Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50 felettiek hol vagytok?

Torolt_felhasznalo_528936
Torolt_felhasznalo_528936
Létrehozva: 2003. december 17. 15:55
ötven feletti friss nyugdijasok még jegyezve sem vagyunk sehol. Kétszeres nagymama vagyok. Témánk lenne.
  1. 2003. december 23. 20:4276.
    Sziasztok! Van itt valaki, vagy mindenki süti a beiglit (ami nekem kidurrant)?
    előzmény:
    nagyimama (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_528936
    Torolt_felhasznalo_528936
    2003. december 23. 16:4775.
    Én is mindenkinek nagyon-nagyon boldog Karácsonyi Ünnepeket Kivánok. Én még maradok egy kicsit, de nem sokáig fáradt vagyok, és még a sajtost be akarom dagasztani. Éjjelre a hütőbe teszem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (74)
     
  3. 2003. december 23. 16:4274.
    Szerintem mindenki lázasan készülődik holnapra. Ma éns is egész nap subickoltam, aztán még egy utolsó nagy bevásárlát is megejtettünk a férjemmel , ami eredetileg úgy indult, hogy tej, kenyér, meg néhány apróság, a végén pedig tele lett a bevásárlókocsi.
    Azt hiszem néhány napig csak pár percre fogunk pihenésképpen idekukkantani, akivel nem találkozunk itt, annak boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok
    előzmény:
    nagyimama (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_528936
    Torolt_felhasznalo_528936
    2003. december 23. 16:2973.
    Nem tudom a többiek hol vannak. vikimama 5 körül jön. Én halál fáradt vagyok, elküldtem emilen a képeslpokat. Holnap csak halászlé és mákosguba, és 25. -én "nagytrakta" Menyem szülei + mi 7-en és még nem beszéltem a Lizi kutyámról - l éves vizsla - Mikkamakka kendermagos cicámról - ll2 éves "parasztmacska csikos, és egy daloló kanárim. Más nincs akit kiszolgáljak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (67)
     
  5. Torolt_felhasznalo_528936
    Torolt_felhasznalo_528936
    2003. december 23. 15:0772.
    Na mi van? Mindenki lefagyott?
    előzmény:
    nagyimama (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_528936
    Torolt_felhasznalo_528936
    2003. december 23. 14:5271.
    Jó hallani, hogy van aki fél a nyugdijas státustól. Na mit mondjak, az előző jelentkezésem óta megjártam a rendelőt, mert a nagyobbik unokám ugrálólabdáról leesve a szekrény sarkába betörte a fejét. A két fiú - apa, nagyapa - meg teljesen pánikolósak. Úgyhogy a menyemmel vittük be, összevarrták. Hát elkezdődtek az ünnepek!!! Még hogy nyugalmas nyugdijas élet?????!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715076 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_715076
    Torolt_felhasznalo_715076
    2003. december 23. 13:5770.
    Szia Burunduk, en is ugy erzem, hogy nem lesz unalmas a nyugdijas let, a csaladom gondoskodni fog a tennivalokrol. Eddig is en vittem jobbara az ugyeket, ezutan meg a helyzet -biztos vagyok benne - csak fokozodni fog. Szeretteim szinte jobban varjak az elnyerendo szabadsagomat, mint en. Pedig en is igazan nagyon varom mar. Egy picit-picit az egyhangubba valo elettol tartok. Annak idejen tobb evig gyesen voltam, akkor azert a szamtalan tennivalo ellenere is nemi monotonsaggal teltek a napok. Ezt jo lenne most elkerulni. Igaz, akkor a gyerekek is jobban roghoz kotottek, frissen koltoztunk, ismeros sem nagyon volt , no meg az internet sem volt meg kitalalva. Bar most igy unnepek tajan leginkabb egy-ket unalmas orat szeretnek. A nagy fozocske reszemrol meg most kovetkezik.
    Nagyon kellemes karacsonyi unnepeket kivanok minden leendo es mar nyugdijasnak, mivel en mar csak a jovo heten fogok ide benezni.
    előzmény:
    burunduk (63)
     
  8. Torolt_felhasznalo_528936
    Torolt_felhasznalo_528936
    2003. december 23. 13:4369.
    Itt vagyok! Most léptem be a gépba, mert eddit "süttem". Merg én le voltam maradva a többiektől, akik már tegnap és tegnapelöt sütöttek. Szépek lettek. És sokak. A fiam beajánlott a havarjának igy egy-egy rúddal, ugyhogy összejött a l2 rúd. 4=gyerekek 4=mienk, 2=haveré, 2= szomszédolós. Most pihenek kicsit, aztán begyórom a sajtost is. Drága kutyám folyamatosan a lábam alatt kószált és bekapkodta a lehulló lisztet, mornyákat -copi=unokám - Közben szólt a karácsonyi cm - ezt én válogattam össze. Kell a handulat. Csak így tudok sütni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715076 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_715076
    Torolt_felhasznalo_715076
    2003. december 23. 13:1968.
    Tegnap reggel beleneztem a topicba (ugye szakszeruen mondom?), de kesobb, amikor valaszolni akartam, felenk egyszeruen nem mukodott semmi. Allitolag mindenki kuldte az elektronikus udvozletet es emiatt mondott csutortokot a rendszer. Pedig dicserni akartam az ittenieket, a legjobb fejek errefele jarnak, mennyi halrecept osszejott hamarjaban, mas topicban meg nem tudtak ajanlani semmit. Mar majdnem kedvet kaptam en is a halhoz, de a csaladi beke miatt inkabb maradok a pulykamellnel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (67)
     
  10. 2003. december 23. 08:4067.
    Nagyimama hol vagy, csak nem kapott be a Moby Dick?
    előzmény:
    nagyimama (56)
     
  11. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2003. december 20. 10:3666.
    Mehetek-e de melyikre?:)
    Viragomat kuldom:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_300413 (61)
     
  12. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2003. december 20. 10:3665.
    Mehet megkostolni?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_300413 (62)
     
  13. 2003. december 20. 08:3164.
    Szia dnsk!
    Szóval azért nem találkoztunk tegnap este az összetett szavaknál, mert Te a karácsonyi menüdet állítod össze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_300413 (60)
     
  14. 2003. december 19. 21:5163.
    Sziasztok! Van itt valaki?
    O"ru"lo"k Ramag, hogy elo"keru"lte'l. Ha azt gondolod, hogy unalmas lesz a nyugdijas e'let, akkor nagyon te'vedsz. Hetente 2 de inka'bb 3 alkalommal a csala'd u"gyeit inte'zem. Szerintem ma'r nincs olyan hivatal, ahol nem ja'rtam. Mert mindent csak munkaido"ben lehet elinte'zni. Akkor me'g hozza'jo"n a telek is tavasztol. Neked meg az unoka'k. O"ru"lhetsz, ha havonta 1x eljutsz a ko"nyvta'rba. Az viszont igaz, hogy de'lelo"tt sokkal jobban tudsz ko"zlekedni e's va'sa'rolni is mint munka uta'n.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715076 (57)
     
  15. 2003. december 19. 18:5762.
    Fóliában sült csuka (4 személyre, olasz)

    Hozzávalók:
    1, 2 kg-os megtisztított csuka,
    5 dkg szalonna,
    6 szardella,
    kevés olaj,
    só,
    bors.
    A mártáshoz:
    3 dl majonéz,
    1 evőkanál mustár,
    1 evőkanál finomra vágott kapribogyó és ecetes uborka vegyesen,
    1 evőkanál petrezselyemzöld és majoránna fele-fefe arányban,
    1/2 evőkanál szardellapaszta,
    1 csipetnyi törött bors.

    Elkészítése:
    A csukát kibelezzük, a bőrét lehúzzuk. Szalonnával megtűzdeljük, olajjal, sóval, borssal bedörzsöljük. Zsírpapírba vagy fóliába csavarjuk, és forró sütőben megsütjük. Ha kész, kivesszük a fóliából, előmelegített tálra helyezzük, és a saját levével meglocsoljuk. A megadott hozzávalókból jól kikevert mártást készítünk, és külön mártásos csészében a hallal együtt tálaljuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. december 19. 18:5661.
    Sült csuka újhagymával (4 személyre)

    Hozzávalók:
    1 konyhakész csuka (1, 5 kg),
    só,
    őrölt fehér bors,
    12 szál újhagyma,
    3 dkg vaj,
    1, 5 dl fehérbor,
    1 dl hallé,
    1 evőkanál vágott petrezselyem.

    Elkészítés:
    1. A csukát megmossuk, leszárítjuk, kívűl-belül sóval, borssal bedörzsöljük, citromlével meglocsoljuk.
    2. A sütöt 200 fokra előmelegítjük.
    3. Az újhagyma zöld szárának egyharmadát és gyökérrészét levágjuk, a hagymát megmossuk, leszárítjuk, és felkarikázzuk.
    4. Egy hosszúkás tűzálló formában felolvasztjuk a vajat, és erős tűzön hirtelen megpirítjuk rajta a hagymát. Az edényt lehúzzuk a tűzről, és a csukát a hátával felfelé belefektetjük.
    5. A sütő középső részén kb. 40 perc alatt porhanyósra sütjük. 10 perc elteltével borral, újabb 10 perc múlva kevés hallével meglocsoljuk.
    6. Lapáttal óvatosan, előmelegített tálra emeljük a megsült halat, és körberakjuk a hagymával.
    7. A maradék hallét erős lángon kissé besűrítjük, meglocsoljuk vele a halat, és petrezselyemmel meghintve tálaljuk.
    Körete: sós vízben főtt burgonya.
    Italajánlatunk: rizling.
    Elkészítési idő: 1 óra.
    Adagonként 310 kcal-t, 47 g fehérjét, 9 g zsírt, 5 g szénhidrátot tartalmaz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. december 19. 18:4460.
    Sziasztok! szívesen ajánlok egy címet, tegnap egesz délelőtt pont halakat kerestem, ez egy remek oldal, qkk bele. . . . . megéri!, minden halhoz találsz mártásokat is. . .

    http://www. externet. hu/webfazek/haletel/
    előzmény:
    nagyimama (56)
     
  18. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2003. december 19. 18:2459.
    halkocsonyat is lehet belole kesziteni
    előzmény:
    nagyimama (56)
     
  19. 2003. december 19. 15:3658.
    Kedves Nagyimama!
    Találtam a te moby dickedhez recepteket.
    Csuka gombával: a csukát szeletekre vágjuk besózzuk, egy kg halhoz 15-20 dkg gombát hagymás zsíron megpárolunk, a halat rátéve annyi vizet öntünk hozzá hogy éppen ellepje, és megpároljuk.
    Ha készen van, a halat óvatosan kiszedve tálra rakjuk, a levet tejföllel sűrítjük, borsozzuk, majd a halra öntjük.
    makarónit ajánlanak hozzá.

    Csuka dióval, (ez nagyon jól hangzik)
    A csukát besózzuk, és a belsejét 2 db tejben áztatott kifacsart zsemle, 15-20 dkg darabosra tört dió, kevés só, majoránna, 2 db tjás sárgája, és a felvert habjának a keverékével töltjük meg.
    A megtöltött hal hasát fogpiszkálóval, v. hústűvel összefogjuk és a sütőben pirosra sütjük.

    A receptek a Modern háziasszony 1967. évi könyvéből írtam ki, van még harcsa karalábéval, karfiollal, káposztával, paprikásan, rántva, lecsóval, tárkonyosan lerakva című recept. Lusta vagyok mindet kimásolni, ha valamelyik érdekel azt utólag leírom.
    előzmény:
    nagyimama (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_715076
    Torolt_felhasznalo_715076
    2003. december 19. 10:5857.
    Szent Eg, ez jo nagy lehet. Be sem fer a sutobe. Receptet azonban nem tudok, a csalad a halat a szalkak okan nem nagyon szereti. Bar az ilyen nagynal a szalkak is inkabb mar gerendak.
    előzmény:
    nagyimama (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_528936
    Torolt_felhasznalo_528936
    2003. december 19. 10:4456.
    Gyerekek! Nem tudtok receptet csukára. Nem ciőra, hanem hal csukára. Kaptam egy 4 kg-ost, és a másik oldalon a recept kéréseknél két napja senki nem tud receptet. Egybe szeretném a türzset sütni, valami füszeressel. Ott már legalább négyen kérték a "csukás receptet" csatlakozva hozzám, de nem jeletkezik senki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715076 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_715076
    Torolt_felhasznalo_715076
    2003. december 19. 10:1555.
    Szia Mokica, szia Nagyimama! Mar megbaratkoztam a gondolattal, hogy nyugdijba megyek, mondjuk azert kellett egy jo fel ev, amig egyik nap igy, masik nap ugy gondoltam. A kocka viszont most mar el van vetve, csak nekem meg felmentesi ido, ilyesmi hatra van, tehat csak kesobb szabadulok meg. Kicsit nyugtalanit, hogy egy uj eletformaba kell atszoknom, aminel valoban vigyazni kell, hogy ne teljenek majd kusza osszevisszasagban a napok. Gyorsan ki kell alakitani egy uj napirendet. Azt mondjak, nok eseteben nem okoz nagy torest a nyugdijazas, mert nekunk otthon is mindig van mit csinalni. Plane esetemben 3 unoka es elfoglalt gyerekek vannak, azt hiszem, ok gondoskodni fognak a tovabbi programjaimrol. Most, hogy dolgozom meg, ilyenkor telen (plane ha kod is van) gyakorlatilag sotetben indulok es du. fel 5 korul sotetben jovok ki az epuletbol. Ha nyugdijas leszek, legalabb telen is latok egy kis vilagossagot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (53)
     
  23. Torolt_felhasznalo_528936
    Torolt_felhasznalo_528936
    2003. december 19. 09:0554.
    Igazad van. A megszokott pezsgő életből kicsöppenünk. Amit eddig a munka mellett megtettél kapásból, az most tétova, kusza összeviszaság lett. Meg kell találni az egyensulyt, az értelmes elfoglaltságot. Összehangolni az üresjáratokat. Egyenlőre - l hónap alatt - ez nem nagyon sikerült nekem. Perzse ehhez hozzájárult, hogy itt az ünnepi készülődés, ami amúgy is össze-visszaság.
    Még csak januártól leszek nyugdijas!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (48)
     
  24. 2003. december 18. 21:5553.
    Szia Ramag! Látom, barátkozol a gondolattal, hogy hamarosan gyarapítod a nyugdíjasok számát.
    Nyáron tényleg nagyon jó volt gondtalanul itthon lenni.
    A tél egy kicsit unalmas, de az is igaz, hogy a munkahelyen is utálnánk a fénytelenséget, meg a hideget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715076 (51)
     
  25. Torolt_felhasznalo_715076
    Torolt_felhasznalo_715076
    2003. december 18. 15:1452.
    Minden kornak megvan a maga szepsege, csak meg kell talalni. Es bele kell tudni torodni, hogy 50 felett mar mas szepsegek varnak rank, mint mondjuk 20 evesen. Mindenesetre en sok even at keseruen irigyeltem idos szomszedasszonyomat. Amikor jottem munkabol hazafele es meg a fulemen is szatyor logott, o nyugdijas leven fekudt a nyugagyban hazunk azon oldalan, ahol eppen sutott a nap es olvasott. Most lassan en is eljutok ebbe a korba, kiderul, hogy elvezheto lesz-e ez az allapot. Bar ahogy a gyerekeimet ismerem, nem sok idom marad majd hevereszesre.
    előzmény:
    foka (50)
     

Címlap

top