Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 16. 19:206601.

    Kandika!

    küldöm a popsikrém receptet...Remélem átmegy....

    előzmény:
    kandika1 (6532)
    2009-03-12  15:35
  2. 2009. március 16. 18:116600.

    jó hosszú listák... azért mindenki húzogasson szerintem belőle vérmérséklete szerint és ha nem akar minden nap vagy másnap mosni akkor a 6 body helyett szerintem a 10 nem sok... az én fiam nem volt bukós de így legalább elég volt hetente kétszer mosni a mi ruháinkkal együtt így gyült össze két mosás... most már azér tminden másnap mosok de a 6 body így sem tűnik soknak...

     

    nekünk kellett hintőporozni a köldökcsonkot meg alkohollal tisztogatni is...

    viszont a bárányhimlőre nem kellett hintőport szórjak csak fenisitil cseppet kapott de azt sem adtam neki még olyan kicsi volt (9 hónapos) nem vakarozott és láthatóan nem zavarta...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 16. 17:286599.

    Sziasztok!

     

    Nagyon jók ezek a listák de van benne felesleges is.

    A recepteket a doki adja nálunk babacsomagnak hivja és minden van benne általában elöre ki is van nyomtatva anyukának pedig a nevet cimet és tajszámot (sajátját csak 8 kezdi) ráirja.Én nem huztam egyik gyerek kezére se kesztyüt én lerágtam a kicsi körmét.

     

    Amikor én szültem utoljára már nem volt szabad a baba köldökét hintöporozni csak szabadon hagyni és alkohollal áttisztitani. Ez volt 1.5 éve a dél pestiben de lehet hogy most megint másképp lesz.

    Mindig variálnak valamit. 

     

    Nekem azt mondta a dokim hogy 2.5-3 l folyadékot megkell inni de ha vizesednék akkor ihatok többet is. Amugy dagad a lábam fáj a derekam és a farcsontomnál is idönként. Lányok ez azért van mert tágul a medence csont.

     

    Na megyek hintöporozom a fiam pöttyeit azzal a mentolos csodával.

    előzmény:
    fules0224 (6598)
    2009-03-16  16:12
  4. 2009. március 16. 16:126598.

    sziasztok!

     

    na, nekem iylen hosszú listám van.

     

    Sok mindent ki lehet belőle venni sztem, ami nem oan fontos, vagy csak akkor érdemes megvenni pl., ha tényleg kell.

     

    27+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. március 16. 16:106597.

    Kórházba vinni anyukának

    várandós (terhes) kiskönyv
    személyi igazolvány
    taj kártya
    házassági anyakönyvi kivonat (ennek hiányában apasági elismerő nyilatkozat szvsz ezt kérik)
    telefon a jó hír értesítéséhez
    fényképezőgép
    rágcsálnivaló
    innivaló, nem szénsavas, legjobb a tea

    2 nagy jó nedvszívó betét legjobb a tenna
    5.-6 szülés utáni eldobható bugyi
    2.-3 szoptatós melltartó
    sok melltartóbetét
    2 papucs (egyiben zuhany és gumi legyen, másikban séta puha kényelmes legyen)
    3 szoptatós hálóing
    3 textilpelus a baba feje alá (lásd fentebb a testilpelust)
    3 zokni
    2 frottír törölköző (sötét színű úgyis vérzik még az anyuka egy darabig)
    1 köntös
    4 wc papír (lehetőleg a legpuhább minőségű)
    papír zsepi
    evőeszközök
    fogkefe, fogkrém, fésű, szappan
    jó nagy füles műanyag pohár
    szalvéta

    ami még fontos lehet:
    mellszívó
    mellápoló krém
    bimbóvédő (befelé forduló mellbimbó esetén)
    tejserkentő
    krém gátsebre
    wc ülőke papír (legpuhább)
    ülőpárna gátsebre
    kiskesztyű karmolászások ellen (bocsi ez kimaradt sehol nincs felírva, csak hallottam, hogy ez is kell, ha hosszú a körme a babának)
    pelus a babának, ha nem adnak a kórházban
    ruha a babának, ha nem adnak a kórházban
    popsikenőcs és pelenkázási kellékek, ha nem adnak a kórházban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. március 16. 16:106596.
    Utazás
    1 babakocsi
    1 szúnyogháló
    1 esővédő
    1 babahordozó (kocsiba)
    1 mózeskosár (igény szerint)
    1 angolpólya 
    1 kenguru/hordozókendő
    1 utazóágy
    1 pelenkázó táska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 16. 16:096595.
    Fürdetés, pelenkázás
    1 babakád
    1 kádálvány (igény szerint)
    1 vízhőmérő
    1 hajkefe
    1 körömolló
    1 orrszívó
    1 fültisztító
    2 frottír fürdőlepedő (babakifogó)
    2 mosdatókesztyű
    1 pelenkázó szekrény
    1 pelenkázó lap
    1 lázmérő
    1 babaolaj
    1 popsikrém
    1 hintőpor
    1 testápoló
    1 fürdető
    1 babasampon
    1 alkohol (köldökcsonkra)
    1 köldökvédő tapasz
    1 popsitörlő kendő
    1 steril gézlap
    1 steril vatta
    1 peluskuka
    1 kukazsák
    1 szennyestartó (ajánlott a babaruhákat külön tárolni és mosni)


    Szoptatás, etetés
    1 mellszívó
    1 tejtároló
    1 tejserkentő
    1 mellápoló olaj stb
    1 125 ml cumisüveg teához
    1 250 ml cumisüveg tejhez
    2 pót etetőcumi 0+ hós
    1 játszócumi (igény esetén)
    1 sterilizáló készülék
    1 üvegmosó kefe
    1 cumisüveg és bébiétel melegítő
    1 mérleg
    20 textilpelenka (büfizéshez és alváshoz is)

    későbbiekben
    1 csőröspohár
    3 kistányér
    3 kiskanál
    1 almareszelő
    1 kéziturmix
    1 szárő
    1 tölcsér
    6 előke
    1 műanyag tálca
    1 lábaska melegítéshez
    édeskömény mag hasfájós babáknak
    kamillatea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 16. 16:086594.
    Öltözet tavaszi-nyári babáknak
    4.-6 body (kombidressz vegyesen rövid és hosszú ujjú)
    4.-6 rugi (vegyesen rövid és hosszú ujjú)
    2 kocsikabát
    1 plüss kocsikabát esetleges hidegebb napokra
    2 vékony pamut sapi
    2 napozó
    2 vékony kocsicipő
    2.-3 zokni
    2 hálózsák (igény szerint)


    Alvás
    1 kiságy
    1 ágynemű garnitúra
    2 ágynemű huzat
    3 pamut lepedő
    2 gumi lemosható lepedő a másik alá
    1 rácsvédő
    2 pléd (egy vékony egy vastagabb)
    1 légzésfigyelő (bébiőrző)
    1 éjjeli fény
    1 párásító készülék (igény szerint)
    előzmény:
    fules0224 (6592)
    2009-03-16  16:01
  9. 2009. március 16. 16:056593.

    Én ezt a listát találtam:

    http://5mp.eu/fajlok/juliusibabak/korhazi_lista_babakel engye_www.5mp.eu_.xls

     

    Szerintem egész jó... mondjuk én is első babás vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 16. 16:016592.

    lista  (tetszés szerint kihúzhatók dolgok)

     

    http://docs.google.com/Doc?id=dfjw5t3k_5grjbmxdk&hl=en

     

    nem tom így bejön-e?

    előzmény:
    babas (6590)
    2009-03-16  14:52
  11. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 16. 15:496591.

    Sziasztok!

     

    folyadék: nem először hallom, hogy ne igyunk 2,5 l-mél több folyadékot. Nem értem, máshol meg azt hallom folyamatosan, hogy 2,5-3 l  a minimum - kell, hogy a magzatvíz megfelelően cserélődjön. Akkor most mi is a helyzet? Legyen pont 2,5 l/nap?

     

    babas: kelengyelista - bár első babás vagyok, szal ezt én is kaptam

    http://www.freeweb.hu/killermiller/babakelengye.jpg illetve

     

    Ruhatár:

     

    4 db 56-os brugi

    6 db 62-es rugi 

    6 db 56-os body

    6 db 62-es body 

    2-3 pár zokni

    napozó

    sapka

    2 kiskesztyű - arckaparás ellen

    2 db kiskabát / kardigán

    2-3 db hálózsák

     

    Tapasztalt szülők, mit gondoltok? Ennyi elég az elejére?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6584)
    2009-03-16  13:58
  12. 2009. március 16. 14:526590.

    Sziasztok

     

    A bokam nekem is dagad es a doki folyadekot javasolt es lab felpockolast.

     

    Ti mar vasaroltok rendesen a babaknak?

    En nem mertem meg semmit sem venni, de azt hiszem akkor en is neki fogok a jovo heten, atvalogatom a ruhacskakat amiket kaptunk.

     

    Kelengyelistatok van?

    Nem kuld nekem valaki egyet?

     

    Elore is koszonom

     

    babas

    26+4

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 16. 14:476589.
    én eddig még nem vizesedtem, de iszom is rendesen... 2-3 kanna teát egy nap. Az 2,5-3 liter körül lehet. Eéőtte nem ittam ennyit, csak mivel olvastam h ha keveset iszol akkor vizesedhetsz, gyorsan átáltam a sok ivásra... nagyon nem akarok, azért  Egyébként amikor keveset ittam, nem dagadt be a lábam, de fájdogált a vádlim néha.
    előzmény:
    sbeetty (6588)
    2009-03-16  14:36
  14. 2009. március 16. 14:366588.
    Nekem segített a sok folyadék.
    előzmény:
    ebi85 (6587)
    2009-03-16  14:32
  15. 2009. március 16. 14:326587.
    Ez érdekes! Én írtam, hogy minél többet kell inni. Ezek szerint a túl sok és  a túl kevés is vizesedést okozna?! Mindjárt indulok a dokihoz, majd megkérdezem tőle én is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6584)
    2009-03-16  13:58
  16. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 16. 14:166586.

    Szia!

     

    A farokcsontom nekem is szokott sajogni rendesen, de még nem tudtam megfigyelni, hogy konkrétan mi okozza: a sok állás vagy a sok ülés. Én elsőre az ülésre tippeltem, mert olyankor nagyobb teher éri a csontot, de valószínűleg ugyanennyi teher éri álláskor is... szóval ugyanott vagyunk.

    előzmény:
    gnokki (6585)
    2009-03-16  13:59
  17. 2009. március 16. 13:596585.

    Sziasztok!

     

    Puhamancs: nekem sajnos minden este bedagad a bokám a víztől. Fel kell pócolni és pihentetni, ennyi.

     

    Jó, hogy szóba jött a hazahozós ruci mert én is pont ezen agyaltam. Bogi augusztusban született és akkor is gondban voltam így hozattam apával egy csomó göncöt és a nővérke választotta ki. Ráadott egy rövid ujjú body-t, egy plüss rugit, egy pamut sapkát és végül betakargatta egy pléddel. Én soknak gondoltam de azt mondta, hogy az első napokban igényli a kb. 35 fokot. Szegényemnek hányszor lilúlt be a kezecskéje a kórházban, úgy sajnáltam.

     

    2-3 napja ha sokat állok megfájdul a farcsontom. Tegnap főzés után is úgy szenvedtem. Van még valakinek ilyene?

     

    Én a jövőhétre terveztem a ruha pakolást. Biztos kell majd pár vékonyabb rugit venni mert Boginak inkább már plüssök voltak, csak 1-2 darab vékonyka.  Sajnos Bogi eléggé bukós baba volt és nálunk folyamatosan ment a mosógép. Már a 62-es ruháknál tartottunk amikor szóltam a férjemnek és anyunak, hogy menjenek és vegyenek 3-3 rugit mert nem győzőm mosni. Azt volt a kellemetlen amikor a kabátkáját bukta le mert azt nem moshatod mindennap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 16. 13:586584.

    A hétvégén próbáltam utolérni a védőnőt, de nem sikerült, mert vidéken volt és ott nem volt térerő. Az előbb sikerült telefonvégre kapnom és ő azt mondta, hogy figyeljek arra, hogy ne igyak 2,5 liternél több folyadékot.

    Nem is emlékszem, hogy mikor ittam utoljára ennyi folyadékot.. talán a baba előtt, amikor edzésre jártam, de amióta ő ott van a pocakomban, nem nagyon tudok se rendesen enni, se sokat inni, mert a gyomromba alig fér valami.

    Köszönöm a tippet, megpróbálok majd valami alkalmatosságot találni és arra feltenni a lábam munka közben.

    Régebben a gépházra tettem fel és elég ciki volt, hogy amikor lecserélték a gépemet, a számítógép fedele le volt kopva a sok lábfelpolcolástól.

    Eléggé megróttak érte és azóta úgy helyezik a gépemet, hogy ne tudtam ilyen célokra használni.

     

    előzmény:
    Brendolin (6583)
    2009-03-16  13:44
  19. 2009. március 16. 13:446583.

    Szia!

     

    Sajnos igen, főleg, ha munkába vagyok. A sok ülés biztosan árt neki. Sétálás és felpolcolva pihenés segít. Itt korábban már más is írta, hogy fontos a megfelelő folyadék fogyasztás is. Arra azért számíts, hogy jön a jobb idő, úgyhogy még májusra jobban is dagadhat.

     

     

    Üdv., Éva 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6581)
    2009-03-16  12:11
  20. 2009. március 16. 12:316582.

    Sziasztok!

    Puhamancs! Nekem egyszer dagadt be a lábam. De nem csaka bokám, de az egész lábam nagyon! Nekem a folyadékhiánytól volt. Pihentem sokat. Felpócoltam a lábam, és ittam jó sok folyadékot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6581)
    2009-03-16  12:11
  21. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 16. 12:116581.

    Sziasztok Lányok!

     

    Jól vagytok?

     

    Csak egy kérdés...

    Veletek előfordult már, hogy estére bedagadt a bokátok?

    Ha igen, mit csináltatok vele?

    Valami ötlet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. március 16. 10:536580.

    Köszönöm Szépen!

    Még most elugrom a gyógyszertárba,mert egyre nehezebben viselem ezt a nyavaját!

     

    előzmény:
    ebi85 (6579)
    2009-03-16  10:44
  23. 2009. március 16. 10:446579.
    Én homeopátiát szedtem rá. 3-4 nap alatt helyre rakott. Coryzalia. Doki mondta h ezt szedjem. Recept nélkül kapható.
    előzmény:
    letty604 (6578)
    2009-03-16  10:06
  24. 2009. március 16. 10:066578.

    Sziasztok!

     

    Csinicsani:Nagyon aranyos a kis Csanád!

     

    Jó látni,hogy már sokunkon rajta van a "Fészekrakó"ösztön!

    Én is elkezdtem a gyüjtögetést,már egész jól haladok!Bár a mosás még várat magára!

    Jó lenne ha már kint tudnám szárítani a kis rucikat!De úgy látom még várnunk kell az igazi jó időre!

    Nem tudtok valami jó megoldást nátha ellen?Eddig azt hittem engem nem fog megtámadni,ez a vírus!De sajnos tévedtem elkaptak a bacik!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. március 16. 09:336577.

    Köszi 

     

    Annyira édes Csanád még bőgősen is  

    előzmény:
    csinicsani (6576)
    2009-03-16  09:06
  26. 2009. március 16. 09:066576.

    ebi, szerintem kezdésnek elég ennyi darab , tekintve hogy fogsz kapni egy csomó ajándék rucit az első hetekben és amugy is még utközben ha megtetszik valami ugysem tudod megállni h ne vedd meg ...legalábbis én igy voltam vele annak idején.Ha több ruha van annyiban jobb hogy nem kell olyan sokat mosni, mert ha bukós lesz a babád (Csanó olyan volt)akkor sok ruha fog koszolódni (főleg rugdalozó)

    Ami az első heteket illeti nem kell parázni , mert akárhány könyvet kiolvasol és akárhány jótanácsot meghallgatsz , ugyis ugy lesz a legjobb ahogy az ösztöneid diktálják...

    előzmény:
    ebi85 (6574)
    2009-03-16  08:54
  27. 2009. március 16. 08:576575.

    Sziasztok,

     

    köszi az öltöztetős tippeket

     

    Csanáddal akkor volt gond ha kaja előtt kattant be mert akkor annyira felhúzta magát h már cicit sem akart elfogadni.Amugy ha "csak" panaszkodós orditás volt abba bealudt aránylag hamar.Szerintem az első időkben valóban nem nevelés kérdése a baba alvása illetve az h mennyire nyugis, hanem attól függ milyen temperamentumú az a gyerek...ha már ennyit irtunk róla orditós kép csatolva ...3 és fél hetesen..készüljetek csajok

     

    28+2 juppi

     

    előzmény:
    Luiz (6573)
    2009-03-16  08:38
  28. 2009. március 16. 08:546574.

    Sziasztok!

     

    Ahogy olvaslak titeket, főleg a már tapasztalt anyukákat, napról napra változik a véleményem mindenben. Nem tudom mit és hogyan fogok csinálni. Az abszolút üres foltot látom magam előtt, amikor az első napokra, hetekre gondolok. Tudom, hogy minden baba más, és mindenkinél más válik be. Próbálom magamba szívni az összes infót, amit gyakorlott anyukák mondanak, amit a könyvek írnak, de biztos hogy nem fogok azon görcsölni hogy mindent úgy csináljak mint "valaki". Remélem jók lesznek az ösztöneim, és hamar ráérzek majd a kisbabám ritmusára. 

    Bocsánat de ez inkább egy eszmefuttatás lett, nem hozzászólás... csak jár az agyam. Nehéz ez az egész 

     

     

    A hétvégén én is kipakoltam a babarucikat, amiket kaptunk, és 56os méretből kb 5-6db body és 5-6 rugdalózó van. Védőnő azt mondta ennyi elég, én is azthiszem ennél többre felesleges beruházni. gyakorlott anyukák? Vélemény?

     

    Ma megyünk dokibácsihoz. Pont jókor. Azthiszem valami fertőzésem lehet, bár gőzöm sincs honnan, és még soha nem kaptam el semmit, uh totál nem tom mit kellene csinálnom. Remélem felír valamit, ami gyorsan használ.

     

    Kicsikém azthiszem tegnap este elkezdett befordulni a "megfelleő" helyre. Nemtudom hogy ott van-e még, mert nem mozog most úgy hogy érezhessem.  

     

    Jaj és hétvégén voltunk apával vásárolni. Most először. Olyan jó volt. Valóságosabbá vált az egész mint eddig bármikor :) Sétáltunk a "nagy" pocakommal, amit mindenki mosolyogva nézett, és bababoltban nézelődtünk (egy pár akciós dolgot vásároltunk csak), és kaptam egy farmert is tőle (mert az első terhesnacimba még mindig nem híztam bele, és nagyon slamposnak éreztem benne magamat)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. március 16. 08:386573.

    Szép reggelt mindenkinek!

     

    nekünk a hazajövős cucc egy body volt meg egy rugdalozzó (május végén) pluszban egy pamut sapi meg egy vékony babatakaró... pedig eléggé fújt a szél... aztán jöttek a meleg napok és csak egy ujjatlan body meg kis zokni volt rajta vagy csak egy szál pelus....

     

    Chrissy szerintem ez tényleg nem nevelés függő, hogy melyik gyerek hogy meg menynit alszik... a fiam a kórházban álom baba volt három óránként felkelt kapott cicit (úgy 10-15 perc) aztán aludt abban a kiskocsiban hazajöttünk három nap után akkor kezdett besárgulni úgyhogy a hét végéig még többet aludt és mikor úgy egyhetes volt és kezdett múlni a sárgaság na akkor kezdett egész nap fent lenni és egész nap csak cicin lógni...

    nálunk nem jött be a belefárad a sírásba dolog mert max hangerővel csinálja de mikor kezd fáradni halkul és csak nyűszít (szintén idegesítő) aztán fél perc múlva megint max hangerő... így aztán órákig képes ezt csinálni... szóval nem fárad el bele és minél jobban felhergelte magát annál valószínűtlenebb hogy elalszik... most is éjjel ha kicsit mocorog gyorsan egy hát smimi és már alszik is... ha nem vagyok gyors és elkezd sírni is akkor minimum 10 perc negyed óra míg megnyugszik és vissza tud aludni... szerencsére ez (már az éjszakai ébredés) elég ritka bár pont most éjjel kétszer is fenn volt fájt valamije... de mindenkinek (önző módon elsősorban magamnak) jól alvó babákat kívánok akik nem hasfájósak

     

    na megyek mert ébredezik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. március 16. 07:046572.

    Szép jó reggelt mindenkinek lányok!

     

    Hoztam ,,,, Egészségetekre!

     

    28 heti uh csuszik nekem most is mint a terheléses vércukor mert ma reggelre a fiam lett a bárányhimlös.Apa pedig a héten végig dolgozik igy még egyedül se tudnék elmenni.Na mindegy majd jövö héten addig pedig a lakás fogsága ujra.

    De legalább az ovi elött pont túl leszünk rajta és már nem kell azon aggodni hogy akkor kapja el vagy hozza haza.

     

    Juniusban én a fiamat ugy hoztam haza a korházból hogy vittem be hosszu ujju mini bodyt 56 egy vékonyabb rugdalozot egy másikat is mert sose tudni de ráadták volt egy kis kötött nagrág és egy hozzá tartozo kabátka is egy kis mamuszt egy vékony kisapkát és a plédet és textil pelust azt a feje alá hajtogatták amibe takarták a hordozoba. Most is ennyit készitek és akkor nem lesz gond. Bár 3 éve zuhogott az esö amikor haza jöttünk.Emlékezetes volt mert a növéremet nem engedték be a kocsival a korház területére.Szaladni kellett sokat az autoig.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. március 15. 22:196571.

    Sziasztok,

     

    Busy napok vannak mogottem, most olvastam mi mindent irtatok.

     

    Ibcso, Salsi: Nagyon edesek a babak!

     

    Gnokki: Nekem mar most, a terhesseg alatt is szornyen faraszto, hogy mindenki, mindent nagyon tud es keresetlen tanacsokkal lat el....

     

    Ebi: Ami a rendreoktatast illeti, nem tudom... Nekem van egy peldam arra, hogy szamit mikor kezdjuk el.

    Van a noverem, akinek kezdetektol, szepen alutdt a kisfia a korhazi tologatos kosarkaban, illetve a baby orzoben is. Evett, aztan a kosarkaban aludt. Ezutan otthon sem volt semmi gond, a sajat agyban alvassal. Persze volt probalkozas, alkalom adtan, hogy ringatva, karban altassuk a babat, es a lelkes latogatok tok szivesen meg is tettek, de aztan a tesom eszbe kapott es szepen mindig visszatette az agyikojaba...

    Aztan van a parom unokatesoja, aki nagyon orult a babanak, es a korhazban is egyfolytaban maga mellett tartotta az agyon, osszebujizva, idonkent cicizve.... Na nekik otthon is csak igy akart aludni a babajuk, es meg egy eves koraban is komoly kuzdelem volt este lefektetni, illetve vegul sokszor megadtak magukat a szulok es veluk aludt a baba.

    Szoval tudom, hogy minden baba mas, megis szerintem a babak a kezdetektol veszik, hogy mi minden tortenik veluk, es igen is nagyon kovetkezetesek es nagyon is a megszokasok rabjai.

     

    Eves: Mindent ennek. Reggel mar eleve orulok, hogy vegre reggeli ido es buntetlenul ehetek.

    Parom nagyon draga volt es mult hetvegen is es ma is elvitt a Patakiba. (Ez az egyik kedvenc cukink) Ami jo volt, mert ilyenkor dedikaltan ehetek valami fincsit es ettol mindjart jobb, nem gondolok folyton arra, hogy mit nem szabad. Ma pl. bevagtam egy hatalmas fagyi kelyhet.

     

    Dudukly: Nekem is tetszett a kis osszefoglalod. Valoszinuleg a lenyeg az ami kicsengett belole, baba is en is es Apa is boldogok legyunk!

     

    Penteken voltunk a dokineninel. Baba szepen befordult. (Persze ez meg valtozhat) Megvolt a terheleses vercukor, kedden lesz eredmeny.

     

    Hetvegen gyerekfelugyeltunk, itt volt az unokaocsenk. Ez mindig olyan siman megy, de persze az allando felugyelet azert egesz mas lesz. Es tenyleg mar csak 3 honap es 3 nap a babaig.

     

    Udv, C

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. március 15. 14:196570.

    Sziasztok,

     

    tegnap rávettem magam és kipakoltam a kisbaba rucikat (ami kb 5 oriás szemeteszsáknyi rucit jelent),estére teljesen ki voltam purcanva.Jelentem eszelősen sok az újszülött ruhánk igy ne kell semmit vásároljak (csak persze ha nem csábulok el valami gyönyörű kisruhák láttán), esetleg babaplédet és törölközőt vagy két darabot.

    Annyira jó volt látni azokat a picuri kis ruhákat ,most lesz aztán amit mossak és elraktérozzam a szekrénybe őket

     

    Lehet hülye kérdés egy második gyerekét váró anyukától , de Csanád novemberi baba volt , igy azt szeretném kérdezni azoktól akinek született már gyereke május - júniusban hogy kb milyen kinti ruha szükséges ? Azaz mennyire kell vastagon öltöztetni egy május végi - junius eleji babát kivitelkor-pl amikor hozzuk ki a korházból  (gondolom body , rugdalozó és egy vékonyabb overall )? 

     

    Csanád az első hat hétben cicin aludt el , utána szépen lassan leszoktattam , és megszokta elég hamar hogy egyedül aludjon el esténként (cumit használtam),igaz nem tagadom néha hagytam sirni persze  a maximum az 10 perc volt , de legtöbbször sokkal kevesebb ....jelentem Suttogót akkor nem olvastam (most vettük meg), inkább ösztönből cselekedtem.

    Csanád mindig nagy alvó volt , amiután nem igényelte az éjjeli kaját azóta este 10 -től reggel 9 fél 10 ig képes volt aludni (most már korán költöm mert jár oviba ), de ezt nem tekintem saját érdememnek , szerintem ez szerencse hogy ő ilyen rendes kisfickó. Soha nem voltak hosszan tartó sirások,és hisztik, ő nagyon keveset sirt , de ha sirt akkor azt a maximumon művelte , vagyis torka szakadtából üvöltött,igy hamar kifáradt és bealudt. Ezt azért irom mert számit a sirás intenzitása, mert vannak babák akik önkimélő módon tudnak sirni, azaz sirnak de nem orditanak vagy üvöltenek igy sokáig orákig képesek vigasztalhatatlanul sirdogálni...ez elég idegölő ...de hát gyereke válogatja....Férjem nagyon sokat segitett sokszor éjjel ő kelt hogy tisztába tegye ha bement a kaki 

     

    Igen a legérdekesebb tapasztalataim , nekem is akkor voltak amikor sétálni voltunk és olyankor jött rá az ordithatnék és mindenki rosszalóan nézett mint egy gyerekkinzóra, én pedig raliztam haza miközben a babakocsiból iszonyatos gurgulázó meg hörgő hangok törtek fel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. március 14. 19:156569.

    sziasztok!

     

    látom nagyon hétvége van! ma szépen sütött a nap, csavarogtunk egész délelőtt.

     

     további szép hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 13. 14:466568.

    hát, nem tudom azért, hogy a taníttványok mit szólnának, ha egyszercsak közölném, bocsi, fáradt vagyok, kicsit eldőlnék de gyanúm rá, hogy kevésbé lelkesen fizetnének ilyesmiért a szülők. úgyhogy marad a lábat fel, szék, asztal, duma. á, ma egytől, hétig vannak. meg jön a gyerekdoki a fiamnak este oltást adni.

    remélem férjem nemsoká hazaér, már várom a fél négy körült, mint a megváltást. pedig a gyerkőc még a kiságyban. csak magyarázni kell a feladatok között. 

    de ez a szomorú idő, , á, le vagyok tompulva. csak gurulok jobbra-balra a lakásban.

    előzmény:
    fules0224 (6567)
    2009-03-13  14:26
  35. 2009. március 13. 14:266567.

    az tök jó!

     

    végül is így akkor pihensz, amikor jónak látod!

     

     

    27 nap? már csak ennyi nap van hátra az utolsó munkanapig akkor kb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (6566)
    2009-03-13  14:18
  36. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 13. 14:186566.

    ááá, de én eleve itthon vagyok. házhoz jön a meló max a nem megyek ki a szobábólt választhatnám. de nem vagyok az a bezárkózó fajta. meg a fiam tuti dörömbölne, hogy mi van

     

    viszont megnéztem. már csak 27 nap a tavaszi szünet. juppi. az pár nap pihi elméletben. gyakorlatban húsvét, nem tom hogy lesz, hol leszek, míg a fiúk locsolnak. 

    előzmény:
    fules0224 (6563)
    2009-03-13  13:38
  37. 2009. március 13. 13:446565.

    Sziasztok!

     

    Én sem olvastam könyveket előre, ha valami gond volt akkor próbáltam kipróbálni mindenfélét amit okos könyvek ajánlottak aztán rájöttem, hogy a legjobb ha azt csinálom ami szerintem a legjobb nekem és a gyereknek (vagyis a gyereknek és nekem).

     

    Nálunk nem jött be a suttogó módszer, a gyerkőcöm hajnal háromig ordított és semmi sem nyugtatta meg, 19 hónapos koráig cicin aludt el és mivel szerintem kivártuk míg tényleg nem volt már rá szüksége minden sírás nélkül leszokott róla... úgy tűnik a velünk alvás is ilyen eddig nagyon kellett neki most már kevésbbé és hajlandó is külön ágyban elaludni... hasfájós volt és három hónapos koráig sokat sírt kipróbáltunk mindent de semmi nem vált be aztán elmúlt... nekünk nagyon bejött a hordozó kendő abban magamra kötöttem és úgy nyugi volt amúgy 8 hónapos koráig wc-re sem mehettem nyugiban, vagy vittem magammal vagy addig sírt... aztán megtanulta lefoglalni magát... most már ő jön utánam ha éppen gondja van amúgy meg simán elolvasgat vagy pakolászik akkor is ha nem lát... mindenkinél más jön be, minden gyerek más

    viszont ami nagyon fontos, hogy bízz abban, hogy amit csinálsz az a lehető legjobb a gyerekednek és próbálj nyugodt maradni... amíg ideges vagy feszült vagy bármit is csinálsz nem tudod megnyugtatni a gyereket...

     

    nagyon szépek az uh-s képek jövő héten el kéne nekünk is menni...

     

    ja asszem megfordult a gyerkőc a pocakomban mintha már nem keresztben lenne

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 13. 13:416564.

    Szia Salsi!

     

    Igen, a vesetágulat nagyon gyakori (!) a babáknál, de nemcsak fiúknál fordul elő, hanem lányoknál is. Egyáltalán nem számít a baba neme.

    Az én kislányomnál a 19. héten vettek észre egy ilyen apró tágulatot, de mivel bőven a normál értéken belül volt, azt mondták, semmilyen teendő nincs vele. Akkor kell odafigyelni, ha a tágulat 10 mm felett van.

     

    Egyébként a tágulatról csak annyit kell tudni, hogy a vesék közepén van egy kis üreg, ahova a kiválasztott vizelet összegyűlik és onnan megy a hólyagba. Ha ez a gödröcske nagyobb azaz mélyebb, sok pisi összegyűlhet benne és ott panghat, mielőtt továbbítódna. Szóval csupán ennyi a jelentősége, de tényleg nincs miért aggódni, mert 1) ez a tágulat még a pocakos időben megszűnhet; 2) és ha véletlenül mégis tágulattal születne meg a baba, kb. 9-12 hónapos korukra 'hozzánőnek' a dologhoz... azaz kinövik ezt a jelenséget.

     

    Én például voltam 22 hetesen is UH-n és megnézettem a pici veséit és már akkor, 3 hét elteltével, is kisebb volt a tágulat, mint előtte.

    Kb. 2 hét múlva lesz esedékes a következő hivatalos UH és remélem, hogy akkor még jobb eredményeket közöl majd velem a doki.

     

    Szóval csak semmi aggódás!!!

     

    előzmény:
    Salsi (6551)
    2009-03-12  21:10
  39. 2009. március 13. 13:386563.

    én ezért maradok otthon szerdán, bár az az egy nap.

    Reggel védőnő, du. megint jön, meg lehet találkozok barátnőmmel. 

     

    De azért jobb lesz mint itt benn.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (6562)
    2009-03-13  13:13
  40. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 13. 13:136562.

    jó összegzés volt

     

    vasat szed szorgosan, veség remélem megúszik minden galibát.

     

     

    csajok, én csak fáradt vagyok. de nagyon. szabadnapot akarok. legalább ketőőt egymás után. hogy ne kelljen főzni, dolgozni, stb. gyerek maradhat. komolyan az a legkevesebb az egészben. mármint a gézengúz kisfiam. pocaklakó naná, hogy marad. időig, remélem, mint a bátyja.

    előzmény:
    Dudukly (6559)
    2009-03-13  11:51
  41. 2009. március 13. 12:336561.

    osztom a véleményedet!

     

    előzmény:
    Brendolin (6560)
    2009-03-13  12:18
  42. 2009. március 13. 12:186560.

    Szia Dudukly!

     

    Nagyon tetszett a hozzászólásod, szinte olyan volt olvasni, mint egy könyv összefoglaló, záró sorait.

     

    Remélem a veséddel minden rendben lesz, a cukorhoz gratula, a vas meg úgyis elromlik majd a többségünknek.

     

    Üdv., Éva 

     

    előzmény:
    Dudukly (6559)
    2009-03-13  11:51
  43. 2009. március 13. 11:516559.

    Sziasztok,

     

    nagyon jó témákat bírtok felhozni.

     

    Tegnap a dokinál minden nagyon jól sikerült, a cukrom jó lett, persze a vasam szégyenletesen kevés, úgyhogy még a maltofer is befigyel erősítésnek. Ami aggaszt, hogy a labor szerint a vesehomokom újra kezdődik, a doki szerint elég, ha sokat iszom egy nap, de még meglátjuk (amióta a barátnőmnek volt az emlékezetes veseleállása nagyon parázok...). A lánykám tegnap óta a kistesó fotóját (értsd uh-kép) nézegeti, ma reggel előállt azzal az 5lettel, hogy hívjuk a kistesót "Borszónak" (=párolt zöldborsó, most ez a kedvenc kajája) . Viszont úgy látszik kispasi lesz, ami eléggé megdöbbentet, én nagyon 2. lánykában számoltam (azért még megtartjuk). Riasztanom kell a fiús ismerősöket, hogy elcserélem a lányrucikat.

     

    A kabátom szerencsére egyenes vonalú és még beleférek, tegnap nekem is átadták a helyet a tömegközlekedésen, csakis fiatal lánykák, a pasik úgy pöffeszkednek mint az oroszlánok a szavannán.

     

    A gyógyszertári cuccból tényleg nem kell a napraforgó-olaj, viszont alkoholból többet is érdemes feliratni, én legalábbis azzal fertőtlenítettem a kisollót meg egyéb apróságokat is. Pelusból az elején mi éppencsak annyit vettünk, ami pár napra elég volt (iszonyat tempóban nőtt a lányom 3 hós koráig), csak a 3-as és 4-es méretekből tankoltunk fel, azok sokáig jók voltak méretileg.

     

    Az előre főzéssel én nem gyötröm magam, nálunk is közel van egy príma kifőzés, rengeteg ételszállító már másnaptól hozza a kaját, de nekem a lánnyal leginkább az vált be, hogy a párom elment ebédelni valamelyik munkahelyéhez közeli önkiszolgálóba és felhívott, hogy milyen kaják vannak, én meg választottam és másnap az volt az ebédem. Amire még rászoktam a gyerekágy alatt, azok a készresütött fagyasztott kaják (pl. héjában sült fűszeres krumpli és rántott husik, szóval aki diétázik/egészséges koszt híve forduljon el), gyorsan megmelegítettem a sütőt, mindent bedobáltam és 20 perc alatt fincsi forró meleg kajánk volt. Ilyet a nagyobb élelmiszer-boltokban szoktam feltankolni, de néha elcsábulok és abszolút lustasággal a zenélő autóból vásárolom meg itt a ház előtt.

     

    A gyerekneveléshez meg szerintem nem könyvek kellenek, hanem szerencse, hideg fejű partner és ahogy a  3 gyerekes barátnőm mondta nekem az elején, hatalmas adag nyugalom (erről mindig eszembe jut az ócska amcsi filmekben akkor tör ki a pánik, amikor valaki beszól, hogy nyugalom).

     

    Az én gyerekem biztos egy csomó okos könyv szerint el van rontva (kétéves koráig csak cicin aludt el, sokat aludt a mi ágyunkban, nem uralkodok rajta, hanem megbeszéljük a dolgokat), de nekem kényelmes volt és a csaj boldognak látszik. A szerencse ahhoz kell, hogy az ember milyen habitusú gyereket kap, pl. azt, hogy nekünk nem volt nagyobb nyilvános hisztink nem a "tökéletes" nevelésemnek tudom be, hanem annak, hogy a csajom ilyen kedves és könnyen kezelhető. A minden gyerek más és más nem csak egy frázis,olyan barátnőim, akik ikreket nevelnek hosszasan tudnak erről értekezni (pedighát annál egyformább géneket és neveltetést nehéz elképzelni).

     

    Szóval a "megmondom én a tutit" típusú könyvek helyett nekem szimpibb a Csányi-féle humánetológia, a Bölcsek a bölcsőben típusú érdekességek és persze más szülők "kínszenvedései", mint a Lola napló (akinek hasonló korú gyereke van, mindig mosolyog, hogy a gyerekek nagyon különbözőek, de szinte ugyanolyan "tüneteket" tudnak produkálni bizonyos helyzetekben).

     

    Nekem még nagyon fontos (volt), hogy a párom hazajött a melóból és átvette egy kicsit a busgatást (felelősséget). Sőt, kb. 2 hetesen két szopi között leparkoltam anyukámnál a  csajt és elmentünk kettesben egy szupermarketbe kaját venni, hát olyan volt, mint valami kalandtúra (vagy wellness).

     

    Jótanács és okosság meg jön csőstűl, tényleg néha az ember lányának üvölteni lenne kedve, hogy hagyjanak már békén. (A legszebb az volt, amikor kicsit elsétáltam az időt, a csajom megéhezett és begorombult, üvöltött a kicsiban, én persze rohantam haza, az egyik öreglány nem elém állt az úton, hogy: "Úgy sír ez a kisgyerek, nem éhes véletlenül?" , na majdnem áttoltam rajta a babakocsit...). Nekem nagyon lényeges volt, hogy egy érzékeny, kedves és szülőkhöz értő gyerekorvost válasszak, aki mindig szépen helyretett. Pl. jött látogatóba, a majd 5 kg-s gyerekemet elégedetten szemlélte, rám nézett, megállapította, hogy a mosogatórongy is jobb állapotban van, majd közölte, hogy a normál súlyú babákat lehet igény szerint szoptatni, de az én életerő-elszívó kisvámpíromat bátran korlátozhatom, ringasssam, babusgassam és ne etessem annyit. Bejött, sokkal jobb hangulatba keveredtem, egy szuper kenguruval magamra kötöttem és én is vittem mindenfelé magammal.

     

    A kéretlen okosságok nagy része meg az egyik fülemen be, a másikon ki. Mondjuk az embernek nehéz, amikor a hormonjai tombolnak, tök bizonytalan mindenben és még "kedvesen" be is szólnak, hogy ez a baba túl kics/nagy, eszik eleget/sokat eszik, miért nincs (vagy van) fülbevalója, miért teszed kenguruba vagy kocsiba, miért adsz/nem adsz neki cuclit, miért szoptatsz/nem szoptatsz, stb. és ezeket mind egyszerre(!!!). Tényleg olyan, mint az apa-fiú-szamár mesében, csak rosszul jöhetsz ki belőle. (Értsd anyuka hülye és mindenkinek segítenie kell.)

     

    Na a legrosszabb persze amikor a védőnő ellentmond a gyerekorvosnak vagy mindkettő az anyai ösztönödnek. Én az anyai ösztönömre hallgattam, akkor legalább megőriztem az önazonosságomat, viszont nem volt lehetőség másra fogni a hülyeséget. A kólikával voltam úgy (ez a másik taktikám), hogy minden tippet és 5letet egymás után szépen kipróbáltam, persze a végén magától elmúlt. Szóval ne akarjatok szuper anyukák lenni, ha elég jók vagytok a gyerek boldog lesz.

     

    Pussz és pihizzetek sokat!

     

    Márta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. március 13. 10:096558.

    Jó reggelt! Végére értem a visszaolvasásnak, mert jó sokat termeltetek szerda reggel óta 

    Kabát: nekem már egyik sem ér össze, se a téli se a tavasziak. Előző héten mártem meg a pocakomat, 101cm volt  Mostmár nekem is átadják a helyüket a tömegközlekedésen, és sokan (főleg a fiatal lányok/nők) megbámulják a pocakolmat. De engem nem zavar, büszkén hordom, mutogatom 

     

    Chrissy, bennem is ezek a kérdések, félelmek merülnek fel. Kíváncsi vagyok milyen lesz az én kisfiam  Már elkezdtem a Suttogó 1-et, nekem tetszik eddig. Persze csakis úgy olvasom ezeket a könyveket, hogy ami jó azt fontolóra veszem és elraktározom és majd meglátjuk hogy alkalmazható lesz e, ami nem tetszik azt meg szelektálja az agyam. Semmi nem szentírás.. 

     

    Egyetértek azzal,hogy nem kell katonás rend, főleg nem az első hetekben. A mi szülésznők nagyon érzékletesen példázta, hogy szerinte az első hetekben, napokban annyit kell szoptatni és babusgatni a babát amennyit csak lehet, mert az a kis apróság egy nagy traumán ment keresztül a szüléskor, egy teljesen ismeretlen, hideg világba került ahoz képest ahol eddig volt, ezért nagyon kell neki a dédelgetés. Aztán majd később, 2-3 héten lehet elkezdeni rendre szoktatni.

     

    Salsi és Ibcsó nektek megy a gratula a csodaszép babafotókhoz  

     

    Az utóbbi napokban én is folyton csokit ennék! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. március 13. 08:476557.

    Azt én is néztem, hogy azt a lelógó lábtartót, hogy lehet(ne) rögzíteni, de még nem jöttem rám. Majd kitalálunk neki vmit.

     

    -----------------

     

    Csajok: három hónap múlva már sok mindenki babázni fog.

     

    Jajj, de várom már!!!

     

    előzmény:
    csinicsani (6556)
    2009-03-13  08:35
  46. 2009. március 13. 08:356556.

    Sziasztok,

     

    Fules, nekunk is volt pont ilyen Graco Quattro Tour kocsink kb mikor Csanád egy éves volt akkor vettük,nagyon jó kis kocsi , kényelmes üléssel és jó nagy bevásárló kosárral, kerekei is aránylag birják a strapát, én egyetlen dolgot kifogásoltam benne hogy a lábtartója nem állitható,igy amikor Csanád aludni akart benne és elfeküdt vizszintesen a lába lógott le , vagy pedig felrakta a tálcára 

     

     

    Első hat héttől én is parázok rendesen , habár Csanád jó gyerek volt és 6 hetes korától az esti 11 órás  szopi után reggel ötig aludt és utána szopi után ismét bealudt kb reggel 9-ig , na de most ki tudja milyen lesz a lányka...? Majd meglátjuk

     

    Rohannom kell de még jövök ma ...

    előzmény:
    gnokki (6553)
    2009-03-12  23:20
  47. 2009. március 13. 08:346555.

    Jó reggelt!

     

    Itt is esik. jöhetne már a napsütés és a jó idő.

     

    Én is egyfolytában ennék, de mit? édességet, pilóta keksz, nápolyi, gumicukor, csoki csoki csoki stb. Úgy kell megállj parancsolnom. Persze eszek gyümit is, zöldséget is minden nap. De vmiért csak ezek a "bűnös" dolgok jutnak eszembe:).

     

     

    Végre péntek!

    előzmény:
    marcsi0211 (6554)
    2009-03-13  08:21
  48. 2009. március 13. 08:216554.

    Jó reggelt lányok!

     

    Mindenkinek hoztam és egészségére!,,,,! Kinek mi a kivánsága! 

     

    Én rákattantam a sós kukoricapehelyre és a mogyorókrémre.

    Ennék egyfolytában de csak a hülyeségek csusznának le.

     

    Már megint szemerkél az esö és utálom. Mikor lesz már igazi tavasz????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. március 12. 23:206553.

    Sziasztok!

     

    Olyan jó nézegetni ezeket a 4 D-s képeket, még 3 hét és mi is megyünk.

     

    bababluz: amikor Bogival voltam terhes a kilenc hónap alatt egy falat hús sem ment le a torkomon pedig alapjáraton szeretem. Folyamatosan cseszegetett a védőnő miatta mert fontos a fehérje, egyek gombát, sajnos azt sem szeretem. De ennek ellenére semmi baja nem lett a Boginak, semmiben nem szenved hiányt és nem vegetáriánus.

     

    Nekem második gyerek és ugyanúgy félek, főleg az első 6 héttől. Félek, hogy a kórházban vajon kap-e rendesen enni mert a császár miatt nem jön azonnal a tejcsi, 3-4 nap kellett hozzá múltkor is.

    Bogi 5 hetes korátol végigaludta az éjszakát, értsd este 10-től reggel 5-ig, és félek, hogy nem lesz megint ilyen szerencsém. Félek, hogy Bogi féltékeny lesz. És még ezer dologtól félek és egyáltalán nem érzem magam tapasztalt anyukának.

    Nekem sokat segített a Suttogó de valóban vannak benne olyan részek amelyikkel nem értek egyet. Még a Spock doktort lapozgattuk de ennyivel be is értük.

     

    Anyut anyóst én is mindig meghallgattam és volt olyan esett, hogy az ő tudásuk jött be, az volt használható.

    A legfáraztóbb viszont az amikor boldog-boldogtalan tanácsot osztogat. Persze meg kell hallgatni tapintatból de már belül ordítasz, nekem sokszor volt ilyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 12. 21:126552.

    és igen, ez a totál kulcs, szerintem is, hogy legyen az ember következetes. ennyi.

    aztán minden baba más.

     

    én pl bevallom, hagytam időnként sirdogálni (na ne nagyra gondoljatok, de egy-egy perc az elején is belefért.) sose hagytam cicin elaludni, akármit mondtak, nálunk nyugicici nem volt (igaz egyálltalán nem is igyényelte, így nem vontam meg tőle semmit eleve) viszont hónapokig gyakorlatilag rajtam lógott szó szerint a gyerkőc egy időben. még tanítani is úgy tanítottam, , meg főztem, hogy kenguruban rajtam, és ott nézelődött, babakocsi sétakor is csak a sarokban, mégis csak elkezdett mászni is...

     

    szóval csajok jön az, tényleg. következetesség, jókedv, figyelni a gyerkőcre, meg magatokra is!! sose szabad elfeledni, hogy nektek is jól kell lenni a bőrötökben, csak akkor lehet hozzá is jókedvvel stb fordulni. 

    egyébként meg átlaggyerek csak a statisztikában létezik.

     

    én pl hálás vagyok, hogy az enyim egyévesen totál stabilan átaludta az éjjelt. mert én soha életemben nem aludtam át. szóval arra is felkészültem, ha rám üt, és ébredős lesz. lehet a kicsivel nem úszom meg. de lehet igen. de tényleg sose a más gyerekéhez kell viszonyítani, mert az másik család, más szokások, génállomány, stb. totál nem mérvadó, ott mi van. így azért el lehet kerülni némi idegbajt

    előzmény:
    kandika1 (6539)
    2009-03-12  16:08
  51. 2009. március 12. 21:106551.

    sziasztok!

    Lazy, gratula és megy a drukk ezerrel! Tuti most minden rendben lesz! Vigyázz nagyon magatokra és gyógyulj meg.

     

    Nagyon jó kis témák voltak a napokban! Jegyzetelem is szorgalmasan a popsikrémekről, a pelusokról, meg a fürdetőkről! Olyan jó, hogy vannak itt tapasztalt anyukák is!:-)

     

    Ma mi is voltunk 4D-s uh-n és hát a kicsi fiúnk nagyon kis aktív volt, főleg a kezével! Szinte végig az arcocskája előtt játszott a köldökzsinórral, úgyhogy alig lett Róla pár kép! De azért hoztam Nektek belőle! És persze megint megmutatta a kis kukacot! Arról is van bizonyítékunk!

    A mostani uh szerint most tartunk 27+1nél, a mensi szerint meg 27+0 lenne.

     

    Ezek voltak a mai méreteink:

    BPD: 6,82

    HC: 24,98

    AC: 22,58

    FL: 4,95

    Súly: 1002g

     

    Mondta a csaj, hogy a veséjénél van egy kis tágulat, de ez a kisfiúknál ilyen korban lenni szokott és a normál határértéken belül van, szal elvileg nem kell izgulni, csak majd figyelni kell a következő uh-on. Ti találkoztatok már ilyennel?

     

    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 12. 20:296550.

    könyvekkel szerintem is vigyázni. enyim taktika a következő volt. kifaggattam, anyám is, és anyósom is., én, ill férjem milyen gyerekek voltunk, miben hogy volt velünk. aztán ami egyikből nem jött be, csináltam a másik szerint. elvégre a mi kettőnk gyereke, csak ránk ütött vagy mi.

    és jelentem, a módszer tökéletesen működik, idegbajok kiküszöbölve, mert csak eszembe jut, hogy hja, itt, vagy ott így volt, és rögtön megszáll a béke, és a türelem.

    persze fáradtság ellen csak az alvás használna, az meg evvel a módszerrel se lesz több, de legalább idegbaj nincs.

     

    hja, ergo nem olvastam egy könyvet se. ill igen, de az regény volt, nem gyereknevelős

    előzmény:
    Chrissy8000 (6537)
    2009-03-12  15:58
  53. 2009. március 12. 19:586549.

    Lazy: Hatalmas gratula!!!  Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!

     

    Popsikrémből én csak sudocremet használtam, most már azt, sem csak ha piros a popsija. Koszmora én is sima napraforgóolajat használtam. Egyébként felesleges külön megvenni a patikában, ha van otthon Vénusz sima napraforgóolaj, mert van, hogy azt hozzák a patikába is, csak azt előtte bevizsgálják.

     

    Fules: Nekünk is graco kocsink van. Én nagyon szeretem, mert amikor még Lizit a hordozóban utaztattuk, csak rá kellett tenni a babakocsira, ha elaludt az autóban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 12. 19:216548.

    ibcso: nagyon cuki . Látom a Tied is belefúrta magát a méhlepénybe, nálunk is ez volt .

     

    Gratula, gyönyörű

    előzmény:
    ibcso (6546)
    2009-03-12  18:54
  55. 2009. március 12. 19:116547.

    Eldobható bugyi: Nekem is a patikában kapható tena bugyim volt. Egyébként van belőle több méret és egy csomagban 2 db van.

     

    Kandika: Én Magnesium citrátot szedek. Por alakban kapható a patikában. Nekem naponta egy fél kávéskanálnyi elég.

     

    Pelenka: Nekem newbornosból libero volt és semmi bajom nem volt vele. 4 csomagot vettem, de abból 2 megmaradt, úgyhogy azt nem veszek. Később a 3-as miniből jó volt a tescos lila, de a 4-esből már minden kifolyt nekünk. Amíg nem járt a kicsi, addig dm-est és liberót használtunk, mióta jár, azóta csak éjjelre adom rá, mert szerintem túl vastag. Egyébként a pampers szerintem azóta jó, mióta van benne kétoldalt egy kis rugalmas rész, nappalra mi ezt használjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. március 12. 18:546546.

    Sziasztok!

     

    Tegnap voltunk 4D-n, ami nagyon jó volt. Úgy néz ki itthon totális lesz a nőuralom!!!

    Megpróbálok csatolni egy képet, remélem sikerül. Adatokat majd írok, csak a férjem táskájában van a lelet.  A mostani uh szerint 4-5 nappal fiatalabb, mint a mensi szerint.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. március 12. 18:316545.

    Lányok csak semmi para majd ha meglesz a manó akor majd jön csak ugy csipöböl és ösztönböl.

     

    Én például 3 × szültem mégis félek a szüléstöl (vagy inkább a fájdalomtól) de csak tulélem ujra.

    Az utána lévö 18 év számomra a "kisebb" feladat mert már semmi nem tud megrémiszteni átéltünk már szinte mindent ami egy családban történhet a gyerekkel. Növéremnek is van 3 nekem is 3 ugyhogy lehetne rémtörténeteket mesélni a krupptol a zuzodásig vagy a töréstöl a varrásig.

     

    Ne aggodjatok nem az eleje a gáz hanem amikor már kezd túl önálló és kisfelnött lenni. 

     

     

    előzmény:
    fules0224 (6542)
    2009-03-12  17:16
  58. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 12. 18:216544.
    Oké! ha ma nem , holnap küldöm!
    előzmény:
    kandika1 (6532)
    2009-03-12  15:35
  59. 2009. március 12. 17:456543.

    Koszi, hogy velem paraztok.

     

    Hat nagyjabol ezeket gondoltam en is. Semmikepp sem gondolom, hogy a Suttogo szentiras, inkabb remelem, hogy ugyes, gyakorlatias tanacsokat ad majd. Utmutatast. Es a vegso ketsegbeeses orajaban lesz mihez fordulni.

    Azzal is egyet ertek, hogy megbeszljuk a parommal, mit hogyan. Valahogy szeretnem ha a kezdetektol reszese lenne a dolognak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6540)
    2009-03-12  16:19
  60. 2009. március 12. 17:166542.

    ez eszembe jutott nekem is.

    Apa nem hiába mondta, hogy én egy kinder tojás vagyok, meglepivel a hasamban.

    Tényleg nem lehet tudni miylen lesz. 

    De sztem biztos siekrül összeszokni, egy-két hét, hónap. 

    Mikor lett macskánk, akkor is az első pár hét elég gáz volt, aztán megzokott mindket, mi is őt, megismertük a szokásit, szóval biztos ilyen lesz majd a babóval is.

     

    Bele fogunk jönni!.

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (6537)
    2009-03-12  15:58
  61. 2009. március 12. 17:006541.

    Chrissy, ez jo tema!

     

    Megvolt a helyi konyvtarban a Suttogo, eredetiben elolvastam. Nagyon kenyszeritettem magam, mert a no stilusa nem jon be, tenyleg azt sugallja, hogy neki minden babahoz azonnal megvan a kulcsa, hipphopp megoldja a dolgokat, ertelmezi a jeleket stb.

     

    Nem akarok igazsagtalan lenni, voltak benne jo tippek es fontos az is, hogy megallapitja, nem minden baba keszul egy kaptafara, van a nyugodtan gugyogotol temperamentumos, siros babaig minden.

     

    az en maganvelemenyem az, hogy napirendet az elso honapokban nem nagyon lehet katonasan beiktatni, mert a pici idegrendszere fejletlen hozza. Igaz, sok celeb irja, hogy o, hat mar az elso hetek utan vegigalussza a babaja az ejszakat, egy angyal, de mindig ketkedve olvasom ezeket a hireket.

     

    En nem tervezem sirni hagyni a babat, mert tobb kutatas is kimutatta, hogy nincs jo hatassal a picurra, illetve az anya-magzat kotodesre ez. Lehet, hogy egy het alatt eleri az anya, hogy a gyerek egyedul visszaaludjon es nem "hivja" mar, de hosszu tavon meglehet a bojtje.

     

    Ami viszont jo otlet Tracy-tol, hogy almosan, de meg eberen tegyuk le a babat, hogy egyedul meg tudjon nyugodni, siras nelkul elaludni, es nem csak ringatassal, cicivel.

     

    Kandika velemenyevel egyetertek, ugy olvasd a konyvet, hogy ami neked tetszik belole, az tedd talonba, ami meg abszolut nem illik a te felfogasodhoz, azzal ne foglalkozz, hiszen lesznek osztoneid is, tudni fogod, mi a jo.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6537)
    2009-03-12  15:58
  62. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 12. 16:196540.

    Elkezdetm olvasni a suttogót, s rám is rámtört egy kis pánik érzés. Mi lesz, hogy lesz. Hát lehet minden elsó babós így van vele. Ezért is jó ez a fórum . Parázhatunk együtt

     

    Ludmo: én is poncsó párti vagyok. Még nem találtam meg az igazit, de hajtom a boltokban. Eddig nem volt, de mikor is kéne venni ha nem most. Átmeneti kabátom kb félig ér át, szal kicsit bele kell húznom . - Kandika: lehet, hogy gombóc leszek benne. Tetszik a hasonlat

    előzmény:
    Chrissy8000 (6533)
    2009-03-12  15:38
  63. 2009. március 12. 16:086539.

    Értem, hogy min aggódsz, de a könyvekkel vigyázz, mert minden gyerek külön egyéniség, és egyátalán nem biztos, hogy alkalmazni fogod tudni, amit ott olvastál. Pl. az én fiam a Suttogó szerint "el van rontva" mert még mindig nem alussza át az éjszakát rendszeresen, rosszul eszik és nem kezdtem el 9 hósan biliztetni Ha megszületik, próbálj bízni az ösztöneiden és az a legfontosabb, hogy Te rendben legyél magaddal, mert ha pl. az elképzelései nem jönnek be és ettől rosszul érzed magad, vagy nyomsztanak a környezeted elvárásai (pl. hülye védőnő, anyós) attól a pici is nyugtalan lesz. Egyébként meg az én férjem sem olvas gyereknevelési könyvet, de ha felmerül vmi, mindig megbeszéljük, hogy náluk gyerekkorában ez hogy volt, hogy szeretné és kompromisszumot kötünk, hogy közösen hogy csináljuk, az a lényeg, hogy következetesek legyünk.

     

     

    Ludmo: a poncsó tényleg jó ötlet, de tartok tőle, hogy abban megy úgy néznék ki mint egy nagy gombóc két pálcikával az alján Meg mondjuk azt is venni kéne...

    előzmény:
    Chrissy8000 (6537)
    2009-03-12  15:58
  64. 2009. március 12. 16:026538.

    Nekem meg hideg a tavaszi kabim. Ellenben azt mar tenyleg nem tudom begombolni, viszont az ovet meg tudom kotni. Meglatjuk mi lesz a helyzet par het mulva mir gondolom kell.

     

    A poncso nagyon jo otlet!

    előzmény:
    ludmo (6536)
    2009-03-12  15:54
  65. 2009. március 12. 15:586537.

    Konkretan nem attol felek, hogy nem tudom bepelenkazni v ilyesmi. Szerencsere eleg sok gyakorlatom van gyerekekkel.

    Inkabb valahogy egyre inkabb tudatosodik bennem, hogy a mi kislanyunk egy onallo kis leny lesz es nem tudjuk milyen. Hasfajos, jo alvo, rossz alvo, jo evo, rossz evo, lesz tejem v sem? Es fokent, hogy barhogy is legyenek ezek a dolgok, vajon sikerul-e majd jol elkapnunk az o kis ritmusat, es ugyesen osszerazodni vele ugy, hogy minel elobb ataludja az ejszakat, es jol egyen, etc. Szoval, hogy nehogy total eltojuk a dolgot.

    Nem tudom ez igy ertheto-e?

     

    Lehet, hogy itt az ideje nekilatni a Suttogo konyvnek, es abbol majd felvertezem magam magabiztossaggal.

    Es ma az is eszembe jutott, hogy Apaval is elolvastatom, mert nem akarom, hogy olyan masodkezbol szulo legyen, mint a sogorom aki mindig megvonja a vallat, hogy a felesege ugyis jobban tudja. Persze honnan is tudna szegeny, neki is az elso gyereke. (Ja o megkerdezi az anyjat aki maga is 30 evvel ezelott jart ebben a cipoben. Ez neha jo, de nem mindig szerencses)

    előzmény:
    fules0224 (6534)
    2009-03-12  15:43
  66. 2009. március 12. 15:546536.
    Rám még a sídzsekim jó, de abban megsülök -10 fok fölött, a tavaszi kabátom már én is csak köldökig tudom begombolni, úgy pedig viccesen nézek ki. Úgyhogy mióta ilyen tavaszias idő van én egy kötött poncsóba járok :-) Azon legalább nincsenek gombok és határok, csak bedugom a fejem és kész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. március 12. 15:456535.

    Szia Kata,

     

    Igen, en kerdeztem. Koszonom szepen az infot.

    Azert gondoltam aprilisban menni, mert addigra lesz alkalmam megnezni mi van pontosan Anyueknal a noverem kisfianak ruhaibol. (allitolag sok minden) Mert hat annak sem latom ertelmet, hogy vegul sokkal tobb miniatur rucink legyen mint ami kell. Lehet, hogy akkor majd erdemes lesz mar a kovetkezo meretekbol venni.

    Ja es nem hanyagolando szempont addigra jon a kov havi fizu...

    előzmény:
    T.Kata (6530)
    2009-03-12  15:07
  68. 2009. március 12. 15:436534.

    kicsit én is parázok, de a férjem rutinos (3 kisebb testvére van+ a sógornőjének is 3 gyermeke), szóval sokat fog segíteni. Annyira nem félek.

     

    Én már nem is férek bele a téli kabátomban, de a tavaszi dzsekimet sem tudom behúzni. Remélem már 10 fok felett lesznek a nappali hőmérsékletek.

    előzmény:
    Chrissy8000 (6533)
    2009-03-12  15:38
  69. 2009. március 12. 15:386533.

    Igen, nekem is megvan meg ez a nagyon orulok erzes. Ha elmegyek itthon a tukor elott es hirtelen meglatom a pocakom, akkor egybol elont ez a jo erzes, hogy ott a mi kis manonk, es fulig szalad a szam.

     

    Es eddig nekem sem latszott a kabat alatt. Es furi erzes is mikor nyitva van mostmar a kabatom es tudom, hogy latszik.

    Remelem mar nem jon nagy hideg, mert ugy saccolom, 1-2 esetleg 3 het es nem ernek be a kabatok.

     

    De azt is be kell vallanom, hogy most az ido kozeledtevel, valami para kezd belem bujni, hogy mi lesz ha mar itt lesz a Tami? Hogy boldogulok majd? Furi eddig nem volt semmi ilyen ketelyem...

    Mas elso babas is van igy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (6528)
    2009-03-12  13:42
  70. 2009. március 12. 15:356532.

    Sziasztok!

     

     

    Pöttöm, lehet benne vmi, hogy azért nehéz a vége hogy az ember örüljön ha szülhet Én iszonyat rosszul alszom egész héten, csomószor ébredek, gyakran pisilek, de szinte minden oldalforduláskor fölébredek és szopipárnát igazítok. Este meg nem tudok elaludni 10kor, csak bőven 11 után Hát tegnap nekem megvolt a pocakbámulás,  "beszaladtam" a westendbe cipőt nézni tavaszra, persze amit kigondoltam, olyan nincs sehol, viszont minden második ember zavarbaejtően bámulta a pocakom  

    Én bírok enni, bírnám, ha eltelnék jó hamar, de sajna nem, viszont ma vettem mandulát a gyomorégére, ma tesztelem este  

    Tegnap megmértem a hasam, mert már alig kapok levegőt, ha felhúzom a kabátom (márpedig nem veszek másikat 1-2 hétre ekkora hasra...) és nagyobb, mint Márkkal a végén, ott 97cm volt a 34. héten, akkor szállt le, mert Márk beilleszkedett, most még ugye fent van és a derekam 101 cm

     

    Csinicsani: én nem merem elvinni Márkot kistesó lesre, mert tartok a hisztitől, hogy a csúnya dokibácsi miért bántja anyát Egyszer volt velünk, akkor inzultáta a váróban a kismamikat, az egyik lány annyira megtetszett neki, hogy olvasnia kellett a könyvét

     

    Dudukly: köszi a Béres Mg tippet, lehet hogy váltok

     

     

    Chrissy: az ikás kád teljesen jó, mi is azt használtuk, egyszerű, de a csúszásgátló azért megvan benne

     

    Anna: a popsitörlő receptedet elküldöd priviben? Amit a mi dokink ír, nagyon hosszú és lusta vagyok felírni, a gyári gyógyszertári pedig elég sűrű

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. március 12. 15:266531.

    Sziasztok Lányok!

    lehet nem is emlékeztek rám, régen írtam, de olvasni olvasok ám mindig!

    Megkezdődött a 2. félév a fősulin, és folyamatban vannak a vizsgáim is, így elég kevés szabadidőm van. Ráadásul egyre nehezebben bírok mindent...

    Túl vagyunk a cukorterhelésen, és szerencsére a miénk is jó lett. Viszont az étvágyam is jó, szerintem én híztam közülünk a legtöbbet...

     

    Lazy:  Szívből gratulálunk, vigyázz magatokra! És jobbulást!

     

    Pelenka: A kisfiammal sok mindent kipróbáltunk anno, és nekünk a Libero jött be. Atöbbiből vagy kifolyt a cucc, vagy a zselé jött ki, vagy nem volt olyan rossz, de sűrűn kellett cserélni, tehát árban megint ott voltunk, mint a libero-nál. Így szerintem most is az lesz. Legkisebb méretből nem is veszek, mert Márkkal vettem anno, de nem is használtuk, mert már az újszülöttosztályon kicsi volt rá.

     

    Kozmetikumok:  szintén próbálgattunk (sokat kaptunk ajándékba), a legjobb a Gabi, ma is azt használjuk. A johnsonn-ra ő is allergás lett. poopsikrém meg a Neogranormon és a gyógyszertári felváltva. Utóbbiból van jó receptem, mivel kórházban dolgoztam, ott is ezt használtuk, és én nagyon szeretem.( Esetleg ha vkit érdekel, elküldhetem az összetevőit, és kiírathatja a gy.orvossal). Popsitörlő közül a DM-est szeretem a legjobban. Árban és minőségben is ez jött be nekünk. .

    Persze ezek mind babától is függnek, csak gondoltam én is leírom a tapasztalataimat...

    Magnézium : Egy ideig a Béres magne b6-ot szedtem én is(3x2), de a dokim javasolta a Magnerotot, mert az jobban és gyorsabban szívódik fel, és többet hasznosít fel a szervezeted. Ebben ma a gyógyszerészem is megerősített, így áttértem erre. Meglátjuk...

     

    Mi még nem igazán vásárolgattunk, mondjuk nem is nagyon kell, szinte minden megvan, ami a Márké volt. Persze, volt már, hogy én is elcsábultam, van már egy-két új body... És amit szeretnék mindenképpen: Fürdőkádra tehető kiskád állvánnyal, mert így fürödhetne egyszerre a két gyerek. És mivel panelban lakunk, a hely szűke miatt is jó lenne... Meglátjuk, mire futja...

     

    Holnap délután mi is megyünk 4d-re, már nagyon várjuk, remélem minden rendben lesz. mahd utána megpróbálok képet feltenni, ha érdekel benneteket...

    Bocs, ha hosszú voltam....

    Mindenkinek további szép napot!

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. március 12. 15:076530.

    sziasztok Kismamik,

     

    Tényleg szuper hogy a gyakorlott anyukák tudnak tanácsokat adni nekünk kezdőknek, pld. én tuti vettem volna vagy 3 szatyi pelenkát... de így inkább nem..

     

    Chrissy, ha jól emlékszem te kérdezted, hogy mikor lesz megint baba-turi?!

     

    Áprilisi időpontot még nem tudok, de mikor én voltam, azt mondták, március 30-a a következő dátum, Nagymarosi Műv.Ház. Reggel 8-tól. Úgy zajlik az egész, hogy egy hosszú asztalra kiborítják a nagy zsák ruhákat, és ott aztán lehet kapkodni, ami megtetszik. Nekem úgy tanácsolták, hogy rögtön tegyem a kosaramba/zsákomba ami picit tetszik és a végén kiválogatja az ember hogy mi az ami tényleg jó, a többit meg vissza lehet rakni. Kifelé menet leszámolják db-ra, és annyiszor 100 Ft. ahány db ruhácska. Először kicsit furi volt, de nagyon szép kis rucikat találtam így, ami boltban (használt) is 400-500 ft lenne, szóval tényleg megéri. 

     

    Mégegyszer köszönöm a kedves hsz-eket, valóban azóta is a fellegekben járok, mert nem lehet betelni ezekkel az édes kis manókkal! Mi lesz ha megszületnek, az olvadás tuti...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 12. 14:546529.

    Ó, az én barátnőm is csak tegnap vette észre az állapotom, pedig egy héten 1x-2x minimum együtt megyünk a villamoson meg a metrón a munkába... szóval nem egyedi eset.

     

    Otthon a szomszédok még mindig nem szúrták ki, pedig igy tavasszal alig várják, hogy pletykatémát találjanak.

    előzmény:
    fules0224 (6527)
    2009-03-12  12:38
  74. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. március 12. 13:426528.

    sziasztok!

     

    menő vagyok, tegnapitól mindent visszaolvastam

     

    alvás: hát az alvás az nagyon menne, csak rossz fázisokban vagyok álmos. vagy ha álmos vagyok, apuka is van, tuti van meló is.... á, sokkal kevesebbet alszom, mint annó a fiammal.  amúgy én úgy alszom, hogy vagy félig apukán, vagy ha másik oldalamon, akkor pocakom alatt is van egy párna. most kétkispárnás rendszerben nyomulok így.

     

    meg leszűrtem, azért tud ilyen nyűgös lenni a terhesség vége, hogy az ember megváltásnak érezze a szülést, akármilyen fájdalmas. padig nékem semmi bajom, csak tényleg, ha rámjön az alhatnék, úgy eldőlnék időnként, de ez kivitelezhetetlen. így inkább teszek veszek folyamatosan. 

     

    hja, és most jutottunk el odáig, hogy végre észreveszik rajtam, hogy pocakos vagyok vadidegenek is. fiammal sokkal előbb észrevették, nagykabát ide, vagy oda. bár lehet csak nem feltételezik a pocakot, hogy futok y gyerkőccel, meg ilyenek, nem tom. mindenesetre várom a jóidőt, hogy kitehessem a hasam, és büszkélkedhessek hogy baba jön. az a nagyon örülök neki, mint az elején érzés nálam még mindig megvan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. március 12. 12:386527.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. március 12. 12:066526.

    Sziasztok,

     

     

    En is irigylem ezt az erzest, hogy nem kivantok semmit es hamar elteltek.

    Nekem forditva van, eddig reggelire max egy zsemle, v kifli, v szelet kenyer. Most pedig nincs hatar, siman megennem a duplajat. Nem jon az a teltseg erzet ami korabban es mintha boven lenne hely.

    Ugyanez az ebednel. Most siman megeszek annyit mint a parom, sot neha kicsit tobbet is. Es mindez egybol jelentkezik a merlegen is.

    Azontul, ott a kivanossag, fokent edesseget. Amit az elmult par napban sikerult megallnom.

    Remenykedem hata lassan elmulik, es aztan jon nalam is a teltseg erzet amirol irtok, es akkor talan nem fer be ennyi minden. Mert most komoly erofeszites, hogy direkt kevesebbet egyek.

     

    Alvas: En altalaban tok jol alszom, es bavallom, ha nincs semmi dolgom, tobbnyire reggel 8-ig. Azonban ugy egy hete fel 7, 7 fele kipattan a szemem, mindegy mikor fekudtunk. Nem szoktam eszrevenni, hogy konkretan a babara ebrednek, de ma pl. mar fent volt es virgonckodott, szoval elkepzelheto, hogy o a ludas. Pisilni szerencsere nem kell maszkalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. március 12. 11:366525.

    Fules: örülök, hogy jó lett az eredményed

     

    Lányok, jó nektek, hogy ilyen hamar elteltek...én állandóan ennék

    Hál' égnek, hogy vannak köztünk gyakorlott anyukák a peushoz például lövésem sincsen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. március 12. 11:346524.
    Csanú=Csanó
    előzmény:
    csinicsani (6523)
    2009-03-12  11:33
  79. 2009. március 12. 11:336523.
    sokszor keveset erre esküszöm én is Csanáddal az utolsó hónapban volt olyan hogy ha egy fél szelet kenyérnél többet ettem egyszerre akkor rohantam hányni ,most még nem tartok ott de hamarabb fog eljönni most az az időszak mert ez a baba sokkal feljebb van mint a fiam volt, a pocakomon is látszik ha összehasonlitom a 2006-os poci fotókat  a mostanival . Csanú annyira lent terpeszkedett hogy az ágyék sérvem is kijött a 23. héten , most pedig sehol semmi és mindjárt töltöm a 28-at.
    előzmény:
    fules0224 (6522)
    2009-03-12  11:19
  80. 2009. március 12. 11:196522.

    van olyan, hogy egy pohár víztől úgy teli vagyok, mintha megettem volna két adag ebédet. És ez kicsit rossz.

    Ezért kell sokszor keveset enni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6521)
    2009-03-12  11:13
  81. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 12. 11:136521.

    Hűűű, ezzel én is így vagyok. Gyakorlatilag hónapok óta nincsen étvágyam. A húsra sokszor rá sem tudok nézni.

    Csupán tudatosságból eszem, mert tudom hogy a kislánynak a pocakomban akkor is kell a táplálék, ha én speciel nem kívánok enni.

     

    Nem tudom miért van ez így, de az én elsődleges tippem az, hogy sosem szerettem a teltség érzését... tudjátok, amikor valaki nagyon tele eszi magát... és hát, egy ideje, folyton ezt érzem, ha eszek, ha nem. Ettől az érzéstől meg elmegy az étvágyam.

    Hiába, a kislány már annyi helyet kisajátított a pocakomban, hogy nekem már nem sok maradt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6514)
    2009-03-12  09:33
  82. 2009. március 12. 11:086520.

    Sziasztok!

     

    Alvás:  van amikor jót alszok, van amikor nem. Van, hogy sokszor kimegyek pisilni, van, hogy csak egyszer. Van, hogy Nándikám nagyon aktív, és piszkál, van, amikor csendben van. Minden éjszaka más.

     

    Csinicsani: ezt a tojássárgája tippet megjegyeztem a koszmóra.

     

    Kata: 100 Ft-ért én is bevásárolnék egy zsák ruhát.

     

    Babakád: mi rózsaszínt kaptunk, de végül is anynira mindegy miben fürdik a fiunk, úgyis hamar kinövi.

     

    Dudukly: mennyit meg nem eszel reggelire! Nekem msotanában csak egy fél kenyér vagy zsemle csúszik le. Aztán persze 10 órakor majd éhen halok.

     

    Ahogy olvastam a pelenkákról a véleményt, úgy látszik itt is híg a leve. Szóval inkább drágább és minőségibb.

     

    Egy ismerősőm nem is tom milyen olcsó pelnkát vett, csak átlátszó zacsiban van, iksz db. Mondta, hogy ezek amiylen olcsók, oan rosszak. Nem is lehet rátenni normálisan, minden kifolyik belőle, hamar átázik.

     

    popsitörlőt azt nekem is mondták, hogy kaki után ne, mert akkor iszonyat sok kellene, a csapvíz olcsóbb.

     

    Nekem az előre főzéssel az a bajom, hogy mit tegyek a fagyóba? Oké, husileves egyszer. Pörkölt. De ki tudja mihez lesz kedvem? Bár anyukám jön majd, ő fog főzni az elején. Ha más nem, nincs messze tőlünk egy kifőzde, majd hozunk onnan ebédet.

     

    Akkor magamról:

     

    tegnap azt mondta a pajzsmirigy doki, hogy jó az eredményem, de megemelte negyed szemmel a gyógyszeremet. 8 hét múlva kontroll. Pedig reméltem, hogy nem kell majd szednem:(.

     

    Jövő hét szerdán szabin leszek:).

     

    Süt a nap.

     

     Szép napot!

     

    26+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6508)
    2009-03-11  15:48
  83. 2009. március 12. 10:336519.

    Dudukly, én sem kisérleteztem a pelenkával, csak néha kaptunk ajándékba más fajtákat, ezeket egyszer v kétszer raktam fel rá és annyi...

     

    Kismamatorna : a dögség és Csanád nem enged

     

     

    előzmény:
    Dudukly (6516)
    2009-03-12  09:43
  84. Torolt_felhasznalo_670401
    Torolt_felhasznalo_670401
    2009. március 12. 09:556518.

    Sziasztok!

     

    Elnézést a zavarásért! Egy 9 hónapos nagyfiú anyukája vagyok. Tiszta, nem dohányzó környezetben élek.

     


    Helyhiány miatt rengeteg feleslegessé vált babaholmi eladó; elsősorban Fejér megyében élő, NYÁR elejére babát váró, leendő Anyukáknak ajánlanám:


    * kismamás könyvek, magazinok (Kismama, Anyák lapja, Baba magazin)
    * babaőrző, ami hálózatról és elemről is működtethető;
    * 120*120 járóka, amit 3 magasságba lehet állítani, görgős, bükkfából készült, és van hozzá játszószőnyeg, valamint fejvédő;
    * zenélő körforgó, és egyéb kifejezetten újszülött kortól megfelelő játékok;
    * valamint két ruhacsomag 56- os méretű tavaszi- nyári, 33 db- os csomag; 62- es méretű nyári, októberig teljes 63 db-os csomagban.

     

    Mindent tényleg alig használtan, kimosva adnék át és a bolti ár töredékéért, megegyezés szerint.

     

     

    Ha valakit érdekelne valami, írjon privit!

    Köszi és bocsi a zavargásért.

     

    További kellemes Pocaknövesztést!

    Vikkata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966379 (1)
    2008-09-18  15:55
  85. 2009. március 12. 09:446517.

    Én járok tornára, már ha eljutok tegnap éppen nem sikerült. Heti egyszer van és nagyon jó. Nekem egyáltalán nem megterhelő és a csaj, aki tartja, mindig mondja is, hogy ha úgy érezzük, hogy valami fáj, vagy nem jól esik, ne csináljuk.

     

    Nálam a tejtermékek vannak most porondon lassan egy hete két naponta csinálok túrókrémet és azt kenem a kenyérre. Szerencsére a férjem is imádja. Egy zacskó túró, annyi tejföl, hogy krémes állagú legyen és szelek hozzá egy kevés újhagymát... Isteni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (6514)
    2009-03-12  09:33
  86. 2009. március 12. 09:436516.

    Csinicsani, igen, én is tartok kicsit, viszek magammal másik felnőttet biztosításnak, meg ugye megbeszéltük, hogy együtt megyünk "pocakdoktorhoz" kistesót nézni. Persze, hogy minden gyerkőc másképpen reagál, beszámolok majd. (Pelus ügyben meg nagyon egyetértünk, mondjuk én nem kísérleteztem sokat: egy-két melléfogás után inkább maradtama  bevált márkáknál.)

     

    Még popsikrémről  jutott eszembe, hogy kaptunk nivea pelenkakiütés ellenit is ajáneékba, az is jó volt, cska kicsit drágának találtam. A rohamcsomagban meg a dm saját márkás mini kencéje volt/van, ezt a méretet a repcsire is lehet vinni.

     

    Szép napot!

     

     

    Márta (ma pont 26 - kár, hogy nem az életkorom)

    előzmény:
    csinicsani (6513)
    2009-03-12  09:14
  87. 2009. március 12. 09:386515.

    Sziasztok!

     

    Alig bírtam visszaolvasni, olyan régen voltam az utolsó nagy hajrában vagyok  szorítsatok, hogy minden rendben legyen. Jövőhéten szerdán 11 órára kaptunk időpontot, akkor veszik át tételesen az anyagot. Már eléggé parázok  

    Lazy: Éljenéljenéljen. Nagyon örülök és gratulálok

    Angel: Jó, hogy Ti is rendben vagytok

    Tényleg jó ötlet az előre főzés, de sajnos nekünk kicsi a mélyhűtő részünk, így még nem tudom, hogy ezt hogyen fogjuk megoldani. Annyira most nincsen "kedvünk" új hűtőre beruházni

    Csinicsani: Annyira jó fej Csanád, de ez a poci puszis képen is látszott

    Nekem a derekam és a térdem szokott fájni. A térdem csak éjszaka, de tök furcsán, ilyet eddig még nem tapasztaltam. Az oldalam alszom és amikor fordulok felijedek. Olyan hírtelen, erősen és furcsán jön a fájdalom, mint amikor az embernek nagyon elzsibbad valamije és aztán felszabadul

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. március 12. 09:336514.

    Szép jó reggelt!

     

    Valaki egy vagy vagy és ?

     

    Jár vki terhes tornára? Kedden voltan kismamjógán, s nagyon jól éreztem magam. Arra gondoltam, hogy benevezek egy tornára is. babóca előtt se voltam nagy aerobic fun, néha voltak fellángolások, de ennyi. Most van időm, de nem tom, nem túl terhelő-e. Vki esetleg jótanácsot? 

     

    Semmi kaját nem kívánok, hogy lehet ez? Sokszor vagyok éhes, de egyszerűen nem tom, mit ennék meg. Vhogy semmit, s így is .

    Párom most kezd a diétáját, mert kispapás alakja lett. Ettől se jött meg az ihlet. 

    Képzeljétek, egyáltalán nem kívánom a húst. Semmilyet. Eddig azért csirkét csináltam + csirkefelvágottakat nyomtam, de vhogy már az se kell. Ez azt jelenti, hogy a babának sincs rá szüksége?  

     

    27+1 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. március 12. 09:146513.

    Sziasztok,

     

    én utoljára bevittem Csanádot uhra de előszőr a dokinak rontott neki h miért bántja az anya pociját,aztán kirángatta az apját a rendelőből és amikor én is kimenem rohant felém hogy : anya nem beteg ! - és a nyakamba ugrott

     

    Pelenka téma újra, nem tudom de én ha Pampersen,Huggieson vagy Liberon kivűl bármi mást használtam, vörösödött a popsink. Nem tudom miért mondják ezekre h nem jók  ?Az olcsóbb pellusoknál az volt mindig a baj szerintem hogy nagyon vastag és nylonos a külső bevonata és nem szellőzőtt a popsija eléggé és ezért ütött ki...

     

    Popsitörlő hasznos,de a legjobb ha kaki után csap alatt lemossa az ember, az a legbiztosabb ,én csak pisi után használtam a törlőt.

     

    Tegnap estére úgy fájtak a lábaim ,hogy csak ...nem begörcsölt hanem folyamatosan tompán fájt, bevettem egy Panadolt és attól elmúlt. Nektek nem szokott fájni a lábatok ?

     

    27+5

    előzmény:
    Dudukly (6512)
    2009-03-11  23:23
  90. 2009. március 11. 23:236512.

    így jár, aki munkaidőben forumozik.

     

    Szóval amikor elindult a kiscsajom én is pampers pelust kezdtem el használni (ennek vékonyabb a lábközi része) és amikor érdekelni kezdte a wc használat (mindenféleképpen utánozni akart minket), akkor bugyipelust vettünk mert azt vissza lehetett húzni, ha nem lett balesetes. A lányom szeptemberi, a 2. szülinapja előtti nyáron sokat volt csak bugyiban a kertben (mert ugye lecsücsül a drága mindenfelé és nem szereti amikor a popsiját csikizi a fű) és megtapasztalta, milyen, amikor folyik a pisi a lábán. Nagyon gyorsan megtanul szólni, illetve a gondosan előkészített bilit használni. (Szóval szerintem nem pelus függő, csak éreznie kell az ok-okozat összefüggést egy párszor.)

     

    Popsikrémnek mi a  doktornéni által kikevertetet és sudocremet és bephantent is használtunk, ezek mind jók voltak, a sudocremet a dm-ben vettem, amikor akciós volt, a többit gyógyszertárban, egészségkártyára.

     

    Popsitörlőnek vettem níveát és pampers sensitivet is, én ezt jobban szerettem, a huggies viszont nagyon vastag, az nem jött b. (Voltak esetek, amikor viszont nemes egyszerűséggel lezuhiztam a babát, néha csak a popsiját, volt hogy bokától tokáig.)

     

    Koszmó nála csak nyáron volt, amikor beizzadt a fejecskéje a vászonsapi alá, akkor én is napraforgó vagy olivaolajjal kentem be (mikor mi akadt a kezembe)  egy kicsit rajta hagytam, majd sűrű fésűvel többször átfésültem és nivea baby kamillás samponnal mostam meg (ez nagyon jól bejött).

     

    Fürdetésnél én 1 éves koráig a gyógyszertári fürdetőkenőcsöt használtam (ez nagyon jó, ha pici frotírral bevont szivacsot mártottam bele és azzal dörgöltem meg a lányt), aztán nivea fürdető és sampont, most meg sima baba habfürdőt. Viszont mindenki hozott ajándékba testápolót, amit mind én használtam el.

     

    Magnéziumnak én bérest szedek, annyi magnézium van bene mint 6 magneb-ben és sokkal olcsóbb (én a hematóma miatt a 14 héttől napi 6 magneb-re vagy 1 béresre vagyok ítelve, tehát a doki ajánlotta) és szedek 1 eurovit kismamáknak vitamint is, ebben van folsav meg vas.

     

    Falánkság tekintetében én azt tapasztaltam, hogy ha bőven reggelizek (pl. ma lecsúszott két sonkás-sajtos-magos zsömle) meg rendesen ebédelek, akkor vacsira már alig kell valami, és így a gyomrom se ég éjjel.

     

    Holnap megyek dokihoz, megnézetem még utoljára ebben a trimeszterben a babát, és megnézem a cukor-eredményt is. Elviszem a csajomat, az elevit reklám nagyon megragadta a fantáziáját, egy kis műanyag játékkal folyamatosan uh-zza a pocakomat. Kíváncsi vagyok, bejön-e velem az orvoshoz (néha nagyon bizalmatlan az idegenekkel.)

     

    Nagyon szépséges gömbölyödést Mindenkinek!

     

    Márta 25+6

    előzmény:
    Dudukly (6497)
    2009-03-11  12:35
  91. 2009. március 11. 21:586511.

    Sziasztok,

     

    Mar megint estere ertem ide.

     

    Lazy:O de jo!  Nagyon szoritunk! Vigyazz magadra, pihenj gyogyulj. Ha nem akarsz bevenni semmit a lazra, borogass.

     

    Angel: Orulunk a zart mehszajnak is!

     

    Kepzeljetek, ma apaval toltottuk a napot es pirinyoka egesz nap ficankolt es Apa ugy orult. Folyton tapizta a pocim.

     

    Orulok, - ha szabad igy fogalmaznom - hogy nem vagyok egyedul a falanksaggal. Azt hittem csak nekem van, de igy konnyebb hogy tudom ez normailis.  Kemeny harcot vivunk. A falanksag meg en.

     

    T.Kata: A 100 forint/db tok jo ar a rucikert. Itt a turiban XX. kerulet, ugyanaz az angol hasznalt ruha, konkretan egy falatnyi body 380-580 forint. Szerintem ennyiert megkapom a Tescoban is harmas csomagban. Szoval en megkoszonnem ha tudatnad mikor lesz aprilisban ilyen vasar es hol pontosan.

     

    vasarlas: Ma megvettuk  baba kadat. Egy tok egyszeru IKEA-s kad. Olcso, funkcionalis es legalabb mar ez megvan.

     Ellenben Anyukam talalt naluk egy doboz baby rucit, ami a noverem kisfiae volt. Es annyi pici cucc van benne, hogy igy gyakorlatilag meg is van a "kezdo csomag" mar ami a rucikat illeti.

    Valahogy  kezd ramjonni a para, hogy haladjunk a listaval, mert a vegen kapkodnunk kell. Ez olyan mint mikor a feszekrakos dolog jon rank nem?

     

    Gnokki: Milyen jo otlet elore fozni! Ezt azt hiszem en is meg fogom csinalni, mondjuk majd majusban ha jut meg ra ido.

     

    Luiz: Tarts ki, jon majd az a nev. Vannak akik csak akkor talaljak meg a megfelelo nevet ha mar megvan a baba. A legrosszabb ami tortenhet, hogy beviszed magaddal az utenev lexikont a korhazba es amig varod, hogy hazamehessetek kitalalod mi is a baba neve.

     

    Pelenka, krem, etc: Jo kerdes ez a mit fogunk hasznalni. En is a Tescos lila es DM-es illetve Rossmannos pelusokat gondoltam kiprobalni. Noverem, sogornom ezekre eskusznek. (Huggies es Pempers-rol mindig rosszat hallottam)

    De jo, hogy irtatok, ne vegyek tobb csomaggal, mert en szeretek biztosra menni es tuti vettem volna min harom csomaggal a newbornbol.

    Ami a kremet illeti, sogorno Sudocu-ra eskuszik. (Na ezt biztosan nem jol betuztem....) gondoltam kiprobalom

    A gyogyszertari cuccokat mindet utalom, az allaguk miatt...

     

    Tojassargajat, megjegyeztem.

     

    Jo pihenest mindenkinek!

     

    Chrissy, 25+0

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. március 11. 20:036510.

    Köszönöm mindenkinek a gratukat!

    Most megyek pihizni!

    Igérem többször jövök most már!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. március 11. 16:326509.

    Sziasztok,

     

    köszönöm a poci gratulációkat

     

     

    Lazy ha már ott a akkor most biztos minden rendben lesz

     

     

    Pelenka : nekünk az első hónapokban a Pampers bevált , utána nem birta már a nagyobb mennyiségű pisit, aztán váltottunk Huggiesra aminek jó gumirozása van a hátrészen , és emiatt jól tágult amikor kellett.Sokáig ez volt a menő, aztán amikor már annyira mozgékony volt h elrohant meg felállt amikor pellusoztam akkor vettünk a Pamperstől ugynevezett bugyi pelenkát amit csak fel kell húzni rá, ezt használtuk napközben és éjjelre maradt a Huggies.22 hónapos kora óta szobatiszta azóta alváskor teszek csak még neki ilyen Pampers bugyi pellust,de az esetk 90 százalékában ébredéskor is száraz.Mi a többi olcsóbb pellustól kiütöttünk, pedig nem érzékeny a bőre.

     

    Krém : popsikrém gyógyszertári vagy Bepanthen, fürdőzni Nivea Ultra Sensitiv , sampon Nivea vagy Johnsons . Koszmó , ne röhögjetek de nyers tojássárga rákenve a baba fejére, hagyod megszáradni , majd leöblited fürdető szivaccsal , nekünk 3 ilyen kezelés után elmúlt a koszmó.A rászáradt tojássárga lemosáskor magával viszi a koszmót is

     

    Magnézium a MAGNEROTBAN CSAK 32 mg tiszta Mg van kb annyi mint a MgB6 -ban de a BÉRES MgB6 viszont 250 tiszta Mg-t tartalmaz, az a legjobb :

    "Hatóanyag: 1,6 mg piridoxin -B6 vitamin (1,9448 mg piridoxin-hidroklorid formájában), 250 mg magnézium (352,92 mg nehéz magnézium.oxid, 463,93 mg magnézium-citrát formájában) filmtablettánként."-Béres

     

    "Hatóanyag: 500 mg magnézium-orotát-dihidrát (32 mg Mg-nak felel meg) tablettánként" - Magnerot

     

    "A készítmény hatóanyaga a magnézium (470 mg magnézium-laktát-dihidrát formájában, ami 48 mg elemi magnéziumnak felel meg) és a B6-vitamin (5 mg piridoxin-hidroklorid formájában)" - MgB6 Sanofi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (6508)
    2009-03-11  15:48
  94. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. március 11. 15:486508.

    Sziasztok Lányok!

     

    A RR-s torna nem rossz, de én hiányolom belőle az aerob részt, mivel a bemelegítésen kívül csak erősítőgyakorlatokat tartalmaz.

    Mondjuk ez még nem is olyan nagy baj, mert van egy másik kismama dvd-m is (nem az ölb kiadása) ami viszont nagyon jól kiegészíti a RR-s tornát. Viszont amikor már x-edjére csinálja végig az ember azt a 20 percet RR-val, akkor engem már kicsit zavar a sok (ön)reklám.

     

    A pocaklakóm mostanában nem nagyon hagy aludni, így sokszor nappal is kábasággal küzdök... de lassan kezdem már megszokni.

     

    Ti még jól alszotok?

     

    Mi még nem döntöttük el, hogy milyen pelenkázónk legyen. Sőt, még azt sem tudjuk, tényleg kell-e ilyet külön vennünk, hiszen a lakásban annyi vizszintes felület van, ami kisebb beavatkozással átalakítható lenne ilyen funkcióra is. Csak hát kérdéses, hogy mekkorának kellene lennie egy ilyen pelenkázónak.

    Kicsit tartunk attól, hogy mindent összevásárolunk vagy összetákolunk és a végén úgy járunk, mint a testvéremék, akik az ilyen holmik és alkalmatosságok többségét egyik gyereküknél sem használták (pedig nekik 3 is van...).

     

     

     

     

    előzmény:
    kandika1 (6507)
    2009-03-11  15:30
  95. 2009. március 11. 15:306507.

    Pöttöm: a RR tornát én is birom, jobb, mint a többi dvd-s

     

    Ludmo: klassz a babakocsitok az almazöld különösen szép lehet Köszi a magnéziumos választ, rá is kerestem a neten és kb. ugyanannyi Mg van mindkettőben, 500mg körül kötött Mg, ami kb. 50mg elemi Mgnak felel meg, és nem lenne árban sem különbség, még a pezsgőtabláttát keresem meg.

     

    Nekem a nem eldobható pelussal az a gondom, hogy így is állandóan megy a mosógép és tele a szárító, hátha még azt is mosnom kéne... nem vagyok vmi környezettudatos, az tény, bár most álltam át mosódióra, amivel majd a babaruhákat is moshatom, nem kell külön mosószer és még olcsóbb is 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. március 11. 15:126506.
    Bocsi! Ezt nem ide akartam írni!
    előzmény:
    sbeetty (6505)
    2009-03-11  15:08
  97. 2009. március 11. 15:086505.
    Csajok! Bejunak lánya lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. március 11. 14:486504.

    Sziasztok!

     

    bejelentkezve kezdenem a gratulakkal:

    Lazy, orulok, hogy ujra osszejott a bebi!

     

    Csinicsani, nagyon jo a pocakmontazsod, TKata, neked meg a 3D kepeid, tisztan kiveheto az arca...nem csoda, hogy utana a fellegekbe jartal.

     

    Pelenkazo: nekunk az ujfajta, osszecsukhatos ikeas van, lecipzarazhato a szovetresze, szoval konnyu lesz tisztitani.

    En nem hasznalnam az agyra teheto lapot, mert foleg ha a baba tisztaba teves kozepette kakil-pisil, akkor neha agynemucserevel is jarhat.

     

    Pelenka: lehet,hogy az elso par honap utan en beruhazok egy ruhapelus-csomagra, na nem tetrara gondoltam, hanem patentos-betetesre. Kevesebb szemetet gyartok, raadasul nem muanyagban pacolom a babat, hamarabb is lesz igy szobatiszta, mert ruhapelusban nincs elszivo mag meg hasonlo.

     

    Kremek: ne is mondjatok, itt szinte csak Johnson's van, vagy rendkicul draga kulfoldi furdetok, orulnek en meg a Niveanak is, nemhogy gyogyszertari furdetonek....anyuval fogok hozatni majd.

     

    tegnap nezegettem holmikat, de megalltam es nem vettem semmit meg, megvarom a kovetkezo heti UH-t.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. március 11. 14:266503.

    Sziasztok!

     

    Lazy: nagy-nagy gratula és jobbulást!

     

    Mi a Liberoval keztünk mert azt adtak a kórházba és bevállt, nem volt nagy kedvem kísérletezgetni. Viszont kb. másfél éves korában hirtelen megnyúlt a Bogi és nagyon sovi lett és a Libero folyton lecsúszott bármennyire behúzhattam a derekát. Na akkor elkeztem kísérletezgetni és a Pampers, a dm-es és a Lidl-s pelenka mind jók voltak. Most azt veszem amelyik akciós de nagyon sokan dícsérik a Tescos-t, valszeg kipróbálom.

    Popsitörlőből kezdetektől fogva a dm-t használom, nekünk bevállt és csak 4.5 ft darabja.

    Popsikrémből gyógyszertári volt elég sokáig utána a Sudocream, most a Nivea-t használjuk de a rohamcsomagban Gabi van. Ha nagy gáz van, pl. fogzáskor, nekünk a Bepanthen jött be.

    Fürdetésnél a gyógyszertárit használtuk de csak addig amíg kötelező volt mert utáltam az állagát. Utána a dm-t vettem, nekünk nagyon bevállt. Karácsonyra kaptunk a barátnőmtől Bruin tusfürdőt, 1 perc alatt elöntötték a gyerek testét a pöttyök pedig szerencsére nem mondhatnám betegesnek meg érzékenynek. Most kocsimosó lett belőle. Ha akciós a Johnson szoktam venni, nekünk nincs vele gondunk.

    Koszmó szerencsére elkerült minket de azért ezt a Bebe sampont elraktároztam magamnak.

    Visszatérve a pelushoz, mi vettünk Monapel textilpelust az összes hozzávalóval de egyszer sem használtam. Bogi is nyári gyerek és elgondoltam, hogy szegénykémnek ebben a vatag pelusban felforr a feneke. És az első 6 hét be is bízonyította, hogy nem is lett volna időm mosogatni őket úgyhogy eladtam a teszveszen persze jóval olcsóbban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. március 11. 14:256502.
    ja több ismerősöm is aki textilpelenkázik (ki ezért ki azért) azt mondta, hogy az első egy-két hónapban még ők is rendes pelenkát (vagyis olyat mint mi "halandók") használtak és csak később érdmes elkezdeni a textilpelust ha már nincs napi 8 kaka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top