Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. szeptember 1. 17:0913001.

    Sziasztok!

     

    evés: nálunk ma áll a bál...folyamatosan sírás, nyűglődés...nem is olan görcsös sírás, hanem olyan hiszti szerű...tudom, hogy nincs ilyen...enagyn fura a gyerek. amikor cicn van, alig eszik...vag a mérleg hülyült meg...kb. 2,5 óránként kell etetni, bár ez eddig is így volt...egyszerűen ne lehet kitolni jobban...bár ma végig z volt, hogy 2,5 óra után b. cicire tettem...alig evett és fél óramúlva megint hiszti...megint etetés, és akkor evtt rendesen...szóval lehet félreértema jeleket...csak azt nem tudom, hogy ha eltelik kaja után 2 óra miért sír...tiszta a pelus, tiszta a rua, nincs melege, nem fázik...és az a baj, hogy állanóan veszem is fel...hogy nyugtassam, de nem sikerül...pedig lhet már nem kellene, hog ennyit karban legyen...

     

    Most éppen alszik 3× futottunk neki a evésnek...haradjár mardék tjet akarta neki adni üvegből, de nem kelettneki...aztán elfáradt és csukódott le a szeme, aztán elringattam a terszaon babakocsiban...pfuuuuu teljesen K.o. vayok.

     

    Múlt csütörtök óta Apánk nem veszi a kezébe a megfázás miatt mindent én sinálok...egész álló nap...pedig olan jók voltak azok az sték mikor hazjött bbázott é kicsit lvegőt tudtam venni...

     

    tényle nagyon zombie lettem már...és ez a nyűglődés ami megy....

     

    ja amúgy tenap este márteljesen egyedül is vltam, mert ottalvós rtekezlet volt aférjemnek, én meg mondtam nek (mivel jó feleség vagyok), hogy nehogy hza merjen jönni a baba miatt, bulizza ki magát...elleszek vele egyedül...hát jó szar is volt...senkihez nem tudtam szólni...mg kedvem sem volt hozzá, hogy telefonálassak (calád, vagy barátnő...stb)

     

    aki 4 óránként etet annak hogy telik el az idő két etetés között...???mert ha nálunk 2× ennyi hiszti lesz közben akkor mehetek a zárt osztályra az tuti!

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (13000)
    2009-09-01  16:31
  2. 2009. szeptember 1. 16:3113000.

    Sziasztok,

    Brigi:
    oltas utan elvileg aznap es meg masnap lehetnek lazasak a babak.


    Tami is megint haromszor kelt ejjel, (2, 4, 7) ellenben ma valoban 4 orankent eszik. 11-kor es most 3-kor evett. Gondolom majd eszunk este 7-kor es furcsi utan 8-kor, es igy megyunk aludni. Remelem nem ugy akar a negy oras evesre atallni, hogy cserebe ejjel eszik mindig tobbet. Nagyon bizom benne, hogy ez csak atmeneti dolog.
    everlasting: Udv itt! Ne csuggedj, menj el kicsit vasarolni, gondolom a nyaron nem sok mindent vettel, es meglatod a jo oreg noi trukk mindig bevalik, nehany csinos ruci es egybol ugy erzed magad mint akit kicsereltek. Esetleg a fodraszt is latogasd meg!

     

    Mostanaban mindig felbe szakadok, de jovok meg majd este...

     

    xxx, Chrissy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 1. 16:2012999.

    Sziasztok,

     

    Alvás: egy pár hete néhány napig csak egyszer kelt fel éjjel ( 4-körül), azt hittem, hogy ez inkább jobb lesz az idővel, de tévedtem.

    Általánossá vált, hogy 2x eszünk 1 és 1/2 5 között, de tegnap este az etetés alatt álomba hisztizte magát, mindössze 60-at evett és már éjfélkor felkelt, majd 2-kor és 1/2 6-kor, mindegyik alatt követelte a kajcsit.

     

    Salsi: a mi dokink is befogta a rota alatt a gyerek orrát, Én akkor abban a pillanatban nagyon meglepődtem, de Bence, ha valami nagyon nem kell neki, köpi ki azonnal és az oltás is nagyon ott tartott.

    A fogzás nálunk is beindult, a védőnő nem lát még semmit, de néha hirtelen borzasztó élesen felsír, folyik a nyála és szintén kaja után a szájába a keze, néha nem tudom, hogy éhes-e ( mivel szintem nagyon keveset eszik ) vagy a foga fáj.

    Mivel még  hasfájós is , néha tényleg nem tudom mi baja van .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. szeptember 1. 15:3312998.

    húú, nagyon sokat írtatok....

     

    ambercat: mi annó elsővel dokit váltottunk.. a mienk is nagyon "okos" volt a mpostanit megtartjuk, mert ő tudja, hogy tényleg minden baba másmilyen, és kész.

     

    koszmó: nekünk nem volt, aztán apa átállt a fürdetésre, mert változott a műszakbeosztása, és lett. de észrevettem, szóltam neki, azóta babafésűvel nyomul ő is fürdés után és ismét nincs. mi nem samponozunk. úgyis elfelejtenénk, csak kidobnánk a pénzt.

     

    nálunk is több lett a kajaigény, kelt a hölgyike hajnalban enni. de ma már 5 kor kellt csak, gondolom kezd több lenni a tej. mert csak az egyik cicit szívta ki megint, és utána boldogan kacarászott. gyorsan vissza is tettem a kiságyba, nehogy azthiggye hogy játékidő van hajnali 5 kor

     

    és látom vannak újat még. üdv mindenkinek!

     

    hja, és úgy néz ki van jelentkező a tejre. kopp-kopp. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 1. 15:3012997.

    doeril: nálunk is ugyanúgy több cicizés van mostanság éjjel is, nappal is, összesen még 7-8 is akár, sztem ez anyatejes babánál teljesen oké, h vannak ilyen időszakok, mert csak így növelheti a tej mennyiségét a baba.

     

    cseppkő: nagyon egyet tudok érteni veled, bp-en nem normálisak a jegy és bérletárak!

     

    bilibancs: megszokja majd az orrszívót, tapasztalat

     

     

    előzmény:
    Doeril (12984)
    2009-09-01  12:57
  6. 2009. szeptember 1. 14:4912996.

    Bilibancs: Mi már járókázunk majdnem egy hónapja. A járókában van a játszószőnyeg, a korlátra pedig néhány színes selyemsálam van felkötve. Órákig elvan benne és én is nyugodt vagyok, hogy bármerre mászkálok a házban, ő tuti azon az egy négyzetméteren marad.

    Múlt héten teszveszeltem egy pár őszi cuccot és ma jött meg. Nagyon csinik leszünk a következő szezonban is Olyan jól néznek ki és tök olcsó volt, megyek mindjárt be is dobom őket a mosógépbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 1. 14:4312995.
    köszi Füles :-) akkor lehet,hogy megússzuk, mert eddig szerencsére semmi. Tegnap 10 körül kapta az oltást.
    előzmény:
    fules0224 (12990)
    2009-09-01  14:29
  8. 2009. szeptember 1. 14:4212994.
    Salsi: Az álometetést cicin, vagy cumival csinálod? Ha ciciztek: egyből sikerült rávenned, hogy egyen?
    előzmény:
    Salsi (12989)
    2009-09-01  14:24
  9. 2009. szeptember 1. 14:3612993.

    a babák tündériek!

     

    cseppkő, jó ez a forgó, én is maszekolok egyet ;)!

    előzmény:
    cseppkő001 (12991)
    2009-09-01  14:31
  10. 2009. szeptember 1. 14:3412992.
    voltunk vérvételen. Mivel a kórházban is vérszegény volt, sárga is, a doktornőnk volt oyan rendes és adott veutalót. Nem olyan mint Ambercatéké.
    előzmény:
    Salsi (12989)
    2009-09-01  14:24
  11. 2009. szeptember 1. 14:3112991.

    Hello!

     

    Dudukly: Jó tudni, hogy a tGYÁS és a GYED is biztosított jogviszony! 

     

    anyajegyek: Képzeljétek, én a terhesség alatt jöttem rá, hogy van egy anyajegy a köldökömben. Mikor kifordult, akkor tudtam meg a létezését. Kíváncsi vagyok rá, a lányomon lesznek-e anyajegyek. Nekem hála az égnek nincs sok, viszont a férjemnek már volt olyan is, amit le kellett vetetni.  Mennyi idősen jelennek meg az anyajegyek a gyerekeken? Esetleg Haizer Timi, mint kozmetikus biztos tudja ezt!

     

    játék napközben: Ébredés után mindig a legélénkebb Luca, így akkor mindig szoktam hagyni egyedül játszani. Reggel a kiságyában dumálgat a forgózenélőhez. Van játszószőnyege 2 is (kaptuk az egyiket), az egyiken nincsenek lógó bigyók, csak egy pléd tulajdonképpen, de mindenféle zörgő, csipogó van rajta. Egyelőre azt jobban élvezi, szívesebben nézelődik onnan, forgolódik rajta, és cuppogtatja a kezét. Amikor látom, hogy jól elvan egyedől, akkor hagyom. Néha az is elég neki, hogy hallja, hogy jövök-megyek körülötte. Ha elunja magát, akkor nagyon szereti azt, ha mindenféle pofákat vágok neki, nyelvemet nyújtogatom stb. Illetve azt is nagyon élvezi, ha vicces hangokat adok ki, állathangokat utánzok stb. Sokat szoktam énekelgetni is neki, ha csak úgy hozom viszem magammal, és néha zenét is hallgatunk. Ha úgy látom, van türelme hozzá, akkor gitározok neki (sajnos csak a Micimackót tudom fejből), de azt is szereti, nagyon figyel közben. A házimunkákat igyekszem az önálló játékkal töltött időre, vagy az alvás idejére tenni - talán a kivétel ez alól a teregetés, azt szereti nézegetni. Ja, és a porszívót is élénken figyelte. 

     

    A képen látható forgót én csináltam neki, időnként kicserélem az eredeti, boltival, hogy változatos legyen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 1. 14:2912990.
    az oltás napján és másnap lehet láz a szuritól, ha utána napban van az más-nkem ezt mondta a v.nő.
    előzmény:
    birgita (12978)
    2009-09-01  10:24
  13. 2009. szeptember 1. 14:2412989.

    Sziasztok,

    úgy látszik csak 2naponta tudok hozzátok jönni! De legalább olvaslak Titeket! Kispasim életében végre visszaállt a régi rend, a kaja is jobban fogy, bár kezdem azt gondolni, hogy a tápszer ízével van gondja. Holnap majd rá is kérdezek a dokinál, mert megyünk a 3hós oltásra. Na attól viszont előre parázok, hogy megint megborul a gyerek étkezése miatta....

     

    koszmó: nekünk is bejött a Babe sampon, bár lekopogom, eddig egyszer volt kicsit erősebb, és kétszer láttam, hogy kezd koszmósodni a fejecskéje, akkor gyorsan megmostam a samponnal, jól átkeféltem és el is tűnt.

     

    Everlasting: ha ennyire aggódsz, szerintem is vegyél vagy bérelj légzésfigyelőt. Én megmondom őszintén meg sem tudnék lenni nélküle. főleg, hogy nekünk már több riasztásunk is volt és kivizsgáláson is voltunk. Jut eszembe, hétfőn megyünk alváslaborba... Szal nekünk azóta kettő is van, mert éjszaka a mi szobánkban alszik, nappal meg a sajátjában. A férjem meg szintén olyan parás mint én, és úgy döntött, hogy akkor veszünk még1-et. De persze mi biztos extrém esetek vagyunk, csak mivel Máténak a születése után még szüksége volt légzéstámogatásra, extrán tudunk aggódni....:-)))

     

    Ludmo, nagyon édes az a jógapóz.

     

    éjjeli ébredés: nálunk már két hete nincs éjszakai kaja. 11kor megetem álmában és utána fél6 körül ébred. Most az utóbbi két éjszaka nyüszögött 3 körül, már azt hittem éhes, aztán miután mindent előkészítettem a szopihoz és felkapcsoltam a kislámpát, észrevettem, hogy csak "beszorult" a keze a rácsvédő és a matrac közé, mert kidugta. Odébbraktam és már aludt is tovább...:-)))

     

    Fogzás: még nem látom, hogy piros lenne az ínye, de már úgy folyik a nyála, hogy ha a vállamra veszem, tiszta nyál leszek és öltözhetek át. és a kaja már nem megy bele, de az öklét tömi a szájába, szal esélyes lesz szerintem hamarodan.

     

    Füles, néztek egy vérképet Nándinál, vagy miből állapították meg, hogy vérszegény, mert Máté sem eszi meg a 180-at, de még a 150-et sem....

     

    GYED: csajok, ha GYED alatt estek teherbe, akkor utána még jár a tgyás és ezt ugyan nem nagyon reklámozzák, de ha kiíratjátok magatokat betegállományba a terhesség alatt, akkor, ha az előző éves átlagfizutok meghaladta a havi (asszem) 100e-t, akkor többet fogtok kapni. A sógornőm most babát vár, az unokaöcsém meg még csak 15 hónapos és sokkal jobban jártak azzal, hogy a 12. hét után elment betegácsiba. Van egy TB kisokos, abban tök jól leírják! Ha valakit érdekel, dobjatok egy mailcímet priviben és elküldöm.

     

    Piros, Máté is lerövidítette a cicizét 10 perc körülre, és most csak néha mérem, de ugyan úgy kiszívja azt az adagot, amit korábban is. Reggel általában a 80 is összejön Neki 10 perc alatt. Igaz, olyankor úgy szív, hogy azt érzem letépi a cicimet. Aztán ha elfogyott amunícióm akkor kiköpi és elkezd üvölteni. Ja és nem vagy egyedül a fájdalommal. én is császáros vagyok és még fáj, pedig aszittem nem fog. most épp valami jó sikosítót keresünk, mert amit vettünk, az ragad mint álat és nem valami jó érzés....

     

    Ambercat, úgy látom Téged is megáldott a jósors egy idióta dokival.:-( Ezeknek semmi se jó, de komolyan! Én már előre készülök a holnapra, mert ha megint befogja az orrát, hogy lenyelje a rotát, akkor tuti elküldöm valahova és akkor most finom és nőies voltam....:-))))

     

    ebi, most már a családi pótlék is adóterhet visel, de az anyasági nem.

     

    Jó hosszú lettem megint, pedig még nem is jutottam az olvasás végére!

    Hoztam én is friss képet! Itt épp az apjával dumálnak!:-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 1. 14:0612988.

    Voltunk dokinéninél, szerencsére csak nátha, szívogatni kell az orrukat. Alíz borzasztóan ordít orrszíváskor. 

     

    cseppkő: Gy.tarjánban lakunk, a városban nincs is csípőultrahang, ezért mentünk először Egerbe. Mondjuk a Heim Pálos orvos azt mondta, hogy jó lenne, ha nekik is olyan jó uh. gépük lenne, mint Egerben. Nem semmi, és ez az egyik legjobb gyerekkórház...

     

    Tiffin: még a terhesség idején én is megijedtem az anyajegyeim miatt, el is mentem gyorsan szűrésre, mert mintha feketébb lett volna az egyik, de nem volt semmi. Jól megviccelt a köldököd.

     

    Kozmis: a te Alízod is hasonalvós? Az enyém is. Akkor lehet, h ezért nem szereti ő sem  a hordozót? Autóban is olyan rövideket alszik benne. A tesója a 3 órás utat is végigaludta ugyanabban a hordozóban ilyen korában. Amúgy a nagylányomnak is van hemangiómája a hasán, most kezd halványulni 2 évesen. NÁlunk emiatt meg is ultrahangozták a pociját, nincs-e belül is folytatása. Lehet, hogy tényleg jobb eltüntetni, ha mindig kidörzsöli.

     

    gnokki: akkor Viki is 16-ai, én Gyöngyösön szültem. Nem volt vészes a kórház. Bár a terhesség alatt gyakran pánikoltam, lesz-e még egyáltalán. Mondjuk ahogy kiderült, a Hospinvest még a vízdíjat se fizette.

     

    Ti tettétek már járókába a babákat? Én lassan gondolok rá, ahogy több időt eljátszik, elnézelődik, meg ha már megfog dolgokat. Meg hogy a kiságy inkább alvós hely legyen, ne játszós. Alíz felváltva van a játszószőnyegén a nagyágyon, meg a kiságyában, ahol a forgó játékot nézegeti, meg az ágy oldalára kötött színes játékokat. Hagyni szoktam egyedül nézelődni, aztán valamennyit beszélgetünk, mondókázunk, éneklünk. Ritkán magammal cipelem konyhába, tesó szobájába. Gondoltam a zenehallgatásra is.

     

    A hordozókendőt inkább altatásra használom, ébren nem annyira szereti. Lehet, hogy majd ha stabilan tarja a fejét és kilát belőle.

     

    Piros: én is császáros vagyok, és igen kellemetlen volt az első együttlét, csodálkoztam is. Lehet, hogy "berozsdásodtak" lent egy kicsit a dolgok. Amúgy érzelmileg nagyon jó volt összebújni.

     

    Próbáltam képet feltenni, de túl nagy. Hogy lehet kicsinyíteni?

     

    előzmény:
    cseppkő001 (12975)
    2009-09-01  08:07
  15. 2009. szeptember 1. 13:5412987.
    doeril: sztem mindegy h 2 v. 3 gyerek, egyszerűen megviseli őket ez a tesó dolog. az én nagyfiam sem volt eddig sose agresszív, meg direktbe rossz, sőt leginkább arra húzott a dolog, h nálunk lakik a mintagyerek... lakott... eddig... most meg mindenki észrevette már a baráti körünkben is, h kb. az eddigi leggázabbul vadóc gyerekre kezd hasonlítani... én bízom benne, h nem tűnt el végleg a jógyerek belőle, de most nekünk is agyon nehéz vele
    előzmény:
    Doeril (12984)
    2009-09-01  12:57
  16. 2009. szeptember 1. 13:4012986.

    Sziasztok,

     

    aki huggies pelust használ annak a rossmann katalógusban van ezen a héten beváltható 300 Ft-os kupon.

     

    Tegnap bevonatoztam Pestre a 2 gyerekkel és nagyon meglepődtem, a pénztáros felvilágosított, hogyha viszem a gyerekeket 33%-os kedvezményt kapok. A vonaton a kicsi megéhezett, egy pelus fedezékében szoptattam, amikor jött a kaller.  Körülnézett, hogy hol a másik gyerek, én meg a pelusra böktem, hogy éppen ebédel. Fél percig meredt rám, aztán elröhögte magát.

     

    Kinek lehet pesten kismama bérlete? Nemcsak annak a gyesen vagy gyeten van?

     

    Crissy, nem tudom a védőnőd mire gondolt, a tgyas és a gyed biztosítási jogviszonynak számít,  pl. ha gyed alatt új kisbabád lesz, újra megállapítják a tgyást. Ha kétséged van az index fórumai között van ez: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766 Szakbarbár segít mindenkinek (biztos örül, hogy újabb klieneseket zúdítok a nyakába).

     

    Amber, gyerekorvos tekintetében én is azt mondom, hogyha nem szimpi váltsál, de most én leszek a gonosz, aki szintén husis (bár kizárólag anyatejes) babával rendelkezem, de el kell mondanom, hogy egy csomó cikket olvastam arról, hogy a csecsemő kori túletetés (ez csak a tápszeres babákat érinti) milyen káros a későbbi táplálkozási szokások, hízékonyság szempontjából. A többszöri kevesebb mennyiséggel történő etetésben van ráció, ha elszalad velem a ló, először én is az egyenletes kajálást rendezem magamnak, és ezzel lemegy kb. 5 kg. (Egy csomó diéta, egészséges étrend erről szól.)

    A kétnyelvűség ügyében viszont baromságokat beszél, ha egyikőtök szigorúan az egyik, másikótok a másik nyelven beszél hozzá, nagyon szépen el fog kezdeni beszélni előbb az egyik, majd a másik nyelven. (Lásd D. Tóth Kriszta Loláját persze még számtalan más példa van a környezetemben, mindkét tesóm külföldön él, sokan vegyesházasságban 2-3-4 nyelv használatával...) Az én lányom egynyelvű családjában is csak 2 évesen kezdett el beszélni, de akkor folyékonyan és tökéletesen. Ő mindenben ilyen, nem csinálja meg, amig nem biztos benne, hogy tökéletes lesz.

     

    Koszmó ügyben nekem nagyon bejött az igen olcsó nivea babasambon (sárga, kamillás) és ha kicsit is koszmósodik a feje nagyon gyakran megkefélgetem minden irányból (tudom, hogy a kecskeszőr kefe a tuti, de nekem nagyon bevált a DM-es is).

     

    Szép napot!

     

    Márta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 1. 13:1612985.

    Sziasztok!

     

    Doeril: Jó, hogy említed a kismama-bérletet! Mit kell tudni róla? Mi már jó ideje tömegközelkedünk, de egyedül csak alacsony padlós buszra vagy villamosra merek felszállni. Bevallom, én többnyire blicceltem idáig. Egy tartalék jegy mindig van nálam, ha jönne az ellenőre előállnék valami kismama-dumával, hogy jaj, pont most akartam lyukasztani, dehát a gyerek blabla. Bár most hirtelen beugrott, hogy Ti szolnikiak vagytok, jól emlékszem?Én itt Bp-n még a terhesség vége felé rákérdeztem erre a kismama bérletre egy pénztárnál, és ott nekem a nőci azt mondta, hogy csak a GYES-hez jár, ami ugye a gyerek 2 éves korától aktuális. És addig????? Itt most 9400 a bérlet, annyit havonta tuti nem tudok erre kiadni, ha lenne már most ez a félárú kedvezmény, akkor arra azt mondanám, hogy na jó, megveszem. Így marad a lógás...

     

    Ludmo: Luca is szeret jógázni, a legújabb, hogy hasizmozik, mindkét lábát az égbe emeli (hasonlóan Ádámhoz a fotón). És vmelyik nap fürdés közben "észrevette" a lábait. Olyan aranyos volt! 

     

    Everlasting: Üdv Neked! Vagy Te nem új vagy, csak még nekem nem volt szerncsém hozzád? Mennyi idős a babád, hogy hívják, merre laktok, mit kell tudni Rólatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 1. 12:5712984.

    Sziasztok!

     

    Próbálom nem elfelejteni, mikről akartam írni...

     

    1. Hordozó: Én utálom, a gyerkőc szereti. Tök jókat alszik benne, ha kocsival megyünk vhová. Én se cipelni nem szeretem, se nézni, amilyen összegörnyedt pózban ül/fekszik benne szegényke.

    2.Suli/ Ovikezdés: Ma volt a nagy nap; kezdtük a sulit is ( az ovit a középső már múlt héten kezdte). Busszal mentünk (babakocsival), valamikor el kell kezdeni a buszozást, ha már van kismama bérletem! Tök jól sikerült, Regi végig aludt. Igaz  odafelé tömeg volt a buszon, de legalább nem lépcsős jött, könnyen fel tudtunk szállni. Visszafelé lépcsős buszt csíptünk el, de legalább az alcsonyabb lépcsős, széles ajtajút.

    3. Akinél 3. baba a júniusi baba annál hogy viseli a középső? mert nálnuk nem jól. eddig sem volt teljesen szobatiszta éjjelre, most is bepisil kb kétnaponta és az oviban is többször bepisilt múlt héten a csendes pihenő alatt. Nem beszélve róla, h új szokásokat vett fel; köpköd vagy hajat húz, vagy ráüt arra akire mérges. Rombol (pl tesó által épített házat, rajzot összefirkál, szétszór festéket, púdert stb). Remélem hamar túljutunk ezen!!!

    4. Éjjeli ébredések/ etetések: Regi egyre többször kel kétszer éjjelente. Van,h csak 3 után ébreszt-ez lenne szerintem már a normális, de sajna gyakran kétszer is kelt: 1 körül és 5 körül ( este 8 körül fekszik). Napközben is eszik még vagy 4-5*, tehát napi 6-7 etetésünk van még mindig. Bár lehet, h túl gyakran teszem cicire, nem is lenne éhes, csak félreértem a sírását.

     

    ÜDV A SOK-SOK ÚJ CSATLAKOZÓNAK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 1. 12:1012983.

    everlasting: ha ilyen para vagy, tényleg a légzésfigyelő lenne a legjobb megoldás, én is para vagyok, csak akkor vagyok nyugodtan, ha be van kapcsolva... babakocsiban is folyton lesem, lélegzik -e

     

    ludmo: ez a jógapóz hasít  

    én már előre tartok a jövő heti 3 hós oltástól, Alíz elég rosszul viselte a múltkorit. Bár helyettes doki volt, nem a sajátunk, és képzeljétek úgy bedöfte neki, hogy 1 hétig borogattam a combikáját, mire leapadt a duzzanat!! Akkora volt, mint a hüvelykujjam!!! Hőemelkedés is lett estére, folyton sírt, adtam neki kúpot, az meg annyira kiütötte, h beriasztott a figyelő....

     

    Ambercat: a dokid tényleg idióta, ha így viselkedik, próbálj meg máshoz menni sztem, ha van rá lehetőség

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 1. 11:4912982.

    Köszönöm lányok mindenkinek a nyugtatást. Sztem Ádám nem dagi, nála sokkal gombócabb gyerekeket látok és sztem azok is tündériek. Nem fogok ezen idegeskedni, nekem fontos, h milyen jól fejlődik és boldog baba, nem fogom diétáztatni:-)

    Vettem tegnap olyan Babe sampont, meglátjuk.

    Remélem jó lesz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 1. 11:3312981.

    ebi: mi is gyógyszertában vettük a sampont, picit drága (kb.2-3ezer ft között), de nagyon kevéske kell belőle, így jó sokáig elég lesz, meg én nem is használom mindig, csak ha látjuk, h újra jön elő valahol, szal sztem így simán megéri!

     

    a nagyfiam (Márkó:-) ugyanúgy evett mint a Te Márkód most, átaludta az éjjelt, reggel ugyanúgy kőkemény cicijeim voltak, szépen kiszívta az egészet, ritkábban és nagyobbakat evett, sztem ez teljesen rendben van.

     

    és a tej is alakul a gyerek igényei szerint

     

    Dárius meg kb. úgy nyomja, mint pöttöm Karolinája, igazán még a kajáért sem tombol, nagyjából sejtem mikor éhes, de ma reggel pl. evett 4-kor, ébredt kajálni 7-kor, de míg visszaértem a fürdőből bealudt és 10-kor kelt újra mondtam is apának, ez a gyerek olyan mint te, délig alszik enni se kér  ...

     

    fules: köszi a tanácsot, na ehhez viszont, h ne kapjam ki egyből, a kicsit kellene egyedül külön szobába rakni, mert olyan hangosan szuttyog, meg nyöszörög, h tuti mindenkit felébresztene

     

    most már megint kész zizi vagyok ettől a ki hová költözzön témától, ma éjjel a kicsi izgett-mozgott, a nagy rugdalt középen, apa horkolt az ágy túloldalán, na elég, gondoltam és kiköltöztem én a nappaliba

     

    everlasting: megéri ám a légzésfigyelő, mi a vnőn keresztül vettük, havi bontásban fizettük le (vmi 2500 ft/hó volt), és végül a miénk lehetett, nem szeretnél egyet? én is csak amiatt bírtam nyugodtan aludni az elsőnél!

     

    én még mindig azt mondom csajok hagyjátok már magatokat meglepni, a férfiak nem olyan szemmel néznek ránk, mint mi magunkra, simán lehet h bejön neki a Willendorfi v. alkat, aztán meg úgyse marad örökre így

     

    előzmény:
    ebi85 (12971)
    2009-09-01  07:11
  22. 2009. szeptember 1. 11:0912980.
    Sziasztok!rnOlvasgatlak Benneteket, és csak ámulok, hogy némelyik Baba már milyen ügyes! (persze, tudom, hogy nem egyformán fejlődnek, de akkor is..:))rnrnTápszer:Zsurminak valószínűleg fejlődési ugrása van....de majd csak kitapasztalom, mikor mennyire éhes...Ha nagyon össze-vissza eszik, akkor pár napig írni szoktam az elfogyasztott mennyiséget- mivel túletetni nem szeretném-, hogy azért ne lépjük túl a napi adagot (most nem 10 ml-ről van szó)rnrnFertőtlenítés: Nekem Bébé Comfort-os tablettám van, és annak az oldatában sterilizálok, ám elöblítés után is érzem rajta a fertőtlenítőszagot- ezért ki szoktam utána főzni (eddig még nem lett vízköves)- a cumifejeket, meg ha nincs semmi baja is állítólag havonta cserélni kell(ene)...rnrnAlvás: én az esti etetés előtt fürdetem a picúrt, és utána kap enni...Olyan türelmes, hogy simán lehet játszani is vele a kiskádjában, mert tudja:), hogy utána jön a hami!:)...Este 7-8-tól reggel 4-5 ig elvan, mint egy befőtt, csak én kelek föl mégis gyakran Hozzá..., mert még mindig parázok a bölcsőhaláltól..(nem tudom, ez idővel elmúlik-e majd, vagy féléves koráig zombi-éjszakáim lesznek?!)rnrnOltás: mi a 2 hónaposon baj nélkül túlestünk (kopp-kopp), és mivel para-anya vagyok, holnap megkapja a Rota-vírus elleni oltást is...A dokinéni mondta, hogy ez nem szuri lesz, hanem egy iható folyadék...rnrnSzex: mindig megbeszéljük, hogy "ma már tényleg"- azután strigulázhatnám, mikor, ki alszik el előbb...Pedig még délután is direkt iszok kávét:(...Kicsit jobban kellene erőltetni, de annyira slamposnak és fáradtnak érzem magam...Willendorfi v. alkatomról már nem is beszélve...rnEzeken túl kellene lépni- csak nem tudom, honnan meríthetnék önbizalmat?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 1. 10:4212979.

    Megjöttünk a 3 hónapos oltásról. Ádám 5800 gramm (az itthoni mérlegen tegnap csak 5660 g volt) és 63 cm. Ügyesen elnyalogatta a Rotát és a szurinál egy hangja sem volt, még mosolygott is a doktornőre. Hazafelé pedig elaludt, még most is szunyál a kocsiban.

    Tegnap este bealudt a vacsi közben, 60 ml-t evett, úgyhogy felkelt 4-kor enni. Viszont utána nem aludt vissza azonnal, hanem elkezdett dumálni a sötétben. Nem sírt csak dumált, úgyhogy kikapcsoltam a bébiőrt és lefeküdtem aludni. (Ezért is jó a külön szoba!) Nem tudom mikor aludt vissza, de reggel 7-kor jógázva ébredt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 1. 10:2412978.

    Sziasztok!

     

    Ambercat: Na foglalkozz a doktornővel, biztos rossz napja volt (fogalmazhatnám rondábban is ). Ha meg mindig ilyen savanyú, érdemes elgondolkodni a váltáson....

    Piros:Annyira édes Lóci....és az a nézés. Reszkethetnek a csajok

    Forgás: Nálunk még semmi. Ha háton van,akkor néha jobbra-balra hintáztatja magát és egy kicsit oldalra fordul.

    A kezét ugyan már a szájába veszi,de eddig kb kétszer "futott bele" nézelődés közben. Akkor kicsit rácsodálkozott, aztán semmi.

    Alvás: Továbbra sem akar visszaállni az egyszeri éjszakai kelésre . Ma legalább már 8-tól 1-ig aludt, utána pedig 4.45 körül kelt.

    Tegnap megkaptuk a 2 hónapos oltást. Tök büszka voltam a kicsi fiamra Végig röhögcsélt gagyarászott. Amikor bebökték a tűt, akkorkicsit lekonyult a szája és felsírt, de tök hamar megnyugodott... És össze-vissza pisilte a doktorbácsi asztalát

    A 2 hónapos oltás után mikor lázasodnak be a babák? Nálunk - lekopogom - eddig semmi. Se nyüszi, se láz. Még lehet?? Mondjuk nem lett aluszékony sem, pedig titkon reménykedtem benne, hogy az oltástól végigalussza az éjszakát

     

    Jó hosszú lettem,úgyhogy most

    puszi mindenkinek

    Brigi+Zsigmond

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. szeptember 1. 08:4012977.

    Jó reggelt!

    Győztem visszaolvasni...

     

    éjszakai ébredés: Alíz 8 óra magasságában szokott vacsizni, utána alszik, mint a kisangyal, hajnali 5-ig kb, de nyaralás óta szinte minden éjjel ébred olyan 3 felé....nyöszörög, beszélget, de mivel nem reagálok rá, nem veszem ki, nem etetem meg, visszaalszik olyan 10 perc múlva. Gondolom, ha éhes lenne, akkor nem hagyná magát. Most is alszik 5 óta, cicim mindjárt kidurran!!!

     

    koszmó: a fiamnak volt, pont a kutacsán, kenegettük ilyen gyógyszertári nyavalyával, bekötöztem a fejét, stb, semmi nem hazsnált. AZtán egyszercsak gondoltam egyet és megpróbáltam a körmömmel óvatosan "felszedni", így lejött az egész egy ki szöszmötölés után és többet vissza se tért. De én is nagyon utáltam.

     

    szex: nekünk volt egy jó hetünk, a 6 hetes kontroll után, amikor nem véreztem, azóta meg ugyebár a spirál......  na de 1 hét múlva kontroll!

    Alíz is 5x eszik kb, bár tegnap több volt, estére elég nyűgös lett, ha nem fürdetem meg fél 8-kor,eléggé zokon veszi.

    Most megyek, kiteregek, de igyekszem benézni még ma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. szeptember 1. 08:0912976.

    Jó reggelt!

     

    Nándi ismét végigaludta az éjszakát, ma fog átköltözni, mert ma du. ráérünk, tegnap meg vendégünk is lett.

     

    De jó hűvös volt hajnalban!

     

    Tegnap volt itt a v.nő.

     

    Nándi mától kap vasat, folsavat, C-vitamint a vérszegénység miatt, és ezért nincs étvágya, ezért nem eszi meg a 180-akat.

     

    Reginka: én sem tudom mit játsszak vele, a v.nő annyit mondott, beszéljek, hozzá, énekeljek neki, meg olyan színes, csörgős dolgot akasszak a feje fölé, amit elér, tudja ütögetni.

     

     Engem kicsit zavar Nándi nyöszörgése, emiaat felkeltem éjjel többször is, vmi olyat álmododtt. Reggel 6-kor kel, mikor elmegy apa, akkor meg majd átmegyek a másik szobába az ágyra, aztán akkor úgyis meghallom.

     

     Sztem nem baj, ha csak el kezd sírni és utána veszed ki, először én is kikaptam egy kis nyöszörgésre, de nem minidg evett, mert ugye van neki alvós nyöszije is, szóval megvárom, míg sírdogál kicsit és kinyitja a szemét.

     

    Zara: akkor ezt neked is írtam, várjál kicsit, lehet csak álmában nyöszörög, nándi sokszor kel sírással, de ált. gyorsan visszaaalszik (max. 1 órán belül).

     

    Piros: nekem is fájt az első, mikor próbálkoztunk, tényleg olyan mintha most veszteném el a szüzességem, és én is császros voltam, azt hittem nem érzek semmi extrát...

     

     

    és no comment az örgasszonyról :)).

     

    Cuki a fiad!  oan morzsolós kendője nándinak is van, bár még nagy tudomást nem vett róla.

     

    Ambercat: nálunk is előfordul, hogy 4x eszik a béb, mert épp álmosabb napja van, így eszik 6-kor, 10-kor, kettőkor, 18-kor, és akkor 19-kor gyors pancsi, 20-kor már alszik is reggelig. De nálunk nem minden napos, de nekem mondta a v.nő, h azért legalább egyet még jó lenne beiktatni 21 óra felé.

     

    Ebi: körömkefével próbáltak sikálni? mármint azzal fésülni a haját? meg a koszmós sampon.

     

     

     

    előzmény:
    reginka (12927)
    2009-08-31  13:14
  27. 2009. szeptember 1. 08:0712975.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Kellemes iskola-és ovikezdést az érintetteknek!

     

    Bilibancs: Üdv közöttünk! Hol laktok Gyöngyös mellett? Én ott születtem, a nagymamám most is ott lakik (én már Egerben nőttem fel, de most Bp-en lakunk). Lehet, jobb, hogy feljöttetek Pestre a vizsgálatra, mert ugyan a gyöngyösi kórház állapotait nem ismerem, de ez egri mostanában elég kaotikus (és régebben sem volt egy leányálom...).

     

    koszmó: Lucának összesen 2 nap kezelés után sima étolajjal is teljesen elmúlt. Nekünk mindenfélét mondtak a kaparászásról, végül én törülközővel dörzsöltem le neki, nagyon finoman, és így is mind lejött. 

     

    forgás: Luca egyelőre a hátról oldalra fordulást csinálja, de azt egyre akrobatikusabban.

     

    csípő-UH: Tegnap voltunk, és minden rendben van!

     

    Chrissy: Amit a GYED-ről írtál, jól felhúzott...Mármint nem az, hogy Te írtad, félre ne érts, hanem maga az egész. Mi is kis korkülönbséget szeretnénk a gyerekek közt (2-3 év), de így, hogy kellene 1 év munkaviszony megint, nem tudom, mi lesz belőle, vagy nincs lóvé, vagy be kéne adni szegénykémet valahová hamarosan... Hát én azt nem szeretném!!!! Viszont nem mellékes az a kis pénz sem.. Brutál egy helyzet... 

     

    Ambercat: Én a helyedben dokit váltanék. Ha nem szimpi, nem érdemes forszírozni ezt az egészet, mert azért a bizalom csak nagyon fontos egy ilyen kapcsolatban! A kétnyelvűséggel vannak konkrét tapasztalataim, mivel angol nyelvű oviban dolgoztam, ahol volt nem egy kétnyelvű gyerek. Az való igaz, hogy többségük később kezd el beszélni, de gyakrolatilag mindent értenek már jóval korábban mindkét nyelven! A lényeg szerintem a következetesség, egy adott személy mindig csak az adott nyelven szóljon hozzá!

     

    zany: Nálunk is megtörtént a "szűzhártya-repesztés", kb. így tudnám én is körülírni az élményt! De jó volt, és elvileg ezek után egyre jobb lesz!

     

    Gnokki: Próbálj meg stabil és erős maradni a beszoktatásnál, és ne add fel! Tuti menni fog, ne izguljatok! 

     

    Drága babám most kezdte el felismerni-felfedezni a saját hangját, állandóan mondja  a magáét, áriázgat, olyan aranyos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. szeptember 1. 07:5412974.
    Akkor jó én is így gondoltam csak megerősítésre vártam amúgy az nem lehet h  atejcink is táplálóbbá válik? zsírosabbá?
    előzmény:
    Piros (12972)
    2009-09-01  07:30
  29. 2009. szeptember 1. 07:5012973.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Nagyon tetszik a topik, remélem, hamar felveszem a fonalat. Jók a témák.

    Alíz már fent van, kelt éjjel 3-kor, aztán fél hétkor, de közben sokszor nyüszögött. Sajna elkapta a takonykórt a nővérétől, így most neki is szívni kell az orrát. Én sem veszem ki első hangra a kiságyból, mert általában megnyugszik így éjjel magától. Van, hogy nyögdécsel, aztán hallom a kakit...

     

    Tegnap felmentünk a Heim Pál kórházba csípőszűrésre. Nagy kaland volt. Mi Gyöngyös mellett lakunk, így 7 körül indultunk, 9-kor jelentkeztünk be, így kaptuk a 41-es sorszámot. Azt hittem, a babákat előre veszi, azt mondták a telefonba, de nem így volt. Végülis délben jutottunk be. Azt a nyüzsit, ami ott volt. Szerencsére a kicsi aludt a babakocsiban, a nagy meg apjával sétált. Voltak még 60-as sorszámmal is. Amúgy nem kellett volna Pestre menni, de helyben és Egerben is kétértelmű dolgokat mondtak a csípőjéről, még a kengyel gondolata is felmerült. Mondjuk a ficamot kizárták, csak hogy fejletlen a csípője. Pesten meg majdnem hülyének néztek, hogy miért vittem fel, nincs semmi baja. Csakhát itthon nincsenek gyererortopédusok, csak simák. Mindegy, remélem, tényleg nincs baja.

     

    Rengeteget írtatok, öröm volt olvasni!

     

    etetőszék: nekünk a nagynak peg perego van, dönthető támlájú, levehető tálcás. A támla annyiban jó, hogy ha még nem tud stabilan ülni, akkor is kényelmes neki döntve. De végülis hordozóban is lehet eteni az elején. Én Rebivel 5 és fél hósan kezdtem a főzelékeket, gyümiket.

     

    Ezt most gyorsan elküldöm aztán még jövök, csak el kell vinnem a gyerkőcöket a dokinénihez a megfázás miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. szeptember 1. 07:3012972.

    Mi a gyógyszertárban vettünk Babe sampont.

    Szerintem azért rövidülhet időtartamban a kaja, mert Márkó egyre hatékonyabban szopizik, rövidebb idő alatt szívja ki ugyanazt a mennyiséget - vagy esetleg még többet is...

    előzmény:
    ebi85 (12971)
    2009-09-01  07:11
  31. 2009. szeptember 1. 07:1112971.

    Sziasztok!

     

     Zara: köszi a sampon ötlatet. Bárhol lehet ilyen Babe márkát kapni?

     

    Képzeljétek Márkó megint átaludta az éjszakát! 9-6ig!!! A mellem akkora volt mint  akórházban tejbelövelléskor, egy halom csomóval. De szerencsére szépen kiszívta belőle Egyre ritkábban eszik és időtartamban is rövidültek az étkezések... nem mérem mennyit eszik, de ez elvileg így normális ugye?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. augusztus 31. 22:5712970.
    Verko: A sterilizaloban is vizkovesek lesznek a cuccok egy ido utan. Ilyenkor egyszer teszek ecetet is a viz melle, es mindenrol csodaszepen lejon a vizko. Aztan egy jo ideig megint ok.
    Reginka: En mindig megvarom, hogy konkretan "szoljon" felsirjon Tami, hogy ehes. Mert van, hogy felebred, es mi is, de csak puki van, vagy ilyesmi. Van, hogy ilyenkor varom, hogy szoljon, es egy oraval kesobb ebredek, hogy szol. Vagyis kozben nyilvan o is elaludt ujra, mert kulonben hallottuk volna ha egyfolytaban szoszmotol. (Mi egy szobaban vagyunk es eleg zavaro a szoszmotolese, de mar egesz jol szurom a zajokat, foleg mivel azert alapvetoen sosem alszom ki magam...)
    Ambercat: A dokitok biztos valami keseru matrona, ne foglalkozz vele. Ha a gyerek ugyes, es jol fejlett, nyilvan te sem lehetsz rossz Anya! A ketnyelvuseg is teljesen rendben van, semmi baja nem lesz a gyereknek. Van, hogy ilyenkor tenlyeg kesobb kezdenek beszelni a gyerekek, de akkor viszont ket nyelven. Ez kulonben sem versenyfutas!
    koszmo: En bizony levakargattam, finoman, mindig szopi kozben. Az igazat megvallva, ugy tunt jol is esik neki, talan viszketett tole a feje. Es amig koszmos volt, kifejezetten elvezte a hajmosast is, ezert is gondolom. Elotte, olajos vattaval jol atdorzsoltem. 1,5 het alatt tul voltunk rajta.

    Kepzeljetek, Tami ugy a harmadik napja inkabb negy orasban nyomja az eveseket.Picit meg ossze-vissza, mert ma volt megint egy ot oras is, tegnap meg egyszer harom oranal adtam neki, de a lenyeg, hogy nem orjong harom orankent a kajcsiert, bekesen elvan meg akkor, tobbnyire.Na majd meglatjuk.
    Ennek ellenere, vagy eppen ezert, tegnap megint haromszor volt fent ejjel. Ahogy tobben is irtatok, biztosan valami ujabb valtozo korban vannak a dragak.

    Szornyen hosszu lettem, bocsi

    xxx, Chrissy & Tami (persze o mar reg alszik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. augusztus 31. 22:5312969.
    Sziasztok,

    Itt vagyok megint.
    Hogy mennyit irtatok, lehet sosem erek a vegere.
    Bilibancs: udv a topicon!
    Gnokki: Tami is nagyon szeret uldogelni, es sokat is rakom ugy, na persze nem rendesen "ulve" de nekem dolve, en meg lecsuszok a kanapen, vagy egy parnanak dontve. Igy sokkal tobb mindent lat, persze, hogy elvezi. Mi ugyanezert a hordozoval setalunk. Egyszer probaltuk a mozeskosarat, de mivel abbol nem lat semmit, csak a felhoket, es ha sut a nap akkor meg azt sem, mert ugye felhuzza az ember az arnyekolot, igy utalta. Apa mondta is a minap setanal, hogy tok felesleges votl nekunk 3 funkcios babakocsi, eleg lett volna egy sima es a hordozo, de gondolom, majd telire, ha ugyesebben alszik Tami akkor jo lesz abban setalni/szundikalni neki. Addigra mire kinovi a hordozot.
    Es meg Tami sem forog. A multkor mar az egyik oldalara atfordult, egy-ket nap, aztan azota azt sem csinalta.  En is varok turelemmel, nyilvan majd odaer egyszer. Alapvetoen nem szeret hason lenni, ha tobbszor ugy tennem, lehet, hogy jobban nekilatna, de ugy utalom felhergelni vele. Inkabb megvarom, mig magatol odaer, egyikhez is, masikhoz is.
    Sok sikert az ovihoz!
    Tiffin: Ezt a nem fer be a kisagy az ajton, Apa is megjarta. Mig mi a korhazban voltunk o egyik ejjel, nagy lendulettel osszerakta a kisagyat a nappaliban, majd rajott, hogy nem tudja bevinni, mert a beepitett szekreny polcca kozel van a haloszoba ajtohoz, es igy nem fer be. Szoval meg akkor ejjel szetszedte, es bent ismet osszerakta!
    Timi: Mi is keveset hiztunk az utobbi par hetben, ugy tunik ez altalanos. Amig folyamatosan hizik, meg ha csak 10 dkg-ot is naponta, en nem aggodom.
    Ejszakai feny: Nekunk az az Ikeas kis uveggomb van kis buborekokkal, konkretan sotetkek. Mindig eg ejjel, mert en is ugy erzem jol magam, ha egybol latom, mikor ranezek. Es ugy tervezem, hogy kesobb is hagyom majd neki, ha szeretne. (en mindig feltem a sotetben - mert a noverem ilyesztgetett) Bar neki nincs novere, de ha ugy erzi majd magat jol akkor ez a leg kevesebb Persze lehet, hogy nem kell majd.
    Piros. En le szoktam menni a sarki boltba a babakocsival.Szerintem szeles a babakocsink. Eleg szukos a jaras, eppen elferunk, es van, hogy ott van valami doboz v. rekesz, akkor el szoktak rakni, hogy elferjek. Es ezek utan veszek mondjuk egy db tejfolt. De hat ez van.  Nekem mondjuk Tami imad a hordozoban lenni....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. augusztus 31. 21:3312968.
    Csak az elején méricskéltük, most már ezer éve nem mértem. Lóci is olyankor rángatja a cicit, meg tépi le a bimbóvédőt, ha elfogyott a tej, vagy már nehezebben jön, csak ez régebben 15-20 perc múlva következett be, aztán 10-15 perc, most meg már 5-10 perc. Azért kíváncsi lennék, hogy ennyire fogy a tejem, vagy Lóci egyre hatékonyabb... De szerintem most már tök esélytelen lenne mérni, annak idején is a végén már összevissza dolgokat mutatott a mérleg, mert Lóci állandóan ficánkolt. Azóta meg még ugribugribb. Apja már a pocakbeli életében is Lócifutinak hívta, mert olyan rodeókat rendezett odabent .
    előzmény:
    ludmo (12967)
    2009-08-31  21:08
  35. 2009. augusztus 31. 21:0812967.

    Forgás: Ádám sem rendszeresen csinálja, inkább csak néha fickánkolás közben sikerül. Főleg hátról hasra, mert amúgy hason nem nagyon szeret lenni. Hasalni csak a szopipárnán szeret. Múltkor volt nálunk egy 9 hónapos baba,aki kézenfogva már járt, de mászni még nem tudott. A földön csak oldalra gurulással közlekedik.

    Koszmo: Szerintem is szuper a Babe Koszmo samponja. Egy-két nap alatt leszedte. Ajánlom mindenkinek!

    Rota: Holnap kapjuk a 2. adagot. Nem volt hasmenés az első után. Az pedig, hogy Belgiumban olcsóbb előfordulhat. Magyarországon nincs rajta támogatás, de más európai országban lehet, hogy van. A bárányhimlő oltás is van ahol kötelező és ingyenes.

    HaizerTimi: Szerintem rossz orvost és kórházat választottál. Máshol szerintem nem hagytak volna 28 órán át szenvedni. Ezt már a szüléstörténeted olvasásakor is így gondoltam, csak akkor nem írtam.

    Piros:  Tudod mérni, hogy mennyit eszik ciciből? Ádám akkor rángatja a cicit, ha elfogy belőle a tej. A tápi után pedig már csak nyugtatásként kéri a cicit.

    Zany:  A hinta nagyon jó találmány. Küldök egy cikket, hogy meg tudd győzni apát! http://www.babazo.hu/tipeg/20090510-egyensulyi-rendszer-fe jlodese-hintazas.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. augusztus 31. 19:2512966.

    Sziasztok,

    Kozmis: Udv, koztunk!
    Minden baba csodaszep!
    Seta: Olyan furcsa, en soha nem voltam nagy setalo, es most a kezdeti idokben, altalaban (napi 2x) lemenekultem Tamival mikor nem volt hajlando aludni, es persze sehogy sem volt el... Most pedig mar nekem hianyzik ha valamiert nem tudunk lemenni. Milyen furcsa dolog...
    Pottom: Tami is vigyorog kaja vegen, es igy incselkedik, (engem nez) h bevegye-e a cicit vagy sem?
    vedekezes:Mi gumizunk, mivel valoszinuleg szeretnenk masodik babat, lehetoleg kis koekulombseggel. (kb 2 ev)
    Ami valoszinuleg nem jon ossze, mivel Gordon csomagban megis megszavaztak, hogy mar majd nekunk is kell ismet 1 ev munkaviszony, hogy kapjuk a gyedet a masodik babanal. Most hivta fel ra a vedono a figyelmet.

    folyt.kov.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. augusztus 31. 19:1012965.

    ambercat: te miért nem kérdezted meg végül ezt a dokinőt, h akkor most vazzeg többet, vagy kevesebbet kellene ennie ennek a gyereknek, mert az alapján amit leírtál ellentmondásba keveredett saját magával (szte dagi, de egyen többször )

    én rábíznám simán a gyerekre, hogy hányszor és mennyit szeretne enni, ahogy elindulnak, annyit pörögnek majd egész nap, h simán lemegy az a pici babaháj, ami még jól is áll nekik ilyenkor

     

    a babe koszmó elleni sampon után simán le lehet törölni pelussal a fejéről a cuccot, olyan jól feláztatja, egyáltalán nem kell kapargatni

    és az benne van a pakliban, h később fog elkezdeni beszélni, de könyörgöm 2 nyelven fogja anyanyelvi szinten nyomni, annyit simán megér, h nem ő lesz a leghamarább beszélő gyerek a környezetetekben, ne törődj az ilyen tanácsokkal, egy csomó gyerek felnőtt már kétnyelvű családban, és csak nyertek vele! 

     

    ebi: próbáld meg ezt a sampont, nekünk nagyon bevált, és sokkal szebb így a manó , kb. 3x használtuk és mind eltűnt!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Ambercat (12953)
    2009-08-31  16:20
  38. 2009. augusztus 31. 18:5612964.

    Neki se vészes, tök szép a feje. Miután a doki körömmel erővel felvakarta és kihullott ettől pár szál haja közölte, h milyen csúnya és hogy hullik a haja. Nem akartammonani, h ettől a vakarástólmindnekinek csúnya lenne a fejbőre.

    Unokahugom sem beszélt több mint 2 éves koráig, pedig ő sem kétnyelvű aztán egyszercsak folyékonyan. A 2nyelvűség sztem ebben a világban jó dolog.

    Fura doki.

    előzmény:
    Piros (12957)
    2009-08-31  17:00
  39. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. augusztus 31. 18:4612963.
    akik se nem hálózsák, se nem takaró, mert mozgós a baba: csajok miezt annó polárcuccal oldottuk meg. itthon igaz a panelban télen nyáron kánikula, de ha nem itthon aludtunk, volt egy polárpizsije a fiamnak, és abban nyomta. nagyon bevált. nem kellett izgulni, hogy kibújuik belóle, alóla, beletekeredik, semmi.
    előzmény:
    Piros (12958)
    2009-08-31  17:09
  40. 2009. augusztus 31. 18:3812962.
    Na, még az egyik kedvenc képünket felrakom, ezt Apa csinálta a telefonjával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. augusztus 31. 18:3612961.

    Megpróbálok én is felrakni pár képet, hátha már engedi a rendszer.

    1.  lazulok

    2. ezt a nézést a Papától tanultam

    3. mindig nekem kell Apa cuccaira vigyáznom, ha megyünk valahova

    4. gyorsan tévézek egy kicsit, hátha Anya nem veszi észre...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. augusztus 31. 18:1412960.

    Szia,

     

    Először nem szerette, de egy hónapja imádja, egy huzamba elvan benne egy jó félórát, néha még el is alszik.

    Viszont nem is mindig megy a hinta, de szereti az előtte lógó állatokat, beszélget velük, nézegeti és próbálja elérni őket, meg a hinta zenéje megnyugtatja.

     

    Elefanni: nem volt a rota oltástól hasmenése.

    előzmény:
    zany (12931)
    2009-08-31  14:27
  43. 2009. augusztus 31. 18:0012959.

    sztem nem hülyeség, marad a babákban emlék a születési körülményeikről, ha ennyire tiltakozik, én nem erőltetném a helyedben...

    csak később próbálnám újra (mondjuk 1 hónap múlva)... feladni bizti nem kell a gyerekeknél simán megy ez a váltogatás, amit a múlt héten utált most szereti és fordítva... tiszta zizi tőle az ember, mire megszoksz vmit, ő már megint máshol tart, legalábbis nálam ez az első gyerekes tapasztalat... 

    előzmény:
    Piros (12948)
    2009-08-31  16:10
  44. 2009. augusztus 31. 17:0912958.
    Voltunk ruhát venni Lócinak. Az első bizományiban, ahova mentünk, az öregasszony kérdezte, hogy mit szeretnénk. Mondom 68-as rugikat. Erre ő elkezdett kotorászni, elővett egyet, azt mondja, ez 62-es. Mondom, nekem 68-as kell, mert a 62-es már kicsi a gyerekre (ott volt Lóci is). Erre ő, hogy ne mondjam már, mennyi idős ez a gyerek, hát a 68-as az a félévesekre jó! Ekkora idiótát! Vajon a 2 és fél kilóval született meg az 5 kilóval született gyerek is 68-as rugit hord félévesen??? Nagyon pipa lettem. Nem is találtunk semmit, az se tetszett az öregasszonynak. Hát így járt. Mentünk inkább a jól megszokott bababizományiba, ott már törzsvásárlónak számítunk, múltkor kaptunk ajándékba egy csomag pelust, most is adott árengedményt a csaj. Meg a Tescóban is megnéztük az akciós cuccokat, vettünk is egy tök puha hosszúujjú bodyt, meg egy hosszúujjú body + talpas naci együttest. Meg akartam olyan sima ujjatlan fehér bodyt a pizsi alá, amiből 3 van egy csomagban, de addig addig turkáltam, hogy találjak 68-ast (csak az nem volt), hogy végül sikerült rövidujjút venni és csak itthon vettem észre... De béna vagyok! Meg volt tök aranyos hálózsák is akciósan, de a párom lebeszélt róla, szerinte Lóci azt se tűrné jobban, mint a kendőzést. De én azért kipróbálnám, mert a takarót általában lerúgja, vagy a dereka köré tekeri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. augusztus 31. 17:0012957.

    De hülye dokitok van! Ráadásul egyik mondatával agyonüti a másikat, mert adj neki kevesebbet, de egyen többször... Meg amit a kétnyelvűségről mondott . Az tény, hogy a kétnyelvű babák általában később kezdenek el beszélni, na de akkor rögtön két nyelven, miért lenne ez akkora baj? Egyébként az én öcsém nem kétnyelvű, mégis sokáig nem volt hajlandó megszólalni, ilyen is van. A koszmóról nagyon nem tudok mit mondani, Lócinak is van, de annyira nem vészes, mi Babe sampont használunk rá, nem vakargatom.

    előzmény:
    Ambercat (12953)
    2009-08-31  16:20
  46. 2009. augusztus 31. 16:4912956.

    köszi lányok aranyosak vagytok!

     

    igazából nem szimpi ez a doki, már az elejétől fogva, de mindegy...

     

    na, megyek, felébredt a kiszékben:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. augusztus 31. 16:4112955.
    Ambercat: dokitok Bálint pont olyan súlycsoport, mint Ádám, majd lemozogják ha megindulnak. Logikátlan is amit mondott, mert adjál neki kevesebbett, de iktass be még egy étkezést A többnyelvűség meg tök jó dolog, csak ilyenkor tud anyanyelvi szinten magába szívni 2 nyelvet. Lehet hogy picit később indul majd meg a beszéde, de ez normális kétnyelvű babáknál. Koszmó: nekem még a 2 évesemnek is van rühelli a hajmosást, üvölt végig, az szóba sem jön hogy kapargassam vagy olajozgassam, majd kinővi, ilyen a bőrtípusa. Bálintnak is kezd lenni ahogy kezd nőni a haja, majd veszek Babe sampont, de vakarászni nem fogom
    előzmény:
    Ambercat (12953)
    2009-08-31  16:20
  48. 2009. augusztus 31. 16:3012954.

    Márkó haja iszonyat kozmós! Vagyis a fejtetője de én sem vakarom. Olajról már letettem mert csak a hajába ragad beel. Mi vízzel mossuk (krém nélkül) és fédüljük. Csak el múlik majd. Nem tok vele mit kezdeni...

     

    Ez a doki meg hülye! Ne foglalkozz vele. És ne rinyáljon h 5x etesd amikor szerinte "dagi". Szerintem egyen annyit a gyerek amennyit kér, főleg ha még hízik is szépen. Azt nem tom a 280gramm sok-e heti szinten. De tuti ne keltsd fel ha jól alszik. Ez a véleményem. És a többnyelvűséghez sincs semmi köze a dokinak! A férjed is anyanyelvén beszél hozzá meg te is. Nem?! Ennek ez a  rendje.. Én úgy tudom, az nem jó, ha nem az anyanyelveden beszélsz hozzá. Pl magyar vagy és hol így hol msá nyelven beszélsz hozzá. De a kétnyelvű szülőknél úgy tudom az a jó ha mindenki a saját nyelvét használja a gyerek felé.

    előzmény:
    Ambercat (12953)
    2009-08-31  16:20
  49. 2009. augusztus 31. 16:2012953.

    Sajna nekünk is számítanak az anyagiak  a tesó dologban,pedig nekem a terhesség szuper volt,a császár sokkon is túl vagyok, efelőljöhetne. A gyártással sem lenne gondunk:-)

     

    Nézem a témákat...

     

    Pihenőszék: nekünk is imádja, órákat elvan benne, sőt a délutáni szundi abban van-most is.

     

    Ma voltunk 3 hós oltáson. Tök jól viselte, össze-vissza röhögött a dokira, kiakadt a  doki hogy beszél már milyen ügyes. Mostanában kezdte el imádni a hangját és kiabálgat :-)

    Viszont ledagizta a kisfiam:-(

    3400-al született és 51cm volt, most 6880 és 64cm. Olyan heti 240eket hízik. Az sok?

    Azt mondja a dokinő, h lehet neki kevesebbeket adni, de mondtam neki, h van amikor a kevesebbnél sír, van amikor othagy az alján, szal nem mohó baba, h mindent kiszív ami az üvegben van. Ráadásul sztem elég hosszú is lett hirtelen...nem tudom. Olyan mérges vagyok.

    Ja, ráadásul pár napja csak napi 4x eszik-bár a doktornő szerint 5x kell-mert az esti előtt bealszik, a 6 órás etetés után olyan 8körül és reggel 5ig alszik. Nem keltem fel azért éjjel, h egyen, ha így is reggelig bírja + nem sovány.Nem?

    Ja, meg még azt is szóvá tette, h túl sok nyelven beszélünk a kicsihez és lehet, h emiatt később kezd el beszélni, ne zavarjuk össze-igazából ennek még csak az ellenkezőjét hallottam, h tök jó, ha kiskorától kétnyelvű a baba. Aztán még lecseszett, h nem vakarom eléggé a koszmót, megmutatta körömmel marta a gyerek fejét, hát nem tudom, eddig a védőnő nem így mutatta és szép is a feje, nem hiszem, h ennyire vakarni kéne. Ha én a körmeimmel nekiállok kilyukad a feje:-)

    Az tetszett neki, h Ádám hasról-hátra forog oda-vissza, fejével-szemével követ mindenkit a szobában,mosolyog mindenkire még a szuri alatt is és sokat beszél. Szal a gyerek okés és nagyon fejlett csak én vagyok rossz anya-kb. ez jött le.

    Jó pipa vagyok!

     

     

    előzmény:
    Piros (12944)
    2009-08-31  15:59
  50. 2009. augusztus 31. 16:1912952.
    és minden hónapot alá kell húzni, mert ugye (én spec) június 1-től kapom a csp-t
    előzmény:
    ebi85 (12950)
    2009-08-31  16:16
  51. 2009. augusztus 31. 16:1712951.
    Nem hangzik hülyén, akár lehet ez az oka. Meg pl. a sokáig a szülőcsatornában lévő babák azt mondják nem szívesen másznak át játék alagúton és volt egy kisbarátunk ,aki nem is mászott, csak hosszú idő után az én könnyenszülető fiam simán mászott elsőre.
    előzmény:
    Piros (12948)
    2009-08-31  16:10
  52. 2009. augusztus 31. 16:1612950.

    akkor csak az anyasági a kérdéses ugye? más nem jöhet szóba igaz?

    az elejét sikerült kitöltenem 12200ft havi csp és 6100ft havi adómentesség

    előzmény:
    kandika1 (12949)
    2009-08-31  16:13
  53. 2009. augusztus 31. 16:1312949.

    Tescos óvszer választás mi cseresznyés síkosítót vettünk múltkor a tescoban

     

    Ebi: én is kaptam ilyen kitöltendő papírt és nem jövők rá mit kéne hova írnom tiszta ciki de be fogok telefonálni. A Tgyás és a Gyed adózik, az tuti, az anyaságit nem tudom

    előzmény:
    Piros (12944)
    2009-08-31  15:59
  54. 2009. augusztus 31. 16:1012948.
    Én is úgy látom, hogy Lóci ilyen típus, mert kizárólaga legjobb pillanataiban próbálkoztam nála a kendővel ill. a mei taijal is, de katasztrófa az eredmény... Most lehet, hogy hülyének fogtok nézni, de én már arra is gondoltam, hogy a megszületése körülményei miatt nem bírja ezt a leszabályozást (elég sokáig úgymond "be volt szorulva" és próbált kibújni, de nem sikerült, sürgősségi császár lett a vége). Nagyon hülyén hangzik?
    előzmény:
    kandika1 (12943)
    2009-08-31  15:56
  55. 2009. augusztus 31. 16:0612947.

    fertőtlenítő: én is elöblítem azután. De msot elkezdtem mosogatógépben mosni a babcucokat csak azzal a akülönbséggel, hogy a mosás után még egy smia öblítést nyomok rá tabi nélkül.

    reginka: márkó már első naptól külön alszik tőlünk, de nekünk van bébiőrünmk. Ő az első nyekkenéstől számítva egy óra múlva kel fel kajálni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. augusztus 31. 16:0512946.

    Kérdésem lenne!

     

    Nyilatkoznom kell az adóterhet nem viselő járandóságokról. Ez a családipótlék ugye?! Ezen kívül van még valami? A TGYÁS és a GYED az adózik nem?! És az egyszeri anyaságit be kell írni?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. augusztus 31. 16:0012945.
    Majdnem elfelejtettem írni, akinél voltunk szombaton babázni, mesélte, hogy ismerőse hoz neki Belgiumból rota elleni oltást, darabja 3.000,-Ft!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. augusztus 31. 15:5912944.

    Szex: azt hiszem, párom most ért a türelme végére... Ma célzatosan odaterelt a Tescóban az óvszerekhez, hogy válasszak! Van valaki esetleg rajtam kívül, aki császáros és mégis fáj neki? Vagy csak én vagyok ilyen béna?

    Kistesó: én először nagyon tiltakoztam, mostanára eljutottam odáig, hogy mindenképpen szeretnék, csak még nem tudom, hogy mikor. Először rendbe kéne jönni, engem nagyon megviselt a terhesség is, meg a szülés is. Nem tudom, hogy mekkora korkülönbség lenne jó, de szerintem nagyjából mindegy, mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai is. Inkább anyagi szempontból kell jól meggondolnunk a dolgot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. augusztus 31. 15:5612943.

    Sziasztok!

     

    Bálint megint átaludta az éjszakát  ha nem lenne bukós-orránkifolyós-fuldoklós, lassan ő is összeköltözne a bátyjával, de amíg ilyen durvákat bukik, nem merem. Ma egyébként elég nyüszike, alig bírt elalduni az előbb, közben a lábam a pihenőszéken és ringatom most is. 

     

    Elefanni: nálunk a fiúk kaptak rotát és nem volt hasmenésük utána.

     

    chicco fertőtlenítő: valóban brutál a szaga, folyó vízben öblítettem és még úgy is olyan szaga maradt a cuminak. Szerintem majd a műanyag játékokra még használom mivel cumira nem sikerült "rászoktatnom", de elég fura fertőtlenítő

     

    Zany: a pihenőszék  nagyon tuti találmány  lehet hogy megszokja a ringatást, majd leszokik, de legalább nyűgösebb időkben jobban elvan.

    Csodálkoztam amit írtál az erdélyi gyerekorvosnőről, fura mennyire mások az ajánlások az éjszakai "gyomorpihentetés" az tuti nem WHO irányelv. Azt hogy lágyak a csontjai vajon hogyan vizsgálta, az is fura nekem   Kiváncsi leszek mit mondanak majd a gyerekorvos rokonaid, majd írd meg

     

    Reginka- Babával valófoglalkozás: az a könyv nekem is megvan, néha belelapozok és megállapítom hogy jé, ezt mi is csináljuk magunktól, de azért lehet belőle meríteni. Erre az életkorra ilyesmik vannak pl. hogy masszírozd a babát, beszélj hozzá, menjél vele sötétből világosba. Énekeljél neki, azt tuti szeretni fogja Én nagyon nehezen kezdtem el énekelni Márknak anno, mert béna hangom van és nem is tudtam gyerekdalokat, aztán elkezdtünk Ringatóra járni és azóta merek énekelni

     

    Piros: lehet hogy ilyen típus és nem szereti ha "be  van szorítva". A kendőt Márk sem bírta, de pl. a kengurut és az ergo-t igen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. augusztus 31. 15:5512942.
    Ha utána szeretnél nézni, akkor ajánlom a mamami.hu-t, a fórumon rengeteget olvashatsz mindenféle hordozóról, kötési módokról, tapasztalatokról.
    előzmény:
    haizer_timea (12935)
    2009-08-31  14:42
  61. 2009. augusztus 31. 15:5012941.
    Szerintem Vigantol-ügyben a saját gyerekdokitokra hallgass! És szerintem ekkora gyereknek enni kell adni, ha éhes, nem pedig teát - én úgy gondolom, hogy ez az éjjeli teáztatás a régi személet, az én védőnőm is bepróbálkozott vele mikor Lóci még csak 4 hetes volt, de nem voltam hajlandó ezt a "jótanácsot" megfogadni, mert egész egyszerűen nem hiszem, hogy jót tesz az ilyen pici babáknak, nekem inkább éheztetésnek tűnik... Azért csinálták régen, hogy a babák így leszokjanak az éjjeli evésről és végigaludják az éjszakát. Én úgy voltam vele, hogy ha Lóci éhes, akkor igenis meg fogom etetni. De hallgass az ösztöneidre, szerintem úgyis te érzed, hogy mi a legjobb a babádnak!
    előzmény:
    zany (12930)
    2009-08-31  14:12
  62. 2009. augusztus 31. 15:4412940.

    Nekem is esténként már fáradt Lóci és nincs energiája szopizni, úgyhogy már az elejétől kezdve ilyenkor több tápszert adunk neki. A hisztit néha úgy sikerül megoldani, hogy cumit adok neki, az kicsit lenyugtatja, és utána hajlandó szopizni. De most délután pl. csak úgy sikerült, hogy oda kellett neki adnom a cumisüveget, megitta a fele adagot és utána tettem cicire, végül megkapta a maradék tápszert... Mondjuk, ha te csak szoptatsz, akkor nem tudsz ezzel próbálkozni.

    Szerintem nem kell külön játszani ilyen kicsi babákkal, mármint azon kívül, amit csinálsz. Szerintem úgyis észreveszed, ha már többet igényel - legalábbis én láttam Lócin, hogy mikor érett meg pl. a játszószőnyegre. Meg először nem érdekelték a pihenőszék játékívén lógó bigyók, úgyhogy leszedtem, de néha bepróbálkoztam vele, aztán egyszercsak elkezdte nézegetni meg rugdosni őket. Beszélgetni meg úgyis mindenki szokott a babájával szerintem, meg énekelni is, vagy tévedek?

    előzmény:
    reginka (12927)
    2009-08-31  13:14
  63. 2009. augusztus 31. 15:3512939.
    Én csak a bimbóvédőhöz használom a fertőtlenítő folyadékot, de használat előtt jó alaposan leöblítem! A cumisüveget csak el szoktam mosni mosószeres vízben, meg néha-néha kifőzöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_718740 (12922)
    2009-08-31  12:20
  64. 2009. augusztus 31. 15:3412938.
    átköltözés: én is mindig kikapom éjjel egyből, amikor nyüglődik, mert nem szeretém, h teljesen felébredjen, és ne tudjon gyorsba visszaaludni, de: már gondolkodom egy ideje azon, h vajon elljutna-e egyáltalán a sírásig, vagy simán visszaaludna, és lenne egy egész éjjelt átalvó gyerekünk?
    előzmény:
    reginka (12936)
    2009-08-31  14:49
  65. 2009. augusztus 31. 14:5112937.

    Még egy: szülés:

    Mi is szeretnénk még egy babát, de őszintén szólva sem a szülést nem sírom vissza, sem az éber éjszakákat nem fogom szerintem... :)

    A korkülönbség és a  csúnya-csúnya pénz miatt jobb lenne három éven belül, de majd meglátjuk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. augusztus 31. 14:4912936.

    Két fontos témát kihagytam!

     

    Szex: sajna ritka a fáradtság miatt, de azért szerencsére nem rossz! Picit persze érzékeny a vágott rész, de nem vészes.

     

    Védekezés: nekem kapásból felírt a doki egy Azalia nevű egykomponensű gyógyszert, szerinte nagyon jó, és szoptatás alatt 100%-ig biztonságos.

     

    Mensi: van akinek megjött már? Képzeljétek, nekem igen... Pedig azt mondta a doki, hogy szoptatás alatt ritkán fordul elő. Na, nálam persze előfordul... Nem túl erős vérzés, de azért vérzés...

     

    Átköltöztetés: én is filózok rajta, mert egyrészt alig merünk szólni egymáshoz, ha a Manó elaludt már, másrészt apa nem tud tvzni rendesen, mert nem hagyom, hogy felhangosítsa :), harmadrészt, meg apa baromira horkol! :)

    Viszont, félek, hogy nem hallom meg a másik szobából, ha felébred, vagy ha baj van.

    Igazság szerint én nem szoktam megvárni éjjel, hogy sírjon, hanem, amikor már hallom, hogy ébren van, és nyűglődik, már veszem is ki, aztán kaja. Mit szólna, ha mostantól már csak a nagy bőgésre látná valamelyikőnket???

     

    Na, több téma lett... :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. augusztus 31. 14:4212935.

    Zara:Jól hangzik az 1 óra!Azért fura az én esetem, mert úgy gondolom teljesen felkészültem erre a szülésre is sokat utána olvastam, jógáztam, lelkileg is készítettem magam, mondjuk eléggé féltem tőle,lehet a tudatalatti görcstől nem tágultam.

    Szóval, már nem tudom ennél jobban, hogy lehet rákészülni, volt homeós bogyó, tea is stb...

    Hátha az új orvos bejön, az tuti új lesz, mert a fogadott dokim nem jött be a szülésre, ez is elég negatív volt ugyebár.

    Reginka:Nekem is megvan az a könyv amit gnokki írt az tényleg jó ha bizonytalan vagy, mindent jól leír!

    Piros:Most hogy írtad, hogy nem jó fordítva ültetni a babót, megnéztem a kendőm füzetét mert emlékeztem hogy van benne kifelé fordított pozíció és tényleg oda van írva, hogy az ortopéd orvosok nem javasolják, lehet oldaltülő pózt a nézelődös babóknak, na de az meg nekünk még korai.Szóval nem tudom, akkor miért raknak fotót stb...fordítva ülésről.

     

     

    előzmény:
    z-a-r-a (12929)
    2009-08-31  13:57
  68. 2009. augusztus 31. 14:3912934.

    Sziasztok!

     

    Lehet,hogy van vmi front? Rékám a szokásosnál kicsit nyűgösebb,néha rá jön a pityergés és nem igazán tudom mi baja.Kaki,kajcsi volt most kivárok hátha elalszik.........

     

    Holnap megyünk dokinénihez,megkapja a rota elleni oltást.

    Akinek a babája megkapta,nem volt hasmenése a babának?Tegnap azt hallottam,hogy előfordulhat mellékhatásként.

     

    Képzeljétek!Múlt héten felhívott az új védőnő,aki elvileg aug. 1-től van,de 1-je óta még színét sem láttuk. Állítólag vmi fiatal csaj.De én már majdnem kitéptem a hajam,mire végül kitalált egy időpontot,hogy mikor jön.Már telefirkáltam a naptárt közben....... Abszolút határozatlannak tűnt,az a "bocs,hogy élek" kategória elhaló hanggal. Nem tudom ebből mi lesz,de nem tűnt túl hietelesnek.Jövő héten jön,kiváncsi leszek.

     

    2.baba: nálunk is tervbe van véve,de ahhoz még sok minden kell. Én a szülés gondolatától egyelőre ódzkodom,pedig nekem elég gyorsan megszületett a babám.

    A 2. gyerekkel több kiadás lesz,a pénzünk meg úgy néz ki nem lesz több. A hely szűke miatt költözni is kéne.

    Meg hát a szülés után maradt rajtam felesleg sajnos rendesen,és azt mindenképpen le akarom adni.Nem csak azért,mert most az összes tükröt leszerelném a lakásban,hanem az egészségem miatt. Plussz,ha a terhesség után ennyi maradt rajtam,feltételezem,hogy a 2.gyerek után sem maradna kevesebb súlyfeleslegem.Vagyis ha nem fogyok le,a 2. gyerek után dupla ekkora maradnék,az pedig sem a babának,se nekem nem jó.

     

    Védekezés: A dokim azt mondta,hogy ha 4-5 éven belül szeretnénk egy 2. babát,akkor a hagyományos spirál is is tökéletes,mert állítólag az is biztonságos.Viszont a hormon tartalmú spirál 100%,csak 40-50e forint. A sima meg 10ekörül van és úgy tudom 96%körüli biztonságú.

     

    Most hezitálok még,hogy mi legyen. Spirál ügyben van vkinek tapasztalata?

     

    Most mennem kell,mert nyűgösködés van.

    előzmény:
    z-a-r-a (12929)
    2009-08-31  13:57
  69. 2009. augusztus 31. 14:3612933.

    Zara, Gnokki: köszönöm szépen a válaszokat! Néha úgy érzem, hogy több mindent kellene tennem, de ezek szerint nem! :) Megrendeltem ám a könyvet gyorsan!

     

    Zany: nekünk egyedül is elvan a pihenőszékben a Manó kb. 10 percet, de ha van, aki magyarázzon hozzá, akkor akár fél óránál többet is elringatózik benne. A mienk olyan, hogy nem mozog, ha csak fekszik benne, ha viszont rugdalózik, kapálózik, akkor igen. Zsolti szeret belőle elnézelődni!

     

    Kivi, a tietek nagyon jópofa, biztos nagyon jól érzi benne magát a Babóca!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. augusztus 31. 14:3112932.

    Füles: szerintem nyugodtan költöztesd át Nándit, ezt írják a "lexikonok" is, hogy 2 hónaposan már át lehet költöztetni külön szobába!

     

    Mi már 2 hetesen külön vagyunk, bár közel vagyunk egymáshoz, de pont annyira, hogy ha már nyekere meghallom, de tudok még tőle aludni, ha forgolódik, rugdalózik...esetleg kail, vagy pukizik álmában

     

    így végre Apával is másabb lesz az alvás...

    előzmény:
    zany (12931)
    2009-08-31  14:27
  71. 2009. augusztus 31. 14:2712931.

    chicco fertőtlenítő: én is öblítek utána, de tényeg nagyon erős az illata, a cumisüvegen nagyon érződik..

     

    Gnokki, reginka: jó volt a kérdés, és köszi a választ, mert néha én is azon agyalok, hogy mit játszak vele...arra már rájöttem, hogy még mindig nagyon lekötik az egyszerű dolgok (árnyékok, vonalak...körök) nyomtattam neki A4-es papírra csíkokat, meg kört, meg egy ilyen egyszerű arcot...és azt néha mutogatom neki...nagyon szokta nézni...

     

    Kozmis: csütörtökön gondolok rátok, biztosa minden rendben lesz és segítenek eltüntetni a foltocskát!

     

    Kivi: mennyi ideig van el a pihenőszékben a babó?? én is nagyon szeretnék egyet, mert ha pl. belekezdek valamibe és tudom, hogy nem éhes...szőnyeget már megunta.ágyba nem akaom fektetni..beletetnném egy ilyenbe...hogy befejezzem amit elkezdtem de Apa nem engedi, mert megszokja a ringatást meg iyleneket mond..de én még nem adtam fel...lehet beszerzek majd egyet titokban...bár nem olcsó mulatság...de ha sokáig elvan benne megérné!

    előzmény:
    zany (12930)
    2009-08-31  14:12
  72. 2009. augusztus 31. 14:1212930.

    Sziasztok!

     

     

    Vallomás!! nagyon nagyon örülök, hogy anno elkezdtem fórumozni...az gyik legjobb dolog az itthon eltöltött napjaimban, ha nem lennétek én nem is tudom, hogy mit csinálnék...itt a lakóparkban is vannak kb. ilyen idős babák, de 1-2 mondtanál többet nem nagyon beszélünk...néha babakocsizás előtt vagy után találkozunk a kapuban, aztán ennyi... szóval köszönöm, hogy vagytok csajok!!!

     

    Tökjó napunk van ma...már nyomott egy 3 órás alvást a teraszon, most megit alszik, de a szobájában, én pedi most kivételesen nem csináltam semmi extra munkát az alvása alatt, csak kádat takarítottam, meg hajat mostam...most nem akarok tornázni se...

     

    Az esténk nem indult valami fényesen...fél 9-kor beájult fürcsi+kaja után...aztán 10 percenként sírt..cici, meg simi ezek mentek...már azt hittem ez fog menni eész éjjel, aztán 10 után már nem ébredt csak 3-kor!

     

    ÉÉÉÉS végre megtörtént a 2. szűzhártya repesztés...nem ez volt a legjobb életemben...illetve jó volt már végre, mert hiányzott Apa...nem is igazából fájt, hane szúrt egy kicsit, meg belül olyan nagynak éreztem a "teret" kicsit olyan érzéketlen érzés volt furcsa...de azért próbálkozunk és biztos ezután már jobb lesz...meg én is megrendeltem az ingyenes DVD-t és majd nyomom a tornát!

     

    ------------

     

    Tegnap volt nálunk látogatóba Anya barátnője és családja Erdélyből, akinek ott magánklinikája van...és aúgy gyerekorvos és mindenképp meg akarta már nézni Hannát!

     

    Azt mondta, hogy olyan lazák, lágyak a csontjai meg a gerince és szerinte a napi 1 D vitamin (Vigantol) kevés, adjak neki 6 cseppet naponta egyszer két etetés között a szájába, ne a tejbe cseppentve... na király ez egy harmadik variáció! Aztán elmesélte, hogy náluk a babák születéskor 10ezer egységet kapnak izomba és aztán még a kórházban eltöltött napoon még ilyen brutál adagokat, és azt mondta, hogy ne lehet túladagolni!

     

    Meg azt is mondta, hogy a babák gyomrának nagyon fontos, hogy éjjel min. 6, de inkább 8 órát kellene pihennie, hogy ne emésszen, azaz ne kapjon tejet, tápot, ezért ha éjjel felkel adjak neki teát (kamilla) vagy vizet.

     

    Mi szerdán megyünk 2hós oltásra és az itteni dokinőt is megkérdezem majd, amúgy Anyukám tesója is, meg annak a fia is gyerekdoki, úgyhogy őket is megkérdezem ezekről, mert eddig én azt tudtam, hogy CSAK anyatejet kapjon, ha van!

     

    na megyek, kicsit eldőlök én is...mert köv. kaja után séta következik és addigra kipihenem magam!

    előzmény:
    Dudukly (12917)
    2009-08-31  11:08
  73. 2009. augusztus 31. 13:5712929.

    sztem az tök elég foglalkozás, ha amikor ébren van bevonod őt az életetekbe, viszed magaddal arra, amit csinálsz ép, beszélsz hozzá, végülis neki még minden új, és igazándiból az a fontos, h ingerek érjék, mondjuk főzöl és mondod neki mit csinálsz, ebből többet tanul mint a direkt foglalkoztatlakból...

     

    idemásolom duduklytól, mert nagy, nagy igazság: "más kh, más orvos, és felkért egy dúlát, egészen más lelkiállapotban villámgyorsan szült."

    nálam a más lelkiállapot, a másféle bánásmód, a más hely mind-mind kellett ahoz, h a 2. babó könnyen, gyorsan érkezzen. mondok egy példát, a szülés előtt egy héttel megvizsgált simán egy ügyeletes doktornő, aki előtte sose látott, és mondtam neki 2 szóban, h az első miatt rettegek ettől a szüléstől, és láss csodát: szánt rám időt, h megnyugtasson! elmondta, h a 2. mindenkinek könnyebb, és h még van egy hetem, csak álljak pozitívan hozzá, engedjem, h jöhessen, figyelt rám, törődött velem, és főleg: komolyan vette a félelmeimet. sztem ez akkor nagyon sokat lendített rajtam. nem egy valaki voltam számára akin túl kellett lennie azon a napon, hanem egy nő, egy ember akinek érzései vannak... én két gyerek és 4 intézmény után azt kell modjam ez nagyon ritka, ilyen fokú figyelmet és törődést csak most kaptam, többször is, pedig sose fogadott orvoshoz mentem, mert mondom, nekem olyan nem volt, mindig ügyeleteshez kerültem, de mind emberi volt nagyon.

     

    előzmény:
    reginka (12927)
    2009-08-31  13:14
  74. 2009. augusztus 31. 13:4412928.

    Sziasztok!

     

    Reginka: Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem című könyvét ajánlom figyelmedbe. Ott le van írva hónapokra bontva, hogy tudsz játszani a babáddal.

    Amúgy teljesen jól csinálod, ennél több nem kell.

     

    Viki felébredt éjjel 3:30-kor enni és azt vettem észre, hogy minden második nap így kell. Utána a következő nap 6-7 között. És azt is megfigyeltem, hogy amelyik nap kakilt utána ébred éjjel viszont amikor telítődve van a pocak simán kibírja reggelig. Csak azt nem tudom hogyan fogom leszoktatni erről mert hiába csinálok nagyobb adagokat úgy sem eszi meg.

     

    Viki sem igazán szeret ölben lenni, a vállamon sem marad meg. Viszont a kengurut nagyon szereti a hordozót meg egyenesen imádja.

     

    Bogit vittem reggel beszoktatni de már látom, hogy nem lesz egy egyszerű történet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. augusztus 31. 13:1412927.

    Sziasztok,

     

    Piros: én is bimbóvédővel szoptatok elejétől kezdve, és nálunk is mostanában kezdődtek a problémák. Kb. egy-két hete minden este fürdés után, az utolsó evéskor jó negyedóránkba telik, mire cicire tudjuk tenni a Manót, addig hisztizik ezerrel, és nem hajlandó még megpróbálni sem beleszívni a cicibe. Mi arra tippelünk, hogy fáradt, meg éhes is egyszerre, de ettől függetlenül nagyon kiborító minden este ez a küzdelem. Az szokott beválni, hogy apa elviszi dajkálni, közben beleszív a cicibe, hogy a bimbóvédő tele legyen tejjel, és úgy általában megoldódik a probléma...

    De apának a héten két próbája is lesz este... Zenész...

     

    Egyszerűen fogalmunk sincs, hogy ez ténylegesen mitől lehet...

     

    Sok változás van mostanában amúgy is... Eddig a kilenc órás lefekvéshez éjjel keltünk kettőkor és hat körül, tegnap meg éjfélkor, háromkor és hatkor is...

     

    Kérdés: két és fél hónapos babával hogyan kell foglalkozni? Úgy értem, hogy szoktam vele beszélgetni, meg gagyogni, meg tök jól elvan a játszószőnyegen, szereti a forgó zenélőt is az ágya felett, de ezek mellett mindig kell vele valamit játszani, csinálni? Vagy?

    Előre is köszi, első babás vagyok... Nem szeretném, ha valamit rosszul csinálnék...

     

    Reginka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 31. 12:4212926.

    köszi a bíztatást, én is ilyesmiket olvastam és hallottam, hogy heg nélkül eltűnik, velünk is így lesz!

     

    Piros: látom hasonló gondokkal "küzdünk", nekem is azzal van problémám, h nem szereti a hordozót, a kendőben én kifelé tettem be, de való igaz, h folyton előrebukott, vagyis nézegette a lábikóit és fura testhelyzetet vett fel, nem tűnt vmi egészséges póznak... befelé viszont nem szeret lenni ő se, úgy nem lát semmit

     

    verko74: én még Andornál használtam ezt a sterilizálót és én leöblítettem, mert olyan erős illata volt....amúgy meggyőződésem, h pont emiatt nem fogadta el a cumit annó a fiam, mert érződött rajta ez a szag. Most gőzsterilizálót használtam, de attól is vízkövesek lettek a dolgok! Alíz már nem cumizik, a hüvelykujját szívja csak, fejnem sem kell, mert beállt a kereslet-kínálat úgy tűnik. Szóval nem használom már ezeket, ha kell a cumisüveg később, akkor azt már a mosogatógépben fogom elmosni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (12914)
    2009-08-31  10:51
  77. 2009. augusztus 31. 12:3812925.

    Szia,

     

    Itt Wekerlén a Kós K.tér környékén, de, hogy mikor az mindig változik, mert a nem evés miatt néha minden borul.

    Majd összefuthatunk valamerre, ha van kedvetek egy megbeszélt helyen, ami mind a kettőnknek jó.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_718740 (12922)
    2009-08-31  12:20
  78. 2009. augusztus 31. 12:3212924.

    Sziasztok!

     

    Nem tudtam mindent visszaolvasni, mert olyan sokat írtatok.

     

    A múlt héten vettem cumisüveget (tommee tippee ,sajna, már nem tudom ki ajánlotta), pár napig úgy nézett ki, hogy beválik, először cici, majd tápszer, sőt a minimál adagról átálltunk 100-130ml-re, de csak tegnapig tartott.

     

    Most cicire teszem, megeszik az egyikből 40-50, majd rakom át a másikra és elkezd vergődni, egy ideig próbálkozunk, majd jön a tápszer, valamennyit eszik belőle, de a vergődés folytatódik és közben egyfolytában az öklét rágja, jó, ha megeszik 70ml-t talán és mindezt 4óránként, mert előbb nem kér enni. Hízni meg egyáltalán nem hízunk, stagnálunk a 6 kilón.

     

    Nagyon szeret hason lenni, tulajdonképpen csak így tud aludni, nagyon szépen és magasra tartja a fejét, de még nem forgunk, csak a bal oldalra fordulásig jutottunk.

    Viszont imád dumálni, a hintájában a békával szokott beszélgetni.

     

    Mennem kell mert felébredt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. augusztus 31. 12:2812923.

    én használok chicco folyadékot, bő vízben szoktam elölíteni a fertőtlenítés után.

     

    Na, megint kemény 20 percet aludt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_718740 (12922)
    2009-08-31  12:20
  80. Torolt_felhasznalo_718740
    Torolt_felhasznalo_718740
    2009. augusztus 31. 12:2012922.

    Sziasztok!

     

    Tegnap voltun a Római parton sétálni!Nekem olyan élvezetes volt,mert mostanában alig mozdulok ki itthonról a babyvel...

     

    Jázmin is élvezte amig meg nem éhezett és a kocsiba kellet szopztatnom,mert már balhé volt!

    Ez is nagy elönye a cicizésnek,hogy mindig kéznél van és nincs vele macera.

     

    Egy kérdés lányok:Ha valaki használ cicco sterilizáló folyadékot akkor utánna elöbliti vagy hagyja ugy?

    Mást mondtak a boltban és más van ráirva.

    Eddig kiföztem a cuccokat,de minden olyan csúnya vizköves!

     

    A lányom ma megint dél 11 kor ébredt elöször!!!!

    Már csak 5 ször eszik egy nap,de az adagot még nem emelte...Biztos hogy ez most valami növekedési fázis,mert egyre több olyan dolgot csinál amit eddig nem!

    Mondjuk még nem tudja magát kinyomni hason,igaz utuál is ugy lenni!Majd csak alakul.

     

    Köszönöm szépen a táblátatot.

    Kiegészités:Szent Isvánban szültem ,császárral farfekvés miatt.22 óra05 perckor.

     

    Kivi:Merre szoktatok sétálni és mikor?

     

    Puszancs

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. augusztus 31. 12:0912921.

    kérdezni is akartam mi az a piros foltja. Remélem a kezeléstől elmúlik neki!!!

     

    timea: én is kívánok boldog névnapot Hangának!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (12911)
    2009-08-31  10:29
  82. 2009. augusztus 31. 12:0612920.
    nálunk is égett eleinta sólámpa, most már nem. sőt, külön szobába szeretném tenni.
    előzmény:
    haizer_timea (12905)
    2009-08-31  09:32
  83. 2009. augusztus 31. 11:5912919.
    köszi :)
    előzmény:
    Dudukly (12917)
    2009-08-31  11:08
  84. 2009. augusztus 31. 11:1612918.
    Nem hiszem, hogy az én illatommal van baj, mindig ugyanolyan tusfürdőt használok, itthon se deo, se parfüm, öblítő se illatos... Ha már illat, akkor inkább a kendő illata lehet a baj, ugyanis kölcsönkendő. Akitől kaptuk, mondta, hogy szokták javasolni, hogy az anyuka aludjon a kendővel, hogy átvegye az illatát - de ezt kölcsönkendővel nem akarom megcsinálni. Én inkább úgy vettem észre Lócin, hogy nem tűri, hogy ennyire korlátozva legyen a mozgásban. Az autós hordozót is utálja, csak addig van el benne, míg utazunk és utána akkorákat tud nyújtózni, élvezi, hogy kiszabadult... De ha ez így van, akkor mégis miben hordozzam??? Nem lehet mindig kézben bevásrlás közben. Meg néha tök jó lenne, ha el tudnánk szaladni mondjuk a sarki boltba kenyérért, ahova ugye babakocsival nem lehet bemenni (az egész városban talán 2 bolt van, ahova be lehet, azok is tök messze)... Mindegy, kísérletezünk. Lehet, hogy túl későn kezdtük, ha születésétől kezdve kendőztünk volna, akkor megszokta volna?
    előzmény:
    Dudukly (12908)
    2009-08-31  10:07
  85. 2009. augusztus 31. 11:0812917.

    Ma semmi se jön össze:

    Kuponok: http://www.napiakciok.hu/ (ha nem nyitja meg jelöld ki ctrl+c és másold be a böngésző címsorába)

     

    Core Wellness: http://www.corewellness.hu/accessible/Order_DVD.aspx

     

    Bocsi Ebi

    előzmény:
    ebi85 (12915)
    2009-08-31  10:51
  86. 2009. augusztus 31. 11:0812916.

    Most már tuti, hogy Lócinak kevés a kaja, két és fél óra múlva már kért enni, és simán bevágta a megnövelt adagot. Most kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja ennyi kajával.

    Nem csak lehet, hogy nézelődni akar a gyerkőc, hanem biztos, mert nagyon érdeklődő, csak az a baj, hogy kifele nem szabad fordítani se kendőben, se másban, mert az nem tesz jót a gerincüknek, rossz testtartásban vannak úgy. A nézelődésre a hátra kötés lehet a megoldás, csak azt egyedül nem merem megpróbálni, majd csak segítséggel.

    előzmény:
    haizer_timea (12907)
    2009-08-31  09:41
  87. 2009. augusztus 31. 10:5112915.

    Sziasztok!

     

    Salsi: igen, kipp koppos naptár

    dudkly: a link nlc fórum oldalt nyit meg.

    gnokki: márkó is alig forog mostanában

    jóbaba: nem is bírnám rá azt mondani hogy nem az. néha kiakadok és mérges leszek, de kb 5perc után úgy eltűnik az egész mintha soha nem lett volna az az érzés és mélységes szeretet és öröm önt el... olyan érdekes ez az anyai érzés persze néha mindom neki h rosszaság meg h hol a fiam kérem vissza, de persze ezek olyan vicces beszólások csak

    füli: márkó is jól kifáradt tegnap. Túl élmnygazdag volt neki a nap és alig aludt. este játék közben háton(!!!) magától elaludt.. ilyen még soha ne volt! 9-5ig szunyált úgy tűnik ez egy ilyen nap volt a fiúknak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. augusztus 31. 10:5112914.

    szia Kozmis!

    csak egy gyors válasz: unokatestvérem kisfia is ilyen kis szépséghibával született, ők is elvitték dokihoz (azt hiszem ők Szegedre jártak), és a lézeres kezeléstől szinte teljesen elmúlt a folt! úgyhogy érdemes kezeltetni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432723 (12911)
    2009-08-31  10:29
  89. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. augusztus 31. 10:4312913.

    sziasztok babázók!

    nem tudom, ki hogy van vele, de nekem őrült tempóban telnek a napok... ha nem figyelek, hirtelen eltelik 3-4 is, aztán azt sem tudom milyen nap van...

    visszaolvasgattam, olyan jó látni, hogy másnak is ugyanolyan problémái, kérdései vannak, már csak azért is jó titeket olvasni

    az én Dórikám pénteken kapta meg a 2 hónapos oltásokat, kicsit nyűglődtünk is a hétvégén, de mostmár talán elmúlik

    sokan írtatok a hordozóról, nekünk is van, de még nem próbáltuk, szerintem még ráérünk ezzel... egyébként kézben hamar megnyugszik a kicsikém, de kezdi ébrenléte minden percét kihasználni, hogy minél többet lásson a világból  

    na, most mennem kell, két halom vasalnivaló vár rám, s ki kell használni, amíg a bébi alszik  

    szép napot és hetet mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. augusztus 31. 10:3812912.
    az elég jól hangzik, hogy szülésügyileg 11 órából(1. gyerek) lehet 1 óra (2.gyerek)?
    előzmény:
    haizer_timea (12905)
    2009-08-31  09:32
  91. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 31. 10:2912911.
    Ja, azt is meg akartam írni, h csüt-ön megyünk Pestre (Pécs mellett lakunk), mert van Alíz arcán egy hemangióma, érduzzanat, amit kezelni kell. A hason alvástól uis kidörzsölődik és folyton sebes, néha vérzik is.  Festéklézeres kezeléssel tüntetik el, bár most csak megnézi a doki valószínűleg, mert a seb miatt nem lehet vele kezdeni semmit, mert heges maradhat. Viszont a szája szélén is képződött 2 kis pötty, ezek is nőnek, így mindenképpen kezeltetni akarjuk. Izgulok, de várom is, hogy mi lesz, elcsúfítja a kis pofiját, jó lenne megszabadulni tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 31. 10:2312910.

    Sziasztok!

     

    Andor oviban, olyan furcsa volt megint vinni reggel, és hiányzik is nagyon....

    Pár napja én is észrevettem Alízon, h néha kevesli a tejcsit, estére mindkét cici kell neki. Sztem vmi növekedési ugrás lehet megint. Ő is ette reggel az öklét kaja után, de mivel  csendben volt, így gondoltam, h jóllakott.

    Én is próbálom hordózókendőben vinni, ha evett, el is van benne olyan 20 percet és ennyi. Mondjuk én kínlódok azzal is, h kizárólag hason alszik, emiatt gyűlöli a hordozót, ha utazunk, vásárolunk, az kész káosz!!! Ma is mennem kell pedig, gondoltam rá, h elviszem a babakocsit, a mózesben tologatom, de akkor meg hogy tolom a bevásárlókosarat??? És ha bealszik, át kell tennem a hordozóba az utazáshoz, ezáltal felébred és üvölteni fog........ még nem sikerült jó megoldást találnom. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. augusztus 31. 10:1312909.

    Jó reggelt!

     

    Csk egy gyors bekukkantás! Most megyünk délelőtt csípő-UH-ra, szorítsatok! 

     

    Haizer Timi, Ancsa: Imádom a vörös hajat! Anyukám is természetes vörös - már festi - (mellesleg Ancsának hívják), és bár 3-an vagyunk tesók, mind barnák. Ő meg mondog vágyott egy vörösre. A lányom ugyan szőke lett, de talán van egy hajszálnyi vörös árnylat benne. És neki is totál felfele nő a haja, tőlem is mindig kérdezik, h. direkt ilyen-e.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. augusztus 31. 10:0712908.

    Timi, bocsi, nem akarlak elkeseríteni, nekem minkettő a magzatvíz elfolyása után lett meg ilyen gyorsan, az első oxitocinnal, a második homeós bogyókkal (mindkettő eda nélkül, mondjuk idő se lett volna rá). Szerintem ne görcsölj rajta, ha szeretnéd a másodikat úgyis el fog múlni a szüléstől való félelmed. Nekem az első szülésnél mondta a szülésznőm, hogy a szülés fejben dől el. Ha nem arra koncentrálok, hogy így vagy úgy fáj, hanem arra, hogy a kicsi iszonyatos munkában van és nekem légzéssel meg hasizommal segíteni kell, akkor gyorsan meglesz. Ezt tettem, de én továbbra is fentartom, hogy nem én vagyok ilyen nagyon szuper, hanem fentről ezt a kártyát osztották... (szoktam mondani, hogy kűzdök annyi mással, megérdemlem, hogy gyorsan szüljek). Egy barátnőm egyébként nagyon nehezen szülte az elsőt, 1,5 után jött a második, más kh, más orvos, és felkért egy dúlát, egészen más lelkiállapotban villámgyorsan szült. Szóval mindenre van példa.

     

    Piros,  vannak olyan babák, akik nem szeretik a hordozást, esetleg valamiért nem tetszik neki az illatod (félre ne értsél!). Én a lányom születése után kaptam egy finom vaníliás tusfürdőt, ha azzal zuhizam, a lány üvöltött az éhségtől, nem akart szopni, amíg kétszer át nem dörzsöltem magam baba tusfűrdővel. Vidám volt... Szóval esetleg másik ruhaöblítő (vagy csak ecetes öblítés), deo/parfüm elhagyása, semleges illatú tusfürdő használata segíthet. (Esetleg tejezzél össze egy pelust és tedd a baba feje és a mellkasod közé.) Mivel és csak szoptatok, a tápszerezésben csak drukkolni tudok, hogy megtaláld a helyes arányokat, nincs tapasztalatom.

     

    A beba2-es kuponok nem kellenek senkinek? (A kuponok csak szept. végéig jók, de a tápszerek sokáig jók szoktak lenni...)

     

    Márta

    előzmény:
    haizer_timea (12907)
    2009-08-31  09:41
  95. 2009. augusztus 31. 09:4112907.

    Piros.pont most írtam hogy mintha Máténak is kevés lenne a szokásos kaja adag, lehet növekszik a mennyiség igényük!?

    A kendőnél még azt megpróbálhatod, hogy kifelé fordítod, lehet már nézelődni akar Lóci.

    Kézben Máté is már reklamál ha felém van, meg kell fordítani és, akkor vigyorog meg dumál. Már érdekli őket a világ!

    előzmény:
    Piros (12904)
    2009-08-31  09:31
  96. 2009. augusztus 31. 09:3412906.

    Na jó, még egy utolsó... Kilestem Lócit, hogy hogy alszik ilyen sokat éjjel. Mikor kezd kicsit ébredezni, akkor lazán betolja a hüvelykujját a szájába, cumizik rajta egy darabig és alszik szépen tovább! Mintha mindig is ezt csinálta volna... De ébren meg ez még nem megy neki, nem tudom, hogy lehet ez...

    Ma délután el kell mennünk már megint ruhát venni Lócinak, mert már csak a 68-as rucik jók rá és összesen 2 db 68-as rugija van... Szombaton a piacon félévesnek nézték! Hát szerintem azért annyira nem nagy! Vagy igen? Szerdán megyünk tanácsadásra, majd kiderül, hogy most mekkora. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. augusztus 31. 09:3212905.

    Jó reggelt!

     

    Nagyon ügyik a babók, hogy ilyen jókat alszanak.Füles, Ludmo.

    Mi megint 2 szer kelltünk 2-kor, 5 kor, igaz este fél 8 tól, de nem is ez a gáz, hanem hogy 5 óta csak most aludt vissza!Na mindegy majd változik.

    Most mondjuk gyanakszom kicsit a kajcsira is, mert reggel evett egy ciciből-nem mértem mennyit- aztán csak ette az öklét utána, de nem sír Máté, olyan édi (csak így nem tom elég e a kaja ugyebár).

    Aztán rátettem másik cicire is és egy csomót evett még, utána ájult be. Gyanus, hogy nem elég neki az egy cici!?

     

    2. szülés: Azzal tisztában vagyok, hogy a második gyorsabb, könnyebb, 8 óra helyett 5, 5 helyett 2, 5 az oké, de ugye én magzatvíz elmeneteltől számolva 28 óra alatt szültem és végig volt fájás is. Mondjuk a durva rész 8- 10 óra volt kb.(oxitocinnal, 2 EDÁval). Ja és az utolsó 3 óráig egy újjnyi voltam csak.

    Szóval arra lettem volna kíváncsi, hogy aki szintén, hosszan nehezen szült, az mennyire lehet rövidebb, vagyis a 28 órából lehet mondjuk 5?De jó olvasni, hogy azért pozitívak az élmények.

    Ja és Zara engem érdekel a szüléstörténet!Ha sokakat nem, jöhet priviben én szívesen olvasom!

     

    Gnokki:Máté sem forog még, azt hittem már csak mi vagyunk így itt a fórumon!Pedig nagyon erős,  hason nagyon kitolja már magát, meg ölben is. És ő is mindig ülni akar, úgy húzza fel magát, hogy csuda.Úgyhogy nem aggódok, mert menni fog a forgás is, csak a technikára nem érzett még rá!

    Ebi:Nagyon aranyos Márkó és milyen nagy már, egészen kisfiús.

    Sólámpa: Nekünk is az van és eleinte egész éjszaka ment, mert úgy éreztem jól magam, ha kinyitottam a szemem rögtön láttam Mátét.De mostmár azért lekapcsolom, nem akarom, hogy hozzászokjon, hogy világít! Érdekes, én csak pozitív hatásáról hallottam, és semmi negatívat nem is tapasztaltam tőle.Ugyanúgy alszik lámpánál ahogy nélküle.

     

    Holnap megyünk oltásra, nekünk az első lesz, mert szabin volt a dokinőnk és most kapja csak a 2 hónapost (12 hetesen).

    Kicsit izgulok, főleg, hogy apa is reggel eszembe jutatta és közölte, hogy ő ugy izgul az oltás miatt!!

    Kíváncsi vagyok a hízásunkra is mit mond a doki néni, mert az utóbbi 4 hétben komoly 300 grammot híztunk csak!

    Ja Timae:Hangának Boldog névnapot!

     

    Timi+Máté Ma 12 hetes!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. augusztus 31. 09:3112904.

    Bocs, tudom, sok vagyok, de próbálom inkább több részletben, nehogy megint megszívjam és elszálljon, amit írtam.

    Most megint attól tartok, hogy Lóci már nem sokáig fog szopizni... Pár napja cirkuszol, tegnap este nem is volt hajlandó szopizni, ma reggel is ordított, cseleznem kellett (cumit be a szájába, azon lenyugodott és akkor rá a cicire). De nyugtatgatom magam, mert volt már ilyen múltkor, szinte pont ugyanígy zajlott - minden szopizásnál küzdöttünk, szopizott 10-15 percet rendesen, aztán rángatta a bimbóvédőt stb. Akkor az volt a megoldás, hogy csak 10 percig hagytam szopizni és a tápszeradagot meg meg kellett emelni. Lehet, hogy most is ez a gond, hogy több kaja kell neki, mert most meg kb. 5 percig szopizik és utána kezdi a rángatást, és miután megette a tápszert, fordulna rá a cicire még. Azt hiszem, a következő kajánál több tápszert adok neki, kíváncsi vagyok, mi lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. augusztus 31. 09:2512903.
    Szombat délután voltunk a párom gyerekkori barátjáéknál - egy hónappal fiatalabb a kisfiuk, mint Lóci. Tök jól elvoltunk, megdajkáltuk egymás babáit... tök furcsa volt, hogy Hunort Lóci után olyan könnyűnek éreztem, meg neki még fogni kell a fejét, mert nem tartja úgy, mint Lóci, meg neki tök nagy haja van, csiklandozta az orrom . De tök jó, hogy még 1-2 év és ez az egy hónap korkülönbség már a világon semmit nem fog számítani, remélem, jól ellesznek együtt. Az apukák már álmodoztak, hgy majd ha a gyerekek együtt mennek a Szigetre... Ja, Hunornak tök mély hangja van, nagyon vagány!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. augusztus 31. 09:2012902.
    Hordozás: tegnap kipróbáltuk a kendőt is. Hűvös is volt, gondoltam, talán így nem melegedünk össze, az nem lesz zavaró tényező, meg kint voltunk apukáméknál és ott ki tudtam menni vele így kicsit sétálgatni a kertbe - hátha csak bent a lakásban nem tűri a hordozást. Sikerült egy nem létező kötéssel magamra tenni a gyerkőcöt - bár, ha megkötöttem, akkor már létezik, igaz? Mindegy, ki is látott, a keze is viszonylag szabadon volt. Addig nem is volt semmi gond, amíg magamra kötöttem, bent még úgy nézelődött is, de aztán kimentünk és elszakadt a cérna nála... próbált szabadulni, nem tudott, és annyira felhergelte magát, hogy hiába mentünk be és szedtem ki a kendőből, úgy üvöltött, hogy nem tudtam megnyugtatni. Kézben egyáltalán nem ment, le kellett tennem a pihiszékbe, cumit adni neki, úgy simogattam és nagy nehezen megnyugodott. Létezik olyan, hogy egy gyerek ennyire ne bírja a hordozást? Egyébként kézben sem nagyon van el... egy darabig elnézelődik, aztán próbál kiugrani az ember kezéből. Nem tudom, hogy mivel próbálkozzak még... Valami ötlet esetleg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top