Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felfázás - mit tehetünk?

zsumegzsi
Létrehozva: 2008. október 27. 17:16

Sziasztok!

 

Én már jó pár éve szenvedek ebben a nyavalyában, nem tudom, miért, de valahogy mindig kiújul.

Ilyenkor veszek egy jó forró fürdőt, füstölőt gyújtok, és próbálok relaxálni, meg persze döntöm magamba a különböző vízhajtó hatású gyógyteákat. 

 

Kíváncsi lennék a Ti tippjeitekre, tapasztalataitokra a megelőzésről és a kezelésről is.

Hátha tudunk segíteni egymásnak!

 

  1. 2008. október 27. 19:1826.

    A háziorvosom erre a követlező tippeket mondta legutóbb: tilos a tisztasági betét, csakis pamut bugyit szabad hordani, és akár naponta többször lehet cserélni a fehérneműt, de a tisztasági betétet el kell felejteni. Ugyanis kiszárítja azt a természetes flórát, amivel mind a húgyvezeték, mind a hüvely rendelkezik, és így sokkal érzékenyebb leszel a fertőzésekre.

    Ez csak egy tipp, mindazok mellett, amiket a többiek írtak. Hátha nálad épp ez okozhat bajt.

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  2. 2008. október 27. 19:1225.

    Szia!

     

    Azért újul ki, mert ez igazából egy bakteráiális fertőzés (nem azér van, mert megfázol). Egy antibiotikumos kúra kellene neked és lehet nem is újulna ki! 

    Egyébként egy koli baktérium okozza, ami általában a székletben van. 

     

    Meg még akkor szokott előjönni, ha a párotokkal egymás után többször vagytok együtt (olvastam és volt nekem anno egy barátom, akivel mindig 2-szer voltunk együtt és állandóan "felfáztam"). 

     

    De mindenképpen menj el urológushoz és vegyél be gyógyszert! 

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  3. 2008. október 27. 19:0824.

    Furcsa... nem lehet, hogy valami az étrendedben erős vízhajtó hatású? A tőzegáfonya mindenképp jó, viszont sok vízzel kell bevenni... ha nagyon sokszor kell, akkor se tartsd vissza! Ha előtte, vagy közben visszatartod, akkor attól begyulladhat a hólyagod, és ez lehet annak egy krónikus változata... de az is lehet, hogy nem felfázás, hanem a keringéseddel van valami... én mindenképp a végére járnék- a TB állja a kis rutin/nagy rutint. Nem kellemes, viszont szerencsés esetben utána nyugodtan alhatsz! Egy osztálytársnőmnek volt hasonló problémája még gimiben, és kapott igazolást, hogy óra közben is bármikor kimehet, és tesiznie se kellett, csak gyógytornára járt! Nem tudom mi volt a betegsége, csak hogy rengeteget kellett pisilnie... 

    Nincsenek buta kérdések, ha az egészségedről van szó! Persze az nem 100%, hogy mi itt a nlc-én meggyógyítunk... úgyhogy kérdezz meg erről egy (nem házi és gyermek) orvost is!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643362 (18)
    2008-10-27  18:36
  4. 2008. október 27. 19:0423.

    Én aromaterápia párti vagyok. Az életünk része az illóolajok használata.

    Én felfázásra, fertőzésekre a következőket szeretem:

     

    Belsőleg: ánizs és/vagy kakukkfű tea.

    Eukaliptusz kockacukorral bevenni. (Egy kockacukorra csöpögtetek 1-3 csepp eukaliptusz olajat, a nyelvemre helyezem és hagyom elolvadni. Az olaj szétárad az arc- és szájüregben, a tüdőben, a vér áramlással eljut a vesébe is, ahol vérbőséget okoz, ami felgyorsítja a tisztítást. Fájdalom csillapító, fertőtlenítő, gyulladás csökkentő hatása miatt hatékonyan kezelhető, megelőzhető a torokgyulladás, a légutak betegségei és egyéb fertőzéses megbetegedésnél.)

    Külsőleg:

    - Lemosó: a húgycsőnyílást és a környékét letörölgetni minden wc használat után.

    2 dl felforralt és lehűtött vízbe tegyünk 1 csepp kakukkfű és 5 csepp levendulát. Használat előtt nagyon alaposan rázzuk össze.


    - Masszázs krémnek: az alhasat, a derekat, a vese környékét bemasszírozni vele: 4 evőkanálnyi krémbe 1 csepp borsmenta, 1 csepp eukaliptusz, 2 csepp kakukkfű, 2 csepp levendula.

     

    ...és sok mást olvashattok az illóolajokról:

    http://www.aromaterapia.gportal.hu

     

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  5. 2008. október 27. 18:5122.
    Igen, a medveszőlő nagyon jó! Vagy ami ugyanolyan jó és talán lehelletnyivel jobb az íze, nyírfalevél tea, kb 150 forint egy nagy csomag és már egy bögre segít. Tényleg!
    előzmény:
    Nandine (17)
    2008-10-27  18:32
  6. 2008. október 27. 18:4521.
    Tőzegáfonya, nem tőzegáfony...bocsi!!
    előzmény:
    farah (20)
    2008-10-27  18:45
  7. 2008. október 27. 18:4520.
    A tőzegáfony nagyon jó felfázásra! Nekem még a cickafarkfű tea is bevált, csak olyan rossz az íze...
    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  8. Torolt_felhasznalo_908812
    Torolt_felhasznalo_908812
    2008. október 27. 18:4319.

    Szia.

     

    Én is csak a tőzegáfonya kapszlát tudom javasolni, nekem az bevált. tavaly december elejétől mércius elejéig 2-3 napos szünetekkel folyamatosan hólyaghurutom volt. elmenetem egy venerológushoz, aki vett kenetmintát, és kiderült candidám van, ami ráment a hólyagomra is. Hónapokig szedtem mindenféle gyógyszert, kúphegyeket kellett felraknom, mire elmúlt, de azóta jól vagyok. 

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  9. Torolt_felhasznalo_643362
    Torolt_felhasznalo_643362
    2008. október 27. 18:3618.

    Sziasztok!

     

    Most lehet, hogy butát kérdezek, de megkockáztatom.

    Lánykoromban is felfáztam többször- legalább is azt mondták, hogy ha annyit pisil valaki mint én akkor, az felfázás.

    Szerintetek minden esetben felfázásról van szó vagy lehet veseprobléma, hólyagprobléma, vagy huzatot kapott a derekam?

    Én ugyan sose hordtam csípőnadrágot, de soxor deréktájban éreztem a hűvöset is és kirázott a hideg.

     

    Terhesség alatt azt mondták gyakoribb, de én a terhességem alatt is napközben max. félórát bírtam vizeletürítés nélkül.

    Szerintem ez már rég nem normális, de ki van zárva, hogy egész terhesség alatt fel voltam fázva.

    (Viszont vesekövem volt. Nem tudom lehet-e köze hozzá.)

     

    Azóta megszületett a gyermekem, moist 10 hónapos lesz.

    Ha éjszaka véletlenül jobban alszik, nekem akkor sincs jó éjszakám, mert az elmúlt éjjel is két óránként ébredtem a feszölő hólyagomra.

    De volt olyan is, hogy óránként.

     

    Az orvost halogatom, de utánanéztem mi volna a normális. A neten azt írták, napközben 4-5 vizeletürítés a normális nőknél is, éjjel max. egy.

     

    Akkor totál ramaty a vesém vagy miért van ez?

    Olvastam a hozzászólásokat, kifogom próbálni a tőzegáfonyát vagy az Urogin cseppeket asszem.

     

    Yakud

    www.nokegyutt.ning.com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 27. 18:3217.
    Nem teljesen ezt tapasztaltam. 3 liter kamillatea vagy cickafark tea nem segit annyit, mint 2 deci medveszölölevél. A viz meg nem segit annyit, mint a kamillatea. A medveszölöböl egyébként egyszerre egy csészénél többet nem is szabad inni, de utánna ilyen-olyan gyogynövényteát literszám lehet.
    előzmény:
    kékeszöld (15)
    2008-10-27  18:25
  11. Torolt_felhasznalo_550794
    Torolt_felhasznalo_550794
    2008. október 27. 18:3216.

    Lehet kapni derékmelegítő övet, ami hasznos lehet.

    Forró fürdő, sok folyadék, immunerősétés, ilyesmi. És egy jó nőgyógyász, aki kikezel,mert ha gyakran kiújul, akkor fertőzésis lehet a háttérben.

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  12. 2008. október 27. 18:2515.
    Ha meg már ott a baj, a rengeteg ivás sokat segít. Mert átöblíti a húgyutakat. Legyen az akár medveszőlőlevél, vagy más tea, a lényeg a mennyiség.
    előzmény:
    kékeszöld (14)
    2008-10-27  18:23
  13. 2008. október 27. 18:2314.

    A felfázásnak nevezett fertőzést NEM a hideg kőre ülés okozza.

     

    Az esetek háromnegyed részében (urológus írta) a nem megfelelő altesti higiénia okozza a fertőzést. A végbél felől baktériumok "átmásznak" a húgyutakba, és azok okozzák a panaszokat.

     

    A megelőzéshez a nedves wc-papír használata sokat segít.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (5)
    2008-10-27  17:40
  14. 2008. október 27. 18:1313.

    Ne felejtsük el a kammillát, ülőfürdőben is jó.

    + gyulladáscsökkentő

    Jobbulást!

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  15. 2008. október 27. 18:1312.

    Sajnos én is tapasztalatbol beszélek. A tözegáfonya kapszula nekem is bejött , és ami nagyon bevált : medveszölö levél-tea. Engem ezek tettek rendbe sok-sok kiprobált gyogyszer után, amik ideig-oráig hatottak csak.

    A medveszölönél arra kell figyelni, hogy napi 3 csészével és max 2 hétig egyhuzamban, ill. terhesség alatt nem szabad.

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  16. Torolt_felhasznalo_705884
    Torolt_felhasznalo_705884
    2008. október 27. 18:0711.

    Nekem erre a háziorvos az Urogin cseppeket ajánlotta, mindig ezt használom, nekem használ. Egy próbát megér!

     

    http://www.sinnex.hu/hun/urogin/2.html

     

    Jobbulást!

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  17. 2008. október 27. 17:5710.
    Szia!Én most estem túl rajta, remélem egy darabig nemjön elő. Én a Walmarktól a Walurinal kapszulát szedtem. (Vörösáfonya kapszula). Nekem nagyon bejött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_870882
    Torolt_felhasznalo_870882
    2008. október 27. 17:559.

    Tőzeg-áfonyakapszula

    Én gyerekkorom óta szenvedtem a vissza-visszatérő felfázással (hólyaghurut), de kb. 2,5 éve egyszer sem jött elő. Akkor kezdtem el szedni végső kétségbeesésemben, mert már mindenféle antibiotikumot kipróbáltak rajtam, és csak ideig-óráig hatottak. Azóta kb. félévente szedek belőle egy kúrát, és nem jött vissza. És persze figyelni kell a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztásra is.

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  19. 2008. október 27. 17:548.

    Sziasztok!

    Régen a szüléseim előtt én is évente többször átestem ezen a nyavalyán, utána 10 év szünet következett. Idén ismét előjött, kaptam rá antibiotikumot, meg azt mondta a doki, hogy arra vigyázzak, hogy szex után mindig menjek el pisilni, hogy megelőzzem a bajt. Azóta ezt betartom, egyelőre semmi bajom.

    Hátha ez a tanács is segít valakinek.

    Egyébként meg rengeteget kell inni egészségesen is, hogy ne tudjanak a bacik elszaporodni. Ha meg megvan a baj, tényleg dönteni kell befelé a teát!

    Jobbulást mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. október 27. 17:517.

    Ami nekem bevált: Cran C tőzegáfonya kapszula, épp aktív megfázásnál 3x1 naponta, amúgy folyamatosan lehet szedni napi 1-et. (Az áfonya természetes antibiotikum)

    A másik, hogy 2-3 liter folyadékot megkell inni naponta, ez átmossa a veséket és a húgyutakat.

     

     

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  21. 2008. október 27. 17:456.

    lehetőleg vastagabb talpu cipő , legalább csípőre érő melegítő vagy pulcsi , esetleg kabát . Vastag meleg zokni .

    a felfázás sunyi alattomos , mert csak akkor érzed hogy fázol a lábadról vagy a derakadról amikor megvan a baj.

     

    Nagyon jó módszer a kezelésére az esti jó forró kádfürdő vagy a zuhany a vesére és tájékára.

     

    Plussz bónuszt ér ha sok petrezselmet fogyaszt a fefázós ember. és naponta legalább 1 szem Rovatinex nevü kapszulát bevesz.

    nekem bejön és nagyon jó , sokat vagyok kint a hidegben , és sokszor le kell vetköznöm hogy mozogni bírjak.

     

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  22. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2008. október 27. 17:405.

    Szia!

    én a megelőzésnél abban hiszek, hogy nem ülök le semmire (kirándulásnál sziklára, várakozásnál padra, stb.) ami kicsit is hideg, leginkább semmire :) amúgy szedek persze vitaminokat, de nem konkrétan erre, hanem csupán az immunrendszerem erősítése végett. 

    amikor meg mégis megtörténik a felfázás (pl. benéztem az időt és sikerül szoknyában elindulnom otthonról :)) akkor cickafarkfű teát iszom, ha ez sem segít, akkor urogin cseppeket iszom.

     

    mostanában sikerül ezekkel eléggé kordában tartanom, pedig sajna én is nagyon hajlamos vagyok rá. :( 

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16
  23. 2008. október 27. 17:364.
    Én is sok mindennel próbálkoztam már, de nekem most ez segitett.
    előzmény:
    zsumegzsi (3)
    2008-10-27  17:34
  24. 2008. október 27. 17:343.

    szia! hallottam már a propoliszról, az is valamilyen immun erősítő, ugye? én már próbálkoztam az echinacea cseppel is, az sem rossz. az ilyen multivitaminokban nem hiszek, túl tömény vagy nem tudom, volt amelyiknél abbahagytam, és utána elvonási tünetek jelentkeztek:

    szédültem, meg ilyesmi.. 

    előzmény:
    nagyika58 (2)
    2008-10-27  17:23
  25. 2008. október 27. 17:232.

    Szia! nekem is sokszor előjön most a télen a propolisz + C tabletta segitett.

     

     

    előzmény:
    zsumegzsi (1)
    2008-10-27  17:16

Címlap

top