutoben taroltuk, majd eles kessel vekony szeletekre vagtuk. A mortadella miatt eleg tomeny volt, csak salataval tudtuk enni, de mindenkinek nagyon izlett meg igy is. Legkozelebb a retegek kozze inkabb majd sonka szeleteket, meg valamilyen zoldseges kremet fogunk tenni, vagy a mortadella krem lesz vekonyabb reteg :-))

    Az iden foleg melegszendvicsek lesznek a szilveszteri partyn, na meg ejfel utan a szokasos lencse fozelek virslivel. Ha valakinek lenne jol bevalt melegszendvics krem receptje, szivesen vennem . . .

    Ha valamelyik otlet nem volt teljesen ertheto, szoljatok es majd beirom pontosabban . . .

    Mindenkinek jo szilveszteri keszulodest!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_271424
    Torolt_felhasznalo_271424
    2003. december 28. 21:5515.
    Egy elmúlt buli nagy sikere volt:kerek rozskenyér közepéből kivájtam a belét, de előtte levágtam a kalapját. Szóval a kenyérbélből minden más hozzávalóval minifasírtokat gyártottam. Aztán a salátalevéllel kibélelt kenyérbe halmoztam a fasírtokat. Mellette volt zöldség is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. december 28. 21:5014.
    helló mindenkinek!
    egy tuti ötlet, egyszerű, de fini és laktató is egyben: mélyhűtött levelestésztát megveszed, kisodrod, háromszögekre vágod, a közepére tehetsz sajtot, darált húst, sonkát, vagy melemszenvicskrémet, bármit, és kifli alakúra sodrod, mehet a sütőbe. én már alig várom hogy megcsináljam! :-)))
    Egy jó koktélötletet azoknak, akik a könnyebb italokat kedvelik: (pont ma olvastam) ananászkonzervet összeturmixolsz, és ezt öntöd fel pezsgővel, biztos ez is fini lesz. . .
    ezenkívül még kaszinótojás + tormakrémes sonkatekercs szerepel az "étlapon" (+aki amit hoz. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. december 28. 16:2313.
    Éppen most láttam egy müsort a tv-ben, amiben a szilveszteri menüt mutatták. Kis fasírozottak egy nagy tálban, épp egy falat mindegyik. Isteni vegyes saláta hozzá mindenfélével, paradicsom, paprika, hagyma, sajtkockák, fött tojás (fantáziára van szabva. . )

    Nálunk régen virsli volt, melyet Anyám feléig bevágott, ebbe a nyílásba egy hosszúkás sajtdarabot tett és mindezt betekerte Bacon-nal. (vékonyra vágott szalonnacsíkokkal). Elöre el lehet készíteni és ha a vendégek jönnek, betolni a forró sütöbe, míg a sajt megolvad. . . . Lehet rá inni.

    Vagy: karaj kolbásszal töltve, hidegen vékonyra felszeletelni. Vagy: egybesült fasírozott tojással töltve, svédgomba hozzá, majonézes krumpli saláta is passzol hozzá. (Tejfölös, mustáros majonézpótlóval. . . )

    Mi most raclett-sajtot olvasztgatunk az idén, ezzel nincs sok munka és mindenki szereti. Igaz, csak négyen leszünk. . . mert ez a sajt nem olcsó. Emellé még csinálok kínai kaját is rizzsel. Pulykahús ezer féle zöldséggel, csírával, bambusszal, gyömbérrel stb. . . megsütve, szójaszósszal.

    A szokásos sós stanglim, egyenlö rész fött krumpli, liszt és vaj. Már ma megsütöm szilveszterre.
    előzmény:
    Dumalady1 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_378178
    Torolt_felhasznalo_378178
    2003. december 28. 10:2212.
    S milyen salátára gondoltál?
    előzmény:
    macskafül (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_378178
    Torolt_felhasznalo_378178
    2003. december 28. 10:0811.
    Én meg gondoltam olyasmire, hogy a pohárban lesz egy szívószál, díszítve és rajta kis névtáblával. Csak hogy tudja, melyik pihár tartozik szorosan hozzá :))
    előzmény:
    macskafül (10)
     
  17. 2003. december 28. 10:0210.
    Ez a műanyag poharas dolog a névvel nekem is eszembe jutott, nagyon sokat jelent majd a rendrakásnál a végén, szuper ötlet!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173036 (8)
     
  18. 2003. december 28. 10:019.
    Detto, mind a bulit, mind a kort illetően. . . :))
    Nálunk is az van a vendégenek, hogy "hozz valami kaját"!:)) Svédasztal lesz, értelemszerűen.
    Az elmúlt évek női újságjaiból rengeteg szilveszteri, ünnepi recept gyűlt össze (anyósomék járatják ezeket szerencsére), 30-án bevásárolunk, 2-3 fajta valamit csinálok én magam, ebből egy desszert lesz, egy málnás pezsgőkrémet már kiválasztottam, a másik két "tálas" kaja még nincs meg. Szerintem nagy sült nem lesz, inkább saláták, lencsével, virsli egy rakat, aprósütit is lehet hogy sütök még. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378178 (7)
     
  19. 2003. december 28. 09:598.
    Szerintem nem hangulat rontó, hiszen a szilveszterben sem a kaja a lényeg, hanem a társaság. Az meg jó lesz. Egyébként lehet már elég pofás müanyag cuccokat kapni. Mi rá szoktuk filccel írni a neveket a pohárra, meg a tányérra is. Ez is egy jó ötlet. Ezt olyan valaki csinálja, akinek van némi művészi hajlama, így jól is néz ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378178 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_378178
    Torolt_felhasznalo_378178
    2003. december 28. 09:477.
    Igen, ezen már mi is elmélkedtünk, de nem nagyon hangulatromboló, ha szilveszterkor használjuk? Ez mégsem egy piknik. . .
    Bár ne úgy képzelj el minket, mint konzervatív, komoly felnőtteket, inkább még csak kezdő, amatőr felnőttek vagyunk :), max. 28 éves felső korhatárral. Még. Remélem, együtt öregedünk, mert egész jó csapat jött össze! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173036 (6)
     
  21. 2003. december 28. 09:446.
    Ez a belépő nagy ötlet! A mosogatást teljesen megúszni én úgy szoktam, hogy műanyag, eldobós tányérokat és poharakat veszünk, csak az evőeszközök maradnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378178 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_378178
    Torolt_felhasznalo_378178
    2003. december 28. 09:405.
    Idén nálunk lesz a szilveszterezés, bár nem valami nagy a lakás. Nyolc fő lesz, a belépő pedig egy tál saláta és egy tálca szendvics lesz, meg italok. Ha mindenki hoz valamit, nagy baj nem lehet :)
    Így egy kicsit még a mosogatás nehézségét is leveszik a vállamról. . .
    előzmény:
    Dumalady1 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_451380
    Torolt_felhasznalo_451380
    2003. december 28. 09:244.
    Hány személyre, vacsorára?
    Töltött hús: ez lehet akár dagadó, de lehet karaj: felszúrva, beletéve füstölt bolbász, vagy sütnivaló és egyben megsütve Már előző nap elkészítheted, hidegen szeleteled. Mellé franciasaláta pl.

    Éjfélre, amikor már tényleg teleette magáta a társaság jó kolbászos, csipetkés káposztaleves, virsli mustárral, tormával, attól függően ki mit szeret.
    előzmény:
    Dumalady1 (3)
     
  24. 2003. december 28. 09:173.
    Köszi, milyen húsfélét kellene csinálni? Már kajaundorom van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173036 (2)
     
  25. 2003. december 28. 09:132.
    Sok ötletem nekem sincs, de ha sokan lesztek, szerintem érdemes a húsok és egyebek mellé egy kis salátát is csinálni. Ha lehet, minél több fajtát. Nekem ez a kedvencem: 20dkg feta, 4-5 kimagozott, kockázott paradicsom, újhagyma, 1doboz tonhal, oliva. Ezeket összekeverem olivaolajjal (nem kell sok), meg orsótésztával. Bazsalikommal, sóval fűszerezem. Egyszerű, gyors és tuti finom!
    előzmény:
    Dumalady1 (1)
     

Címlap

top