Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. szeptember 4. 08:0613101.
    Lóci a pihenőszékből tornázta ki magát majdnem, éppen az utolsó pillanatban értem vissza a szobába, úgyhogy most már mindig be kell kötni...
    előzmény:
    Chrissy8000 (13092)
    2009-09-03  20:50
  2. 2009. szeptember 4. 08:0413100.

    Jó reggelt!

     

    Na, mondtam én lányok, hogy itt a hidegfront, ez nyomta a babókat már tegnap, ezért aludtak!Az enyém is alvós babát játszott tegnap.

    De sajna az éjszakánk botrány voltFeküdt 9 kor, éjfélkor fennt volt, szuper ! Enni is kért, szerintem melege lehetett, mert én is majd megfulladtam, szegénykémre meg plüs rugit adtam éjszakára, mert láttam jön a hideg az ablak meg nyitva, hajnalban nem akartam, hogy megfázzon, viszont éjfélkor még nálunk 29,9 fok volt. Akkor viszont meg már nem akartam vetkőztetni, na igazam is lett, mert 2 óra múlva már tök hűvös levegő jött be.

    Aztán 4 kor kellt és fél 7 kor!

    Remélem napközben alszik majd!

    Babaúszás: Na lehet én vagyok itt az egyetlen, aki nem támogatja az úszást. Én nem szerettem sosem usziba járni, engem taszít a sok ember közös vízben, a babát nem szívesen meríteném bele(tudom saját vízük van, de akkor is tuti van benne valami fertőtlenítő trutyi stb..) Ráadásul nem tudom mire jó az. Úszni tanulni tuti majd járatom, de ettől még nem tanul meg úszni. Ja és a fülgyulladástól is tartok ami elég gyakori a babaúszástól.Meg az a sok macera az öltözéssel télen

    Na jó remélem azért nem vettem el senki kedvét ez csak az én véleményem!Egyébként egyszer engem tinikoromban egy srác lenyomott a víz alá és majdnem megfulladtam, azóta eléggé félek a víz alatt, lehet tudatalatt ez is bennem van.

     

    Na jó eldugulok!

     

    Timi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 3. 22:2913099.

    Susy: A gyümölcsöt megmosod, megpucolod, összeturmixolod és egy tölcséren keresztül beleöntöd jégkockazacsiba. Ha túl sűrű, akkor vagy felhígítod babavízzel vagy káromkodsz és masszírozod a zacsit. Mivel kicsi a fagyasztónk ahhoz, hogy vizet fagyasszak én ezt a második variációt csináltam. Ami most még elérhető gyümölcs és érdemes fagyasztani: őszibarack, szilva, sárgadinnye, szőlő. Zöldségfronton pedig a cukkini. Én ezt is megpároltam és azzal a vízzel együtt amit eresztett leturmixoltam és így ment a zacsiba.

    Timae: Mi Milupa Milumil HA Startot eszünk. 600 g 2000 Ft körül van. Ádám szereti, én nem kóstoltam, elég büdös.  

    Kivi: Mint mindent én is kipróbáltam a More Milket. Nekem kicsit megduzzadt a mellem, de több tejem nem lett.

    Ebi: Hogy csinálod a kézlenyomatot? A talpat még el tudom képzelni, de a kéz elég húzósnak tűnik. Bár az ötlet nagyon jó. Lehet, hogy én is csinálok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 3. 21:5413098.

    szép estét!

     

    képzeljétek, ma megtapasztalhattam, milyen azoknak az anyukáknak az élete, akiknek alvós babájuk van! picuri aludt reggel 7-10-ig, 12-13-ig, 15-16-ig, 17-20-ig, szal egész nap "kóma joe" volt

    20-kor fürdés, szopi, törtem ám a fejem, hogy lesz ebből alvás, de nem akartam előre eldönteni helyette, h ekkor most már tuti nem fog aludni, inkább bepróbálkoztam a szokásos menetrenddel, és megint alszik

    aztán majd elmesélem reggel ha ezt elkiabáltam...

     

    de különben ahelyett hogy örülnék (biztos tiszta hibbant vagyok), úgy hiányzik... holnap nem hagyom aludni...pha!

    jól van na, csak vicceltem ...

     

     

    elefanni: sztem nagyon jól hangzik ez a csirke, nekem simán jöhetne  

    párom nincs itthon, így rendelt pizzán nyammogok

    persze most kérdezhetnétek, mit csináltam egész nap ha ennyi időm volt? néztem a gyereket és vártam mikor kel fel

     

    és jó sokat játszottam, törődtem a nagyobbal, h kényeztetve legyen a kicsi lelke  nem is vadult meg tán csak kétszer, akkor is lightosan...

     

    fogyókúra: ez a fejben dől el a dolog működik, bármire, erre is...

    tiszta hülyén hangzik egyébként, de elég elhinni h menni fog és műkszik. tök primitíven modogatod magadnak naponta 2x mondjuk, h vékony vagyok, vagy szép, vagy jó az alakom, vagy mit tudom én, végül az agyad elhiszi, a tested meg hozzá alakul, csak mondogatni kell jó sokáig, akár hónapokig. elősször viccesnek tűnsz saját magadnak is, aztán egy idő után már te se tudsz röhögni azon, amit minden nap elismételsz, és kezded elhinni, és kezd működni.

    max mondogasd hozzá azt is h nem kívánom a csokitortát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 3. 21:5313097.
    Mi kiegészítésként a Milupa Milumil HA1 600g-os tápszert kaptuk, semmi gond nincs vele, 1950 Ft. receptre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (13093)
    2009-09-03  21:08
  6. 2009. szeptember 3. 21:3113096.
    kivi: sajnos nem tudok segíteni mert nem szedteem! Nekem már semmi tejem úgy tünik!
    előzmény:
    Kivi21 (13094)
    2009-09-03  21:12
  7. 2009. szeptember 3. 21:3013095.

    Szia Timae: nekünk elöször a humana ha-s tápszert irta fel de nem vált be! nemigen tudot kakilni görcsölt huzta a lábát szóval szenvedet szegénykém! Aztán szóltam h én a Milupát szeretném kipróbálni ezért mert ez nem jó erre felírta a Milupa Pipte 1-et ami hasi problémásoknak jó de ez sem vált be. (hozzáteszem h én a milumil-t kértem csak későn vettem észre h nem azt írta fel) mindegy.

     

    pont Balcsin voltunk mikor elfogyott a tápszert (azt hitem elég lesz) így recept nélkül saját magam vettem a milupa milumil 1-es tápszert . na azóta semmi problémánk (kopp-kopp) és napi egy kanál espumisan cseppet adok még neki lefekvés elött!

     

    Ugyhogy én a Milupa Milumil 1-et ajánlom!  És ez most nekünk amúgy 900 gr kiszerelés és ez nekünk 1,5 hétre elég kb! és 100-akat eszik átlagosan. Hol picit többet , hol kevesebbet!  

    Egy dobozzal ami ugye ez a 900gr-os kerekítve 1000 Ft receptre (recept nélkül duplája 19.. tehát 2000 ft)

     

    remélem tudtam segíteni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (13093)
    2009-09-03  21:08
  8. 2009. szeptember 3. 21:1213094.

    Sziasztok,

     

    Lenne egy kérdésem, szedte/szedi valaki közületek a more milk kapszulát?

    Mikor várható a hatása?

    Én lassan egy hete szedem, de nem érzek mennyiségi többletet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 3. 21:0813093.

    Szép estét ... tápszeres babák mamájától kérdezem, hogy mit írt fel az orvos, és milyen támogatás jár rá, mennyibe kerül a táp?

    Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 3. 20:5013092.

    Sziasztok,

    Ebi: Mi konkretan a pesterzsebeti, XX.,keruleti uszodarol beszelunk. Ez sajnos kiesik nektek.
    Kebzeld, tegnapelott mikor egyedul furdettem Tamit, elfelejtettem kirakni a torolkozot, felrenyultam erte, es akkor Tami elfordult a vizben, lemerult a feje, gyorsan kikaptam es olyan edes volt, meg mukodik a baba osztone mert nem is vett levegot, igy vizet sem nyelt, es igazabol eszre sem vette mi tortent.
    Mai benazasom: fekudt a kanapen a parnan amin szopizik, es addig jatszott es ficankolt, hogy egyszecsak lecsuszott a padlora. Pedig itt ultem mellette. Megint nem volt semmi baja (Hala Istennek!) ott hasalt es csak nezett, hogy most mi van.
    Na remelem a hetre ennyi volt!
    Zany: En nem szedek terhes vitamint. A nogyogyi azt mondta a vasat szedjem szoptatas alatt, de legutobb nem irt fel, elfogyott es nem szedem!
    Ludmo, Timi: koszi a fogzasra a szereket.
    Dentinox-ot vettem ma, de utolag lattam, hogy harom honapos kor alatt nem alkalmazhato. Mi 12-en leszunk harom hosak.Most varjak addig? Holnap veszek camomillat. Annyira meg nem durva, hogy kupot adjak neki...
    Doeril: Nem tudom a gyakoribb evesek okat, de nagyon bizom benne, hogy hamarosan visszaterunk a jet felkeleshez es abbol is az elso 3-4 korul lesz megint! Mert ugy van ahogy irod, korabban meg tul faradt vagyok.
    Zara: jo a szavatossag szoveg, kicsit en is ugy erzem magam.

     

    Tami most szopi utan ezerrel vigyorog es buvol es kokettal velem, dehogy is almos. Most hogy tegyem igy le aludni?

     

    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 3. 20:3313091.

    sziasztok!

     

    babaúszás: 1 hónap és én is szeretném vinni a lányom úszásra, és lehet h a pólushoz! Ki az aki kb. október közepe felé kezdi? 

     

    gyümölcs: hogyan fagyasszam le a gyümölcsöt? és mit érdemes? egy turmixgépbe átturmixolom? vagy hogyan? bocsi de még nem csináltam babának azért vagyok tudatlan...

     

    Elég sokat kell még Bogival lennem azért sem tudok jönni olyan sűrűn és nem tudlak titeket követni de remélem ez lassacskán változni fog ha már le fogja foglalni magát! és nem leszek elcsúszva az itthoni lakás renddel meg főzésekkel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 3. 18:4613090.

    Csajok!

     

    Hol vannak a bögrék,amire rá kell kattintani és melyik cikkben?

     

    Már szemeim kinéztem,de nem találom.De lehet,hogy én vagyok a vakegér

    előzmény:
    Elefanni (13089)
    2009-09-03  18:23
  13. 2009. szeptember 3. 18:2313089.

    Brigita: semmi extra amúgy,de nagyon finom.A csirkemellet kikloffolod,só,bors,pirospaprika,serpenyőben átsütöd.Rá paradicsom karika,reszelt sajt,én tettem hozzá bazsalikomot is,fűszerezheted azzal még amihez kedved van. Ezt még berakod pár percre a sütőbe és kész. Én simán salátát ettem hozzá köretnek

     

    Fogyókúra:tegnap hallottam,hogy az aggyal lehet irányítani a fogyást. Állítólag ha az agyunkat ráállítottuk arra,hogy mennyivel jobban nézek ki,mint tegnap és mindenáron lefogyok,akkor görcsölés nélkül olvadnak a kilók. Hát nem tudom....Lehet benne vmi,de ha álló nap csokitortát zabálnék,hiába mondogatnám,csak híznék,nem fogynék

    előzmény:
    birgita (13083)
    2009-09-03  15:30
  14. 2009. szeptember 3. 17:1913088.
    Ancsa, te nagyon ismerős vagy nekem! Lehet, hogy mégiscsak láttalak a kórházban.
    előzmény:
    ancsa8103 (13086)
    2009-09-03  17:11
  15. 2009. szeptember 3. 17:1713087.

    Babák fejlődése: Lóci még mindig nem forog, hason sem marad meg - valamelyik nap már kínomban összeraktam neki a habtapit, hátha a szép színes figurákat nézegetve ellesz egy kicsit hason is. Hát, végülis sikernek könyvelhetem el, mert kb. egy percet el is volt, máskor meg rögtön nyüszizik, ahogy hasra rakom... Elhatároztam, hogy minden nap egy kicsit hasaltatom, hátha megszokja. Az viszont nekem tök furcsa volt, mikor kiderült, hogy nem minden baba tudja rögtön a fejét egyik oldalról a másikra fordítani - Lóci ezt mindig tudta, azt hittem, hogy ez tök természetes, aztán most ahol voltunk látogatóban, a kissrác feje hátul tök lapos, mert szinte mindig háton fekszik és nem forgatja a fejét.

    Beszéd: Lóci nagyon kommunikatív, de megválogatja, hogy kivel áll szóba . Meg vannak napszakok, amikor beszédesebb. Pl. reggel elmeséli, hogy mit álmodott, este meg apának meséli, hogy mi történt aznap. Először volt hááá meg hööö, aztán jött a göööö, gűűű, ágűűű, aztán a ba, a ge (csak így, röviden), most a legújabb a mammmm. 

    Köszönöm mindenkinek, aki megnyugtatott, hogy császárosnak is fájhat a szex az elején - így már mindjárt nem érzem magam annyira bénának és nagyobb kedvvel próbálkozok. 

    Piro, köszi a mei tai-tippet, majd kipróbáljuk - az utóbbi napokban nem mertem kísérletezni semmivel, annyira nyűgös Lóci. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 3. 17:1113086.

    Babatorna:én gyakorlatilag ugyanazokat csináltam vele,mint amik ezen a DVD-n vannak

     

    fotó:az alma meg a fája(az egyik)

    előzmény:
    ancsa8103 (13084)
    2009-09-03  16:29
  17. 2009. szeptember 3. 17:0113085.

    Sziasztok!

    Alig bírtam visszaolvasni, annyit írtatok! 

    Először is: a babák, mint mindig, gyönyörűek!!!

    Lócim az utóbbi három napban olyan nyűgös, hogy már tök zombi vagyok. Még az a szerencse, hogy éjszaka viszont alszik rendesen. Meg ma volt egy piszok hosszú alvása, úgyhogy túl vagyok a takarításon. 

    Tegnap megkapta a 3 hónapos oltást, nagyon hősiesen viselte, csak durrogott párat, aztán ahogy fölvettem, akkor már nézelődött nyugisan. Úgy tűnik, hogy nem lázasodott be, legalábbis nem érzem rajta - megmérni persze nem igazán tudom, mivel a vadiúj lázmérőjében lemerült az elem . De azért nem izgulok annyira, mert múltkor kicsit fölment a láza az oltástól és elég egyértelműen lehetett rajta érezni. Doki nénit megkérdeztem, nem javasolja különösebben a rota elleni oltást, az agyhártyagyull. ellenit viszont igen. Majd meggondoljuk, de valószínűleg azt beadatjuk.

    A dokinál találkoztunk volt osztálytársammal, kiderült, hogy Bálint fia Lócival egy napon született és ő is majdnem Lőrinc lett - vicces lett volna, mert ugyanaz a családnév is... Viszont Bálint kb. feleakkora, mint Lóci. Meg lett mérve tegnap a fiatalúr, 6400 gr (pelusban-bodyban) és 62 cm (szerintem kicsivel több). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 3. 16:2913084.

    Na,ma hosszú-hosszú halogatás után rávettem magam egy kis tornára..

    Apától kaptam a DVD-t,a Sparban vette 999Ft-ért

     

    www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?pr oductid=131158

     

    ez az,bár csak félig csináltam meg,mert mondják az elején,hogy fokozatosan szabad csak csinálni...én meg ugye szófogadó vagyok..egyébként megdöbbentő,de jól esett!!

     

    birgita:eszemben sincs fogyózni!!!a régi mondás szerint:Annyit eszem,mint egy rigó...egy Rigó nevű ló

     

    babaúszás:én még vacilálok rajta...hallottam pro és kontra..még van idő dönteni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 3. 15:3013083.

    Sziasztok! 

     

    Olyan gyönyörűek a babák

    Elefanni: nagyon jól hangzik ez a mediterrán módra.... mik az összetevők? Holnapra csirkemellet terveztem csinálni,de még nem döntöttem el, hogy hogyan. Szívesen kipróbálok új dolgokat.

    Ancsa: gratula a fiadnak. Szerintem ne foglalkozz még a fogyókúrával. Valahol (mindenfélét összeolvasok, így fogalmam sincs,hogy hol) olvastam egy orvos (ha jól emékszem gasztroenterológus) véleményét a szoptatás alatti fogyókúráról. Határozottan ellenzi, mégpedig azért, mert rengeteg károsanyagot viszünk be a szervezetünkbe (szinezékek, tartósítószerek, ízfokozók stb.) és ezeket az anyagokat a zsírszövet megköti (ezektől vannak a huplik). Ha elfogy a zsírszövet, nincs ami lekösse és átmegy a tejbe....

    Zany: gratula az éjszakához!!!! Jobbulást kívánok (simi, simi)

    úszás: én is gondolkodtam rajta, de Zsigi kb 3 hete fél fürdés közben, úgy sír mint akit nyúznak, így amig ez meg nem oldódik, addig biztosan nem megyünk. Van valakinek valami jó tippje, hogy hogyan lehet újra megszerettetni vele a vizet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 3. 15:2713082.
    nekem is azt a képkicsinyítést, hogy kell, pls... lemaradtam róla
    előzmény:
    bilibancs (13079)
    2009-09-03  15:06
  21. 2009. szeptember 3. 15:1913081.

    Akkor nemcsak én igazgatom a fejét. Mondjuk én is inkább a babakocsiban, mert ott takaró van alatta és azt fel tudja gyűrni az arcához, meg néha arccal lefelé van. nekünk is van légzésfigyelőnk, a nagylányomnál használtuk, most még nem üzemeltem be, de azt hiszem be fogom. a bébiőr funkcióját is szerettem anno. Csak néha becsipogott ok nélkül. Meg most még velünk van egy szobába a gyerkőc, elvileg halljuk minden rezdülését.

     

     Erről jut eszembe a különszoba... Az már tényleg nyugisabb a szülőnek, a nagylányom 2 hónapos kora óta külön van, mondjuk akkor ő már egész éjszaka aludt. De akiknél nagytesó van, az is áttette külön szobába a tesó mellé? Vagy ideális, ha annyi szoba van ahány gyerek? Én az éjszaka miatt még csak-csak áttenném, de nappal teljesen eltérő ritmusban alszanak. A nagy délben egyszer, a kicsi meg még nem állt be. Ezért szerintem kb. egyéves koráig marad velünk.

    előzmény:
    Kivi21 (13078)
    2009-09-03  15:05
  22. 2009. szeptember 3. 15:1513080.

    ludmo: köszi amit az ízülei fájdalomról idemásoltál, mégiscsak megnyugtató, hogy nem maradunk kriplik

     

    htimea: sztem a babapisiből még nagy baj nem lehet, de jót nevettem

     

    doeril: én mindig megkínálom a másik cicivel is, aztán ő eldönti kéri-e még, és tök furi, de az én babámat nem lehet összekeverni h fáradt vagy éhes, mert amikor nem éhes rá se cuppan, hanem vigyorogva-játszósan elkezdi nyalogatni a cicimet... mondtuk is már neki, h no-no ez még korai

     

    és grat a lányokhoz, mert bizti jó a babaúszás, de kellenek a gének is!

     

    bilibancs: szivesen, de az okos lány a timae volt, engem is ő tanított meg, övé az érdem (11892hsz.)

     

    kivi: ez nagyon jó, nekem is be kell járatódnom reggel

     

    apa mondta ugyanilyen nyomi voltam az első gyerek után is és elmúlt...

     

    bilibancs, tiffin, verko, ancsa, htimea babák édesek!  

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 3. 15:0613079.

    Felbuzdultam a sikeres képfelrakáson, így kaptok még egyet! Én is cserélgetem fölötte az állatokat. ezt az ikeásat nemrég kapta és nagyon szereti, pedig milyen egyszerű. Persze a saját készítésű még szuperebb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 3. 15:0513078.

    SZia,

     

    a fiam csak hason hajlandó aludni, a kiságyába van légzésfigyelőnk, de a babakocsiba is úgy alszik, háton max. fér órát bír, utána jelzi, hogy szeretne megfordulni.

    Néha még hason ís kombinál, az arcát belefúrja arcal lefelé a takaróba, na ezt már én sem tudom nézni, ilyenkor megigazítom, de ekkor is tud levegőt venni, őt nem zavarja.

    előzmény:
    bilibancs (13070)
    2009-09-03  14:39
  25. 2009. szeptember 3. 15:0313077.

    megint babaúszás: Én úgy hordtam a csajokat, h a minike fürdőbugyi alá kötöttem egy nilon pelust. Ezt használták régen a textilpelenka körbefogására, de most is lehet bababoltokban még kapni. Már be is szereztem Reginek a fürdőbugyikát ( a nagylányoké már sajna tropára ment, annyit használták). Olyan cuki! Világoskék és a fenekén van egy nagy bálna. Na majd jönnek ősztől a babúszós képek, előre látom!

    A fürdőbugyi nyárra is jó lesz és ez a megoldás sokkal olcsóbb, mint minden alkalomra úszópelust venni. Egyébként sem egy olcsó mulatság ez a babaúszás. Pesten mennyibe kerül? Mi - pont a pénz miatt- valószínűleg csak Karácsony után kezdjük. A lényeg, h 4-8 hónapos kor között kell elkezdeni, mert akkor még megvan a piciknél a búvárreflex( hogy nem megy az orrukba a víz)

    előzmény:
    Chrissy8000 (13052)
    2009-09-03  10:57
  26. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 3. 15:0013076.

    bilibancs: nekem karolina első naptól hason alszik. mondjuk háton nem is hajlandó. most, hogy tud fordulni, magától, mostmár be-bealszik néha háton is. de csak néha.

    a fiam meg háton aludt, aztán két hós korától már hason is, mert tudott akkortól forogni.

    de mindkettő simma matracon aludt ugye icipicinek. én karolinát be se takarom éjszakára. meg születésétől tforgatja a fejét, így én nem izgulok. szerintem ha tudják forgatni a fejük már, akkor úgysem maradnak úgy, ahogy kényelmetlen, nem kell izgulni.

    előzmény:
    bilibancs (13070)
    2009-09-03  14:39
  27. 2009. szeptember 3. 14:5613075.
    előzmény:
    zany (13053)
    2009-09-03  11:18
  28. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 3. 14:5513074.

    cseppkő: én a nappal éjszaka szoktatásba azt is belevettem mindkettőnél, hogyyha nincs nyüszi éjjel, akkor nincs se megnézés, se odamenés, se villany, se semmi. így pár hét alatt mesgzokják szerintem, hogy éjjel nem érdemes ébren nézelődni.

    én féltem odamenni ilyenkor hozzájuk, nehogy azt szokják meg , hogy akkor is lehet duhajkodni.

    előzmény:
    cseppkő001 (13061)
    2009-09-03  13:58
  29. 2009. szeptember 3. 14:5413073.

    Sziasztok!

     

    Tényleg lehet vmi a levegőben,mert idáig szinte végig aludta a napot Rékám. Csak nagyon keveset volt fent. És reggelk 8 óra után csak fél 1kor kért enni

    MOst nagyban játszik az ágyában a plüss elefántjával,húzogatja az orrmányát

     

    Féltem pedig ma egy kicsit,hogy nyűgös lesz,mert takarítást terveztem be mára,jó korán fel is keltem és fél 8-kor neki álltam takarítani,amíg ő aludt.De nagyon szép csendben volt,délre végeztem is a takarítással

     

    A napokban hatolt el a tudatomig,hogy mi szeptember elején Villányba megyünk hétvégére barátokkal a bornapokra.Harkányban van foglalva szállásunk egy kis szállodában. Kicsit parázom tőle,mert Villány Bp-ről nem a szomszédban és még sosem mentünk el ilyen hosszú időre idegen helyre.

     

    Hajhullás: vkitől azt hallottam,hogy terhesség után a hajhullás hormonális okok miatt van,így nincs rá igazából semmilyen gyógyír.

    Én is nagyon unom már,hogy mindenhol a hajszálaimmal találkozom,arról nem is beszélve,hogy ha így haladunk már hajam se marad.Egy jó minőségű paróka pedig állítólag 100e forint körül van.

     

     

    előzmény:
    bilibancs (13070)
    2009-09-03  14:39
  30. 2009. szeptember 3. 14:4713072.

    SZiasztok!

     

    Ludmo: 

    Lábfájás: Pont most akartam, erről írni. ( még nem sikerült visszaolvasni, ha esetleg már megbeszéltétek.)

    Az iránt szerettem volna érdeklődni, hogy szülés után fáj-e valakinek a lába, konkrétan a talpam, térdem, vagy csak nekem jött elő valami, mert felkelés után az emeletről alig tudok levánszorogni, a gyereket is csak akkor viszem le, ha már bejáratódott a lábam, a guggolásból felállás is nehezen megy, mint egy vénember, annyit nyögök közben, már el akartam menni az ortopédiára, de a leveled alapján, lehet, hogy várok még egy kicsit.

     

    zany: rajtam van még 10kg. fölösleg,  terhesen meg még +10 és akkor nem fájt semmi, egyszer már volt ennyi a súlyom és akkor semmi baja nem volt a lábamnak.

     

    Hajhullás: nekem elég sűrű, de vékonyszálú a hajam alapból, a terhesség alatt meg még jobban besűrűsödött, egész nyáron úgy melegített, mint egy kucsma,egyenlőre még nem hullik, de én is azt hallottam, hogy 3-4 hó körül kezd hullani.

     

    Vitamin: mivel Bence hasfájása miatt elég sok gyümölcsöt, zöldséget nem ehetek, ezért még szedem a Hipp natalt.

     

    A X.vagy XIX.ker.-be nem tervez valaki babaúszást?

    előzmény:
    ludmo (13059)
    2009-09-03  13:33
  31. 2009. szeptember 3. 14:4513071.

    Mi jártunk a nagyobbakkal is babaúszásra. A legnagyobbal majdnem 3 éves koráig,a kicsivel csak pár hónapot 5-10 hónaposan, mert két gyerkőccel már nem volt egyszerű és apucinak nem fűlt hozzá a foga. Mindenképpen hasznos: immunrendszer erősítő, a mozgás és egyensúlyozás az agyat serkeni, fejleszti és az úszáshoz is jó kezdet! (A mozgás mindenképp csak jó lehet a testnek és a léleknek egyaránt.) Hogy ebből nekünk mi jött be, nem tudom, de a nagylányom nem beteges, imád úszni, 5. évet alig töltötte be, mikor 2 hét alatt megtanult úszni, és nagyon okos, értelmes, jó tanuló. Hogy mindez a babaúszásnak köszönhető-e nem tudom... A 2 . lányom még nem töltötte be az 5. évét, mikor most tavasszal úszótanfolyamra hordtam, de sajna nem tanult meg tökéletesen úszni, a levegővétel még nem megy neki. Viszont ő is nagyon strapabíró gyerek, nem beteges. Az esze is jól vág, bár ő még csak ovis, így papíron nem látszik, milyen okos.

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (13040)
    2009-09-02  18:05
  32. 2009. szeptember 3. 14:3913070.

    A nagy sírások oka nálunk is legtöbbször az álmosság. ez ébredés, evés után olyan 1 másfél óra múlva van, szóval hamar elfárad. Ha nem csendesedik el magától, akkor járkálok vele úgy, hogy a hasa alatt fogom, vagy kendőbe kötöm, esetleg szopizik egy picit. Ha ilyenkor csukódik a szeme, akkor tuti fáradt. Ha megnyugodott, akkor hason teszem le, de ekkor még felriad, forgolódik, egy idő után elalszik. Vagy nem és akkor kezdjük elölről....

     

    Hason altatás: nem tudom, miért idegesítem magam vele, de mindig elolvasom a bölcsőhalálos cikkeket, és mindenhol az van, hogy háton altassuk. Pl. a mostani Kismamában is. Azt értem, ha sok paplan, párna között van, akkor így könnyebben beszorul a feje és nem kap levegőt. De ha sima matracon alszik és oldalt van a feje, akkor ez miért veszélyes? Vagy nem is lehet tudni? És ha már maguktól fordulnak hasra és úgy alszanak? Akkor már mindegy? Hason altatósok mit gondolnak? Meg a többiek.

     

    előzmény:
    Doeril (13065)
    2009-09-03  14:14
  33. 2009. szeptember 3. 14:3613069.

    sziasztok!

     

    hajhullás: elvileg magától elmúlik, ahogy lezajlanak a hormonok... nekem még nincs, de az első kisfiamnál is féléves kora körül kezdett, szal, én méfgcsak várom, de tisztán emlékszem engem is mennyire megijesztett, ahogy arra is, hogy elmúlt magától majd pedig csomó új hajam kezdett el nőni, mint a babáknak , akkoriban én is kerestem rá hajhullás elleni vitamint, de a legtöbbre rá van írva, h terhesség+szoptatás ideje alatt nem ajánlott , de a fejbőrre kenegetős szerek jók lehetnek...

     

    + vki kérdezte a babák hajhullatását is, sok babánál az első haj lecserélődik, de nem mindenkinél, a sógornőm mindig hajasbabákat szül és gyönyörűen olyanok is maradnak (lányok)

     

    ancsa: aranyos a hascumiztatós történet

     

    zany: jobbulást (csak jó, h apa kerülte a kicsit...), van egyféle homeós orrspray, azt lehet használni Euphorbium, csak elősször mégtaknyabb lesz tőle az ember, de legalább hamarább kijön a cucc...

     

    nem semmi a 12 óra, sztem most sokan irigylünk , kár hogy nem tudtad kiélvezni...

     

    én sem szedek folyamatosan vitamint, azt olvastam ahhoz se jó szoktatni őket, mert akkor majd lehet traktálni a gyereket is vitaminokkal amikor egyedül eszik már, mert hozzászokik a szervezete... időnként beveszek egyet, 2-3 naponta, mondjuk én a terhesség alatt is csak így szedtem, és még mindig van rengeteg idénygyümölcs+zöldség, aztén este mikor rajtam van a zabálóka ezekkel garázdálkodom, így tuti van elég vitamin  

     

    ebi: nálunk is volt már ilyen, h megijedt valamitől és alig bírtuk megnyugtatni, azért furi, mert egyébként meg békés baba, én is kész voltam, h mi lehet vele  aztán apa tudta megnyugtatni végül, mert ő nem lesz sík ideg ha ilyen van és a gyerek sztem ezt érzi... és apa végül annyival lezárja: "kellett neki hisztizni kicsit és kész, mindenkivel van úgy, nem?"... ja...

     

    +láz: simán észre lehet venni mérés nélkül is, ha lett volna a babádnak,sztem biztosan érezted volna... én a halántékán érzem egyből ha gond van...

     

    és lányok: nekem nem csak a térdem, konkrétan mindenem fáj és sokszor úgy kelek ki reggel az ágyból, mint akit álló éjjel vertek , apa mondta is a múltkor vicceskedve, h 8 évvel ezelőtt szólhattam volna, h mostanában jár le a szavatosságom

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. szeptember 3. 14:3413068.
    Ja..pont mint nálnuk! mi van ezekkel a babákkal?
    előzmény:
    Kivi21 (12999)
    2009-09-01  16:20
  35. 2009. szeptember 3. 14:3313067.
    Húúúez nálunk is hasonló! Gondolod, h azért eszik többször (gyakrabban) éjjel, mert nappal meg megritkította? Kb egy hete már, h Regi kétszer kelt éjjel, h etessem meg. Mindig várok jópár percet, h biztosan enni akar-e, de sajnos igen. Mohón cuppogni kezd a cicin. Így újabban ( a korábbi 2-3 körüli hajnali evés helyett) 1 körül és 5 körül eszik. Fáradt is vagyok rendesen, mert míg 2 felére már korábban kipihentem magam, 1 körül még javában mélyálmomból kelt.. Ma éjjel és nappal is már két ciciből kínáltam, úgy tűnik nem elég az egyik cici termése...Iszom gőzerővel, h visszatornázzuk a mennyiséget! Lehet, újra kellene egy adag more milk...
    előzmény:
    Chrissy8000 (13000)
    2009-09-01  16:31
  36. 2009. szeptember 3. 14:3013066.

    Sziasztok!

     

    Zara! Köszi a képkicsinyítős tippet, remélem sikerül felraknom képet.

     

    Az én lánykám is püföli inkább a játékokat, még nem fogja meg tudatpsan. Jár keze-lába, jól ki is fárad, van hogy a játszószőnyegen elalszik. Ilyen régebben nem volt.

     

    Szerencsére én nem vettem észre a hajhullást, bár így sincs valami dús hajam.

     

    Tegnap próbáltam a koszmót leszedni a kis fejéről. Beolajoztam, aztán nekiestem fésűvel, óriási sírás lett belőle, még a fürdés alatt is sírt, pedig azt szereti. Lehet, hogy kipróbálom a Babe sampont, ha azt írjátok, h bevált.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. szeptember 3. 14:1413065.
    Az előbb írtam, de hozzád is kapcsolódik.Szóval én azt veszem észre, h eddig gyakran a sírását félreértettem és nem is ÉHES, hanem ÁLMOS/FÁRADT volt. Akkor is ha épp nemrég ébredt. Ilyenkor utálja, ha foglalkozom vele, jobb ha hagyom magában sírdogálni és hamarosan elalszik. Vagy elindulunk (baba)kocsikázni. Ez most még tök jó megoldás nálnuk sokmindenre, nem tudom hogy lesz, ha bejön a sz... idő. Volt, h hirtelen elkezdett ordítva sírni, ölben sem volt jó, fekve sem volt jó, ringatva sem és végül mikor már zengett a ház  (éhes tutira nem lehetett ezt legalább kizártam mert fél órával korábban zabált be rendesen) elindultunk babakocsikázni. Azonnal elcsendesedett. Gondoltam, majd alszik egy rövidet (ez már 6 után volt és olyankor csak rövideket alszik, ha alszik egyáltalán). De nem aludt, csak nézelődött...de azt legalább csendben!
    előzmény:
    zany (13001)
    2009-09-01  17:09
  38. 2009. szeptember 3. 14:0413064.
    Márkó utána nyúl a csörgőnek meg az állatkáknak amik fel vennek akasztva  a játszószőnyegén. Magához húzza, megkóstolja őket meg püföli
    előzmény:
    cseppkő001 (13061)
    2009-09-03  13:58
  39. 2009. szeptember 3. 14:0213063.

    Sziasztok!

     

    Nem volt jó a netünk két napig, el vagyok maradva...Most kezdtem bele-bele olvasgatni a termésbe.

     

    Regi is furán tölti napjait. Nemrég fogadtam csak el, h már nem úgy megy a napirend, h evés, játék, alvás, evés, játék, alvás...HANEM evés után játék, de akár magában is elvan egy darabig, aztán alszik, aztán felébred, de utána képes még egyet aludni a köv evés előtt. Eddig sokszor azt hittem az alvás utáni sírására, h már éhes, de többször volt olyan, h nem tudtam vele foglalkozni pár percig annak ellenére, h sírt és bealudt. És aludt akár 1 órát is még. Én meg majdnem megetettem, mikor csak fáradt volt! És olyan is volt, h megetettem kb 2 órával az előző szopi után (mert sírt), de éreztem, h nem szívja olyan lelkesen. Hát ezért volt; mert nem is éhes, hanem álmos volt. Most már igyekszem tényleg tartani a 3 órát legalább, mert úgy veszem észre, h ha rendesen evett előzőleg, akkor ennyit bőven kibír. Ha babakocsizunk, akkoris bőven eltelik 3 óra két evés között.

     

    Hogy erre jájöttem az sokat segít a reggeli indulásban, így bátrabban merek elindulni a nagyokkal oviba/ suliba. Az első héten mindenképpen kísérni akartam a nagy lányomat a suliba, d e a köv. héttől már-ha úgy alakul a szopi miatt, nem fogok aggódni rajta, h esetleg egyedül menjen a busszal. Ezen a héten sikerült minden nap együtt mennünk, így begyakoroltuk a buszozást újra (tavaly is azzal jártunk már). Másodikos. Gondolom Bp-enez nem lenne megoldható..vagy el lehet ott is nyugodt szívvel engedni a kisiskolásokat egyedül suliba?

    előzmény:
    Chrissy8000 (13010)
    2009-09-01  19:41
  40. 2009. szeptember 3. 14:0113062.

    Köszi

     

    Terhesvitamint én képzeljétek most találtam meg  aköltözéskor, uh elkezdtem beszedni. Kb két naponta, vagy 3.. ahogy eszembe jut. Nem árt a vitamin én úgy érzem

    előzmény:
    ludmo (13059)
    2009-09-03  13:33
  41. 2009. szeptember 3. 13:5813061.

    Sziasztok!

     

    Több szépen átaludt éjszaka után lányom ma 2.éjjel kelt fel, és percre pontosan ugyanannyit, 1 óra 45 percet tartózkodott ébren. Nem sírva, csak totál éberen. És hozzáteszem, hogy nappal sem vitte túlzásba az alvást (összvissz max.másfél óra több részletben). kérdés: Mi lehet ennek az oka? Pedig már úgy beleéltem magam az átaludt éjjeleknek, szokatlan volt szinte már felkelni. 

     

    úszás: Még nem tudom, hogy mi megyünk-e majd úszni, majd meglátjuk. Azt tudom, hogy nagyobbaknál úgy szokott menni a vízhez szoktatás, hogy először spriccelgetik az arcukba a vizet, mintha esne az eső; a lábukkal kell nagy hullámokat verniük; az arcukat a vízbe dugva buborékokat fújni. Én néha fürdésnél óvatosan pöckölök egy kis vizet Luca arcába, és kicsit pislog, de nem tiltakozik, szereti a vizet. 

     

    sólisztgyurma: Egy icipici olajat is tegyetek a masszába, akkor simább lesz, és jobban hasonlít az igazi gyurmához. Ételfestékkel lehet színezni (vagy akár temperával is, ha nem áll fenn a veszélye, hogy a gyerek megkóstolja). Ebi: Nagyon jó az ajándékötlet, sajna mi augusztusig minden szülinapot-névanapot letudtunk egy időre...

     

    hasalás: Tudom, sokaknál ez már régi nóta, de örömmel jelenthetem, hogy néhány másodpercre nálunk is megtörtént a mosolygós, sírásmentes hasalásból kitámaszkodás! Még mindig nem egy fekvőtámasz-bajnok, de már látom, lassacskán kezd ráérezni!

     

    ghandi: Ugyanez a szitu nálam is hajhullás ügyileg. Dús, sűrű hajam van, de már kicsit aggaszt, hogy lassan búcsút mondhatok neki. Pedig idáig mindig minden fodrász megdicsért, hogy ritkán találkozni ilyen egészséges, dús hajjal. Különben olvastam, hogy jellemzően 2-3 hónappal a szülés után kezd ez jelentkezni, a hormonszint változása miatt. Szóval feltehetően csak túl kell lenni ezen az időszakon...Csak maradjon hajunk utána! 

     

    Verko: Luca sem egy hasalós, de mint feljebb írtam, kezd megtörni a jég. Mindenki bíztat, hogy minden baba más, más területen viszont gyorsabban fejlődik, ha ki még nem is nyomja magát annyira. Jázmin mennyi idős? Hú, hát olyan nálunk régen volt már, hogy unatkoztam, annyit aludt volna. Néha úgy érzem, nekem nagyobb az alvásigényem vén fejjel, mint neki.

     

    hidegfront: Nálunk hiszti és nem alvás kíséretében szokott jönni, úgyhogy emiatt annyira én sem várom. 

     

    kérdés: A Ti babáitok direktben már nyúlnak tárgyak után, vagy csak püfölnek vagy akkor fognak, ha konkrétan a kezükbe adtok valamit? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. szeptember 3. 13:3613060.

    Sziasztok!

     

    Ebi:Én azért mértem hőt oltás után, mert olyan forrónak éreztem a fejecskéjét, és amikor láttam hogy hőemelkedés, még nem csillapítottam (csak homeóssal) és 20 percenként ellenőriztem, fel- le ugrált. De szerencsére nem ment fel lázba így nem kellett kúpozni. Érezni lehet ha megy fel, ha ezt nem érezted, akkor nem kell mérni.

    Chrissy:A fogzásra a viburcol homeós kúpot hallottam, használni, nyugtat meg lázat csillapít.

    A pelussal én is úgy vagyok mint te, a 2 es nagyon patent, épp hogy jó, de a 3 as nagy eléggé. Még van  másfél csomim 2 es azt én elhasználom, utána már csak belenő a 3-asba.

    Tiffin: Gyönyörű az a séta helyetek,és a babónak is jó a levegő ott.

    Én úgy sajnálom, hogy a város közepén kell sétálnunk!Jövőhét után Apa szabin lesz, mondtam is húzzunk le valahova, mert én úgy sajnálom a kismanót, hogy ilyen levegőt szív állandóan.

     

    Jaj, jut eszembe a vízről tegnap, hogy jártunk: Apa fürdetett én meg jöttem- mentem a lakásban erre hallom, hogy felkiált, rohanok oda, azt hittem már valami baj van!Hát kiderült, hogy ahogy mosni próbálta a kukiját Máténak elindult a pisi és az arca felé lött ki!

    Apa meg bepánikolt, hogy: úristen a saját szemébe pisilt!!!

    Tényleg kicsit nedves volt a szeménél, szóval nem tom lehet betalált, de szerencsére semmi gond nem lett!! Hát így is járhat az ember egy kukissal!!!

     

    Timi+Máté

     

    előzmény:
    ebi85 (13056)
    2009-09-03  13:13
  43. 2009. szeptember 3. 13:3313059.

    Chrissy: Fogzásra a Chamomilla 9 CH homeos bogyó jó. A gélt pedig Dentinox-nak hívják vény nélkül kapható kb. 1300 Ft. Úszó pelusunk van, múltkor már vettem amikor mentünk a párom barátjához jacuzzizni, de persze ha más az egyenruha akkor majd veszek. Magunknak is kell úszósapit venni, az is fent van a honlapon, hogy szülőknek kötelező.

    Ízületi fájdalom: Nekem a lábfejem fáj, reggel alig bírok elindulni, de utána bejáratódik. Ezt találtam: „A babavárás hónapjaiban folyamatosan változik testtartásunk, hiszen az egyre növekvő magzatnak el kell férnie valahogy. Ráadásul a hormonok lazítják az ízületi szalagokat, így a szülés közeledtével rugalmasabb lesz a csontok közötti összeköttetés. Az általános ízületi fájdalmak ezekből a változásokból fakadnak, de az esetek többségében szerencsére nincs szó nagy bajról. Az ízületek fellazulása bármelyik ízületet érintheti, hol enyhébb, hol súlyosabb formában.  Ez az állapot akár fél évvel a szülés utánig is fennmaradhat.”

    Ebi: Sógyurma: ugyanannyi só kell mint liszt, és annyi víz, hogy kemény legyen és már ne ragadjon a kezedhez. Sütőben tudod megszárítani kb. 50 fokon 1 óra. Úszinak pedig a pesterzsébeti (XX. kerület Soroksári út mellett) uszit beszéljük. Én peluscserénél szoktak a popsijába dugni a hőmérőt, de most nem volt még hőemelkedése sem. Mondjuk most csak egy szuri és egy rota volt, a 2 hónaposnál meg 2 szuri, ezt úgy látszik jobban viselte.

    Zany: Én szedem még az Elevitet, de nem rendszeresen csak ha eszembe jut. És vasat is bekapok néha. Nekem WC gondjaim nem voltak, viszont az utolsó vérképemen több sor volt csillagos, mint ahány nem, úgyhogy úgy gondoltam a maradék vitaminokkal legfeljebb visszatöltöm a raktáraimat. Néha szoktam még kalcium pezsgőtablettát is inni, egyrészt mert kicsit orrfolyós-allergiás vagyok másrészt a tejnek sem árt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. szeptember 3. 13:2013058.

    sóliszt gyurma témához nem tudok hozzászólni sorry

     

    lehet, hogyaplusz kilók miat is fájhat a térdem...+9-el metem szülni és rajtam még van +6!!!!!!

     

    kédés: már tök régóta akarom kérdezni, hogy ti szeditek még a terhes vitamint? mert  abbahagytam a sok vastrtalom miatt problémáim voltak a wc-re járással...kb. hetente egy alalommal látogattam meg hosszabb időre a wc-tszenvedés volt, úgyhogy ali vártam, hogy vége legyen...

     

    Most Hanna 2 ósan 5600 gr szóval szerintem elvagyunk vitamin nélkül is...gyarapdunk és egészséges ...

    előzmény:
    zany (13057)
    2009-09-03  13:15
  45. 2009. szeptember 3. 13:1513057.
    Nekem is olyan 3 hete fáj a térdem...este még jobban...gondolom a egész napos cipelésmatt...meg tényleg ahogy írtad Ancsa, ahogy felállunk a babával ott a súlyponttal lehet  baj...én már vettem fáslit is...egyszer volt rajtam eddig, mert kényelmelten
    előzmény:
    ancsa8103 (13054)
    2009-09-03  13:04
  46. 2009. szeptember 3. 13:1313056.

    Sziasztok!

     

    Babaúszás: én sem tudtam hogy kell a dokitól papír, de jó hogy mondtátok! Azon parázok, hogy mi van ha valamiért megijed és nem tudom megnyugtatni... Tegnapelőtt olyna rossz volt... fürcsiztünk és vizet nyelt. Annyira elkezdett sírni hogy teljesen magán kívül volt és vagy 10 percig nem lehetett megvígasztalni. Sem én, sem apa sem a cici nem kellett neki. Nagyon kétségbe estem... pedig máskor megnyugszik nálam...

     

    Ludmo, Chrissy: erzsébetligeti usziról beszéltek? Én először arra gondoltam csatlakozom a Pólusos csapathoz, de a ligeti közelebb is van meg valamivel olcsóbb is. Arra gondoltam vagy ide vagy a Szentmihályiba mennénk mi is.

    oltás-láz: ti mértétek a hőjüket  a babóknak? mert én nem, mert aludt, meg amikor fent volt vidám volt. Uh én nem tom hogy lett volna e hőemelkedése.

    ancsa: az én térdem is nagyon fáj. Bár rajtam elég sok plusz maradt és még cska most kezd el lemenni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. szeptember 3. 13:0513055.

    Sólisztgyurmához milyen arányban van a só-liszt? 1:1;  2:1 vagy 1: 2?

    Férjemnek névnapja lesz és kéz láb lenyomatot szeretnénk neki csinálni Márkóval

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. szeptember 3. 13:0413054.

    Az én kisfiam is szunyál,bealudt a babakocsiban,míg ebédet vittünk Apának a dógozóba

    Salsi:köszi a készítményt,sajna mi Szekszárdon lakunk,de ma már megérdeklődtem egy fodrászüzletben,hol vannak itt kellékes boltok.

    SaLSI,Chrissy:örüloök,hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal...már persze nem annak,hogy nektek is fáj a térdetek!!!!szóval értitek.Az én agyam már műtéten gondolkodott,h.biztos olyan súlyos...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. szeptember 3. 11:1813053.

    Mindjárt visszaolvasok, csak annyit akartam veletek megosztani, hogy rekord éjszakánk volt este fél 9től reggel 9-ig! 12,5 óra...kaja nélkül... 3-kor bemenetm megnézni, hogy mi ahelyzet...meg 8-kor is...de minden ok volt légzésfigyelő is működött

     

    persze én semmit nem aludtam, mert délutánra már nayon beteg lettem, elkaptam Apától ezt az orfolyós, torokfályós vírust, a fejem úgyfájt, majd szétreped és nem kptam levegt, se persze itthon nem volt olan orrcsep, ami szoptatás alatt jószóval nekem 0 alvás...pedig jól estt volna...de most nem érzm úgy hgy fáradt lennék...

     

    ja és kismanókám most mit csinál???...természetesn alszikaz erkélyen

     

    kétszer evett 9-kor meg 10-kor és köszönte is szépen

    előzmény:
    Chrissy8000 (13052)
    2009-09-03  10:57
  50. 2009. szeptember 3. 10:5713052.
    Sziasztok,

    Ismet "csodas" ejszakan vagyunk tul. Tami kelt 12:45-kor, evett, visszaaludt. Majd 4:10-kor, evett, visszaaludt.Ezutan 6-kor,evett, visszaaludt, majd 7:45-kor, amikor nem is adtam neki enni, csak odaraktam magam melle es vigan gagyaraszott a kis haramia. Aztan felkeltem es inkabb rendbeszedtem magam mig elvolt. Es persze 9-re nyugos lett, elringattam a hordozoban es most edesdeden alszik. Vagyis eppen megint atalussza az eves idot, de tekintve az ejjel befalt mennyiseget, vegul is nem csodalom. Csak nem ertem miert nem jo neki nappal enni es ejjel aludni?
    Egyebkent a 4 oras evesnel nehezen aludt vissza es egyfolytaban ugy tunt, hogy valam nem jo es tomkodte a kezecskejet a szajaba, es mikor 6-kor felebredt akkor nem is igazan tunt ehesnek, hanem ugyanigy volt es csak sirt, aztan mikor magamhoz oleltem megnyugodott, ott logott volna rajtam het vegeig akar, de aztan inkabb adtam neki cicit/kajcsit es igy egy ido utan visszaaludt, na ahogy irtam nem tul sokaig.
    Megis ugy sejtem, hogy sajnos ez mar a fogunk... Nem tudjatok az a fogfajasra valo gel, veny nelkul is kapjato? Es milyen homeos dolgok vannak ra? Mit erdemesebb?

    Ludmo: En is megnezem majd az uszi honlapjat, megbeszeljuk Apaval, de igy elsore jonak tunik a szombat delelotti idopont. Es szerintem is jo lenne egyutt jarni.
    Ne vegyel uszos pelust, mert ha jol emlekszem az oktato, valami gumibugyi szeru dolgot preferal. Gondolom majd lemegyunk egyszer es megnezzuk mi van illetve beszelunk az oktatoval es elmondja mi, hogy legyen.
    Ancsa: Erdekes, hogy irod ezt a terd fajast. Nekem ez most kezdodott, vagy legalabb is egyik nap tokre ereztem. Es en is elgondolkoztam, hogy ugye eleg sokat cipeljuk, meg emelgetjuk a kis 5 kilos "csomagot". Nekem egyebkent nincs suly feleslegem, tehat attol nem lehetne.
    Arra tippelek, hogy most fogynak ki a mindenfele vitaminok, meg asvanyi anyagok amiket felhalmoztunk a terhesseg alatt, (Elevit, etc)... Lehet ez?

    Az utolso 2-es pelusokat ugy hasznaltuk el, hogy mar eppen csak jok voltak. Aztan a Pampers pelusbol hasznaltunk, ez jo volt es most elkezdtuk hasznalni a 3-as lila Tescos pelust, de ugy tunik ez meg nagy es tegnap mikor egy jo nagyot sikerult alkotni Taminak, mire beertem vele a furdobe (ahol Apa epp zuhanyzott) mar a karomon folyt a cucc... Szoval megyek ma veszek meg egy csomag Pamperst... De ki erti ezeket a mereteket?

    Szoval Tami meg mindig nyomja a szunyat, en meg ezer dolgot csinalnek, de azon is gondolkozom, hogy most kene nekem is meg aludni, mert napkozben ki tudja, hogy tudok majd?

    xxx, Chrissy & Tami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. szeptember 3. 09:5913051.
    előzmény:
    Salsi (13050)
    2009-09-03  09:55
  52. 2009. szeptember 3. 09:5513050.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Szerencsére Máté nem lázasodott be a tegnapi oltástól és a kedvével sem volt baj, csak kicsit bújosabb volt  és elaludni nem akart egyedül, de ez legyen a legnagyobb gondunk.

     

    Ancsa, én írtam azt a szert épp reggel használtam fel a második ampullát (és nem törtem elhihi). REGENERADOR a neve és ARUAL a márkája. valami spanyol szer. Aki ajánlotta figyelmeztett, hogy az első két alkalommal még több hajam fog kihullani, aztán utána már nem. Hát ez bejött, mert a ma reggeli hajmosás kész katasztrófa volt, annyi hajam kihullott. A Szent István körúton van egy hajkellékes bolt, ott vette anyukám. Ha a Jászai Mari tér fele indulsz, a Nyugatitól, akkor a bal oldalon, de nem tudom mi neve, mert nekem anyukám ment el érte.

    Amúgy olyan 2ezer körül van az ára, meg lehet hozzá sampont és balzsamot venni,, annak 900 ft darabja.

    Ja és nekem is úgy fáj a térdem, hogy néha alig tudok felkelni..., már azt hittem, hogy biztos azért mert ennyire nyomi vagyok, de akkor lehet, hogy összefüggésben vana szüléssel? Mondjuk én még arra is gondoltam, hogy azért van, mert ugye sokszor a babával állok fel, ülök le és ha valamit fel kell venni, miközben a karomban van, akkor olyan félguggoló helyzetbe ereszkedem, hogy elérjem és attól ment meg szegény térgem.... Nemtom....

     

    babaúszás, de jó, hogy írjátok az igazolást, a 4hósan én is beszerzem, mert utána gondoltam,h  megyünk. Meg szeritnem holnap vagy jövő héten át is csattogok a pólusba és megérdeklődöm, hogy mikor indul új csoport.

     

    Dudulky, nekem már van két bögrém:-)))))

     

    Alvás: Máténak nagyon jó alvókája van, kajával, játékkal max másfél órát van fent aztán jelzi,hogy álmos és ilyenkor általában máfél-2 órát tuti alszik, de van, hogy 3-4et is. Én rákérdeztem a dokinál, aszonta örüljek és ne aggódjak. Szerinte minél többet alszik annál jobban fejlődik az idegrendszere, úgyhogy én már ezen nem aggódok. Úgyis taálok naponta valamit, ami miatt aggódhatok...:-)))

     

    Tiffin, nagyon szép az a park, ahova sétálni jártok, irgy szmájli:-) Mira baba meg egyenesen gyönyörű!

     

    Elefani, hogy készül az a mediterrán pulyka? nagyon incsiklandóan hangzik! Én állandóan bajban vagyok azzal, hogy mit főzzek, mert apa elég válogatós és csak húst enne hússal. Se főzelék, de zöldségek. Nem szereti a gombát, a cukkinit... Ti miket szoktatok főzni?

    Máté remélem rendes lesz délután, mert sütni akarok csokis muffint. Jönnek a barátnőim és valamivel meg kéne kínálni őket.

     

    Na megyek is, mert mielőtt felébred, még fel kéne pórszívózni. Mindenhol a hajamba botlok....:-(((

     

     

    előzmény:
    ancsa8103 (13048)
    2009-09-03  09:27
  53. 2009. szeptember 3. 09:3213049.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. szeptember 3. 09:2713048.

    Szép jó reggelt!

    Tegnap kisfiam átfordult a hátáról a hasára,persze a kiskezét még nem tudta kihúzni,bármennyire is
    nyögdécselt,így itt segítettem neki.Aztán többször is produkálta ezt a mozdulatsort.
    Ma reggel párom 5kor kelt,vagyis mi is,mivel felkeltünk az ébresztőre.A kicsi nem sírt,csak szövegelt
    a forgónak az ágyában.Mondja Apa,tegyem a helyére hátha ott elalszik még mellettem kicsit.Befektettem
    a nagyágyba,és az oldalamra fekve felé fordultam,hogy lássam.Erre a kis csibész fogja magát és ő is oldalra fordult
    velem szemben,még vigyorgott párat a cumi mögül,hogy megsimogattam a kis kezét és elaludt.Végül fél 8kor
    keltünk mindketten.Szerintem ezekért a pillanatokért már megérte!!!
    Az éjjel meg lettem tréfálva...3kor hallom sírdogál,hogy éhes.Én egy mozdulattal nyúltam a cumiért,hogy beadjam neki,míg
    kikászálódok,meg gyorsan pisilek.Nyomkodom a cumit,hogy megtaláljam a kis száját,már kézzel is tapogatózok
    és félálomban fogalmam nem volt,hogy hova tűnt a gyerek feje...??Aztán feltekertem kicsit a lámpán a fényerőt és látom,hogy
    a gyerekem pocakját próbáltam megcumiztatni,mert teljesen keresztben fekszik,lábbal felém fordulva.Nevettem egy jót az álmosság ellenére.
    Hajhullás:valaki írt egy szert,ami ampullás és az egyiket eltört,nem emlékszem sajnos mi a neve...hol kapható,mennyi és mi is a neve?Köszi
    Más:ti teljesen rendben vagytok egészségileg a szülés óta?Nekem vagy két hónapja már nagyon fájnak
    a térdeim(szerintem az ízületek),gondolom a súlytöbblet miatt,bár össz 8kg-t híztam terhesség alatt
    és 7 már lement  és sose voltam karcsú alkat sajnos..Nem tudtok valami csodakrémet,amitől elmúlik?(szoptatok)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. szeptember 3. 08:2813047.
    Jó reggelt!rnrnÜdv minden hófordulós Babának+ Anyukájuknak (te jó ég 3 hónap, és szinte még csak most születtek:))rnrnRota-oltás: tegnap volt esedékes, el is mentünk annak rendje-módja szerint...és a várakozás unalmas perceiben voltam olyan balga, h elolvastam a mellékelt tájékoztatót különös tekintettel a várható mellékhatásokra...Ezek után már még jobban aggódtam, mint alapból, de a dokinéni megnyugtatott, hogy a súlyosabb dolgok csak igazán ritka alkalommal fordulnak elő...(na jó-jó, de mi van, ha éppen mi vagyunk az az egy ezrelék?!)rnBabuci szépen megkajálta az oltóanyagot (direkt úgy időzítettem, hogy majd orvos után kapjon hamit)- hazaértünk...és én már felkészültem az "étvágytalanság"- tünetre...ami szintén jelentkezhet, ezzel szemben Zsurmi jobban evett, mint valaha- és az átlag 570-590 ml-je helyett tegnap 630ml-t kajcsizott..Sokat dédelgettem délután, picit sírósabbnak tűnt, mint egyébként...estére lett Neki ici-pici hőemelkedése (37,1), de az éjszakát (szerencsére) nyugodtan végig tudta aludni...rnZsurmi most, 2,5 hónaposan 5120g és 58 cm. Sokat gőgicsél, és forgatja a fejét.rnrnrnÉn is szeretném babaúszásra vinni, de ahhoz még várnunk kell egy kicsit:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. szeptember 3. 07:2113046.

    Sziasztok!

    Üdv. minden új fórumozónak. Sajna én elég ritkán jutok oda, hogy írjak, de legalább most jelentkezem  

    Szabi tegnap volt 3 hónapos, voltunk is szurin meg mérickélésen.

    Súly: 6600 gramm

    Hossz: 64 cm

    Szerencsére gyorsan megnyugodott a szuri után, de mondjuk nem is lehetett nyűgös, mert előtt 3,5 órát aludt a drágám.

     

    Az én hajam annyira hullik, hogy már szinte csomókban! Amúgy nagyon dús és erős szálú a sörényem, de ez már engem is aggaszt! Nem tudtok valami jó szert, vagy kúrát ellene?

     

    Szépek a képeitek, aranyosak a babukák!

     

    Üdv. Ghandi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_718740
    Torolt_felhasznalo_718740
    2009. szeptember 2. 23:4113045.

    Sziasztok!

     

    Húúúú,2 napig nem voltam és nem gyözlek benneteket követni...

    Beszéd:Az én lánykám  is nyomja ezerrel,olyan kis édes ugy imádom a hangját!!

    Hajhullás:Ne is mondjátok,borzalmas!Mindig össze van fogva,de még igy is már 2x találtam a kakiba hajszálat!

    Mozgás:Jázmin sajnos nagyon nem szeret hason lenni ezért nem tudja magát még kinyomni és nem forog!Hanyat viszont nagyon tornázik,mindig az égbe van a lába.Ma reggel ugy kelt hogy keresztbe volt a kiságyba és kilogott mind a 2 lába,utánna meg felpakolta a kiságy tetejére!

     

    Koszmo:Nekünk is van,de én nem kaparom.Minden nap mosom és majd elmulik,már igy is kevesebb van,törcsivel szoktam finoman törölni.

     

    Alvás:Én nem tudom mi van most vele,de napok óta annyit alszik!!Már kezdek aggodni.Max 1 órát bir szopival együtt,utánna alszik 3-at.

    Ja és ö is kezd átálni a 4 órás kajcsira de nem eszik többet 120-140 nél.5x eszik.

    Alszik legalább 18 órát egy nap.Már néha unatkozok!

    Ez normális vagy valami változás jön?11 én lesz 3 hós

    Most is már egy órája beszélget a forgójával a kiságyban,pedig eddig nem volt el vele és már néha van hogy egyedül alszik el!Ez nagy szó nála!!!

     

     

    Kivi:Örülnék,ha valamikor összefutnánk!

    Nem régen költöztem fel Kaposvárról és nem sok mindenkit ismerek itt!

     

    Na megyek én is megpróbálok aludni kicsit!

     

    Jó éjt !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. szeptember 2. 21:5813044.

    Babaúszás: Mi biztos, hogy megyünk, de a doktor nénink azt ajánlotta, hogy várjuk meg a 4 hónapos oltást. Az most lesz szeptember végén, úgyhogy októbertől pancsolunk.

    Chrissy: Az erzsébeti uszi honlapján fent van az igazolás amit majd vinni kell! Én már kinyomtattam és beraktam az oltási könyvben, nehogy elfelejtsük. Már néztem az időpontokat is, szerintem mi a szombat 9-10 közöttire fogunk járni. Az jó esetleg nektek is? Jó lenne együtt menni.

    Beszéd: Ádámnak sem áll be a szája, egész nap tudja nyomni a szöveget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. szeptember 2. 20:4513043.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. szeptember 2. 20:3013042.

    Sziasztok,

    Birgita: koszi a megnyugtatast, bizzunk benne, hogy tenyleg a novekedesrol van szo!
    Timi: cumis gaja-gaja-gaja nekunk is van, tul. kepp ez lehetett az elso beszede, mert ezt mar nagyon reg ota csinalja. Tami meg nem sikongat, de valoban egyre tobbet es egyre valtozatosabban kommunikal! Ha a nevet mondom neki jobban artikulalva, azert tisztara oda van, ma nagyokat nevetgelt rajta es persze valaszolt.
    Egyebkent 4 orasban voltunk ma is, sot, a masodik evest ugy ataludta, hogy ott hat orasak lettunk.
    Remeljuk Mate most mar jol lesz!
    Hidegfront: Tami is alvos olyankor. Vagy elotte nyugosebb? es csak utana alvos? Majd most meglatom.
    Ebi: Akkor mar nem is vagytok lemaradva. Szepen bele lendult Marko a gyarapodasba!
    Kozmis: nem irigyellek Apa keztorese miatt, nehez lehet tok egyedul csinalni mindent.
    Ancsa: kezben Tami is szeret hason lenni, csak lerakva utal!
    Babauszas: jo is, hogy irtatok, en is kerek majd igazolast a dokinal a 3 hos oltaskor. Ami nekunk egy hettel a 3 hos fordulo utan lesz.

     

    Ma voltunk ruha uzletben vasarolni, Tami odafele elaludt az autoban, de mig nezelodtem felebredt. A proba fulkeben erdeklodessel nezegtte hogy egyik darabot a masik utan probalgattam es egy hangja sem volt. Lehet, h rakapott a vasarlas izere? Igazi csaj!

     

    xxx, Chrissy & Tami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. szeptember 2. 18:4913041.

    Én is, sztem jó dolog, mondjuk énis vízb*** vagyok:-)

     

    Csak úgy tudom kell a  dokitól papír, persze elfelejtettem kérni, na majd a 4 hós oltáson.

    előzmény:
    -Tiffin- (13040)
    2009-09-02  18:05
  62. 2009. szeptember 2. 18:0513040.

    Kerdes: van kozuletek, aki gondolkodik a babauszason?

     

    En igen...Mira imad furdeni, es tudom, hogy szakmebrek szerint egy kis pancsolastol nem lesz Egerszegi belole, nem is azert, hanem inkabb a moka kedveert vinnem. Itt van egy sportcentrum tolunk 10 percre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. szeptember 2. 18:0413039.

    Sziasztok, lanyok!

     

    Itt van az osz, itt az USA keleti partjan a kedvenc evszakom...szep tavak, erdok vannak erre, sok helyen babakocsival is lehet kirandulni...apropo, Piros, az en babam is ilyen tipusu, nem szereti a hordozokat...a kocsit, ulest sem. De most, hogy tobbet lat, nezi a fakat szepen, lehet vele menni. A kozelben van egy park, ide szoktunk jarni, lasd kepek.

     

    Jatek: Miran ugy nevetek, ha fogja a csorgojet, mert ugyanakkor az oklet is szeretne szopni, igy hamar elveszti a turelmet, vagy az egyiket, vagy a masikat fel kell adnia. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. szeptember 2. 16:5213038.

    Húúú úgy látom tévedtem

     

    http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/190?SSID=ldqpl mxvo

     

    ezekszerint mégsem jár. mekkora köcs...ség ez!!!

    előzmény:
    ebi85 (13037)
    2009-09-02  16:45
  65. 2009. szeptember 2. 16:4513037.
    Ambercat: én úgy tudom, hogy mostantól jár a bérlet! egy ismerősömnek (pár éve) volt bérlete a pici születése után szinte azonnal!
    előzmény:
    Ambercat (13033)
    2009-09-02  15:53
  66. 2009. szeptember 2. 16:2213036.

    Megjöttünk a babamasszázsról. Ma a hasat masszíroztuk,így ki kellett bontani a pelust.Na erre a lányom jól kihasználta az alkalmat és psilt egy jó nagyot.De hiába volt alatta a pelus,természetesen az alatta lévő takarót is lepisilte.És nem tudom,hogy,de még a ruhája is pisis lett,pedig jól felhajtottam.

     

    A mellettünk lévő szivacson egy Rékával egyidős kisfiú volt.Végig méregették egymást és mosolyogtak egymásra.Mondtam is a lányomnak,úgy látszik nem lehet elég korán kezdeni a pasizást

     

    Beszéd: nálunk is aktívan gagyarászik a baba.Az O betű a leggyakoribb,azt gyakorolni is szoktuk vele. Mondjuk neki,hogy O, erre ő elkezd őrülten csücsőríteni és vigyorogni hozzá.

    Ha meg nem velünk beszélget,akkor kinéz magának vmit és annak dumál. Most a popsitörlő dobozára állt rá nagyon,szerintem a szín tetszhet neki

     

    A ma három hónaposoknak gratulálok

     

    Mára új kaját készítettem,most sül a sütőben.Pulykamell mediterrán módra.Remélem nem égek be Apa előtt

     

     

    előzmény:
    ancsa8103 (13035)
    2009-09-02  16:04
  67. 2009. szeptember 2. 16:0413035.

    ludmo:még kiegészíteném a táblázatot:Szekszárdon szültem,41.héten és természetes úton....köszönöm!

     

    csatolok egy képet,tegnap kapta le Apa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. szeptember 2. 15:5513034.

    Sziasztok!

    Elmúlt két nap kimaradt,mert Kedvesem itthon volt,így rengeteget sétáltunk,na meg csináltunk egy jó
    nagy takarítást is.
    Most visszaolvasok..rengeteget írtatok!!!!

    Kende hétfőn volt 11hetes...röpül az idő...
    Orrdugulás:köszi a tippeket...próbálkozunk
    Piros:Bakó volt nálam is a másik doki,aki nézegette a tágulást.Akkor valószínű nem találkoztunk,nem is
    tűntél ismerősnek a kép alapján,bár az 1hónap alatt annyi emberrel találkoztam ott,hogy a felére
    sem emlékszem..Nekünk szerencsére jól működik bimbóvédővel,ez az Avent-os "pillangó alakú"van
    forgás:Kende rendszeresen hátról az oldalára fordul,sajna hason utál feküdni,így hasról átfordulás
    max 3szor volt.Úgy vagyok vele,hogy nem hajt ám a tatár..Érdekes viszon,hogy ha kézben tartom úgy,
    hogy egyik karommal a hóna alatt nyúlok át,másikkal meg alányúlok és a pocakjánál tartom,akkor meg nagyon jól
    elvan,nézelődik mindenfelé..
    Verko74:én utána lemosom csapvízzel..a sterilizáló mégiscsak vegyszer vagy mifene..
    2.baba:mi nem akarunk köztük túl nagy korkülönbséget,csak kb.2-3évet.A GYED-es ügyön még nem izgulok,mert még lesz addig
    választás,aztán hátha változnak számunkra előnyösen a dolgok.
    ringató:Ez a pihenőszék ez mozog?Nekünk olyan van,hogy egy lap,amire rá lehet rakni a hordozót,bekapcsolod
    és előre-hátra mozogva ringatja.Mondjuk mi csak  nagy nyűglődésekkor vetjük be,pl.mikor este már olyan
    álmos,hogy azéert nem tud elaludni.
    Evés:Kende 6-7szer szopik még,de nem bánom..éjszakai teáztatást el nem tudnám képzelni...
    Hang:nagyon sokat gagyog kicsi fiam,ma már szabályos nevetést produkált..lehetséges ez???,meg kis sikongatásokat csinál,miközben
    vigyorog
    Időtöltés:mondókák,dalok,színes játékot mutogatok neki,vagy kemény borítású színes könyvet olvasok neki
    kedvence a csip-csip csóka..ezen mindig vigyorog

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. szeptember 2. 15:5313033.

    A pesti kismamabérlet csak gyes alatt jár, gyed alatt nem, mert az a hozzáállás, h azalatt üljél otthon...én így tudom, vagy nem jól? mert nekem sem mindegy, most 9400ft:-(

     

    Valaki kérdezte: egy nyanya a doktornőnk, meg az a védőnő vagy ki aki ilyenkor segtí neki az is-a mi védőnőnk kilépett:-(

    Nekünk a csípős doki egy fiatal csóka volt,  nagyon kedves és a babával is édi + sokat tornáztatta mindenfele. Most megyünk majd a 4 hósra, remélem most is ő lesz :-)

     

    előzmény:
    ebi85 (13018)
    2009-09-02  10:20
  70. 2009. szeptember 2. 15:1613032.

    Sziasztok!

     

    Egyszer már elkezdtem írni azt a hsz-t, de áramszünet lett...

    Lucám most van elalvó-félben, idáig összesen max 20 percet aludt ma...

     

    Kozmis: Sajna a férjed kéztörése miatt, remélem jobban lesz hamarosan! Nem semmi lehet 2 fürdetés egymás után!

     

    oltás: Luca pénteken tölti be a 3 hót, és az azt követő kedden megyünk oltásra. Az előzőt lazán vette, síráson kívül semmi nem volt, talán egy kicsit többet aludt a szokásosnál. Olvasom, hogy most a 3 hós után van, aki belázasodott. Ezek szerint ez után az oltás után ez gyakrabban előfordul? Mi az oltás után 3 nappal elutaznánk a hétvégére, ha netalántán be is lázasodna, remélem 3 nap alatt túlteszi magát rajta! 

     

    Salsi: Tökjó a Te forgód is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 2. 14:4313031.

    Sziasztok!

     

    Először is csatlakozom hozzád, ebi: Alíz is ma 3 hónapos!

     

    Délelőtt a nővéreméknél voltunk, ő körmös és megcsinálta a kezeimet, olyan szépek most! Alíz nagyon rendes volt, elvittem a mózest és abban vígan szunyált, míg az anyja szépítkezett.

    Hazafelé pedig csoda történt: ELALUDT A HORDOZÓBAN!!!!!!!!!!!!!!  Jó lenne, ha holnap is megajándékozna ezzel, mert ugyebár pestre készülünk...

     

    Huhh, el is felejtettem, mihez akartam hozzászólni...... Jaaaaaaa, igen: 

     

    zany: ismerős ez az "egyedül csinálok mindent este" is dolog, nálunk Apa 1 hete eltörte a jobb kezét, így tkp itthon semmit nem tud segíteni a gyerekek körül....sőőőt, még őt is meg kell fürdetnem!!!

     

    A nyűglődés nálunk is este szokott lenni, 5 után már nem szokott aludni, hazajön az apja, próbálunk vacsizni, ami nekem nem mindig sikerül, mert ilyenkor többnyire kézben van a kisasszony, és természetesen az én kezemben. De a fél 8-as fürdés után kaja és szó nélkül bealszik.

    Most megyek, talán sikerül kivasalnom, mire Alíz felkel és az oviba is mennünk kell hamarosan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 2. 14:3013030.
    cseppkő, salsi:tök jók a forgók! nekünk is van egy plusz kör forgójátékunk, lehet nekem is csinálni kéne egyet.
    előzmény:
    Salsi (13025)
    2009-09-02  13:43
  73. 2009. szeptember 2. 14:1513029.

    Megjöttünk mi is a 3 hós oltásról!

    Márkó sokkal jobban viselte mint múltkor... nagyot sírt, de aztán idővel megnyugodott a kezemben (előbb mint múltkor)és el is aludt. Főztem neki kamilla teát, most először, azt itattam vele miközben már nem sírt annyira.

    63cm és 5900gramm. Egy hó alatt 1kg-ot hízott

     

    És ma megtörtént az első igazi nevetés! Pont oltás előtt... apa játszott vele amíg a dokinéni írogatott.. annyira édesen nevet

     

    Salsi: hihetetlen telepátia van köztünk! Én is ilyen forgót csinálok! Csak én krokodil, elefánt, csíkos hal és cápával. Majd még szeretnék bele később rózsaszín vizilovat

    cseppkő: köszi az UH-s infót

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 2. 13:5013028.

    sziasztok!

     

    látom már csomó 3 hós oltás megvolt. karolina majd csak pénteken lesz 3 hós, utána kapjuk az oltást. nekünk mázlink van, hozzánk kijár a doki (mondjuk tezsem hozzá, uye annó dokitcseréltünk, így pesten van hivatalosan a dokink, de vagy 15 éve ismerjük egymást, mostmeg egy városban lakunk, így vagy melóba menet, vagy jövet útbaejt minket, és annyi)

     

    hajhullás: hát csak félve írom le, nekem nincs. elsővel se volt. amúgy ősszel több hajszál hullik ki, így most az is rájátszik majd picit. senki se íjedjen meg. nekem annyivan, hogy terhesen egy szál se hullott ki, most meg visszatértünk a normálhoz. pár szál, és kész. mondjuk nekem dróthajam van, szóval egy két szál is tud mennyiségnek tűnni, mert vastag, nagyon. 

     

    amúgy csajok. még mindig rendszeresen elcsodálkoznak az emberek, hogy a babakocsiban egy másik baba van. pont bma kérdezte anyám egyik szomszédja, hogy jééé. és pocakom mikor volt?? vicces

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. szeptember 2. 13:4813027.

    ja és ezek a mbil forgóknagyn szépek...én bele sem kezdek...nem szeretném, ha azt nézegetné, mit én összebénázok...jó nktek, hogy ilyen ügyesek vagytok!

     

    és Ludmo: Ádám jógapóza tündéri volt...nagyon tetszik!

    előzmény:
    Salsi (13025)
    2009-09-02  13:43
  76. 2009. szeptember 2. 13:4513026.

    Sziasztk!

     

    Cseppkő! érdekesek ezk az ortpéd orvosok ilyen furán ridegek! itt is egy ilyen vizsgálta Hannát..jó vol a leírás...

     

    pár napig sztem nem írok, met kzd lemrülni az elem a billentyűzt érzékljében é amí Apa nem vesz bele (vmispeckót) ílyen betűkihgyások vannak...így meg car írni...vagy agyon csigába kellene gépelnem

     

    viszont nyum megkérdezte nővérét gyerekdokit Viganol témában...ő Aszódn gyerekdoki és egy cseppet monott szájba naponta...nem értem én ezeket az erdélyi dokikat...de a mi doktornénink itt fváron nagyon édi, úgyhogy maadunk az ő utasításainál.

     

    ma voltunk 2hós oltáson..eőtte még igyogás doki nénire, aztán picit sírt, magamhoz llem és már abba is mardt...

     

    Rotát is nagyon lassan nyomta be kis injekcióval aszájába, várta míg lenyeli szpen, koszmót cak simogata...szóval én nayn megszerettem a dokinénit

    előzmény:
    cseppkő001 (13020)
    2009-09-02  10:33
  77. 2009. szeptember 2. 13:4313025.

    Sziasztok,

    megjöttünk a 3hós oltásról. Szegénykém épp bealudt, mire sorra kerültünk, így fel kellett ébreszteni, úgyhogy akkor volt sírás, meg egy kicsi amikor megszúrták, de amikor öltöztettem akkor már gagyarászott és vigyorgott. Imádja, ha öltöztetés közben a "búj-búj zöldágat" éneklem neki:-)

    63,5cm és 6150g

    Csak 130got hízott három hét alatt, meg 1,5cm-t nőtt, úgyhogy a doki leszúrt, h nem adog eleget enni a gyereknek. Pedig én adnék, de nem kell neki! Modnjuk aszonta szerinte rendben van, lehet nem ízlik Neki a tápszer, így felírta a Milumil1-et,  mert az édeskés. Kíváncsi leszek rá.

    Most amúgy alszik! Remélem nem fog belázasodni.

     

    ludmo: jöhetsz hozzám is vasalni, én utálok. Szerencsére anyós gyakran jön megnézni az unokáját és akkor előszeretettel vasal:-)

     

    beszéd: az aguuu agööö grüüügrüüü követik egymást és közben vigyorog hozzá. pelenkázás közben nagyon jókat lehet Vele beszélgetni. Valahogy imádja, főleg ha már kicsomagoltam.:-)

     

    álometetés: üvegből etetem, előtte meg lefejem amennyi van + tápszer. 80 és 130 között mennyiségeket szokott ilyenkor megenni. Tök édi, lóg keze-lába, de közben meg szépen eszik! És amikor végzett, felveszem a vállamra, befúrja magát a nyakamhoz és édesen piheg. Órákig el tudnék így álldogálni!

     

    cseppkő, tök jó az a forgó! megmutatom én mit csináltam.

     

    ebi, boldog hónapfordulót Márkónak

     

    na megyek, mert ébredezik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. szeptember 2. 12:2113024.
    Ádám szerencsére nem lázasodott be a tegnapi oltás után, viszont ma egész nap alszik. Szerintem 7 óta még összesen nem volt ébren 1 órát és akkor is evett. Nem tudom, hogy ez most a hidegfront vagy az oltás hatása, mindenesetre én is készülök a rossz időre és egész nap mosok, hogy ma még megszáradjanak a cuccok az udvaron. Rossz időben úgyis imádok vasalni :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. szeptember 2. 11:4613023.
    Elefanni:Én kifejezettem várni szoktam a hidegfrontot mert Máté akkor alszik!....
    előzmény:
    Elefanni (13021)
    2009-09-02  11:18
  80. 2009. szeptember 2. 11:4413022.

    Sziasztok!

     

    Már írtam egyszer de elszállt...Pedig megfogadtam másolok, de mindig elfelejtem.

    Szóval Mátém belázasodott estére az oltástól, vagyis hőemelkedése lett 37,5Szegénykémnek jó forró volt a feje, meg a kis szeme csillogott, csak homeós bogyót adtam neki, visszább ment, aztán reggelre megint kicsit feljebb, most aludt egy nagyot lement.Remélem már nem megy nagyon fel neki.

    Viszont egyre inkább állunk rá a 4 órára ma reggel is úgy ettünk.

    Éjszaka 2 kor kelt kaja gyors vissza alcsi, 5 kor nyögés, de nem vettem ki, így visszaaludt fél 7 ig!Ezzel már kiegyezek.

     Chrissy:Nekünk is volt már hasonlóan rossz éjszakánk egy-egy, de csak alkalmi, nem tudom mitől, remélhetőleg nálatok is az lesz. Másnap viszont az után kifejezetten jót aludt!!

    beszéd:Máté is sokat dumál a kedvence az aguuu, és cumival a szájában a gaja-gaja-gaja, olyan édi, és néha sikongat is!!

     

    Na mennem kell mert olyan kis dart veder hangokat ad ki, hogy nem reked be?....

     

    Timi+Máté

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. szeptember 2. 11:1813021.

    Sziasztok!

     

    Ma hallottam,hogy állítólag pénteken jön a hidegfront. Addig megpróbálom magam lelkiekben felkészíteni,hogy Réka kcsit zizibb lehet

     

    Képzeljétek! Ma délelőtt neki álltam tornázni egy Béres Alexandrát,lánykám ezidő alatt szolidarításból az ágyában tornázott. Közben láttam,hogy elaludt. Ahogy összekapartam magam a szőnyegről a torna után,iszonyatos bűz csapta meg az orromat. Hát kicsi Rékám bekakilt,viszonyt úgy alszik,hogy még a szája is nyitva van.Nincs szívem felkelteni.Gyorsan kinyitottam az összes ablakot,még mielőtt megfulladok

    Hamarosan viszont fel kell majd keltenem,mert megyünk babamasszázsra.

     

    Ez a hajhullás engem teljesen kikészít.Tegnap hajat mostam és egy nagy pamacsot szedtem ki a szűrőből.Nem tudom meddig fog tartani,csak azt nem értem miért pont most kezdett el hullani a hajam?Kb. 1 hete jön ki ez a brutális mennyiség és már majdnem 3 hónapja szültem.Mi történik ilyenkor a hormonokkal?!

     

    Most ennyi voltam,bekukkantok Réka babához,hátha megejthető egy peluscsere.

    előzmény:
    cseppkő001 (13020)
    2009-09-02  10:33
  82. 2009. szeptember 2. 10:3313020.

    Ebi: Köszi hogy mondod ezeket a tudnivalókat a bérletről! Utána fogok járni!

     

    csípőszűrés: Én is egyedül vittem, egy max.10.perces dolog. Bár mi egy elég undok idősebb doktort fogtunk ki - mintha nem is egy aranyos kisbaba, hanem egy kortársa lett volna előtte... Fel kellett fektetni a vizsgálóágyra, kibontani alulról teljesen. A doki kinyújtotta a lábait, megnézte minden rendben van-e velük, aztán szétterpesztette a lábakat, körözgetett velül. Kb. ennyi az egész. Textilpelust vigyél magaddal, mert arra kell fektetni. Aztán mi egy másik helyen voltunk UH-n egy külön időpontban. Az is kb. ennyi időt vett igénybe, és hasonlóképp zajlott, csak ott oldalára kellett fektetni a babát, és a csípőjét uh-zta a doki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. szeptember 2. 10:3013019.
    Chrissy:Nekem is ezt produkálta Zsigi múlt héten csütötök óta. Tegnap éjszaka márjobb volt (20, 1, 5.30, 9) A mai pedig egyensen zseniális (20, 3.10, 8.15). Zsigi múlthéten egyik napról a másikra hrtelen megnyúlott, én ennek tulajdonítottam ezt az evés sűrítést. Persze ettől még nagyon car volt ennyiszer kelni. Szerintem nálatok is hamar rendeződik. Kitartás
    előzmény:
    Chrissy8000 (13017)
    2009-09-02  10:08
  84. 2009. szeptember 2. 10:2013018.

    Sziasztok!

     

    Márkó ma 3 hónapos

     

    kozmi: szegény Alíz reméljük a köv oltás jobbansikerül majd !

    kismamabérlet: Pesten is van! Az államkincstárnál kell kérni egy nyomtatványt hozzá, azt kitölteni és leadni az ákincstárnak, majd ők küldenek egy papírt, hogy van egy gyereked, aki ekkor született és akkor tölti be a 3. évet, és ezt a papírt kell leadni a bkv-nél. A gyerkőc 3. életévéig kapod a kedvezményt, ami a nyugdíjas-tanuló bérlet ára lesz. Vagyis te is azt a bérletet fogod megvenni.

    álometetés: az én fiam nem eszik álmában

    zany: nálunk 4órás evésekkel: 30perc kaja, 30p egyedüli játék, pelusozás, anyával vagy apával játék, beszélgetés, éneklés, aztán nyafizik hogy aludna, vagy ha nem akkor kézben van, vagy sétálunk babakocsival... kaja előtt 30p ölelgetés anyánál. Nekem ez nagyon kényelmes így

    Tiffin: este 6tól Márkó is kézben van, ilyenkor jön haza apa, sztem azért alakult ez így ki

    agyhártya oltás: mi beadatjuk, és amúgy 2ezer valamennyi, de inkább 2ezerhez van közelebb az ára.

    beszélgetés: Márkó is szeret, de sikoltozni csak akkor ha apának vagy nekem akar valamit nagyon elmondani és elragadja a hév meg kell zabálni ilyenkor!

    csípőszűrés: pontosan hogy zajlik? mit kell csinni? úgy tűnik egyedül kell vinnem azért kérdezem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. szeptember 2. 10:0813017.

    Sziasztok lanyok,

     

    Micsoda ejszaka! Tami ebredt 12:30-kor, evett 20 percet, visszaaludt. Majd ebredt 3:30-kor, evett 20 percet, visszaaludt. Ugyanez 5:30-kor es bar felebresztett 8:45-kor, csak 9.30-kor ettunk es meg akkor sem uvoltott, tok jol elvolt.

    Ejjel viszont ugy uvoltott mindig, mint aki beszorult, es annyira turelmetlenul enni akart.

    Valaki nyugtasson meg, hogy ez atmeneti es hamarosan vege lesz... Az elozo 4 ilyen napon legalabb csak 2-kor kelt most meg 1 elott! Tehat ugy tunik egyre rosszabb!

     

    Az agyhartya gyulladas elleni oltast mi is beadatjuk, javasolta a doktorneni.

     

    Na megyek, megprobalok reggelizni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. szeptember 2. 09:1813016.

    Jó reggelt!

     

    Képzeljétek, bogyókám egy több mint egy hetes éjszaka-átalvós szezon után ma éjjel fél 4 körül felkelt, evett, és fent volt 1 órán át! Nem sírt, csak ha vissza próbáltam tenni az ágyba. Pedig igyekeztem mindent olyan csendben csinálni, hogy zavartalan legyen az egész, de nem jött össze. Csak üldögélt az ölemben, aztán lassan újra elaludt.

    Lehet, hogy hülyeség, de azon gondolkodtam, amiatt is lehet ez az újbóli felkelés, hogy tegnap délután voltunk idáig a leghosszabb ideig külön egymástól. Ez mondjuk 2 óra volt (nőgyógyinál voltam, Apa vigyázott rá). Mondanom sem kell, nagyon jól megvoltak Apával, de azért láttam rajta, hogy örült nekem.

     

    Pöttöm: Luca is nagyon cserfes, állandóan dumál, sőt mostanában szeret kiabálni is. Nem sír, vagy hisztizik, hanem simán kiabál, élvezi, hogy hangokat tud kiadni! 

     

    babasírás és alvás: Nálunk a férjem minden pisszenésre fent van. Ez a hétvégeken tud kicsit nehéz lenni, amikor ő végre kialudná magát, a bébi viszont nem tesz különbséget hétvége és hétköznap között, és ugyanúgy kel 6-kor vagy 7-kor. Hát igen, nehéz egy majd' 3 hósnak megmagyarázni, hogy csendesebben gőgicséljen.

     

    mobil forgó: Köszi a bókokat. Ajánlom mindenkinek, időbe telt, míg megcsináltam, nem a bonyoltultsága miatt, hanem így tudtam időt szakítani rá a babó miatt. Viszont tökjól kikapcsolt. 

     

    hajhullás: Az enyém most kezdett el hullani, olyan rossz. Én alapjáraton nagyon dús hajúnak számítok, úgyhogy még hajhullással is maradni fog, csak azért sajnálom. Ez utána visszatér az eredeti minőséghez? Amúgy 2 hét múlva tervezek fodrászhoz menni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 2. 03:5513015.

    játék: hát nekem ahogy olvasom esznéletlen mázlim van karolinababával. ő ébren ilyen figyelőüzemmódban van. időnként máshova kell tenni kb, és annyi. illetve ha ez nem elég, akkor ölben ülve (trtja a hátát tök egyenesen, , le se lehet nyomni) elnézelődik. szóval velem vagy jön mindenfle, vagy forgó, vagy elnézi ahogy ugrabugrál a bátyja. ez amúgy könnyebbség, mert simán elvan úgy, hogy a nagyobbam pörög, futkárotik, ő meg nézegeti. időnként a fiam odamegy hozzá, megsimizi a karját, vagy a kobakját, aztán szaladgál, dumál tovább.

    mivel a nagyobbnak is éneklek, mondókázok, ezért így ott a pici is. ebből a szempontból karolina már szerencsésebb, mert első gyerekkel mégcsak tanulgattam a mondókákat, mostanra meg már bemagoltam nagy nehezen párat. dumálni meg folyamatosan dumálok neki. meg mondjuk a fiam szóvaltart, be se áll a szája. 

    hja, és van még vkinek cserfes 3 hósa? nekem olyan hangokat ad, hogy egész beszédes. pl este, amikor apja fürdeti, ilyen hosszan gagyarászik, biztos meséli a napját. de tök sokféle hanggal meg hangsúllyal

    előzmény:
    gnokki (13014)
    2009-09-01  23:25
  88. 2009. szeptember 1. 23:2513014.

    Sziasztok!

     

    Ambercat: én már nem is mondok semmit sem a dokitokról Amúgy mennyi idős? Amiket leírtál csak arra tudok gondolni, hogy egy banya.

    Bogikám 2 1/2 évesen kezdett el beszélni, de akkor egyik napról a másikra, úgy hogy ez sincs kőbe vésve mint ahogy a többi dolog sem.

     

    Piros: én is császáros voltam és a Boginál elég sokáig fájt a szex de most a Viki után kb. az első 2 volt kellemetlen.

     

    H.Timi: Vikinek is hullik a kaja, mindig tele van a pelusa kis hajszálakkal. Amúgy nem nagyon látom, hogy honnan jön mert egyenletesen kevés a haja.

    Ha jól emlékszem Boginak 1 hét alatt kihullott a babahaja és kb. 3-4 hónap alatt elkezdett nőni az új.

    Anyum úgy emlékszik, hogy születésem után elvesztettem a hajam és majd 1 évig kopi voltam. Úgy hogy itt is igaz, hogy nincs 2 egyforma baba.

     

    Napközben én is kínlódok a Vikivel, vajon mível tudom őt lekötni. A pihenőszékében elvan kb. fél órát de utána üvölt, hogy vegyem végre ki. 9 dalt játszik és azt általában 2 x végighallgatja. A játszószőnyeg is csak ideig-óráig felel meg a nagyságának. Játszani sajnos keveset tudok vele mert Bogi folyamatosan leköt. Talán ha végre beszokik az oviba bár nagyon-nagyon nehéz. Végül elmegyek inkább kocsival valahova mert akkor tök jól elvan. Vagy elmegyek vásárolni, vagy elviszem a Bogit fagyizni, mindig kitalálok valamit. Szerencsére a hordozót is és a kengurut is nagyon komálja.

     

    Most a férjem van a Vikivel mert ugye Bogit próbálom beszoktatni. Ebéd után jöttünk haza, kb. 1 óra lehetett. Férjem kiakadt, hogy nincs ideje megborotválkozni, nem tudott beágyazni, nem volt ideje teát csinálni magának.... Na, most legalább megtudja, hogy nem olyan magárol érthető, hogy van tiszta, kivasalt ruhája, vagy kajája vagy akár teája. Már szólt, hogy inkább ő viszi a Bogit az oviba :-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. szeptember 1. 21:5713013.

    Sziasztok!

     

    Tegnap éjjel Balázst a kaja után a hátára fektetve tettem vissza a kiságyba, hason szokott aludni. Másfél óra múlva szólt, azt hittem, megint kajálni akar. De próba, szerencse, hasra fordítottam, majd még aludt vagy 3 órát.

     

    Ma éjjel meg 9től 5ig aludt, majd szopi, és aludt  8ig. Pedig a 9es fektetés korainak tűnt, strapás éjszakára számítottam.

     

    Ma elraktam őszibarack pempőt, köszi a tippeket! Amíg a pempőt a jégkocka zacsiba gyömöszöltem, Balázs aktívan figyelt, még cuppogott is, mintha tudná, h mit is csinálok .

     

    Nem gondoltam volna, h ennyire érzik a bébik, ha nyugtalan  a mama... Tegnap meg ma délelőtt is nyűgösebb voltam, a gyerek is. Amint megszűnt a nyűgösséget kiváltó ok, Balázs is mosolygós és jókedvű lett. 

     

    gyorsan, amik eszembe jutnak, mert már aludnom kellene...

     

    babák: édesek...

     

    mei tai: Balázst úgy raktam bele, hogy a felső pántokat a hóna alatt vezettem át. A fejét persze még tartani kellett, de így kilátott, és a karjai is szabadon mozogtak. Piros, hátha Lócinak is bejön ez. 

     

    hordozó és hason alvás: Balázs is hason alszik, bár csak éjszaka, nappal háton, de az autós hordozójában nagyon jól elvan, kocsiban is, meg azon kívül is.

     

    kuki és D-vitamin: azt gondolom a sok tanács alapján, hogy szegény kölykök sok mindent kibírnak

     

    babasírás és alvás: az én drága férjem vígan alszik, ha Balázs sír. De sztem az történik, h felébred, megállapítja, h kezelem az ügyet és visszaalszik. Az első orrdugulásos éjszaka nagyon megijedtem, át is mentem Balázzsal a hálónkba. Apa fel is ébredt, mondta, jó, amit csináltam. Erre én is nyugodtabban visszamentem a gyerekkel a szobájába, még ücsörögtem vele a fotelunkban, nyugtatgattam. Erre a gyerek elkezdett gagyarászni. Apa átjött, hogy mi ez a vidámság. És nem is emlékezett rá, hogy az előbb ott voltunk, és sírt a gyerek. Pedig beszélt is hozzám. A gyereknél is többszörláttuk már, hogy felébred, jól kinyitja a szemét, körülnéz, majd alszik tovább. Gondolom, mindent rendben talált...

     

    éjszakai alvás: az előbbiből is kiderült, hogy Balázs külön alszik, mióta megszületett. Az első pár napban ott aludtam vele én is, de aztán rájöttem, hogy hallom a hangját, ha éhes, vagy valami gondja van.

     

    Most nem jut eszembe más, pedig akartam még írni, és már hulla vagyok, sorry. Persze így is hosszú lettem.

     

    Jó éjszakát!

     

    piro

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. szeptember 1. 21:3713012.

    Tyuha, minden babanak olyan fotogen arca van, hogy alig lehet veluk betelni, gyonyoruek a picik!

     

    Cseppko, szuper a mobil, ugyes vagy!

     

    Ambercat: az en babam is sikongat mar, foleg a CD-nek, Halasz Jutkat kivulrol fujom mar...amugy ne aggodj, majd elindulnak a babak, a te Adamod is ledobja magarol a sulyt, kis hurka meg egyenesen normalis. :)

     

    Koszmonk nincs. En hetente csak ketszer mosom meg a hajat, biofurdetot hasznalunk, azt nyomok a kadba is meg a fejere egy picit hajmosashoz.

     

    Napirendunk:

     

    Reggel 7-8 kozt keles.

    8-10: szopi, jatek a szonyegen, ez nagyon behozta az arat, imadja, es mint irtam, tobb hurok is van, tehat varialom neki, hogy mindig mast lasson es erjen el

    10-11 alvas, jatek, kis enekles, beszelgetes velem vagy nagyival

    12-1 eves, jatek

    2-3 alvas, jatek

    4-6 seta (szopi utan)

    6-8 nyugos ilyenkor, sokat cipelem, eneklunk, etetem

    fel 9 korul alszik el, ejjel meg kell 2-3x enni, de nem kell cipelni, mert siman visszaalszik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. szeptember 1. 21:1013011.

    Oltás: Mi is beadatjuk majd az agyhártyagyulladás ellenit is, csak kicsit később.  Elvileg 6 hetes kortól bármikor beadható. Most így is kap eleget. A 4 hónapos megint dupla szuri lesz, de utána 5 hónaposan már jöhet.

    Babahajhullás: Nálunk is van, de nem vészes. Viszont hátul ahol a legtöbbet forgolódik, ott kikopott egy kicsit.

    Babakötvény: Nekünk jött egy levél, sima A4-es teleírva, de semmi kötvénykinézete nem volt. Mondjuk nem is nagyon törődtünk vele, mert mi a CIB-nél nyitottunk babaszámlát, és így ők bizniszelnek az államkincstárral, hogy átrakassák a számlára a pénzt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. szeptember 1. 19:4113010.
    Sziasztok,

    Salsi: Nem a mostani ellatasokrol volt szo, hanem a jovo aprilis utaniakrol. Ugyanis ha addig szuletik a masodik baba, akkor ez meg mind ervenyes, utana sajnos az van amit irtam. En sem neztem utana, de hallottam mikor szo volt a tervezetrol, es elhiszem a vedononek ha azt mondja sajni elfogadtak.
    cseppko: Ugyes az sk keszitesu forgo, nagyon szep!
    Zany: Nem ehes a babod, hanem faradt. Nekunk is Tami most, hogy negy orasban nyomul, neha elalszik kajcsi kozben, akkor felreteszem a parnajan ott szundit mondjuk fel orat. Aztan ebred, jatszik, tok jol elvan es egyszer csak megint nyugos lesz es alszik megint fel orat aztan mar vagy kajcsi ido van, vagy meg jatszik egyet, vagy egyszeruen csak nezeget, ha a kocsiban van. Szoval en is nehezen jottem ra miert sir olyan veszesen, de ha berakom a hordozoba, picit kell csak ringatni es elalszik mint a tej, szoval igy rajottem, hogy most maskeppen alszik.
    Tegnap este az en parom is dolgozott megint, igy ismet egyedul voltunk. En meg este a 7 oras etetes utan levittem setalni, mert ugy tok jol elvan, aztan eppen visszaertunk 8-ra gyors furcsi eves es alvas. Eves kozben, es mig o elaludt en forumoztam.
    En nagyon sokat maszkalok vele napkozben is. O vegul is alszik a kocsiban, amikor akar, ha megsem akkor tok jol elnezelodik, nekem mindig sokkal konnyebb vele ha elmegyunk valahova, mert itthon fogdosni, ringatgatni nem akarom. Ugy ertem tok jo mikor hozzam bujik, de az ritka, mert ha nyugos akkor az sem segit ha fogom...
    Es mindezzel egyutt, nekem sokkal nyugodtabbnak, kiegyensulyozottabbnak tunik miota negy orasban van.. Biztos az idojaras miatt is..
    Elefanni: Tegnap en is turogombocot csinaltam. Isteni volt.
    Na megyunk furcsizni.

    xxx, Chrissy & Tami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. szeptember 1. 19:2513009.

    Nagyon édi, hát ez a hajszín ez tündéri:-)

    Nekünk is hullik a haja, állítólag az első haj így lecserélődik, passz.

    Nekünk a  doki most a 3 hósnál meg sem említette az agyhártyás oltást, fasza:-(

    előzmény:
    haizer_timea (13008)
    2009-09-01  19:06
  94. 2009. szeptember 1. 19:0613008.

    Na folytatom, csak ezer éve keztem el írni azt hittem nem megy el...

    Szóval,kaptunk homeós bogyókat is amik az oltás mellékhatásait kivédik, csak sajna elfelejtette a doki mondani, hogy oltás elött kellett volna kezdeni,meg oltás után is kell még pár napig, na majd egy hónap múlva.

    Rotánál, befogott orr?Ez nekem fura, Máténak szépen lassan kis adagokban adogatta be a dokinéni, és simán lement így!

    Mondjuk nagyon jó a dokink szerencsére, örülök, hogy terhesség végén jól utánajártam. Direkt homeós dokit kerestem és nagyon kedves is.

    Ja jut eszembe ti ezt az agyhártyagyulladás ellenit beadatjátok??

    3 hós oltásnál adják, 3 ezer forintos nem kötelező, de automatikusan adott rá a doki receptet.Meg is lepődtem, mert nem tudtam még ilyen nem kötelező oltás is van.

    Persze rögtön eszembe jutott, hogy hallottam a tv-ben, hogy autista lett állítolag ettől az oltástól a gyerek, ezt meg is kérdeztem, de azt mondta a doktornő, hogy ez hülyeség, nem attól lett olyan, és ő 20 éve olt rá nem volt vele eddig gond viszont beteg gyereket már látott!

    Szegény gyerkőcök jó sok oltást kapnak így!

    Zany:Szerintem érdemes beszerezned azt a pihenőszéket, mond meg apának neked ez jár, a buliért cserében!!!

    Én szopik közt(most általában 3,5 óra),vagy játszószőnyegre teszem, vagy a pihenőszékben, de mostanában a széket jobban szereti, mert abból jól lát mindent! Ráadásul oda tudod tenni magad mellé, én ha kajálok, akkor is kiviszem a konyhába benne és közben dumálok neki és érdeklődve nézi mit teszek veszek, vasalni is így szoktam!

    Vannak rajta játékok azzal is lehet cselezni ha már unja magát.

    Elefanni: Szép súlyotok lett!

    Ludmo:Tetszett a jógás kép, aranyos Ádám rajta!Ja meg akartam írni, hogy valóban nem jó dokim volt ezért fáztam rá a szülésre!

    Chrissy:Mi pont fordítva vagyunk a mózest használjuk főleg a babakocsin a hordozót alig rakjuk rá, viszont nekünk még épp jó a mózes szerintem télre kinőjük, úgyhogy ezt nézd meg te is, mert lehet télre már nektek is kicsi lesz!Rakok képet most mekkora.

    BabaHajhullás: Nálatok a bébiknek nem hullik a haja?Máténak körbe tökre kikopott, elég vicces mert felül hosszú felálló, oldalt most nincs a tarkójánál meg vízszintesen egy sávban szintén van!Nem tudom mikor nő ez vissza nincs tapasztalat?

     

    Babakötvény:Nekünk még nem jött meg az a kötvény amit az állam ad, ti megkaptátok már??

     Képek:

    1.Ügyi hasalós kitolás

    2.Mózesben

    3. budha utazik

     

    Timi

    előzmény:
    haizer_timea (13007)
    2009-09-01  18:36
  95. 2009. szeptember 1. 18:3613007.

    Sziasztok!

     

    Na mi is megjöttünk, dokinénitől!Máté 5630gramm és 61 cm.

    Oltásnál a második szúrásnál volt nagyobb sírás, de egyébként viszonylag hamar megnyugodott a drágám.

    Nekünk azt mondta dokinéni 3 napig lehet láz az oltás miatt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. szeptember 1. 18:2413006.

    na, vidámabb témák:-)

     

    A Ti babáitok is elkezdtek kiabálni? Már jó ideje beszélget a forgózenélőjével pl., de mostanában kiabálgat, sikongat, rendkívül boldogan, felfedezte a hangját. Zeng a lakás, nem semmi:-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. szeptember 1. 18:2213005.
    Itt egy kép-már amennyi látszik belőle. Igaz ez nem mostani, azóta több kiló,de ez az alkata maradt, mert nyúlt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. szeptember 1. 18:1813004.

    hát sztem ő nincs túletetrve, abszolút nem gombóc, mégcsak hasa sincs. ráadásul ugye náluk nem nézik a hosszúságot, márpedig ő hosszában is felkapott 13cm-t ami sztem elég sok.

    sőt mégcsak nem is mohó, simán otthagyja a cumisban a végét, ami nem kell neki, nem úgy, mint más gyerekek,aki mohón kiissza aztán max. kibukja, úgyhogy sztem túletetéstől nála nem kell tartani.

     

    valaki kérdezte a 4 órás etetés közt nincs-e több hiszti.hát nincs.hisz nem éhes :-)

    előzmény:
    Dudukly (12986)
    2009-09-01  13:40
  99. 2009. szeptember 1. 17:4613003.

    Sziasztok!

     

    Megjöttünk a doktornénitől. Minden rendben,megdícsérte hogy milyen szépen fejlődött. Azt hittem elájulok a rendelőben,amikor mondták,hogy Réka 5700 gr, és 59 cm. Ezek szerint 2 hét alatt hízott 400gr-ot és nőtt 2 cm-t. És én meg csodálkozom,hogy nem jók rá a régi ruhái

     

    Zany: nálunk is nyűglődés van 2 napja,nem tudom mitől. Néha az agyamat eldobom. És persze mindig akkor kezdi,amikor belefogok valamibe. Ma pl. 3 körben vasaltam ki

     

    Fertőtlenítés: mi is vettünk ilyen Ciccio-s fertőtlenítő folyadékot,de még nem használtam. De a hsz-ek alapján nem tudom,hogy egyáltalán felbontsam-e.Én se venném a számba a cumit,ha ilyen szaga lenne......

     

    Csajok! Ezek az ízesített síkosítók nem okoznak irritációt?Csak azért kérdezem,mert jó lehet ez a cseresznyés,csak hát ki tudja....

     

    Most megyek,mert a felét elfelejtettem annak,amihez hozzá akartam szólni.

    Amúgyis jön Apa és neki esünk a túrógombócoknak.

    előzmény:
    zany (13002)
    2009-09-01  17:14
  100. 2009. szeptember 1. 17:1413002.

    bocsi, nem tudom hová lettek egyes betűklehet túl gyorsan írtam...

     

    a buli amúgy annyira jól sikerült, hogy hazajött 11-kor é nem ment tovább dolgozni, átaludta majdnem az egész napot...másnaposság...nálatok is tudnak a pasik aludni  babasíráson...????érdkes én 2 másodpercet nem tudnék...furák

     

     

    jaaaj néh én is úgy legyűrnék valami ütős felest egy kemény nap (mint ez) végén...pedig nem vagyok egy nagy ivós, főleg nem töményes...

    előzmény:
    zany (13001)
    2009-09-01  17:09

Címlap

top