Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50 felettiek hol vagytok?

Torolt_felhasznalo_528936
Torolt_felhasznalo_528936
Létrehozva: 2003. december 17. 15:55
ötven feletti friss nyugdijasok még jegyezve sem vagyunk sehol. Kétszeres nagymama vagyok. Témánk lenne.
  1. 2014. július 14. 08:46171176.
    Sziasztok...
    SunÁgi, sajnos a taliról én is lemondok, másirányú dolgok miatt...majd egyszer, ha már stabilizálódnak a dolgaim ...egyenlőre nálunk most minden átmeneti.
    Jucusomék családi házat vettek, 5 perce tőlünk...most cuccolnak...Nagyon fura lesz nélkülük, de ez az élet rendje...
    NagyiÁgi, borzasztóan sajnálom  hogy Karcsi állapota ilyen...nem is lehet itt mit mondani, csak: türelem...
    Verám, remélem, használ majd a kezelés..
    Filikém, mi sem megyünk sehá, mert  unokaörzők vagyunk...egész nyáron...szokás szerint...
    Becsévivel én is régen beszéltem...
    MárrrrtiÁgival, meg nem tudok kapcsolatot teremteni, ill.nem válaszol...
    Évám, örülök, hogy megszoktatok az új helyen..



                                                              Napindító
                           Az alkohol nem válasz,, de legalább elfelejted a kérést







    ..................................



    ...... ...
  2. 2014. július 13. 17:15171175.
    Na én is ideértem. Sajnos semmi jót nem tudok mondani. Páropmnak folyamatosan betöltődik a seb alatti rész, már kétszer leszívták, de újra jön. Most szerdán kell úőjra menni. Iszonyatosan türelmetlen, leginkább magával. Aztán persze velem. De nagyon sajnálom, hogy kínlódi. Ő nem igazán tud pihenni, és most kell. Persze nem eszik rendesen, így sikerült neki már 59 kilóra leküzdeni s súlyát.Tehetetlen vagyok. Nyomom a vitamint, kedvenceket főzök, de csak turkál. Nincs étvágya. szedi az étvágygerjesztőt, de az én idegeimet gerjeszt!!! Szerdán megyünk megint szívatni, hát ez szívatás. Nála órákat ülünk ott. Szóval jól el vagyunk.
    Az uncsik szabija lejár lassan Cseni már táborba ment, Bence még itt van  egy hétig. 
    Marrtikám izgulunk Veled a dédiségért!! Ja és piszkosul irigyellek!!!
  3. 2014. július 13. 17:10171174.
    Hova költöztetek Évikém?...és mikor?  ...-a Veresegyházi lakás,-telek megvan még ugye?...csak nem oda költöztetek végleg?
    előzmény:
    adamati (171171)
    2014-07-13  10:42
  4. 2014. július 13. 17:07171173.
    Szép vasárnap estét kívánok mindenkinek!

    Marrtikám!
    Mi újság nálatok dédunoka ügyben?...-már nagyon várom az értesítést!...és te?-Te jól vagy egészen? Hisz akkor most lesz majd szükség rád,...babázhatsz!
    NagyiÁgi!
    Örülök,hogy lassan kifelé lábaltok az egészségügyi gondokból. Még én is megijedve olvastam,mikor Karcsi fulladásos éjszakájáról írtál. Bözsi jól van?-nem csinált valami érdekeset mostanában? Az unokáid mivel töltik a napjaikat nálad?
    Adamati! Jó barackozást neked is. Nálunk nagyon kevés volt idén,(talán 2x ettem,de nem főztem be) és június végére le is érett,-már a piacon sincs híre-hamva sem több mint egy hete.
    Marcsuka!
    Nekem is május végén műtötték a szemem szürke hályogról.Nem kell tőle félni!
    Nálunk Árpi volt beteg,-illetve még most se tökéletesen gyógyult a hátgerincével.Több csigolyája érintett,-sérvek,kopások tarkítják,és ezek június elejére begyulladtak.Annyit kínlódott szegény,hogy nézni is belefájultam.
    Jövő héten mri.-re és teljes körű kivizsgálásokra viszem.
    ...és vakáció is van,-bár egyre kevesebb létszámú unokával kell "foglalkozni".Lassan-lassan már Brigi is kinő a kezem alól.

    Sun-Ágikám!
    Én bizisten szívesen találkoznék veled,csak ne lenne olyan messze az a Budapest!...-mondjuk még nem is annyira messzi,de nincs jó közlekedés innen,és én bizony nem merem bevállalni a Pesti forgalmat kocsival! Jó sofőr vagyok én,de nem annyira!
    Becséviről pillanatnyilag én se sokat tudok,-egy hete körül beszéltem vele skypen,-akkor majdnem jól volt,-egy hosszabb kevésbé egészséges periódusa után.

    Gotikám!!

    Hová költöznek Jucusék? Talán házat vettek? Te,ti jól vagytok? Vakációzó unokáitok vannak-e nálatok?
    Készül-e valaki nyaralni közülünk?...-mert mi az idén itthon ülünk a sej-hajunkon.
    előzmény:
    marrrti (171169)
    2014-07-13  05:10
  5. 2014. július 13. 11:12171172.
    Jól viselem, Évikém, ez nem olyan drasztikus, mint sok másik, ráadásul most lassabban adagolják, és nem infúzióban kapom, hanem bőr alá szúrva, aminek kevesebb a mellékhatása, de az előzőnél se volt sok. Annyit érzek, hogy fáradékonyabb vagyok, hamarabb kifulladok járás közben, de ez elhanyagolható. Most kaptam mindenféle megelőző szert is szájon át szedhetőket, amik kivédik a múltkori némelyik mellékhatást, mert azért ez mégse gyerekjáték.
    Laci szeme se volt sima ügy, mert annyira nem tágul a pupillája, hogy félig vakon kellett az orvosnak tapogatóznia, és alig tudta behelyezni az új lencsét. Ezzel együtt két nap múlva már simán vezetett, méghozzá a régi szemüvegével, ami persze már nem jó, mert az operált szemén jócskán javult a látása. 
    Jó nektek, hogy van sok barackotok, nekünk csak eprünk, paradicsomunk, paprikánk volt-van a 8.-on, illetve egy adag hónapos retket is "gyártottunk".
    előzmény:
    adamati (171171)
    2014-07-13  10:42
  6. 2014. július 13. 10:42171171.
    szep napot Lanyok!
    remelem nem kell ujra bemutatkoznom... de megvagyok, a koltozesunket vegre kezdjuk kiheverni, megszerettuk uj lakhelyunket a IV keruletben, igazi kertvaros. 
    marrrtikam nagyon varjuk a beszamolodat, milyen a dediseg???? Niki nagyon szep kismama, valosaggal ragyog! a korhazasdit ugye gond nelkul letudtad? minden OK?


    gotikam elkoltoztek Juditek? jo nagy rumli lehet most.


    Veram remelem. a kemot jol viseled es melle a sok idegeskedest a szeretteidert... de minden rendben lesz!


    nagyiAgieknal Karcsinak ezuttal gyors gyogyulast kVanok! Agi vigyazz magadra!


    Becsevikerol nem tudok most semmit, ugye valaki tartja vele. kapcsolatot?


    Mi most eppen barackozunk, befozes gyonyoreit elvezzuk, esszuk is, es sajnaljuk, hogy nem lehet elhuzni az eresi idot, hogy legalabb honapokig kostolgassuk a finom gyumolcsunket.
  7. 2014. július 13. 08:25171170.
    Köszönöm kérdésed Ágikám: eltekintve attól, hogy ismét kemoterápiát kapok, és Lacinak két hete volt szürke hályog műtétje, továbbá a picurkánkat most kedden fogják orrmandula műtétre vinni, mi jól vagyunk.
    Te miért voltál kórházban???
    előzmény:
    marrrti (171169)
    2014-07-13  05:10
  8. 2014. július 13. 05:10171169.
    Mi ujság felétek, a költöztetésen túl? Hogy vagytok?
    És a topicon ki, hogy van? Becséva jól vaín? Nagyiági, remélem, Karcsi mielőbb meggyógyul.
    Én is voltam mostanában kórházban, de nem leszek beteg azért sem.
    Veracsek, ti jól vagytok?

    előzmény:
    gotinagyi (171168)
    2014-07-12  14:13
  9. 2014. július 12. 14:13171168.
    Ágikám, itt vagyunk...én lesem mindenhol a híreket...de okvetlenül értesíts bennünket...
    Nálunk ezerrel megy a költöztetés........
    Kb 1 hónapja ilyen randa az nlc...
    előzmény:
    marrrti (171166)
    2014-07-12  09:56
  10. 2014. július 12. 09:59171167.
    Én itt vagyok, Ágikám, és gratulálok! Majd utólag is kérünk beszámolót!
    előzmény:
    marrrti (171166)
    2014-07-12  09:56
  11. 2014. július 12. 09:56171166.
    Hol vagyok, merre járok? Nem ismerem ezt a helyet. Az nlc topcos barátaimat keresem, mintha itt lennének, de tök idegen ez a hely, mióta ilyen ez? Hogy tudassam velketek, hogy 2-3 nap, éls dédszülő leszek?
  12. 2014. július 11. 07:29171165.
    Sziótok...
    Hát igen, nálatok is zajlik az élet
    ...nálunk is...Juditék költöznek...


                                                                      Napindító
                                    Az olvasás súlyosan károsítja a tudatlanságot







    ....................................
    előzmény:
    nagyimamma (171164)
    2014-07-09  20:56
  13. 2014. július 9. 20:56171164.
    Na én is ideértem. Kicsit sűrűk a napjaim.
    Folyamatosan  teszek el barackot, ez a kisebb gond. Itt vanak az uncsik, ez is a kisebb gond.
    Kétnaponta vissza kell vinni az uramat kötözésre, emrt a seb alatt összegyült valami folyadék azt kell leszívatni és a bokája piszkosul dagad. Na egyik ap ők kötik, a másik nap én itthon, aztán megint ők jönnek. 
    Ja és a midennapi főzöcske is van még. Szóval nem unatkozom mostanőába, de azért gondolok Rátok!! Vigyázzon mindenki magára ebben a változatos időben!!
  14. 2014. július 7. 08:13171163.
    Sziótok...
    Olyan randa, és barátságtalan lett az nlc...ez a rózsaszín...rosszul vagyok tőle,,
    Vigyázzatok magatokra, nagyon meleg lesz a mai napon is..



    NAPINDÍTÓ

    ..aki nem tud önmagán uralkodni,az mindenkin próbál!


    .................



    ............
  15. 2014. július 6. 20:20171162.
    Gyönyörűek!
    Ezek pedig az erkélyen nőtt paradicsomok, van még bőven, és már sokat ettünk.
    előzmény:
    nagyimamma (171161)
    2014-07-06  14:01
  16. 2014. július 6. 14:01171161.
    Na idetaláltam. Folyamatos lekvárfőzésből alig látszok ki.
    De hoztam Nektek kertem virágából egy csokrot!!
  17. 2014. július 3. 17:16171160.
    Na én is ideértem. 
    Volt két éjszakánk amikor nem aludtunk. Elfogyott az oxigén, és nem lehetett sehol találni Budapesten. Azt hittem vége a világnak. Ilyen fulladásos rohamot még nem éltem át az urammal. Valószinű a mütét utáni sokk lehetett az oka ennek a fulladásos rohamnak.Aztán éjfélkor kaptunk valakitől egy palackot, de reggelre az is kiürült, ugyhogy a fiam reggel levitt kocsival Alsónémedibe és cseréltünk két palackt, így most van bőven oxigén itthon. Ne tudjátok mit éltem át. Ilyen rohama még ne volt. Ugyhogy két éjszaka ültem az ágya mellett és lestem, hogy mi történik.
    itt annak az uncsik. szerencsére ők végig aludtak.
    Ma már jobban van, a sebe is szép. Remélem lassacskán erőre is kap. Egyenlőre még a gyengeségétől ideges, és a fulladástól pánikol, ettől mégjobban fullad. Tehát mókuskerékbe vagyunk, de mint sok mindent ezt is tul vészeljük.
    Amúgy köszönö én jól vagyok. folyamatos főzés, takarítás, mosás az életem, ja és elkezdtem befőzni, az első 10,5 üveg baracklekvár már tegnap a dunsztba került. Holnap újra lerázok és főzök be.
    Na megyek kisit pihenni!!
  18. 2014. július 3. 07:31171159.
    Biztosan lehetne, Marcsuka!
    A férjem 83 éves unokanővérének 15 dioptriás szemüvege volt, és őt is ugyanott műtötték nemrég, most alig kell neki szemüveg.


    Én még nem tudom, mi lesz júliusban, mert a férjem 11.-én megy egy tüdő CT-re is. Ha azon túl leszünk, akkor tudom eldönteni, hogy mi a helyzet, szívesen találkoznék SunÁgival, ha lehet!
    előzmény:
    Hibiszkusz (171158)
    2014-07-03  07:27
  19. 2014. július 3. 07:27171158.
    Szép Napot Mindnyájatoknak!
    Itt éppen esett az eső. 25 kg meggy vár eltevésre,befőtt,fagyasztva és lekvár.Ágikám sajnos nem tudok Veled találkozni!
    Ábel azon a héten lesz itt és 27-én délután viszik el a szülei.
    Örülök,hogy sikerült Veracsek a férjed szemműtéte.Az én szeművegem + 8.5 és +7.5 dioptriás,ráadásul cilinderes üvegeim vannak mindkét oldalon.Vajon meg lehetne műteni kevesebbre?
    Nagyimama cuki a kutyusod.
    Remélem Karcsi műtéte is rendben lesz!
    Olyan kevesen vagyunk itt.A többiek a Facebookon vannak?Becs Évikéről tudtok valamit?Remélhetőleg jól van!
    Mindenkinek kellemes napot!
    előzmény:
    SunAgi (171157)
    2014-07-03  01:32
  20. 2014. július 3. 01:32171157.

    Ez idoben jóéjt kívánok mindenkinek.


    Nem tudtam belépni - a fórum ez új formátja zavaros...


     


    De úgylát sikerult... vissza olvastam is... és a betegeskedoknek szeretettek kívánom mielobbi javulást...

    A szemeimmel nekem is problémáim vannak az utóbbi idoben - sajnos.
    Egy kis huzat az autómban és másnap valami fehér ragadós folyadék gátolja látásomat...


     


    De amúgy megvagyok...

    Mindíg van valami, amivel lekotom magam... most pld. a barack befozéssel...


     


    De tervemben van már egy kis udulés is... 

    Például 2 - 3 év múltán július 25.-én délután (péntek) Budapestre utazok és ott leszek vasárnapig (július 27.- ig.)


    Ha valaki találkozni szeretne velem, kérem értesítsen..
    Legaktuálissab a találkozásra a vasárnap ( július  27)... mert szombaton illeszkedni fogok utitársaim programjához...


     


     


     


     

  21. 2014. július 2. 09:38171156.
    Sziasztok...
    Én sem lettem sasszem, hisz eredendően betegek a szemeim, de jobban látok a műtét után...csak a zöldhályog, ami van, s kordában próbálom tartani, attól félek....sajnos nagyon hamar fárad a szemem
    De örülök, hogy lezajlott a műtétetek...



                                                               Napindító
    "Az egyik percben nincs semmid, a másik percben meg többet kapsz, mint amit el tudsz fogadni." - Paulo Coelho


    ..................




    ..
  22. 2014. július 1. 08:13171155.
    Szervusztok!
    Ágikám: nem egészen sas, mert továbbra is kell majd neki szemüveg, de amit operáltak, azon a szemén már 9 dioptriával is csak 70 %-os lenne a látása, most pedig maximum 3-ra igyekeztek beállítani, de ha sikerült, akkor még kevesebbre. Azért nem lehetett 100%-osra korrigálni, mert a bal szemén is elég erős lencse van, és a nagy különbségtől szédülhetne. Egyébként is megszokta magát szemüvegesen, 50 éve viseli.
    Viszont másnap a kontrollnál kiderült, hogy a műtét előtt annyira nem tágult a pupillája, hogy az orvosnak szinte vakon kellett végeznie a beavatkozást, a lencsék kivétele- és betétele is sokkal nehezebb volt az apró résen, és a sérülésveszély is nagyobb. Szerencsére 2 nap múlva már simán vezetett.
    Én is szenvedek a frontoktól, a fejemet viseli meg, sokat fáj.
    előzmény:
    gotinagyi (171154)
    2014-07-01  07:23
  23. 2014. július 1. 07:23171154.
    Sziasztok...
    Ágikám, remélem Karcsi egyre jobban van...
    Verám, férjed sasszemű lett?
    Nálunk tovább zajlik az élet, lányomék dobozolnak...
    Engem nagyon megvisel ez a változó időjárás...titeket is?
    Legyen szép napotok..


                                                  Napindító


    Ahhoz, hogy megőrizhesd az önbecsülésed, néha hazudnod és csalnod kell.

     


    ..................




  24. 2014. június 28. 07:27171153.
    Nekem is kezd érni a sárgabarackom. Jövő héten végre hazajön az uram és kezdhetem a pihenést a sárgabarackokkal. Most dicsekszem, nem panaszkodok. Imádok bewfőzni mellesleg, meg főzni, sütni is. Most nem is érzem jól magam, mert  egy személynek nem főzök semmit már egy hete. Hiányzik is a konyhaszolgálat.
    Marcsi én kb. 17 évvel ezelött vettem utoljára - el ne kiabáljam - tűzhelyt. gáz felül villany a sütője. és Bosch. ennek az az előnye, hogy ha javítatni kell akkor sokkal többe kerül sajnos. De eddig még üzemelt jól, csak egyszer a takaríásnál kirázódott egy vezeték belőle.


    Nem tudom feltettem-e Bözsi új képét?
    előzmény:
    Hibiszkusz (171152)
    2014-06-27  08:00
  25. 2014. június 27. 08:00171152.

    Szép Napot és hétvégét Mindnyájatoknak!


    Remélem mindkét beteg probléma mentesen gyógyul! 


    Gotikám ,de jó Neked,hog az unokáid mindig körülötted vannak! Gondolom estére nagyon elfáradhatsz!


    Mi Ágival csak négyszer találkozunk hosszabb időre egy évben, 5-6 nap. Évközben kétszer egy-egy napot a lányoméknál!


    Ábel jön hétvégén a szüleivel.Rá vigyázni fogok egy-egy hetet júliusban és augusztusban.


    Tegnap gyalogtúrán voltam a Decathlon-ban, a város szélén van .Három autóbusszal lehet eljutni.Visszafelé az első ritkán jön,így gyalogoltam egy félórát mire autóbusz közelbe jutottam.


    Közbe benéztem egy háztartási gépeket,TV-t áruló üzletben. Szeretnék egy új gáztűzhelyet villany sütővel.Nagyimama Te mostanában vettél,úgy rémlik. Milyen tipus és bevált?


    Hazaérve porszívóztam,majd kifőztem tisztán 5 kg sárgabarackot. Mostmár a mi fáinkon is elég sok van.Jól elfáradtam.Megyek locsolni,aztán folytatom a takarítást, és a bevásárlást a hétvégére.


     

9 10 11 12 13

Címlap

top