Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kenyér receptek

moonik
Létrehozva: 2003. december 19. 19:04
Sziasztok!
A szüleimnek vásároltunk egy kenyérsütőt és szeretném, ha karácsonykor ki is tudnánk próbálni. Mivel nekem nincs hozzá receptem és gyanítom, hogy a mamámnak sem ... ezért szeretném ha segítenétek nekem néhány egyszerű és bevált recepttel.
Így még teljesebb lehet a meglepetés:-)
A segítséget előre is köszönöm !
monik
  1. Torolt_felhasznalo_522162
    Torolt_felhasznalo_522162
    2005. január 4. 13:55101.
    Köszönöm, megnézzük!
    előzmény:
    Rowan22 (100)
     
  2. 2005. január 4. 13:45100.
    Édes kenyér programon, az biztosan van. (3 órás vagy 2:55)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522162 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_522162
    Torolt_felhasznalo_522162
    2005. január 4. 13:0099.
    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni. Hauser 660-as kenyérsütőt kaptam karácsonyra. A leírásban nem találom a kalácssütő programot. Szerintetek létezik, hogy nem lehet vele kalácsot készíteni?

    Köszi a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2005. január 4. 11:0898.
    Szia.
    Neked milyen géped van?
    Én Alaskát kaptam. Vajon ebbe is jó tamanaco recepptje?
    Az első kenyerem nem lett rossz, de az állaga inkább a barnakenyérre hasonlíott.
    A kislányom rögtön "megvígasztalt", hogy a bolti jobban izlikneki. De nem adom fel!! :-)
    Krumplis lisztből sütött már valaki?
    előzmény:
    mzsóka (89)
     
  5. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2005. január 4. 00:0997.
    A 750 g-os kenyérhez 2 kismérőnyi (amit hozzá adnak mérőkanál, annak a kisebbje) szárított élesztőt adjál! Az első 10 percben álljál ott a gép mellett, és nézzed, hogy jó-e a tészta állaga. Ha felragad a falra, szórj hozzá lisztet, miközben dagasztja. Ha nagyon száraz, adj hozzá evőkanálnyi mennyiségű vizet, amíg össze nem áll. Ha sütöttél már tésztát, és gyúrtad kézzel, tudod, hogy milyen állagúnak kell lennie. Vagy kérdezz meg valakit, aki már gyakorlott. Mindenhez egy púpos evőkanál sikér!!! Mostmár biztos jobb lesz! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_562534 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_562534
    Torolt_felhasznalo_562534
    2005. január 3. 17:1596.
    Sziasztok!

    Aki tud kérem segítsen:
    Több kérdés felmerül a kenyérsütéssel kapcsolatban.
    1. Amikor egy receptbe megvan, hogy mennyi élesztőt kell rakni akkor miért esik össze a kenyér ha pontosan annyit teszel bele. Van amikor a kenyeremben egy lyuk van. De a széle teljesen feljön, és a belseje nem kel meg. Már annyi mindent kipróbáltam de semmi. Pontosan mérek mindent, arra a programra állítom, még INSTANT SOFT szárított élesztőt használok, mert azt mondják az a legjobb.
    2. Van amikor a kenyér szépnek indul teljesen feljön az üvegig és utána összeesik. Most akkor sok benne az élesztő? Kit tud nekem egy pontos élesztő mennyiséget mondani. Amit persze ki is lehet mérni. Mert Pl: a 2. 5 dkg azt persze csak úgy szemre nézem mert nincs digitális mérlegem. Szóval ilyen apróságok.
    Annyira megörültem a kenyérsütőnek de többszöri próbálkozásra sem olyan amilyennek kellene. Aki tud egy jó receptet és megírja azt megköszönöm. Csak az élesztőt írja oda, hogy kávéskanál vagy kiskanál vagy mivel kell azt lemérni. Elvégre azt mondják, hogy az élesztőt áll vagy bukik az egész. Köszi előre is. Wallmart
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_820970
    Torolt_felhasznalo_820970
    2005. január 1. 16:2895.

    Szióka!

    én már nagyon rég óta sütök géppel kenyeret saját tapasttalat alapján javaslom az alábbiakat:
    - a receptbe megadott viz mennyiségét 1o-2o ml-rel csökkenetni kell , mivel a jelenlegi magyar lisz sikér tartalma nem a legjobb,
    - javaslom a Bió boltokban kapható"Szejtán" fantázia nevü búza sikért , melyből minden esetben egy evökanálnyit teszek a lisztbe.
    Ha még valamire kiváncsi vagy csak kérdez és ha tudok válaszolok.
    Szióka
    előzmény:
    ciprom (88)
     
  8. Torolt_felhasznalo_815495
    Torolt_felhasznalo_815495
    2005. január 1. 13:5694.
    http://www. kenyersutes. hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 1. 08:0593.
    Jó reggelt!:)
    Boldog Új Évet Mindenkinek!:)

    Köszönöm a receptet!
    előzmény:
    bigacsiga2 (92)
     
  10. 2004. december 31. 22:2192.
    Ez ugyan tepsire ill. őzgerinc, püspökkenyér formára van, de a fel menyisséggel kenyérsütőben is megsüthető:

    GYÜMÖLCSKENYÉR

    2 l-es űrtartalomhoz:

    20 dkg margarin
    25 dkg porcukor
    25 dkg liszt
    6 db tojás
    2 zacskó vaníliás cukor
    1 csapott kávéskanál sütőpor

    20 dkg aszalt sárgabarack
    10 dkg mazsola
    5-6 dkg datolya (bár én nem szeretem, nem szoktam belerakni)
    10 dkg mandula

    Először a gyümölcsöt kell előkészíteni, mazsolát beáztatni, sárgabarackot és mandulát felvágni apró darabokra.
    Egy nagy tálba a lisztből egy-két kanálnyit a gyümölccsel összekeverni, hogy ne ragadjanak össze a gyümölcsök.
    A sütőformát (én őzgerincben szoktam) kivajazzuk, kilisztezzük.
    A tojásokat szétválasztjuk, a sárgájához a cukrot és a vajat hozzáadjuk és kikeverjük. Habosra verjük. A liszthez hozzáadjuk a sütőport és utána az előbbiekhez adjuk.
    A fehérjét habosra verjük. Lapáttal hozzákeverjük a többihez, óvatosan, hogy ne törjön össze a hab. Utána hozzáadjuk a gyümölcsöket és a formába öntjük.
    Középső rácson fél óráig sütjük (8 fokozatos tűzhelynél a 7-en 1/4 óráig majd az 5-ön 1/4 óráig)

    előzmény:
    Lind1 (86)
     
  11. Torolt_felhasznalo_159887
    Torolt_felhasznalo_159887
    2004. december 31. 01:5691.
    tr-7492
    nincs leírásom
    nemtudom használni
    köszönön turigy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_968785
    Torolt_felhasznalo_968785
    2004. december 30. 08:5390.
    Köszi a krumpliskenyér receptet. A teáskanál meghatározás helyett tényleg sokkal egyszerübb, ha a géphez kapott mérőkanál nagyobb felével méred a cukrot és sót. Ne legyen teljesen tele, mondjuk háromnegyedig, de ezt majd ugyis kitapasztalod.
    előzmény:
    mzsóka (80)
     
  13. 2004. december 28. 22:1089.
    Köszönöm! - ma ujra próbára tettem a gépet a recepteddel és szuper lett a kenyér. Minden kezdőnek ajánlom.

    Zsóka
    előzmény:
    tamanaco (78)
     
  14. 2004. december 28. 19:0188.
    Sziasztok+
    Karácsonyi ajándék egy Severin kenyérsütőgép (12 programos), de recept alig van mellett és a kezelési utasítás is gyenge. Ma probálom életem első sütését. Na mit ne mondjak. Először örültem szépen feljött, majd felére összeesett, újra feljött és most olyan középszinten van. (75dkg kenyér) Hol hibáztam? (anyagok a leirtak szerinti mennyiségben, és sorrendben)Üdv. Ciprom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_956377
    Torolt_felhasznalo_956377
    2004. december 28. 13:5587.
    Sziasztok!
    Ha valaki tudna nekem küldeni kukoricás kenyér bevált recepjét, nagyon megköszönném!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. december 28. 09:4886.
    Gyümölcskenyérnek való receptet nem tud valaki?:)
    Tegnap vettem gyümölcskeveréket, a kalácsrecepttel megcsináltam, édes programon, egész jó lett, de mégis valahogy hiányolom azt az igazi gyümölcskenyér ízt, mert így inkább kalácsízű.
    Ha valaki tud jó receptet, kérem írja le. :-)

    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 28. 08:5485.
    Szia!:)
    Még én is kezdő vagyok ugyan, de sztem a snassz kenyérrecepthez is hozzákeverheted a magokat. Úgy tudom a magok nem számítanak súlynak. :)
    Én is vettem tegnap napraforgómagos és tökmagos kenyérkeveréket az Auchanben, 1 kg-ost. Az árára sajnos nem emlékszem. :(
    előzmény:
    bazsimóni (84)
     
  18. 2004. december 28. 07:1884.
    sziasztok!
    a barátnőm meglepet 2 kg os magkeverékkel tökmag, lenmag, napraforgómag. . .
    a bakónál vette szigetszentmiklóson 800 ft ért nagyon olcsó ajánlom figyelmetekbe! ÉS SEGITSETEK !!!
    ILYEN KEVERT MAGOKBÓL HOGYAN SÜSSEK? MENNYIT KELL BELERAKNI?ha valaki tud ilyen magos kenyeres receptet kérem irja meg köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. december 27. 20:4283.
    Sziasztok!
    Nem olvastam vissza, de megosztom veletek a kenyérreceptemet.
    Kenwood kenyérsütőm van, ez mindig szuper lesz:
    320 ml víz
    100 gr. graham liszt (Biopont)
    400 gr. fehér kenyérliszt (Ferencvárosi)
    7 gr. porélesztő (Budafoki)
    1 evőkanál "kenyérvarázs" rozskovász
    3 púpozott mokkáskanál só
    2 púpozott mokkáskanál porcukor
    1 evőkanál olaj

    Ha azonnal sütöm, az egészet összekutyulom (persze a vizet betöltöm a sütőedénybe) csak az olajat dobom a tetejére.
    Ha programozom, akkor csak a kétféle lisztet keverem össze, a többinek kis gödröket vájok a lisztbe és oda pakolom. Az élesztő nem értinkezhet a vízzel a sütés megkezdéséig.
    Bocs ha ezeket már írta valaki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 27. 20:2982.
    Helló! Nekem is Boman van, de a korpás kenyerem összesik, és élesztőízű! Segítsetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. december 27. 20:2681.
    Kedves Bika 70!Most sütjük a géppel a kenyeret. Ad meg a fax számot holnap elküldöm a használati utmutatót. Tanács, sütés után.
    előzmény:
    bika70 (73)
     
  22. 2004. december 27. 19:5080.
    Szia ! Én most kaptam gépet, ma sütöttem az első kenyerem, szeretném a sajtos kenyér receptedet is kipróbálni. Mennyi az a teáskanál ma ezen akadtam fel , ismerek mokkáskanalat, kávéskanalat evőkanalat , a teás kb fél evőkanál vagy mennyi ml vagy gramm. Gyakorló háziasszony vagyok de ez a kenyérsütő kicsit megrettentett, csak bennetek bizom, s olyan jó mindig van aki segit.

    Kimásoltam innen egy burgonyás kenyeret de én még nem próbáltam:

    Krumplis fehér kenyér

    Kisült kenyér kb. 70 dkg
    Program: 4 (Gyors) 1. 40 perc ; Szín: sötét

    Hozzávalók:
    1 dl tej
    0, 5 dl kaukázusi kefír
    1, 25 dl víz
    1 főtt krumpli (kb. 20 dkg)
    18 g friss élesztő
    450 g kenyérliszt (BL-80) (vagy sima BL-55)
    10 ml cukor
    7, 5 ml só

    Langyos tejben elkeverni a cukrot és az élesztőt és pihenni hagyni (akár felfuttatni is lehet). Meleg vízzel összekeverni a kaukázusi kefírt, hogy langyos legyen. Főtt krumplit szétnyomni, aztán mehet minden a szokásos módon a gépbe és
    előzmény:
    btimike (60)
     
  23. 2004. december 27. 19:4179.
    Szia !
    Köszi a választ, délután kipróbáltam egy fehér kenyeret, de nem lett az igazi. Először is nemtudtam mennyi sót tegyek fogalmam sem volt az a mérőkanál ? ml mert erről semmi nem szól. Kicsit valószinű kevés lett. A kenyér amikor elkezdett sülni behorpadt a teteje, az ize ehető de a só hiány érzik rajta, s kicsit sűrű. Holnap kipróbálom az általad irt receptet.
    Zsóka
    előzmény:
    tamanaco (78)
     
  24. 2004. december 27. 16:3578.
    Stia!
    Nekem is Hauserem van már egy éve és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem csak kenyeret, de pizzatésztát is a géppel készítek, sőt a nyáron lekvárt is főztem be vele. Illetve pontosabban főzettem be vele, ti. beleteszed a gyümit meg a cukrot, bekapcsolod a lekvárprogramot és egy óra múlva kiüvegezed a lekvárt. Pofon egyszerű. De eltértem a tárgytól nekem van egy teljesen egyszerű, de bevált fehérkenyérreceptem, ami a Hauserrel és a Clatroniccal tökéletesen működik.

    Fehérkenyér:
    920ml lisz
    280ml víz
    30ml olaj
    2 kis mérőkanál só
    1 nagy mérőkanál cukor
    negyed élesztő (igazi nem por!)
    Alulra beleteszed a vizet és az olajat, majd a lisztet, aminek a közepébe egy kis mélyedésbe belemorzsolod az élesztőt, a szélére pedig, hogy ne érintkezzen az élesztővel a cukrot és a sót. Normál (1-es) programon, a kisebb súllyal és a világos színt választva 3óra 20 perc alatt isteni kenyered lesz! Sok sikert!
    előzmény:
    mzsóka (75)
     
  25. 2004. december 27. 14:4377.
    Sajnos nincs faxom, de majd megpróbálok valamit, de most sajnos vendégeket várok.
    előzmény:
    bika70 (74)
     

Címlap

top