Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 éves nem beszél

pandora28
Létrehozva: 2008. november 3. 13:31

Sziasztok,

 

van egy három éves fiam, aki a beszéd terén (de csak abban!) eléggé el van maradva. Budapesten a Baross utcában indulhatna egy nagymozgásos foglalkozás (BHRG), ha lenne elég jelentkező. Ehhez szám szerint még egy, hasonló problémával küzdő gyerekre (2,5 évestől) lenne "szükség".

 

Nem csatlakozna valaki?

 

Az is érdekelne, ha valakinek volt már ilyen problémája, hogy hogy oldódott meg végül.

  1. 2008. november 3. 15:3626.

    Én a helyedben felhívnám a Tűzoltó utcában Dr. Balázs Máriát, aki fejlődésneurológus, hogy ő mit gondol. Elmondanám, hogy mi a helyzet és tanácsot kérnék, vagy nézze meg.

    A lovaglás is jó ötlet, mi "csak" hétvégén megyünk egy kb. 15 perces lovaglásra, de nagyon sokat használ.

     

    előzmény:
    pandora28 (25)
    2008-11-03  15:31
  2. 2008. november 3. 15:3125.

    Lenke, köszi, hogy leírtad. Egyetértek veled, hogy a "legyintés" nem mindig a helyes megoldás. Ezért is szomorít el, hogy SENKI nem foglalkozik velünk.

    A fiam császárral született, vajúdás sem volt, doki épp vasárnapi ügyeletét tartotta... de ez egy másik téma. Szóval nálunk az oxigénhiány nem valószínű, meg Csabi kúszott is, mai nap is tudja benne utánozni a húgát :-)

    előzmény:
    Lenke (20)
    2008-11-03  14:58
  3. 2008. november 3. 15:3124.

    Oké, legyen Kristály Gyermek, de beszéljen már lassan. Tök hülyeség megvárni amíg magától elkezd beszélni, mert mi van, ha mégsem. Van egy ismerősünk, a tök okos kisfia elmúlt 4 éves és nem beszél. Rohannak vele mindenfelé, fejlesztik, de kissé elcsúsztak már időben. Ha vannak lehetőségek, akkor miért ne használná ki a topicindító? Ő viszi el, ő fizeti, az ő felelőssége és még sorolhatnám. Nem az volt a kérdés, hogy elvigye-e. Egy kis mozgás nem fog megártani a gyerkőcnek amúgy sem.

    Bocsi, de olyan könnyű más problémáját egy legyintéssel elintézni, meg azzal, hogy túlparázza. A BHRG-től (mások tapasztalata) baromi hamar be fog indulni a beszédfejlődés. Aki itt várakozásra inti az anyukát, az nem is sejti, hogy ezek a módszerek mire képesek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986374 (21)
    2008-11-03  15:16
  4. 2008. november 3. 15:3023.

    Pandora A hallásvizsgálat nagyon fontos és legyen nagyon alapos! Tesóm, mikor iskolába került jó 20 éve, félreértette, amit a tanítónő mondott és megállapították nála, hogy más frekvencián hall, mint az átlag emberek.

     

    Babás könyvben olvastam, hogy pszichológusok szerint a gyermek úgy is kimutathatja féltékenységét a kistestvérre, hogy utánozni kezdi, így azt gondolja, hogy az anyukája rá is ugyanannyit fog figyelni. Ilyen például a cumizásra való visszaszokás, a pelenkára való visszaszokás is. 

     

    Nem mondom, hogy ne vidd el erre a foglalkozásra, mert ki tudja, lehet, hogy segít. De nézzétek meg, van-e esetleg más oka is? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. november 3. 15:2922.

    Anci67, én állapítottam meg, hallom, hogy nem beszél úgy, mint a kortársai.! Sőt, a nála egy évvel fiatalabbak is többet beszélnek.

     

    Milyen beszélőszervi károsodásra gondolsz? Hsz-edből sejtem, hogy szakértő lehetsz a témában, így okosítsál már ki. Milyen vizsgálatra kéne vinnem a gyereket?! A védőnőnk meg a dokink nem is foglalkozik a témával. Mindig elsztorizgatnak hasonló esetekről, ahol utána beszélni kezdett a gyerek, de semmi segítséget nem nyújtanak!

     

    Az eddigi EGYETLEN segítséget egy játszótéri anyukától kaptam, aki ajánlott egy logopédiai könyvet, amiben leírják, hogyan kell foglalkozni a gyerekkel (Dr. Gósi Mária).

     

    A fiam nem megy oviba, majd csak jövő szeptembertől. Addig is KELL vhová vinnem, nem pálya, hogy hétfőtől péntekig csak sétálgatunk, játszóterezünk. A BHRG-nek van igazolt beszédfejlesztő hatása, ezért is akarunk oda járni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (19)
    2008-11-03  14:50
  6. Torolt_felhasznalo_986374
    Torolt_felhasznalo_986374
    2008. november 3. 15:1621.

    Szia! Az én fiam sem beszélt 4 éves koráig illetve igen,de csak én értettem.Egyszerű oka volt...kristály gyermek...

     

     A Kristály Gyermekek vele született spirituális képességeit is gyakran félreértik. Különösen telepatikus képességüket, aminek következtében gyakran csak később kezdenek el beszélni.

    Az új világban, melybe az Indigók vezetnek minket, sokkal inkább tudatában leszünk intuitív gondolatainknak és érzéseinknek. Nem fogunk annyira megbízni a kimondott és írott szóban. A kommunikáció gyorsabb, közvetlenebb és őszintébb lesz, mert lélek és lélek között fog zajlani. Mi is egyre növekvő számban kerülünk összeköttetésbe pszichikus képességeinkkel. A paranormális iránti érdeklődésünk még nem volt ilyen nagy, amivel együtt jár, hogy számos könyv, tévéműsor illetve mozifilm foglalkozik a témával.

    Így nem meglepő, hogy az Indigókat követő generáció hihetetlenül telepatikus. Sok Kristály Gyermek későn kezd el beszélni, nem ritka, hogy csak 3 vagy 4 éves korukban. Ám a szülők arról számolnak be, hogy nem okoz számukra problémát a néma gyermekükkel való kommunikáció. Sőt! A szülők lélek-lélek kommunikációt alkalmaznak Kristály Gyermekükkel kapcsolatban. A Kristály gyermekek pedig a telepátiának, saját testnyelvnek és hangoknak (beleértve az éneklést) egy kombinációját használják, hogy közöljék a lényeget.

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  7. 2008. november 3. 14:5820.

    Nem értek egyet azokkal, akik azzal elintézik, hogy "majd elkezd beszélni". Az én fiam elmúlt 3 éves, és még rajtam kívül szinte senki nem értette, hogy az általa használt rövidítések mit takarnak. Anyukámnak is napok kellettek, mire "ráállt" az ő beszédére. Véletlen folytán botlottam bele egy klinikai neuropszichológusba, aki kapásból, a felvett kórtörténet alapján megmondta, hogy oxigén hiányos volt a méhemben (idő előtt öregedett a lepényem), és a 14 órás vajúdás a 2x nyakra tekeredett köldökzsinórral sem volt túl szerencsés, és ez okozhatott nála oxigénhiányt. Kapásból  megmondta, hogy bő egy évet!!! késik a beszédfejlődése, és elküldött minket mozgásterápiára. A hölgy 15 évig dolgozott a Pető Intézetben, csinált egy felmérést, és csak úgy sorolta a "hibákat", amiket egy laikus szülő nem lát, csak annyit, hogy a gyerek nonstop mozog, de pl. 3 évesen nem tudott kúszni, mert kimaradt a mozgásfejlődéséből, és akkor kellett neki megtanítani. Óriási fordulatszámon pörgött, amire manapság mindneki rámondja, hogy hiperaktív, és majd megváltozik, de a figyelemzavar óriási gondot okoz egy iskolába kerülő gyereknél. Szóval elkezdtünk mozgásterápiára járni, ahol olyan mozgássorokat végeztettek vele, ami az agynak a megfelelő részét hozza működésbe, ezáltal fejlődik a beszédközpont. Hihetetlen volt, de az első ilyen óra után meredeken elkezdett javulni. 1 évig jártunk oda, és nagyon sokat köszönhetek neki. Volt még az evéssek kapcsolatban is problémánk, ehhez gyerek pszichológust kerestünk fel, fél év alatt oldódott meg a probléma, amivel már több mint 4 éve küzdöttünk. És mindenki csak legyintett, hogy majd ha közösségbe kerül..nos egy évet járt úgy a fiam oviba, hogy nem volt hajlandó bent kajálni, vagyis az otthoni reggelitől a du-i uzsonnáig koplalt, és nem azért, mert válogatós, és nem azért, mert mi rossz szülők lennénk...

    Tudom, nem ez volt a topikindító gondolata, de gondoltam leírom, hogy velünk mi történt, hátha segít bárkin is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 3. 14:5019.

    Ha magad úgy látod,hogy csak "fél" ,azért nem beszél,akkor miért erőlteted a speciális foglalkozást?

     

    Kérdezte már más is,meg én is,de nem válaszolsz rá valamiért(te tudod,hogy miért nem,valószínűleg azért,mert eltökélted,hogy mindenképpen specképzőbe viszed a fiad);milyen szakember és mikor állapította meg,hogy lemaradt a ygerek a beszédfejlődésben,vagy hogy károsodott valamely ehhez szükséges szerve?Védőnő?Orvos?Mit mond?Miből gondolod,hogy segítségre van szüksége a kicsinek?Miért akarod MINDENÁRON erre a terápiára járatni?

    Nem kötözködésből kérdezem,tényleg nem értem.Köszönöm,ha válaszolsz.

    előzmény:
    pandora28 (18)
    2008-11-03  14:34
  9. 2008. november 3. 14:3418.

    Kisanna, ha jól emlékszem, hétfő vagy kedd tíz vagy 11 órát mondott a nő, hogy akkor szabad... de erre nem esküdnék meg, meg szerintem ha ketten vagyunk, akkor hárman a tantónénivel már tudunk egymáshoz alkalmazkodni.

     

    Nálunk nincs mozgásbeli lemaradás, csak nagyon kis gyávuska a fiatalember.

    előzmény:
    Kisanna (15)
    2008-11-03  14:28
  10. 2008. november 3. 14:3417.

    A fiam augusztusban volt 2 éves. Mi január óta járunk BHRG alapítványhoz tornázni, de mi otthonra előírt gyakorlatokat kapunk, nem járunk csoportba. Neki a mozgásával voltak elsősorban problémák. Ez már rendbe jött, a nagy és finommozgása is rendben van, a szövegértése is megfelel a korának. Beszédben viszont egy kicsit le van maradva. Neki is van 30-40 szava, néhány mondatot is mond. Ezért kaptunk otthonra olyan gyakorlatokat is, amik a beszédközpontját fejlesztik.

     

    Nálatok az otthoni gyakorlatsor nem jött szóba, ha esetleg nem jönne össze a csoport? Nem tudom ezt mekkora gyerkőcöknek szokták javasolni, a mienk még biztosan kicsi a csoportos foglalkozáshoz. Nekünk az itthoni torna nagyon bejött, mert akkor csináljuk, amikor kipihent a srác és nem kell érte órákat utaznunk.

     

    Azért drukkolok, hogy összejöjjön elég gyerek!

    előzmény:
    pandora28 (12)
    2008-11-03  14:18
  11. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 3. 14:2916.
    "kisebbik kisi" = kisebbik kicsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (14)
    2008-11-03  14:27
  12. 2008. november 3. 14:2815.

    Igen, a Bártfai utcába járunk, illetve most már Zuglóba, a Csantavér közbe (az idei tanévtől nyitották meg újra ezt az épületüket). Nekünk még + mozgásfejlődési lemaradás is volt (van?), lehet, hogy akkor ezért vállaltak el minket.

     

    Egyébként mikor lesz ez a bhrg foglalkozás? És mennyibe kerül?

     

    Ja, én terápiás lovaglásra is elvittem most a lányomat, azt mondják, az is nagyon jót tesz ilyen esetben. Nem tudom, milyen hatással lesz, de legalább addig is friss levegőn van, és ráadásul nagyon élvezi.

    előzmény:
    pandora28 (10)
    2008-11-03  14:15
  13. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 3. 14:2714.

    Pöttöm, nekem is van egy 1 éves lányom, szerintem fél év múlva lehagyja a fiamat.

     

    Tancoskata, fiúról van szó, de egyértelműen jobbkezes. Van már 30-40 szava, mondatokat is mond ezekből, de úgy, hogy csak mi értjük. Még akkor is, ha vki minden szavát értené, akkor sem áll belőle össze egy mondat, csak nekünk, mert tudjuk, mit akar :-)

     

    Babhaj, most megyünk majd hallásvizsgálatra.

     

    Szóval: vki még velünk BHRG-re?

    idézet:
    pandora28 (12)
    2008-11-03 14:18:24
    Lehet,hogy pont ez a problémátok alapja.Mármint,hogy a kisebbik kisi érkezése vetette vissza a beszédfejlődésben.Ez gyakoribb,mint gondolnánk.
    előzmény:
    pandora28 (12)
    2008-11-03  14:18
  14. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 3. 14:2413.

    Szia!

     

    Előre bocsátom,fogalmam nincs,mi az a BHRG.

    A kérdésedre viszont válaszolnék.

    Amennyiben a gyermeked hallása rendben,és megérti amit modotok neki,és még a maga módján kommunikál is,akkor nincs nagy baj.Bekerül az óvodába,viharsebesen megtanul beszélni.A saját környezetemből két példa;a kislányom tavaly kezdett oviba járji.az egyik csoporttársa,egy kisfiú,szinte egyáltalán nem beszélt csak baba-nyelven.HÁROM HÓNAP(!!!) alatt vitte annyira,hogy verset mondott az ünnepségen,igaz,pöszén és selypesen.Az unokaöcsém viszont azon kívűl,hogy apa,anya,nem mondott semmit,viszont jelekkel kitűnően megértette magát.Ismerős kislánya szintén babanyelven beszélt és miután hozzászokott,hogy az óvónéni "magyarul"beszél vele,mindig rászl,hogy magyarul mondja,már nem "görögöl".A barátnőm kisfia szintén nagyon kevés szót tudott mondani,szeptember óta ovis és jelentősen bővült a szókincse.Akikről írtam most,azok mind 3 évesek.

    Van ilyen,hogy később beszélnek,nincs ezzel semmi baj,amennyiben a beszédhez szükséges szerveik nem betegek(fül,gége,hangszálak,agy beszéd központja,stb,).A beszéd fejlődése rengeteg mindentől függ,mennyit beszéltek ti,mennyire ingergazdag a környezet és ilyesmi is befolyásolja.Egy keveset beszélő felnőttnek nagy valószínűséggel később és kevesebbet beszélő lesz a ygereke,mint egy közlékenyebbé.Ezeket a szempontokat is vedd figyelembe,mielőtt elgondolkodsz a speciális kezelésen.

    A gyerekorvos és a védőnéni mit mondanak?Van okod aggódni,vagy csak te "túlzod el" ?

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  15. 2008. november 3. 14:1812.

    Pöttöm, nekem is van egy 1 éves lányom, szerintem fél év múlva lehagyja a fiamat.

     

    Tancoskata, fiúról van szó, de egyértelműen jobbkezes. Van már 30-40 szava, mondatokat is mond ezekből, de úgy, hogy csak mi értjük. Még akkor is, ha vki minden szavát értené, akkor sem áll belőle össze egy mondat, csak nekünk, mert tudjuk, mit akar :-)

     

    Babhaj, most megyünk majd hallásvizsgálatra.

     

    Szóval: vki még velünk BHRG-re?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (6)
    2008-11-03  13:49
  16. 2008. november 3. 14:1511.

    Miknor, lehet, hogy még "előveszlek".

     

     

    előzmény:
    Miknor (7)
    2008-11-03  13:53
  17. 2008. november 3. 14:1510.
    Kisanna, mi voltunk a Korai Fejlesztőben a Bártfai utcában (nem tudom, hogy Ti is ide jártok-e, vagy ebből több is van-e), de ott azt mondták, hogy mivel csak a beszédével van a gond, ezért ők nem tudnak vele foglalkozni. Érdekelne, Ti pontosan hová jártok.
    előzmény:
    Kisanna (9)
    2008-11-03  14:06
  18. 2008. november 3. 14:069.

    Szia!

    Mi is ugyanebben a cipőben járunk.

    Mi a Korai Fejlesztő Központba járunk a lányommal, logopédushoz, zeneterápiára + elvileg van ott is BHRG, csak arra még nem kaptunk időpontot.

     

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  19. 2008. november 3. 13:548.
    Szakember állapította meg, hogy a beszéd terén el van maradva?
    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  20. 2008. november 3. 13:537.

    Szia!

    Ha nem találsz társat, akkor írj privit, és megadok egy telszámot, amin egy olyan csajt érhetsz el, aki BHRG-t csinál, de nem a Baross utcában, hanem magánzóként. Ha jól tudom, akkor ő a Baross utcában volt konduktor (talán így hívják ott, vagy terapeuta) és onnan vált le.  

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  21. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2008. november 3. 13:496.

    nekem csak lehet lesz ilyen "problémám". de tudod, erre szokták azt mondani, hogy einstein majdnem 5 éves volt mire beszélni kezdett

      

    szóval nyugi, ha mindent ért, kommunikál, akkor majd nekikezd. szerintem ne stresszeld, lehet csak nincs mondanivalója még annyi. nem minden gyerek cserfes.

     

    nálunk tesóm, meg én kb egyszerre tanultunk álítólag beszéllni, pedig majd 2 év a különbség. szóval bátyó ovisan kezdett igazából. mégis ő sokkal több verset tudott mindigis, mint én pl egyszerűne alapból nem egy szószátyár típus. pedig jól tud fogalmazni is, a magyarral se volt sose baja. 

     

    szóval nyugi! tényleg a kommunikáció a fontos. ha tudjátok, hogy szervi baja nincs, akkor csak türelem kell.

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  22. 2008. november 3. 13:485.

    Ha orvos kizárta a szervi bajt, akkor megkésett beszédfejlődésről beszélünk. Ha fiú és még bal kezes is, akkor sürgősen kezdjetek el logopédushoz járni!

    Hangokat mond? "Saját" nyelven beszél?

    Kati

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  23. 2008. november 3. 13:434.

    Szia!

     

    Nekem is van egy ismerősöm, akinek a kislánya 3 éves koráig abszolult nem beszélt, még babanyelven is nagyon-nagyon keveset. 3 éves korában bekerült az oviba, és szinte azonnal elkezdtett normálisan beszélni.

     

    Talán nálatok sem komoly a probléma.

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  24. Torolt_felhasznalo_784819
    Torolt_felhasznalo_784819
    2008. november 3. 13:433.

    Szia!

     

    De mondogat ezt-azt, nem? Utánozza a hangokat? (kutya, autó...) A hallása jó?

     

    Vince fiam 2 éves, és még nem beszél, csak a hangokat utánozza. Egyelőre nekem nincs miért aggódnom. Úgy látom, törekszik a beszédre, formálja a kis száját, de nem tudja még mondani. Csak az egszerűbb szavakat. (apa, anya, mama, papa, tiszta, ide, ezt is...stb)

     

    Ezek milyen órák lennének ?

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  25. 2008. november 3. 13:382.
    Szia! Unokahúgom sem beszélt értelmes szavakkal, ám tökéletesen kommunikáltunk egymással 3 éves koráig. Aztán egyszer csak megszólalt tökéletesen, azóta be sem fogja a száját... Ha egyébként egészséges, ne törődj vele, majd beszél, győzzed hallgatni...
    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31

Címlap

top