Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. szeptember 5. 19:3213201.
    Nekem felnőtt társaság csak férjem mamája. De én azért mindne héten megyek anyuékhoz, meg mostmár barátokhoz is fogok, mert nagy már márkó. Minden másnap megyünk boltba, vagy postára vagy zöldségeshez, így nem érzem magam bezárva és van mindig valaki akivel kommunikáljak. És sztem ez is nagyon jó, hogy itt  afórumon beszélgetünk, Nekem ez teljes értékű komm-nak számít meg hogy emailezek sok barátnőmmel
    előzmény:
    Doeril (13198)
    2009-09-05  19:10
  2. 2009. szeptember 5. 19:3213200.
    elkérhetem mindkettőt?
    előzmény:
    ebi85 (13199)
    2009-09-05  19:17
  3. 2009. szeptember 5. 19:1713199.
    én tudok adni babylove és pampers pelenka kupont... a liberót már felajánlottam everlastingnak
    előzmény:
    ebi85 (13197)
    2009-09-05  18:44
  4. 2009. szeptember 5. 19:1013198.
    Milyen jó, h járnak a nagyobbak oviba/ suliba!Ott mindig összeakadok ( az óvónéniken kívül) egy-egy anyukába, aki nem rohan nagyon a munkába és beszélgetünk kicsit. A buszon meg folyton leszólít vki, aki megcsodálja a kislányomat!Délután meg itt a sok szülő (társasházas környék sok kisgyerekkel). És még napközben szinte minden nap meglátogat apukám, aki nyugdíjas, így neki is jól jön az én társaságom! Úgyhogy nem panaszkodom, nem unatkozom. Tényleg szerencsés vagyok ilyen szempontból!
    előzmény:
    ancsa8103 (13189)
    2009-09-05  14:25
  5. 2009. szeptember 5. 18:4413197.

    Sziasztok!

    A bébiitalos kuponok engem érdekelnek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 5. 18:2113196.

    nekem a férjem 7végén.

     

    7köznap ugye a tejes anyuka 2 percig, ill. barátnőmmel szoktunk talizni, neki jún. 13-án született a fia.  Ill. néha jön a keresztanyukája.

     

    anyukám, anyósom 150 km-re.

    előzmény:
    ancsa8103 (13189)
    2009-09-05  14:25
  7. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. szeptember 5. 16:5313195.

    Sziasztok!

     

    3 napig nem lesz nálunk gáz, egész eddig főztem. Nagyi vigyáz Balázsra, de hogy ilyen könnyű dolga  legyen... Lassan 4 órája alszik folyamatosan. Mondjuk Nagyi is bólintott egyet .

     

    Ludmo: Merre laknak a szüleid? Az egészségpénztár nem csak patikás számlát fogad el (az enyém legalábbis). Számoltamel már dm-es meg szemüveges számlát, meg Brendonosat is. Pelust vettem dm-ben, Auchanban is, meg popsi törlőt is, csak még a számlát nem vittem be. Remélem el fogják fogadni

     

    ancsa: én is pont ezen filóztam, h de könnyű volt eddig az öltöztetése... 

     

     

    Na eddig tartott a hosszú alvás, jelenésem van!

     

    Sziasztok

    piro

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 5. 15:4913194.
    megkérdeztem ismerősömet nekik kell-e, majd megírom mit válaszolt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13193)
    2009-09-05  15:11
  9. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 15:1113193.
    tényleg senki sem használ liberót?? pedig szívesen postázom a kuponokat! nálam csak ez maradt. és a bebások is megvannak, de az látom másnak is. de azokhoz még picik a babák. a nagyobb tesók meg már gondolom nem tápszereznek sehol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 15:0913192.
    ancsa: elsővel nekem sem volt annó segítségem. én összebarátkoztam a helyi marcipánboltossal akkor. így lett társaságom. tök sokat lógtunk nála a babakocsival, meg a kenguruval. ajándékot jártunk/járunk oda venni, ha van vmi névnap ilyesmi. hja, meg utána egy pékség tulajával. de ő sajnos végül bezárt, mert máshol nyitott üzletet. ott meg míg megvettük a kenyeret, stb, addig elbabázott a fiammal. neki is voltak gyerekei, a fiam meg imádta, rögtyögött, meg minden mindig, hogy valaki grimaszol, meg hülyéskedik neki. én meg kicsit leereszthettem. ugye amikor az is élmény, hogy van idő választani, hogy barna, vagy magvaskenyeret vegyek e, és nem csak úgy bedobom a polcról, mert sietni kell a gyerkőc miatt. hú. de jó is volt
    előzmény:
    ancsa8103 (13189)
    2009-09-05  14:25
  11. 2009. szeptember 5. 15:0413191.
    én lecsapnék a kuponokra, van egy ismerősöm, neki kell!!!
    előzmény:
    everlasting (13183)
    2009-09-05  11:14
  12. 2009. szeptember 5. 14:3413190.

    Sziasztok!

    Írtam egy tök hosszú hsz-t, erre nem lemerült ez az átkozott laptop?!?!?

    No megpróbálom összeszedni újra miket írtam. Mivel megint rég nem jutottam ide, csak az utolsó 1-2 nap hsz-eit tudtam átfutni.

     

    Nagyon szépek az idézetek, versek, volt amit megkönnyeztem  

    Tiffin:  nagyon cuki a Mira babás versike 

    Férjem költészete ennél lényegesen egyszerűbb, de annál édesebben énekli kisfiának: "Jajj de fincsi, jajj de jó, fürdik a Szabi-babó! "  

     

    Everlasting: én is ingyen ajánlottam fel a dm kuponokat (de szerintem mindenki itt a fórumon)  A BEBA-sok még nekem is megvannak!

    Tetszik az emo-s meséd  

    A babaúszásos cikket én is elolvastam, én akkor is el szeretném vinni Szabit. Nem hiszem, hogy valóban víziszonya lenne mindettől. Főleg, hogy imádja az esti pancsizást!

    Dudukly: jobbulást nektek! 

    Mosás: én a kakis rucit kidörzsölöm (csak úgy kézzel), majd domestosos vízben 1-2 órát áztatom, majd a többi ruhával megy a gépbe. Eddig még nem maradt foltos egyetlen ruci sem!  

    No elküldöm, nehogy ez is elvesszen !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 5. 14:2513189.

    Nektek napközben van felnőtt társaságotok?Tudom,hülye kérdés..én a párom,meg néha a családom telefonjain,meg
    a szomszéd nénik ámuldozásain kívül(milyen csendes ez a gyerek)nem tudok kihez szólni.

    Sajna segítségem sincs,mert családom Debrecen környékén lakik,húgom Pesten.A legelején is 2és fél napot tudott húgom itt lenni összesen,és ennyi.Ne haragudjatok a panaszkodásért,de valószínű emiatt a vacak idő miatt vagyok kicsit morcosabb.

    előzmény:
    ancsa8103 (13188)
    2009-09-05  14:14
  14. 2009. szeptember 5. 14:1413188.
    Meg kell mondjam én már most visszasírom a nyarat,pedig utálom a nagymeleget..itt egész éjjel vihar
    volt és délelőtt is csak 18fok körül volt.Itt kínlódtam,mennyi ruhát adjak a kicsire,hogy ne fázzon,
    de melege se legyen,amíg elbabakocsizunk az Apa ebédjével.Rövid ujjú body,hosszú rugi meg egy kis kardigán-szerűség,kissapka és vastagabb
    takaró...ez lett a vége,de szerintem nem volt melege.Mi lesz télen???Már előre utálom...Hazafelé meg kapkodtam a lábam,mert lógott az eső lába.
    Van esőfóliánk vagy mi a csoda,de még egyszer sem próbáltuk rá,így fogalmam sincs,hogy kell rárakni..ez engem minősít .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 5. 14:0413187.

    nem, ingyen van az anyatej, szerencsére. a TB felé le van jelentve. A TB meg fizet az anyukának.

     

    Megspóroltunk egy csomó tápos pénzt :)).

     

    Everlasting: csúcs ez a képlet!

     

    Timi: Tegnap Nándi evett fél 7kor és fél 9-kor simán bírt, mind kétszer megette az adagját, és nem is bukott sokat.

     

    Képzeljétek, nem régen a gyerek kakilt egy akkorát!!! És nem is vettem észre, mert tök csendben csinálta, és akkora csomag lett. Átöltöztetésnél vettem észre. Melege volt hosszú rugiban.

    Itt tök jó idő van, süt a nap.

    előzmény:
    ebi85 (13179)
    2009-09-05  09:49
  16. 2009. szeptember 5. 11:4413186.

    Timi, nekem sem jött be korábban sem a sűrítés sem a későbbi órában történő etetés, ugyanúgy kérte a megszokott időpontokban (akkor is ha előtte egy órával evett). Csak most egy hete működik kb.

     

    Amúgy már két hete 4óránként ettünk, tegnap emg visszatért a 3órára... ma is úgy kér, és nem is eszik olyna sokáig mindt szokott, 10perccel előbb abbahagyja. Érdekes szerzetek ezek a kis babókák

    előzmény:
    haizer_timea (13181)
    2009-09-05  10:07
  17. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 11:3913185.

    látom azért a többség jólaludt a hűvösebb időben.

     

    én elkezdtem hajnalban is megszoptatni karolinát, persze hízni nem hízik jobban, csak többet kakál, meg pisil de a férjem pár hete reggel háromkor kel, mert 4-re jár dolgozni. akkor hamár, ennyi erővel álmában megetetem a kiscsajt. persze így a reggeli fél hetes ébredése átrcsúszott 9 re. a fiam meg ugyanúgy 6-7 között kel. hát nem is tudom van e értelme ennek. a cicimnek mindenesetre így könnyebb. szóval ha már nem, hát annyiért jó.

     

    igen, amúgy tudom, hogy 1800ft egy liter tej. de én nem kértem semmit. ugye az egyik fele barátosnémnál vésztartalék, most a másik felét vitték el. olyan 3 liter kb min. szóval azért annyira nem sok. de kaptam érte egy csomag pelust ajándékba. pedig nem számítottam rá. meg jöttek ismerősök babalátogatóba, ők is pelust hoztak, meg pont előzőnap vásároltam be én is a két gyereknek... szóval most masszívan úgy néz ki a nappali, mint vmi pelenkalerakat

    és a többi tej is fagyasztva fog menni majd. így kehet megoldani. én majd főzelékbe (mondjuk a fiam kiköpködte az anyatejes főzelékeket, csak a sima vízzel készültet ette meg)fejek, aakkor amikor főzöm. vagy majd mikor már nem minden kaja szopi lesz, még akkor is bőven ráérek. hátha most a kicsi nem csak a tejberizst eszi majd meg, hanem tovább elfogadja a tejet. 

     

    mostpedig kettesben maradtunk. fiam nagymamázni ment, férjem melózik. főznöm nem kell, tegnap főztem , hogy mára is jut.  megpróbálom picit pihenősre venni a mai napot, ameddig lehet. persze lehet kishölgy innentől estig folyamatosan ébren lesz,, és akkor lőttek a pihinek. de az se baj, akkor majd lesem az óriásmosolyokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 5. 11:3413184.

    dudukly: jobbulást

     

    a pampers-ös szavazás tényleg nem működik

    előzmény:
    Dudukly (13180)
    2009-09-05  10:06
  19. 2009. szeptember 5. 11:1413183.

    Kedves !

     

    Ezúton szeretném felajánlani Nektek ( természetesen INGYEN) DM -es 2009.09.30.-ig felhasználhaó kuponjaimat! (A Rota-vírus elleni oltás kicsit módosította a havi költségvetést... -így sajnos ezeket már nem fogom tudni beváltani)

     

    - 2 db Nestlé tejpép kupon (250 Ft kedvezmény)

    - 2 db Beba 2 tápi (400 Ft kedvezmény)

    - 2 db Beba Jó éjszakát tápi (400Ft kedvezmény)

    - 2 db babylove üveges bébiital(150 Ft kedvezmény)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_718740
    Torolt_felhasznalo_718740
    2009. szeptember 5. 10:4713182.

    Sziasztok!

     

    Ha valaki esetleg jár Pesten a 18.ker Szent Imrén akkor 230 forintért lehet venni neogranormon popsitörlöt 72 lapost!

     

    Lócinak boldog névnapot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 5. 10:0713181.

    Ebi:

    Jó, hogy nektek bejött a kaja sűrítés én is próbáltam, tegnap este is, de nem működik nálunk.

    Próbáltam a késői etetést is, mondjuk Máté magától kelt 12 kor, de még rosszabb volt 2 kor fent volt utána!

    Szóval nálunk nem működik.

    Eddig a legjobb alvásunk fél 5 ig volt 8 tól és 7 kor evett elötte!Ki érti ezt???

    előzmény:
    ebi85 (13179)
    2009-09-05  09:49
  22. 2009. szeptember 5. 10:0613180.

    Hali,

     

    belázasodtam,  a párom nem lát az allergiától, megkíséreljük szinten tartani magunkat, de azért remélem mindenki csak jobban van nálunk.

     

    Kistesó ügyben pont ezt írtam, a gyed biztosítási jogviszony, ha beleszülsz a gyedbe megállíptják újra a tgyást majd a gyedet (a minimálbér kétszeresének alapulvételével).

     

    És ajánlottam az index fórumát ha valaki nem hinne nekem, nálam gyakorlottabb bérügyesek is ugyanezt írják. (Bocsi, Crissy, a védőnő egészséügyi végzettséggel rendelkezik, nem könyvelő vagy tb-s szakember.)

     

    Megyek begyűjteni a bögrét, a pampers szavazója ma se müxik, szerintem tök bunda az egész, valakiknek több ezer szavazata van, van akit meg nem enged szavazni.

     

    Ez nem az én napom...

     

    Márta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869163 (13158)
    2009-09-04  18:22
  23. 2009. szeptember 5. 09:4913179.

    Jóreggelt!

     

    Mi teganp visszatértünka 3órás evésekre, és este besűrítettem 2órásokra, hogy jól aludjunk. Eredmény: 21-4 ig alvás, majd 4:30-8ig

     

    És az én drága fiam már második este követelte ki hogy apa altassa. Addig hisztizik amíg apához nem kerül, ott elhallgat, nézi apát és elalszik

     

    Füles ti fizettek ezért a tejért?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 5. 09:4513178.

    pöttöm: grat, h végre bindult a tejelszállítás

     

    piros: Lóci mikor névnapozik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 5. 09:1713177.

    Sziasztok!

     

    Hidegfront...fejfájás...édi-bédi (jelenleg) alvós Baba:)

     

    Tegnap este kivételesen engedett a gép emo-jeleket beilleszteni...szóval szórakozgattam kicsit...

     

     

     + .... ...... ----->

     + ....  (bélyegalbum) + (feljössz?)

    .... --> ------> ---->

    ....... ......                      + .......( )

     

    A végkifejlet persze lehet pozitív is:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. szeptember 5. 09:0913176.
    Pöttöm,timea:nálunk meg pont fordítva volt,mint nálatok az éjszaka...Este 7-re esett a vacsi,aztán fél9körül fürdés
    negyed10-kor már aludt is.Mondja Apa,feküdjünk le aludni,majd szól úgyis,ha éhes...A szemeim 3-kor
    kipattantak,de Kende még mindig aludt..én meg persze nem mertem visszaaludni,mert biztos akkor
    kel,mikor én elalszom.Drágaságom háromnegyed5kor nyekergett kicsit,erre én gyorsan kaptam az alkalmon
    és megszoptattam.Aztán beraktam a kiságyba és fél8kor keltünk.8kor szopi,(már majd felrobbant a
    jobb mellem)most9kor megint elaludt..szerintem megcsípte a cecelégy...
    előzmény:
    haizer_timea (13174)
    2009-09-05  08:48
  27. 2009. szeptember 5. 08:5913175.

    Jó regget!

     

    Na, a férjem is hozott haza ilyen töltögetős papírt. És azt sem tudom hogy kell kitölteni!

     

    Pöttöm:  örülök, hog lett gazdája a tejnek! Kár lett volna kidobni!

    Tegna mi is kaptunk 2 l-t a csajszitól, akitól hozzuk.

     

    Verko: most is Nándi is ilyen angyali!

     

    7-kor kel ( ), egy órát fenn van, elalszik 3 órára!!!! Aztán kajcsi, játszik, alszik, kajcsi, játszok vele, olvasok neki. Tegnap nagyon élvezte a Weöres Sándor verseket, azok olyan jó pattogósak, mint a Sehallselát Dömötör, a Galagonya, a Bóbita, nagyon élvezte, még egyet kacagott is. Jól lehet ezeknél a verseknél ritmust, hangszínt változtatni.

    6 órás evés után nem alszik, tv-zünk , aztán 8-kor pancsi, fél 9-kor vacsi és 9-kor már alszik is, egyedül, 10 perc alatt. Imádom, olyan rendes gyerek! Rendszerető lesz mint az apja, az tuti!

     

    Tejhabosító? Anyukámnak van, ellopom tőle! Köszi a tippet Ludmo!

     

    A versek, idézetek nekem is nagyon tetszetek! olyan meghatóak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. szeptember 5. 08:4813174.

    Jó reggelt!

     

    Na a tegnapi nem alvásból arra következtettem ma, akkor éjszaka alszunk!..Máté ki is dőlt fél 9 kor ahogy beraktam az ágyába olyan mély álomba merült, hogy tátott szájjal aludt kb. 5 perc múlva!

    Nade! Kelt 2 kor, majd 4 kor, mivel még szopi idő se lett volna így próbálkoztam cumival, semmi eredmény, vergődött, mint egy kishal.

    Így 5 kor megetettem és úgy döntött a drágám, reggel van, vigyorgott ezerrel!Úgyhogy Apa megmentett és kimentek a nappaliba netezni, és meg aludtam még 2 órát!Kint ő is még aludt 1 órát, azóta fennt vagyunk.Szóval nem értem ez a kismanó, hogy bírja, de az Anyja már kidől.

    Mintha versenyezne valakivel, hogy kibírom, azért is kibírom alvás nélkül, én leszek az első!!!

    Chrissy:Én is úgy szoktam ahogy te, hogy kb. fél óra cipelgetés után leteszem, vagy ide vagy oda, de amikor letettem jött a krákogás, kiabálás stb..odamentem vigyor!Nagyon rafkós!Aztán újra cipelés, és így tovább. Séta nálunk is megoldás néha, én is elmentem 3 kor Apa elé, de tegnap még a kocsiban is balhézott, úgyhogy Anya egyik kezébe Máté másikkal kocsi tolás.Majd megjött Apa és vitte Mátét én meg toltam a kocsit!....

     

    Ludmo:Nekünk is van ilyen habosítónk, tök jó és a capuccinóhoz használom főleg, a port jól feloldja a vízben, de a tejet is jól habosítja, csak langyosan.

    Verko:Szerintem mostmár látni, milyen lesz a szemszín, mert akinek barna lesz annak már szürkésebb a szín, nekünk tök élénk kék, szerintem marad!

     

    Timi+Máté

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. szeptember 5. 08:1713173.
    Én is aggódom a hideg és esős időtől...nálunk is a végső megoldás a nyüszizésre a babakocsikázás...most még!
    előzmény:
    Chrissy8000 (13167)
    2009-09-04  23:31
  30. 2009. szeptember 5. 08:1513172.

    Tök jó, h lett gazdája a tejcsinek! Kár lett volna érte! Én előre sajnálom az általam lefejt tejcsiket. Bár nem olyan sok, 2-3 liter lehet, de tuti nem fogja meginni felolvasztva...legalábbis a nagyobbjaim utálták a lefagyasztott tejet, amit nem is csodálok, mert irtó sz... íze és szaga van!

     

    A többi tejcsit folyamatosan fogják elvinni, frissen vagy azt is fagyasztva?  Tudod, h 1800 ft literje hivatalosan?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (13170)
    2009-09-05  08:03
  31. 2009. szeptember 5. 08:0613171.

    Nilon "bugyi": Igen, az a 20 évvel ezelőtti.

    Még a nagyobb lányaimnak vettem anno egy sima bababoltban. Biztosan most is lehet még kapni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (13165)
    2009-09-04  22:25
  32. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 5. 08:0313170.

    képzeljétek, tegnap elvitték a tejem most üres a hűtő, míg meg nem telik újra. sőt a további tejre is lett jelentkező.

     

    mi éjjel nem aludtunk, olyan szél volt. ill a két pasi aludt, mi mae karolinával csajok ébremn. én tvztem kínomban, karolina meg dumált az ágyában a jétákoknak. szóval sírás, nyűg nem volt, csak álmatlanság. csak ugye karolina reggel most simán bealudhatott, nekem meg ébren a nagyobb, és itt pörög.... ááááá... de ha igaz szerveztem nagymamát, majd délután alszom egy picit. de ez csak akkor biztos, ha tényleg tud jönni anyukám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. szeptember 5. 07:0113169.

    jó reggelt!

     

    ismeritek az érzést amikor reggel fáradtabb az ember, mint este volt? na úgy vagyok...

    nem volt semmi extra, a pici 4-kor ,6-kor ébredt, bátyó 2-kor, a köztes időben meg focizott, össze-vissza rugdalt engem, úgy érzem semmit nem aludtam

    és a pici ilyenkor már nem alszik vissza, úgy belőtte magának ezt a hat órát, mint aki melózni indul minden reggel

     

    verko: a kisfiam szürkéskék szemmel született és már bebarnult neki...

     

    ludmo: nem semmi a tejhabosítós ötlet hol is voltál másfél éve? több idegrohamtól megkímélhettél volna

    npm: én is jártam már úgy, hogy a kakifolt a napon eltűnt

    tiffin: jó a dal!

     

    mindenkinek szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_718740 (13162)
    2009-09-04  21:10
  34. 2009. szeptember 5. 04:5013168.

    Orulok, hogy ilyen sokan irtatok a babauszasrol, pro es kontra!

     

    Engem a bacik valahogy nem zavarnak, szerintem a teli idoszakban nagyobb az eselye, hogy boltban kapjanak el valamit, mint a vizben-foleg ugy, hogy utana lefurdtetnem ott, van ra lehetoseg.

     

    Ami engem inkabb aggaszt, az a viz hofoka, ami nem tul meleg a mi uszodankban...de azt en is hallottam, hogy elmulik a buvarreflex. Itt van probaora is, ha tetszik, lehet befizetni, ha nem, akkor ennyi volt...valoszinuleg elek az alkalommal, mert Mira onfeledten rugdos, sikongat a vizben.

     

    Piros: de jo, hogy megy a mei tai egy kicsit, Mira meg mindig csak kiforditva szeret lenni, kocsit sem imadja...

     

    Brigita: ha mar vizes tema, a furdesnel en egy kis dalt eneklek es kabe 10 centirol facsarom a picire a furdorongyot, a hasara.

     

    Ha mar idezetek, alljon itt az en vizes dalom is:

     

    A Dunaban uszik egy zsomle

    Kis Mira bele van tomve

    A zsomle elazott

    Kis Mira kimaszott

    Hollari-hollari-ho.

     

    A Dunaban uszik egy samli

    Kis Mira ra akart allni

    A samli eluszott

    Kis Mira kiuszott

    Hollari-hollari-ho.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. szeptember 4. 23:3113167.

    Sziasztok lanyok,

    Doeril: Nagyon jo a babauszos cikk amit idemasoltal. Egyertelmuen kiderul belole, hogy csak megkozelites kerdese, hogy jo v. rossz dolog-e? Nos szerintem jo. En imadom a vizet, es ha nem is ettol tanul meg a baba uszni, akkor is szeretnem ha ugyanolyan otthonosan lenne a vizben mint en. Azonkivul amit en nagyon ertekesnek talalok benne, hogy a kozos programok soraban ez lesz altalaban az egyik elso. Es Apa is belevonhato, akinek valljuk be, nem tul sok ido jut kozosen a babaval. Az esti furdes, elotte jobb esetben egy ora, de ugye este tobbnyire faradtak a babak.
    Zany: Ez az idezet is nagyon jo amit ide masoltal! Koszi
    Elefanni: Eljen a pozitiv gondolkodas a plusz kilokat es Apat valamint az osszebujast illetoen. Mert igy a tukorbe is egesz maskepp nez az ember!
    Timi: Ez azt jelenti, hogy joforman egesz nap a karodban volt Mate es dajkaltad? En ilyenkor max fel ora utan, vagy elringatom a hordozoban, vagy elmegyunk setalni, es akkor elvan, vagy elalszik. Te nem szoktad ezt?
    Na persze nem is tudom mi lesz velem telen? Talan veszek egy szuper esokabatot, a gyereknek ugy is van esovedo a kocsijara!
    Fuli: A te versed is nagyon szep!
    Elefanni: Ugye mi ugyanakkor szultunk mint ti. Be is irtam Tami babakonyvebe, hogy csodaszep nyari nap volt, de eszelos szel fujt!
    Csani: Babok meg mindig gyonyoruek!

    Na soprok aludni, mert megint nem fogom birni a tempot ejjel!
    Jo ejszakat es kellemes hetveget mindenkinek!

    xxx, Chrissy & Tami

     

    Ui.: Nehanyan eltuntek megint. Panoka jol vagytok? 

    Szerintem akinek nincs ideje vegig olvasni mindent mindig es reagalni, az is nyugodtan irjon csak helyzetjelentest idonkent, hogy tudjuk minden ok. Nem sertodunk meg. Van itt mindig valaki aki valaszol vagy reagal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 4. 22:2813166.

    Ludmo, én is ezt használom  ... na de nem a tápszer keveréséhez, hanem a gyógyszertári fürdőkrém vizzel való higításához, hogy elérjek egy folyékonyszappan sűrűséget

     

     

    Amúgy szerintem ez a kávéhabosító nagyon jó kis szerkezet,én is használom már néhány éve

    előzmény:
    ludmo (13164)
    2009-09-04  22:21
  37. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 4. 22:2513165.

    Doeril ... akkor érdemes vidéki buszos cégeknél is érdeklődni a helyi tömegközlekedés kedvezményeire ... hátha

     

     

     

    Ez a fürdő bugyingó alatti nejlonbugyit hol vetted? Ez az a nejlonbugyi lenne, amit kb 20 éve használtak?

    előzmény:
    Doeril (13159)
    2009-09-04  19:20
  38. 2009. szeptember 4. 22:2113164.

    Szuper napunk volt, reggel elvittük apát dolgozni aztán kimentünk Dunakeszire anyukámhoz. Útközben beugrottunk a corába levásárolni a bizalomkártya pontjainkat. Babatörölközőt szerettem volna, de nem volt, úgyhogy két babajáték lett belőle. Ádámnak nagyon tetszenek J Anyuval voltunk Kenguruban etetőszéket nézni, hát egyik sem volt szerelem első látásra… utána DM-ben, majd elmentünk Apáért a munkahelyére és még együtt voltunk a tacskóban is. Ádám pedig mint egy jótündér szépen üldögélt a hordozóban, dumált, nézelődött, néha bealudt. Mire hazaértünk azért jól elfáradt, 8 óra óta alszik. Kíváncsi vagyok meddig bírjuk.

    piro: Az egészségpénztár jó dolog, én már apukámét használom, mert az enyém kifújt idénre. Drága dolog volt a terhesség és a szülés. Azonban a pelenkát nem érdemes patikában venni. Én megkérdeztem, hogy melyiket mennyiért árulják és jóval több mint a tacskóban.

    Mosás: A kakifoltot frissen kiöblítem, majd egy kicsit áztatom vanishben, utána ha épp nincs babamosás nap akkor megszárítom a cuccot (a babakád szélére szoktam teríteni). A mosáshoz bio babamososzert használok csak és duplán öblítek.

    Susy: Ha túl sűrű keverheted babavízzel, tejjel vagy tápival is.

    Füles, z-a-r-a: Nekem is volt gond a csomómentes tápkeveréssel, de megoldottuk. Ime a csodaeszköz: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30100041

    D oeril: A babaúszás a XX.kerületben 2200 Ft/alkalom.

    Salsi: Te teljes áron veszed a tápot??? Ha receptre van felírva csak 2000 Ft körül van.

    Ebi: Aranyos lett a sógyurma. Szerintem én is megpróbálom valamelyik nap.

    Nagyon jók a versek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. szeptember 4. 22:0313163.

    Sziasztok!

     

    Nagyon jókat sírok az idézeteken... Köszönöm mindenkinek

     

     

    Jó éjt!

     

    piro

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_718740
    Torolt_felhasznalo_718740
    2009. szeptember 4. 21:1013162.

    Sziasztok!

     

    Olyan jó olvasni ezeket az idézeteket és verseket!

    Gyönyörűek!!!

     

    Képzelétek,Jázmin napok óta olyan tündérke!Sokat alszik és ha ébren van akkor is inkább nézelödik,beszélget anyával vagy a játékaival!!!Olyan imádni való a kis hangja ahogy változnak a hangsulyok!

    Kérdés:Van már olyan akinek változott a baba szeme szine?Jázminnak még mindig kék és reménykedek benne,hogy ez már marad,de áll még változhat.

    Vasárnap megyünk haza Kaposvárra,már alig várom!Szülés elött 2 hónappal voltam otthol utoljára és már nagyon hiányzik minden!

     

    Olyanjó,hogy legalább ti vagytok nekem és valakivel megtudom osztani a gondolataimat aki hasonló dolgokat él át!Igaz hogy még rázodnom kell a forum életébe,de igyekszem.

     

    Na jol avn nem dumálok ennyit,megpróbálok egy nagyot fürcsizni amig Jázmin alszik!

     

    Jó éjt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. szeptember 4. 20:4313161.
    ez is nagyon szép!
    előzmény:
    z-a-r-a (13160)
    2009-09-04  19:43
  42. 2009. szeptember 4. 19:4313160.

    füles: jún.4. , csak ma írtad és azt hittem ti is, de végülis majdnem...

    ebi: nagyon szép apa névnapi ajándéka én meg egy ilyentől bírnám simán elsírni magam ...

     

     tök jók az idézetek

     

    nekem ez a kedvencem:

    (amikor a kisfiam elősször megtanulta kimondani anya, naphosszat kiabálta megállás nélkül, mindig ez jutott eszembe, nincs semmi baj, csak látni akarom, hogy mindig jössz ha hívlak...)

     

     

    Anyu

    Tudok egy varázsszót,
    ha én azt kimondom,
    egyszerre elmúlik
    minden bajom, gondom.

    Ha kávé keserű,
    ha mártás savanyú,
    csak egy szót kiáltok,
    csak annyit, hogy: anyu!

    Mindjárt porcukor hull
    kávéba, mártásba,
    csak egy szóba került,
    csak egy kiáltásba.

    Keserűből édes,
    rosszból csuda jó lesz,
    sírásból mosolygás,
    olyan csuda-szó ez.

    "Anyu, anyu! Anyu!"
    hangzik este-reggel,
    jaj de sok baj is van
    ilyen kis gyerekkel.

    "Anyu! Anyu! Anyu!"
    most is kiabálom.
    Most semmi baj nincsen,
    mégis meg nem állom.

    Csak látni akarlak,
    anyu, fényes csillag;
    látni, ahogy jössz, jössz,
    mindig jössz, ha hívlak.

    Látni sietséged,
    angyal szelídséged,
    odabújni hozzád,
    megölelni téged.

    (Nadányi Zoltán)

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. szeptember 4. 19:2013159.

    1. Nálunk, Szolnokon is van kismama bérlet. Az elején kell 2000 ft-ot fizetni és utána egy évig ingyenes a buszbérlet. Csak az a gond, h emelgetni kell le/fel a babakocsit a buszokra, mert még mindig nem mind lépcső nélküli. Ja és nem beszélve a reggeli tömegről. Suliba menet annyian vagyunk, mint a heringek a buszon. Próbáltuk egyszer a kendőt, de szerintem nem élvezi túlzottan a babó, hogy rám van kötözve és nem tud rúgkapálni, hadonászni. Odafelé nyögdécselt, sírdogált, visszafelé már bealudt. Ha betölti a 3 hót akkor kipróbáljuk majd a kengurut is meg a kendőt másmilyen bekötözéssel, ahol mozogni is tud. 

     

    2. babúszás: Nem 4 hónapos korIG van, ez tuti. Sima mini kis fürdőbugyit vettem, ugyanolyan, mint a gyerek fürdőbugyi csak még kisebb! És még cukibb. Ez alá kötöm a nilon bugyit (ennek nem tudom, mi a becsületes neve ;nilon szerű anyag, amit vagy kétoldalt megkötve vagy elölről hátulra és hátulról előre húzva lehet megkötni). A fürdőbugyi inkább csak "dísz".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (13155)
    2009-09-04  17:02
  44. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. szeptember 4. 18:2213158.

    Sziasztok!

     

    Elolvastam a TB kisokos egy részét (köszi Timae), a kistesóra vonatkozó anyagiakról. Ezt írják:

     

    A TGYÁS-ra való jogosultsághoz a szülést megelőző 2 évn belül 365 nap biztosítási jogviszony szükséges. 

     

    Biztosítási jogviszonyba a TGYÁS, a GYED és a táppénz is beleszámít és nem kell folyamatosnak lennie.

     

    Ugyanez van GYED-nél is.

     

    Én ezt úgy értelmezem, h ha a gyerek 3. születésnapjáig megérkezik a tesó, akkor járnak a pénzek. Sőt, ha a terhesség alatt betegállományban van vki, akkor talán később is jöhet.

     

    Jól értelmezem? A változtatás csak annyi, h az eddigi fél év helyett 1 év biztosított idő kell. 

     

     

     Kérdés: hogyan mossátok a bébi ruháit? Én +1 vagy 2 öblítő programot teszek rá, és még így is habzik a víz. Amúgy mosóport + Vanisht használok, öblítőt nem. Ma nem raktam bele Vanisht, kiváncsi voltam, az mennyit számít. A kakifolt nem is jött ki. Viszont a napon eltűnt!!! Ezt olvastam már valahol, de nem igazán hittem...

     

     

    Valamelyik oldalra nézés: Én azt csináltam, h a kiságyban másik irányba tettem a fejét.

     

     

    Szép estét!

     

    piro

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. szeptember 4. 18:0513157.
    Sziasztok!rnrnKozmis: mi is szorítunk Nektek! Át tudom érezni a helyzetet, mert mi Kicsinknek is vannak problémái...Nagyon nehéz, de optimistán kell a dolgokhoz állni+ időben segíteni amin lehet+ bátorítani egymást itt a topic-ban (is)...rnAzért ilyen kedvező árú a tápi, mert 90%-os támogatás van rajta. Tehát eredeti ára 3750 Ft, ami szerintem a legdrágább az eddig olvasottak közül...rnZsurmi próbálja-de még nem tudja megtartani a kis fejét. Viszont szívesen nézelődik, gőgicsél, és a Számára érdekes dolgokat követi a szemével, ill. a fejével. Markolászgatja, ami a keze ügyébe kerül...de nem szorít túl erősen...Nagyon gyakori még Nála a Moro-reflex (ezzel Nálatok mi újság?)rnÉppen fejlődési ugrásban vagyunk, 3 napja már majdnem 100 ml-vel többet eszik naponta, mint eddig.Mivel az éjszaka nagyrészét édesdeden végigalussza---ez azt is jelenti, hogy nappal szinte egyik etetésből a másikba esünk.(nem eszik csak 6x, azt viszont több részletben...így van olyan, hogy 1-1,5 óráig is (eszeget-bealszik-síííííííííííír...megint hami...)rnEnyhén szólva fáradt vagyok:(, de imádom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. szeptember 4. 17:1013156.

    Csini:nagyon szépek a gyerkőceid

     

    Du.Kende 3óra hosszat aludt,az utolsó egy órában én is betársultam,elnyomott a buzgóság

     

    Itt gyönyörű idő van,süt a nap száz ágra,bár nincs már olyan meleg...szerencsére

    előzmény:
    csinicsani (13154)
    2009-09-04  16:43
  47. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 4. 17:0213155.

    Üdv az újaknak a topicban!

    Minden baba nagyon szép a fényképeken!

     

    Piros, én is császárral szültem, a sebem és az alatta lévő szövetek nem fájnak már. Volt egy pár centis "hurka" a seb alatt a hasamban, az most már kezd felszívódni. Viszont a bőröm a  hasam alsó felén, enyhén érzketlen lett, pl a simogatást már nem annyira érzem ... fura, de ez van .

     

    Rota oltással kapcsolatosan ... és egy kis politika  ... Belgiumban 3 ezer ft. a rotavírus ellnei oltóanyag ára? ... Szóval az a véleményem az, hogy tudatosan ölik a magyar embert országunkban. A szegényebb réteg, egyértelmű, hogy nem fogja tudni kifizetni a rotavírus oltóanyagát (bekalkulálva azt az eshetőséget is, hogy a baba kiköpi, kihányja), és még nagyon sok gyógyszert sem, esetleg egészségügyi beavatkozást sem.

    Bizonyos rétegek, és most nem feltétlenül a keresztény magyar emberre gondolok ... probléma nélkül leteszi a pénzt az orvosnak.

    Be is zártam a témát, csak kikívánkozott  .

     

    Ambercat, szerintem Te jó anya vagy, látszik a részletes leírásodból is, hogy odafigyelsz a babádra és szereted, ellátod őt ... ennél több nem is kell.

     

    Ludmo, nagyon édes a babád a jógázó képen .

    Nekem is nagyon fáj a talpam, a sarkam pihenés után, ha felállok. Az első pár lépés után járatódik be a talpam, bokám. Nekem sajnos még most is vizes a bokám, de már nem olyan brutál módon, mint a szülés előtti hónapban, viszont vízhajtót a szoptatás miatt nem szedek. A lábamra a  háziorvos gyógytalp kiképzésű papucsot, cipőt javasolt. Most saruban járok, és azt mondta, hogy ez kimondottan nem tesz jót a fájós lábnak.

     

    Salsi ...

    "Van egy TB kisokos, abban tök jól leírják! Ha valakit érdekel, dobjatok egy mailcímet priviben és elküldöm."

    ... erre gondolsz?:

    http://www.babafalva.hu/hp/babafalva-kurir/

    Ha nem erre, akkor írok én is privit neked.

    Jól néz ki a lámpadísz-forgód, gratulálok .

    Salsi, nektek miért olyan drága a Milumilos tápszer? Mások is írták az árát és 2 ezer körüli árat írtak.

     

    Cseppkő, naaaagyon jól néz ki a saját kezűleg készített forgód, gratulálok. Gondolom Luca élvezi a nézegetését, gagyog hozzá ... Hanga is imádja az SK-leg készített gyöngyös ágydíszét .

    A csípőszűrés önköltésges volt, vagy TB finanszírozott?

     

     

    Ebi, írod, hogy kismamabérlet Pesten IS van ... miért, még hol van? Úgy tudom, hogy csak a BKV vezette be ... esetleg más társaság is?

     

    Doreil, milyen fürdőbugyira gondolsz az úszásnál? Az úsztatáshoz használható pelus, gondlom azért van, hogy felfogja a székletet, pisit. Ezt a fürdőbugyival hogy oldod meg?

    A búvárreflex, én úgy tudom 4 hónapos korIG van.

     

    Tápszer ügyben köszi a válaszokat Susynak, Kivinek, Ludmonak, Pirosnak, Everlastingnak (elég kedvező áron van ez a tápszer),

      Fülesnek, Salsinak.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Piros (12944)
    2009-08-31  15:59
  48. 2009. szeptember 4. 16:4313154.

    Bilibancs, kicsit vissza olvastam :

    1.én pl háton nem merem altatni (nem is alszik ugy), mert megtörtént hogy nézelődött kaja után és visszajött a tejci , elkezdett köhögni és tikkadozni, ez nappal volt ,de mi van ha éjjel történik ? Szóval légzésfigyelő párnamentes ágy  és szerintem mehet a hason szundi

    2.leányzóm kb 7 hetes kora óta a saját szobájában alszik , a két gyerekszobát egy vékony fal és üvegajtó választja el (egymásba nyilnak)szóval a hang eléggé áthallszik , de éjjel nincs gond alszik mind a kettő, délután pedig ha a kicsi nem akar aludni a nappaliban tanyászik ahol van neki egy járókája (100x80-as kinyitható utazóágy)amiben ha akar játszik és ha akar alszik. Szerintem az optimális megoldás.

    előzmény:
    bilibancs (13070)
    2009-09-03  14:39
  49. 2009. szeptember 4. 16:3613153.

    Itt mindjárt olyan zuhé lesz,hogy ajaj.

     

    Remélem Apa idejében hazér.

     

    Rékám úgy nézem ettől a széltől teljesen felélénkült.Rúgkapál,gőgicsél a függönynek ahogy fújja a szél.

     

    Ez az időjárás tisztára arra emlékeztet,amikor megindult a szülés. Akkor is de.még meleg volt,du. meg megjött a hidegfront. A szél felélénkült,és ezzel együtt Réka iszonyatosan elkezdett rúgkapálni a pocakomban. 1-2 órára rá pedig mekezdődek a fájások.Mintha csak tegnap lett volna

     

    Sokszor eszembe jut az a pillanat,amikor kibújt és ezer évnek éreztem az a kis időt,amíg felsírt.

     

    Bocs lányok,valahogy most ilyen nosztalgiázós hangulatom van.

    előzmény:
    fules0224 (13152)
    2009-09-04  16:00
  50. 2009. szeptember 4. 16:0013152.
    jé, kék :O
    előzmény:
    fules0224 (13151)
    2009-09-04  15:58
  51. 2009. szeptember 4. 15:5813151.

    nekem ez az egyik kedvencem

     

    Beney Zsuzsa: Hogyan vártalak?

    "Azt kérdezted tőlem,
    hogyan vártalak?

    Mint az éjszakára
    fölvirrad a nap,
    mint a délutánra
    jő az alkonyat,
    mint ha szellő jelző
    a förgeteget -
    ezer pici jelből
    tudtam jöttödet.

    Mint tavaszi reggel
    a nap sugarát,
    fagyos téli este
    jégcsap csillagát,
    mint az alma ízét,
    tejet, kenyeret -
    pedig nem is láttalak még,
    úgy ismertelek.

    Mint a fény az árnyat,
    záport a virág,
    mint a patak medrét,
    madarat az ég,
    mint sóhajos nyári éjjel
    a fák az eget -
    mindenkinél jobban téged
    így szerettelek."

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. szeptember 4. 15:2313150.

    2 oldalt voltam képes visszaolvasni , bocs de több nem fog menni, látom vannak uj anyukák majd képbe jövök velük is

     

    Láttam téma volt a tápszer, én a fiamnak anno adtam Milumilt és valóban nehezen oldódik, akkor áttértem Humanara és azt itta 2,5 éves koráig , most már rendes UHT - s tejet iszik.Kislányommal egyből Humanat vettem a Humana HA1-t nagyon bevállt, csak tényleg drágácska , itt nálunk olyan 4000 ft körül van .Ha betölti a 6 hónapot valószinű átállunk a normál Humánára.

     

    Babauszira  mi is feliratkoztunk , de várni kell mert sok a jelentkező és csak 5-6 hónapos kortól fogadnak babákat.

     

    egyelőre ennyi, 

    előzmény:
    haizer_timea (13149)
    2009-09-04  15:04
  53. 2009. szeptember 4. 15:0413149.

    Húú már teljesen kész vagyok reggel óta (fél 7) talán 10 percre relaxált be a kicsi fiam, azóta rajtam lógott és csak járkálva nézelődve volt jó!Nem sírt csak ha letettem hiszti, nyögés, hangos krákogás kiabálás!Még a játszószőnyeg se jött be, már leszakadt a derekam!

    Most bealudt, kíváncsi leszek meddig tart?!

    Enni is úgy eszek, mint egy éhező kb. 2 perc alatt!

    Viszont a versikék felvidítottak! Mindig el kéne  olvasni, amikor az ember kiborulás határán van!

     

    Na megyek leszedem a ruhákat a teraszról, mert szerintem nem sokára ideér a zuhi, pedig sétálni akartam menni!

     

    előzmény:
    Elefanni (13148)
    2009-09-04  14:25
  54. 2009. szeptember 4. 14:2513148.

    Sziasztok!

     

    Rékám tegnap egész nap aludt,és ma is jó alvókája volt idáig.

     

    Még jó,hogy de. sétáltunk egy nagyot,mert itt már lekezdett esni az eső

     

    Ancsa: nálunk este volt így,ahogy nálatok. Réka meglepően korán lenyugodott a hiszti után,és hamar elaludt. A gyerek elaludt,mi meg összebújtunk Apával.  Jó tudni,hogy nem vagyok fából és ugyanolyan nő maradtam,mint szülés előtt voltam(a plussz kilókat leszámítva)De rájöttem,hogy a plussz kilók miatt is csak mi nők aggodalmaskadunk folyton. Apa így is nagyon szeret velem összebújni akkor meg mi lehet a probléma?!

     

     

    Végre megtaláltam a bögrét

    előzmény:
    ancsa8103 (13146)
    2009-09-04  14:03
  55. 2009. szeptember 4. 14:1113147.

    Nagyon szépek a versek... megkönnyeztem...a korszakos bontást meg már valahol olvastam korábban terhesen...és most jó volt úra végigolvasni, hisz már benne élek...akkor még nem tudtam hogy pontosan milyen is lesz...

     

    én is hoztam nektek valamit...múlt hétvégén mikor leállt a rendszer akkor találtam és elmentettem..és má el is felejtettem..., íme:

     

    Igen, Nőből Anya lettem, de ez nem jelenti azt, hogy megszűntem Nőnek lenni! Egy másmilyen Nő lettem: rengeteg élménnyel, tapasztalattal gazdagodtam, ott vannak a testemen a jelei annak, hogy kihordtam egy gyermeket, ott van a sejtjeimben, az idegszálaimban a szülés fájdalmának emléke, a hüvelyem a világba vezető Úttá lett, a melleim az Életet tápláló forrássá… és most így vagyok NŐ! Azt hiszem, valahogy így kellene tükörbe néznünk minden alkalommal!

     

    ez egy Nlcafe-s cikk vége volt, arról, hogy milyenek is vagyunk szülés után...

    előzmény:
    ancsa8103 (13146)
    2009-09-04  14:03
  56. 2009. szeptember 4. 14:0313146.

    Ez nagyon jó!!!
    Salsi:nagyon szép ez a vers...

    A mai éjszakánk volt az eddigi legjobb.Fél 9kor szopi,negyed10kor már húzta is a lóbőrt.Máskor még
    fél11-11 körül megetetem és így kel fel 3körül.Most úgy gondoltam,hogy lefekszem és majd szól,ha éhes.
    Így fél 10kor már az egész család aludt..Fél 4kor arra ébredtem,hogy csönd van..ezután már vártam,
    hogy mikor kel már fel,mert éhes lesz nagyon.4kor kelt,fél5kor már újra szunya.
    Mi meg apával hancúroztunk egyet,ha már mindketten felébredtünk...

    előzmény:
    ancsa8103 (13145)
    2009-09-04  13:59
  57. 2009. szeptember 4. 13:5913145.

    Ez nagyon jó!!!
    Salsi:nagyon s

    előzmény:
    Doeril (13143)
    2009-09-04  12:49
  58. 2009. szeptember 4. 13:1513144.

    Sziasztok Anyucikák!

     

    Az alábbi (szeptember 30-ig érvényes) DM kuponok még mindig nem keltek el, ha valakinek szüksége lenne rá, nagyon szívesen elpostázom (írjatok címet priviben):

     

    Nestlé tejpép (250 gramm) 4 hónapos kortól 250 Ft kedvezmény

    BEBA 2 tápszer (600 gramm) 6 hónapos kortól 400 Ft kedvezmény

    BEBA jó éjszakát tápszer (600 gramm) 6 hónapos kortól 400 Ft kedvezmény

     

    A 0-6 hós kuponfüzetből az alábbiakat tudom felajánlani: (2010. aug. 31-ig érvényesek)

     

    Babylove hűtőrágóka 100 Ft kedvezmény

    Babylove premium jumbo box pelenka 300 Ft kedvezmény

     

    Üdv. Ghandi 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. szeptember 4. 12:4913143.
    1 év után
     
    - még mindig túl jóképű a férjed, túl jó szaga van az új parfümjétől, és biztos mindenki csak őt akarja. Pár féltékenységi jelenet, és totál hülyét csinálsz magadból. És ez még nem a vég, csak 1 éve vagy otthon. Lesz ez még rosszabb is.
    - már nem zavar a kupi a lakásban, képes vagy nyugodtan ülni a kupi tetején, lábad alatt egy halom mosott és beszedett ruha, amit a gyerek elért az ágyon, és leszórt a földre. Oldalt egy pár üres flakon, amit kiszadett a kukából és odavitt neked a nappaliba. A konyhát beborítják a műanyag edények és fakanalak, amiket a szekrénybe beülve kihajigált. Esély nincs visszatenni, minek arra az 5 percre.
    - a gyereked már 12 hónapos, csodásan feléri az asztalt. Igaz, nem látja mit ér el, de érzi, hogy valami húzhatót talált. Így szabadulsz meg az anyóstól kapott törékeny, de "csodálatos" lakásdíszektől, vázáktól, tálaktól, kaspóktól. 
    -eljött a nagy zajok ideje is. A földhöz csapkodás hangja már semmi ahhoz képest, amit a fakanál kiad, ha a konvektoron húzkodja végig. Mindezt fülig érő szájjal.
    - az etetőszék kitűnően tolható a kövön, még a 20. kör után is érdekes elfoglaltság.
    - nem hitted volna, hogy áhítattal fogod várni a napot, amikor először nézel meg egy teljes filmet. Az, hogy moziba is lehet menni, a vágyak netovábbja.
    - eseményszámba megy, ha a fodrászig eljutsz és levágatod a hajadat...
    - megtanulsz nyitott ajtóval wécézni úgy, hogy közben valaki áll veled szemben és mereven néz téged.
    - az ujjbecsípés 10. alkalom után sem riasztja vissza a fiókhúzogatástól.
    - a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
    - az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
    - mindenhonnan csak le- és kipakolni izgalmas.
    - a homokozó lapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét. 
    - rájössz, hogy finom a pötidanon (Danoninó).
    - a melegítőnaci a leggyakrabban használt ruhadarabod.
    - úgy érzed, évek óta papucsban jársz.
    - ha alszik, nem tudsz csörömpölni a mosogatógéppel, ha fent van, akkor meg tőle nem tudsz belepakolni.
    - a lakás növényállományát tekintve úgy érzed, a gyereked sosem lesz természetbarát.
    - a nagyszülők gyakran ismételt mondata: "Én adnék neked, de az anyád nem engedi." 
    - nyaraláskor csak a hátad barnul le, ahogy derékszögben futkosol a parton a gyerek után.
    - a gyereket nem érdekli, hogy 9600 forintot adtál ki egy 18-as cipőért.
    - mire 1 éves lesz, jobb bicepszed van, mint aki évek óta gyúr rá.
    - a legjobb haverjaid dobot, trombitát, szintetizátort és gitárt vesznek neki az első szülinapjára. Esetleg géppuskát. Persze nekik még nincs gyerekük.
    - mindennek jó hangja van, ha elég magasról ejtik le.
    -a leejtett játékot mindig visszaadja a földről egy hülye.
    - a kutyának a legérdekesebb része a lihegő nyelv. Pláne akkor érdekes, ha elkezdi húzni és a kutya fura hangot ad ki.
    - ahová a feje befér egy gyereknek, oda be fog jutni.
    - minden általunk használt bevásárlókocsi lánca és tolókarja tiszta a vásárlás végére.
     
    A későbbiek folyamán
     
    - a tapadókorongos puskával legjobb a tv-re és apa homlokára lőni. Mindkét helyen ott marad.
    - ha maszatos a gyerek szája, és nyúlnál felé a tömött buszmegállóban, az a kezeit a feje fölé rántva jajveszékel, hogy anya ne üss meg. . . Mindezt úgy, hogy soha egy taslit sem kapott.
     -akkor hagyd abba a telefonálást, ha a gyerek esését látva a vér is
    folyik.
    - le lehet dobni a csillárt egy párnával.
    - a legjobb móka a sütőbe bemászni.
    - márpedig a pókember jelmezben kell bölcsibe menni 3 napon át. És fürödni is abban kell!!
    - egyedül menni 2 gyerekkel a közértbe: mindkettő a bevásárlókocsi ülésében akar utazni.
    - a parkolóban, amíg az egyiket kiveszed és átmész a másik oldalra, hogy kiszedjed a másikat is a gyerekülésből, a már szabad gyerek eltűnik az autók közt.
    - mielőtt a kasszához mész, pakold ki a kotongumikat, a konzervnyitót, a műanyag vájlingot, az Action Man babát, a kisautókat egy félreeső helyen, meg mindazt, amit nem te tettél a kosárba.
    - 2 gyerek a kosárban olyan, mint 2 polip. Amit a karjuk elér, azt megragadják.
    - eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel. Mindezt szégyenérzet nélkül.
    - nem tudod megmondani, mikor volt utoljára leengedve a hajad.
    -2 év után azon gondolkodsz, hol az emberi türelem határa.
     
    SZÓVAL, JÓL GONDOLD MEG!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. szeptember 4. 12:4813142.

    ....

    6-12 hónap között
     
    - ha a gyerek elalszik végre, akkor a postás csenget. De kétszer!!
    -a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis, és a vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.
    - bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
    - a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
    - 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
    - napi négyszer átöltöztetni nem is sok.
    - az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
    - a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
    - 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
    - a legjobb játék a pillepalack. Minden más pénzkidobás.
    - az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed, egy reklámszatyorba sem férne be.
    - mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.
    - minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
    - ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a WC-re is követ négykézláb.
    - amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1 levegővel, mint te.
    - térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
    - 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
    - ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
    - a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát.
    - a baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
    - amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
    - a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan, mint futó vadra lőni..
    - a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábán.
    - miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező maszatot.
    - a baba tojik rá, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
    - fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.
    - van, hogy 4 napig ki sem bontod a lófarokból a hajad. Kelsz és fekszel vele.
    - rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után kirobban az egész főzelék és mindent beterít.
    - az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel szétcsapkodás. Ha nem vagy elég gyors a papírtörlővel.
    - elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal körbe véve, egy pohár itallal. Na ez innentől csak ábránd marad.
    - ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja és szép lassan kitépi.
    - ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szoba közepén, a járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1 labdán átesel a 7-ből. . . Akkor rájössz, hogy kiszorítottak a kecódból.
    - ha eddig fújoltál egy nyálzó kutya láttán, akkor még nem tudod, milyen, ha megpuszil a csorgó nyálú gyereked.
    - bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.
    - többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.
    - nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni.
    - a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz számukra.
    - lehet égnek álló seggel aludni!!!
    - vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.
    - nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas szőre is.
    - igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.
    - csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás gombhoz. 32 képből 1 sikeres.
    - vetkőzni öröm, öltözni kín. 
    - a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja belőled a nagyigyilkos indulatokat .
    - ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek, töködön is csomag lóg, akkor leejti a cumiját.
    - a spejz úgy néz ki, mint egy bébiétel depó.
     
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. szeptember 4. 12:4813141.

    Próbálok bemásolni egy hosszú köremilt, amit én is úgy kaptam pár hónapja. Jót röhögtem rajta és az a legviccesebb, h nagyon igaz!

     

    Lásd el a szülőket jótanácsokkal azaz...
    Amit addig nem tudsz, amíg nincs gyermeked! :-)

    Az első 6 hónap 
     

    -          a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
    - a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
    - úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
    - napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
    - ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
    - egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
    - a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
    - elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
    - ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
    - iszonyatosan nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
    - minden babazokninak szűk a szára és bevág.
    - a legszebb ruha is csak egyszer kerül sorra, azután kinövi.
    - aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
    - az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a két irgalmatlan méretű csöcsöd miatt továbbra is csak ábránd marad...
    - már nem szereted a vendégeket.
    - sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
    - sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled. 
    - egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
    - ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
    - a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
    - akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
    - a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
    - kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
    - kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
    - anyósod még annyit sem.
    - fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 másodperces mosoly teljesen reális egy babától.
    - a digitális mérleg egy nulla, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
    - amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze. 
    - van 70 dekás teli pelenka!!
    - a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
    - a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
    - egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.
    - a melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
    - zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
    - a hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a dokinál és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.
    - a babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne adna teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.
     
     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. szeptember 4. 12:4513140.

    Szolnokon lakom. Az igazat megvallva még nem néztem utána most mennyi. Amikor 4 éve jártunk a kisebbik lányommal ( és 7 éve a nagyobbal), akkor 1000 ft körül volt egy alkalom. És nagyon bízom benne, h nem ugrott duplájára!!!

    Épp kezdtem összeszámolni, mennyibe lesz havonta a lányok sportolása. A nagyobb folytatja a táncot (heti 1) és az úszást (heti 3), a kisebb meg most kezdi ezeket, de az úszást csak hetente egyszer. Így kb 15.000 ft  kettőjük sportolása és ehhez jön a babaúszás. Na meg nem beszélve a ruhatárról (táncra, úszásra a felszerelés....).

    előzmény:
    ebi85 (13139)
    2009-09-04  12:39
  63. 2009. szeptember 4. 12:3913139.
    Merre laksz? És nálatok mennyi?
    előzmény:
    Doeril (13137)
    2009-09-04  12:36
  64. 2009. szeptember 4. 12:3813138.
    Ajcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2009. szeptember 4. 12:3613137.
    előzmény:
    ebi85 (13128)
    2009-09-04  11:18
  66. 2009. szeptember 4. 12:3413136.

    Azt hiszem én ezt a páromnak küldöm el...hogy tudja én mit érzek...,mert néha úgy gondolom, ő ezt nem érzi át...NAGYON SZÉP!

     

     

     

    Én is közzé teszem a kedvenc idézetemet (sajnos nem tudom, ki írta):

     

    Azért, mert szerettek, jöttem a világra,

    Lettem új fény, csillag, szülők boldogsága.

    Szeressetek mindig ilyen szeretettel,

    A kincsetek vagyok, pici kincs, de ember!

      

    Nekem ez a vers az, amin mindig sírhatnékom támad és mindig elgondolkodtat, mennyire imádom és féltem a lányaimat.

    előzmény:
    Salsi (13131)
    2009-09-04  11:47
  67. 2009. szeptember 4. 12:2113135.

    Salsi: ez a szentmihályi uszi plakátja, de szerintem lesz az erzsébeligetiben is... majd megérdeklődöm... azért gondolom mert ugyanez az úszóiskola van ott is.

     

    http://www.uszodak16.hu/szentmihalyi/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=32

    előzmény:
    Salsi (13134)
    2009-09-04  12:14
  68. 2009. szeptember 4. 12:1413134.

    Na és akkor most már olvasok és írok! Egészed addig, ameddig fel nem ébred a fiacskám!:-))))

     

    Ebi, a 16.kerben van hétvégén is babaúszás, mert akkor lehet mi is oda mennék! Úgy szeretném, ha Apa is velünk jöhetne. Ja és a sóliszt gyurma iszonyat jó ötlet! Én venni akartam olyan készletet, csak kicsit drágának találtam, de ha így meg lehet csinálni, akkor én is nekiállok valamikor! Igaz, én karácsonyra gondoltam a nagyszülőknek!

     

    Kozmis: épp tegnap beszélgettem a koszorúslányaimmal, hogy egy évvel ezelőtt volt az esküvőnk és akkor még csak álmodoztam arról, hogy egyszer babám lesz, most meg olyan mosolyokat küld felém,hogy teljesen elolvadok! És amikor elalszik a vállamon és belefurja a kis fejecskéjét a nyakamba és ott szuszog, hát azt valami leírhatatlan!

     

    Vitamin: még volt itthon pár szem elevitem, azt beszedtem, aztán vettem sima eurovites vitamint, azt szedem hébe-hóba, meg calciumot.

     

    Füles, Timae, nekünk Milupa Milumil HA1 van és azt vettem észre, hogy ha pár csak anyatejet belefejek, akkor tök jól felolfódik. Ez elég húzós, majdnem 4-e forint a 600g.

     

    Kivi, én beszedtem egy egész dobozzal, de sajna nem sok hatása volt. Igaz, nálam semmi sem jött be! Max 300got tudok összehozni egy nap, és akkor az már jónak számít, mert az átlag 200-250 és már annak is örülök! Bár most már nem mérem, mert képtelenség, annyira ficánka a mérlegen.

     

    Térdfájás: tegnap a barátnőm mondta, hogy van valami homeós bogyó izületi fájdalomra. Neki bejött, csak nem emlékszik pontosan a nevére, de ma úgyis el kell  mennem gyógyszertárba, úgyhogy majd rákérdezek.

     

    Na megyek, mert egyre jönnek vendégek és lassan kajaidő is van.

     

    Pusza Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. szeptember 4. 12:1113133.

    szep vers es milyen igaz!

     

    koszi Salsi

    előzmény:
    Salsi (13131)
    2009-09-04  11:47
  70. 2009. szeptember 4. 12:0713132.

    Sziasztok,

     

    Ejszaka: Picit talan jobb volt, 2-kor, 4:30-kor es 7:30-kor keltunk. Az utolsonal nem aludtunk mar vissza, jatszottunk, osszeszedelozkodtunk es elmentunk dolgunkra. Most evett kovetkezonek fel oraja. Mindenesetre nem vagyok olyan hulla mint tegnap...

    Kicsit olyanok az ejszakak mint masfel honapja, szoval ebbol is latszik, hogy soha semmin nem vagyunk veglegesen tul.

     

    Gyorsan atfutottam amiket irtatok; 

    Kozmis: Nagyon biztatoan hangzik amit a dokino mondott, szoritunk, h jol menjenek a kezelesek!

    Babak mind nagyon ugyesek es Nandi cukin alszik!

     

    Na mas hirtelen nem jut eszembe, es mennem kell.

     

    xxx, Chrissy & Tami (13 hetes)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2009. szeptember 4. 11:4713131.

    Szaisztok,

    mielőtt visszaolvasnék meg reagálnék, hoztam Nektek valamit! Én Édesanyámtól kaptam és azt gondolom itt minden ANYUKA megérdemli!

     

    Bevallom és végig bőgtem ameddig olvastam!:-)))

     

    *Nagyszerű Anya*

    Ha egyszer eltaláltak Téged,
    Neked is el kell találnod 5 nagyszerű Anyát.
    Beleértve azt, aki gondolt
    Rád ma és elküldte ezt Neked...

    Ha még egyszer eltalálnak Téged,
    Tudni fogod, hogy Tényleg nagyszerű vagy!
    Úgyhogy találj el 5 nagyszerű anyát a barátaid listáján
    és tudasd velük, hogy nagyszerűek!

    *Mielőtt Anya voltam,*
    Soha nem botlottam meg játékokban
    vagy felejtettem el egy altatódal szavait.
    Nem aggódtam azon, hogy
    a növényeim vajon mérgezőek e.
    Soha nem gondolkodtam védőoltásokon.

    *Mielőtt Anya voltam,*
    Soha nem hánytak rám.
    Kakiltak rám.
    Ettek le.
    Pisiltek rám.
    Teljes kontrollom volt az elmém felett
    és a gondolataim felett.
    Egész éjjel aludtam.

    *Mielőtt Anya voltam,*
    Soha nem fogtam le egy ordító gyereket,
    hogy az orvosok meg tudják vizsgálni.
    Vagy beadják az oltásokat.
    Soha nem néztem könnyes szemekbe és sírtam.
    Soha nem váltam tündöklően boldoggá egy egyszerű vigyor felett.
    Soha nem ültem késő éjszaka,
    hogy nézzek egy alvó babát.

    *Mielőtt Anya voltam,*
    Soha nem tartottam egy alvó babát csak azért, mert
    Nem akartam letenni.
    Soha nem éreztem, ahogy a szívem millió darabokra törik,
    mikor nem tudtam a fájdalmat megállítani.
    Soha nem tudtam, hogy valami annyira pici
    olyannyira befolyásolni tudja az életem.
    Soha nem tudtam, hogy valakit ennyire tudnék szeretni.
    Soha nem tudtam, hogy ennyire imádnék anyának lenni.

    *Mielőtt Anya voltam,*
    Nem ismertem az érzést,
    milyen a szívemnek a testemen kívül járnia.
    Nem tudtam, mennyire különleges érzés lehet
    etetni egy éhes babát.
    Nem ismertem azt a kötődést
    anya és gyermeke között.
    Nem tudtam, hogy valami annyira pici
    annyira fontossá és boldoggá tudna tenni.

    *Mielőtt Anya voltam,*
    Soha nem keltem fel az éjszaka közepén
    minden 10 percben, hogy megbizonyosodjam, minden rendben.
    Soha nem ismertem azt a melegséget,
    az örömöt,
    a szeretetet,
    a szívfájdalmat,
    a csodálkozást
    vagy a sikerét, milyen Anyának lenni.
    Nem tudtam, hogy képes vagyok annyi mindent érezni,
    mielőtt Anya voltam.

    Küldd el ezt annak, akiről úgy gondolod, hogy nagyszerű ANYA.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. szeptember 4. 11:4613130.

    Sziasztok!

     

    Itt egy cikk babaúszással kapcsolatban: 

    http://www.kismama.hu/baba/babauszas_remek_szorakozas_va gy_vizbefojtasi/2194/

     

    üdv:

     

    piro

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. szeptember 4. 11:3013129.
    köszike!
    előzmény:
    haizer_timea (13126)
    2009-09-04  11:07
  74. 2009. szeptember 4. 11:1813128.
    16 kerületben 8600ft/4alkalom
    előzmény:
    Doeril (13121)
    2009-09-04  10:49
  75. 2009. szeptember 4. 11:1413127.

    Ebi: sóliszt?

     

    Mesélj!!!

     

     

    Csajok Nándi 8-tól alszik, és már nagyon kaja idő lenne!!! Ilyet már ezer éve nem csinált!!!

    előzmény:
    ebi85 (13125)
    2009-09-04  11:05
  76. 2009. szeptember 4. 11:0713126.
    Füles, elefanni, ma én a Völgyesi Gabi cikkben találtam a bögrét!
    előzmény:
    fules0224 (13109)
    2009-09-04  09:59
  77. 2009. szeptember 4. 11:0513125.

    Sziasztok!

     

    Úgytűnik újra 3óránként lesz etetés mert kevesebb lett a tejcim de legalább este rendesen alszunk

     

    ludmo: most sül a sóliszt kezet könnyebb mint lábikót szerintem. ha megsült lefotózom és feltöltöm

    elefani: nálunk ez a mediterrán csirke pizzás csirke néven fut

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. szeptember 4. 11:0213124.
    nem is akartam én a víz alá dugdosni.
    előzmény:
    Doeril (13121)
    2009-09-04  10:49
  79. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 4. 10:5913123.

    ez kimaradt:

    Elefanni: sztem ne aggódj a villányi kiruccanás miatt, ha ott lesznek a játékai, te és megmarad a szokásos napi rutinja, észre sem fogja venni, h elutaztatok. Amúgy itt lesztek a "szomszédban", Villány tőlünk (Pécs) nincs messze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 4. 10:5413122.

    na, jó sokáig tartott, mire végigértem...

     

    mindenkinek nagyon cukker babája van!! Eszetekbe jutott, h lassan 1 éve már, h pozitívakat teszteltünk?????  Annyira fura, most meg itt van egy 3 hónapos kis csomagunk!!

     

    verko: az alvás nálunk is így zajlik, max 1 órát van 2 szopi közt, én is aggódtam, mert fiam pont a nem alvós gyerek volt, de a védőnő szerint ez csak mázli kérdése, megérdemeltem Andor után és kész 

     

    ancsa: jót röhögtem a has cumiztatáson!!

     

    Vitamint én is csak hébe-hóba szedek, még nem fogyott el a 30 szemes elevit, mióta Alíz megszületett.

     

    Most eldugulok én is már, lassan ébred a haspókom is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. szeptember 4. 10:4913121.

    Még mindig babaúszás: Ha jövőre viszed strandra, az már késő...8 hónapos koráig marad meg max a búvárreflexe. Meg persze nem is ugyanaz a kettő. Az együtt fürdést csak az elején nem javasolják, ha egyáltalán van ilyen tiltás, nem? A babúszást is csak 4 hónapos kortól ajánlják! Na jó nem prosperálok itt a babaúszás mellett, csak azért írtam ennyiszer ennyimindent róla, hogy tiszta legyen a kép.

    Egyébként még mindig nem írta meg senki, mennyibe kerül Pesten egy óra? Az biztos, h húzós és kérdés, h megéri-e az árát, de hogy hasznos, abban biztos vagyok. (persze van olyan baba, aki nem szereti...és van fülfájós baba is... nem nekik ajánlom...)

    előzmény:
    fules0224 (13109)
    2009-09-04  09:59
  82. 2009. szeptember 4. 10:4513120.
    előzmény:
    Kivi21 (13108)
    2009-09-04  09:58
  83. 2009. szeptember 4. 10:4113119.
    június 3-ai ő is?
    előzmény:
    z-a-r-a (13115)
    2009-09-04  10:24
  84. 2009. szeptember 4. 10:3913118.
    Sokmindenre jó a babaúszás (ahogy írtam tegnap v tegnapelőtt), de úszni tényleg nem ott fog megtanulni. Egyébként engem a kedves nagytesóm nyomott le a víz alá sulis koromban és azóta én is félek egy kicsit zárt helyen vagy víz alatt vagy zárt csúszdában. Ettől még szeretem a vizet és az úszást és remélem a lányim is szeretni fogják! A sok fertőtlenítőt én is utálom, ezért amint lehet a természetes vízhez járunk (Tisza, Balaton, Duna, Holt-Tisza). A nagyobbakkal is már nem egészen egy évesen lejártunk a Tiszához "úszkálni" Imádták! Sőt karúszóval a Holt-Tiszában úsztunk együtt a még úszni nem tudó ovisommal tavaly! Idén sajna ez kimaradt, na de majd jövőre!!!
    előzmény:
    haizer_timea (13100)
    2009-09-04  08:04
  85. 2009. szeptember 4. 10:3613117.

    Sziasztok,

     

    gyors bejelentkezés, Csinszka 3 hónapos jelentései : 6 kg és 63 cm, valószinű a levegőtől hizik mert az étvágya csapnivalóAz adagjait nehezen issza meg és azt is figurázva..ez van a fiam is ilyen volt,cserébe alszik éjjel 12 órát , ugy hogy megébresztem hajnal 6 -kor enni majd alszik is vissza reggel 9-ig.

     

    Na megyek mert rinya van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. szeptember 4. 10:3313116.
    Tegnap nálunk is kómás nap volt, talán a közelgő front? Nagyjából aludt egész nap, de nem mélyen, gyakran felriadt. Éjjel meg végre egy hét korán ébresztés után újra 2 felé keltett és utána csak 6 után! Remélem szépen visszaállnuk a "rendes" kerékvágásba (azaz első hajnali ébresztés 2-3 felé)!!!
    előzmény:
    z-a-r-a (13098)
    2009-09-03  21:54
  87. 2009. szeptember 4. 10:2413115.

    fules:akkor egyformán tehetségtelenek vagyunk, a nagyfiam 8hós korától tápszeres, én csak a BEBA-t bírom rendesen feloldani, pedig már mindet próbáltuk

    Nándi édes kis gombóc! veletek hófordulózunk mi is

     

     

    előzmény:
    fules0224 (13109)
    2009-09-04  09:59
  88. 2009. szeptember 4. 10:2313114.

    Szia!

     

    Én szedtem. 1 hét alatt már érezni kellene. Én már aznap bebeszéltem magamnak, de valószínűleg akkor még csak azért volt több tej, mert kevesebbszer evett aznap babó. Nekem vmitől beindult a tejtermelés, hogy ez a more milk volt-e vagy a paprika vagy a fejés vagy a sok folyadék vagy a tea vagy a sör , nem tudom, mert mindent egyszerre próbáltam. Most gondolkozom, h újra beszedek egy dobozzal, mert úgy érzem, csökken a tejcsi vagy több kellene babónak...

    előzmény:
    Kivi21 (13094)
    2009-09-03  21:12
  89. 2009. szeptember 4. 10:2013113.
    Hasonlót én is megcsináltam mindkét nagyobb gyerkőcömmel: ott hagytam fél percre őket még 1-2-3 hónapos korukban, amikor fordulni sem tudtak- a kanapén és leestek! Mindkettővel egyszer sikerült megcsinálnom, aztán valószínűleg jobban vigyáztam , így nem lett senkinek semmi baja. Regivel még nem történt meg, bár őt már nem hagyom a kanapén, csak a játszószőnyegén, pedig nem tud még forogni,viszont akkorákat képes rúgni a lábával, hogy a szőnyegéről lerugdalja magát seperc alatt, ha belelendül.
    előzmény:
    Chrissy8000 (13092)
    2009-09-03  20:50
  90. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 4. 10:1913112.

    Inkább 2 részletben küldöm, nehogy elszálljon:

     

    végülis a lényeget leírtam, most cinkpasztával kell kenegetni neki és kesztyűt javasolt a kezére alváshoz, de ezt nem tudom ráhúzni, mert kizárólag hüvelykujj szopival alszik el, így sűrűbben vágom a körmeit majd. Az egész mutatvány 40-50 ezer között fog megállni, és az első után 6 héttel már változást kell látni rajta. Lézerrel tkp. azokat az ereket zárja el, amik táplálják.

     

    Utazás: odefelé aludt is kicsit a hordozóban, aztán társalkodónőre vágyott, így szórakoztattam, míg felértünk.

    Hazafelé nyűgösebb volt, de én is!!

    Nagyjából ennyi, most elolvasom, m i történt tegnap.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. szeptember 4. 10:1513111.
    Bögre:bebetonozzák Jackson koporsóját(aktuálisban)kissé morbid
    előzmény:
    fules0224 (13109)
    2009-09-04  09:59
  92. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 4. 10:1513110.

    Sziasztok!!!!

     

    Olyan boldog vagyok,először megosztom tegnapi napunkat, aztán visszaolvasok:

    szóval nagyon rendes dokinénit találtunk, 2-re volt időpontunk és pont akkor be is hívott minket, semmit nem kellett várnunk! Alíznak a száján is van két kis hemangióma, azokat egy kezeléssel el elhet tűntetni. Ami a pofiján, azt 2-3-szor kell lézerezni, de mivel a pötty szélén nagyon vékony a bőr, vszínű, h ott marad egy icipici kis heg, de mutatott fotókat, h mire kell számítani, háááát, ha nem látom a kezeléás előtt képet, nem biztos, h megmondtam volna, h vmi van a gyerekek arcán. Úgy döntöttünkm belevágunk, mert elég csúny dolgokra képes ez a nyavalya. Meg kell majd nézetnünk a szemét kb fél év múlva, mivel az arcon van, elképzelhető, h vmeylik burjánzó ér a szembe is behatol. És 1 éves kora körül MR-re kell vinnünk, h a koponyáját is megnézzék, Azzal nyugtatott, h mivel kielé nő és a befelé a nyálkahártya irányába nem, nem vszínű, h máshol is okoz galibát, de fő a biztonság!!!

    3 hét múlva megyünk az első kezelésre, feltéve ha nem lesz ilyen erős napsütés és uv, mert ha véletlenül nap éri kezelsé után, akkopr garantált a hegképződés!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. szeptember 4. 09:5913109.

    Hello!

     

    mi is betöltöttük a 3 hónapot!

    és ez alkalomból a drágám másik szobába költözött!

     

    Kapja a vasat, mintha jobb étvágya lenne.

     

    Még minidg alszik 9-től 6-ig. Ügyes baba!

     

    Suzy: ti már barackoztok???? ha nagyon sűrű, keverd táppal ;).

     

     Mi köv. hónapban kezdjük a hozzátáplálát, almával.

     

    Üdv az újaknak!

     

    Piros: a cetli helyett párod meg is locsolhatta volna.

     

    Babaúszás: én szeretnék menni, de oan drága... majd jövőre úgyis mehetek vele strandra,majd bepótoljuk ott :).

     

     Timi: veled nem fürödhet a baba, de babaúszásra meg mehet...no comment.

     

    Mi is Milupa Milumil eszünk, de utálom, nem oldódik el rendesen, és tuti én csinálok vmit rosszul. 1900 vmennyi.

     

    Elefanni: én sem találok bögréket...

     

    Nándi alszik 8 óra óta, ilyen már régen volt, tegnap du. is hagyott aludni, mert megkértem, mondtam, h nagyon fáradt vagyok, aludjunk már du. 2 órát :)).

     

    Pöttöm: nekem gmailos fiókom van, letöltöttem hozzá a picasát, és ott van képkicisnyítés/exportálás.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. szeptember 4. 09:5813108.

    Sziasztok,

     

    Szeretném megosztani veletek a következő produkciót, Bence 2-3 napja konkrétan nyúl a csörgő bohócáért, ha előtte csörgetem, olyan aranyos, annyira látni a kis fején, hogy piszkosul koncentrál, hogy mind a két keze odaérjen és megfogja, aztán viszi a szája felé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2009. szeptember 4. 09:3513107.

    Ludmo: köszönöm a válaszod! most turmixoltam öszit és jó sűrű lett! dr.nő meg azt mondta pár kanállal kezdjem adni neki hát ezt a sűrűt adhatom már neki?

     

    lányok: jó drágák ezek a tápszerek akkor én még olcsón veszem.

    előzmény:
    ludmo (13099)
    2009-09-03  22:29
  96. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. szeptember 4. 08:3613106.

    Sziasztok!

     

    Balázs rekordot döntött: este 9től reggel fél7ig aludt. Aztán jól bekajált, játszott, most megint alszik.

     

    hasalás: Azt vettem észre, amit többen is írtatok, hogy hason jól elvan a gyerek, ha a karomban van, vagy ha a combjaimra fektetem, viszont a földön vagy az ágyban nem szeret hasalni. Először arra gondoltam, h a hasa nyomódik, de az ugye az ölemben is nyomódik... Tegnap kipróbáltam, h a hóna alá tettem a 8lábú kukacát, és így vígan elvolt. Következtetés: a karját nem szereti kinyomni. Biztos gyenge még, meg nekem egy már majdnem7kilósm van. De majd edzünk karizomra .

     

    hason alvás: Annak ellenére, h nem szeret hason lenni, aludni meg csak hason szeret. Valahol azt olvastam, h azért nem ajánlják, mert a legtöbb csecsemőhalálos babát így találták. De talán ugyanott olvastam, h ha már maguk forognak, leginkább hason szeretnek aludni... Ha a babák többsége hason alszik, akkor nyilván az a néhány, aki meghal, annak is a többsége hason van. Na ezek után nem paráztam már (annyira ).

     

    tápszer támogatás : Erről az jutott eszembe, hogy az egészségpénztár elszámolja. Ha valakinek a munkáltató fizetett oda be, akkor abból tud költeni, ha meg magad fizetsz be, a befizetett összeg után adókedvezmény vagy jóváírás, vagy nemtudomaszaknyelvet van, így összességében negyedével olcsóbbra jön ki. De ez igaz majdnem minden gyógyszertári cuccra is, meg állítólag a pelenkára, popsitörlőre, orvosi ellátásra. Sőt, tornabérletre is . Remélem ezen nem változtattak. Ha valakit érdekel, a saját tapasztalataimat szívesen elmesélem priviben.

     

    További szép napot mindenkinek!

     

    piro

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. szeptember 4. 08:3013105.

    Zsurmi először Milupa Aptamil HA.-t kapott, ez 2500 Ft körül volt egy dobozzal (2X300g). Ettől nagyon fájt a hasa, és napi 5-6x !!! volt hasmenéses széklete...nagyon szenvedett szegény és szinte folyton sírt...

    A problémák megoldására (valamint, mert allergiás-megbetegedés is van az anamnézisben):

    PREGOMIN tápszert írtak fel (Milupa gyártja)- és MINDEN gondunk megoldódott Erre a tápszerre 90%-os támogatás kérhető (indokolt esetben), így 375 Ft-ba kerül 1 doboz (400g).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (13093)
    2009-09-03  21:08
  98. 2009. szeptember 4. 08:2413104.

    Lóci tegnap nem volt annyira alvós, de azért volt egy olyan nagy alvása, hogy a végén már mentem be 10 percenként megnézni, hogy él-e még... Viszont így ki tudtam takarítani a konyhát + folyosót, előző nap a fürdőt + vécét, ma meg talán sikerült majd a szobákat is... Ja, meg a virágokat se ártana meglocsolni, mert igen régen kaptak már vizet . Ez a gyengém, a viráglocsolás, valahogy mindig kimarad. Párom már írt nekem cetlit, hogy el ne felejtsem ("Viráglocsolás!!! Légyszi, mert meghalnak!!!") .

    Be kell számolnom egy tegnapi sikerélményemről is. Délután Lócit éppen jókedvűnek találtam, túl volt a kaján, peluscserén, alváson, és úgy gondoltam, hogy megpróbálkozunk a mei tai-jal. Mint utólag kiderült, már megint rosszul kötöttem magamra, de mindegy, a lényeg az, hogy érdeklődve nézelődött - bár alig látott ki belőle - végigjártuk a lakást, kiteregettünk, kimentünk a postáért, beszélgettünk a szomszéd nénivel, bent még kibontottuk a gázszámlát és csak utána kezdett nyüszizni, hogy most már szedjem ki onnan. Szerintem ez egyértelmű siker, nem? Lehet, hogy csak meg kell szoknia a helyzetet. Viszont ezekkel a kötözős cuccokkal gondban vagyok, lehet, hogy inkább egy liliputi háti hordozó lesz a vége, azt csak csatolni kell. Majd meglátjuk. Jó lenne a Paprika Napokra már így kimenni, mert babakocsival úgysem férnénk el a tömegben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. szeptember 4. 08:1213103.
    Nem te vagy az egyetlen, akinek kétségei vannak a babaúszással kapcsolatban! Engem leginkább az aggaszt, hogy én is mindig mindenféle kórságot összeszedek, ha vízbe megyek (mondjuk nem usziba, hanem a Dunára, vagy Szelídi tóhoz járunk), ettől féltem Lócit is nagyon. Meg mindentől, amit te is írtál. De azt nem szeretném, ha félne a víztől, mert amúgy én is nagy vizicsibe voltam, míg nem jött a felnőttkor és a mindenféle gyulladások . Pedig itt van mögöttünk az uszoda, nem kellene messzire menni. Lehet, hogy majd hagyom magam rábeszélni, mert párom szeretné, ha mennénk.
    előzmény:
    haizer_timea (13100)
    2009-09-04  08:04
  100. 2009. szeptember 4. 08:0813102.
    Nekünk Beba HA Start Aktívot írtak fel, 600 gr kb. 2000,- Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (13093)
    2009-09-03  21:08

Címlap

top