Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. szeptember 11. 14:4513501.

    zany: nem bírod neki megmondani, hogy ne puszilgassa? ráfoghatnád, hogy a doki mondta, hogy nem jó neki még az idegen baci, vagy mit tudom én, kreatívan, de úgy, hogy meg se sértődjön... amúgy én egyből kiveszem annak a kezéből, ahol sír, berakom valami kedvenc ringathatókájába, és visszaadom azzal, tessék ebben ringatni, itt jól elvan ( meg nincs is túl közel ahhoz akihez nem szeretném)...

     

    a látogatást meg úgy oldom meg, hogy mondom az illetőnek, hogy inkább séta keretén belül megállunk mi (ha megoldható) mert akkor addig maradok, míg nekem tetszik.

    az tényleg , hogy kéretlenül a nyakadra jár...

     

    de ha semmit se lehet vigasztald azzal magad, hogy végülis azt is ő nevelte fel akit választottál (talán nem is olyan rosszul ) és ő is túlélte...

     

    de amúgy megértelek nagyon ez az én idegbajom is , ha vki kéretlenül jön, meg bénázik a gyerekkel, és én is csak rájuk vágyom most (apa+gyerekek), aztán mégis mindig jönnek a pici miatt .

    ezért vannak már a fenti trükkjeim

    előzmény:
    zany (13497)
    2009-09-11  14:22
  2. 2009. szeptember 11. 14:3113500.

    Szegény Zany, biztosan nehéz lehet, mert egy ilyen közeli rokont sem megbántani, sem leépíteni nem lehet. Sajnos az én anyósom már nem él, és bár így mentesülök a kötelező, kényelmetlen látogatásai alól, de később sem lesz a babámnak szerető nagyija, akihez mehetne nyaralni, vagy ha beteg és nekem dolgoznom kéne... gondolj erre, hátha így könnyebben átvészeled ezt a kisbabás korszakot. Esetleg mondd neki, hogy most sok járvány bújkál az emberekben (hosszú lappangással) és ne vegye fel, ne puszilgassa, csak nézze ahogy fekszik a kiságyban  Ha ez meg kevés neki, akkor jöjjön hetente csak egyszer 

     

    Chrissy: én szívesen mennék hozzád, ha lenne olyan autóval közlekedő másik anyuka, akinek útba esek és elvisz magával! Én a IV. kerületben lakom (város másik vége  ) 

     

    Szabi még mindig alszik...
    előzmény:
    zany (13497)
    2009-09-11  14:22
  3. 2009. szeptember 11. 14:2913499.

    chrissy: azt hittem csak én nem főzök... rendelni is szoktam, amikor nem fél ötkor jut eszembe leadni (amúgy 4-ig lehet... most így jártam)

    nálunk is pont ez megy, amikor egyedül vagyunk, vagy a gyerekek kárára bírok csak megfőzni, vagy sehogy. akkor inkább sehogy.

    most szerencsém volt, valahogy bealudt a kicsi 9:30-kor és most ébredt ... mondtam is neki ébredéskor, hogy ez mind szép meg jó fiúkám, de éjszaka kellene 4-5 órás egyhúzomban alvásokat nyomni (legalább), nem nappal ... ilyen gonosz anya vagyok

    ghandi: nálunk is azért zöldbab, mert ahhoz volt cucc

     

    nem tudom más hogy van vele, de mi a két gyerektől már vásárolni se tudunk elmenni rendesen. hétfőn pl muszáj volt, mert már olaj, meg cukor se volt itthon, a hűtőben meg csak a minuszok árválkodtak... na hogy ezek mit levágtak a nagy hisztizett a kicsi szolidaritásból gondolom úgyszint (nem volt hajlandó szopizni az autóban, pedig máskor egyáltalán nem bánja hol etetem meg)

    áááá, a végén azt se tudtam fiú vagyok-e vagy lány, nem hogy mit kell venni ...

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (13493)
    2009-09-11  13:37
  4. 2009. szeptember 11. 14:2313498.

    Bocsanat, azt elfelejtettem irni, hogy a XX., keruletben, Erzsebeten lakunk.

    Tehat biztosan igenyel majd nemi szervezest es segitokeszseget egymas reszerol, hogy minel tobben el tudjatok jonni. 

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (13494)
    2009-09-11  13:48
  5. 2009. szeptember 11. 14:2213497.

    Sziasztok!

     

    Már megint alig érlek utol benneteket!

     

    Tegnapi napunk végül egész jól telt..éjje csak egyszer keltünk, aztán ébredt 6-kor...és nem karat visszalaudni és mérges is lettem, mert ilyenkor meg Apa elkezd készülődni, kávé, tusolás, számítógép...és ha ez alatt próbálom visszaaltatni még csukot ajtó mögött sem nagyon sikerül...szóval mivel feszült voltam...sztem megérezte és nem akart aludni...pedig én annyira de annyira kómás voltam...aztán végül Apa altatta el...és aludt 9-ig...

     

    sajna még mindig szívni kell az órrát, pedig tegnap délután óta nem is kellett...ma viszont kicsit vérzett is...már annyira sajnálom...én is könnyes leszek...de annyira tele van szegénynek és tudom milyen rossz érzés...remélem mostmár lassan túlleszünk rajta...

     

    mi vasárnap szüretre megyünk, a Bakony lábához a férjem nagyszüeihez...szép környék, sztem ellesz Hanna a kocsiban...de nekem nagyon, de nagyon nincs kedvem a társasághoz...inkább lennék most itthon velük hámasban...de majd meglátjuk milyen lesz.

     

    Mostanában gyre jobban idegesít Anyós...egyszerűen nem bírja kényelmesen fogni Hannát...10 másodperc után sír szegénykém, mert akkora hasa meg melle van, hogy vagy elöl vagy hátul, de C-ben görbül a gyerek...annyira rossz nézni és mivel önző mindig csak fogja, még akkor is ha sír...pedig MINDIG sír...nem tudom mikor lesz már ennek vége, mert kezdek besokallni...aztán meg Hannát felzaklatja és jön a "jó akkor menj vissza Anyához" szöve és nyugtathatom, meg törölhetem a könnyeket. Meg folyamatosan puszilgatja...áááááááez se tetszik....minek egy 2,5 hónaposan állandóan nyalni falni..elég legyen az, ha én vagy az Apja puszilgatja...

     

    Tudom gonosz vagyok, de nagyon zavar ez az egész, nem tudom miért...sose voltunk azok a világi nagy barátnők...de gondunk sincs egymással...más az értékrendünk, és máshogy élünk, de ebből még sosem volt konfluktus...de amióta Hanna megszületett Heti két KÖTELEZŐ látogatást ő kikövetel magának...csak nem tudom miért..mikor az én Anyukám 3 hetete látja az unoáját...mégse követelőzik...

     

    na eldugulok...csak rossz kedvem van...biztos mert rossz az idő

    előzmény:
    Chrissy8000 (13494)
    2009-09-11  13:48
  6. 2009. szeptember 11. 14:0313496.

    Na panaszkodtam, hogy Szabi tegnap milyen keveset aludt, hát most bepótolja! Fél 12-kor aludt el és még mindig mélyen alszik! Pedig már itt lenne a köv. evésének az ideje (és az elmúlt órákban akartam sétálni menni vele. De ez így eltolódott...

    Gondolkodtam mit főzzek ma, már-már ott tartottam, hogy mekis vacsi lesz (ha apa elvisz minket), de most a zöldbabfőzelékkel elgondolkodtattál Zara, mert ahhoz minden van itthon :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 11. 13:5313495.

    Ludmo,

     

    Ti mikortol kezdenetek a babauszast? Tami holnap lesz 3 honapos es jovoheten kapja meg a 3 hos oltasokat csutortokon. Igy mi talan jovohettol, mennenk. A 9-10-ig idopont elvileg jo, bar Apa szeretne szombat reggelente megint Squasholni es az 8-tol van Budaorson, igy lehet, hogy az egyel kesobbire kell majd mennunk. Ti tudtok esetleg akkor? De meg nem biztos, meg atbeszeljuk a dolgot.

    Ami nem derult ki szamomra egyertelmuen, hogy mennyibe is kerul egy alkalom?

     

    Udv, Chrissy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 11. 13:4813494.

    Babazsur!

     

    Korabban mondtam, hogy szeptemberben szivesen leszek az elso babazsur vendeglatoja, szereny hajlekunkban. Ugy emlekszem, tobben lelkesedtetek az otletert, igy gondoltam ne is varjuk meg a rossz idot, meg elotte tartsuk meg, igy konnyebben kozlekednek azok is akik gyalogosan (BKV-vel) jonnenek. 

     

    Tehat gondoltam egy napot szeptember utolso teljes heteben. Mondjuk a 23-a szerda? 

     

    Kerlek irjatok meg ki az aki szimpatizal az otlettel es szivesen jonne! Igy en is latom, kb hanyan lennenk, illetve akik esetleg messzebbrol jonnek, es csak nehanyan autoval, ossze tudnak allni.

    Meg segitsetek abban, hogy hany orakor lenne praktius, mert nekunk pl. nincs fix napirendunk, fix alvas ido meg plane nem, szoval mi szivesen alkalmazkodunk a tobbseghez. 

     

    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 11. 13:3713493.

    sziasztok,

    Tami ma megint nem nagy alvo. De 20 perc, most megin telringattam a hordozoban de visszaebredt 20 perc utan. most ringatom ujra, hatha csak felriadt valamire... Jo lenne egy ora legalabb, csinalnek ezt azt.
    fozes: Hat en hetek ota nem fozok, valahogy ezekkel az alvasokkal, meg fel ora ellevesekkel nem megy. Hetvegen jottek a sogoromek es veluk jottek a sogornom szulei is(mivel naluk laktak a sogorek, sokat voltunk naluk mi is korabban, aranyosak nagyon, kuldtek mar ajandekot Taminak es hat kivancsiak voltak ra). Ok olyan igazi videkiek, vasarnapi ebed szigoruan, fozessel telik a fel nap. Es mondta is a sogornom Anyukaja, hogy ne zavarjon, hogy itt vannak, csinaljam nyugodtan a dolgom, fozzek vagy amit kell. Mondtam, nem fozok, nem szoktam mostanaban.... Neztek ram nagy szemekkel.
    Delutan aztan csinaltam rantott sajtot, de csak ugy merek neki allni, ha valaki itt van, kulonben ott maradna felbe az egesz dolog esetleg.
    Azt hiszem jovohetre rendelek is kajat, mondjuk harom napra, es a maradek ketton meg valami egyszeru dolgot eszek itthon, vagy a melyhutobol, vagy valahol utkozben ha csatangolunk.
    Timi, Zara: Mult heten nekunk is ez a "visszafejlodes volt" de egy hetig tartott csak. Szerintem egyertelmuen a nappali 4 oras evesre atallas mellektermeke volt.  Kitartas, biztosan nalatok is elmulik lassan.
    En most ra is jottem, hogy mivel Tami nem eszik ilyen 150-180-akat egy-egy eveskor mint itt sokan masok, meg egy jo darabig nem fogja ataludni az ejszakat teljesen, mert az egy ejszakai eves (3-4 korul) meg kell neki ahhoz, hogy meglegyen a napi mennyisege. De nyilvan majd idovel szepen odaer.
    100 forintos turi: Felhivtam a not aki csinalja, es hetfon lesz Nagymaroson reggel 8-tol, csutortokon pedig Váchartyán-ban, szinten reggel 8-tol.
    En azt hiszem megyek hetfon. (Azt meg nem tudom Tami hogy lesz el mig en valogatok, de majd csak kibirja)

    Kata es Letty nem jottok? Legalabb latnank a babakat!

     

    xxx, C

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 11. 13:1713492.

    Szia Timi,

     

    Voltunk mar a varban a fesztivalon, de tavaly nem. Altalaban baratokkal megyunk, most is igy tervezzuk. Ugy emlekszem kicsit igenyesebb mint az Etyeki, jobban egy helyen van minden. Az Etyekiben pedig pont az tetszett, hogy ott korbe setaltuk a falut kozben, igy volt levezetes.

     

    merleg:pont igy vagyok, mindig elcsabulok. most megmertem a delelotti evest, 2 mellembol evett 130-at.  de mar regen volt ilyen, hogy at kereckedett a masik mellemre... Mint ha ezzel a 4 oras menetrenddel, lelassultak volna a cicik.

     

    előzmény:
    haizer_timea (13486)
    2009-09-11  11:58
  11. 2009. szeptember 11. 13:0113491.

    és az a fura ezzel az alvással, hogy már tudtunk olyat, hogy este fél10-től kb reggel 5-ig, na és azzal nagyon kibírtam volna békülni

     

    a tésztát imádom viszont nálunk tutira kellene hozzá husit készíteni, mert párom a hús nélküli kaják végén mindig megkérdi: és enni mit fogunk? viszont tejérzékeny vagyok, és bár óvatosan szoktam ilyeneket is főzni, azért szívből nem kajálhatok be effélékből, mert aztán ... paradicsomos tésztát van hogy hetente többször is  eszünk, mert a nagyfiam nem tudja mennyit egyen belőle annyira szereti, apának meg mindig van benne husi is

    de most végül zöldbab főzelékre szavaztam, és majd sütök mellé a fiúknak kolbit... na azt hiszem most ég le...

    előzmény:
    haizer_timea (13489)
    2009-09-11  12:37
  12. 2009. szeptember 11. 12:4913490.

    Kaptam a liberoklubtól e-mailt:

     

    Ha Interspárban veszel Libero megapack-ot, kapsz hozzá ajándékba egy Nivea Baby soft krémet. 

    Az akció szept. 10-23-ig ill. a készlet erejéig érvényes. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 11. 12:3713489.

    Zara:Igen én írtam a visszafejlődést!

     

    Na akkor nem csak mi vagyunk így,már azt hittem ufók vagyunk, mert itt a fórumon mindenkinek olyan rendesen alszik a babója.

    A mi éjszakánk este fél 9 kor szopi, alvás majd fél 12, 4, kelt 6 kor de csak fél 7 kor adtam neki megint!Azóta 30 percet aludt csak Máté.

     

    Kaja:Csinálj valami tésztát, én azt szoktam ha nagyon nincs kedvem- időm rá.A tészta kifő aztán tejföl, sajt rá, vagy paradicsomszósz!

     

    előzmény:
    z-a-r-a (13487)
    2009-09-11  12:01
  14. 2009. szeptember 11. 12:0413488.
    sztem a mai nap, vagy még éjjel lehetett volna... észre fogod venni úgyis ha fáj a pocija, ha meg nem, legközelebb is próbálkozhatsz a sárgaborsóban, lencsében pl rengeteg a vitamin, kár kihagyni, ha nem érzékeny a pici, ő is csak nyer vele
    előzmény:
    Elefanni (13485)
    2009-09-11  11:39
  15. 2009. szeptember 11. 12:0113487.

    dudukly, kozmis: kösz a válaszokat!

     

    a bababörzét lehet felvetem a védőnőnek (a miénk nagyon rendes), sztem jó ötlet. mi nagyon sok ruhát ajándékba kaptunk, így valamiből tök sok van, vmik meg hiányoznak... egyszerűbb meg olcsóbb lenne itt helyben...

     

    a talpmasszőr ... odáig nem bírok leutazni...

     

    htimea: csatlakoztunk hozzátok a visszafejlődésben (te írtad ugye? csak emlékezetből nyomom...) ma éjjeli szopik: 11,02,04,06... ma azt hiszem boltba sem megyek, mert úgy nézek ki mint egy zombi ... pedig próbáltam lerázni csicsikával, meg cumival, nem ment, tök komolyan éhes volt mindig ...

     

    de: azokból amit ma összegondolkodtatok csinicsaniék kapcsán összedobtam egy akciótervet  remélem bejön...

     

     

    főznöm kellene

    csak enni szeretek , nálunk apa a konyhás, de most külföldön van ... én meg tegnap óta szendvicseken vagyok de már a fülemen jön ki... de annyira csak magamnak készíteni valamit... de muszáj lesz, mert ilyen vagyok amikor nem eszem rendesen  

    babafotók mindegyik zabálnivaló...

     

    (na asszem húzok mert már mindenről a kaja jut eszembe )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (13469)
    2009-09-11  09:27
  16. 2009. szeptember 11. 11:5813486.

    Sziasztok!

     

    Na a mérlegre én is végképp berágtam

    Tegnap kíváncsiságképpen lemértem, mert már nagyon régen néztem mennyit eszik, az éjszakai kelések végett is kíváncsi voltam, nem e a kaja kevés neki.

    Tegnap jó kiadós kajcsi után:-Ami azt jelenti, hogy 15 perc folyamatos szopi, majd még pihi után bele- bele szívott a cicibe még vagy fél órán keresztül.-, na így lett 60 gramm Újra ráraktam a mérlegre, akkor 100 gramm, szuper, na akkor most mennyi???

    Reggel szintén mértem, most 50 gramm, utána viszont akkorát rottyantott a drágám, hogy rucicsere lett a vége!

    Szóval szerintem nem ehetett 50 et ha utána akkorát rottyizott nem??

    1 hét alatt egyébként olyan 150 et híztunk, szóval végképp befejezem a mérést, csak néha csábít, de mindig megbánom.

    A babák nagyon szépek, mind egytől-egyig!!

    Chrissy:Voltatok már ezen a borfesztiválon?? Gondolom a várba mentek!Mi is gondolkodtunk rajta, mondjuk mi az Etyekire mindig megyünk az nagyon jó, ott szoktam fincsi kecskesajtot venni

    DE a várban még nem voltunk.

     

    Timi+Máté

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 11. 11:3913485.

    Sziasztok!

     

    Csinicsnai: Rékám is 4-szer eszik már általában,alkalmanként átlagban 120-150-et.6:00,10:00,14:00,18:00 (plussz-minusz fél óra.) Fürdetés előtt megetetm,7kor fürdés,mert nem lehet vele ilyenkor bírni.Fürdés után pedig még szopizik,de nem túl nagy mennyiséget és úgy rakom le az ágyba 3/4 8körül.És általában elvan így reggel fél 6-ig.

    Én sajnos csak naponta 2szer tudok szoptatni,reggel és este,mert a mensim miatt még kevesebb tejem van.Napközben meg tápit kap.

     

    Tegnap nagyon fincsi lett a sárgaborsófőzelékem. Szerencsére maradt mára is.Apának is nagyon ízlett,pedig ő aztán nem nagyon csipázza az ilyesmiket

     

    Kérdés: az mennyivel a kajálás után jön ki a babán,ha nem bír valamilyen kaját a pocija?Pl. ha én tegnap 5körül sárgaborsófőzeléket ettem,mennyi idő múlva fájna a hasa,ha nem bírná?

    Szerintem nem lesz gond,mert amúgyis pürésítve van a főzelék és a héja puffaszt ha jól tudom.Viszont reggel óta jó egészségeseket pukizik

     

    Végre kisütött a nap.

    előzmény:
    csinicsani (13481)
    2009-09-11  11:15
  18. 2009. szeptember 11. 11:3413484.

    A KISPASIK nagyon helyesek, lesz kikből válogatni udvarlót a láynomnak!A KISCSAJOK meg nagyon szépek! Örülhetnek a fiúcskák! És mind nagyon cuki, ölelni való kis husi! Téééényleg!

     

    Csak, h le ne maradjunk teszek fel én is képet a lassan 3 hónapos leánykámról. Na majd legközelebb, most látom, h az újabbak még nincsenek a gépre töltve. Végre van igazi vigyorgós is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 11. 11:2913483.
    Sziasztok lanyok,

    Doeril: En sem szoktam fejni, csak most par napja egyszer-egyszer a jobb mellemet, hogy ott kicsit noveljunk.
    Ghandi: Szabi nagyon edes, es nem duci, igazi kisbabaformaja van. Es milyen nagy labacskai! Taminak is nagyok a labai, olyan mokas.
    Csinszka is nagyon edes a kis zold rucijaban.
    Bogi baba is nagyon helyes.
    Ebi: Nagyon jo a markoval kozos kepetek.
    Everlasting: Ti babotok is nagyon szep.

    Na most, h kibokoltam magam, megyek is. Valahogy nem jut eszembe semmi.
    Elvileg ma kimegyunk a borfesztivara, de gyakorlatilag eleg carul nez ki az ido. Vajon esni is fog?
    Hetvegen vendegjaras lesz nalunk. Ez olyan jo is meg nem is dolog.

    xxx, Chrissy & Tami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 11. 11:2713482.

    Szia!

     

    Én kihúznám az esti 6 órás etetést, aztán meglátod, felkel-e még aznap vagy majd csak hajnalban. Érdekes, nálnuk nincs alvás már 6 után. Vagy csak nagyon ritkán és csak nagyon rövidke. Így este 6-7 közt eszik és utána még fürdés után 8 felé megint egyszer. Persze ekkor már kevesebb van a ciciben, így nem egy teljes adagot eszik, de arra elég, hogy hajnalig kibírja...mostanában 5-ig is van, h kihúzzuk.

    előzmény:
    csinicsani (13466)
    2009-09-11  08:55
  21. 2009. szeptember 11. 11:1513481.

    Susy , mi ma töltöttük a 15 hetet, és 14 hetes koráig szopizott is.Tápszert most cseréltünk Humana Ha-ról Milupa Aptamil Ha-ra. A humanaból még kevesebbet evett, mert az sűritve van keményitővel, és ronda zöldet kakilt.Én Erdélyben lakom, Marosvásárhelyen.

     

     

    ...lépünk sétálni...

    előzmény:
    susy09 (13477)
    2009-09-11  11:11
  22. 2009. szeptember 11. 11:1513480.

    ZANY!

    Én is ezt próbálnám. Próbáljatok elmenni babakocsizni, amikor kezdi a nyüszit és még nagyon nincsen kaja idő! Hátha bealszik vagy legalábbis jól elvan és tudod húzni az időt és akkor jól bekajál a legközelebbi szopinál...

    előzmény:
    csinicsani (13444)
    2009-09-10  15:25
  23. 2009. szeptember 11. 11:1213479.
    Csinszka is pont ilyen szopis volt 15 perc volt a maximum amugy legtöbbször 10 perc alatt végzett.
    előzmény:
    ghandi (13475)
    2009-09-11  10:58
  24. 2009. szeptember 11. 11:1113478.
    ja és milyen tápszert használatok? mi is már csak tápszerezünk sajnos
    előzmény:
    csinicsani (13476)
    2009-09-11  11:10
  25. 2009. szeptember 11. 11:1113477.

    csinicsani: akkor szinte úgyan úgy alszanak és esznek a babáink Tökre élvezem h napközben foglalkozhatom vele, persze néha jó volna ha alukálna, és éjjel meg alszunk!

     

    már előre félek a foracskánál mi lesz!

     

    Ti merrefelé laktok? ja és mennyi idősek is vagytok?

    mi most vagyunk 10 hét és 3 naposak

    előzmény:
    csinicsani (13473)
    2009-09-11  10:42
  26. 2009. szeptember 11. 11:1013476.
    Igen , ezt irigylem , amig Csinszka is csak szopott annyira jó volt hogy nem láttam a mennyiséget.Amúgy valaki irta az éheztetést, jelzem nálunk szó nincs ilyenről hanem inkább arról hogy néha úgy néz ki én tömöm és neki nem kell...
    előzmény:
    ghandi (13475)
    2009-09-11  10:58
  27. 2009. szeptember 11. 10:5813475.
    Hát arról, hogy mennyit, fogalmam sincs :) Egy cicinyit :) Születése óta egy-egy etetés átlagosan 10-12 percig tart. Gyorsan, erősen szívja :)
    előzmény:
    csinicsani (13474)
    2009-09-11  10:43
  28. 2009. szeptember 11. 10:4313474.
    Ja Ghandi akartam kérdezni , hogy mennyiket eszik egy alkalommal Szabid ?
    előzmény:
    ghandi (13472)
    2009-09-11  09:47
  29. 2009. szeptember 11. 10:4213473.

    Sziasztok, köszi hogy próbáltok agyalni helyettem is , ezért szeretem annyira ezt a fórumot mert soha nem érzem egyedül magam a gondjaimmal

     

    Ghandi nem én ritkitanám hanem babám nem éhezik meg hamarabb, én szivem szerint maradnék az ötszöri kajcsinál (valószinű maradok is) .Te babád szopizik , enyém már csak tápszert kap, ez valószinű jobban megtömi a hasát (a dobozon is 5 étkezést tüntet fel)

     

    Susy, ha 4 óránként eszik akkor nagy átlagban 120-160 között, de ha picit több idő telik el akkor 180 ml-t is bevág.

    Aludni alszik este 9.30-tól reggel 6-ig amikor is eszik és alszik szó nélkül reggel 9-ig. Hizni az utóbbi héten is jól hizott :270 grammot.

    Álometetés : arra gondoltam én is hogy nem etetem meg délután hatkor , mert ilyenkor általában még nem éhes és csak 100 ml-ket eszik meg , hoagyom hadd kérje ő amikor megéhezett (kipróbáltam ez 7 körül szokott lenni), majd este 23.00 óra körül álometetem.A fiam kitűnően evett álmában , vele nem volt gond , de csajszim ha bealszik akkor szevasz, még enni sem tudom felkelteni...de ma azért kipróbálom ezt , vagy pedig a Dudkly által ajánlott nappali kaják sűritését....beszámolok majd mennyire voltam sikeres

     

    Kozmis , a ruha az Egyesült Államokból volt hozva, van egy csajszi aki hozat nekem onnan ruhákat a babóimnak és nagyon szépek , tartósak és jü árban is vannak.Én is imádom ezt a zöld ruhácskáját

    előzmény:
    ghandi (13472)
    2009-09-11  09:47
  30. 2009. szeptember 11. 09:4713472.

    Jó reggelt mindenkinek!!!   

    Most harmadszorra is nekiesek ennek a hsz-nek mert folyton kikapcsolt a gépem  lehet új aksit kéne vennem bele  

     

    Ebi: tegnap elfelejtettem írni, hogy manócskáink épp 100 naposak voltak!!!   

    Nagyon szépek vagytok Márkóval  

    Everlasting:  édes a babucid! Imádom a kis fitos orrát  

    Csinicsani: napi 5 evést még ritkítanál? Az én Szabim még mindig 7x eszik, nagyon ritka (heti 1) hogy csak 6 evés van egy nap. Mondjuk látszik is rajta   

    Bababörze: majd én is körülnézek itt nálunk (védőnőt megkérdezem), hátha itt is van ilyen "magánakció". Nekem nincs kedvem ezért egy egész napra kimozdulni.

     

    Tegnapi napunk: nem mentünk levegőzni, mert az előző napi kenguruzást mindkettőnknek ki kellett pihennie. Gondoltam majd ejtőzünk egész nap.

    Ehhez képest reggel 7-10-ig kukorékolt (8 után már ordított ha visszatettem a kiságyba, csak kézben volt el), 10-11-ig aludt, 11-kor evett, majd fél 12-től 2-ig aludt. Ezt követően du. 2-től este fél 10-ig ébren volt!!!! Pedig a fürcsi utáni etetésbe bealudt (8-kor), de ahogy letettem kipattant a szeme, és hisztizett, ha otthagytam. Így kihoztam a nappaliba, és nézte velünk a Barátokközt-öt. Fél 10-kor vittem be, mert akkor már itt is nyűglődött, és ekkor végre elaludt. Pedig eddig nem volt gond az alvással. Nem tudom mi lehetett  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. szeptember 11. 09:3713471.

    jó reggelt!

     

    csinicsani: tök jó h már 4 óránként esztek. hát ez jó kérdés . én azt mondom h amikor az én babám kér és már nagyon hisztis akkor én adok neki! én így tennék nálad is! ha nem kér nem kell adni neki. Ő úgy is jelez ha éhes! Persze ha ezzel éjel felkel mert éhes akkor folytatnám ezt az időintervallumot amit leírtál. viszont ha nem kell fel akkor nem éhes és jó igy neki a 4x étkezés! Mennyiket eszik 1 étkezés alatt?

     

    Én lányom még kb. 6x eszik egy nap most már átlagosan olyan 130 grammokat! (ma reggel 160-at ) viszont 3 óránként sőt...van h 2,5 óránkét kéri de ez már ritkább szerencsére!

     

    Nappal nemigen alszik max ilyen 20 percre 2x - 3x. viszont cserébe éjjel 9-től reggel 6-ig - 7-ig alszik!

     

    mai rerkordunk: este fél 9-től reggel fél 8-ig!

    előzmény:
    csinicsani (13466)
    2009-09-11  08:55
  32. 2009. szeptember 11. 09:3313470.
    Jajj! kár volt meghallanom a rádióban, hogy most szombat este 7-kor Soma lesz a vendég Szegeden, a Virág-palettában (Dorozsmai út 51), mert már azon agyalok, hogy tudnánk elmenni Apával (nő- férfi kapcsolat a téma), meg lesz tarot, kineziológia, szóval jó pár dolog, ami engem érdekel(ne)...Hátha összejön:)rnZsurmi még 5-6x eszik egy nap, de szerintem, ha elcsúsztatod az esti 18 körüli etetést, akkor legfeljebb reggel picit korábban 4-5 körül kér majd hamit...Én sem szeretem "éheztetni" a babát, de annál nincs rosszabb, mint mikor nem éhes még igazán (és csak fél adag kaját eszik), azután 1 óra múlva újból kér, mert persze nem lakott jó, és így fél nap etetésekkel telt..Ezért én etetem 5 körül, 8, 11.30, 14, 18.30. körül- ez már egy jó ideje így szuperül működik. (nem értek egyet az orvossal, aki szerint nem szabad éjszaka ennyi időt hagyni, mert leeshet a vércukorszint- első Babánkat is hiába kínoztam az ébresztgetéssel, nem evett igazán sokat) Viszont megjegyzem, mivel rossz evő volt 8-10 hónapos korában igencsak bevállt az "álometetés"- amikor is 22 körül picit megébresztve a cumisüveggel- félálomban megette azt az adagot, amit este fürdés után sehogy nem akart elfogadni..Így aludt reggel 6-7-ig, és 22 még nem volt olyan későn, ált. ébren voltam- sokkal jobb volt, mint hajnali 4-kor kelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 11. 09:2713469.

    Sziasztok!

     

    Hát hogy milyen gyönyörűek és formásak a bébik!!!!  

    Csinicsani: hol vetted ezt a tündéri zöld ruhát, annyira tetszik és olyan régóta szertnék én is zöldet alíznak!!!!!!!

     

    ghandi: te is jól nézel ki komolyan és tényleg olyan a fotón a babód, mint egy játékbaba!

    zara: a talpmasszőrhöz bárki mehet, az enyém pécs környéki, ha kell az elérhetősége, priviben megadom...amúgy ma már az orrom se folyik.

    Most elmegyünk gyorsan boltba, később még benézek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 11. 09:2013468.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Köszönjük a köszöntéseket!

     

    Azt hiszem ma nekem is kell egy kis pihenés. Valamelyikőtök írta, hogy Dórika lehet azért nyűgös, mert jön a fogacskája. Nem lenne még kicsit korai?? Az éjjel szinte semmit nem aludtam, mert tegnap még este is olyan kis fura volt, aztán minden mozdulatát lestem.  De a körülményekhez képest jól telt az éjszaka. Csak most meg én alig látok a fáradtságtól. Sebaj, úgyis esős idő van, a ma délelőtti séta úgy látom elmarad. Inkább itthon pihenünk.

     

    A mérleggel kapcsolatban: nem használom. A védőnő is lebeszélt róla (gondolom tapasztalat), hogy minek méricskélném folyton, elég a tanácsadásokon szembesülni a kilókkal

     

    A képek gyönyörűek, illetve hát a babókák  nameg a mamókák is  

    Van pár fotónk nekünk is Dórikáról, ha egy picit több időm és erőm lesz, keresek nektek. Fiús mamák figyeljetek

     

     

    Azért remélem holnapra jobb idő lesz, azt a városligeti kutyás progit már nagyon beizzítottam, nagyon szeretnénk kimenni.

     

     

    Ha nem jönnék ma már, akkor kellemes, betegség- és nyűgösségmentes csodaszép hétvégét mindenkinek!

     

     

    Ja, az almákból és körtékből tegnapelőtt isteni lekvárt sikerült rittyentenem! Köszi a tippeket, ez bejött!

    Na megyek, mert menten eldőlök...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. szeptember 11. 09:0813467.

    Sziasztok,

     

    tegnap nekem is megérkezett  a libero minta.

     

    Nagyon édeasek a gyerkőcök, nekem is meg kellene öökíteni a háromhósat, de nem jutok odáig...

     

    Zara a bababörze itt úgy van, hogy az egyik anyuka nagyon buzgó, baba-mama klubot is vezet és havonta 1 szombat de-re elkéri a művház egyik szobáját, kiplakátolja a mamás helyekre (védőnő, orvos, ovi, bölcsi, bolt) és aki eladni akar előre jelentkezik, aki meg nézelődni az odamegy a megadott időpontban.

     

    Doeril, nem fejek, csak ha nagyon feszít vagy csomósnak érzem, de ez igen ritka. Akkor kézzel meleg zuhany alatt megmasszírozom és annyi. Illetve most, hogy szörcsög, egy kis pohárba fejel orrcseppnek valót (szintén kézzel, fél deciért nem szedem elő a mellszívót).

     

    Csinicsani, én örülnék, ha a 4 órás etetés állandósulna, de most valószínű fáj a torka és azért kér megint gyakrabban enni.  A nagyobb gyerekeknek (meg ideális esetben a felnőtteknek is) is 5 étkezést javasolnak (3 nagy és 2 kicsi), én nem állnék át 4 kajálásra, inkább ha lehet a nappalit sűríteném és az estit nyújtanám (bárcsak ott tartanánk).

     

    Szép napot!

     

    Márta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. szeptember 11. 08:5513466.

    Jó reggelt mindenkinek !!!!

     

    Ebi , nagyon szépek vagytok a képen

     

    Olyan jól aludt a manóm hogy én költöttem őt reggel 6-kor enni , és aztán egy mukk sem volt és már aludt is .

     

    Kérdés : Van akinek már 4-szer eszik a babája? Mert van úgy hogy Csinszka nem éhezik meg 4 óránként és ilyenkor eszembe jut , hogy talán már csak 4-szer szeretne enni.Eddig nagyjából igy néz ki a napirendünk : 6.00,10.00,14.00,18.00,21.30 , persze kisebb -nagyobb csusztatásokkal . De az esti 6 órás evésére ritkán éhezik meg , viszont ha azt kihuznám este 7-re akkor maradna 4 evéssel mert biztos akkor fél 10-kor nem enne.Szóval elég tanácstalan vagyok . Ötletek ?

    előzmény:
    everlasting (13464)
    2009-09-11  08:40
  37. 2009. szeptember 11. 08:5013465.
    Képek:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. szeptember 11. 08:4013464.
    Olyan édik a babák a képeken, éa a közösekből meg (anyucijukkal) sugárzik a harmónia! Nagyon szépek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. szeptember 11. 08:3613463.
    Sziasztok!Köszi a válaszokat a bab-expó-ra. Így legalább már értem, miért hangsúlyozták ki több helyen is, hogy max. 1-2 új darabot árulhat az anyuka, különben rendes standot kell bérelnie.Hát én nem vagyok ilyen élelmes- eszembe se jutott volna, hogy nagykerből felpakolva menjek eladni- én tényleg csak pár kinőtt holmiból szerettem volna némi pénzt összegyűjteni.Szóval köszi, h megírtátok, így legalább nem sajnálom annyira, h nem tudok elmenni, és nem égek a sok puccos cucc között a használt babarucijaimmal. Nincs is aaaaannnyira sok, mert valamikor (a távoli jövőben) szeretnék még egy Babót, szerencsére Apa nem zárkózik el teljesen a dologtól...rnSzép napot Nektek! Itt borult csúúúúúnya idő van, most nem tudunk menni sétálni:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. szeptember 11. 08:3313462.

    Jó reggelt!

     

    Babák gyönyörűek! Zany Hannától elolvadtam! Én is imádom nézniMárkót alvás közben!

    Zany: dobd ki a mérleget! Velem volt ilyesmi mindt most veled... állandóan mértem az első hónapokban, aztán egyszercsak  elkezdett 30-40ml-et enni 40perc alatt!!!! Totál kiakadtam hogy nem eszik, de ő tök nyugis volt, jól érezte magát, kakapisis volt... Úgyhogyszáműztem a amérleget és csak heti egyszer mértem... hízott is 200-300grammokat

    tejgyűjtőkagyló: én nagy használója voltam, ezt a tejet fagyasztottam le mivel fejni nem szoktam... de most már nem csöpög annyi mint korábban. Nem panasz ez, mert tejem van, márkó mindig jól lakik és ez a lényeg

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. szeptember 10. 22:2413461.

    Ghandi te is és babád is aranyosak vagytok , elfogadjuk az udvarlást , imádom a kis pucásod hurkáit

     

    Susy : képletesen üldögél...vagyis el van egymagában

    előzmény:
    ghandi (13460)
    2009-09-10  22:19
  42. 2009. szeptember 10. 22:1913460.

    Köszi a bókokat lányok   bár én nem a legjobb formámat hozom a képen  egy tizessel többnek látszom, és többnek is érzem magam  

    Csinicsani: nagyon édes ez a harisnyás kép!!!!  Udvarolhatunk majd Csinszkának?  

    Susy: Bogicád is nagyon édes!!! Nézd a kis hely jó oldalát: mindig ott van a közeledben  Én Szabit egy játszószőnyegre szoktam letenni Szabit, van hogy 2,5 órát is elvan rajta, de van hogy 10 percet sem, mert inkább velem szeretne lenni. Ha nincs más dolgom, bevallom nagyon jól esik, hogy szüksége van rám. Ha van más dolgom, akkor persze kicsit másképp érzem   

     

    előzmény:
    susy09 (13457)
    2009-09-10  21:38
  43. 2009. szeptember 10. 21:5613459.
    üldögél? sajna nekem ilyen nincs pedig tuti tök jó lenne. nincs helyünk, mert jelenleg még apósomnál lakunk és igy is 1 pici szobában vagyunk 3-an!
    előzmény:
    csinicsani (13458)
    2009-09-10  21:52
  44. 2009. szeptember 10. 21:5213458.

    Köszi susy a te babód is nagyon aranyos, amúgy ez a "játszó" ágya a kicsinek amiben napközben üldögél a nappaliban

    előzmény:
    susy09 (13457)
    2009-09-10  21:38
  45. 2009. szeptember 10. 21:3813457.

    ghandi: milyen nagy szemei vannak! Nagyon édesek vagytok a képen!

     

     csinicsani: de édes ahogy ott fekszik! Ez tényleg csajos kép! Tök jó h ilyen sok színes játék veszi körül!Gondolom le is foglalja mágát egy időre  

    előzmény:
    csinicsani (13454)
    2009-09-10  21:22
  46. 2009. szeptember 10. 21:2513456.
    és még egy kis pofika
    előzmény:
    csinicsani (13454)
    2009-09-10  21:22
  47. 2009. szeptember 10. 21:2213455.

    sziasztok

     

    hoztam egy képet Bogicámról!

    Olvaslak ám titeket csak írni nincs időm mint ahogy most sem

    de ez már nemsokáig lesz igy utolérem magam! Vasárnap lesz a keresztelője utána már talán minden nyugi lesz!

     

    Gyönyörű minden baba!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. szeptember 10. 21:2213454.
    Tőlünk egy igazi csajos kép
    előzmény:
    ghandi (13453)
    2009-09-10  18:07
  49. 2009. szeptember 10. 18:0713453.

    Igen, már most tudja mi a dörgés  Apja persze azt mondja, minden látogatónak, ha pelusozás vagy épp fürdetés jön, hogy "most fizetős képek következnek" 

     

    De azért itt egy-két kép a pofijáról is !

    előzmény:
    zany (13451)
    2009-09-10  16:20
  50. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 10. 16:2013452.
    zany: szerintem dobd ki a mérleget. én mióta megnyugtatott a doki a pehelysúlyom. meg ugye hogy megtanult hasrafordulni pár napja a kiscsaj, már pörög  összevissza, egyre ügyesebben húzza be a játékokat, meg halad a mozgással ahova akar, nem érdekel a mérleg. a fiamról tudom, hogy akármennyit ehet egy gyerek, van az a tempó, amivel lemozogják akár. ha meg nem reklamál, jókedvű, van rendszeres kaki, kár izgulni tényleg. pedig karol baba ugye csak 4 és fél kiló. de hogy így belejött a mozgásba elfujták minden aggodalmam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. szeptember 10. 16:2013451.

    Gyönyörűek Szabi hurkái...azért látom a pucér képhez az arcát nem vállalta kiscsávó!

    előzmény:
    ghandi (13447)
    2009-09-10  16:05
  52. 2009. szeptember 10. 16:1713450.

    Igazatok van, megpróbálom magam leszoktatni magam a mérlegről...egyébként hétvégén hazamentünk és nem is mértem és komolyan...én is kiegyensúlyozottabb voltam...egy percig sem aggódtam, hogy evett-e eleget, viszont aludt 3 órákat délelőtt, meg délután...

     

    hoztam képet az én Tündérkémről!

    előzmény:
    ghandi (13446)
    2009-09-10  15:58
  53. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 10. 16:1613449.
    csajok vkinek ígértem vmi kupont. de nem emlékszem kinek, és melyiket. most bekattant, hogy basszus, postára kellett volna mennem! akinek ígértem, és nem jött neki posta, pls írjon privit!!!! légyszi. és elnézést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 10. 16:1313448.
    ghandi: mint egy jétákbaba! totál. de azért gondolom, hogy nem műanyagból van a gyerkőc jó hurkás
    előzmény:
    ghandi (13447)
    2009-09-10  16:05
  55. 2009. szeptember 10. 16:0513447.

    Mérésről jut eszembe, hoztam nektek egy képet Szabiról  

    Mielőtt bárki ducinak mondaná: naponta 7x eszik, mindennap (vagy max. másnaponta) kakil, és kizárólag csak anyatejet eszik... attól nem lehet elhízni, igaz??  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. szeptember 10. 15:5813446.

    Ebi, én is hasonlóan működöm, csak akkor fejek, ha Szabi nem teljesen szívja ki a tejcsit (heti 1-2 alkalom), és akkor is kézzel, mert a mellszívózás nekem nem megy  

    Zany: bőven elegendő hetente 1x mérni, bár a szakkönyvek ezt is csak 6 hétig javasolják (én még mindig mérem minden kedden, kedden született Szabi)

    Zara: engem is meglepett, hogy 4 óra telt el  Mondjuk közben felugrottam a Nagyimék lakásába (épp útba esett hazafelé) szopiztatni, meg tisztába tenni, nehogy hazafelé a villamoson hiszti legyen. Szóval ott kb. fél órát feküdt az ágyon, megvolt a pihi közben. 

    előzmény:
    ebi85 (13440)
    2009-09-10  14:35
  57. 2009. szeptember 10. 15:4113445.

    doeril: mi csak szopizunk, és én soha nem fejek, hiszek a kereslet-kínálat elvben és a babóra hagyom ...

     

    dudukly: milyen jó ötlet, h nálatok szervez egy anyuka bababörzét! és hogy müködik? fix árat adnak, vagy mindenki adja amennyiért gondolja? és hogy szervezi be az anyukákat?

     

    ebi:reggel nagyon jól esett a , köszi

    ragdolly: boldog hófordulót! 

     

    kozmis: ez a talpmasszőr másokat is fogad, engem érdekelne, ha ennyire  varázsló, inkább mint a gyógyszerek  

     

    ghandi: Szabi 4 órát bírta kenguruban , milyen jó fej, h így hagyott Titeket csavizni

    kivi: az ügyelet mit lépett a hasfájásra? vmi használható?

     

    cseppkő: boldog évfordulót Nektek!

     

    elefanni: gyere főzzél nálam is ... a borostyánt az ágya fölé is lehet akasztani és akkor elég egy kissebb kő...

     

    zany: én is dobnám a mérleget! minden babának vannak ilyen napjai de végülis nem volán menetrend, hanem egy gyerek  

     

    minden betegünknek gyors jobbulást!

     

    előzmény:
    Doeril (13439)
    2009-09-10  14:25
  58. 2009. szeptember 10. 15:2513444.
    Zany ha nem szeretnéd hogy ilyen gyakran egyen , akkor az egyetlen megoldás hogy amikor felkel egy 60 ml-s szopi után akkor próbáld meg kihúzni a következő kajálásig a min 2,5 órát.Az a 2,5 óra biztos nyűgi lesz de utána jó éhes lesz és biztos jól bekajál és igy szép lassan visszaáll a nagyobb adagokra.....vagy pedig dobd ki a mérleget
    előzmény:
    zany (13442)
    2009-09-10  15:10
  59. 2009. szeptember 10. 15:1913443.
    Zany: Szerintem dobd ki a mérleget!Én mondjuk sosem mértem, mindig csak a tanácsadáson tudtam meg mennyi a gyarapodás, de sose volt ok panaszra eddig. (Csak anyatejes.) Az én lányom is ilyen napjait éli mostanság, hogy 1-másfél óránként felkéretszkedik enni, aztán bealszik rajta, sírdogálva ébred. Aztán mikor jókedvűen ébred 3-4 óra is eltelik két kaja közt, majd mikor kifárad, sűrűsíti a kajákat. Viszont éjjel 8-9 órát alszik szünet nélkül. Persze reggelre a cicim jól be is feszül, rögtön megtelik a tejgyűjtő kagyló.
    előzmény:
    zany (13442)
    2009-09-10  15:10
  60. 2009. szeptember 10. 15:1013442.

    nekem hetente, vagy másfél hetente van olyan éjjel, hogy tovább alszik, ilyenkor felkelek fejni, mert már nagyon feszül, Aventes fejővel, de nagyon ritkán már tényleg...egész jól beálltunk...

     

     

    Viszont kérdésm lenne nekem is...ma meg tegnap kajánként ilyen 60ml-ket evett (ezelőtt120-150ml volt az adagja) ez szerintetk miért csinálja...az orra úgy néz ki rendben van, nem szörtyög...amúgy vidám...csak az a baj, hogy egyszer 3,5 óra telik el két kaja közt aztán eszik 60ml-t és óránként újra kér...amúgy tömni nem tudom, mert úgy beájul, hogy a száját összeszorítja, és bealszik...még böfiztetni is álmában tudom...ez tökjól hangzik, de fél óra múlva meg sír, nyűgös...és kezdődik minden elölről....

     

    az a baj, hogy így most nem tudok vele tervezni...elenni sétálni messzebbre, plusz mi lesz a tejemmel...be fog majd állni ilyen 60-akra és másnap meg kellne a szokásos 120 és csak nézhetünk...ti tapasztaltatok már hasonlót???

     

    vagy dobjam ki a mérleget??

    előzmény:
    Doeril (13439)
    2009-09-10  14:25
  61. 2009. szeptember 10. 14:3613441.
    Bilibancs, nálunk nagyon változó a kaja adag , 5 - ször eszik naponta , és kb. 120 -180 ml között van az egyszeri adagja.Megfigyeltem hogy úgy csinálja legtöbbször hogy reggel 6-kor kezd egy nagyobb adaggal(180 ml)-nyilván az éjszakai hosszú 9 órás alvása alatt megéhezik-aztán a következő kajcsikor kb 4 óra múlva csak 120-130 ml kell neki ,...és ezt igy váltogatja a nap során.Ha összeszámolom a napi adagja 680-750 között van.Igaz vannak rosszabb napjaink amikor alig érjük el a 600 ml-t , de már nem stresszelem magam rajta.
    előzmény:
    bilibancs (13409)
    2009-09-09  16:16
  62. 2009. szeptember 10. 14:3513440.
    Ém mem szoktam fejni, csak akkor ha nagyon nehezek, vagy érzek benne kezdődő csomót. de én akkoris csak kézzel és 5-10percig. nekem a mellszívó nem jött be...
    előzmény:
    Doeril (13439)
    2009-09-10  14:25
  63. 2009. szeptember 10. 14:2513439.

    Sziasztok!

     

    tesz-vesz/vatera: Én is próbálgatom ott eladni a rucikat, amik már nem kellenek, felesmás sikerrel. A kismama rucijaimat mind elvitték, a kislány szoknyáimat alig. Azért szeretem! A postai díjakkal nem vagyok még teljesen képben, de tanulok folyamatosan...:-)

     

    babakocsi/ültetés: A mi kocsink fektethetős sport kocsi. Még mindig fektetve használjuk és még mindig nagyon szereti Regi. rengeteget kocsikázunk, hisz azzal viszem többnyire a buszon a lányokat reggel az oviba/ suliba és du vissza. És ha jó idő van még napközben is sétálgatunk vele a környéken. Jókat alszik benne.

     

    ujj szopás: Mi nem adtunk cumit, illetve este az altatáshoz egyszer próbáltam, de nem jött be. A kezét (!) viszont szopizza rendesen. Még a hüvelykujját nem mindig találja meg, így inkább az egész öklét tömködi. Talán a foiga miatt is. Most is ezzel szórakozik, csupa nyál! Guszti! ...Jaaj..elaludt!Arccal a föld felé..megyek megigazítom...

     

    Alvások: Képzeljétek megint rekordot döntöttünk!!! 6 előtt nem sokkal ébresztett csak és este 9-kor már aludt!!! Egy héttel ezelőtt még nem gondoltam volna, h idáig jutunk ilyen gyorsan, hisz akkor épp tejnövelésben volt a drágám és hajnalban kétszer ébresztett enni!

    Tejcsi: mivel nemrég még attól féltem, h fogyóban van, most, h csak hajnali 5-6 körül kelnük az esti szopás után, elég sokat fejek ki. MÁrmint magunkhoz képest, mert  miután beindult rendesen a tejcsi, leszoktam a fejésről, csak akkor fejtem, amikor úgy éreztem, h kezd begyulladni. Most viszont megint fejek kétszer; egyszer az esti szopi után kifejem az összes maradékot és egyszer hajnalban fejek abból a ciciből, amiből nem szopott akkor. Nagyon dagik reggelre már a melleim. Akik csak szoptattok, Ti fejtek is? Mikor?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. szeptember 10. 14:1813438.

    Sziasztok!

     

    Végeztem a takarítással,a sárgaborsót is feltettem főni.

     

    A tegnapi babamasszázson tegnap kicsit bezizzent a lányom,elkezdett üvölteni az elején,mert rájött,hogy ő éhes.Persze otthon,amikor kínáltam nem kellett neki.Még jó,hogy vittem magunkkal tápit,így lényegében a babamasszázs nekünk evéssel telt.

     

    Nyaklánc: nézegettem én is a neten a borostyán nyakláncot,de én nem hittem volna,hogy ilyen drága.Egyébként láttam karkötőben is.Mondjuk én kicsit félek éjszakára rajta hagyni a nyakláncot,mert állandóan mocorog és elmászik,de vhol hallottam hogy ár lehet kötni a baba bokájához is és ott nem lehet baj.

     

    Mensi: képzeljétek lányok! Abszolút nem éreztem semmi hasfájást,görcsöt meg pláne nem,pedig nekem korábban brutálisan görcsölt a hasam,hogy sokszor még a gyógyszer sem segített.Most meg semmi. Remélem ez állandósulni fog és nem térnek vissza a görcsök.Igaz sok nőnek teljesen elmúlnak ezek a dolgok szülés után.

     

    Rékám most laszik,beájult már kaja közben.Remélem ki fogja bírni,amíg anya lenyom egy kis alakformáló tornát.

     

    Lehet,hogy csinálok görög körözöttet,mert a tejföl máig vagy holnapig jó.

    előzmény:
    gnokki (13437)
    2009-09-10  14:00
  65. 2009. szeptember 10. 14:0013437.

    Sziasztok!

     

    Everlasting: próbáld meg a teszveszt, Vaterát vagy valami hasonló aukciós oldalt. Én a teszveszen szoktam eladni a felesleges vagy kinőtt holmikat.

     

    Cseppkő: boldog évfordulót! Valószínűleg a front miatt volt nyűgös a babád, enyém gyerek is nehezen aludt el és csak ölben volt jó neki, igaz csak délután.

     

    Mi meg szépen visszafejlődünk Viki 3/4 3-kor ébresztett és elég nehezen aludt vissza. Már nem is emlékszem, hogy mikor kelt ilyen korán. Lehet, hogy megint egy fejlődési ugráshoz értünk és emelnem kell a kaja adagot. Ma még kivárom, hogy mi lesz de ha ismétlődik a dolog akkor emelés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. szeptember 10. 12:1113436.

    Sziasztok,

    Bilibancs: en neha talalomra belemerek, es furcsa, de Tami meg mindig 70-100-akat eszik. Es ugye mar atallt 4 oras evesekre, sot most megint csak egyszer kelt hajnal 4-kor... Nem tudom, hogy csinalja, de hizik folyamatosan...
    Everlasting: Ertem amit a bababorzes arusitasrol irsz. Nyilvan nem tud mindenki reggel menni aki vasarolni szeretne es tenyleg car lehet ha csak ures asztalokat talal.. Keress valakit/ket akik szinten arulnanak, de csak par orat es osszatok fel a napot.
    Dudukly: koszi a biztatast.
    Timi: latom nalatok meg tart a szenvedes ejjelente. Egyutt erzek veled.
    Ludmo: Tegnap elmentem a harisnya-zokni nagykerbe. Tenyleg nagyon jo aron voltak dolgok, neztem, hogy majd Apanak es nekem is vasarolok ott.Mondjuk a harisnyak amik a legkisebbek voltak, igy szemre meg mintha picit nagyok lennenek, de majd mosas utan megprobaljuk es kderul. Koszi a segitseget.

     

    Tegnap Tami is nyugosebb volt. Jo nem uvoltott egesz nap, de valahogy nem volt el es uvoltott volna ha ki nem talalok valamit mindig. Es nem is aludt olyan igazan nagyot, mondjuk egyszer aludt egy egesz orat. 

    Ma jobb kedve van, es nagyon jatekos. Mondjuk alvosnak eddig nem mondanam. Reggel 7-kor ebredt azota egyszer aludt kb 20 percet ugy, hogy elringattan a hordozoban. 

    Lanyok, hogy ez milyen fantasztikus erzes, hogy ramosolygok a kislanyomra es egybol egy ragyogo teleszajas, fogatlan vigyort kapok vissza.


    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. szeptember 10. 12:1113435.

    Sziasztok,

     

    valami nyavalya engem is kerülget , mert tegnap óta levert vagyok , fáj a  fejem és szédelgek.Ma kicsit jobb de bem sokkal.

     

    Látom mindenki próbálgatja az ülés-ültetést , nálunk is az van hogy az ölömben félig ülő poziturából felhúzza magát teljesen ülőbe, ilyenkor vidámakat sikong.Hátát szépen erősen tartja és a feje sem inog vagy bukik előre . (utánaolvastam és azt irják hogy csak akkor szabad ültetni akár ölben vagy babakocsiban ha már ül egyedül-na hát én ezt kivitelezhetetlennek tartom...)

    Babakocsink olyan hogy van rápattintható mózesrész , aztán meg "sportrész", ami a legalsó pozicióban sem vizszintes hanem olyanszerű mint a babahordozó, talán kicsit vizszintesebb(a gyártó 3-4 hós kortól ajánlja).Ebben imádja és úgy gondoltam rövidebb sétákra már ebbe tenném-mivel tartja oladlról nem folyik el oldalra - (ezért kérdeztelek benneteket),hosszabbakra pedig még marad a  mózeskosár.

     

    Ujjszopi, az igazság az hogy a 2 éves 8 hós fiam még mindig cumizik elalváskor, de van ovistársa aki már 3-4 éves múlt és folyton szopja az ujját napközben és bármilyen tevékenység végzése közben is. .A fiam csak az ágyban használja a cumit , ennek ellenére napközben nem falja be  az ujját , mint az ujjszopós társai.Az oviban pl mindig azok a lurkók betegszenek le inkább, akiknek a kezük folyton a szájukban van.Szóval én inkább cumi párti vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. szeptember 10. 11:3213434.

    Tegnap Ádámnak névnapi bulit tartottunk. Egész nap sütögettem, csináltam többféle sütit és pizzát is. A család már nagyon készül a hozzátáplálásra, anyukámtól szuper kanál-villa párost (Tupperware, tényleg nagyon jó) kapott. Ádám is jól viselte a bulit, ugyan fürdésidőre elfáradt, de a fürdés és a vacsi után még volt kedve játszani (egy zörgős zacsival,amibe az egyik ajándéka volt).

    A játszószőnyeg nálunk még mindig menő, mondjuk én hetente cserélem rajta a játékokat. Ma is felkötöttem néhány új állatot. Nagyon örült nekik J

    Csinicsani:  Sétánál mi is egyre többször félig ülő helyzetben használjuk a babakocsit, de ha elalszik akkor azonnal lerakom vízszintbe. Viszont ha megyünk valahova, akkor csak a hordozót visszük és azt rakjuk rá a babakocsivázra. A mi hordozónk szerintem kényelmes még aludni is, sőt szerintem jobban is élvezi, mert oldalról is támasztja, míg a babakocsi azért jóval nagyobb, könnyebben eldől oldalra.

    Elefanni , Ebi: Én is pont mostanában néztem utána a borostyánkő láncnak. Ádámnak ugyanis elkezdett patakokban folyni a nyála, napközben már partedlit hord, különben folyton öltöztethetném át, úgy átnedvesedik a ruhája. Szerintem én innen fogok rendelni:

    http://www.teszvesz.hu/item737462326_eredeti_borostyan_ bebilanc_kb_31_cm_uj.html

    zara: Köszönjük a névnapi jókívánságot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. szeptember 10. 11:1413433.

    Sziasztok!

     

    Tegnap egész nap nem voltam, mert olyan nyűgös napunk volt, mint még előtte soha. Szerencsére nem lett Luca lázas, de nagyon berekedt, és annyira sírós volt, hogy szinte semmit nem tudtam kezdeni. Ráadásul összesen másfél órát aludt egész nap. A férjemmel évfordulónk van, vacsorát akartam csinálni, alig sikerült, mert a leányzó nem hagyott. A mosógépet 3 órával később tudtam kipakolni, szóval katasztrofális volt. Aztán este fél 9-kor beájult, és húzta a lóbőrt reggel 6-ig! Vidáman, mosolygósan ébredt, és a jókedv még mindig tart! (kopp-kopp) Remélem így is marad, annál is inkább, mivel ma megyek vele kettesben anyukámékhoz, ugyanis Apa holnap egész hétvégés tréningre megy.

     

    Kozmis: Jobbulást Neked, nekem is kb. ugyanezek voltak a tüneteim, és nekem is azt mondta a doki, hogy nem vészes a torkom... Jó lehet ez a talpmasszázs, én még sose próbáltam!

     

    ujjszopás: Luca kb. 2 hétig cumizott júliusban, azután rájött, hogy ez egy átvágás, mert nem jön belőle semmi. Azóta a kezét gyömöszölgeti, egyre ügyesebben megy a hüvelykujj odairányítása. 

     

    babakocsi: Nekünk olyan van, hogy míg pici a baba, addig a hordozót kell beletenni, ami ugye nem teljesen vízszintes. Luca is állandóan leskelődik kifelé, de leginkább az előrenéző kenguruzást szereti. 

     

    Tiffin: Az én lányomnak is rettentő kicsi az alvásigénye. Éjjel általában megvan a 8-9 óra, többnyire szünet nélkül, de nappal nagyon minimális az alvás. Ami pedig nekem is jobb lenne, mert még ő sem foglalja el magát egyedül sokáig. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. szeptember 10. 11:0313432.

    boldog 3. hónapot

    nem lehet h jön a fogacskája?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13427)
    2009-09-10  10:04
  71. 2009. szeptember 10. 10:5613431.

    Szia,

     

    Amióta beteg voltam a mi éjszakáink is nagyon szörnyűek, Bence ugyan visszaalszik, de ma felkelt éjfélkor,2-kor, 3/4 5-kor és 7-kor, már nagyon fáradt vagyok, napközben meg van ezer dolog és szintén nem tudok pihenni.

     

    Mi még a mózest használjuk, de nagyon gondolkozom , hogy kicserélem, mert, ha nem alszik, akkor hason addig tolja fel magát, amíg ki nem lát a kocsiból, de aludni viszont még nagyon jól tud benne. Ölben meg már nem marad nyugton, mindig húzza fel magát , hogy ülő pozícióba kerüljön, a kismama párnával szoktam kis időre rajta segíteni.

     

    ragdolly: Bence nagyon hasfájós volt (remélem múlt idő marad), az elmúlt két hétben egyre jobb lett, volt, hogy az ügyeletet kellett kihívni, mert egész nap üvöltött és semmilyen praktika nem segített, csak bejön, hogy 3 hónapos korára jobb lesz a helyzet.

    Remélem nálatok csak egyszeri alkalom, lehet, hogy olyat ettél, ami kivételesen nem tetszett neki.

    előzmény:
    haizer_timea (13423)
    2009-09-10  09:10
  72. 2009. szeptember 10. 10:4413430.

    Sziasztok!

    Én most nem panaszkodhatom az éjszakára, pedig azt hittem fogok.

    Ugyanis tegnap elmentünk kenguruban Szabival vásárolni a Takkóba (30%-os családi nap volt), és a DM-be, és 4 teljes órába telt a kiruccanásunk. Szabi úgy elfáradt, hogy du. 5-9-ig aludt. A fürdés is elmaradt  

    Azt hittem éjjel majd virrasztunk, de este fél 10-kor, majd éjjel fél 4-kor evett, majd aludt reggel 7-ig.

    Viszont 7-10-ig nem hogy ébren volt, de egyenesen követelte a kézbevételt, sehogy sem akart a hátán vagy hasán maradni, csak anya válla volt jó neki.

     

    Ja, és tegnapelőtt panaszkodtam a liberora, hogy nem küldte a mintákat, erre tegnap meghozta a postás  2db 3-as méretű pelus és egy-két prosi volt benne  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 10. 10:2813429.

    Sziasztok!

     

    Kegyetlen napom volt tegnap, azért nem is jöttem. Ledöntött vmi vírus a lábamról, képtelen voltam szinte menni is, arcüreg, homloküreg lüktetett, fülem is fájt hozzá, plusz a torkom, szóval mindenem.... dokinál voltam, aki szt a torkomnak se volt semmi baja!!!!!! Nem persze, csak nyelni nem tudtam....na mindegy. Délután elmentem a taplmasszőrömhöz, járok hozzá amúgy is kb 2 havonta, nagyon jó!! Szóval lenyomott minden kritikus területet, fájt rendesen, kidudorodott, de mára tkp. semmi bajom!!! Hihetetlen..... Féltettem Alízt,de mondta a gyerekdoki, h nyugodtan szoptassam, kapja az ellenanyagot. Maszkot is húztam, h ne fertőzzem, olyan furán nézett rám reggel, szopi közben is folyton vilukszolt, nem értette, mitől lettem más...

     

    Nálunk is ujjszopi megy, régebben cumizott, aztán egyszercsak folyton kilőtte és csakis a hüvelykujja kell neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 10. 10:0713428.
    Ja, jólvan, köszönjük, ebben a sorrendben jó is lesz!!
    előzmény:
    ebi85 (13426)
    2009-09-10  09:58
  75. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 10. 10:0413427.

    Sziasztok babások!

     

    Dórika most egy kicsit nyűgös valamiért, elképzelésem sincs, mi baj lehet??  Csak nem kezd hasfájós lenni?? Nektek szokott fájni a poci? Ez iszonyú, látom, hogy szegényke kínlódik.

     

    Egyébként a kutya témára visszatérve: valamelyikőtök írta az Illatos úti menhelyet. Erről jutott eszembe, hátha valakit érdekel: most szombaton délután 13:00-18:00 között a Városligetben (az 56-os emlékmű mögötti füves réten) a Vigyél haza Alapítvány sétáltató napot rendez az Illatos úti kutyusokkal. Lehet ismerkedni a kutymókkal, később meg örökbe is lehet fogadni. Szerintem mi kimegyünk (ha Dórika is úgy akarja), mert mindketten (-hárman) kutyabarátok vagyunk.

    Megtaláltam a linkjét is, itt olvashattok bővebben róla:

    http://href.hu/x/a04q

     

    Nah, most megyek mosogatni, aztán teszünk egy sétát  Erről jut eszembe, hogy mi már nem teljesen vízszintesen használjuk a babakocsit, kicsit már megemeltük, hogy nézelődhessen.

    És MA vagyunk 3 hónaposak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. szeptember 10. 09:5813426.

    nem ezt nektek hoztam

    kávé, kakaó és tea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13425)
    2009-09-10  09:42
  77. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 10. 09:4213425.

    Szép jó reggelt!

    Csak nem rossz éjszakátok volt, hogy 3 -val vagy?

     

    előzmény:
    ebi85 (13424)
    2009-09-10  09:39
  78. 2009. szeptember 10. 09:3913424.

    Jó reggelt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. szeptember 10. 09:1013423.

    Jó reggelt!

     

    Le sem írom az éjszakánkat, szörnyű, egyre rosszabb, csak annyit, hogy 2 szer kelltünk,1,5 órát vírrasztottunk.

    Most bealudt a  pihenőszékben.

    Csinicsani:Máté is állandóan húzza fel magát ölben, én úgy szoktam, hogy a hónaljánál, átfogva is tartom mikor ül, hogy ne az egész súllyát a gerince tartsa.

    Mi még mózessel sétálunk, de általában alszik a kocsiban, ha fent van, akkor viszont már vele is egyre nehezebb, mert nézelődne.

    Még húzom-halasztom, de lehet a hordozóra cserélem hamarosan, hogy kilásson.Csak ugye abban viszont nem kényelmes aludni, na még én sem tudom, hogy oldom meg.

    Kutya téma:Nekem már 4 éve meg volt a kutyusom(4kg-os), mikor Máté született.Ő családtag nálunk, lakásban van, de nagyon tiszta, rendszeresen visszük kozmetikába, és séta után vagy lábmosás, vagy fertőtlenítős lábtörlés .Nagy sétákra nem járunk "csak néha", mert nem igényli (szobakutyus).

    De eszembe sem jutott, hogy mellőzzük a baba miatt, abszolút működik együtt is a dolog, csak akinek nincs nehezebb elképzelni, hogy hogyan.

    Kicsit megsinylette ugyan, hogy én kevesebbet foglalkozom vele, mert neki is én vagyok az Anyuja,és ugye nem tudtam annyit simizni, de már alakul a dolog és egyre jobban van rá is időm.

    Chrissy:Mi is szenvedtünk a sapival, de találtam nem rég egy jót ami kevésbé forog rajta,elég passzos rá.Szóval szerintem próbálgass több fazont,és olyat ami elég szűk(nem nagyon csak feszülősebb), mert abban van a megoldás

    Kandika: Szerencsésen hazaértetek? Márk még bírta hazáig?

     

    Timi+Máté

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. szeptember 10. 08:2513422.

    Sziasztok,

     

    Gnokki, Isaszegen vagyok, Gödöllő közöttünk van félúton.  Az anyukám a Pólus közelében lakik, és itt a városnak kinevezett faluban nem sok vásárlási lehetőség van (mármint zöldséges és kaja meg dm az van, de ruhában csak pár gagyi kínais) ezért vagy Gödöllőre vagy Petsre járunk bevásárolni meg nézelődni. Ja és perszeGödöllőn van a főmunkahelyem is, időnként oda is benézek.

     

    Everlasting, babaörze ügyben nem sok esélyed van, oda nagyon edzett anyukák járnak, általában nem a saját babájuk levetett cuccaival, hanem turis nagykerből bevásárolttal. Sokkal jobban jársz ha a babaszoba keres-kínálján vagy a teszvesz-szerű oldalakon  adogatod el a cuccodat. Esetleg helyi börzétek nincsen? Nálunk az egyik anyuka havonta szervez börzét.

     

    Chrissy ne csüggedj, az apróbb házimunkákat megcsinálod az elég, pihenjél inkább! Nemsokára Tami kupit csinál, hogy naponta 20x pakolhatsz és porszívózhatsz.

     

    Kata, tejci ügyben inditáskor én is urtica-t szedtem, már régóta csak teát iszom, 3 félét felváltva: laktoherbet, dm-est és mecseket (napi 1-et mindegyikből), plusz pihenek a babóval és ha éhesnek tűnik mellre teszem, akármennyi idő id telt el az előző etetés óta. És eszegetek hántolt napraforgót, mert finom. Sokat kell még inni is (nem igaz, hogy hígitja a tejet, de ha nem iszol eleget nincs tejelválasztás), és gabonaféléket (szénhidrátot) fogyasztani, persze jó ha teljes kiörléső kenyér és natúr müzli a szénhidrát.

     

    Megyek orrot szívni a kicsinek.

     

    Szép napot!

     

    Márta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. szeptember 10. 07:0113421.

    Jó reggelt!

     

    Tegnap nagyon szomi lettem...,mert az volt a tervem, hogy pár kinőtt holmit eladok majd a baba-expón...Le is zsíroztam Anyuval egy pár órás baba-vigyázást, de azért utánanéztem, hogy is működne a dolog.

     

    Asztalt kell foglalni az árusításhoz, ami 1500 Ft (de ez egyben belépő is, ami 500 Ft lenne)...

     

    Végigolvastam az info-kat, és kiderült, hogy 3000 Ft-ot kell befizetni, amiből 1500-at visszakap az ember lánya, ha legalább 15.30-ig ottmarad. (9-16-ig tart az expo)

    De asztalhely-foglalás már 7.30-tól van, és ugye célszerű lenne mielőbb odaérni- jó helyet foglalni...

     

    Szóval nagyon elkámpicsorodtam, mert 7- 16-ig nem tudom  kire bízni a Kicsiket, én max 2 órányi árusítgatást képzeltem el...

    Azzal indokolják, hogy sokan már a rendezvény vége előtt lelépnek- ÉS SZEGÉNY DÉLUTÁNI LÁTOGATÓK- már csak az üres asztalokat találják, és "ez olyan, mintha lemaradtak volna valamiről", meg "mintha nem lenne elég érdeklődés a rendezvény iránt"

     

    Muszáj volt kipanaszkodnom magam....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. szeptember 10. 04:3913420.

    Bilibancs: koszi, hogy gondolkodsz velem es segiteni akarsz. Mira karban ringatva alszik el, de sajnos igy leteve sem marad ugy sokaig...bar az ejszakat vegigalussza, 3 etetest kiveve. Saccperkabe 12 orat alszik naponta, ami normalis, de nem bannam, ha kicsit nagyobb lenne az igenye.

     

    Cumi kontra ujjszopas: Mira az "ujjas" taborba tartozik, ketfajta cumival (mam, avent) mondtam csodot...de sem a ferjem, sem en nem cumiztunk, megsem lettunk ujjszoposak. Meg aztan mit csinaljak, az ujjat nem vaghatom le. Olyan ez, mint a pelenkatlansag, majd leszokik rola, ha itt az ideje.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. szeptember 9. 23:0513419.

    Sziasztok!

     

    Apás szülés: Amikor Bogit vártuk a férjem közölte, hogy nem kíván bent lenni. Elfogadtam, nem akartam ráerőltetni. De a kollegái megtették, közölték vele, hogy ennél szebb dolog kevés van az életben. Már nagyon közeledett a szülés amikor szólt, hogy akkor mégis bejön velem. 5 órát vajúdtam és végig velem volt, utána jött a sürgősségi csaszi. Vikinél már meg sem beszéltük, jött velem. És mind a kettő szülésnél elsírta magát

     

    Vikinek is lehetetlenség sapit húzni a fejére, elszaladtam venni kapucnis kardigánt. Remélem ezt már megtűri magán.

     

    Doeril: Az első terhességem sokkal könnyebb volt, talán azért mert a 8. hónapig dolgoztam és nem volt időm olyan sokat foglalkozni magammal. Ugyan az egész terhesség alatt hányingerem volt és nem bírtam húst enni, mégis szerettem, Ja, és fogytam 14 kilót. A másodikat sokkal nehezebben viseltem, végig égett a gyomrom, minden bajom volt. Lehet, hogy a korom is befolyásolta de sokat szenvedtem. És nem fogytam de nem is híztam egy dekát sem.

    Bogi rengeteget sírt, nagyon nehezen bírtunk vele. Viki keveset sír és nagyon aranyos, mosolygós, jókedvű baba. Mind a kettőt imádom!

     

    Everlasting: Az elsőm a mai napig cumizik ( 3 éves ), igaz már csak alváshoz. Tavaly megpróbáltuk elvenni tőle, elvitte a cica de véresre harapdálta az ajkait és visszaadtuk. Vikit én szoktattam rá mert nem akartam, hogy éjjel zavarja a sírása a Bogit. Most ha odaadom neki röhögve kiköpi, kizárólag csak alváshoz használja.

     

    Órszívó: nekünk Pesztonka márkájú elektromos van de Bogi a mai napig utálja, bár mostanában nem használtuk. Ha már meglátta dührohamot kapott. Volt olyan, hogy hárman fogtuk le. Volt olyan is, hogy lefektettem az ágyra, ráültem ( persze nem az egész testsúlyommal ) és csak így bírtam kiszívni. Vikinél még nem kellett használni.

     

    Csinicsani: Viki is nagyon szeret az ölemben ülni. Meg is értem mert így sokkal többet lát a világból. Na persze nem ültetem naphosszat, inkább sokszor keveset.

     

    Elefanni: apa a West End-ben vette a borostyán láncot egy féldrágaköves boltban. 2 éve volt 3400 ft. A teszveszen is rengeteget láttam. Boginak nagyon nehezen jöttek ki a fogai és már nem volt jobb ötletünk. Megvettük és rá 1 hétre elkezdett egyszerre 4 foga kibújni. Persze hinni kell benne. Most a nyáron vettük le róla, mevártuk míg kijön mind a 20 fog.

     

    Dudukly: Gödöllőn laktok? Mi Szadán.

     

    Bilibancs: Viki 6 x eszik egy nap és alkalmanként 140 ml tápszert. Előfordul, hogy hagy egy kicsit az üveg alján de ez az átlag.

     

    Vikivel voltunk ma az Ikeába és olyan jól bírta az egészet, hogy az alami hihetetlen. Az út alatt sem volt egy szava sem pedig nem aludta végig és ott is jól elnézelődött. Ott ért minket a kaja idő, megetettem, büfi aztán mentünk tovább. Holnap a Lidl-be megyek el vele. Ennek azért örülök ennyire mert Bogival sehova sem lehetett menni mert a kocsiban ugyan még elvolt de az üzletekben sírógörcsöt kapott. Szegény apa úgy menekült ki mindenhonnan vele.

    Mi még teljesen vizszintesen használjuk a kocsit, mondjuk nem sokat szoktunk sétálni, max. kitoljuk a kertbe.

    Viki is össze-vissza alszik. Egyik nap örülök ha 20 perceket tud, másik nap meg lehúz 4 órát is. Ki érti ezt?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. szeptember 9. 22:3813418.
    Boldog Névnapot a két Ádámnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 9. 21:1113417.
    zara: ismersz ujjszopós felnőtett azta, nem semmi. én mégcsak nem is halottam soha ilyesmit. mondjuk cumisról se
    előzmény:
    z-a-r-a (13416)
    2009-09-09  21:05
  86. 2009. szeptember 9. 21:0513416.

    ancsa: jó a kolbászos történet és milyen jófej vagy, hogy hagyod apát kimenőzni

     

    és nem semmi az a haj!!!

     

     

    everlasting, pöttöm: igazatok lehet a cumi kontra ujjszopi témában, csak (et egyszer már írtam, mert régebben is felvolt dobva ez a téma) én ismerek olyan felnőttet, aki úgy maradt és ujjszopós... ez engem eléggé megijesztett ahhoz, hogy inkább a cumira szavazzak... de való igaz, fogalmam sincs mi van akkor ha már nincs cumi, de majd ha aktuális lesz a leszokás legfeljebb újra átbeszéljük

    meg úgy konkrétan nem tervezem elvenni, remélem, hogy alakul a molekula majd magától...

    és mégegy: a nagyobbnál már csak alváshoz van cumi, és a kicsi is alig használja, de mint minden, tuti ez is gyerek függő, hogy melyik mennyire cuppan rá...

     

    de az a tuti érv, hogy erre legalább nem kell költeni, de jó

    és ne tudd meg, amikor elutazunk és itthonhagyjuk, ááááááá , vagy mit ne mondjak naponta fertőtleníteni, mert a cumi az egyik legnagyobb bacigóc

     

    na, befejezem, mert még meggyőzöm magamat magam ellen

    előzmény:
    ancsa8103 (13407)
    2009-09-09  14:47
  87. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 9. 20:0813415.
    ujszopi. igen, engem ez győzött meg a végén, amit everlasting is írt. hogy a cumielvételkor úgyis megtalálja az uuját aki ujjszopós. én legalábbis megkérdeztem nagtyon sok ismerőst, és jópáran mondták, hogy cumi volt, 2-3 lvesen elvették, és utána még suliig szopta az ujját a gyerek... nekem ez is belejátszott, meg az is, hogy én is ujjszopós voltam, hogy megvárjam a 6 hetes kort, hogy mi van. de jóval előbb megtalálta mindkét gyerek az ujját. így legalább nem költünk abban a két évben cumira. az is valami
    előzmény:
    everlasting (13414)
    2009-09-09  19:29
  88. 2009. szeptember 9. 19:2913414.
    Nagyon aranyosak a babaképek! Ma maratoni túra-sétáltunk egész délután, úgyhogy az esti mese /nagyobbik Kicsimnek/ anya hullafáradt állapotára való tekintettel elmaradt.A cumi/ujjszopás témához: aki pl. azért ad cumit, hogy a baba ne az ujját szopja-az miből gondolja, hogy cumielvételkor(kb. 2,5-3 évesen) a gyerek nem fogja megtalálni a hüvelykujját? Vagy a párnacsücsköt? NA DE cumival vagy anélkül is lényeg, hogy egészségesek, boldogok, nyugodtak legyenek a babócák:)Valaki kérdezte a tápmennyiséget: ez Zsurminál napi 6 X 60-150 ml, azaz összesen kb. napi 690-720 ml.Jó éjt, bocs, de megint csak ömlesztve tudok írni, linkekről meg ne is álmodjak...:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. szeptember 9. 18:4513413.

    Szia,

     

    Mi a Kós K. tér környékén lakunk, de csak du. szoktam kint sétálni, mert de. 9.00 környékén elalszik a kertben és általában 1/2 12 bírja kisebb megszakításokkal, du. meg kell egy kis séta.

    Azért lehet egyeztetni.

     

    Zara: köszönjük a nyuszi nevében is.

    előzmény:
    zsoficka83 (13406)
    2009-09-09  14:25
  90. 2009. szeptember 9. 18:3813412.

    Szia Kata!

     

    Nekem a homeos bogyó nagyon bejött ez az Urtica urens...5 napig kell szedni napi kétszer 5 bogyót...és utána hagyok 5 nap szünetet és általában kezdem újra, mert annyira belövell nkem a tej, hogy csak lesek...a baba meg fuldoklik szinte

     

     

    hetente kéthetente úgy érzem, mintha kezdene kevés lenni, akkor nyúlok érte....

     

    közben azért iszok néha Dm-es babylove teát, meg mangós sört...de ezeket azét mert fincsi...

    előzmény:
    T.Kata (13410)
    2009-09-09  16:37
  91. 2009. szeptember 9. 18:2213411.

    www.kismamablog.hu/babazas/szoptatas/keves-a-tej

     

    ez hátha segít 

    előzmény:
    T.Kata (13410)
    2009-09-09  16:37
  92. 2009. szeptember 9. 16:3713410.

    Sziasztok Csajok!

     

    Nagyon eltűntem mostanában, és most is csak egy gyors kérdésre van időm..

     

    Nagyon meg vagyok ijedve, mert kb. 3 napja úgy érzem kevesebb lett a tejem. A cicim nem telik meg annyira, nem feszül, még 3 óra elteltével is puhának érzem. Boti nyugtalan, volt, hogy cicin is sírt. Ma tíz hetes, azt mondják, lehet, hogy a ciklus miatt, ilyenkor kicsit más a tej, talán kevesebb is... hát nem tudom, én eléggé aggódom. Próbálom a Laktoherb teát, de ezer más praktikát is hallottam tejserkentésre, csak nem tudom  melyiket próbáljam. Ebben kérném a segítségeteket. Ajánlották a GÖRÖGSZÉNAMAG TEÁT, MORE MILK KAPSZULÁT, HIPP SZOPTATÓS TEÁT, LAKTOHERB-ET. Most az utóbbit iszom 2 napja, eddig nem vettem észre jelentős változást. Van akinek valamelyik nagyon jól bevált?! Ha nem muszály nem szeretnék pótolni....illetve előtte meg szeretnék tenni mindent hogy legyen tejci, mielőtt tápihoz folyamodok...

     

    várom a tapasztalatokat, tippeket...

     

    Előre is köszi csajok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. szeptember 9. 16:1613409.

    Sziasztok!

     

    Alízkám most van túl egy maratoni majdnem 4 órás alváson. Ilyet azért nem sűrűn szokott csinálni. Általában egy hosszabbat alszik egy nap, olyan 2,5-3 órát, a többi alvás fél-1 órás, van hogy 20 perces. Meg van ilyen rövideket alvós napunk is.

     

    tiffin: ha rövideket alszik a baba, utána nyűgös? Lehet, hogy minden kaja közt csak ilyen picire van igénye. Vagy az a baj, hogy sehogy sincs el sokáig? Nálunk ilyenkor a hason hordozás (tigrispóz) vagy a hordozókendő jön be. Aztán így előbb-utóbb el is alszik. Mondjuk ő főleg akkor nyűgös, ha már fáradt és nem tud elaludni. A játszószőnyeget már ő is kezdi unni.

     

    mozgás: magától még oldalra sem fordul, csak ha húzom egy kicsit. ütögeti a játékokat, néha mintha tudatosan meg is fogna valamit,pl. kendőcsücsköt

    Van akiknek már annyira ügyes a babója!

     

    És a képek is nagyon jók! Ancsa! Nagyon édi a kapucnis kép!

     

    Menzi: nekem szerencsére még nem jött meg, Rebekával is kb. a 9. hónapban. De akkor tényleg kevesebb lett a tej, úgyhogy nem várom. Akkor azért már vártam, mert szerettünk volna mihamarabb kistesót.

     

    cumi: egyáltalán nem fogadja el, az elején ez nagyon rossz volt, mert láttam, hogy szopizna és az lenyugtatná, mindig cicit adni meg macerás. Most már megvagyunk, altatáshoz azért nem jönne rosszul, mert az ujját se szopja. Majd próbálok valami alvó-rongyocskát rendszeresíteni.

     

    Most kíváncsiságból lemértem, mennyit evett teli mellből 5 órával előző szopi után: 120 ml. Nem valami sok, nem nagy az igénye valószínű. Nálatok mennyit esznek a babák tápszert vagy tejcsit (már aki néha méri)?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. szeptember 9. 15:0113408.

    1,éppen egy bogárra koncentrál

    2,szeretjük a kapucnit 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2009. szeptember 9. 14:4713407.
    Sziasztok!
    Ma kicsit nyűgösebb napunk van,sokat akar velem lenni.Máskor meg akár egy órát is elkapálózik a kiságybana forgót boxolva,meg a kezeit nézegetve.Ma anyásabb... Most épp alszik,az előbb felébredt,megszoptattam,aztán már aludt is tovább.Pedig éjjel is jól aludt.9kor beájult és csak 3kor kelt fel szopizni,majd 5kor keltünkApa ébresztőjére.Bevettem az ágyba magam mellé,egymás felé fordultunk és fél 8ig még szunyáltunk.Megemelés:mi is kb.1hónapja kicsit megemeltük a babakocsit,hogy nézegethessen.Tegnap bepróbálkoztammegint felrakni keresztbe a kocsiban a csörgősort,1hónapja nem érdekelte,de most már lelkesen tapogatja,forgatja,nézegeti a színes figurákat.Ma este focimeccs:párom megy haverokhoz kicsit lazulni,most ő állja az estét.Tegnap kitalálta,hogy kolbászt tölt és ott megsütik.Vettünk 4kg húst,fűszereket  stb.Még este elment szüleihez,kb negyed10kor ért haza.Akkor kezdett el húst darálni(elektromos,vagyis olyan hangosan zúg,h.rossz hallgatni)A töltést szintén ezzel kell csinálni,amit kb.10körül kezdett volna el.A sztori vége az lett,hogy szerény személyem elsétált ma a húsboltba sütnivaló kolbászt venni,a fagyasztóba meg szétszedtükkis adagokra a 4kg darált húst...Meg bevállaltam 2adag fahéjas-mazsolás muffint,hadd egyenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. szeptember 9. 14:2513406.

    Nekem valóban akkor lett kevesebb tejem, amikor megjött újra, kb. egy hónapja. Meg is ijedtem, mert szinte nem is tudtam szoptatni, annyira kevés lett. De a védőnő azt mondta, hogy most pár napig akár 1,5-2 óránként rakjam cicire Manót és igyak nagyon sokat. Hát nem sokkal, de több tejci lett, sajna pótolni kell azóta, van amikor többet, van amikor kevesebbet.

    Kutyus: mi már kutyussal mentünk neki a terhességnek és eszünk ágában sem volt, hogy elajándékozzuk. Annyira szeretjük, hogy szinte a kutyus volt a mi első közös gyerekünk. Annyiban változott a történet, hogy a higiéniára jobban oda kell figyelni, többször pórszívózni (lakásban van a kutya). Teljesen megszokták egymást és ez a jövőben sem lesz másképp... remélem. Sokat kell azért őt is simogatni.

     

    A mózest Szabi már kinőtte, így a kocsira váltottunk és ott is félig döntve van, hogy nézelődjön, de mindig hátra nézeget, hogy megvagyok-e még. (A mózesben szembe volatm neki).

    Nálunk se menő a cumi, Szabi is a pelust gyömöszköli.

     

    Kivi21: És Wekerlén merre? Mi most az Adyn lakunk (sajnos), de születésem óta a Barossban a szüleimnél éltünk. Minden délelőtt elmegyek sétálni a Kós Károly tér környékére. Ti is szoktatok menni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. szeptember 9. 14:1813405.

    pöttöm: ja, ja, ujjszopi... rosszul fejeztem ki magam pont ez az amit gáznak érzek, hogyan szokik le róla a gyerek?! de ez az én perspektívám... szóval sztem ez gázabb, mint a cumiról leszokni...

     

    borostyán nyaklánc: ezo boltokban is lehet kapni, és az ár is attól függően változik, h mekkorák a kövek rajta, ill. hol veszi az ember lánya

     

    :simán egy párnával szoktam kitámasztani a hátát, mert már követeli, h kilásson a világra!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13396)
    2009-09-09  11:15
  98. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 9. 13:4213404.

    chrissy. ok nyertél az egymunkahely, együttebédelés idónként, stb. hát ahhoz képest tényleg sokkal kevesebb lehet az együtttöltött időtök. de szerintem majd belelendültök a családozásba, meg a gyerek/kek se kicsi/k örökké. és akkor majd megint lehet együddebédelni pl

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (13403)
    2009-09-09  12:06
  99. 2009. szeptember 9. 12:0613403.
    Sziasztok,

    Ludmo: koszonom a harisnya es zokni felderitest, egyik nap meg is nezem. A piacon is talaltam, de 950 forinttol kezdodtek a harisnyak...
    Doeril: Sapi tema - Most vettem Taminak egy kapucnis kardigant, atmeneti megoldasnak.
    Pottom: Azt hiszem en kicsit bena vagyok mert meg sok minden van amit nem sikerul napkozben megcsinalnom Tami mellett. Ugy kb fel orakra van el egyedul, es a napkozbeni alvasai pedig kiszamithatatlanok, tehat pl. takaritani nem tudok, csak mondjuk reszleteit tudom egyszer-egyszer megcsinalni. Egyedul az ugyentezeseket tudom intezni, mert menni mindenhova jol lehet, Tamival.
    Tegnap du elmentunk egyutt vasarolni, de mig korabban kenyelmesen, egyutt nezelodve, beszelgetve, raerosen csinaltuk ezt, most sietnunk kellett, igy szetvaltunk praktikussagi alapon, es vegul igy is elment az ido, es mig Apa sorba allt, en kimentem Tamival es a parkoloban megetettem...
    Gondolom az is szamit, hogy leven egy munkahelyunk volt,(bar a parom sokat utazik es inkabb kulso munkakat csinal, nem az irodaban ul) pl. sokszor egyutt mentunk es jottunk, vagy egyutt ebedeltunk neha, ezek mind plusz egyutt toltott idok. Na mindegy, biztosan idovel majd mas lesz.
    Doeril - terhesség és gyermek habitus közti összefüggés:
    Elso baba Tami. A 6.- 12. hetig hanytam, 2x korhaz, egyebkent itthon fekves a kanapen. Rettentoen szarul voltam, de orultem a babanak, bar mindig nezegettem a tukorben az egyre laposodo hasam (mert ugye fogytam) es tunodtem, mikor latszik mar legalabb a baba? Aztan mire jobban lettem, kiderult, hogy mennunk kell amniora, szoval jo masfel honap idegeskedes, aggodas, de a babat annal jobban szerettuk. Kozben es ez utan, kiderult, hogy nem lehetek tappenzen, es a Gyed sem biztos, szoval ujjabb idegeskedes hegyek. Talan a terhesseg utolso harmada volt az ami olyan bekeben, nyugalomban es kiegyensulyozottsagban telt ahogy az ember azt korabban elkepzeli. Nos ugy tunik, Tami sem az a harmonikus, kiegyensulyozott kislany, inkabb valtozekony, sot talan hangulat is neha. Bar en sem vagyok egy nagyon nyugodt tipus, inkabb aktiv es porgos,  szoval vagy a terhesseg, vagy egyszeruen csak ram hasonlit. ???
    Reginka: En is akkor etetek ha Tami jelzi konkretan, hogy ehes. A delutani evesnel szoktam olyat, hogy kijojjon az esti furdetes, akkor megetetem idoben ha nem szol akkor is. De ha mondjuk alszik akkor nem keltem fel ezert. Akkor kicsit osszecsusznak az evesek, na bumm.
    Zany: nekem is van ez a telitettsegnel nyilallas es tulcsordulas ha kimarad, v. csuszik az eves.
    Piros: Jot nevettem azon, hogy Loci belekiabal a bimbovedobe!
    Cumi: Elalvashoz altalaban most mar kell Taminak. De van, hogy hamar kikopi es nelkule alszik el.
    Ragdolly: Alattnk a 3.-on vanegy fiatal par, fel eves babaval, es mar korabban megvolt az Illatos utrol menekitett kutyusuk, es teljesen jol mukodik a dolog. Jol szoktattak a kutyust.
    Csani: Mi nem mozesezunk, mert nincs el benne Tami. Pont mert vizszintes, es nem lat semmit. Setalni is a hordozoval megyunk, es most mar ugy teszem, hogy ne engem lasson, hanem elottunk az utat es a fakat, es nagyon elvezi. Es olben is ultetgetem, mert szinten szeret nezelodni. persze ugy csinalom, hogy kicsit lejjebb csuszok, hogy jobban tamasszam es ne terheljem a gerincet...
    Borostyan: Elvileg a neten is lehet rendelni. Hetvegen jonnek a barataink ok rendeltek a kislanyuknak es tenyleg sokkal simabban ment utana a fogzas. (mar 2,5 eves) Megkerdezem majd, honnan rendeltek. (utalok keresgelni a neten)

    Tegnap eltettem masfel kg cukkinit es meg egy sargadinnyet a szokasos modon a melyhutobe. Meg teszek el sargarepat azt hiszem. Azt akartam kerdezni, hogy ha cukkinit teszunk el, padlizsant miert nem? Az nem jo a babaknak?
    Na most megyek dolgomra,

    xxx, Chrissy & Tami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. szeptember 9. 11:5313402.

    http://www.minimano.hu/termekeink/egyeb_babatermek/ajandek/ borostyanko_baba-nyaklanc_fekete_cserko.html

     

    bocsánat rosszul linkeltem

    előzmény:
    ebi85 (13401)
    2009-09-09  11:47

Címlap

top