Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vannak Angyalok?

csuporméz
Létrehozva: 2003. december 18. 16:35
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek: szerintetek vanak angyalok? Vagy nevezhetjük bárminek/bárkinek.
  1. 2004. október 18. 18:322625.
    Igazad van, csak én részletesebben Énokh könyvében olvastam erről, az pedig az Apokrifekben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649207 (2619)
     
  2. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. október 18. 16:312624.
    van és angyalokról is volt szó. és bizsergést éreztem:-)
    előzmény:
    ezüstfenyő (2623)
     
  3. 2004. október 18. 16:122623.
    Van ilyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (2621)
     
  4. 2004. október 18. 15:482622.
    Kedves Lányok, asszonyok, hölgyeim, és Ti Urak!Az imént láttam egy érdekes Hitel reklám hozzászólást, ami végig söpört az nlc-n. Eddig úgy tudtam, ez tiltott gyümölcs itt, de ezen felbátorodva, én csak , így hogy még van elég idő karácsonyig felhívnám barátnőm tevékenységeére a figyelmeteket, és akit érdekel , az írjon neki emailt, a virag48@freemail. hu címre, kérjen bővebb tájékoztatót. Összefoglalva Ő nála lehet rendelni karácsonyra mindenképpen egyedi nívósabb, drágább, képzőművészeti munkákat, de igen olcsó árfekvésű szóró ajándékokat is, lakásdekorációkat, beleértve minden textil dísz, és virágkötészeti díszeket, valamint kastélyok, panziók, vendéglők adventi dekorációját is vállalja. Írjatok neki. Kézcsókom, és üdv az uraknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. október 18. 15:202621.
    Sziasztok!

    Valaki volt Tündérképzőn?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_550096
    Torolt_felhasznalo_550096
    2004. október 18. 11:172620.
    Sziasztok. . csak most találtam a topikot. . nem bánjátok ha csatlakozom? A téma engem is nagyon érdekel. Most akadt a kezembe az a könyv, Hogyan dolgozzunk angyalokkal. . . csak ajánlani tudom mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_649207
    Torolt_felhasznalo_649207
    2004. október 18. 08:002619.
    I. Móz 6. (? most nem tudom megnézni. . . )
    Közvetlenül a vízözön előtt említi a keveredést.
    előzmény:
    Hadasa (2588)
     
  8. Torolt_felhasznalo_477489
    Torolt_felhasznalo_477489
    2004. október 17. 21:402618.
    Kérlek szépen Aule, miért hiszed, hogy nem hiszek a szellemi dolgokban? és Dobogókőről sem írtam semmit, mert tudok róla és elhiszem. Vannak helyek, nem mindenkinek ugyanazok, amik energiával töltik fel az embert. Én csak Jézusra kaptam fel a fejem és a dél am-i profra. Ez olyan régi sztori, szerintem Ezüstfenyő még nem is élt akkor, azt hittem, már rég nem téma- holnap folytatjuk, mennem kell. . .
    előzmény:
    Aule (2608)
     
  9. 2004. október 17. 20:412617.
    :((( Akkor kívánom, hogy múljon el a hasgörcsöd!
    Köszi a válaszokat.
    Igen, azért kérdezek, hogy pontosítsak. :))
    előzmény:
    Aule (2616)
     
  10. Torolt_felhasznalo_110351
    Torolt_felhasznalo_110351
    2004. október 17. 20:402616.
    Nem biztos, hogy a szenvedes az mindig szenvedes! Lehet, hogy azt csak te erzed ugy! Lehet azt am mosolyogva is vegigcsinalni. Probald csak ki, hogy erösen koncentralsz valamire (olvasol egy izgalmas könyvet, fejben szamolsz, stb) es közben valaki erösen csipked. En szemelyszerint nem szoktam semmit sem erezni.
    Nem mindent raktarozol el pontosan, majd holnap megprobalok egy par dolgot elmagyarazni, de most van egy eleg erös hasgörcsöm.
    előzmény:
    ezüstfenyő (2614)
     
  11. Torolt_felhasznalo_110351
    Torolt_felhasznalo_110351
    2004. október 17. 20:342615.
    Vlalsz1. ,

    a. , a nyelv;imadjak hallgatni, es azt mondtak, hogy semelyik mas nyelvre nem hasonlit
    b. , etelek;nagyon szeretik, ha magyar specialitasokat fözök
    c. , ez a legfontosabb;marmint, hogy akarki akarmit gondol is a nagy es gazdag Svedorszagrol, en mar kezdek neha becsavarodni, mert itt minden fiatalnak sulyos lelki problemai vannak;csak a környezetemben van 3 sulyos drogfuggö (13-16 ev), több, mint a fele tartasag cigarettazik (13-9 ev), össz-vissz. 2-en vagyunk szuzek. . . . , es szinte az összes gyereknek elvaltak a szulei;Iszonyatos rommlottsag van itt, es rajöttem, hogy milyen igaz a mondas, miszerint:"A penz nem boldogit. "
    Nalunk van egy olyan szegenyes (bocs a kifejezesert, de igy igaz) összetartas, es eletöröm, amit itt nehol nagyon hianyolok.
    Nem azt mondom, hogy itt rossz, de nagyon megvaltozott a velemenyem.
    Sajnalom, hogy egy csomo honfitartsam csak fikazni tudja magat, azt hiszi, hogy a magyar az egy ronda nyelv, es olyan kis semmi orszagnak tartja Magyarorszagot. Nagyon nem igy van!Tudom, hogy nalunk is vannak drogosok böven, de az valahogy mas!Nem tudom szavakban kifejezni. Sajnalom.
    d. , meg egy csomo dolog, de hosszu lenne

    Ugy tudom, de ebben nem vagyok biztos, hogy Magyarorszag nepszelleme Michael. De ebben nagyon nem vagyok biztos!
    előzmény:
    ezüstfenyő (2610)
     
  12. 2004. október 17. 20:292614.
    Na, most ezzel a szenvedés helyett fejlődés dologgal kapcsolatban lenne nekem egy olyan kérdésem, hogy létezik, hogy előtte az emberek sorsa szenvedés volt??? Isten valóban azt szerette volna, hogy ide szenvedni szülessenek le??
    előzmény:
    Aule (2611)
     
  13. 2004. október 17. 20:282613.
    Ez nem marás, csak vita.
    előzmény:
    Aule (2611)
     
  14. 2004. október 17. 20:272612.
    Azt hiszem, ideje lenne Jézusról is indítani egy új topikot. Habár, ha jól tudom, Ő is angyal, mivelhogy szeráf. Ha jól tudom.
    A másik, hogy most olvastam, hogy Jézus óta nem sorsa az embereknek a Földön a szenvedés, hanem a fejlődés.
    Valamikor még 18 éves koromban volt egy pici megvilágosodás-élményem a témában, amikor valahogy belülről megértettem, mit is jelent Jézus nekünk. Különben mindig nagyon közel állt hozzám. :))
    Azóta is inkább főleg érzés-szinten van meg ez a tudás bennem, s újra és újra keresem a szavakkal leírható válaszokat, mert az ember hajlamos a feledésre.
    Érdekes, hogy ez a hatalmas lehetőség, amit Jézus áldozata nekünk jelent, szinte teljesen el van ferdítve, alig téma, s az emberek nagy százalékának fogalma sincs, hogy ez most hogy van.
    Mindenki csak addig jut el, hogy 'ha Jézus megváltott mindket, akkor én miért szenvedek', ugye. . . Itt vége. :(
    előzmény:
    Aule (2608)
     
  15. Torolt_felhasznalo_110351
    Torolt_felhasznalo_110351
    2004. október 17. 20:222611.
    Ne marjatok egymast! Abbol semmi jo nem lesz!
    Meg valamit szerettem volna Tiámatnak irni.
    Azt mondtad, hogy mindennek van egy esszeru hatara.
    En azt mondom az esszeruseg hatartalan. .
    :-)
    előzmény:
    ezüstfenyő (2607)
     
  16. 2004. október 17. 20:222610.
    A másik, hogy nem tudod-e véletlenül, hogy hogy hívják a magyarok védangyalát, ha már itt tartunk. Mert azt olvastam, hogy az arkangyalok egész nemzet angyalai. . . ha jól emlékszem.
    előzmény:
    Aule (2608)
     
  17. 2004. október 17. 20:212609.
    Nem mesélsz arról, hogy miért írtad, hogy rájöttél, milyen csodás ország Magyarország? Nagyon-nagyon kiváncsi lennék.
    Köszönöm,
    ezüst
    előzmény:
    Aule (2608)
     
  18. Torolt_felhasznalo_110351
    Torolt_felhasznalo_110351
    2004. október 17. 20:192608.
    Jezus:az ember, aki tanitott, evett, ivott, setalt, stb.
    Krisztus: a tiszta szellem, akire nem vonatkozik az eredendö bun (Adam es Eva), ami mint tudjuk az összes többi emberre igen.
    Kedves Tiámat!
    Nem baj, hogy Te nem hiszel a szellemi dolgokban (kesöbb hinni fogsz, pont azert ellenkezel most annyira), de legyszives ne irjal ilyen sertö dolgokat.
    Nem hiszem, hogy sokat tudnal a spiritualis dolgokrol. Feltetelezem, hogy a manapsag nagyon divatos, ezoterikus es magikus dolgokrol hallottal meg csak, amit orrba szajba nyomatnak. De ez nem az!Igazad van, ha azok idegesitenek vagy bosszantanak. De amiröl mi itt beszelunk, az valami teljesen mas, es pont ezert nincs reklamozva. A realitas, ami a Te eletedben nagy szerepet jatszik, pontosan ezeken a dolgokon alapszik.
    Az pedig teljesen igaz, hogy Dobogokö a vilag szivcsakraja (figyeld csak meg a nevet!), es az is igaz, hogy a magyar az egy szakralis nep, amelyik bizonyos szempontbol nagyon magasan a többi felett van. Nem hiaba vagyunk elnyomva, es nem hiaba nem esik rolunk szo!Annyira, hogy egy csomo helyen azt sem tudjak, hogy kik vagyunk. Mar egy par honapja Svedorszagban vagyok, es az eddigi ittartozkodasom alatt rajöttem, hogy milyen csodalatos es fantasztikus orszagban elek!Ne itelj! Az nem a Te feladatod!
    Te ugyanolyan ember vagy, mint mi, es össze kell tartanunk (nem pedig ellensegeskednunk. . ). Mosolyogj sokat, es hidd el, hogy nem csak egy velemeny van! Tartsd legyszives tiszteletben a masiket!
    Sok sikert es szeretetet kivanok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 17. 20:182607.
    A segítségért való kiáltozásodból pedig valahogy én vettem le némi tájékozatlanságot. . . Mert az egy dolog, hogy mit tartanak közhiedelemben, s mit próbálnak elhitetni. Történelmi tény, hogy valóban féltek attól a Jézus korabeli 'politikusok', hogy Jézus királyi származása miatt hatalomra kerülhet. Tehát ez nem csak úgymond nem földi királyságról szólt, hanem valódiról. Mária pedig nagy valószínűséggel hercegnő volt. Minden Zefirelli és stb. film ellenére. Bizony.
    Ja, a ruházat se tévesszen meg. :)
    Nem fura, hogy egy szegény ács fia írástudó volt??? Abban a korban??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2603)
     
  20. 2004. október 17. 20:132606.
    Különben bocs az offért mindenkitől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 17. 20:122605.
    Tudod, szarkazmus ide vagy oda, nem Badiny az egyetlen, aki a sumér-származást igaznak tartja kutatások alapján. Sokan - és egyre többen vannak. Még a HírTV-be is voltak hivatalosak nyelvészek, akik erre jöttek rá.
    Netán Te azt is túlzásnak tartod, hogy a finnekhez pl. genetikailag semmi közünk? Netán hogy rokonaink pl. a perzsák, iráni népek? Hogy lásd, nem feltétlenül a világ legnagyobbnak és legkiválóbbnak TARTOTT népeiről van szó, mint sokkal valószínűbb rokonságról. . . Istenem, mirét kell mindig gúnyolódni, ha ki mer az derülni, hogy bizony, sokezer éves a magyar nyelv és kultúra.
    Ennyire belénk nyomták, hogy másképp már nem lehet?? :((
    Az ésszerűség határa egyenlő a korlátoltsággal???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2604)
     
  22. Torolt_felhasznalo_477489
    Torolt_felhasznalo_477489
    2004. október 17. 19:432604.
    Valami felrémlett ijedtemben: nem ő az a dél-amerikai magyar, aki szerint a magyarok a sumérektől származnak? vagy fordítva, ha már olyan történelmileg hatalmas nép vagyunk?
    (bocs a szarkazmusért, magyar vagyok, büszke vagyok rá, de mindennek van egy ésszerű határa. . . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2603)
     
  23. Torolt_felhasznalo_477489
    Torolt_felhasznalo_477489
    2004. október 17. 19:332603.
    Én tudom, de úgy értettem, van aki nem tudja, hogy életében nem hívták így. . .
    Jesszusom, pártus herceg? Többiek, segítség!
    előzmény:
    ezüstfenyő (2602)
     
  24. 2004. október 17. 18:302602.
    :))))))) Jézus, a Krisztus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2600)
     
  25. 2004. október 17. 18:282601.
    Válaszom röviden: nem. Tudtam, hogy összekeverhető a két mondat, s azt is, hogy lesz ilyen reakció.
    Jézus pártus herceg volt nagy valószínűséggel.
    Az igaz, hogy a pártusok Atilla fejedelmsége alá tartoztak. Van némi kapcsolat, s ha hiszed, ha nem, normális vagyok. Sőt, még azok a történészek is, akik ezt kikutatták. pl. Badiny Jós Ferenc, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294403 (2600)
     

Címlap

top