Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. szeptember 7. 20:5713301.

    Sziasztok!

     

    Babafotók gyönyörűek egytől egyig!

    életkor: a fórumon én vagyok a legfiatalabb azthiszem 24. szülinapomra kaptam Márkót, előtte másfél évet dolgoztam. Áltiskolából és fősuliról nekem lett először babám, a középsulis osztályból én vagyok a amásodik anyuka. Nekem szerencsém volt, mert hamar megtaláltam a páromat

    füli, cseppkő: köszönöm márkó nevében is

    chrissy: irigyellek amiért tudsz varrni  

    doeril: én azthiszem hasonló úton haaldok mint te a kezdetek kezdetén aztán hogy a továbbiakban is azt még nem tudom. Én tervezem hogy lesz kistesó, párom vacilál... annyira szeretjük márkót hogy egyenlőre nehéz elképzelni hogy még vaalkit lehetne mellette ennyire szeretni, meg én nem is akarok kicsi korklönbséget, uh megbeszéltük hogy egy pár év múlva visszatérünk a témára

    Elefáni: én mindent eszek már, és a kicsinek semmi baja... múltkor borsót ettem!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 7. 20:5013300.

    Életkor: A középiskolás osztálytársaim közül én az utolsók között szültem (talán még van kettő a harmincból akinek nincs gyereke) pedig „csak” 31 éves vagyok. Nem bánom, hogy csak most jött a baba, tulajdonképpen, ha terveztük volna, akkor csak jövőre jött volna, de ő ilyen kis sietős. Így ugyan elmaradt az esküvőnk, de majd bepótoljuk, ha már tudja hozni a gyűrűt J Viszont legalább már a karrier tekintetében elértem amit akartam, tudom, hogy hova megyek majd vissza és mit fogok csinálni a jövőben, van házunk, autónk, nincs hitelünk és szerintem ezzel a 31+35 éves kor nem számítunk öregnek, még akkor sem, ha néhány év múlva akarunk még egy kistesót. Egyébként én nem gondolom úgy, hogy a világ vége lenne a gyerekkel az élet, szerintem mi ugyanúgy fogjuk járni a világot. Sőt vannak olyan célpontok, amikre azért nem vittem el a párom, mert szerintem az gyerekkel sokkal jobb. (pl: Finnországba a Mikulás-hoz menni – én voltam és imádtam)

    Lázmérő: Nekünk digitális van és Ádámnak popsiban mérjük. Magamnak pedig nem használok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 7. 20:4113299.

     

    Hát, úgy látom én is a későn szülő kategóriába esemA 32. szülinapomra kaptam Mátét!Igazából ezt sosem terveztem, így adta az élet, én már régen vágytam babára, de az Apuka és az ő érettsége ezt hozta. Mert szerintem az is szükséges, hogy az Apa azt mondja, igen szeretném, és ne azt, hogy na jó egye fene! Én erre vártam! De mostmár ő mondja, minél elöbb legyen tesó is!

    Salsi:Szerintem jó lesz az a C&A-s overál. Ott mindig egy számmal nagyobb a ruci. mi most még 62 eset hordunk, de már csak éppen  jók.A C&A-s ruhából viszont jó még az 52 es is.Most vettem 62 es cuccokat ott őszre, és még kicsit nagyok is, Szóval a többi számozáshoz képest nagyobbak eggyel.

    Brigita:Ugyanolyan Monsterses rucink van nekünk is mint Zsiginek, mi  alvásosnak használjuk!

    Piro: Mi volt a gondotok, hogy műteni kellett a babót, ha lehet kérdezni?

     

     

    Timi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 7. 20:3113298.
    hja, és képzeljétek, ma megtanult karolina hátról hasra fordulni. úgyhogy mostmár forog. mertr ugye a másik irány már ment neki. egész nap forgott, ha letettük. tök jól elvolt fevel. a kiságyban játéktól-játékig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 7. 19:3413297.

    Próbáltam kicsit visszaolvasgatni legalább téma-ügyileg (meg közben voltunk sétálni is, de csak rövid kört mentünk).

    Én most 32 évesen szültem az első gyerkőcöt. Nekem nehéz volt rávennem magam, mindig úgy voltam vele, hogy természetesen szeretnék gyereket majd. Nálunk párom szerette volna előbb, én mindig azt mondtam, hogy majd lesz, aztán jött egy betegség és jól beijesztettek, hogy ha kiújul, akkor kiveszik a méhem, úgyhogy rögtön rájöttem, hogy mégiscsak most akarom azt a gyerkőcöt. Aztán nem jött össze olyan könnyen, kellett némi orvosi segítség is, úgyhogy most nagyon gondolkozok, hogy mikor kellene a kistesót bevállalni. De ezzel is úgy vagyok, hogy először hajthatatlan voltam, hogy nekem csak egy gyerek kell, aztán eljutottam odáig, hogy hát lehet, hogy mégiscsak kéne kistesó Lócinak, most meg már azon gondolkozok, hogy mikor legyen... Hát nem vagyok egyszerű eset, az biztos .

    Társaság: nekem sajnos nem nagyon van társaságom. A gimis osztálytársaim/barátnőim közül a legtöbben leléptek a városból, főiskolára meg Egerbe jártam, úgyhogy az ottani barátok messze vannak, már nem is tartjuk a kapcsolatot. A kolleganőim közül egy van, akivel jóban vagyunk és találkozgatunk is - igaz, ő már nem a kolleganőm, mert időközben felmondott. Erről jut eszembe, a kollegáim azóta készülnek hozzánk babalátogatóba, mióta Lóci megszületett, de még nem jutottak el idáig... Múltkor visszahallottam, hogy a helyemre felvett csaj azt terjeszti, hogy én már egyáltalán nem akarok visszamenni dolgozni, úgyhogy múltkor, mikor arra jártunk, felmentem Lócival az irodába - tudjátok, csak úgy megmutatni, hogy megvagyok még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 7. 18:2413296.

    Sziasztok!

     

    Kicsit lemaradtam,próbáltam visszaolvasni a hsz-eket,de lehet,hogy már sok mindenre nem emlékszem.

     

     

    Szombaton egész nap nővéreméknél voltunk.Nőgyógyászati műtéte volt a múlt héten és pihennie kellett.Kivasaltam nekik,takarítgattam,sütöttem palacsintát ők meg férjével elbabáztak Rékával

     

    Tegnap este borzasztó nyűgös napunk volt.Rettenetesen sírt,amikor Apa szüleinél voltunk,de ahogy haza jöttünk,már vigyorgott.Lehet,hogy unta a banán,hogy el mentünk otthonról?!

     

    Ma jött az új védőnő.Hát elég gáz,valami friss diplomás.Ez még nem is lenne baj,csak gyereket ő is könyből látott.Tök bénázott a gyerek felöltöztetésénél,már gondoltam,hogy megcsinálom én.Erre megszólal,hogy ő még nem nagyon öltöztetett babát,nincs gyakorlata.Na erre meg mit mondjak?!!

     

    Lányok!Szerintetek lehet enni sárgaborsó főzeléket?Már annyira kívánom,csak ugye a borsó....De annak a héja puffaszt nem?De ha pépesítve van akkor is?

     

    Most nem tudok hozzászólni a többi témához,mert a kiasszony kéri a vacsorát.Majd igyekszem jönni,amint lehet.

    előzmény:
    Doeril (13295)
    2009-09-07  17:58
  7. 2009. szeptember 7. 17:5813295.

    Sziasztok!

     

    A baráti társaságról meg a korról:

    Érdekes, de nekünk (nekem) is megváltozott a baráti köröm. Sok főiskolás/ált. iskolás/gimis osztálytársammal tartom a kapcsolatot, akikkel annyira nem is voltunk jó barátok, de mivel kisgyerekük van, tök jókat tudunk beszélgetni. Viszont van olyan gimis barátnőm, aki teljesen eltűnt-neki nincs még gyereke, talán tartós kapcsolata sem... Tegnap pont egy olyan iskolatársam volt nálunk, aki még nem szült és nagyon hálás volt, h nem a pelusokról csevegek vele. Érdekes...nem direkt nem beszéltem a baba kevéssé "izgi" dolgairól, csak...nem is tudom...És tényleg örült, h nem a kakiról kell kiselőadást hallgatnia. Eszembe sem jutott, h akinek nincs gyereke az mennyire kiakadhat, ha ilyen témával nyösztetjük!

     

    Én hamarosan töltöm a 33-at és 3 gyerkőc anyukája vagyok. Az elsőt 24 évesen szültem. Nekem ez így tökéletes. Igaz, nem futottam (MÉG ) be hatalmas karriert, sőt 33 éves létemre még mindig nem tudom, mit akarjak kezdeni magammal, ha kiéltem magam, mint családanya. (persze minden gyerkőc előtt és után dolgoztam 1-2 évet, nem itthon "lazsáltam").

     

    Nekem is van még jópár osztálytársam, akinek még nincs gyereke, de szerintem a többség már szeretne, csak még nem találta meg a megfelelő apa/anya jelöltet.  Sajnálom őket és nagyon élvezem a saját karrier nélküli, nagycsaládos életemet. De persze folyton kattog az agyam, mibe is kellene fogni, mert már biztosan nem szülök többet. Ha visszamegyek dolgozni most már nem húzhatom az időt ,meg kell találnom azt a munkát, amit szeretek csinálni.

     

    Nem érzem magam öregnek egyáltalán. Talán a gyerekek megfiatalítanak. Mi is kibuliztuk magunkat a párommal. Azt nem állítom, h kiutaztuk magunkat kettesben, de azért voltunk egy-két szép helyen. No de miért ne lehetne a gyerekekkel együtt is menni, világot látni? Mi Cipruson voltunk az akkor 1 éves kislányommal. Bejártuk az egész szigetet. Voltunk Görögországban ( a nagyobb akkor 5 éves , a kicsi 2 volt), ott is az északi részen minden érdekességet megnéztünk (nem múzeum kedvelők vagyunk, hanem inkább természetjárók) és most Olaszországba készülünk jövő nyáron...

     

     

    ezeket a középsőkém küldi Nektek!

     

    És rengeteg olyan program van, ahová csak kisgyerekesek járnak (pl: T-com Gyereksziget-imádom!)

    Főleg az első gyerekeseknek írom, h nehogy azt higyjék, h no aztán most már vége a jóvilágnak! Dehogy, most kezdődik! Egész más lesz, mint az eddigi életetek, de szerintem sokkal jobb!!! Sokkal tartalmasabb! 

    Na jól elfilozofálgattam itt magamban, de nem tudtam magamban tartani, ahogy olvastam soraitokat lentebb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 7. 17:4813294.

    Sziasztok!

    Olyan sok a hsz., hogy hiába próbáltam, nem tudok lépést tartani veletek, úgyhogy most nem is nagyon tudok reagálni sem. A képeket viszont végignéztem, nagyon édesek a babák!

    Szombat reggel úgy ébredtem, mint akit agyonvertek... fájt minden porcikám és azóta se lett jobb a helyzet. Lóci is extra nyűgös az utóbbi pár napban, nappal alig alszik, pedig látszik rajta, hogy nagyon fáradt - ha mégis elalszik, akkor max. egy óra és mindig sírva ébred! Egyszerűen nem értem. Gondoltam rá, hogy esetleg már a foga, mert naponta több liter nyálat folyat el... de éjjel meg tök nyugisan alszik és reggel vidáman ébred, csak nappal van a sírás-rívás. Meg a szopizással is cirkuszol... egyrészt gyakrabban eszik, ami nem gáz, de többször trükköznöm kellett, hogy szopizzon is, ne csak tápszert egyen! Annyira felhergelte magát, hogy nem volt hajlandó szopizni - megszívta, nem jött rögtön, erre elkezdett ordítani és kész. Ki kellett cseleznem: odaadtam neki a tápszert és valahol az adag felénél egy óvatlan pillanatban ráraktam a cicire és akkor szopizott rendesen, mintha mi sem történt volna. Hát elég fárasztó volt így etetni... Most megint szopizik rendesen, de hogy meddig...

    Azért van pozitív hírem is, ne csak panaszkodjak: úgy látszik, hogy bevált a habtapi, már kétszer kinyomta magát hason, ami nagy előrelépés az eddigiekhez képest. És elkezdett hullámosodni a haja . Mondjuk a szempillája is úgy volt pár hete, hogy lehetett látni napról napra ahogy nő, azátn be is pöndörödött .

    Na megyek, mert megint cirkusz van - még jó, hogy apja is itthon van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 7. 17:3713293.

    Zsoficka: udv. a fórumon, bár én se vagyok túl régi, Kispestről vagyok és 1 nap van a fiaink között, Bence 12-én született.

     

    birgita: mennyiséget nem tudok írni, de szomjasan jól meghúzta a teát.

     

    Alvás: nem tudom még hova sikerül visszafejlődni, pedig még a 3 hós oltást meg se kaptuk, de már 3x kelünk éjjel, 12-1 ,1/24-4 és 6óra környékén.

     

    Engem egyszer a DM-ben engedtek előre, sőt még pénztárat is nyitottak, mondjuk a gyerek üvöltött, de csak amikor a pénztárhoz értünk, se előtte,se utána nem volt semmi baja.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 7. 17:2913292.

    húú, nagyon sokat írtatok.

     

    gyerekvállalás ideje: én most 32 vagyok, és a második babánál tartok. én azt figyeltem meg, hogy akik főiskola, egyetem, azok vállalják be nagyon nehezen a babát, illetve lesznek irreális félelmeik a babázástól. hogy aztán az milyen egy csuda dolog, és akkor ők megszünnek, mert a baba, meg a szülés félelmetes, stb. úgyhogy nekem sok ismerős, akinél van is esetleg már gyerkőc, mert azért legyen, meg jajj az időből ne fudsunk majd ki, de utána mindent megtettek, hogy na nekik soha több. gyerek van, pipa, és annyi. ilyen bulizós, gyereket nemakaró ismerős egy kettő van csak, hogy á ráérünk arra még dumával. mondjuk én nem egész értem, 32 évesen mi a fenére ér még rá annyira pocakügyben. én egészségügyileg nem lennék 40 esen annyira bátor. 

    az persze más, ha vkinek nincs kivel gyereket vállalni. ha 40 évesen találtam volna párt, akkor is tuti bevállalom. csak jobban izgultam volna terhesen.

     

    kisruhák: karolina is, most egy hét alatt akkorát nőtt, hogy holnap délelőtt szelektálni kell. mert melkasig lecsúsznak már a bodyjai elől. úgyhogy pont mire a doki jön megint oltást adni, ismét hosszú vékony baba lett. hát evvan, ő ilyen slankba nyomja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 7. 17:2413291.

    Sziasztok!

     

    Bálint megint nem akar aludni délután, ha megfőtt a krumplim lemegyünk a boltba, na akkor biztos bealszik rajtam. 

     

    Én is 99ben érettségiztem most lesz osztálytalink és nálunk 5 embernek van gyereke, 3an vagyunk két gyerekesek,de a másik két lány már elvált ja és mindenki anyuka, egy apuka sincs. Egyébként szerintem teljesen rendben lévő 30as években vállalni az első gyereket, az ismerőseim közül is inkább én vagyok a kivétel, de én egyetem után pl. csak 1 évet dolgoztam félbehagyva a szakképzésem, ha azt befejezem, utána beindítom a karrierem ,simán lettem volna 30 felett. Csak én már nagyon akartam kisbabát és az apukajelölt is megvolt évek óta

     

    Porszívós orrszívó: szerintem mindenhogy sírnak , ha véletlenül nem, mint néha Bálint, az a gyerek hipernyugis természete. 

     

    Brigita: egész komoly a játszószőnyeg készletetek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. szeptember 7. 16:5713290.

    Sziasztok!

     

    Balázs ma először hasról hátra fordult!!! És úgy tűnt, tetszett neki .

     

     

    lekvár:  idén úgy tettem el sbarackot, h leturmixoltam. Így nem darabos, ha valaki úgy szereti.

     

    Mikor szüljünk:  Nekem 33 évesen jött össze. És nem azért, mert korábban nem szerettem volna. Egyszerűen nem volt jó apajelölt. Szerintem nem kell pálcát törni senki felett, aki még nem szült. Lehet, h nem is az a nemszülés valódi oka, amit elmond.

    Egyébként úgy éreztem, de öreg vagyok, a nőgyógyászom folyton nyugtatott, h de nem.  És tényleg nem .

     

     

    lázmérő: Amikor műtötték balázst a Madarászban 7 hetesen, a nővér azt mondta, hónaljban mérjem. Digitálissal. Azóta nem szivatom szegényt a popóban méréssel. Higanyosunk talán nincs is, de ha lenne, nekem még lenne türelmem kivárni a 10 percet, de Balázsnak?... 

     

    Chrissy: Tényleg szegény a mi pedagógusgyerekünk... Egyébként engem is előreengedtek ma a patikában, pedig Balázs nem sírt, sőt, még vigyorgott is a többi emberre. Pocakosan meg nem engedtek előre, sőt, olyan is volt, h beelőztek. A helyet a buszon/metrón meg általában 50-es nők adták át...

     

    Porszívós orrszívót vettem neki, fel is avattuk, na akkor sírt, még mindig hüppög miatta. De a kézi nem csinált semmit, úgy masszíroztam ki az orrából a trutyit. És persze azzal is sírt rendesen... Nektek van tapasztalatatok? Vagy valamilyen trükk, hogy kisebb legyen a sokkhatás?...

     

     

    Na jó, bedugulok, megyek vasalok.

    Szép délutánt nektek!

     

    piro

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 7. 15:5513289.

    Köszönöm a szíves fogadtatást! Hát igen mindenki el van tőle ájulva, nem győzöm majd hajkurászni a kiscsajokat...

    Van valaki Kispestről?

    előzmény:
    Doeril (13259)
    2009-09-07  10:31
  14. 2009. szeptember 7. 15:4413288.

    Szülés ideje:most,hogy mondjátok,én is előkerestem a gimis tablóképem a neten,és ha jól számolom én a negyedik vagyok,akinek kisbabája van.Két lány már kétgyerekes anyuka,az egyik srác meg én első babás.(én is '99-ben érettségiztem)A 33főből kb.28-an mentünk egyetemre,a többi fősulira.Úgy tűnik még nem ketyeg a lányok biológiai órája.

    A fiúk többsége meg nagyon málé volt,azon nem is csodálkozom,hogy csak egy apuka van. 

    előzmény:
    cseppkő001 (13285)
    2009-09-07  14:14
  15. 2009. szeptember 7. 15:0913287.

    Sziasztok!

     

    Kozmis: nekünk mind a 3 féle lázmérőnk van de egyik sem jobb a másiknál. Vikinél a digitális fenékbe dugósat használom, talán még ez a legpontosabb. Boginál a digitális ( Samsung ) fülesest, neki már nem lehetne a fenekébe dugni, nem engedi. De ahányszor mérek vele annyi eredmény lesz, ezért annyira nem komálom. Mi meg a jó öreg bevált higanyosat, nekünk van türelmünk kivárni

     

    Zsoficka: üdv közöttünk? Hol szültél?

     

    Csinicsani: Viki is H.A.-s tápot eszik ami tényleg elég vacak ízű, de mível szó nékül betermeli így eszembe sem jutott lecserélni. Viszont anno a Boginak írt fel a doki H.A.-s tejpépet és az annyira gáz volt, hogy egyáltalán nem ette meg. Szóval a Vikinek biztosan nem fogok venni H.A.-s tejpépet.

     

    Chrissy: én a C&A-ban vettem már párszor harinyát, 3 db volt összecsomagolva 1990 ft-ért. Vagy már sikerült kifognom 5 db zoknit 1090 ft.-ért. Szoktam még a Cora-ban is venni és a piacon is. Csak arra kell figyelni az olcsó zokniknál és harisnyáknál, hogy pamut legyen.

    Én ismerem azt a rövidárust, nekem a Pap Károly utcában volt egy rövidáru+kézimunka+lakástextil boltom. 30 méteres egy tekercs, feltéve ha szaténszalagot vettél.

     

    Cseppkő: a mi baráti társaságunkban is elég sokan vannak még gyermek nélkül és nekik is valóban fontosabb az utazás, az új kocsi, és még sorolhatnám. Szerintem vagy félnek egy kisbabától, vagy a felelősségtől, vagy a szüléstől, vagy ezer más dologtól. Pl. az egyik barátnőm azért nem szül mert fél, hogy meg fog ereszkedni a melle. Könyörgöm, egy emberi éeltről beszélünk, ki nem szarja le még ha a térdeimet is fogja majd verni. A másik nem akarja feladni a kényelmes, lustálkodós életét. Mikorra majd észbe kapnak elmúltak 40 és vakarózhatnak.

    Nálunk 3 éve jött el az idő, akkor 31 voltam. Sikerült kibulizni, kiszórakozni magunkat és rengeteg helyen is jártunk. Most csak átmenetileg mondunk le ezekről a dolgokról. És egy kisbabával vagy egy kisgyerekkel is lehet menni utazgatni. És szórakozni is tudunk addig a gyerekek a nagyinál. Na, ezt a témát még lehetne ragozni.

     

    Kaki: lázmérő bekrémez, feldug, megpiszkál és trotty.

     

    Vikuszkám ma mormotát játszik, egész délelött aludt, megetettem és megint szunyál. Nem baj, így legalább meg tudtam főzni, kimostam meg ezer apró dolgot csináltam ami ugyan nem látszik.

    Most már kezd beállni, hogy reggel 6-kor eszik elöszőr, utána 9-kor, 12-kor, 15-kor, 18-kor és 21-körül. Pár perc eltérések lehetnek, ezt ő alakította így ki.

     

    Na söprök a Bogiért az oviba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 7. 15:0213286.

    Sziasztok!

     

    Üdv az újaknak és jobbulást kívánok minden betegünknek

    Kaki: mennyi kamillateát szoktatok adni?

    Chrissy: köszönöm a fürdetős tippet, sajnos egyelőre semmi javulás. Gondolkodom rajta, hogy egy hétre leállok a fürdetéssel és csak mosdatom. Hátha utána újra szeretni fogja.

    Versek: nagyon tetszettek, engem is megríkattak

    Doeril: örülök, hogy jobbak már az éjszakák. Zsigi is így kel most,pedig volt már jobb is: akkor 3-kor majd 8-kor kelt. Egy darabig váltogatta, de most teljesen visszaállt. Reménykedem benne,hogy hamarosan végleg átállunk a 3-as, 8-as étkezésre.

    Everlastig: Döbbenetes, hogy milyen gonoszságokra képes az ember...

    Szemszín:Zsiginek pont ugyanolyan mélykék színű a szeme, mint nekem. Remélem, így is marad

    Ebi: tökj ó hajszínetek van

    Bilibancs: én is imádom, ha kiszolgálnak. A 19-i hétvégén Szirákra megyünk Kiváncsi vagyok hogy bírja majd a kispasi.

     

    Brigi+Zsigi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 7. 14:1413285.

    Sziasztok!

     

    Kivi: Jobbulást Neked! Én végül Panadolt vettem be, azt mondták, azt lehet szoptatásnál is, de enyhe hőemelkedésem még mindig van. Kaki ügyben még nincs eredmény, mi is kamillateáztunk, most várunk. Holnap megyünk dokihoz oltásra, rákérdezek erre a kúpra én is.

     

    Chrissy: Csak anyatejes Luca, a poci puha, úgyhogy reményeim szerint nincs gáz. Vagyis gáz az van, mert pukizgatni szokott! A közérzete nem tökéletes, de szerintem ez nem a hasa, hanem az én betegségem miatt nem teljesen jó. Az alvásritmusa totál átállt, és tapad rám, szegény kis drágám!Mindig a látóterében kell lennem! Eléggé megviselhette az a két nap, amikor leginkább a cicizések idejére voltunk közelebb egymáshoz. A nagy puszilkodásokat még most sem nagyon merem, alig bírom megállni!!!

     

    öltözködés: Pár napja szelektáltam a cuccait, és rengeteg olyan ruhája van, amibe belenőtt. (Mi a ruháink 85%-át kaptuk innen-onnan, ahol már nagyobb gyerekek vannak, vagy én szereztem be még a születése előtt főként turkálókból, egyszer még jó lesz-alapon). Pedig a legutóbbi pakolás alkalmával  volt olyan, amiről azt hittem, na ez az, ami még csak nagyon soká lesz jó rá! Engem is érdekelne, hol lehet jó árban harisnyát venni!

    Zsoficka: Üdv a fórumon!

     

    felnőtt társaság: Egyelőre én sem vagyok jól ellátva vele. Apa ugye hétközben dolgozik. A barátnőim, barátaim nagy része szintén akítvan dolgozik, idáig legtöbbjük részéről csak udvarisassági látogatás volt az elején. A mi házunkban is van egy Lucánál 1 hónappal idősebb baba, dde én is csak a védőnőtől tudom, találkozni még nem találkoztunk. Szerintem ilyen esetekre (is) nagyon jó találmány a skype! Rengeteg emberrel szinte csak így tartom a kapcsolatot, főleg azokkal, akik messze vannak. Anyukámékkal van, hogy naponta többször beszélünk. És még fizetni sem kell külön érte. 

     

    anyukák életkora: A fentihez kapcsolódva: írtam, hogy a barátnőim nagy része még aktívan dolgozik, gyerek elvétve. Idén múlt 10 éve, hoyg érettségiztem, és a 40 fős osztályunkból én vagyok az egyetlen, akinek van gyereke!!! Szerintem ez kissé durva 28-29 éves korban, nem? És itt a legtöbbnek nem azért nincs gyereke, mert nem jön össze, vagy nem találták meg életük párját, hanem mert eszükbe sem jut! Buli, utazgatás stb. Mit gondoltok erről? 

     

    Ebi: Nagyon szép a fiatalember, és tényéeg vörösesbe hajlik a hajszíne! 

     

    Füles: Édes ez az olvasós Nándi gyerek! Mi is sokat olvasunk, teszek is fel egy képet (igaz, már  1 hónappal ezelőtti).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 7. 14:1313284.

    Hahó!

     

    Úgy gondolom, többeteknek nem volt a kismamacsomagjában Happy-kérdőív...ezért megírom az elérhetőségeket (szerintem onnan biztos lehet kérni)...

     

    A mostani csomagban mellékeltek egy levelet is, miszerint hamarosan lesz" internetes oldaluk, ahol sok akció, meg pontgyűjtés...bla-bla.lesz....

     

    info@bella.hu">info@b ella.hu

    www.bella.hu

    www.happy.bella.hu

     

    bella- Hungária Kft.

    3394 Egerszalók, Külső sor u. 2.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 7. 13:5913283.

    Szia Ludmo,

     

    Ugyi vagy, hogy vasaroltal a neten. Koszi szepen, megkoszonom ha megnezed. Szerintem zoknikat is kell vennunk, mert amik vannak, vagy kicsik, de legalabb eleg szukek es nem esnek le. Vagy jo a meret, de olyan a fazon, hogy igy bovebb a zokni szara is es leesik par rugas utan. 

    Szoval ismerve Tami parametereit, nekem kene zoknikat nezni, mert most az is nagyon aktualis lett. 

    előzmény:
    ludmo (13281)
    2009-09-07  13:49
  20. 2009. szeptember 7. 13:5513282.

    Szia,

     

    Nekem is vannak olyan baratnomim, akik meg singlyk es biztosan neha rossz nekik latni, hogy mindenki korulottuk lassan megallapodik, ugyanakkor valoszinuleg meg igy is szivesen dumcsizunk es talalkozunk, foleg mikor rajonnek, hogy azert nem csak pelenkakrol lehet velunk beszlgetni. Es igy jobb nekik is mint ha vegul tok egyedul maradnanak a nagy singlysegben. 

    Elofordulhat, hogy az atmenet kicsit docogos...

    előzmény:
    bilibancs (13279)
    2009-09-07  13:41
  21. 2009. szeptember 7. 13:4913281.

    Chrissy: Teszveszeltem Ádámnak néhány szuper cuccot (főleg nadrág hiányom volt), úgyhogy most teljes az őszi ruhatárunk, ezért nekem már nem fontos a turi. Majd tavasszal... a számot azért elmentettem.

    Van egy zokni és harisnya nagyker a Kossuth Lajos - Nyáry Pál kereszteződésénél, holnap úgyis akarok piacra menni, majd beugrom megnézni, hogy van-e babaharisnya. Zoknit már vettem, az jó áron volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 7. 13:4413280.

    Meg valami...

    Ma reggel Tamival felkerekedtunk es elmentunk az OEP ugyfelszolgalatra. 

    Merthogy, jollehet, tobb mint 4 milla volt a tavalyi bevetelem, es ennek ugye 70%-a lenne a TGYAS, en valami keppen 84000., forintot kapok havonta. Nem igazan ertem. Be kellett adnom egy papirt par sorban leirva a kerdesemet, megadni a mobil szamomat es majd 7 munkanapon belul felhivnak. 

    De a lenyeg, hogy sorszam szerint 41-en voltak elottem, ez az OEP-nel minimum 40 perc varakozasi idot jelent, es kb. 15 perc utan, mikor Tami elunta magat es elkezdett sirni, elorehivtak! Lass csodat! Megsem halt ki az emberi josag! Szoval vegul secc perc alatt vegeztem.

     

    Es hazafele talaltam egy hiper szuper rovidaru boltot a 13., kerulet, Mor u 16 szam alatt. 

     Ket nappal Tami szuletese elott, vegre neki veselkedtem a fejvedo huzat megvarrasanak. Eleg jol haladtam, mindent kiszabtam, elvarrtam, de meg nem allitottam ossze a dolgokat. (azota itt allt az asztalon a varrogep benne a felkesz anyaggal:o()

    Mult het vegen volt azota eloszor idom nekulni, hogy befejezzem. Tok jol haladtam, de az egyik szalag amit ra varrok elfogyott feluton. Na azota mar legalabb 7 uzletben voltam, es mindenhol azt mondtak, most volt a szallito es a nem hozott ilyen szinut es a nagykerben sincs. 

     

    Itt meg  tekercsszamra volt. Ez szerintem nagyker lehet, de kisker kiszolgalas is van es tele van tok jo dolgokkal. Szoval aki varrogat, annak nagyon ajanlom. Ja es az ar beli kulonbseg sem mindegy. Eddig meteret vettem 70 forintert, most meg az egesz tekercs volt 335.-. (Nem latom milyen hosszu, nincs rairva)

     

    Bocsi, kicsit hosszu lett....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 7. 13:4113279.

    Sziasztok!

     

    Hétvégén nem voltam, mert lagziban voltunk Kozmishoz hasonlóan. Az én Alízom nem bírta olyan jól, a nagy zaj miatt nem sokat aludt, 11-re értünk a szállodába. Volt nekünk hely foglalva, az ifjú pár ezt is állta. Ott éjféltől 6-ig aludt, a pancsi előőte a mosdókagylóban volt. 6 után nem igazán akart visszaaludni, pedig én még olyan kómás voltam. Amúgy táncolni nem nagyon bírtunk a párommal, valamelyik gyerek mindig adott feladatot. De hát ilyen egy babás lagzi.

    Nem tudom, hogy vagytok vele, de én nagyon élvezem a szállodázást, a fincsi reggeliket, a kiszolgálást. Lehet azért, mert ritkán jutunk el.

     

    Fules: nagyon ügyes fiú Nándi! Milyen rendszerető már most!

     

    És a lagtöbb baba milyen ügyesen alszik már! Az enyém mindig kel éjszaka, igaz van, hogy csak fél 5-kor, de van, hogy 2-kor. Nem állt még be, lehet, nem is fog. Mondjuk eddig még mindig hamar vissza is aludt az éjszakai szopi után. Jobb így, mert, ha pl. 6-kor kelne, akkor már tuti nem aludna vissza, csak később. A nagylányom már 6 hetesen este 8-tól reggel 7-ig aludt (néhány kivétellel), mint sok baba itt a fórumon. Az aztán az aranyélet. Lehetett tévézni, beszélgetni, felnőtt életet élni!

     

    Az unokatesómék Amerikában élnek, szintén júniusi a babájuk és ők is álmában etetik meg lefejt tejjel. Így az anyukának fel se kell kelni, az unokatesóm jó férjként bevállalja az éjszakai etetést. Meg sem büfiztetik, fekve eteti a cumiból. Így alszik egész éjszaka.

     

    felnőtt társaság: mi együtt lakunk a szüleimmel, így elég sokat találkozunk. Mondjuk, ha ők egész nap dolgoznak, akkor én is egyedül vagyok napközben. Férjem csak este jön meg. Örülök, ha elmegyünk postára, boltba, már az is kikapcsol. És itt a faluban sokszor meg lehet állni beszélgetni. Vagy bemegyünk a dédipapához. A szomszédban van kisbabás anyuka, aztán ha az utcán vannak, akkor lehet dumcsizni. De azért nem minden nap jön össze a találka bárkivel. Sajnos nincs játszótér, mert az egy jó hely lenne ismerkedni. Én a tanácsadásra is ezért szeretek járni, mert sok anyuka gyűlik össze, lehet beszélgetni, gyorsan telik az idő, mégha nyügi is a gyerek.

    A nem családos barátnők nálam is ritkán jelentkeznek. Pedig jó lenne néha találkozni, mondjuk nálunk földrajzi távolság is van, de még így se sokat beszélünk telefonon se. Inkább azokkal maradt szorosabb a kapcsolat, aki szintén babáznak. Meg szinte én érzem kényelmetlenül magam, hogy biztos ciki neki, hogy nincs férje, gyereke, ezért nem olyan jó neki úgymond boldog családot látni. Lehet, hogy ez hülyeség, márha értitek, mire gondolok.

     

    Zsoficka: gyere gyakran! Merre laksz? Első baba?

     

    Ragdolly: én is a lekvárt tudom javasolni. Kenyérsütőben szoktam kisebb mennyiséget csinálni, van rajta lekvár program. Összevágom a gyümit (pl. barackot, körtét), befőzőcukrot adok hozzá, bakapcsolom a gépt, kb. 2 óra múlva kész. Igaz így kicsit darabosabbak a lekvárok.

     

    Ancsa: ha a Nestlé tejpép még nem kelt el, elfogadnám, a nagylányom még most is szereti őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 7. 13:2813278.
    Nándi is imád autókázni. Reklamál, ha megállnuk. Tegnap pl. autót is jötzt velünk porszívózni, igaz, ő még csak nézte.
    előzmény:
    fules0224 (13276)
    2009-09-07  13:15
  25. 2009. szeptember 7. 13:1513277.

    Sziasztok,

    Tami csak egyszer kelt az ejjel: 2:45-kor, es utana mar csak reggel 7-kor.

    Ebben a kupon cserebereben oszinten azt nem ertem, hogy kb 100 HUF elpostazni egy-egy kupont, es mondjuk atlag 250 HUF a kedvezmeny. Akkor mi a business benne?
    Egeszsegpenztar: Jo, hogy irjatok, en is azt hittem, h csak gyogyszertari szamlat fogadnak el. Na utana is nezek a reszleteknek. Mert azert sokkal baratsagosabb ha mindennek visszajon a 30%-a.
    Mondjuk a parom kollegaitol kaptunk egy Mega pack csomag pelust es popsitorlot, es veletlenul tudom, h az egyik barataink akik jonnek latogatoba, szinten megint hoznak pelust. Igy legalabb ket honapig nem kell vennunk.
    Jut eszembe, tok aranyosak a parom kollegai, - marmint a szuk csapat - oktoberben megint mennek csapatepitesre, es mondtak menjunk mi is Tamival, hadd babazzanak. (Mondjuk mindenkit ismerek, mert korabban en is annal a cegnel tengettem stresszes napjimat)

    Ugy tunik mi szerencsesek vagyunk ilyen teren, mert a nem gyerekes barataink es ismeroseink is szivesen toltenek idot velunk tovabbra is.

     

    Fogzas: Gnokki. koszi neked is a tippet. A borostyanko lancrol nagyon jokat hallottam es szeretnek is venni.
    Oltozes: Na ja, hirtelen nincs annyi kis hosszu ujju cuccunk, ahany nap, meg nadragocskank. Harisnyank az egyaltalan nincs, igy ruhat sem adhatok most ra.
    Harisnya: Kell vennem a keresztelo miatt is, valaki tudja hol van ilyesmi jo aron? Mert pl. Brendonban horror.
    Ludmo: Megtalaltam a 100 forintos turis holgy szamat:Babaturi Magdi +36706683889 (Ennyit kuldott Kata) Ha felhivod, engem is erdekelne, mikor es hol lesz legkozelebb? Esetleg mehetunk egyutt. (En Nagymaroson voltam a multkor, de tobb helyen is szoktak lenni.)
    Everlasting: A topic amit inditottal nagyon aktualis, es van is velemenyem, de megoldast sajnos nem tudok a problemara.
    Kozmis: Nekunk van a hagyomanyos higany, fulhomero, valamint egy ful es homlok homero. Szerintem a fulhomerok pontatlanok, illetve nem mindig sikerul ugyanugy betenni az eszkozt igy mindig eltero eredmenyt kapunk. A homlok homerot szeretem,abbol latszik ha a normalistol eltero a homerseklet (de mivel a vedono szerit az pontatlan) amennyiben mutat valamit, megmerem a hagyomanyossal a honaljanal. Popsi meresre meg nem szantam magam.
    Timi: Ez aranyos, hogy vegul nem mentel. Olyan furi, en is gondoltam ra, hogy mondjuk lekuldom oket setalni du.mikor Apa hazaer es akkor en egy csomo olyan dolgot meg tudnek csinalni amit Tamival nem, vagy egyszeruen lazulhatnek, de igy is olyan keveset vagyunk egyutt Apaval, inkabb setalunk egyutt.
    Cseppko: Luca csak anyatejes? Nekunk azt mondta a dokino, hogy anyatejes babaknal 6 nap szeklet nelkul is meg teljesen jo, ha puha a poci es jo a baba kozerzete.En azota nem aggodom.
    Everlaszting: En pont ugy erzek ahogy a versed mondja!
    Fules: Nandi nagyon edesen olvas!
    Zsoficka: Udv a forumon! Szabolcs tunderi baba!
    Timi: Nekunk is hasonloan teltek az ejszakak mult heten mint nektek, most jobb, de ki tudja meddig. Az evessel, v a novekedessel lehet osszefuggesben. Tarts ki!
    Ragdolly: Almabol es kortebol is nagyon finom lekvart lehet kesziteni, illetve befottnek is nagyon jo. Vagy sutemenybe, egy jo kis almas pite, vagy akar kortes.
    Tami imadja az autot. Ha almos es megallunk a lampanal, rogton reklamal. Azt hiszem a legjobb altato, ringat es duruzsol.. Mi kellhet meg?

    Lakik alattunk egy 6 hettel idoseb Maja nevu kislany. A vedonotol tudtam, de eddig nem talalkoztunk, pedig regebben beszelgettunk anyukajaval parszor es jo fej. Tegnap osszefutottunk a liftben es meg is beszeltuk, hogy setalgatunk majd egyutt.

     

    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. szeptember 7. 13:1513276.

    szépek vagytok!

     

    jó hosszú márkó haja, és tényleg mintha kicsit vöröses lenne.

     

     

     

    Zsófica: üdv nálunk!

    előzmény:
    ebi85 (13270)
    2009-09-07  12:07
  27. 2009. szeptember 7. 13:0713275.

    Szia,

     

    Most sikerült reagálni, Én ugyanezt csinálom, mint te, mindent egyszerre, de kiderült, hogy a barna sör a leghatásosabb.

    előzmény:
    Doeril (13114)
    2009-09-04  10:23
  28. 2009. szeptember 7. 13:0713274.

    mármint a blogok, ebié, enyém meghívós.

     

    Ghandi még annyit: a férjem zenélne többet is, imádja. de sztem heti 1x elmenni bőven elég. már mondta Nándinak, h alig várja, h vigye, majd széthúzogathatja a zsinórokat

    előzmény:
    fules0224 (13272)
    2009-09-07  12:58
  29. 2009. szeptember 7. 13:0213273.

    Szia,

     

    Úgy látom ugyanabban a cipőben járunk, mint kaki, mint betegségben.

     

    Nálam szombat délutánra az egyik pillanatról a másikra nagyon magas lázam lett, ami ma hajnalig tartott, mivel felhívtam egy ismerős védőnőt, hogy most szoptathatok vagy sem, Ő azt mondta, hogy magas lázánál inkább nem és minél hamarabb csillapítsam a lázam, így vettem be Algopyrint, egyébként a lázon kívül nekem más tünetem nem volt,illetve még nincs, nem tudom mi volt ez.

     

    Kaki: most volt először, hogy 4 napig nem termelt semmit a kicsi fiam, ezért tegnap de. kamilla tea, gripe water, nem történt semmi, majd du. torna+kamilla tea és végre volt eredménye.

    A védőnő mondta, hogy vegyek glicerin kúpot, úgy kérjem, a gyógyszertárba, hogy csecsemőnek kell, erre a párom tegnap elment venni és olyat kapott, hogy 3-4 éves kortól lehet alkalmazni.

     

    Segítsetek, akkor most nincs csecsemőknek való, vagy csak ebben a gyógyszertárban nem volt, mert ezt nem mertem beadni.

     

    előzmény:
    cseppkő001 (13246)
    2009-09-07  08:43
  30. 2009. szeptember 7. 12:5813272.

    hello!

     

     

    Nándi felriadt fél 5-kor, d összebújtunk, visszaaludt, de egy órára rámegetettem félálomban, így pikkpakk elaludt, én is vele. Neke nagyon bejön ez a különszoba!

     

    Ghandi:

     

    most jó, ha 2hetente zenélnek. de vasárnap lesz fellépés, amiben az a poén, h pénteken elutazunk 1 hétre. mondta neki a főszervező, h kifizeti neki a 150 km-es buszjegyet, csak menjen el :o.

     

     

    Ebié és az enyém meghívós, a csanié nyilvános. A többiekét nem tudom...

     

    Liberotól én kaptam pelus mintát, de lehet azért mert küldtem be 2 vonalkódot?

     

    előzmény:
    ghandi (13263)
    2009-09-07  10:41
  31. 2009. szeptember 7. 12:2913271.

    szia!

     

    a Milupa Milumil Immunofortis az HA és sokkal finomabb, próbáljátok azt!

     

    képzeljétek mi 4 napot Velencén voltunk barátokkal, nagyon jó kisbaba volt, hanga nem volt, minden este aludt olyan 9-10től reggel 7ig, de napközben az embereket nézegette, nem aludt semit.

    tegnapra úgy kifárat, h hazajöttünk és du. 4tőlma reggel 10ig akudt, csak éjfélkor és 6 kor kelt enni és aludt is vissza:-)

    előzmény:
    csinicsani (13266)
    2009-09-07  11:04
  32. 2009. szeptember 7. 12:0713270.

    Sziasztok!

     

    kérdőiv: az én csomagomban sem volt...

    zsofica: üdv köztünk

    ancsa köszi a honlapcímet

    doeril neked meg hogy megosztottad velünk ezt a kismamablogos írást

    ghandi: nekem van blogom de egyenlőre meghívós... még nem tom hogy publikussá tegyem e... de közületek bárkinek szívesen küldök meghívót, ha szeretnétek olvasni, amit a kisfiamnak írok, csak küldjetek emailt priviben.

     

    Márkó 21-4:20ig aludt, aztán 4:40 -  6:45 majd 7:18 - 9:10ig mert közben nem cseréltem pelust, mert annyira aludt mindig, már a cicin is.. és szegénykém totál átázott pisiügyileg, még a cicije is pisis volt :( Eddig is rendesen aludt, de mostanában!!! Amúgy egyre inkább úgy érzem lehet nem is szőke lesz hanem kicsit vöröses :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. szeptember 7. 11:3413269.

    Mi jól aludtunk, bár tegnap megpróbáltunk fürdés előtt vacsizni, mert fürdés után sokszor olyan fáradt, hogy alig bír cumizni. Nem jött be, így is ordított a fáradtságtól és nem is aludt el előbb, viszont korábban ébredt, 5 helyett 3-kor. Úgyhogy szerintem maradunk a szokásos menetrendnél.

    Ragdolly: Csinálj lekvárt! http://www.kulinarisvilag.hu/hun/receptek/alma-korte-lekva r-dzsem Én egy -két üvegnyit is szoktam, ha valamilyen gyümölcsből nagyon sokat kapunk. Szeretjük, hogy mindig más ízűek és nincsenek tele annyi mesterséges mindennel mint a bolti lekvárok.

    Ádám nagyon szeret autózni, mondjuk mi egész kis korától visszük, úgyhogy megszokta. Sokszor már addigra elalszik mire kiállunk az utcára. De ha ébren van akkor is elnézeget.

    Csinicsani: Elvileg a HA tápok valók az ilyen piciknek, amíg fejletlen az emésztőrendszerük és az immunrendszerük. Nekem sem volt gusztusom megkóstolni, már a szaga is borzasztó. Már én is várom a tejpépeket, kettőt már vettem is J

    A milupától lehet tejpép és tápszer mintát kérni: http://www.milupa.hu/mintaigenyles.php

    Szerintem az én kismamacsomagomban nem volt semmilyen pelenka kérdőív, de mindjárt megnézem a maradék brosik között.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. szeptember 7. 11:2513268.
    jaa, bocsi. és azt a kérdőívet hol lőtted? adták a tesco-ban, vagy valamelyik kismama csomagban volt benne?
    előzmény:
    everlasting (13265)
    2009-09-07  10:46
  35. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 7. 11:0513267.

    Sziasztok!

     

    haizer timea: nálunk volt hasonló "tünet", 8 körül evett, aztán 2 felé ébredt fel először, onnantól kezdve viszont 2 óránként!!! én sem értettem, miért van ez, aztán egyszercsak elmúlt és azóta alszik reggelig egyhuzamban... 

     

    zsoficka: üdv itt, én sem vagyok régi... nagyon helyes a vigyorkás fotó!

     

    fules: az se semmi, ahogy Nándi olvas!!!!

     

    Rántott sajt lesz az ebéd, úúúúgy megkívántam, megyek is, kisütöm hamar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. szeptember 7. 11:0413266.

    Sziasztok,

     

    nem kaki ügyben mi a Gripe Watert szoktuk bevetni , ha az sem használ akkor glicerines kúp aminek azzonali hatása van , méég ideje sincs felszivódni mer ahogy berakom nyomja is ki kakistól(eddig igaz vagy 2 szer volt szükség rá- kopp-kopp)

     

    Alvás : nálunk magától kialakult hogy este 9.30 körül eszik utoljára, rá 10 percre már alszik is , majd 6-kor kelt vagy keltem én őt , megissza az adagját és rögtön szunya vissza reggel 9-ig.A fiam is ilyen nyugi baba volt , ellenben mind a kettő figurás  a kajával.

     

    Tápszeres anyukáktól kérdezném hogy mindenki HA tápot ad a babynek ???Mert lánykám eléggé utálja , a HA tápot,ezek sokkal rosszabb izűek mint a normál tápok.Gyerekorvosom szerint nyugodtan áttérhetek már (persze fokozatosan)a normál tápra (Milupa Aptamil Immunofortis)mert a családban nem fordult elő allergia és a kisfiam anno már 4 hetesen a normál tápszert itta...szóval nem tudom mit tegyek ,de mind arra gondolok hogy nemsokára kezdődik a hozzátáplálás és én a tejpépek hive vagyok de abból nem tudok HA-t adni mert az aztán tényleg iszonyat rossz...szal véleményekre vagyok kiváncsi

     

    Szemszin : fiam szeme kék szinű volt egészen egyéves koráig , aztán elkezdett változni és most zöldes árnyalatú.Csinszkáé még mindig kék...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. szeptember 7. 10:4613265.
    Én sem a Libero- Klub-tól kaptam ajándékcsomagot, rnhanem a Happy-pelenkás kérdőív visszaküldéséért (Bella gyártja)..
    előzmény:
    ghandi (13263)
    2009-09-07  10:41
  38. 2009. szeptember 7. 10:4113264.
    Köszönjük! Átadom neki!
    előzmény:
    ancsa8103 (13261)
    2009-09-07  10:39
  39. 2009. szeptember 7. 10:4113263.

    Sziasztok!

    Én ma reggel a Stohl Andrásos cikkben találtam meg a bögrét! Szerintem véletlenszerű hogy melyikben dobja fel... Amúgy mennyit kell gyűjteni? 5db-ot?

    Nálunk az éjszakai alvások pont olyanok, mint születése óta minden éjjel: 2x kelünk enni (kb. 3-4 óránként) de gyorsan visszaalszunk (Babó és én is ) Szóval nálunk nem befolyásol sem szuri, sem időjárás, sem az, hogy már 3 hósak vagyunk, ugyanúgy eszünk éjjel is. 

    zsoficka83: üdv. közöttünk. Aranyos a babád!! Én kisfiam is Szabolcs, csak ő június 2-án született! 

    Füles: Nándi nagyon édes! Mint egy nagyfiú, úgy nézi a mesekönyvet! 

    Tényleg, férjednek van még kedve, ereje, ideje zenélni járni? Én férjem már csak hébe-hóba megy el (mondjuk nálunk az a szitu, hogy feloszlott a zenekara, és csak néha haknizni jönnek össze), de szerintem nem is lenne ideje, ereje többre.

    H. Timi: kimenős dolog ismerős! Szombaton átjött a nagynéném, és elzavart itthonról, hogy ő babázni akar, én meg úgyis akartam menni vásárolni, hát menjek!! De nem bírtam  Inkább vasárnap apával együtt mentünk. Mondjuk vicces volt, mert Szabi rajtam volt a kenguruban és aludt, úgyhogy úgy vettem felsőket, hogy apa a hátamhoz mérte, hogy jó-e a méret  Csak picit lettek nagyok  

    Voltunk a C&A-ban, és vettünk Szabinak az 50%-os kuponnal egy overált (így volt 3500), 74-es méretben. Már kicsit félek, hogy picit vettünk. Mire bejön a hideg és hordhatjuk, lehet hogy a 80-as kellett volna! Most kezdjük hordani a 68-as cuccokat, mert épp 64 cm a hosszunk (mármint Szabié ) Remélem nem lesz kicsi!!!! 

    Blogok: néha emlegetitek őket, de hol lehet olvasni őket? biztos írtátok, de ugye nem mindig olvasom  vagy ezek meghívós dolgok?

    Everlasting: nem is akarok belegondolni sem, hogy tényleg van, aki ezt megtenné! Szörnyű lenne!

    Libero klub: én semmi kézzel foghatóval nem rendelkeztem, csak felmentem a netre, és ott regisztráltam a klubba. Küldtek sms-t és e-mailt is, szóval él a regisztrációm, de ajándékcsomagot (még) nem kaptam! 

    Felnőtt társaság: hát leginkább csak gépen keresztül van (ti, meg a barátnőim). Az unokahúgom jön hetente 1x (20 éves), de szinte ennyi!

    Szép hetet mindenkinek! 

     

    előzmény:
    haizer_timea (13253)
    2009-09-07  09:38
  40. 2009. szeptember 7. 10:4113262.

    Sziasztok!

     

    Nemrég téma volt, h mit lehet egy ilyen picikével játszani. Ma a kismamablognak köszönhetően ezzel kapcsolatos hírlevelet kaptam, amit most bemásolok:

     

    Van, aki nem is veszi a fáradtságot, hogy együttjátsszon vele, hiszen még olyan kicsi. Pedig a babák már ebben a korban is fogékonyak mindenre, bármit lát tőled, mutatsz neki, megjegyzi és néhány hónap múlva utánad fogja majd csinálni.

    Fontos, hogy ne akarj mindent megmutatni neki, add neki oda a játékokat, fogja meg egyedül, nézze meg, találja ki, mire való és csak akkor fűzz a játékhoz magyarázatot, akkor mutasd meg, mit kell csinálni vele, ha nem jött rá magától, ha azonnal eldobta, mint nem érdekeset.

    Fél éves kor előtt nagyon fontos (és később is, de akkor már magától fedezi fel), hogy minél többféle anyagot, tapintást megtapasztaljon a kicsi. Adjál a kezébe különféle anyagú tárgyakat: textilt, papírt, egy tizes csomag papírzsbekendőt, fakanalat, babzsákot.

    A hanghatások is jól szórakoztatják már. Kiürült műanyag tusfürdős meg samponos flakonokba tegyél más-más aprószemű dolgot: rizst, babot, lencsét, zsemlemorzsát, szezámmagot, mindegyik be mást, ezeket csörgőként használhatja.

    A közös játék ebben a korban leginkább abból áll, hogy te adogatod neki a játékokat, mert magától még nem biztos, hogy el tudja érni őket, ő pedig nézegeti-rázogatja őket.

    Minél változatosabb a kicsi környezete, minél többfélét próbálhat ki, annál kevésbé fog unatkozni. Fontos a környezetváltozás is, ha elunta magát az egyik szobában, menjetek át a másikba, vagy tedd át a szoba másik pontjára.

    Rengeteg játékötlet a születéstől 3 éves korig: babastart.kismamablog.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. szeptember 7. 10:3913261.
    Kende ugyanezt a cici-simit csinálja pár napja...:)rnrnBoldog névnapot kislányodnak!
    előzmény:
    Doeril (13260)
    2009-09-07  10:34
  42. 2009. szeptember 7. 10:3413260.
    Úgy néz ki (KOP-KOP), hogy mi egy hét után visszaálltunk a rendes kerékvágásba és csak 2 felé illetve 6 felé kelünk hajnalban. Tegnap olyan édes volt Regi: az esti szopi közben simogatta a cicimet! Komolyan, teljesen olyan volt, mintha tudatosan csinálná; percekig felemelte a kezét, rátette a cicire, végigsimizte, újra felemelte és így tovább..majd' meghaltam tőle
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. szeptember 7. 10:3113259.
    Ja..és nagyon helyes a kiscsákó! Micsoda csajvadász vigyor!!!
    előzmény:
    zsoficka83 (13251)
    2009-09-07  09:11
  44. 2009. szeptember 7. 10:3013258.
    Üdv köztünk4 Ne aggódj, sokan csatlakoztak/-nak még most is hozzánk! Az biztos, h sok hasznos tanácsra lelhetsz itt! (a z én kislányom 15-ei)
    előzmény:
    zsoficka83 (13251)
    2009-09-07  09:11
  45. 2009. szeptember 7. 10:2013257.
    Köszönöm a segítségeteket!rnMegvan az első bögrém! Most már legalább tudom, h hol kell keresni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 7. 10:0013256.

    Sziasztok!

     

    Timi, szerintem ez a nem alvás az oltással függ össze, hamarosan túllesztek rajta. Dórikám is nyűglődött az oltás utáni 2-3 éjjel, aztán szépen visszaállt minden.

     

    Huhh, szuper hétvégénk volt! Most, hogy nincs már az a nagy meleg, Dórika sokkal jobban alszik, így persze mi is. Voltunk nagyszülőket meglátogatni, szőlő-alma-körte lerakatot nyithatnék, annyi gyümölcsöt kaptunk. Fogalmam sincs, mit kezdjek velük... Ha van valakinek hasznosítható ötlete, szívesen venném.

    A ti babáitok hogy bírják az autókázást? Dórika nem nagyon szereti, persze még csak másodjára ült autóban. Illetve feküdt.  

    Most megyünk vásárolni, csodaszép idő van!

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. szeptember 7. 09:4813255.
    Szia!rnrnÜdv köztünk,még mi is újak vagyunk.Nagyon aranyos a kisfiad:).
    előzmény:
    zsoficka83 (13251)
    2009-09-07  09:11
  48. 2009. szeptember 7. 09:4513254.
    Köszi,hogy belinkelted...itt vacakoltam,mire egyáltalán elküldte..rnBögre:aktuálisban sztárok,sarah j.parkeres cikkben van bögre,a cím mellett
    előzmény:
    everlasting (13252)
    2009-09-07  09:18
  49. 2009. szeptember 7. 09:3813253.

    Sziasztok,

     

    Everlasting:

     

    Mindig a főoldalon a napi cikkekben van a bögre, és én eddig mindig az első cikkben találtam:mai:..

     

    http://www.nlcafe.hu/oltozkodjunk/2009 0907/igy_viseld_az_oszi-teli_szezon_trendszineit/

     

    Kand ika: Persze megyünk sétálni, mindenképpen!!

     

    Nekünk a mai éjszakánk sem volt túl jó, esküszöm visszafejlődünk.

    Arra gondoltam már, hogy nem e az oltás következménye a mostani állapotunk, mert ahogy visszagondolok, azóta nem alszunk ennyire!

    Éjszaka a 2 órás kelés után már 2 óránként kel Máté és nem alszik vissza.

    Nálatok volt ilyen tünet, vagy csak egybeeshet a dolog??

     

    Timi

    előzmény:
    everlasting (13249)
    2009-09-07  09:07
  50. 2009. szeptember 7. 09:1813252.

    Olyan jó, h írtad ezt az oldalt!!!!

    Nagyobbik- még nem kifestőzik, de már öltöztet!

     

    Nekem is szokott hülyéskedni a rendszer....

     

     

     Ancsa0103-tól:

     

    http://ingyenki festokonyv.lap.hu/nyomtathato_jate%20kok/17480917

    előzmény:
    ancsa8103 (13250)
    2009-09-07  09:09
  51. 2009. szeptember 7. 09:1113251.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék hozzátok. Nekem jún. 13-án született a kisfiam Szabolcs. Nagyon jó olvasni, hogy ugyanazokkal a problémákkal és örömökkel küzdünk. Remélem sok hasznos tanácsra találok itt

    Csatolok képet is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. szeptember 7. 09:0913250.
    ezt az oldalt Apa találta...nagyon jó szerintemrnrnwww.ingyenkifestokonyv.lap.hu/nyomtathato_jate kok/17480917rnrna rokon kisfiúnak ki is nyomtatott egy csomó kifestőlapotrnrn
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. szeptember 7. 09:0713249.

    Tudna valaki segíteni?

    Már vagy 20X elolvastam az nlc- bögregyűjtős játékszabályzatot...tegnap óta, de még 1 bögrét sem sikerült gyűjtenem! Lehet, h nem is jó ikonra kattintok (mert nem jelenik meg cikk-cím, ami alatt lennie kellene)...

    Nem találom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. szeptember 7. 08:5713248.
    Én is elküldtem a kisnyulakat (is)- de arról semmi hír. Régebben tudom, h járt érte ajándék...most csak a vonalkódokért kaptam pontot...
    előzmény:
    ancsa8103 (13247)
    2009-09-07  08:47
  55. 2009. szeptember 7. 08:4713247.
    Jó reggelt,sziasztok!
    Ebi85:igen,Kende nekünk is az első babánk,de nem az utolsó!Minimum még lesz egy kistesója,de lehet,hogykettő is.
    Gnokki:nálunk is pont a ház előtt van az erőműves játszótér sok-sok gyerekkel és anyukával,de állandóan csapatokbaverődve csicseregnek,meg nincs is velünk egykorú babás..Egyébként én is megragadok minden alkalmat a felnőttekkel valóbeszélgetésre,anyukám is hív kb.kétnaponta,meg néha msn-ezünk anyával meg húgommal is.
    Everlasting:a Liberokról csak a vonalkódot kell beküldeni?Mi is gyűjtjük,de vannak rajta azok a kisnyulak is..azokkal mi van?A biztonság kedvéért azokat is kivágtam..
    szemszín:a Kendéé szürkészöld..enyém barna,apáé zöld..majd meglátjuk. Füles:nagyon aranyos Nándi,ahogy okosodik 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. szeptember 7. 08:4313246.

    Jó reggelt!

     

    Köszi mindenkinek a kaki tippeket, próbálkozni fogunk!ű

     

    Zara: Köszi Neked a cikket! Tudom én, hogy megesik a heti egyszeri kaki a babáknál, csak nekünk még ilyen nem volt. Idáig az input-output rendszer működött. Egyébként én nagyon lassú emésztésű vagyok, tehát még az is lehet, hogy a genetika is befigyel egy kicsit.

     

    betegség: Köszi a biztatást mindenkinek! Már sokkal jobban vagyok, a torokfájás, orrfolyás szinte teljesen elmúlt. Ami kicsit idegesít, hogy a hőemelkedés még mindeig megvan. Csak borogattam és homeo-bogyókat vettem be rá, de lehet, ma beszerzek Panadolt. Azt olvastam, azt lehet szoptatás alatt is bevenni. Az Algopyrin nálam kiesik, mert érzékeny vagyok rá. Amúgy nagyon szar helyzet ez, próbáltam a neten mindennek utánaolvasni, de ahány cikk, annyiféle vélemény. (pl. láznál ne szoptass egyáltalán - csak nagyon magas láznál nem lehet szoptatni; semmiféle lázcsillapító - Algopyrin, Panadol mehet stb.) Szóval kicsit káosz van a fejemben. Most már nagyon szeretném, hogy elmúlna!!!! 

     

    versek, idézetek: Nagyon aranyosak voltak, bizony volt, ami engem is meghatott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. szeptember 7. 08:3013245.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék a hófordulós (vagy már majdnem az) Babáinknak (és persze Nektek)- egy kis  -t küldeni. SOXERETETTEL!

     

     

    Kisbabám

     

    Legszebb ajándék a Kisbabám,

    Nincs Nála érdemesebb a létre-

    Védtelen még- mégis tökéletes:

    Fejlődik, növekszik, készül az ÉLETRE.

     

    Csak nézem, ahogy alszik,

    S édesen mosolyog közben,

    Megállítanám az időt szívesen,

    Hogy Vele rossz soha ne történjen.

     

    Karomba fogom, átölelem…

    Ő hozzám bújik, s meghúzza a hajam…

    Még mindent játéknak vesz-

    A gondokkal teli jövőre nem tervez…

     

    Csak nézem, ahogy rámnéz-

    S szélesen elvigyorodik:

    Ez az én „Anyuka-jutalmam”

    Tőle most a legtöbb, ami telik.

     

    Hálás vagyok a Sorsnak, hogy

    Nekem adta Őt kölcsönbe.

    Szívem legmélyébe zárva-

    Legnagyobb kincsem lesz ÖRÖKRE.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 7. 02:0013244.
    nekünk fülhőmérőnk volt , ill van... csak (ez kicsit gáz tudom..) ki van épp merülve benne az elem. de nekünk bejött a nagyobbal  is (ő annyira ficánka, popsi eleve ki volt lőve) bár össz ha kétszer kellett használni. kopp-kopp. a férjemen többet használtuk. teljesen ok volt, ha szigorúan vettük a pittyegőst, mikor kell mérni.
    előzmény:
    kandika1 (13232)
    2009-09-06  16:05
  59. Torolt_felhasznalo_670401
    Torolt_felhasznalo_670401
    2009. szeptember 6. 21:2713243.

    Sziasztok!

    Bocsi a kéretlen üzenetért, de eladnám kisfiam által viselt ill. nem viselt átmeneti ill. meleg ruháinkat.

    [b]68-as gyerekruha csomag [/b]
    Összesen 40 tételből áll + 3 darab tappancsos zokni ajándék.
    overál nélkül 9000 Ft
    Tartalma:

    - 6 db hosszúujjú body
    - 11 db rövidujjú body
    - 3 db hosszúujjú pulcsi, felső (új)
    - 1 db thermo pulcsi (új)
    - 1 db füles fehér sapka
    - 1 db vastag téli hálózsák
    - 3 db kardigán (2 db új)
    - 2 db rugi
    - 2 db kantáros nadrág
    - 1 db farmer kantáros
    - 5 db melegítő nadrág
    - 2 db tutyi

    +1 db overál ez külön is eladó, ha valakit érdekel, írok árat

    Használatot illetően: vannak egyáltalán nem használt darabok és persze vannak a kedvencek, amiket többször használtunk. A hosszúujjú pulóvereket nem hordtuk. Anyagukat tekintve 100 % pamut a legtöbb. Foltot nemigen találsz rajtuk.

    Mi nem dohányzunk, a ruhák ki vannak mosva és össze vannak hajtogatva. Nem turkálósak, újonnan vásároltak. A kicsinek nem volt fertőző betegsége és nincs semmilyen bőrproblémája.

    [b]74-es gyerekruha csomag [/b]
    Összesen 31 tételből áll + 2 darab tutyi ajándék.
    (overál nélkül 9000 Ft)
    Tartalma:

    - 1 db melegítő nadrág és 1 pulcsi zöld színű
    - 2 db pamut nadrág (narancs és barna)
    - 1 db pulóver sötétkék (majdnem új)
    - 1 db új!! jegesmacis kardigán
    - 3 db pamut rugdalózó
    - 3 db frottír rugdalózó (Lőrinc most is ilyenben alszik)
    - 8 db hosszú ujjú body (sok Kenguru Goldos)
    - 7 db rövid ujjú body (közlekedési eszközös sorozat)
    - 1 db rövidnadrág + póló
    - 2 db póló (fehér- kék csíkos és narancs- kék csíkos)
    - 2 db tutyi Brendonos

    +1 db overál ez külön is eladó, ha valakit érdekel, írok árat

    Használatot illetően: vannak egyáltalán nem használt darabok és persze vannak a kedvencek, amiket többször használtunk (zöld melegítő kicsit bolyhosabb). Anyagukat tekintve 100 % pamut a legtöbb. Foltot nemigen találsz rajtuk.

    [b]A két overál együtt és külön- külön is eladó. [/b]

    És akkor a két fotó a végére,
     68- as csomag  74-es csomag
    ha valakit érdekelnek a rucik, légyszi írjon privit!

    Üdv: Vikkata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. szeptember 6. 20:0613242.
    tornáztatom ilyenkor Nándit, meg lázmérőzöm (a fenekébe bedugom kicsit a lázmérőt, majd kihúzom, be-ki, hogy inger érje, kicsi kenőcs a lázmérő végére, h csússzon)+a gripe water nálunk bejött a székletlazításon.
    előzmény:
    cseppkő001 (13240)
    2009-09-06  18:59
  61. 2009. szeptember 6. 19:4713241.
    Én nem tudom mit kell ilyenkor csinálni, mert nekünk ilyen gondunk szerencsére eddig még nem volt... DE észrevettem hogy ha márkó kamilla teát iszik akkor utána tuti rotyizik egy nagyot
    előzmény:
    cseppkő001 (13240)
    2009-09-06  18:59
  62. 2009. szeptember 6. 18:5913240.

    Köszi mindenkinek, aki jobbulást kívánt, aranyosak vagytok - talán alakulok már!

     

    Kaki-téma: Nálunk most vált aktuálissá: Luca immár 4.napja nem kakil. De nem nyűgösebb, nem erőlködik, kaja megy, pisis pelus van. Mi a teendő? Tudom, már sokat írtatok róla, de mivel mi akkor még nem voltunk érintettek, ezért konkrétan nem emlékszem a tanácsokra. Meg tudnátok mondani? Előre is köszi!

     

    Puszi! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. szeptember 6. 18:4713239.
    kúszikos-micsoda szó. javítok: Márkó kúszik c. kép
    előzmény:
    fules0224 (13238)
    2009-09-06  18:41
  64. 2009. szeptember 6. 18:4113238.

    köszönjük a bókot.

     

    A blogodban a Márkó kúszikos kép oan édes! meg ami alatta van+persze a többi is!!!

    Mennyit változott ő is a születése óta!

    előzmény:
    ebi85 (13236)
    2009-09-06  18:01
  65. 2009. szeptember 6. 18:2313237.
    jobbulást neki is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (13233)
    2009-09-06  16:43
  66. 2009. szeptember 6. 18:0113236.
    tegnap néztem iwiwen ezt   aképet és a férjemmel meg zabáltuk nándit így a távolból!
    előzmény:
    fules0224 (13235)
    2009-09-06  17:25
  67. 2009. szeptember 6. 17:2513235.

    Nándi ismerkedik a könyvvel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 6. 16:4613234.

    Ja, ez kimaradt: jobbulást a betegeknek!!!!

    Nekem azt mondta a védőnőm, max 38,5-ig lehet szoptatni és algopyrint be lehet venni, ha már nagyon magas a láz. Persze én is annak a híve vagyok, h előbb másképp próbálkozom a csillapítással. Szóval gyógyuljatok hamar!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 6. 16:4313233.

    Köszi a tippeket lányok, úgy tűnik a fülhőmérő áll legközelebb a valósághoz. A nagyfiamnak sajna popsiban már nem tudok mérni, keményen tiltakozik, kúpot is szinte lehetetlenség beadni neki.... Most épp lázas, megfázott tegnap  szegénykém, holnap úgy tűnik irány a doki.

     

    Everlasting: én is hallottam erről a hírekben, döbbenet, h ilyen létezik, el nem tudom képzelni, hogy vehették rá magukat.....

     

    Megyek, felébredt a kicsi lány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. szeptember 6. 16:0513232.

    Kozmis: átérzem a problémád szerintem a legtutibb a higanyos, de hosszan mér és be is tiltották, a digitális popsiban jól mér, de a két évesemnek már lehetetlen bedugni, Bálintnak még egyszerű. A fülhômérô lenne az ideális, de arról még sok jót nem hallottam, bár pont most gondoltam hogy a nagytesó miatt veszünk egyet.

     

    Evarlasting: de kár hogy nem egy hete írtad a libero vonalkódot, múlt héten dobtam ki egy jópárat elkezdtem gyűjteni, de a libero klub regisztrációm elkeveredett, aztán el is felejtettem 

     

    Cseppkô: jobbulást

     

    Timi: sajnálom a nyűgösséget a héten azért talizunk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (13226)
    2009-09-06  10:59
  71. 2009. szeptember 6. 14:4313231.
    jobbulást!!!
    előzmény:
    cseppkő001 (13224)
    2009-09-06  10:57
  72. 2009. szeptember 6. 14:4113230.
    én nem is mertem volna gondolni, h van olyan anyuka, aki megtenné....le vagyok döbbenve.
    előzmény:
    everlasting (13225)
    2009-09-06  10:57
  73. 2009. szeptember 6. 14:4013229.
    sztem dobd el az összeset, csak egy digitálisat hagyjál meg, popsiban mérd, és vonjál le belőle 0,5-t!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (13226)
    2009-09-06  10:59
  74. 2009. szeptember 6. 14:0913228.

    Sziasztok!

     

    Jobbulást Dudukly, cseppkő!

     

    Mi továbbra is küzdünk, Mátém annyira nyűgös, borzalmas!

    Persze megint 8-3 ig aludtunk majd 4 ig buli, aztán fél 6 ig bírt visszaaludni a drágám. Napközben alig alszik és szenved, látom rajta, hogy álmos, de nem alszik.

    A déli szopi után most röpke másfél óra küzdés után bealudt.A derekam leszakadt, végig álltam az ágyánál és altattam, de elhatároztam ki nem veszem míg el nem alszik, hát ez lett belőle, kíváncsi vagyok meddig tart!

    Na jó már nem panaszkodok!

    Shoppingolásról jut eszembe:Ma délelött kaptam kimenőt Apától, azt mondta menjek nyugodtan csavarogni, ő majd itthon marad Mátéval. Ó tökre örültem, fe is öltöztem, és mikor indultam volna meggpondoltam magam.

    Tök gáz, az jutott eszembe, hogy á nem is olyan fontos amiért el akarok menni, csak csavargás ezért hagyjam itthon őket (mikor ritkán lehetünk együtt), és nem mentem! Persze azóta ezen röhögnek a tesójával, hogy itt volt az alkalom én meg nem megyek!Apa beírta a telefonjába a dátumot is, hogy majd felemlegeti ha már elegem lesz!

     

    Timi+Máté

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. szeptember 6. 13:5413227.
    nekem megvan a Philips Avent tanulóüveges kuponom (v. varázsitató, 6 hóstól)- én nem adok érte 2000 ft, a DM-es csak egy ezres.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 6. 10:5913226.

    Csajok!

     

    Milyen lázmérőt használtok? Az a bajom, h van itthon 3 digitális, egy fülhőmérő és egy higanyos, mondjuk ebben bízom leginkább. A helyzet az, h ha hónaljban használom (a fiamnak már ott mérem), akkor mindegyik mást mutat!!!!!!  Jó lenne viszont digitálisat használni, mert a higanyos tovább tart, de így???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. szeptember 6. 10:5713225.

    Ha van időtök/kedvetek....megírni - érdekelne a véleményetek a témával kapcsolatban! Előre is köszönöm!

     

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=240308

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. szeptember 6. 10:5713224.

    Sziasztok!

    Remélem jobb napotok van, mint nekünk. Képzeljétek, benyeltem valami rohadt vírust, tegnap torokfájással ébredetm, de még semmi nem volt. Estére viszont 38.3 lett a lázam. Lázcsillapító ugye szóba se jöhetett, ezért nekiálltunk borogatni, vizesruházni (mindez este 11-kor). Babókám ebből persze annyit érzékelt, hogy valami okból Anya által mellőzve van... Így háromnegyed 1-kor (!!!!) aludt el hajnalban. Reggelre így lement a lázam 37.5-re, de azért a napot az ügyeleten kezdtük. Homeós bogyókat kell szednem, és elvileg csak "lázszünetben" szoptathatok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. szeptember 6. 10:5413223.

    Sziasztok,

    Tegnap nem jottem. Viszont Tamika tegnap 3-kor kelt eloszor, ma pedig negyko, majd hatkor, de utana meg mind aludtunk 9-ig!
    Tiffin: Nagyon jo a kis Mira dalocskad!
    Timi: az gaz mikor mar a seta sem segit. Nekunk kisebb koraban volt olyan. Biztos lesz majd jobb is.
    szemszin: Tami szurke szemmel szuletett, es meg mindig szurke neki...
    Everlasting: Emo story nagyon jo.
    Dudukly- TB: Hat remelem igazatok van... na majd amikor odaerunk, hogy tenyleg el kell donteni a masodik babat, akkor alaposan utananezunk mindennek.
    Jobbulast nektek!
    Ancsa: Meg mi sem probaltuk az esofoliat.Minek amig hetagra sutott a nap...
    Altalaban nekem sincs felnott tarsasagom, de pont ezert sokat maszkalok a babaval, sokat setalunk, es igy nem olyan maganyos, mint ha a negy fal kozott ulnek vele. Az elejen mikor meg nem lehetett vele ennyi mindent csinalni, en is maganyos voltam, egyszer jott a baratnom, kivett egy nap szabit, az maga volt a mennyorszag, beszelgetni midenfelerol, aztan Anyu jott ketszer 2-3 napra es utana mar elmult ez a kritikus idoszak. Neha valamelyik szomszeddal kozosen tologatok, de ez eddig kb 4x sikerult.

    Most muszaly mennem, Tami nyugos lett, es vendegek is jonnek, es meg itt vannak a reggeli romjai, es valamit magammal es a lakassal is kezdeni kene...

     

    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. szeptember 6. 10:4513222.

    Örömmel jelentem, hogy az összes kuponom gazdára talált!

    Valaki kérdezte: Mi úgy jutunk kuponhoz, hogy beléptünk a

    DM Baba-bónusz programjába (boltban lehet kérni jelentkezési lapot, vagy a honlapjukról is le lehet tölteni)...Így folyamatosan küldenek info-kat, meg kupont...

     

    Valamint, amit szüléskor kaptatok kismamacsomag-ban is vannak visszaküldhető jel. lapok..(az enyémben most csak Liberoklub-os volt, de előző Picinél volt Hipp-es is pl.)

     

    Meg volt happy pelenkás kérdőív is- azt visszaküldtem: ÉS KAPTAM EGY BABACSOMAGOT!!!(2 Happy pelus, egy etetőkanál, autóra matrica, 3 db pelenkázó-alátét, 1 csg 72 db-os törlőkendő, 1csg 30 db-os törlőkendő, 1 flakon bébi naptej)

     

    Tegnap voltam Tesco-ban, akciós ez a fajta (Happy)pelus: 2999Ft/82 db, +van mellé gratis 72 db-os popsitörlő.Minőségben a Babylove-s pelushoz hasonlít).

     

    Sajnos nekem sincs felnőtt társaságom (Apán kívül-aki egész nap dolgozik), de abban reménykedek, h ha majd közösségbe járnak a gyerekek- találok 1-2 barát-anyucit...

     

    Kunyizni szeretnék: ...Ha van valaki aki nem gyűjti/vagy extrasok van, mert csak azt használ ....Libero-pelus vonalkódból kellene még összegyűjtsek párat (18 pontom van, a bébitakaró pedig 30---és úgy szeretnék egyet Zsurminak!)

    Ez a Libero- Klub által kiváltható ajándék.

    Libero Klubba bárki be tud lépni, de ha kell valamennyi (nem tudom mennyi a keret) meghívóm még van szívesen küldök.

    Vagy be lehet még lépni postai úton (elvileg a kismamacsomagban volt belépési kártya)...És ajánlott levélben a klubtagsági kóddal lehet a beküldött Libero-pelus vonalkódok alapján pontokat kapni- ami ajándékra váltható be (pl. logikai játék, könyv, pelus-kupon, takaró...)

    Bocs, kicsit hosszú lett ez a hsz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 6. 10:2913221.

    Sziasztok!

     

    Tegnap lagziban voltunk, tartottam tőle, h Alíz hogy viseli majd, főleg, mert esténként nyűgösebb és mindig kiköveteli a fél 8-as fürdést. Semmi gond nem volt vele, képzeljétek fél 10-kor értünk haza, se a fürdést, se a kaját nem reklamálta, olyan édes volt!!!!

     

    Tegnap amúgy egész nap aludt, gondolom a front miatt: éjjel sem kelt fel, 8-tól aludt már és reggel fél 10-kor ÉBRESZTETTEM!!!!, mert addigra mind2 cicim egy nagy kődarab volt.  Ma is hasonlóan aludt, sztem a hűvös idő miatt van...én is tudnék durmolni egész nap, olyan fáradtság érzetem van.

     

    társaság: nekem anyuék-anyósék 30 km-re laknak, de mindkét szomszédban van kicsi baba, 2-2 hónap különbséggel szültünk. mivel a fiam ovis, így szerencsére még több ismerősre tettem szert, mindig várom a du-okat,mikor megyek érte és beszélgethetek.

     

    gnokki: a beszoktatás nálunk is nagyon nehezen ment, de amint eljöttem az oviból, már el is felejtette, h sírnia kell, most meg már szinte repül be a csoportba, ma is menni akart.... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. szeptember 6. 10:0213220.

    Sziasztok!

     

    Ebi: gratula a szuper éjszakához!

    Bálint is elég jól alszik, már világos volt, mikor enni kért, de én eléggé be voltam aludva, egy darabig csak beleszőttem az álmomba, ahogy nyöszörgött, de édes volt, nem is sírt, csakegyre hangosabban méltatlankodott

     

    Öltöztetés: nekem nem is az a fő gondom, hogy mennyi réteget adjak rá, hanem hogy mindent kinő olyan rucikat hord, amit a bátyja 8-9 hónaposan, mire előveszek vmit, már rá sem megy, tegnap egy 68as rugit nem tudtam begombolni, olyan duci a combja

    Tegnap végre shoppingolhattam egy kicsit Végre vettem két farmert meg ezt-azt, férjem közben hazaugrott Bálinttal, csak elfelejtette, hogy le lesz zárva a melegfelvonulás miatt a fél város keresztbe, így a 20 perces utat másfél óra alatt tette meg, majd kerülő úton vissza, de Bálint egy tündér volt, én már aggódtam, hogy éhen-szomjan hal és üvölt, mert 4 órája nem cicizett,de semmi, édesen nézelődött mikor visszaértek

     

    A versek nagyon jók voltak, én is pityeregtem

     

    Felnőtt társaság: Márkkal volt egy babás kisbarátunk és velük sétáltunk ,csináltunk programokat szinte minden nap, ők most kezdik a bölcsit. A játszótéren beszélgetek pár szót az anyukákkal, de nem igazán szeretem a játszóteret, piacra-boltba járunk, de "normálisan" a férjemmel beszélgetek. Anyósom is átjön néha esténként, a közelben lakik, de vele nem igazán kommunikálok A fórum nekem is sokat segít begubózás ellen

     

    Babaúszás: mi nem jártunk és nem is fogunk Bálinttal sem. Még anno első babás terhesen olvasgattam és terveztük is, aztán pont télre esett amikor kezdeni lehetett volna, ráadásul a fürdővízhez képest hideg vízben, meg nem lett volna szivem az arcába fröcskölni, víz alá nyomni, úgyhogy nem kezdtük el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. szeptember 6. 07:5413219.
    Márkót megetettem, közben nyújtózkodott és végig csukva volt a szeme... látszott h még nem bírja kinyitni. Evés után átmentünkapáhiz , ott már nyitva volt a szeme, de fél órán át csak ásított , nyújtózott és nem beszélgetett csak mosolygott ránk aztán ráraktuk a játszószőnyegre... egyik pillben még kameráztam őt, aztán kimentem a konyhába és megállapítottam, hogy jééé lassan 2órája van fent, ilyenkor szokott szólni h aludni szeretne, na kíváncsi vagyok fogunk e aludni, merthogy 9órát alust egyhuzamban este... bemegyek akor még nézelődött, leültema  gép elé, visszafordulok és alszik! pelenkázásra sem ébredt föl, csak amikor a ruhájűát át kellett cserélni mert le volt bukva... most szunyál
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. szeptember 6. 07:2413218.

    Jó reggelt!

     

    Ma aludtam egyhuzamban 8órát!!!! Márkó 9:30 - 6:05-ig aludt. Még jó hogy van légzésfigyelőnk, különben szívbajt kaptam volna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. szeptember 5. 23:4113217.

    Sziasztok,

    ma nagyiztunk, de nem volt valami túl jó napunk! Na nem miattuk, csak szerintem a front meg az oltás most "találkozott"..., szegényem tegnap este már teljesen kész volt. Ráadásul úgy dörgött és villámlott, hogy egyszer totál frászt kapott és elkezdett nagyonsírni. Úgy sajnáltam, mert tényleg akkorát dörgött egyet, hogy még én is összerezzentem. Ma meg megint előjött a kajamizéria. Alig akart enni, a cicizés még úgyahogy, de tápszert nem. Közben meg tök éhes volt. A teám meg nyomatta volna. Este miután 5 percet cicizett, elkezdett ordítani, hogy kifogyott a muníció. Apa hozta a tápit, de alig tudtam belediktálni 60-at, már folyt ki a szájából, de a teát meg itta. Aztán feladtuk, játszott kicsit és kezdett álmosodni. Gondoltam, akkor mehet aludni, de nem akart, csak sírt. Már nem tudtam mit kitalálni, így lefeküdtünk az ágyra. Mátét a pocakomra tetem és képzeljétek, pólón keresztűl rácuppant a cicire. Na gondoltam, akkor megpróbáljuk fekve és még 10 percet cicizett, aztán bealudt rajta. Olyan édes volt! Pedig eddig egyszer sem akar fekve cicizni....

     

    felnőtt társaság: nagyrészt a férjem, de szerencsére a kisbabás barátnőimmel tudunk talizni, gyakran is jönnek, így nem kattanok be. Viszont tök érdekes, hogy azok a barátnőim, akiknek nincsenek gyerekei, szinte teljesen eltűntek. Vagy ha eljönnek, akkor is olyan furik. amikor ott vagyok, akkor csak Mátéról kérdezgetnek, pedig tök szívesen beszélnék másról is, aztán ha kimegyek, mert pl. nyöszörög és megnézem, akkor hallom, h témát váltottak és mondjuk pasikról beszélnek....

     

    ancsa, ezzel az öltözködéssel én is bajban vagyok. És még venni kell harisnyát is, mert azunk még nincs. Én ma egy hosszúujjú bodyt, zoknit és egy vastagabb szabaidőnacit adtam rá. Amikor meg nem a kocsiban volt, akkor betakartam egy pléddel. Ja és sapikból is csak nyári van... Holnap megyünk vásárolni, meg hétfőn, mert apa szabin lesz és megvesszük a járókát.

     

    tápszer: csajok, igazatok van, tényleg 2e körül van az ára, csak mivel kettőt váltunk ki egyszerre, így azt az árat írtam.  Tiszta gyagya vagyok.

     

    idézetek: tök jók voltak, úgy látszik tegnap nagyon dolgoztak a hormonok, mert szinte mindegyiket megkönnyeztem:-)))) de ahogy látom nem csak én:.))) Tiffin, Ghandi, tök jók a kis versikék.

    Én az öltözésnél szoktam ezt énekelni Máténak: "búj-búj zöld ág, zöld levelecske, nyitva van az aranykapu hadd bujjanak rajta, rajta-rajta, beszakadt a pajta, bentmaradt a Mátémacska" és ha vetközésnél, meg nem bent maradt, hanem kiszabadult. És olyan jókat mosolyog rajta. Nincs is balhé öltözködés közben.

     

    Na merül az én laptopom is, gyorsan elküldöm, aztán megyek és elteszem magam holnapra!

    Puszi Nektek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. szeptember 5. 22:4413216.

    Sziasztok!

     

    Nem voltam 3 napig és alig bírtam visszaolvasni. Bogi beszoktatásával voltam elfoglalva. Nagyon de nagyon nehéz volt de már pénteken ott tudtam hagyni, remélem a hétvége nem nagyon zavar be.

     

    Chrissy: Mi a Dentinox gélt használtuk ez általában hatott. Homeós bogyók közül a Chamomilla-t vettem de úgy vettem észre, hogy nem hatott túlságosan. Boginak 4 hónapos korában kezdődtek a fogfájások és majdnem 1 éves volt mire sikerült végre kibújnia de akkor rögtön egyszere 4 is. Apa már a nagy tehetetlenségbe vett neki egy borostyánkő láncot és láss csodát, rá 1 hétre keztek kibújni a fogacskák.

     

    Zany: én még szedem az Elevitet, a 8. hónapban vettem egy 100-as dobozt és még azt fogyasztom. Amúgy mi Dr. Lenkei vitamint szedünk.

     

    Cseppkő: Viki pár napja fogdossa a játékokat és volt, hogy konkrétan érte nyúlt. Kezébe adtam egy csörgőt és azzal is tök jól elszórakozott. Nagyon édes ahogy próbálkozik.

     

    Bilibancs: Amikor trehes volatm úgy gondoltam, hogy 1 szobában lesz a 2 gyerek de idővel rájöttem, hogy ha nappal a Viki aludni szeretne akkor a Bogi nem tud játszani. eZért külön szobájuk lett. De pl. a barátnőmék úgy csinálták, hogy együtt aludtak a gyerekek és volt egy külön játszószobájuk.

     

    Piros: Bogim sem volt hajlandó hasalni, sőt a fejét emelgetni. Én is szaladtam habtapit venni és szép lassan de sikerült felemelnie. Úgy hogy jó ötlet, hogy rá raktad a babádat.

     

    Tímae: Mi Beba H.A. Start Aktívot használunk, 600 gramm 2025 ft. Nem tudom, hogy mennyi a támogatás rá, sose figyeltem. Ez teljesen jó nekünk. Bogi elég bukós baba volt, ő Beba H.A./A.R.-es tápot evett.

     

    Ancsa: sajnos nekem sincs túl sok felnőtt társaságom de próbálok emberek közé menni. Néh azon kapom magam, hogy leállok beszélgetni a postással, a zöldségessel, vagy bárkivel aki meghallgat. Múltkor még Jehovai tanúival is beszélbettem csak, hogy végre mást is halljak mint hö, gö, heö.....

    Anyuval mindennap szoktunk telefonon beszélni de ezt a telefonszámlát már nem lehet bírni.

    Ugyan vannak babások a környékünkön de elég sznobok így nem igazán keresem a társaságukat.

    Na majd most talán az oviba sikerül pár anyukával összehaverkodni.

     

    Vikikém nagyon jó baba, csak akkor sír ha valami baja van csak úgy üresbe nem szokott.

    Imádom szagolgatni a lábujjai között, kis savanykás babaszag de én imádom és Viki hangosan kacag rajta, olyan édes. Most már egyre többszőr kacag, mindig rohanok a kameráért mert ezt muszály megörőkíteni. Már most van humorérzéke, nem egy szomorkás baba.

    Sikerült végre leredukálni a kajálásokat 6-ra és 3 óránként eszik. De van, hogy 4 óra is eltellik a 2 kaja között, úgy hogy simán eltudom képzelni, hogy napokon belül már csak 5 x fog enni.

    Hát ja, az öltöztetéssel most én is hadilábon állok. Egyik nap megfőzőm szegényemet másik nap pedig lefagyasztom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. szeptember 5. 22:0513215.
    te is első babás vagy?
    előzmény:
    ancsa8103 (13214)
    2009-09-05  21:55
  88. 2009. szeptember 5. 21:5513214.

    semmi gond

     

    Ebi:én ezeket postán kaptam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13213)
    2009-09-05  21:47
  89. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 21:4713213.
    ááá, visszaszívom. bocsi..... a liberósokat végül odaadtam barátosnémnak pár napja.. csak elfelejtettem bocsánat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13212)
    2009-09-05  21:46
  90. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 21:4613212.
    persze, küldöm, írj priviben címet. meg írd bele a privibe, hogy liberó, pls. mert mire jövök, lehet elfelejtem, miért jött a privi
    előzmény:
    ancsa8103 (13209)
    2009-09-05  21:35
  91. 2009. szeptember 5. 21:4513211.
    Egyébként ezek a másfajta kuponok , amik határidősek, ezek kiknek jöttek? Mi nem kaptunk. Vgay ezt is kérni kellett volna valahol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. szeptember 5. 21:4113210.
    Ma nem találtam sehol egy vacak bögrét sem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. szeptember 5. 21:3513209.

    Kende már negyed9kor bealudt..kíváncsi leszek az éjszakára...

    Igazatok van,ez is kommunikáció,csak sajna itt elmarad a testbeszéd,a gesztusok...ettől függetlenül jó itt beszélgetni.

    Apa elment haverokhoz focit nézni,itt is az szól,olyan jó a tv műsor.

    Kuponok:szept30-ig beváltható dm kuponokat elajándékoznám,akinek kell...

    Nestlé tejpép(250g)250Ft kedvezmény

    BEBA2tápszer(600g)400Ft

    BEBA Jó éjszakát(600g)400Ft

    Pampers 2kupon 400 és500Ft-os

    Pampers törlőkendő 200Ft-os

     

    nem határidősök:

    babylove Premium Jumbo box pelenka 300Ft

    Pampers economy pack 400Ft

     

    Pöttöm:mi Libero-zunk,ha még megvan a kuponod,elfogadnám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. szeptember 5. 21:2813208.
    Igen írtama  amoderátornak nagyon gáz gizi vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13207)
    2009-09-05  21:21
  95. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 21:2113207.
    szerintem modikkal töröltetheted. felírtam a címet, hétfőn postázom
    előzmény:
    ebi85 (13206)
    2009-09-05  21:08
  96. 2009. szeptember 5. 21:0813206.
    Na én is eljátszottam amit Salsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-09-05  21:08
  97. 2009. szeptember 5. 20:4313205.

    Piro: A szüleim Dunakeszin laknak. Az én egészségpénztáram is elfogad sok mindent, de pelenkát pl csak akkor, ha patikában veszem. Apukámé sokkal lazább ott tényleg elfogadnak minden babacuccot, bár a tacskós pelenkát még nem próbáltam, de majd megkérdezem.

    Felnőtt társaság: Mindkét szomszédunk nagyon jó, az egyik oldalon szintén gyerkőccel van itthon az anyuka, a másik szomszédunk itthon dolgozik (egyébként ők Ádám leendő keresztszülei), és 3 saroknyira lakik a 7 hónapos unokatesónk, velük szoktunk sétálni, piacozni. Plusz mivel kicsit dolgozgatok is a kollegákat koordinálom itthonról, mondjuk legtöbbször mailen, de néha azért telefonálunk és kb. 2 hetente van egy fél napos megbeszélés, amikor rengeteg embert látok J De én a fórumot is nagyon szeretem, azért mégiscsak itt van a legtöbb hasonló téma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 20:0013204.
    privit, és akkor én is küldöm a bébiitalosat. ill everlastingnak ha kell a liberós, címet, hova pls!!
    előzmény:
    ebi85 (13197)
    2009-09-05  18:44
  99. 2009. szeptember 5. 19:4213203.
    ment!
    előzmény:
    ebi85 (13202)
    2009-09-05  19:33
  100. 2009. szeptember 5. 19:3313202.
    Ok, küldöm! Kérek címet priviben
    előzmény:
    fules0224 (13200)
    2009-09-05  19:32

Címlap

top