Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. szeptember 9. 11:4713401.

    http://www.minimano.hu/kereses/

     

    borostyán nyaklánc

     

    Mindenhol ennyibe kerül?

    előzmény:
    ebi85 (13400)
    2009-09-09  11:39
  2. 2009. szeptember 9. 11:3913400.
    borostyán: én a Minimanóban láttama a14kerben
    előzmény:
    Elefanni (13397)
    2009-09-09  11:32
  3. 2009. szeptember 9. 11:3813399.

    Nem tudok elmozdulni, a kiscsecsemő csak rajtam alszik...

     

    Szóval a CundA-ban én is vettem egy 74-es sötétkék overallt (egyenruhában nyomatjuk: jegesmedve igluval?), persze a DM-es féláru utalvánnyal (3500-ért), sőt mivel Péter kapott egy vásárlási utalványt a nagybátyámtól még egy erősen leárazott pólót (490) és  farmer térdnacit (1490) is beújítottam magamnak. Itt a szigorú kontroll, nem hízhatok jövő nyárra. Szóval a kisfiammal nézelődtem, találkoztam egy kolléganővel, a srác nagyon vigyorgott, majd borzalmasat rottyantott. Amikor kivettem, hogy hozzámérjem az overállhoz, tiszta sárga volt a háta. Itt Gödöllőn van egy kanapé a próbafülkéknél, azon pelusoztam és öltöztettem

     

    Chrissy, kisebb bónokat nem érdemes cserélni, de pl. jó ha egyszerre több dolgot cserélünk és így minden kupon megtalálja a helyét (egy 200 Ft-ost valóban nem éri meg postázni, de 2-3 db 4-500 Ft-ost már igen). A bababónusz extra kuponok (hó végéig jó) közül még megvan a beba tápszeres ha kell valakinek a későbbiekben.

     

    Cumit én csak az autóban nyomok a kicsi szájába, egyébként a pelusát rágcsálja (riszájkling).

     

    A mi kocsink nem egészen vízszintes, de a lányom is 3,5 hós volt, amikor kicsit megemeltem, hogy kilásson.

     

    A kutya+gyerek kombó kutya és gyerekfüggő, nálunk volt ismerős család, ahol a kutyát el kellertt ajándékozni, olyan féltékeny volt a gyerekre.

     

     

    előzmény:
    Dudukly (13394)
    2009-09-09  11:07
  4. 2009. szeptember 9. 11:3713398.

    csini: mi a babakocsiban félülő helyzetben sétálunk, ha fárad akkor lefekktetem mózesbe...

    az ölemben ül sokat, mert akar is, Én is ilyen félülőbe veszem magamhoz, de mindig felhúzza magát. Beszélget így, meg olvasunkmeg lovacskázunk ... este csak ölben ülve van el a fürcsi előtt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 9. 11:3213397.

    Sziasztok!

     

    Rékám jól bealudt,pedig lassan fel kell keltenem,mert megyünk babamasszázsra. De legalább jól kikakilta magát,így max.pisire számítok a masszázson.Ja a múlt héten is jól lepisilte anyát,meg a saját ruháját,úgy hogy a pelus a feneke alatt volt.

     

    Lányok!Képzeljétek!Ma hajnalban arra ébredtem,hogy megjött a mensim.Hát örültem is neki meg nem is.De ez ugye nem jelenti a tejcsim végét? Vki írta,hogy neki is megjött és kevesebb lett a teje.Vissza fog állni a mensi ellenére szerintetek az eredeti tejmennyiség? (bocsi,nem emlékszem ki írta,mert rövid az agyam )

     

    Torna: Van Vital TV-tek?Aki tornázni akar,annak ajánlom.Most fedeztem fel.Minden nap reggel 6kor és du. fél négytől van alakformáló torna.Van Béres Alexandra,Norbi,Réka,meg vmi csávó,de azt nem ismerem.Ma Béres A. fog tornázni du. a műsor szerint,remélem hagyni fog tornázni a kislányom.

     

    Fogzás: Hallottátok a borostyánkő nyakláncot a babáknak a fogzás idejére?Ma reggel a tv-ben is volt,hogy nyugtató és fájdalomcsillapító hatása van.Egy ismerősöm is mondta,hogy az ő gyereküknél nagyon bevált. Én tuti venni fogok,csak nem tudom hol lehet kapni.Vki tudja esetleg?Előre is köszi

     

    Na most eldugulok,mert mindjárt végez a mosógép és a kisasszonyt is magához kéne térítenem vhogy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13396)
    2009-09-09  11:15
  6. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 9. 11:1513396.
    zara: hja, az ujszopiban egész addig én se hittem, míg nem lett annó egyeském, aki élből bekapta az ujját már párnaposan be besikerült neki. úúgyhogy azóta úgy vagyok vele, ha hiszek benne, ha nem, erre kell majd megoldást találni, ha esetleg magától nem hagyja abba
    előzmény:
    z-a-r-a (13389)
    2009-09-09  10:27
  7. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 9. 11:1013395.
    kutyus: mi most albérletben vagyunk, meg lakótelep is egyben. de ha nem albérlet lenne se tartanák kutyát, macskát lakásban. napi többször lemenni sétálni hosszan az nem férne bele, máshogy meg álatkínzásnak érzem kicsit. de azt tervezzük, hogy amint sikerül kertbe dobbantanunk (akár bérlet, akár hitelle saját) ott lesz kutyus, hiába kicsik a manók. persze szigorúan vmi juhászkutya fajta (pl pumi, vagy hasonló gyerekszerető) elsőnek. mert picik a gyerekek ugye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13387)
    2009-09-09  10:24
  8. 2009. szeptember 9. 11:0713394.

    Sziasztok

     

    nálunk is befigyelt a vírus, tegnap este a kicsit még a doktornénink magánrendelésére is elvittem, olyan csúnyán köhögött. Nem lázas, csak szörcsög és köhög, egész nap rajtam lóg (fél kézzel írok...). Megy az orrszívás és a viburcol, remélem hatni fog. A nagylány aflubin cseppeket kap, jár oviba (ott is taknyos és göthös minden gyerek). Az orrszívást nálunk a nagy is gyorsan megszokta, rájött, hogyha kap levegőt, könnyebb élni. Kb. 2 évesen saját maga fogta az orrszívót... mostmár persze zsepit használ.

     

    Pétert hétfőn 7,3 kg-nak és 64 cm-nek mérte a védőnéni. íA babaszoba.hu-n reisztráció után be lehet pötyögni az adatokat és nem kell szemre hasonlítgatni a fejlődési görbéhez.)

     

    Én csak szoptatom a kicsit, a másikkal is azt tettem, amig nem érdeklődött más kaja iránt és a nagy súlya is indokolta, hogy kapjon kiegészítést. Kb. 5 hós korában írt fel az orvos humana ha-s tejpépet, ennek konkrétan semmilyen íze sincs, gyümölcspépet kevertem hozzá (villával összetört banánt, párol almát, aszaltsárgabarackos párolt almá, fruttapure-t stb.), rendesen kajolta.

     

    En a nagylányt majdnem 34 évesen szülem (10  évvel az esküvőnk után), nem éreztem elkésve. Nekünk meg kellett dolgozni a házunkért, bútorért, kocsiért, nem kaptunk anyagi támogatást senkitől... Nekem kb. 32 évesen jött el a vágy, hogy szeretnék gyereket. Meg kell rá érni lelkileg, akkor nem kiborító 3 évig csakbabázni (persze anyagilag is megvan most hozzá a háttér). Nálunk a párom nem volt benn egyik szülésnél sem, ő túlságosan ideges és félt engem, nem neki való. Az elsőnél a tesóm volt velem, most is készült haza, de Péter előbb kikéredszkedett. A szülésznőm volt velem, meg az orvos.

     

    A pneumo oltás pár éve ingyenes minden 2 év alatti gyereknek. A lányomnál (ő most 4) még fizetni kellett érte, ő a babakötvényből és a rotaoltásból is kimaradt.

     

    Libero klubba a neten bárki jelentkezhet, a baba életkorának megfelelően küldenek pelusmintát (mármint az átlag táblázatok szerint, mire nekünk kiküldik a 3-ast, már nem fog belférni a dagikám). Régebben a nyuszikra lehetett ajándkot kapni, a lányomnál kaptunk egy kisteknőcöt, kiskönyvet és kesztyűbábot. Én még gyűjtöm a nyuszikat, tavaly a gyerekszigeten be lehetett váltani ajándékra, bízom benne, hogy lesz még akció.  Egyébként se dobok ki vonalkódokat, jó cserealap, a webnyeremeny.hu-n. Ha valakinek nincs szüksége rá, dobjon privit! (Most a tchibo vonalkódokat gyűjtöm az ovinak, és a kindertojás csomagolást a lányomnak.)

     

    Akinek kevés az nlc bögre kuksizza meg ezt. A  pestiek, környékiek meg elküldhetik a nagyszülőket és unokákat akciósan az állatkertbe.

     

     

    Gyors gyógyulást a betegtársaknak, a többieknek szép napot!

     

    Márta

     

    előzmény:
    z-a-r-a (13389)
    2009-09-09  10:27
  9. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 9. 11:0513393.

    csinicsani: én már egy hónapja nem viszintesben tartom a babakocsit, kicsit megvan emelve, így tud nézelődni. ültetni ölben meg nem ültetném ugyan, de felhúzza magát, és ül. én csak így előtte tartom a kezem, meg ott vagyok mögötte, ha egyensúlytveszt, ne dőljön el, bár napról napra ügyesebb. mondjuk gyakorol is eleget. szóval úgy szoktam megfogni, hogy döntve, mint a babakocsiban, de mindig kihúzza a hátát, és felül egyszerűen. dehát egyik gyerek ilyen, a másik olyan. a fiamat annó tatani kellett, már egy hónapja mászott, mikor megtanult ülni. ezt csak azért írom, hogy tényleg bármi lehet. anyira nem kell itgulni az ilyesmik miatt

    előzmény:
    csinicsani (13392)
    2009-09-09  10:50
  10. 2009. szeptember 9. 10:5013392.

    Kérdés : még mindenki mózeskosárban illetve teljesen vizszintesen nyomatja a babakocsiban ??? ....mert enyém manó nagyon unja már, valamint már ölben ültetgetitek őket ?

     

    Na megyünk sétálni....

    előzmény:
    csinicsani (13391)
    2009-09-09  10:40
  11. 2009. szeptember 9. 10:4013391.

    Sziasztok,

     

    Cumi : nálunk megy az ujjszopi de a cumi is .Az úgy van hogy lefektetem , cumi be , aztán persze kiejti de nem sir hogy tegyem be újból hanem inkább megtalálja az ujját....és volt olyan hogy visszataláltatta a cumit is a szájába

     

    Azt hiszem növekedési ugrásunk van , mert az eddig nyammogó lányom az éjjel felkelt 4 -kor és követelte a kaját (csak hatkor szokott kelni ), majd reggel megint bevágta az egész adagját.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 9. 10:3113390.
    bence és a nyuszi, igazi sztárfotó
    előzmény:
    Kivi21 (13388)
    2009-09-09  10:25
  13. 2009. szeptember 9. 10:2713389.

    Sziasztok!

     

    pár napja írtam, hogy babó kényeztet és sokat alszik napközben, na gyanús is volt a dolog, majd kiderült bekapott vmi vírust, pár napig hőemelkedés és nyűgösség volt, de lassan túl leszünk talán rajta... kop-kop...

     

    nem semmi, majdnem 200hsz-t írtatok, és csak 2 nap nem voltam... most próbálom behozni a lemaradást!

     

    zsoficka: üdv!

    Szabolcs, Lóci, Zsigi - mind igazi

     

    ragdolly: az alma és a körte hűvös sötét helyen hónapokig is eláll!

     

    elefanni: sztem próbáld ki amihez gusztusod van, egyszerre kevéssel, lehet rájössz bírja a babád, én pl. mind2-nél tudok (tudtam) enni mindent, még k-betűseket is, mert nem panaszkodtak a fiúk, ebben se egyformák a gyerekek!

     

    pöttöm: látod, lehet, h Karolina nem egy vasgyúró, de milyen ügyes!!!

     

    orrszívó: mind2 gyerekem megszokta, és nem sírnak! (elősször mindig megmutatom neki, h nézd, itt a porszívó, aztán csak kicsit megbrüngettyűztetem és ha látom, h rákészült, csak akkor kapcsolom be, így nincs sírás )

     

    szopi: sztem természetes dolog, hogy este kevesebb a tej, de én úgy gondolom ez nem véletlen, nekünk felnőtteknek se jó úgy aludni, ha túl sokat ettünk...

    más kérdés, ha sír a pici, de nekem simán beéri este a kevesebbel, és csak azért mert én is érzem, h este kevesebb én nem adnék neki tápszert.

     

    cseppkő:mi is csak szopizunk!

    nálunk apás szülés volt, és azóta félistenként nézek apára nekem is nagyon sokat számított

    de igazad van teljesen: mindenki saját érzései szerint döntse el mit szeretne! én csodálom, h Te ilyen ügyesen megoldottad egyedül!

     

    zany: jobbulást , és a köv. út már biztos jobb lesz!

    amit érzel az a tejleadó reflex, anélkül nem lehet szoptatni, úgyhogy örülj neki!

     

    kandika: de jó a ragasztós ötlet! a nagyfim állandóan rágókának nézi ezt a habtapis szőnyeget, én meg szétaggódom magam, hogy le ne nyelje...

     

    tiffin: mintha ismernék ilyen gyereket aki csak 20 perceket alszik napközben (mind2 fiam...)

     

    everlasting: mi cumizunk, én az ujjszopiban nem hiszek, mert az is úgy maradhat későbbre, hisz nem lehet elvenni tőle...

     

    szép napot!

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13328)
    2009-09-08  11:02
  14. 2009. szeptember 9. 10:2513388.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Ma megkapta a  kicsi  fiam a következő adag oltást, 6500g és 63 cm hosszú , majdnem egy kilót hízott, ami azért meglepő, mert nagyon rosszul evett az elmúlt egy hónapban. A hét végén kezdett újra jól enni, 3x kelünk is éjjel. Azért volt sírás.

     

    Zsoficka: mi szintén Wekerlén lakunk. A nyilallás nálam a szoptatás kezdetekor jön egy pár pillanatra és általában a másik cicim csöpögni kezd.

     

    Kor: Én 33éves koromra éreztem úgy, hogy szeretnék gyereket, ekkor kezdtem el vágyni rá és első próbálkozásra össze is jött, nekem így volt jó, kicsit későn, de ez van. A párom már előbb szeretett volna.

     

    Cumi: elalváshoz kell, aztán, amint mélyebben alszik kiköpi.

     

    Szülés: " Sajnos" csak fél órát töltöttem a szülőszobán, sürgősségi császárral szültem, így apa addig bent volt, én rá bíztam, hogy meddig akar bent maradni, hamar megoldódott.

     

    Etetés: sajnos nem lett több tejem, így egyre többször kell tápszer, valaki írta (bocsánat nem jegyzeteltem), hogy minél többet iszik, nem , hogy több, hanem kevesebb teje lesz. Pedig a több ívásról csak azt hallottam, hogy, ha nagyon sokat iszunk, akkor hígabb lesz a tejcsi, de hogy kevesebb, arról nem volt szó.

     

    Csatolok egy friss képet Bencéről és a nyusziról.

    SZiasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 9. 10:2413387.

    Sziasztok babázók!

     

    Visszaolvastalak titeket, azért látom, hogy sokaknál bent volt Apa a Naaaagy Eseményen. Szerintem is tényleg sokat számít, és hogy szenvedni lát? Istenem, ez ezzel jár... De tuti, hogy emiatt is nőttem a szemében minimum 2 centit

     

    Nekem a szülés teljesen spontán indult meg, 4 nappal a kiírt időpont után, cserébe majdnem 15 órát tartott.

     

    Képzeljétek, tegnap este itt volt nálunk egy baráti házaspár, és 2 centis, 8 hetes magzatuk van!!!  AAAAAnnyira örültünk nekik, mert már több, mint 1 éve élesben próbálkoztak, és kezdtek kicsit elszomorodni, hogy nekik már sosem lesz...

    Viszont van egy kiskutyájuk (mármint alkatilag kicsi), és én egyből rákérdeztem, hogy akkor most a Zizikével mi lesz? Kérdőn néztek vissza, hogy mi lenne, marad... Én azért egy harmadik emeleti lakásban nem tartanék kutyát újszülött baba mellett. Szerintetek? Vannak kutyusosok itt? (Megjegyzem: egyébként én is kutyaimádó vagyok, szivem szerint az összes hajléktalan ebet hazahoznám, de mégiscsak a gyerekem az első.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 9. 09:3513386.

    cumi: én nagyon utálom...Zsigivel 2X próbálkoztunk. Elsőre - akkor kb. 1 hetes volt - teljesen bezavart az evésnél és az alvásnál is. Sajnos nem tudta különválasztani a cicitől. Másodszorra,a hasfájós időszak kezdetekor futottunk neki a cuminak. Annyira szívta, hogy levegő is csúszott mellé,ettől feszített még jobban a hasa. Állandóan böfiztetnem kellett volna, szegénykém nem tudott rendesen aludni. Ezek után többet nem próbálkoztam. Elalvás előtt néha az újját szopizza. Remélem nem lesz függő

    szoptatás: mi is csak szopizunk még remélem sokáig tudom szoptatni, csak 6 hónapos kortól tervezem a hozzátáplálást. Remélem, sikerül is. Mondjuk nálunk 70 százalékban nem "fáklyás menet" a cicizés vagy nyammog, vagy kakilni próbál és rángatózik... mindig reménykedek, hogy egyszer jobb lesz.

    szülés: nekem is indították. Szerencsére kevesen voltak akkor a kórházban, volt szabad szülőszoba, így Apa végig velünk lehetett. Azt mondta, semmiért nem cserélné el ezt a lehetőséget. Nagy élményként és csodaként élte meg. Szegényt, azért sajnáltam,mert láttam, hogy amikor már nagyon szenvedtem, könnyezett meg Zsigi kibújását is megkönnyezte. Imádtam érte Nekem nagyon jó volt, hogy velem volt.

    Ancsa: nekem is van "még jókedvűen" képem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 9. 08:4113385.
    Mi is ingyen kapjuk! De van, akinek fizetnie kell érte.
    előzmény:
    ebi85 (13384)
    2009-09-09  08:28
  18. 2009. szeptember 9. 08:2813384.

    Jó reggelt!

     

    Fiam azt hitte 7kor hogy még hajnal van és a 40perc kaja helyett 25 perc után bealudt kis édes!

    everlasting: most sokkoltál! nálunk ingyenes a prevenar... azt hittem mindenhol az!

    kérdezted hogy kik cumiznak. Mi cumizunk, alváshoz kell

    játszószőnyeg: Márkó sem élvezi már a lelógó figurákat, mostanába oldalra fordul és oldalra szeret nézelődni. Én mellé raktam kihajtogatva egy leporelló mesekönyvet. Most épp  aholle anyót amit már egyszer el is olvastunk közösen tegnap a címlapra volt rákattanva, holle anyó arcát tanulmányozta percekig

    előzmény:
    everlasting (13383)
    2009-09-09  05:06
  19. 2009. szeptember 9. 05:0613383.

    Zsóficka: a "nyilallás"-amiről írsz-egy teljesen normális jelenség. Hormonális hatásra, a tejleadó reflex eredményeképp érzed.

     

    Jó reggelt!

     

    Legyen szép napotok! Babák ne legyenek nyügisek! Apukák végre lepjenek meg bennünket

     

    A rossz hír: már megint kb. 1 hete 4-kor kelek (Babám alszik! )...

    A jó hír: Sikerült ÖNÁLLÓAN rátalálnom a mai bögrére (a Klagenfurt-os cikkben)

     

    Én nem vagyok pedagógus, de taníthatnék- úgyhogy szolidaritásból csatlakozom!

     

    .....egy story: Én nem tudom mire, mennyi idős kortól, és hogyan emlékeznek a gyerekek...de a minap valamiért szóba került a karácsonyfa- és a (tavaly akkor még 1 éves Kicsinka) Csajszink bement a szobába- és mutogatta a helyet, ahol a fa volt- kérdően nézve ránk!

     

    Ezek után talán nem árt elgondolkodnom- miket is beszélünk meg előtte...

     

    Tudom, hogy minden gyerek egyedi tempóban fejlődik....de...

     

    Zsurmi: még jóformán semmit nem csinál a nézelődésen kívül...Anyukám azt mondja- ne aggódjam már szénné magam- a kisfiú-babák általában lustábbak...Csakhogy olvasom, h a legtöbb Baba legalább már az ujját megtalálta- Ő még azt sem...Nem akarok siettetni nála semmit, csak nem tudom, mikortól kell tényleg komolyabban foglalkozni a mozgásfejlődéses témával...Mivel szeret fürdeni- mindenképp szeretnék ráerősíteni a dologra a babaúszással, de még várnunk kell egy kicsit, míg úszásképes korba lépünk...Ráadásul kéthetente esedékes valamilyen oltás....Sem az előtt, sem az után nem célszerű pár napig vízbe pakolni...(A kötelező oltások mellett: Prevenar/tüdőgyulladás ellen- csecsemőknek ingyenes (elméletileg, aki veszélyeztetett, de ez Dokitól függ, kit tart annak- a milyenk szerencsére addig adja- amíg van neki, h ennyivel is segítse a babázás költségeit), egyébként 16 E Ft/2x...Most ugye a tavalyi csoportos megbetegedések miatt kértem a ROTA- elleni oltást is (17981 Ft+2000Ft a beadás 2x), meg azt hiszem 4 hó-tól lesz a Neisvac- C -agyhártyagyulladás ellen..(2200Ft+2000 a beadás)-2x.... Szóval jó sok...

     

    Néha sajnálom, h nem Bp.-en lakom, mert ott sokkal több a babafoglalkozás, úszás, és még van Zenebölcsi is... ...

    Meg innen a topic-okból is sokkal többen tudnak találkozni

     

     

     

     

     

    előzmény:
    zsoficka83 (13377)
    2009-09-08  20:32
  20. Torolt_felhasznalo_670401
    Torolt_felhasznalo_670401
    2009. szeptember 8. 21:2213382.

    Sziasztok!

     

    A tegnapelőtt feltett babaruha csomagok elkeltek.

     

    Az overálokat viszont még feltenném!

     

    Szürke: Kenguru Goldos címkéjén 6 hó szerepel. Belül polár béléses szürke színű, vízlepergetős külső borítás. Kesztyű tartozik hozzá. A lábrésze alul lekapcsolható.

     

    Kék: Teszkós végig cippzáros (utólag bevarrt, mivel eredetileg rövid volt), szintén szép állapotú overál, 6-9 hós méretű, belül szintén polár béléses, ennek a lábrésze nem levehető.

      

    A Kengurus overált, olyan 7,5 hóg, és a Teszkósat 11 hós koráig tudtuk hordani. Az overálok kimosva kerültek elcsomagolásra, szép állapotúak, nem szakadtak, egy éve vásároltuk őket.

     

    A két overál együtt 6000 Ft-ért eladó.

     

    Ha valakit érdekelnek írjon privit!

     

    Üdv: Vikkata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670401 (13243)
    2009-09-06  21:27
  21. 2009. szeptember 8. 21:0413381.

    Piros: Ezen az éhség jelzésen jót nevettem... meg a cici püfölésen is...én is szoktam kapni az ívet, ha már fogyóban van a kaja...a kis öklével ütögeti de rendesen ütemesen

     

    Tiffin: igen kb. 2 hete én panaszkodtam, hogy az ég világon sehogy sem akart aludni, de már egy hete egy kisangyalkám van..eszik és alszik...a délelőtt 2 órát, aztán 1 órát, délután 4 órát egyhuzamban...gyakorlatilag csak etetni kelt fel...szóval kitartás...rendeben lesztek sztem 1 héten belül...simi simi

    előzmény:
    Piros (13374)
    2009-09-08  20:24
  22. 2009. szeptember 8. 20:4213380.
    Itt még vidám voltam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 8. 20:3613379.

    Hú, mintha Lóciról olvastam volna! Mikor először fuldoklott nekem a kajától, tisztára pánikba estem. Aztán kénytelen voltam megszokni, hogy ő ilyen mohó és kész.

    Mi használunk cumit, de esetleges, hogy mikor fogadja el, mert rászokott a hüvelykujjára is, szóval mikor milyen kedve van. Általában ha nagyon fáradt/álmos, akkor kell a cumi egy darabig. Kifigyeltem, hogy ha alvásból kezdene felébredni, de még aludni akar, akkor lazán betolja a hüvelykujját a szájába és cumizza egy kicsit, és már alszik is tovább. De ezt csak félálomban tudja megcsinálni, ébren még nem megy ilyen lazán az ujjszopás - a cumira viszont sokszor fintorog és köpi ki méterekre. 

    előzmény:
    everlasting (13375)
    2009-09-08  20:27
  24. 2009. szeptember 8. 20:3513378.
    Sziasztok!Most olvastam végig az egész napot...őrült sokat írtatok!!!
    Pedagógusok:én is csatlakozom..biológia-környezettant végeztem és 3évig tanítottam egy gimnáziumbanotthon H-B megyében,de itt Tolnában sajna nem kaptam ilyen munkát,így egy itt jól ismert állatgyógyászaticégnél helyezkedtem el,azt mondták visszavárnak.Meglátjuk,az még messze van
    Szoptatás:még én is csak szoptatok,nem siettetem a hozzátáplálást,majd 6hós kora körül.Persze,ha nem lesz eléga tejem,akkor korábban is próbálkozunk.
    Szülés:nekem indítani kellett,reggel hétkor vittek le,akkor párom bent volt 1-2órát,még le isfotózott.Majd lehet belinkelem,milyen vidám voltam.Aztán egészen du3-ig semmit nem éreztem,csak ücsörögtem étlen-szomjan...(előző este óta),párom visszaküldtem reggel dolgozni.Kb.3-kor erősebbre állították a cseppszámot,onnantól jöttek a fájások,amikor nagyok voltak,akkor Apa bent volt velem és szorítgatta a fülcimpámés mondogatta,hogy oda figyeljek,arra a fájdalomra.Abban a pillanatban úgy éreztem,használt.Később nem is emlékeztem rá,hogy ezt csiálta,csak pár hét után ugrott be...érdekes.A kitolásról viszont ő is kiment,de a baba legelső fotóját persze megejtette kint.
    Ma nagyon sokat mászkáltunk babakocsival,meg du Tesco-ban voltunk,alig aludt kisfiam.Most fél 8-kor ájult be,még fürdés se volt,de hátha megébred,még etetni is akarom fél10 körül.
    Növekedési ugrás:már előre tartok tőle,már a 6hetesnél(ami nálunk 5hetesen jött) is állandóan evett volna!
    cumi:az nálunk is elalváshoz szokott kelleni,de általában hamar kiköpi.Régebben többet cumizott,dokinőnk javasolta,adjak neki,mert nagyon erős volt a szopásigénye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 8. 20:3213377.

    Jó estét Mindenkinek!

     

    Üdv külön a kispestieknek! Én Wekerlén lakom, ti merre fele?

    Egy pár hozzászólás és egy kérdés:

    Apás szülés:

    nálunk bennt volt a férjem és nagyon sokat segített, ha nem lett volna bent, tuti elájulok már a 12 órás vajúdás kezdetén....

    A végén a köldökzsinórt is elvágta és egyszerre sírtunk amint Szabi baba a világra jött és a hasamon próbálgatta a hangját.

     

    Én is elég fiatal vagyok köztetek, 26 éves és pont azt beszéltük, hogy nekünk elég volt már a bulizásokból, hiszen már vagy 12 évig ezt csináltuk. Jó most már egy saját család tagjának lenni.

    Tejci:

    Nekem is kevesebb lett, nekem a védőnő azt mondta, hogy azért mert megjött újra és ilyenkor teljesen felborul a hormon háztartás. Ajánlották nekem a kecskeruta teát és az használt, hamar visszahozta, bár közel sincs annyi mint az elején. Mondjuk Manó sem éhezik, ha azt vesszük, hogy már 7,6 kg.

    Kérdés: Nekem időnként szoptatás után iszonyú fájdalom nyilall a jobb mellembe és utána vagy két óráig ilyen fájdalmas szúrások jönnek. Nagyon kellemetlen, néha már a könnyem is kicsordul. Az a baj, hogy nem tudtam még kitalálni, hogy miért. Akkor is ha fejek utána, akkor is ha nem. Akkor is ha előtte masszírozom, akkor is ha utána. Nem tudom megfigyelni mitől függ.  Nincs valakinek hasonló tapasztalata?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. szeptember 8. 20:3013376.

    Lóci is általában kicsiket alszik napközben, mondjuk Miránál kicsit hosszabbakat, olyan 20-30 perceket. Azért előfordul néha egy-egy nagyobb alvás, de nem az a jellemző. Éjszaka viszont végig alszik. Lehet, hogy ha csak anyatejes lenne, akkor ő is felkelne még éjjel, nem tudom.

    Lóci az autósülést csak addig viseli el, amíg autózunk, amúgy nyűglődik benne, szerintem nem kényelmes neki. A játszószőnyeg már nálunk se annyira menő, most a habtapi a soros. Viszont a babakocsit szerencsére jól tűri, feltéve, ha kilát belőle, olyankor jól elnézelődik, néha be is alszik.

    előzmény:
    -Tiffin- (13369)
    2009-09-08  19:57
  27. 2009. szeptember 8. 20:2713375.

    Köszi, ezzel a linkkel sikerült...Pedig az összes cikkbe belenéztem előzőleg, ami oldalt megjelenik....

     

    Zsurmi- etetés: Az a helyzet, hogy, ha nem vagyok elég gyors- annyira behergeli magát, hogy míg meg nem nyugtatom picit, nem is tudom elkezdeni etetni, mert olyan mohó- hogy folyton félrenyel, én meg szívbajt kapok, nehogy megfulladjon nekem...

     

    Pedig nagyjából tudom, mikorra éhezik meg, de mégis előfordul, hogy dühös lesz és nagyon síííííííííííír

    Tegnap este óta kicsit rosszabb az étvágya (szóval nem mindig eszi meg a szokásos adagját)- de remélem, nem lesz beteg...

     

    A cumi sokszor megnyugtatja, van, hogy csak azzal nyugszik meg/alszik el ...pedig nem igazán szívlelem a cumit..(mondjuk, lehet, h rossz emlékeim vannak ismerősömék 3 év körüli cumis gyerekeiről)...

    Ti hogy vagytok ezzel? Használ valaki cumit?

    Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    haizer_timea (13365)
    2009-09-08  18:32
  28. 2009. szeptember 8. 20:2413374.
    Apás szülés: párom már az elején kijelentette, hogy márpedig ő ott lesz a szülésnél és kész. Én nem voltam annyira biztos benne, hogy ezt akarom, de nem bántam meg, hogy belementem, mert nagyon sokat segített, hogy ott volt velem, egyedül nem bírtam volna. Végül császár lett a vége, de addig együtt voltunk. Képzeljétek, Lócit itthon láttam először meztelenül! Legelőször is már felöltöztetve hozták oda, míg engem még műtöttek, aztán a kórházi napok alatt csak szopizni hozták ki, mert nagyon fájt a sebem és nem tudtam megemelni sem szegényt. Az utolsó kórházi napomon emeltem fel először, mikor kiszedték a varratokat. Pedig így utólag úgy gondolom, hogy ha kint lett volna velem végig és kaptam volna egy kis segítséget a szoptatáshoz, akkor nem kellett volna a tápszer... na de majd a másodiknál már nem hagyom magam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. szeptember 8. 20:1713373.

    Érdekes, most meg elküldte... ki érti ezt?!

    Akkor folytatom.

    Etetés: Lóci már az első perctől olyan volt, hogy hirtelen jön rá, hogy ő tulajdonképpen éhes és akkor rögtön kell neki a kaja. A kórházban a szobánkban volt egy fénymásolat a falon, hogy milyen jelekből ismerjük fel, hogy éhes a gyerek - pl. öklét szopja stb. Hát ezt én már az elején sem tudtam értelmezni, ugyanis nálunk egyetlen jele volt az éhségnek: a gyerek üvöltött! Azóta azért már kicsit javult a helyzet, nem rögtön üvöltéssel kezdi, csak méltatlankodással. Én speciel nem szoktam megvárni a sírást (mármint ha tehetem), mert ha belehergeli magát, akkor nincs türelme szopizni és trükközni kell vele. Márpedig nem szeretném, ha leszokna a szopizásról, attól függetlenül, hogy az elejétől kezdve tápszert is kap. Egyrészt örülök, hogy eddig is sikerült szoptatni, pedig az elején nagyon nem úgy indult és jó, hogy ezt a védelmet is meg tudom adni neki. Másrészt ahogy többen is írtátok, szoptatni egyszerűen jó érzés, egy más fajta közelség a babával és sajnáltam volna, ha ez kimarad az életemből. Bár az én Lócim nem simogatja a cicit szopizás közben (ki is írta? bocs, nem emlékszem), hanem ha nem úgy jön a tej, ahogy ő azt szeretné, akkor rácsap egy nagyot, meg belekiabál a bimbóvédőbe!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. szeptember 8. 20:0713372.

    Megpróbálom rekonstruálni, amit írtam...

    Először is köszönöm mindenkinek a megnyugtatást babasúly-ügyben!

    Lóci nevében köszönöm a névnapi jókívánságokat, bár mi augusztusban már megünnepeltük a névnapját.

    Cseppkő, a magyar- matek szak nálam sem tartott sokáig, öten kezdtük és egy év múlva már mindegyikünk csak magyaros volt! Mondjuk ehhez az is kellett, hogy ne lehessen összeegyeztetni az órákat, a matek és a magyar tanszék képtelen volt együttműködni. 

    Tényleg jó sok pedagógus gyűlt itt össze. Mondjuk én egy percig sem dolgoztam az eredeti szakmámban, fél évig voltam napközis, aztán elvégeztem egy idegenforgalmi ügyintézői tanfolyamot, persze azzal sem találtam munkát, aztán 2x voltam kint Németországban melózni. Először egy étteremben, másodszor egy családnál, aztán találtam rá a mostani melómra - egy végrehajtó irodában dolgoztam adminisztrátorként a szülés előtt. Szeretnék visszamenni, mert szeretem ezt a munkát, bár a főnök hangulatingadozásaitól függően néha elég stresszes tud lenni. De azon is gondolkodtam már, hogy amíg itthon vagyok, addig kellene valamit tanulni. Ennek az energiahiányon kívül az a legnagyobb akadálya, hogy fogalmam sincs, hogy mégis mit...

    Reginka, párom nem olyan nagy zenész ám! A gitárt tőlem kapta ajándékba, de még nem tanult meg játszani rajta, mert nincs rá ideje, pedig nagyon szeretné. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. szeptember 8. 19:5913371.
    Ez a hülye nlc már megint azt csinálja velem, mint múltkor - egyszerűen nem küldi el a hozzászólásaimat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. szeptember 8. 19:5913370.
    Everlasting: beneztem a topikodba, elhultem teljesen...hogyan lehet valaki nyereszkedo a sajat gyerekek egeszsegenek rovasara? Egyes embereket jobb lenne sterilizalni...minimalis empatia, erzelem sincs abban, aki bantja a sajat gyereket mindenfele potlekok remenyeben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. szeptember 8. 19:5713369.

    Amugy nem tudom, van-e meg ilyen baba, mint Mira (azt hiszem, zany panaszkodott hasonlora), de egyszeruen kiakaszt, hogy nem es nem alszik, max. 15-20 percet egyhuzamban. Ma is felebredt fel 7-kor, most van delutan 2 es osszesen masfel orat aludt, reszletekben.

     

    Igaz, ejjel csak szopni kel fel, de meg kell az is 2-3x. Irigy vagyok azokra, akiknek mar ataludt ejszakaik vannak.

     

    A babakocsit, hordozot sem szereti, ha berakom autosulesbe uvolt, ha kimegyunk a parkba felora a max. amit siras nelkul benn ul a kocsijaban, aztan ki kell venni.

     

    A jatszoszonyeg ujdonsaga is lejart mar, olyan sokat azon sem marad el.

     

    Kezdek kifaradni abban, hogy semmit de semmit nem tudok vele tervezni...:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. szeptember 8. 19:4313368.

    De jo temak vannak megint! :)

     

    Szules-kor: megkonnyebbulve olvasom, hogy mas is van itt 30+ evvel elso szulessel. Nagyon egyetertek az indokokkal, amit doeril, Piros is irt, ennek az az elonye, hogy az anyagi-erzelmi hatter biztos. Ami persze nem jelenti azt, hogy egy 20 eves szulo felelotlen, ismerek ellenpeldat. Megis jo, hogy kiutaztuk magunkat, voltunk kettesben is (na jo, 29 evesen elveteltem, szoval en elvileg korabban keszen alltam az anyasagra).

     

    Baratok: ez az Achilles-inam, az osszes szivbeli baratnom, akikkel privat dolgokrol is tudunk beszelni es megertjuk egymast, Europaban vannak...egy cseh, egy ukran es a 20 eves magyar baratnom, o meg az iskolapadbol.

    Itt Amerikaban kedvesek az emberek, hozzad szolnak ok nelkul is, de csak felszinesen, nehez mely baratsagot kiepiteni. Beiratkozok viszont egy kismamaklubba, remelem, talalkozok valaki szimpatikus anyukaval, akivel dumalhatok kicsit, talan baratsag is lesz belole.

     

    Cseppko: egyaltalan nem repulnek a kovek, szerintem az a fontos, hogy az apa szabadon donthessen, ott akar-e lenni a szulesnel. Kenyszeriteni nem szabad, visszajara fordulhat el. Csak azert, mert most divat, az egyeni kivansagokat is figyelembe kell venni, es ahogy irtad, fontosabb, hogy utana jelen legyen a gyerekes mindennapokban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. szeptember 8. 19:2713367.
    én a britney cikkben találtam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. szeptember 8. 19:0913366.

    jéé érdekes, itt megnyitva nem hozza fel a bögrét !Akkor bocsi, nekem még itt volt. Lehet valami véletlenszerű megoldás ez!

    Akkor az 5 nyitócikket nézd végig.

    előzmény:
    haizer_timea (13365)
    2009-09-08  18:32
  37. 2009. szeptember 8. 18:3213365.

    Bögre:http://www.nlcafe.hu/szorakozzunk/20090908/31_dvd_ tipp_csajoknak_oszi_estekre/

    Mind az 5 cikket végig kell nézni,azokan van.

    előzmény:
    everlasting (13363)
    2009-09-08  17:56
  38. 2009. szeptember 8. 18:1213364.

    Szülés:Bár én nem ragaszkodtam volna hozzá (viszont nagyon jól esett) Apa mindkét szülésnél bent volt, és szerencsésen megbírkózott a köldökzsinór-elvágással....

     

    Kor: 30-as éveimet taposom, jó lett volna kicsit előbb kezdeni a családalapítást...de nagyon nehezen találtam rá Életem Párjára Én szeretnék később még egy babát- és ezért egyenlőre nyitva hagytuk ezt a kérdést...Mindenesetre most úgy érzem, nem a közeljövőben szeretnék ismét áldott állapotba kerülni....bár imádom a kicsieinket....

     

    Panasz:...de sokszor annyira fáradt vagyok...minden nap arról ábrándozom, hogy majd"veszek egy jó- nyugtató-ellazító illóolajos" -t, azután a nap végére- mire ellátom és lefektetem a -at, addigra örülök, hogy a zuhanyzáshoz marad még erőm...

    A nap végére úgy érzem, mintha egész nap -tam volna...ehhez társul még, hogy egész nap csak a Gyerkőcökkel tudok kommunikálni, meg Veletek ...és ettől olyan hiányérzetem van...Mire Apa este hazaér tele vagyok el nem mondott napi eseményekkel, de Ő már sokszor túl fáradt, hogy végighallgasson , így a legfontosabb tényközlésekben merül ki a napi beszélgetés...

    De ez ellen folyamatosan ténykedek, az okos könyveket, hogy milyen módon tudjunk ráhangolódni egymásra...

    Bízom benne, hogy ez csak átmeneti állapot...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. szeptember 8. 17:5613363.
    Annyira béna vagyok....ma sem sikerült...Aki gyűjti, meg tudja mondani, hol talált ma bögrét az nlc-s játékon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. szeptember 8. 17:2313362.

    Már nem tudom ki kérdezte, de megnyugtatásképpen ezt találtam: kaki téma:

     

    A duplázás után általában lelassul a hízás üteme és gyakran akár hetekre is megállhat a hízás. Ennek hátterében nem az áll, hogy kevesebb az anyatej (vagy tápszeres babánál több tápszerre van szükség), hanem az egyre tökéletesebb emésztés okozza. Ugyanez az oka annak is, hogy a csecsemők egy részének egyre ritkábban van széklete ebben a korban. Gyakran akár csak hetente egyszer sikeredik. Ameddig a kicsi naponta pukizik, nem puffadt és nem esik nehezére a ritkábban való ürítés. Vannak olyan babák, akiket viszont zavar, mindennap egy darabig erőlködnek, nyűgösek, nehezen és fájdalmasan kakilnak, náluk szükséges, hogy segítsünk néhány naponta az ürítésben.

     

    A 3. hónap elején általában van egy növekedési ugrás, amikor a kicsi hirtelen több tejet követel. Ez általában jobban megviseli az anyát, mint a 6 hetes növekedési ugrás, hiszen ilyenkor már kialakult napirendje van a babának, de a megnövekedett tejigény általában csak néhány napig tart, és ha ilyenkor igény szerint szoptatsz, 3-4 nap alatt visszaáll a napirend.

    előzmény:
    cseppkő001 (13337)
    2009-09-08  12:39
  41. 2009. szeptember 8. 15:5513361.

    Sziasztok!

     

    Na milyen sok téma lett itt délutánra!

     

    Apás-szülés:Nálunk bent volt Apa, de le sem beszélhettem volna róla, a hosszú vajúdásom miatt nagyon hasznos és jó is volt.Volt kibe kapaszkodni,töltötte belém a vízet, takargatott, futkosott szólni ha v. mi volt.Érzelmileg meg fantasztikus élmény.Sokszor emlegetjük.

    Pl. Ma 3 hós Máté, és már mondta reggel, mikor megfogja az újját Máté, hogy mikor megszülettél is így szorítottad az újjam, az enyémet először!!.Fura, hogy 3 hónapja volt és így nosztalgiázunk.Mondjuk ő nem is az a típus akit zavar a szülés látványa, de akit ez zavar tényleg ne menjen be és ez érthető, de nekem nagyon jó volt, hogy velem volt.

    Szopi-ügy:Mi is csak szopizunk, nálam iss volt már néha para, hogy van e elég, de szerencsére mindig volt elég.

    Ragdolly:Estére állítólag mindenkinek kevesebb kicsit, de viszont laktatóbb a tejcsi.

    Zany:Attól a szúró érzéstől eleinte én is megijjedtem, de az a tejbelövelléstőpl van.Én szopi közben érzem a másik cicimben és akkor néha nekem is csurog.

    Pedagógusok:Ez érdekes tényleg,hogy így összejöttünk.Nekem is pedagógiai diplomám van, igaz más terület. Kozmetikus-szakoktató.

    Kozmetikusoknak szaktantárgyakat taníthatok.Illetve végzett kozmetikusokat oktattam, persze munka melett!

     

    Na indulunk sétálni Máté legalább így alszik.

    Mert éjszaka már csak 4 órát aludt egyben, botrány, tiszta zizi vagyok!

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. szeptember 8. 15:4313360.

    Sziasztok!

     

    Kétgyerekes bénaanyu voltam, nekikészültem hogy majd egy jót játszunk Bálinttal, amíg Márk alszik, mert mostanában alig alszik délután,váltogatom a csörgőket, csak nyűgös a gyerek, hát persze, mert álmos volt, úgyhogy most alszik

     

    Bálint ma 4 hónapos asszem mi vagyunk az egyik legkorosabbak a csapatban Ennek "örömére" Bálint elkezdett fogzani, már két este volt gyanús felsírása, és már érzem a recét a bal 1-nél alul Ilyen korán nem vágytam fogzásra Főleg mert Márk fogzása fel sem tűnt, na nem mintha fájdalom nélkül jöttek volna neki, de alapból nyűgösebb volt. Mi nem kezdjük 4 hónaposan a hozzátápit, majd 2 hónap múlva. Ma nagy sikerünk volt a piacon, többen is megállítottak, hogy jaj de édesek stb., sőt, a hívószámos patikában egy pasi elcserélte velem a hívószámát, hogy ne várjak a két gyerekkel (asszem a tülekedő mamik akkor kaptak gutaütést ) Dentinoxot vettem Bálintnak, bár nem feltétlen akartam a lidokain miatt, de a patikus nem tudott jobbat.

     

    Apás szülés: nekem mindkettő apás volt és a férjem nagy élményként élte meg őket.  A második különösen jó élmény volt neki, érezte a "női őserőt". Az a része volt neki gáz, akkor ki is ment, amikor a kézfejembe beszúrták a branült az antibiotikum miatt Ő sem tiltakozott előtte, kiváncsi volt, én pedig kifejezetten akartam hogy ott legyen, hiszen ha a jó részekben tevékenyen részt vesz, akkor üljön már mellettem és támogasson amikor nehéz.

     

    Zany: milyen jó hogy így megváltozott pozitívan a véleményed a szoptatásról Én is nagyon szeretek szoptatni

     

    Piros: Bálint is 3 hósan már túl volt a súlyduplázáson (3260g-6900g), és ránézésre dagi is, de anyatejes babát nem lehet túletetni, úgyhogy ő ilyen, majd lemozogja ha nekiindul. A dundisága nagyon édes, csak most pl. szerezhetek be neki olyan zoknikat, amik nem vágják a hurkás lábát, mert a bátyja zoknijai mind vágják neki Ja, én zokniból nagyon szerettem a tesco-sakat, csak nehéz megtalálni a kisruhák közt Nem tudjátok, a H&M-es babazoknik milyenek? 

     

    Habtapi: azt nézzétek, ha vesztek, hogy lehetőleg ne legyenek benne pici darabok, mert az kiszedi és a szájába veszi, vagy ha vannak, akkor a hátát le kell ragasztani celluxal és úgy nem tudja kiszedni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. szeptember 8. 14:3813359.
    engem is visszavárnak elvileg, nekem az a bajon a sulimmal, hogy egy óra az odaút legjobb esetben ismeg ugye vissza is... Jelenleg belegondolni is szörnyű h itthon hagyjam az én kicsikémet... jobb lenne egy közelebbi helyen dolgozni majd
    előzmény:
    cseppkő001 (13357)
    2009-09-08  14:31
  44. 2009. szeptember 8. 14:3113358.

    nekem is van ilyen, én nem aggódom miatta.

    Kicsit fejj ki belőle

    előzmény:
    zany (13355)
    2009-09-08  14:24
  45. 2009. szeptember 8. 14:3113357.

    pedagógus végzettség: Nem is tudtam, hogy ennyien vagyunk itt! Egyelőre még én sem tudom, mihez kezdek majd, ha itt az idő, visszamenjek-e ugyanoda vagy sem (magánoviban dolgoztam). Igaz, nagy kics manapság, hogy mikor eljöttem szülés előtt, úgy váltunk el, hogy várnak vissza a gyerekkel együtt. Szerettem is nagyon ott dologzni, de mégis hezitálok. Több okból is bizonytalan vagyok. Egyrészt napi 8-9 órás melót (+közlekedés) gyerekkel nem tudom el tudok-e olyan szinten látni, ahogy korábban. Másrészt ez egy magánovi, ahová nem a mi életszínvonalunkhoz hasonló gyerekek járnak. Kicsit tartok attól, hogy szegénykémnek gondot okozhatna, hogy mi vagyunk az egyetlenek, akiknek nincs medencéjük, vagy nem ültünk még repülőn. Ja, kocsink sincs! Ő lenne az egyetlen gyerek az oviban, aki 3 évesen ült már buszon, villamoson, metrón, trolin, vonaton. Harmadrészt nem tudom mennyi előnyünk származna abból (neki és nekem is), hogy ő az "óvónéni gyereke". Nem akarnék kivételezést, de közben nyilván nem tudnék mindig objektív maradni. Mindegy, messze van még szerencsére, csak azért időnként elgondolkozom rajta!

     

    Doeril: Én is imádom, ahogy kaja közben néz felfelé rám, néha elmosolyintja magát, tapogat a kezecskéjével, húzohatja a ruhámat!

    Pöttöm: Egyetértek Veled az apás szüléssel kapcsolatban, a már említettek kívül én a látványtól is féltettem volna. Azért mégsem a legfelemelőbb egy széttárt lábú, esetleg hangosan erőlködő, kínlódó nőt nézni... 

     

    Reginka: Én mindig megvárom, amíg "kéri" a kaját. Ha jókedvűen ébred, akkor feltehetően nem is éhes még annyira. Ha meg már nagyon az, akkor úgyis jelez! Boldog névnapot Neked is! Luca is 11 óra óta alszik - bárő a nappali alvásait tömbösítve nyomja. Vagy sokat egyhúzásra, vagy szinte semmit.

     

    Bilibancs: A  biosz-magyar szakpár se semmi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. szeptember 8. 14:3113356.

    Sziasztok,

     

    kor: én 25 évesen szültem a fiam , a kislányomat pedig 28 évesen , élveztem a melóm (gyógyszerész), de nagyon kivántam már egy kisbabát , aztán meg kistesót

     

    szülés: nekem első sürgősségi csaszi volt, második tervezett, igy a másodiknál apa bent lehetett , ő kapta meg miután kivették és megmosdatták (fürcsinál is persze ott volt), majd amikor kitoltak a műtőből ő hozta oda hozzám .Annyira izgult hogy a rögtön születés utáni képeken csak a gyerek lába meg feneke látszik a feje nem

     

    gyerek temperamentum : első terhességem nyugis volt , de a szülés horror (placenta leválás, vérzés a 38. héten és az ezt követő altasásos sürgősségi csaszi, gyerek 5-ös Apgar), második terhesség idegesebb (nagyfiam csintalankodásai és az oviba való szoktatással járó stressz, valamint az idegeskedés hogy nehogy megint valami rosszul menjen), szülés sima , nyugodt császár a 39. hét elején  (10-s apgar), ennek ellenére mindkét gyerek nagyon kiegyensúlyozott , nyugodt sokat alvó (mindlettő kb 2 hónapos korától éjjel a 10-12 órát kialussza), figyelmes lurkók.(cáfolom ezzel azt is hogy az anyatejes babák kiegyensúlyozotabbak, mert az én fiam aki sajnos 4 hétig szopizott csak, egy rendkivül nyugis és eszes gyerek )

    előzmény:
    Doeril (13351)
    2009-09-08  13:59
  47. 2009. szeptember 8. 14:2413355.

    Kérdés:

     

    Nektek előfordul-e az, hogy mikor tovább alszik, mint az etetési idő, a melletek befeszül, és nagyon belenyilal mindkettőbe, mintha tűt szúrnának bele? nekem ilyen elég kellemetlen fájdalom után elkezd csöpögni mindkettőből...de volt már, hogy spriccelt...szóval a fájdalom normális, vagy kezdjek el aggódni?

    előzmény:
    ebi85 (13352)
    2009-09-08  14:06
  48. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 8. 14:2213354.

    Abszolút egyetértek a megfigyeléseddel.

     

    1. gyerek: házépítés zajlott, emiatt anyagi nehézségek, sok-sok veszekedés, alig láttuk egymást, én is totál ideg voltam, minden miatt paráztam a baba körül...szülés ugyan nem volt hosszú ( 5 óra ), de a baba sírós volt, nyűgös, én meg lefogytam 10 kg-t (mondjuk ezt nem hátrányként említem )

     

    2.gyerek: nyugalom, anyagi-érzelmi biztonság, mindenféle földi jó: alíz pedig alszik-eszik, nézelődik, tényleg nem hiszem el a mai napig, h ez velem történik...jaaa, és van rajtam plusz 2kg!

    Szóval sztemnagyban befolyásolja a terhesség alatti körülmény, h milyen lesz a baba.

     

     

    előzmény:
    Doeril (13351)
    2009-09-08  13:59
  49. 2009. szeptember 8. 14:2013353.

    Ebi - fülgyulladás!

     

    Egyik napról a másikra nagyon sok lett a fülzsír az egyik fülében...minden szopi után kitöröltem, de akövetkezőre megint kifolyt..aztán hívtam a védőnőt és azt mondta, hogy nyomjam meg a füle tövénél, ahol a fülcimpa kezdődik, megnyomta picit és felsírt, úgyhogy fájt neki+ utólag az aznap készített képeken oldalt aludt úgy, hogy a kis kezét a fülére tette...

     

    A doki azt mondta szerencsénk van, hogy kifakadt, mert ilyen picinél, ha nem fakad ki (nem folyik a cucc) csak sír a baba és nem lehet tudni, hogy miért! De kaptunk cseppet és végülis már aznap este jobb lett, de még 5 napig cseppentettem!

    előzmény:
    ebi85 (13352)
    2009-09-08  14:06
  50. 2009. szeptember 8. 14:0613352.

    Cseppkő: én is csak szoptatok egyenlőre, úgy tűnik, van elég tejci, pedig az elején nálunk is rezgett a léc a bal mellemmel...

    ragdolly: nálunk bent volt apa a szülésnél, és nekem nagyon sokat jelentett. Igy igazán pozitív élmény lett a számomra, és a férjem (aki eddig is nagyon nagyon közel állt hozzám) most még közelebb került hozzám, vagyis mi egymáshoz Ő is pozitív élményknt élte meg, és mindketten ugyanígy csinálnánk legközelebb is. Ha nem lett volna ott, akkor biztosan nem így gondolokodnék a szülésről...

    brigi: én imádtam a kisbabaákat és igaz nagyon fiatal voltam (mostani átlaghoz képest) de már legalább 2-3éve vágytam egy babára, csak tudtam h még nem jött el az ideje.  A vicc, hogy hiába imádtam őket, nem tudtam velük soha mit kezdeni... olyna 3éves kortól igen, de előtte!!! Aztán megszületett a fiam és semmi ilyen gondom nincs.. más gyerekével is ugyanolyan jól el vagyok. Ez valami anyai dolog sztem ami jön magától, és csak azok értik meg akik átélik

    zany: honnan tudtad hogy fülgyulladása van Hannának? milyen jelei voltak?

    pedagógus végzettség: nekem is az van és tanító vagyok, vizuális nevelés művterrel, vagyis (csak azoknak akik nem tudjálk mit jelent) 5-6osztban rajzot, technikát taníthatok, 1-4ig mindent Én napköziben voltam másfél évet aztán el jöttem táppénzre, mert féltem hogy elmegy a baba... Visszaszeretnék menni tanítani,  az én álmom ha felesben lehetne napközizni és tanítani Amúgy én is agyalok h kellene valami más jellegűt tanulnom, hogy több lábon állhassak.

    reginka: én is akkor etetek ha  jelzi sírással h éhes... előbb nem

     

    én is sok lettem.. sorry  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. szeptember 8. 13:5913351.

    Két téma:

    1. szopi

    2. terhesség és gyermek habitus közti összefüggés.

     

    1. Én is imádom! Annyira más, mint üvegből adni. Persze aközben is ölelgeted, de akkor is más a cicizés. és amikor szopi közben tapogat a kiskezével meg simiz...elolvadok.

    2. Ti vettetek észre összefüggést a terhességetek lefolyása (esetleg a szülés lefolyása) és a gyerkőc habitusa között? Az első terhességem normálisan zajlott, nem volt sem különösebben nyugodt, hisz dolgoztam és ott előfordul izgalom, de nem volt idegeskedni valóm sem különösebben. A lányom kiegyensúlyozott, vidám gyerkőc. ( a szülés simán, gyorsan ment) A másodfik terességem alatt volt a párom Irakban...gondolhatjátok, h nem volt épp nyugost ez a terhesség, ráadásul akkor költöztünk új lakásba, ahol még rengeteg teendő volt. A középsőkém kissé szeles, dilibogyó amúgy okos, vidám kislány. A 3 terhesség mondhatni unalmasan telt, hisz táppénzre küldtek félidőben, így itthon töltöttem nagy nyugalomban napjaimat. Regi édes, drága, nyugodt, csendes baba (most épp itt sír mellettem, úgyhogy nem is írok többet) A szülés mindháromnál simán ment.

    előzmény:
    zany (13342)
    2009-09-08  13:21
  52. 2009. szeptember 8. 13:5713350.

    Sziasztok!

     

    Talált ma vki bögrét?Mert én ma egyik cikkben sem láttam......

     

    Sapi: Réka utálja a sapkát,sőt a zoknit is.Ma is felhúztam a fejére a Sparban,mert visszafelé elment a nap és bizony akkor elég hűvös volt.Volt is nyafi,de ahogy kimentünk a levegőre csönd lett.

     

    Tej: én is azt vettem észre,hogy kevesebb a tejem,bármit csinálok.Na jó,nekem alapból nincs sok tejem,szóval pótolni is kell.De a napokban tök pipa voltam,mert ittam egész nap mint a gödény és még kevesbb tejem os volt,int akkor amikor fele ennyit ittam.Na ki érti ezt ?!

     

    Kor: én 27 évesen szültem Rékát, a férjem nálam 2 évvel idősebb. Nálunk ő volt az aki elkezdte mondogatni,hogy már nagyon szeretne gyereket.Valamiért én nagyon féltem,nem a karrier vagy a munka miatt,egyszerűen szerintem csak az ismeretlentől. De aztán egyre sűrűbben játszottam el a baba gondolatával és rájöttem,hogy én is nagyon szeretnék csak elfojtottam ezt a vágyat.És így utólag visszagondolva a baba születése a legjobb,ami velünk történhetett.

     

    MOst mennem kell,mert a kisasszony úgy csuklik,hogy minjárt kiesik az ágyból. Megyek,megitatom.

     

    Utána meg irány a konyha,milánói makarónit csinálok ebédre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (13347)
    2009-09-08  13:46
  53. 2009. szeptember 8. 13:4813349.
    Nálunk sem volt benn apuci a szülésnél. Én szerettem volna, de ő nem. Én meg nem erőltettem. A második gyereknél még az országban sem volt... Másnap érkezett haza Irakból! Szerencsémre mindhárom szülés elég gyorsan zajlott, így végülis egyedül is túl lehetett élni. Az elsőnél volt a leghossazbb a vajúdás, túl korán mentem be a kórházba, azt volt a legrosszabb apa nélkül végigcsinálni. Na meg akkor még nem tudtam mi fog történni. A másodiknál gyakorlatilag otthon vajúdtam, a kórházban már csak nyomni kellett. A 3-nál meg ugyan a kórházban vártam a fájásokra (benntartottak szívhang vizsgálat után), de egész kényelmesen ment a dolog...tévéztem két fájás között este  . Apucival telefonon tartottam a kapcsolatot (félóránként helyzetjelentés), mivel késő este született Regi ő a nagyobbakkal otthon volt.
    előzmény:
    cseppkő001 (13337)
    2009-09-08  12:39
  54. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 8. 13:4713348.

    apás szülés: nekem elsőnél a vajúdásnál végig, kitolási szakasznál kiment (én örültem, hogy arra nem akar bennmaradni. szerintem se lehet akkora látvány, amikor az ember párjából pl kilóg egy babafej...) másodiknál pedig vajúdás igazábóé nem is nagyon volt ugye, úgyhogy mire kimehetett volna, összefutott az ügyelet, és végül a férjem is bennragadt, és végigasszisztálta (no nem örülhetett, meg szurkolhatott, ő tartotta egyik oldalról a hátam. ugyanúgy leizzadt. még jó, hogy jó erős, és bírt tartani bő fél órán keresztül) szóval bevallom, inkább kinnmaradt volna másodszorra is. meret az azt jelentette volna, hogy megint lazán szülök. persze így se baj. de mégegy ilyet nem akarnék azért. inkább az első szülésem

     

    chrissy ez érdekes, amit írsz, hogy nem marad egymásra időtök. mi ezt úgy oldjuk meg, hogy a gyerekekkel párhuzamosan minden fut napközben. a házimunka, az ügyintézés, minden. ha apamenne a boltnba, inkább megyünk vele mi is, stb. akkor is együtt a család. így aztán ete az a kis idő csak a miénk. úgyhogy nekünk valahogy sokszor még több iső is jut így. mert mostmár, hogy gyerekek vannak, amint letesszük őket aludni, szó szerint mindent eldobunk sokszor, és csak mi vagyunk.

    mondjuk nekünk a bújás, stb megmaradt napközben is, csak csináltunk nagy családi ölelést is, hogy ne legyen gyerkőc részéről féltékenység

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13329)
    2009-09-08  11:10
  55. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 8. 13:4613347.

    Jelentem túl vagyunk az oltáson!!!  Úgy látszik tényleg nagyon sokat számít, h az embernek a saját dokija adja be a szurit, mert Alíz egyáltalán nem vette zokon tőle, hiszen beszélt hozzá, nyugtatta. Így csak egy kis pömpülés volt, majd felvettem és vigyorgott.... sztem borogatnom sem kell, de ez majd estére elválik.

    5900g és 61 cm, nagyon nőtt (4cm és fél kg) az egy hónap alatt.

     

    Én is csak szopiztatom, 5-6 hónaposan gondoltam, h kóstoltatok vele gyüm.leveket, aztán meglátjuk. A bátyja imádta a kül. ízeket, csak remélni tudom, h alízzal is mázlim lesz, nem fogunk kínlódni és köpködni.

     

    reginka: alízom is hasonlóan "működik", ha bealszik, volt olyan, h 5 óra telt el a 2 etetés között. én megvárom, míg nyüszizik a kajáért, mert sokszor van az, h felébred és még simán eljátszunk egy fél órát vagy kimegyünk a levegőre és csak utána adok neki enni, amikor már "kéri". sztem ő nem azért ébred fel, mert kajás, hanem mert kialudt. mondjuk ha cicit adnék neki rögtön, gondolom nem utasítaná el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. szeptember 8. 13:4013346.

    Orrszívó-porszívó: Háát, az enyémek utálták végig, igaz 2-3 évesen már elviselték, de féltek tőle. Inkább megtanultak orrot fújni...

    SApi: Nálunk is ez a helyzet és Regi nem is sezerti a sapkákat. mi lesz itt, ha tényleg bejön a hideg. én még eddig nem adtam rá sapit (csak talán kétszer pár perc erejéig, de akkor is láttam, h utálja és inkább levettem róla, mert nem volt olyan hideg. Mostanában reggel kapucnis rugit adok rá, azt jól viseli.

    előzmény:
    Chrissy8000 (13335)
    2009-09-08  12:21
  57. 2009. szeptember 8. 13:3413345.
    MI!
    előzmény:
    cseppkő001 (13330)
    2009-09-08  11:46
  58. 2009. szeptember 8. 13:3413344.

    kor: én akkor középre teszem magam, én 27 évesen szültem, azt kell hogy mondjam, hogy egy igazi szerelemgyümölcs a mi bébink, a mai napig nagyon szerelmes vagyok a férjembe, és mély szeretetet is érzek iránta, tökéletes a kapcsolatunk. Mi 3,5 éve vagyunk most együtt és a szakmánk is uyanaz csak másik cégnél, illetve ő egy szinttel feljebb tart már. Én nagyon sokat vacilláltam a gyerek dolgon. akaratm is már, mg várni is akartam még...a magánéletünk alakulása szerint nem akartam várni, 2 autó, lakás, nyaralások, telelések, őszi wellnessek...és azért gyerek nélkül ezek "gondtalanabbak", de igazából ebbe már csak terhesen gondoltam bele...mekünk hirtelen jött, nem gondoltam, hogy összejön elsőre...csak úgy "durr bele" típusú a baba....

     

    Én kb. mostanra jutottam el odáig, hogy szeretek itthon lenni, szeretem ezt az életet és látom tudatosan, hogy hogyan is fog eltelni ez a két év! ésbiztosan nagyon fogom sajnálni, ha visszamegyek dolgozni!

     

    A munka amúgy hiányzik, de csak a jó része, a stresszt száműztem az életemből és sztem ez a 2 év "pihenés" jót fog tenni.

     

    A munkámat és a céget, ahol dolgoztam imádom és el tudom képzelni, hogy akár életem végéig ott dolgozzak pesze egyre felljebb, hogy ez hogyan érinti majd a családot ez ott és akkor kiderül és mérlegelünk! Sajnos én eddig nem tekintem nagy karriernek...mert bár sztem a legjobb pozíció kényelmet tekintve, de eddig csak a második lépcsőfok a ranglétrán...

     

     

    na én most eldugulok szerintem...mert már nagyon sok voltam

     

     

    előzmény:
    zany (13342)
    2009-09-08  13:21
  59. 2009. szeptember 8. 13:3213343.

    IGEN! Mi pont most estünk túl rajta! Szerintem az az egy hét, amíg panaszkodtam, h megint 1 körül kelt Regi és utána még volt egy hajnali szopi 5 körül , az ezért volt. Feltornázta magának a tejmennyiséget, mert már nem volt elég neki. Én annyival segítettem, h újra elkezdtem kifejni este a még megmaradt kis mennyiségű (20-30 ml) tejcsit és reggel szintén a kiszopott mellemet kifejtem teljesen. És két mellből szoptattam, ha úgy gondoltam szükséges. Most két napja megint van bőségesen tejcsink!Ja és megint nagyon sokat ittam napközben (és hajnalban is)-főleg vizet.

    Nagyon megijedtem, h ennyi volt, jöhet a pótlás, de megúsztuk pótlás nélkül. Többször is estére nagyon határeset volt a tejmennyiség, de végül csak elég lett, igaz utána hamar megéhezett szegénykém. Egyébként úgy rémlik 3 hónapos korban is van egy növekedési ugrás, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13328)
    2009-09-08  11:02
  60. 2009. szeptember 8. 13:2113342.

    Bigi! Tényleg nem semmi a játszószőnyeg készletetek...Fürdés: nekünk az elején nagyon bejött, hogy úgy ringatta az Apja a vízben, hogy a haja úszott a vízen..tehát a füle éppen beleért...ezt annyira élvezte, hogy egy ZEN állapotba jutott el...teljes ellazulás...és mosoly...aztán kis fényt kapcsoltunk csak neki...stb.  Aztán kapott fülgyulladást Hanna (nem lehet tudni, hogy mitől...de lehet, hogy a víz okozta...) az 3 nap alatt elmúlt a csepptől...most újra kicsit próbákozunk vele...de amúgy nekünk nagyon élvezi a pancsit...

     

    Everlasting: tényleg jó az új topicot...rendszeres olvasó leszek és írok majd én is, ha látok jó akciót!

     

    Pöttöm: örülök, hogy megnyugtatott a doki Karolina súlyával kapcsolatban...a lényeg, hogy boldog kisbaba..és hogy miket írsz, hogy hogy forgolódik...nem semmi

     

    Harisnya: én Tescoban is láttam harisnyákat külön..én még terhesen vettem a lánykámnak 0-3 hósat 2 db-ot 450 Ft-ért akkor le volt árazva!!tegnap mindkettő kakás lett

     

    Ragdolly: én is még csak szoptatok...én sokáig tervezem, főleg amióta találkozok egyre több sokáig szoptatott gyerkőccel..én látok különbséget és egészen más szülők beállítottsága...mégis a gyerekek egyformán nyugodtak és kiegyensúlyozottak...szóval én nagyon nagyon szeretném akár 2 éves koráig is szoptatni, pedig én nagyon idegenkedtem a zoptatástól és 1-2 hetesen még azon agyaltam, hogy jaj de várom a 4 hónapot és utána még kap kis tápot és szevasz!6 hónap után meg mindent a könyvek szerint!de ez a szopi téme felér egy újabb topiccal...

    előzmény:
    zany (13339)
    2009-09-08  13:08
  61. 2009. szeptember 8. 13:2013341.

    Sziasztok!

     

    Cseppkő: én is csak szopiztatok, és azt is szeretnék, ameddig lehet. Hozzátáplálást, ha nem muszáj, tehát, ha még lesz tejem, akkor csak hat hónapos kora körülre tervezek.

     

    Piros: tündériek a képek! :) Az én párom is gitáros, Zsolti sokat nézegeti a falon függő gitárokat... :)

     

    Chrissy: az én jobb mellemben is kevesebb volt mindig a tejci, sőt eleinte azt kevésbé is fogadta a Manó szívesen, de most már minden OK. Ha kevés neki benne a kaja, még kap a balosból is. :)

     

    Szülés: nekem bent volt a párom, és így utólag azt mondom, hogy nem is tudom, hogy bírtam volna ki nélküle. Elég problémás és nehéz szülés volt - nem tágultam ki eléggé, a doki segített rá kézzel, a Manó meg el volt kicsit fordulva, és nehezen bújt ki -, sokat segített, hogy ott volt és fogta a kezem.

    Eleinte én sem szerettem volna, ha ott van, pont azért, hogy ne lásson gyengének, és kiszolgáltatottnak, de örülök, hogy meggyőzött, és bejött végül.

     

    Kor: én is majdnem 31-et töltöttem, mikor Zsolti megszületett. A párom 30 éves. Mi kb. két év után kezdtünk el gondolkodni, hogy jöhetne a baba... Aztán jött is. :)

     

    Birgita: én ugyanígy voltam a gyerekekkel, és ugyanígy féltem attól, hogy lehet, hogy alkalmatlan leszek anyukának. Most már nagyon örülök, hogy anyuka lettem, és úgy érzem, hogy nagyon jó, hogy van nekünk egy pici babánk. Nincs szívem letenni, ha a kezemben alszik el, ha mások is itt vannak, és figyelik bár, hogy felébred-e, én mégsem tudom elfoglalni magam rendesen, gyakran ott vagyok, és megnézem én is... stb... :)

     

    Kérdés: etetés: én még három óránként etetem a Manót, ha éppen nem alszik tovább és nem lesz négy óra belőle, de nem szoktam megvárni, hogy sírjon, hanem automatice ciciztetem. Szerintetek jó így, vagy érdemes lenne várni vele, hátha már kevesebbszeri kajálással is beérné? (Két és fél hónaposak vagyunk)

     

    Alvás: hihetetlen, de mi is fél kilenctől háromig aludtunk, majd háromnegyed négytől hétig is. Aztán 9-11-ig megint, és egy óra óta megint elaludt... Mi van ma a levegőben???

     

    Regina

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. szeptember 8. 13:1113340.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom többen is vagyunk pedagógus végzettségűek, én biológia-magyar szakot végeztem.

    A babavállalás tényleg kitolódik legtöbbször a 30-as évek elejére, de én úgy látom, akkor is vállalják legtöbben a 2 gyereket minimum. Anyukáink idejében meg ez hamarabb volt, a nagycsalád akkor is ritkaságszámba ment. Most több ismerősömnél van 3 vagy több gyerek. A suli után én mindenképpen dolgozni szerettem volna, hogy legyen gyakorlatom, így 4 évet sikerült, ezalatt már megvolt a férjem. Jók voltak azok az évek is, tényleg szabadabbak voltunk, sokat mászkáltunk, kirándultunk, karriert mondjuk nem építettünk, tanárként ez kicsit nehéz... De a gyerek születésével valahogy minőségileg más lett minden. Az egy nagy mérföldkő, tényleg teljesebb az életünk, annyi örömet adnak. A párom először nagyon meg volt ijedve, mikor kiderült a terhesség, mert neki nem volt jó a gyerekkora. De amint meglátta a lányunkat, beleszeretett és nagyon jól csinálja a dolgokat. Én sem éreztem olthatatlan vágyat egy gyerekre, úgy általában nem hoztak lázba a bébik, inkább a nagyobbakkal tudtam mit kezdeni. De gondoltam, most már itt az ideje, nemsoká 30 leszek.

    Azt hogy mit kezdek magammal szakma ügyileg a gyerekek után, még ki kell találni. Lehet, hogy még tanulni sem ártana valamit gyes alatt.

     

    Tejcsi: még én is csak szoptatom Alízt. Ez már tényleg jónak számít? Mert van, akinek volt elég teje az elejétől és már pótol vagy hozzátáplál főzelékkel?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. szeptember 8. 13:0813339.

    Sziasztok Anyukák!

     

    Hosszú idő után újra jövök...pénteken hazamentünk először a szülővárosomba, Hódmezővhelyre...az odaút nagyon rossz volt...szinte kapkodva indultunk el, pedig szépen összepakoltam mindent napközben, de Apa fél 4-re ért haza és még itt szöszmötölt, pedig 7 -re terveztem az odaérést...aztán egész úton ébren volt Hanna, etettem üvegből félúton, aztán rottyantott egy nagyot...kombi autó csomagtatróján pelenkacsere aztán megint tovább utazás...és végül fél 9 körül értünk haza...már nem fürdettünk csak egy kisadós etetés...aztán meg azt hitte reggel van mert foyamatosan tele szájjal vigyordott a félhomályban...Apa elaltatta...

     

    Én addigra már nagyon beteg lettem...levegőt orromon nem kaptam, folyamatosan köhögtem... éjjel aztán kiköltöztem a nappaliba, hogy hagyjam őket aludni...erre Apa kinyitotta hajnalban az ablakot...ő magára húzta a takarót...a picikém meg nem tudta így megfázott jó mérges is lettem az Apjára...

     

    Aztán szombaton...folyamatosan aludt a drágám...evett és aludt...talán fél órát volt úgy ébren összesen, hogy nem cicin volt...ez nekem végre jólesett, aztán estére már a hangom is elment...csak suttogni tudtam, de ezt Hanna élvezte a legjobban. Vasárnapra minden ok lett én is szinte teljsen meggyógyultam, jót aludtam...hazaindultunk és a kKisbogaram végig aludta az utat (3óra)...

     

    Szóval ez volt a mi hétvégi sztorink...elsősorban az elején a rossz indulást a mi bénázásunknak tudom be...meg, hogy ideges voltam és ezt ő is érezte szerintem...

     

    egyébként kb. egy hete mintababánk van...folyamatosan alszik, eszik...semmit sem kell altatni...éjjel kel kb 3 körül egyszer...

     

    Pedig még betegeske szegény...

     

    most elküldöm ezt a hsz-t és reagálok is

    előzmény:
    birgita (13338)
    2009-09-08  12:55
  64. 2009. szeptember 8. 12:5513338.

    Kandika: igen  három játszószőnyegünk is van. A családban többen nem beszéltek össze, de én nem bánom, mert Zsiginek mindig tudom variálni

    Kor: én is 30 vagyok. Eddig nem éreztem azt, hogy babázni szeretnék. A férjem már egy éve noszogatott. A végső elhatározáshoz kellett némi munkahelyi konfliktus is. Amikor megtudtam, hogy néhány kedves emer azon igyekszik, hogy kirugasson, feltettem magamnak a kérdést: Kell ez nekem? Mi a francra várok még? És végül határoztam.

    Az is baj volt, - biztos néhányan megköveztek majd - hogy soha nem tudtam mit kezdeni a gyerekekkel, nem túlzottan rajongtam értük,így tartottam is tőle, hogy milyen anyuka leszek. Soha nem gondoltam volna, hogy az első pillanattól kezdve ekkora lesz a "szerelem". Ma már természetes a babázás, mint a levegővétel és érdekes az is, hogy a mások gyermekeire is teljesen más szemmel nézek.

    Cseppkő: örülök, hogy jobban vagytok.

    Piros: Zsigi is beturbózott súlynövelésben... 3730-ról 6250-re hízott 2 hónaposan és 63 centi... egyáltalán nem kövér,de most már én is kicsit beparáztam.

    Alvás:  Ma éjjel Zsigi is rekordott döntött. 8.30-tól 4 óráig aludt, utána meg 8-ig.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kandika1 (13291)
    2009-09-07  17:24
  65. 2009. szeptember 8. 12:3913337.
    apás szülés: Vessetek rám követ, tudom, a csendes kisebbséghez tartozom manapság, de én a kezdetektől nem szerettem volna, hogy a férjem bent legyen a szülésnél. Legalábbis a kitolásnál semmiképpen, persze elhúzódó vajúdás esetében igen. Szóval ismerve  a párom lelki habitusát, nem szerettem volna, hogy érzelmileg sokkolja a helyzet, másrészt önző módon, nem szerettem volna, ha engem kiszolgáltatott helyzetben lát. Ettől még a kapcsolatunk szoros, összetartozunk, a babát is imádja. Szerintem így, hogy kint várt a fejleményekre ugyan izgalmas és várakozással teli volt számára, de mégsem kellett a kínlódást tételnül néznie. Szerencsére gyorsan szültem, 4 óra volt az egész, úgyhogy sokat nem kellett várnunk, hogy lássuk egymást. És meg kell mondjam, így utólag sem bántam meg. A dokim egyébként azt mondta, ha bármelyikünkben is felmerül a kétely, hogy ne legyen apás szülés, akkor feltétlenül ne legyen az, mert ha már valaki hezitál, akkor bizonytalan ebben. Illetve azt is mondta, hogy kicsit azért divat kérdése is ez az utóbbi időben. A mi születésünkkor ez szóba sem jöhetett, és mégis gondolom nem én vagyok az egyetlen, akinek rendezett, kölcsönösen jó, bizalmas kapcsolata van az apukájával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. szeptember 8. 12:3313336.

    Chrissy:  Voltam a zokni-harisnya nagykerben (XX.ker. Kossuth Lajos utca – Nyári Pál sarok). 440 Ft a babaharisnya, egész jó minták vannak bár szokás szerint a fiúkínálat kissé kevesebb, de azért találtam egész helyes csíkosakat. A lányok viszont bátran válogathatnak a különböző virágos, szivecskés stb. között. Zoknik is vannak minden méretben és színben, azt átnézni sem volt türelmem. A zoknik olyan 100-130 Ft körül vannak. Hétfőtől péntekig 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig van nyitva.

    Pöttöm, Cseppkő: Az én öcsém is szuper nagybácsi. Ő nagy hokirajongó, és már rendelt is Ádámnak egy hokimezt (kb. 2-3 éves korában lesz jó), hogy majd tudjanak együtt hokimeccsre menni.

    Ragdolly: Nekem a kezdetektől kevés volt a tejem (illetve a napi mennyiség limitált) és minél többet eszik annál hamarabb fogy el. Így estére már tényleg kevés van, bár mostanában már reggelire is kap egy kis tápit. Ha elküldöd priviben a mailcímed átküldöm az összegyűjtött tejszaporító technikákat. Hátha nálad valami bejön. A párom nekem is bent volt a szülésnél, nekem sokat számított és ő is nagyon élvezte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. szeptember 8. 12:2113335.

    Sziasztok,

    Mar megint annyit termeltetek, tegnap del ota, hogy soha nem erem magam utol.
    cseppko: De rossz lehet, hogy nem puszilgathatod Lucat! En is folyton puszilgatom Tamit annyira edes, nem lehet kibirni, hogy ne. Neha el is gondolom, nem utalja-e szegeny? Gyogyulj meg gyorsan!
    Luca baba nagyon edes ahogy nevetgel!
    Gnokki: komolyan 30 meter? nem tudom elkepzelni, de ha 10 meter van rajta akkor is tok jol vettem. Jo lehetett a boltod!
    Koszi a tippet, C&A gyerek osztalyt terveztem megnezni kozelrol, hatha talalok ilyesmit en is.  Igen a sogornom is a piacon ajanlotta a kottot arust. (persze amugy is csak pamut dolgokat veszek)
    Klassz, hogy alakul a napirendetek.
    npm: bocsanat, nem akartam senkinek kenyelmetlenseget a penz dologgal, csak hat a tobbiek talan emlekeznek, hogy nehany nappal a teherbe eses elott leepitett a munkahelyem, es mivel veszes hanyos lettem, eselyem sem volt masik allast talalni, igy nagyon fontos, hogy legalabb ebben a 6 honapban normalisabb penzt kapok/nek. Meg az is kerdeses, hogy egyaltalan lesz-e GYED-em? Talan valami nyakatekert modon...
    Porszivos orrszivo: Az ismerettsegi korben minden idosebb gyerek szereti, tehat a nehezseg csak kezdeti.  Sot inkabb arra kell figyelni, hogy ugy ellustulnak hogy aztan nem akarnak orrot fujni
    Sapka: nem tudom ti, hogy vagytok vele, de ha barmilyen sapit adunk Tamira, ugye a hordozoban visszuk ki, es ahogy forgatja a fejet, vagy razkodik az uton, altalaban vagy becsuszik a szrmrbr, vagy fel csuszik es leesik rola, vagy elfordul rajta es fulvedo resz kerul a szeme ele mondjuk. Kicsit tanacstalan vagyok most, h jon a sapkas szezon...
    babaltogatas: Mar rajottem, hogy az emberek szeretnenek eljonni, de azt varjak, hogy mi mondjuk meg mikor alkalmas, mert nem akarnak alkalmatlankodni. Szoval mi most eppen minden hetvegere kulonfele baratainkat tervezzuk be, akik meg nem voltak....
    Pottom: De ugyes Karolina baba! Tami meg mindig csak az oldalanal tart. Lusti a draga.
    Timi: Teljesen ugyanigy vagyok Apa-gyerek-erettseg ugyben. En is meg akartam varni, hogy o is igazan odaerjen. Es tenyleg, o mar mondogatja, hogy mikor jon a kovetkezo.
    Ebi: Nem tudok varrni, csak ugy szoktam mert szeretnek. Azert altalaban osszejon amit kigondolok... De a komolyabb dolgokat, mint pl. az eskuvoi ruham, vagy a fuggonyok, a sogornom csinalta, aki tenyleg tud varrni, meg mas dolgokban is szornyen ugyes es nagyon kreativ.
    Azt hiszem csak a GYED van maximalizalva.
    Piros: Loci nagyon edi a kepeken, es Anyuadek kertje milyen igazan hangulatos!

    Taminak ugy no a haja, hogy hatul ahol ki szokott kopni meg nem kopott, ellenben osszecsomosodott neki a sok fejforgatastol.
    Most irta a baratnom, h hetvegen a Milenarisban csoki kiallitas lesz, kostoloval, ajanlom mindenkinek.

     

    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. szeptember 8. 12:1613334.
    Az en parom is bent volt a szulesnel, ami igy teljesen ok volt. Egyedul, borzalmas lett volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13329)
    2009-09-08  11:10
  69. 2009. szeptember 8. 12:1413333.
    Meg mi is csak anyatejet eszunk. Ezt Tiffin is kerdezte multkor. Es ugy remlik meg 5-6 an voltunk legalabb igy, ha nem tobben.
    előzmény:
    cseppkő001 (13330)
    2009-09-08  11:46
  70. 2009. szeptember 8. 12:1113332.

    Szia,

     

    nekem korabban voltak gondok a jobb mellemmel. Es legalabb egy honapja teljesen rendben van, most megis azt vettem eszre, hogy mintha ott kevesebb lenne a tejci. igy hat elkezdtem par napja, minden eves utan fejegetni. Egyebkent altalaban meg 10 ml-t sem sikerul kifejnem, azert legalabb 15-20 percig fejegetem, mert elvileg igy novelem az igenyt. Es volt, hogy egy oraval kesobb is fejtem kicsit. 

    A lenyeg, hogy mintha most tobb lenne mar megint benne. 

    Gondolom a 4 oras evesekkel ellustult ez a cicim. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (13328)
    2009-09-08  11:02
  71. 2009. szeptember 8. 12:0913331.

    Piros: Én is mindig cserélgetem a cuccokat a játszószőnyegen, próbálok felaggatni rá ezt-azt. Nagyon aranyos Lóci, utólag is boldog névnapot neki! Jó ez a magyar-matek szakpár! Nekem is a magyar az egyik szakom (nem Egerbe jártam), de soha el nem tudtam volna képzelni, hogy a matekkal párosítsam, annyira antitálentum vagyok.

     

    Everlasting: Tényleg jó az új topicod, figyelni fogom én is! 

     

    Doeril: Reginek utólag is boldog névnapot! 

     

    habtapi: A képen látva, már rájöttem, tudom mi az, de ezt a nevet még életemben nem hallottam. 

     

    Kozmis: Pontosan ugyanitt tartunk mi is a forgolódásban. Még Luca sem fogja meg direktben a tárgyakat, kedvence a keze. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. szeptember 8. 11:4613330.

    Sziasztok!

     

    Megjártuk a dokit, de az oltást nem kaptuk meg végül. Azt mondta a dokinő, hogy még elképzelhető, hogy a napokban Lucán is kijön a mi nyavalyánk, úgyhogy inkább halasszuk el egy héttel. Addig is a tengeri sós orrspray-t ajánlotta, a gyakori orrszívást, és a Cebion nevű c-vitamin cseppet.

    Amúgy 5800 gramm, 60 cm, elégedettek voltak vele a védőnővel együtt, a szőke hajára ismét rácsodálkoztak. Szóval egy hetet várunk a szurival. Remélem azért nem fog megbetegedni!

    Ja, és külön gratuláltak nekem, hogy még mindig csak anyatejes, azt mondták, ez egyre ritkább, hogy valaki még 3 hónap után sem ad mást a gyereknek. Közületek hányan vagytok, akik csak szoptattok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 8. 11:1013329.

    A gyerekkérdés meg nálunk nem is volt kérdés. A párommal 5 éve vagyunk együtt, és kb. a 3. évben kezdtünk beszélgetni arról, hogy milyen jó lenne egy baba. Dórikát terveztük, vártuk, és a kettőnk kapcsolata ezáltal csak erősebb lett.

    Tényleg, a ti párotok bent volt szülésnél? Az enyém igen, és rengeteget jelentett nekem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 8. 11:0213328.

    Sziasztok!

     

    Visszaolvasgattam, köszönöm a tippeket, azt hiszem tényleg lekvárt fogok készíteni ebből a rengeteg gyümölcsből. Illetve a szőlővel nem tudom mit kezdjek... Azt kénytelenek leszünk csak úgy a' la nature megenni

     

    Akartam már kérdezni (bár lehet, hogy régebben volt már téma), hogy ti hogy álltok a szoptatással? Nekem mintha kezdene apadni, bár inkább csak estére. Pedig úgy terveztem, hogy fél éves koráig tuti szoptatom, s aztán majd meglátjuk, hogy állunk. Azért reménykedek, hogy csak átmeneti ez az apadás  Volt már valakinek ilyen? Van valami "praktikátok", ami kicsit megindítaná a tejtermelést? Még nem nagyon akarnék Dórikának tápszert adni. Bár tudom, hogy már egészen jók vannak forgalomban, de valahogy mégsem...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. szeptember 8. 10:4613327.

    Erdekes a tema amit felvetsz. Nehany eve en is ezzel szembesultem az altalanos iskolas osztalytalalkozon, azt hiszem osszesen ket gyerek volt akkor. Es be kell vallanom, hogy bar reg eldontottem, szeretnek gyereket, neha en is elgondolkoztam azon, milyen kenyelmes es harmonikus is az eletunk kettesben. Es nekem meg ott a nagyszuleim peldaja is, akik elvaltak. A nagyim uj ferje hozott meg 3 gyereket a csaladba, plusz ugye az Anyam. Itt a nagyszuleim, mindig idegbajosak, veszekednek, nincs idelyuk festesre, nem utaznak, van egy hobby telkuk, ott gurcolnek teljesen ertelmetlenul, etc... A nagyapamnak az uj felesegetol nem lett gyereke, igy ok gyakorlatilag gyerektelenek ugye, es olyan szepen, harmonikusan elnek. Aktivak, erdeklodoek, haladnak a korral, atlag ket evente kifestik a lakasukat, utaznak, meg mindig lathatoan szeretik egymast. Ez nyilvan habitus kerdese is, de valamilyen formaban alakitotta az eletuket a gyerekek lete, nem lete.
    Egy gyerek, plane egy sajat, teljesen atminositi az eletet, es olyan plussz dolgokat kapsz amit el sem tudsz kepzelni. De valljuk be oszinten, es foleg azok akiknek tobb es mar nagyobb gyerekeik vannak, sokkal kevesebb ido jut egymasra Apaval, es nem csak a szexre gondolok, hanem az osszebujasra, a kezfogasra, beszelgetesre, etc. En ezt mar most hianyolom, hiszen ugye az a kis ido jut kettonknek ami Tami lefektetese es a mi alvasunk kozott van. Ez kb 1,5-2 ora. Gyorsan igyekszunk netezni, vagy en megcsinalni mindazt amire napkozben nem jutott idom, egy nap tuti vasalok ilyenkor, neha megnezunk egy filmet, vagy Apa meg dolgozik, vagy itthon sincs mert dolgozik. Szoval nagyon keves ez az ido.

    Mondjuk mi azert toltuk ki eddig a gyerekvallalast, mert en olyan maximalista vagyok, szeretek mindent megtervezni es szerettuk volna ha nagyjabol elrendezodunk mire jon a baba, sulit befejezni, hazat felepiteni, karrierrel jutni valamire. Ezek egyebkent olyan 60%-ban teljesultek.  Es raadasul a parom 3 evvel fiatalabb, ot sem akartam siettetni. Janarban lett 30 es szerintem neki igy volt idoben a baba. Nekem meg mondjuk ugy hogy meg belefert. 

    előzmény:
    cseppkő001 (13285)
    2009-09-07  14:14
  76. 2009. szeptember 8. 10:3813326.
    Köszi a dícséreteket...nagyon jól estek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. szeptember 8. 10:3513325.

    Sziasztok,

     

    Piros, enyém lányka 3 hósan megduplázta a súlyát (3kg-----6kg), de cseppet sem kövér, kisebb hurkák vannak de amúgy elég nyurga (63 cm), ja és amúgy soha nem eszi meg az "előirt " adagját

     

    Forgás : hasról és hátról is csak féloldalra, de tovább nem tudja.Hasról már tényleg csak egy hajszál választja el

     

    Mennem kell mert nyögés van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. szeptember 8. 10:0813324.

    Everlasting, köszi a megnyugtatást és olvastam a topikodat is, elmentettem a kedvencekbe.

    Mennem kell, mert Lóci mömmög az ágyában.

    Búcsúzóul egy kis őszi hangulat anyukámék kertjéből, fogadjátok szeretettel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. szeptember 8. 10:0613323.

    Akkor már rakok fel Lóciról is...

    1. múlt szombaton vendégségben így lazultunk

    2. aztán hazafelé már így mentünk, mert jött a vihar és piszok hideg lett

    3. kicsit felturbóztam a játszószőnyeget, mert rájöttem, hogy idegesíti, hogy nem éri el a játékokat

    4. ismerkedik Apa gitárjával

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. szeptember 8. 10:0313322.
    Habtapi (nekünk egyelőre ennyi van összerakva belőle)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. szeptember 8. 09:5913321.
    Megint x-szik a rendszer.rnrnrnrnrnn-összevissza, ezért így tudtam csak belinkelni a topic-ajánlót...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. szeptember 8. 09:5813320.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. szeptember 8. 09:5713319.

    Sziasztok!

     

    forgolódás: márkó már nagyon korán megcsinálta, de csak amolyan véletlenszerűen. Aztán egy időre abbahagyta és most egy hete keményen és tudatosan próbálkozik de még egy kis pöcc hiányzik neki hogy sikerüljön. Amikor már egy jó ideje próbálja de nem megy iszonyat üvöltésbe kezd, a feje is belepirosodik (mi egészen eddig bátorítjuk ha éppen mellette vagyunkamikor csinálja) aztán ha már nagyon mérges akkor szoktam neki segíteni (tényleg csak egy icipici hiányzik neki) és akkor teli szájjal vigyorog hogy végre hason lehet

    everlasting: tök jó az új topicod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. szeptember 8. 09:5413318.
    REKORD alvás!!!Regi általában simán elalszik este. tegnap mikor betettem az ágyába már nyüszögött, majd sírt. Végül pár perc után kivettem, megnyugtattam, utána már simán húzta a lóbőrt 3/4 5-ig!!! 8 órát aludt. Azt nem mondom, h egyhuzamban, mert fél 1 felé nagy nyögések és kisebb sirdogálások voltak pár percig, de mivel korainak találtam az ébredést, nem kaptam ki rögtön és kiderült, h jól tettem, mert csak kakilt és visszaaludt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. szeptember 8. 09:4413317.
    Szia!rnNe AGGÓDJ!rnA súlymegkétszerezés egy standard a NAGY ÁTLAG-ból- és pl. attól, hogy más ütemben fejlődik egy baba, MÉG MINDEN O.K. VELE!rnAjánlom, hogy keresd ki a babaegészségügyi- kiskönyv fejlődési (percentilis) táblázatából, hogy hol tart most a Kicsid a fejlődésben, hogy megnyugodj!rnValószínűleg 50 feletti lesz (azaz, az átlagnál jelenleg nagyobb súlyú)- de a normálértéken belül lesz! (azaz még a rublikázott tartományban)...Amint elkezdenek ülni, forogni, kúszni, mászni, ...és telik az idő (fél éves kor után csökken a havi súlyfejlődés üteme)- látni fogod, hogy minden o.k. (Most is az!:))rnVan amelyik pici gyorsabban gyarapszik, van amelyik lassabban- hiszen mi és a genetikánk sem egyforma!rnanno ismertem egy picit, aki 3800g körül született és 6 hetesen már 6 kg volt(csak anyatejet evett)- és ő is teljesen egészséges volt!
    előzmény:
    Piros (13315)
    2009-09-08  09:30
  86. 2009. szeptember 8. 09:3313316.
    Habtapi = habszivacs szőnyeg puzzle, több darabos. Szerintem sok helyen lehet venni (pl. Tesco, játékboltok), többféle mintában (pl. betűs, állatfigurás, nekünk járműves van) és kiszerelésben. Mi múltkor a Pennyben vettük, volt akcióban 3.000,-Ft-ért 20 db-os.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_718740 (13313)
    2009-09-08  09:22
  87. 2009. szeptember 8. 09:3013315.
    Az nagyon gáz, ha hamarabb duplázza meg a születési súlyát, mint 6 hónapos kor? Mert Lócim 3490 grammal született és már túllépte a 6 kilót... De én nem látom rajta, hogy duci lenne, vannak olyan kis babahurkái, de egyáltalán nem hájas, olyan kis formás. Na, most elkezdtem aggódni...
    előzmény:
    everlasting (13306)
    2009-09-08  08:06
  88. 2009. szeptember 8. 09:2713314.
    Magyar-matek szakon kezdtem, aztán maradt csak a magyar.
    előzmény:
    cseppkő001 (13305)
    2009-09-08  08:03
  89. Torolt_felhasznalo_718740
    Torolt_felhasznalo_718740
    2009. szeptember 8. 09:2213313.

    Szia!

     

    Üdv köztünk!!Még én is elég új vagyok!Junius 11 én született a kislányom,én is Kispesten lakom!Te merre?

     

    Hát lányok én 35 éves voltam majdnem mire megkaptam az én drága Jázminom!

    Men is jött egyszerüen és az apa jelöltet is most találtam meg nemrégen!Miatta költöztem pestre is!

     

    2 napja lent vagyunk Kaposváron anyuéknál,hát nem mondom hogy nem nyügös kicsit,idegen neki minden,de annyira nem vészes!

     

    Viszont azóta a tápszert nem hajlandó megenni csak nagy küzdések árán valamennyit!Mindig csak cicizne,de sajna estére már nem elég a tejcim ezért akkor néha kénytelen vagyok potólni,ha hagyja!

     

    Valaki mondja meg nekem,hogy mi az a haptapi mert én nem ismerem,és Jázmin sem tudja kinyomni magát!Megprobálnám én is hátha segit neki!

    Hol lehet venni és mennyibe kerül?

    Köszönöm

     

    szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    zsoficka83 (13289)
    2009-09-07  15:55
  90. 2009. szeptember 8. 09:0513312.
    NEM SEMMI!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13298)
    2009-09-07  20:31
  91. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 8. 09:0413311.

    szülés: 27 voltam, mikor a fiam született és 30 most, alíznál... baba előtt dolgoztam is 3,5 évet óvónőként, Apa pedig 3 évvel fiatalabb nálam. nekünk is van sok olyan ismerősünk, aki ugyan nős, férjezett, de ez a szlogen: "még élni akarunk!"........ erre inkább nem mondanék semmit, mi is élünk és ettől jobb dolog nem is történhetett volna velünk, mint a 2 gyerek...  

     

    forgolódás: Alíz csak odáig jutott még, h a bal oldalára dobja magát, de kellene még egy lendület, h átforduljon hátról hasra...ha ilyenkor átlendítem, sírva fakad, gondolom megsértődik, mert saját maga elérni a célt 

     

    Csörgőt, játékot sem fog a kezébe még,remélem ez nem baj.... a bátyja ilyenkor már ügyesebb volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. szeptember 8. 09:0413310.
    Az igazat megvallva nálunk inkább ez a "jó, egye fene" volt apuci részéről...mindháromnál...Én annyira szerettem volna már főiskolás koromban, csak akkor még nem volt hozzá apuka, na meg az eszemmel persze tudtam, h csak diploma után lehet. Mivel az első kettőnél is csak inkább belement apuci, minthogy kifejezetten akarta volna, nem is reméltem igazán, h teljesül az álmom és 3 gyerek anyukája lehetek egyszer. Ezért nagyon hálás vagyok apucinak! És pont ezért a lehető legtöbb dolgot én csinálom a gyerekek körül. De ő is imádja őket, látom a büszke fején, amikor a lányok rámásznak!Szóval annak ellenére, h ha rajta múlik akkor később lett volna gyerekünk és megálltunk volna egynél vagy kettőnél, nem hiszem, h bánná, h belement a kedvemért a 3 gyerkőcbe és azt sem hiszem, h bármit elvettem volna ezzel tőle (szabadság vagy mittudomén). 
    előzmény:
    haizer_timea (13299)
    2009-09-07  20:41
  93. 2009. szeptember 8. 08:5613309.

    Jó reggelt!

     

    Pöttöm: Erről a tömésről jut eszembe: Az egyik kolleganőm, olyan régimódiba etette a gyerkőcét, hogy amikor kaja idő van enni kell, márpedig annyit amennyit odatettek elé, és nem állsz fel kislányom amíg meg nem eszed ami elötted van.

    Na ebből az lett, hogy szegény kislány elég ducika lett 3 éves korára, amikoris befulladt nagyon súlyosan kijött nála a krupp.

    Jött a mentő bevitték.A kórházban pedig alig találtak vénát neki, mert mindene úgy be volt nőve!! Végül a fején szúrták meg.

    A doki pedig nagyon leszúrta az Anyukát, mikor az etetésről kérdezte. Azt mondta neki, tilos a gyereket tömni, ha azt mondja nem kell, nem szabad erőltetni, ha egész nap nem eszik az sem baj, szólni fog ha éhes, mindennek megvan az oka.

    Ráadásul ha gyerekkorban felszaporodnak a zsírsejtek, felnőttkorában is szenvedni fog a súlyával, mert hízékony lesz.

     Na azóta nem tömi a gyereket!!!

    Úgyhogy tuti Karolina ilyen alkat, igaza van a dokidnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13304)
    2009-09-08  04:13
  94. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 8. 08:5413308.

    Sziasztok!!

     

    Ma van a nagy napunk, OLTÁÁÁÁS!!! Már előre parázok a múltkori rossz élmények miatt, de mivel a mi dokink lesz, nem helyettes, bízom benne, h kíméletesen oldja meg. 5 hete mérték utoljára Alízt, a súlyára-hosszára is baromira kíváncsi vok, a kinőtt ruhák mennyiségét nézve nincs semmi gond!

    Ma megyek nődokihoz is este, a spirál miatt, szívem szerint levetetném, mert utánaszámoltam, ez a 6. hét, h vérzek tőle.........

     

    Harisnyát én néztem az interspárban és a brendonban, kb uolyan árban vannak, 800 ft körül. Sztem még a skálában lehetne megnézni, én szeretek ott is vásárolni, jók az árak, de most nem volt kedvem bekavarni a városba, mert nagy a káosz nálunk (pécs).Végül vettem 3 harisnyát neki a brendonban, mert a nyári ruhácskák még jók, így harisnyával ki tudom őket használni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2009. szeptember 8. 08:0713307.
    Pöttöm: Most látom csak, Te hány órakor írod a hozzászólásaidat???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. szeptember 8. 08:0613306.

    Meg tudom érteni, az aggódást..amikor szinte alig eszik a Picúr... Nekem  a nagyobbik Kicsim pont ebben a cipőben járt- és kb. 1 éves korára tudtam beletörődni, hogy Ő így is jól érzi Magát.

    Tömni, erőltetni a kajcsit tényleg semmi értelme, mert azzal csak még nagyobb ellenállást lehet kiváltani...

    Megjegyzem, Kiscsajom is igen mozgékony Baba- szóval volt, hogy amit hízott volna, szinte mind lemozogta...

    Átlagosan kb.

    6 hónapos korukra születési súly 2x-ese

    12 hónapos korukra szül.s. 3x-osa

    a súlyuk...Nekünk ez mindkét esetben kb. 1 kg-al elmaradt- viszont a lényeg, hogy a gyerkőc EGÉSZSÉGES legyen....

     

    /A helyzeten nálunk sem a sok mozgás, sem a vitaminok nem változtattak./

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13304)
    2009-09-08  04:13
  97. 2009. szeptember 8. 08:0313305.

    Jó reggelt!

     

    Úgy tűnik, betegségem elmúlt (kopp-kopp), most Apa van rosszabbul, bár dolgozni még ment. Lucám este 11-ig ébren volt, úgy, hogy nap közben összesen másfél órát aludt!!! Nem tudom, hogy bírja. Most még alszik, és éjjel nem is kelt egyszer sem!

    Ma megyünk 3 hónapos oltásra, de előtte azért a dokinak felvázolom a családi betegséghelyzetet itthon, hogy így is beadja neki, vagy sem. Úgy látom, ő jól van, de azért megnyugodnék, ha a doki vetne egy pillantást a torkára.

     

    Pöttöm: Gratula Karolina szép gyarapodásához, és a doki elégedettségéhez! Mondtam én, hogy no para! Tökjó, hogy ilyen ügyesen mozog már! Lucám még csak hátról oldalra fordul, de azt nagyon, viszonrt ha hasra tesszük, egyre tovább bírja, és egyre szívesebben csinálja. Kíváncsi vagyok én is Luca súlyára - ami a múlt szerdai utolsó kakilás miatt nem biztos hogy a valós értéket fogja mutatni. Ja, és az én öcsém aznap, mikor jöttek Pestre a kórházba először megnézni Lucát, az m3-asról a vidámpark felé kanyarodva már azon gondolkodott, vajon mikor jön el a nap, mikor a kicsi unokahugát elhozhatja ide!

     

    gyerekkel mászkálás: Hát, mi állandóan ezt tesszük. Már vagy 4x ült vonaton (nincs kocsink), sokat gyaloglunk, tömegközelekedünk, ha kinézünk valami programot, babakocsival megyünk. Persze ha majd a rosszabb idő beköszönt, ez biztos változni fog, de akkorra meg már ő lesz nagyobb, és egyre több mindent lehet vele megoldani, és őt is egyre több dolog fogja lekötni. Szóval mi afféle norvégok vagyunk (Iahogy ezt már egyszer kitárgyaltuk). Még 3 nappal a születése előtt a Nemzeti Vágtán kin t mászkáltunk, azóta gondolkodtam is rajta, mi van, ha akkor jön. Bár valahogy biztos megoldottuk volna.

     

    Chrissy: Nekem is rémlik, hogy ezek a juttatások maximalizáltak, de azért inkább nézz utána!  

     

    szülés időpontja: Úgy látom olyan témát dobtam fel, amiről mindenkinek megvan  a véleménye. Nem akarok én senki felett pálcát törni, inkább érdekes, kinek hogy alakul. Meg főleg összehasonlítva a szüleink, nagyszüleink korosztályával. Az én anyukám engem 25 évesen szült, de a párom anyukája őt 24 évesen, a nővérét 22 évesen. Tehát neki, az én koromban már volt egy majd 7 évese, és egy 5 évese. Ma azért etr ritkán látni! Ja, és az apuka is csak 2 évvel idősebb, tehát ő 24 és 26 volt a gyerekek születésénél. Ez meg ma már pláne nagyon durván fiatalnak számít a fiúknál, nem?

     

    Piros: Egerbe jártál fősulira? Én odavalósi vagyok eredetileg. Milyen szakra jártál? 

     

    Elefanni: Ajjaj, én is hallottam már panaszt a túl fiatal védőnőkre, akik eddig csak a műanyag babával próbálkoztak... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 8. 04:1313304.
    oltás. ezt elfelejtettem. este mi is megkaptuk a 3 hósat. gyerkőc jól viselte (azt ogy picit lefogták, és nem mozoghatott kevésbé) doki nevetve mondta, hogy mit izgulok, hogycsak 4 és fél kiló, amúgy szép hosszú baba, meg tök jó kis combija stb van, és ugy most is míg ott volt körbejárta a kiságyat karolina, jól megnééze az össze cuucát benne, meg bemutatta a forgást,stb. szóval mondt a doki, hogy ilyen mozgós babánál ne is várjak  nagy hízásokat, nyugodjak bele, nekem ilyen mozgós babáim vannak, és kész.  meg ugye meséltem, hogy eszik, arra is azt mondta, ki van zárva, hogy kéne neki több, nyugodjak meg, ne akarjam tömni. nagyon jóarc volt, és tényleg totál minden aggodalmam a témában végre el lett fújva evvel. mostmár nem is várok, csak max fél kiló hízást a köv hónapban, de lehet még azse lesz meg állítólag a sok pörgés-kúszás miatt. de a csajos súlyt azért hozza, szóval jó ez így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 8. 03:0813303.

    gyerekkel mászkálás/utazás: jaja, szerintem is vannak gyerekes célpontok nálunk még bátyámnak nem jött össze ez a családalapításhoz párt találunk pl. de tuti nagybácsi, már be van tervezve, hogy a kisvidámparkba viszi majd a nagyobam amint lehet pl. (nagyon egyhullámhosszon vannak a fiammal).

    mi meg tervezzük férjemmel, hogy van ez a "kincskeresős" gpses játék, ugye az egész világon mindenhol kisládák elrejtve, hogy majd megyünk keresni, ha a kisebb is togyogós lesz. meg szerintem kirándulni is teljesen más élmény gyerekekkel. úgyhogy szeretnénk majd cenni jövő nyáron egy hátihordót, aztán már menni túrázni. a fiamat úgy néz ki nem kell cipelni, már most legyalogol egyben 2és fél 3 kmet

    amúgymeg én annyira nem vagyok seggenülős típus, hogy elsővel is, még hozzákajakor is simán mentünk, pedig nálunk nem volt bébikaja, mindent főztem. de van egy pici hűtőtáska, meg tortijjaszózsos üvegekkel operáltam. azok ugye melegíthetőek akármiben ha kell. (mondjuk a lurkó hűtőhidegen volt csak hajlandó megenni a kaját, úgyhogy ez mindegy volt), így két napra megcsináltam a püréit, stb, és mentünk. max néhol bekéredzkedtünnk a hűtőbe a jégakkunkkal. le is strapáltuk a kistáskát. de vettem egy tartalékot is. így karolinával is menni fog a dolog, tuti.

    előzmény:
    ludmo (13300)
    2009-09-07  20:50
  100. 2009. szeptember 7. 21:2513302.
    chrissy nekem úgy rémlik hogy valamennyibe maximalizálva van hogy mennyit kaphatunk... vagy ez a tgyás-ra nem vonatkozik? vagy ez csak gyed? vagy gyes? de az is lehet hogy tévedek... szorítok neked!
    előzmény:
    Chrissy8000 (13280)
    2009-09-07  13:44

Címlap

top