Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. augusztus 31. 09:1212901.

    Sziasztok!

    Egy kicsit nem jövök és annyi hozzászólás születik, hogy nem győzök visszaolvasni! 

    Nagyon édesek a babák. És Kendének irtó vagány a frizurája! 

    Ancsa, én május 27-én szültem, de nem hiszem, hogy találkoztunk, mert én csak szülni mentem be a kórházba (jól időzítettem, aznap kellett mennem nst-re és megbeszéltem Lócival, hogy jó lenne, ha akkor bújna ki).  Bár eltöltöttem kb. 1 órát az osztályon is a nappalos szülésznők hülyesége miatt, denem igazán beszéltem senkivel, el voltam foglalva az akkor már 3 perces fájásaimmal... Nekem volt fogadott dokim, Bakó Bélánál szültem, nem bántam meg, mert rendesen foglalkozott velem. Jól látom, hogy te is bimbóvédővel szoptatsz? Én mostanában nagyon küzdök vele, mert Lóci mindig letépi rólam, növesztenem kéne még egy kezet...

    Fürdés: na, tegnap kiszúrtunk magunkkal. Kaja után Lóci akkorát kakilt, hogy a ruhája is olyan lett, úgyhogy úgy gondoltuk, megfürdetjük, ha már úgyis teljesen le kell vetkőztetni. Fürdés után próbáltuk húzni az időt, mert csak kb. 1 óra telt el a kaja óta, de Lóci addig hisztizett, míg kénytelenek voltunk megetetni. És nem volt hajlandó szopizni!!! Addig ordított, míg meg nem kapta a tápszert... Persze a szokásos adagja felét ette csak meg, akkor bealudt. És utána rajtam aludt tök sokáig, nem raktam le, mert olyan jó érzés volt! Olyan rég csinált már ilyet, hogy most kiélveztem.  Azt hittem, hogy ennyi kajával nem fogja kihúzni reggelig, de reggel 8-kor evett legközelebb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. augusztus 31. 08:3012900.

    ja, és egyre inkább gondolkozok, hogy átköltöztetem a lurkót a kis szobába, hisz alszik estétől reggelig, legalább ott nem lenne se tv, se semmi.

     

    Csak cselekedni is kellene :))))).

     

    ------------------

     

    1x apa csinálta azt, hogy 180 vízhez 5 kanál, és  csodálkozott, hogy miért itta meg gyorsan és miért éhes a fia, én meg jól lecsesztem-épp vendégségben voltunk, így elég gáz volt, pedig próbáltam 4szemközt elintézni.

    előzmény:
    fules0224 (12899)
    2009-08-31  08:26
  3. 2009. augusztus 31. 08:2612899.

    Sziasztok!

     

    Nándi este ismét aludt fél 21-től reggel 6-ig. És este pikk-pakk ealudt, és rájöttem miért. Hisz du. alig-alig aludt, jó, hogy elfáradt. Már negyed 8-kor jelzett, hogy legyünk túl a fürdésen és a vacsin.De most persze megint kipihent, ígynem akar aludni, de játszani sem, elvan a kezével, meg nézelődik csendben.

     

    Ebi: mi nem is tudnánk mostanában játszani fürcsi után, hisz olyan fáradt, hogy már kaja közben szunyókál. De nem is akarnám rászoktatni. Tanulja meg, hogy fürdés, utána alvás jön.

    Márkó szobája csodaszép! és Márkó milyennagy fiú már!

     

    Tiffin: azt hittem az a barna folt az a terhesség alatt kiaalakult, mert nekem az jött le egyszer fürdés után, megtöröltem törölközővel, és lejött az a barnaság, én meg azt hittem majd lassan elhalványul, nem lehámlik (vagy mi a fene :) ).

     

    Gnokki: én is észrevettem, hogy Nándi kicsit lassabban fejlődik (pl. a mosoly), de engem sem zavar, hisz egyik bébi sem egyforma-persze, anyukám meg hülyének néz.

     

    Most nálunk is kb. így van két napja, eszik fél 6-6 felé, fürdés fél 8-8 felé, attól függ meddig bírtam kihúzni, majd kajcsi és alvás.

     

    Bilibancs: üdv újra itt!

     

    A gyerek egy bukás és egy hatalmas fing után beájult, az orrán jött ki, szegényke. csak lassan meg menni kell a tejért, és most ketlsem fel?

     

    Ancsa: mi is óvszert használunk, vagyis használnánk, tablettát még nem akarok, majd ha esetleg heti egy szex lesz. Tegnap is lehetett volna, mert már a gyerek tök korán beaszik, erre az apja is beájult tegnap. Na, csúcs.

     

    elefanni, kozmis, verko, ancsa, suzy stb.: babák tündériek!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. augusztus 31. 08:2312898.

    Tök jó hétvégénk volt. Szombaton a főnököméknél voltunk a kollegákkal kerti partizni (bár a hideg miatt csak a pasik voltak a kertben, sütögették a húst és ott is ettek). Ádám nagyon jó baba volt, 9-ig bírta a bulit (máskor már 8-9 között alszik), mosolygott mindenkire, de akkor már mi gondoltuk úgy, hogy indulni kéne, ráadtuk a kabátot és még mielőtt kimentünk az ajtón már aludt is a vállamon. Tegnap pedig anyukáméknál voltunk ebédelni, ott is nagyon rendes baba volt. Éjjel pedig remekül aludt, fél 9-től 7-ig.

    Kozmis: Ádám is csinálja ez a levegő kapkodást, de nagyon élvezi. Direkt szoktuk fújni is és olyan aranyos, ahogy veszi a nagy levegőket és közben nevet.

    Timae: Eddig raktam el kb. 5 kiló őszibarackot, 2 kiló sárgabarackot, 2 kiló szilvát, 3 nagy fürt szőlőt, 1 sárgadinnyét és 2 kiló cukkinit. Még nagyjából egy-két zacsinak van hely, oda még szőlőt szánok (jó édes szőlőnk van, jó lesz majd a savanykás alma mellé ízesítőnek). A cukkinit én megpároltam, de ami levet eresztett azt is hozzáturmixoltam.

    Cseppkő: A Kikában is nagyon jó jégkockazacsik vannak, elég nagy és nem fordítgatós, hanem kötözős a szája. 10 db 250 Ft.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. augusztus 31. 08:2212897.

    sólámpa: energetizáló hatása van, úgy tudom, nem jó baba melett egész éjjel müködtetni, de egy próbát lehet, h megér...

     

    gnokki: köszi a tippet, igazából nem szokott be közénk a nagyfiú, mindigis a saját szobájában aludt, de azt most nem értette, az öcsi miért alhat a hálóban, és nagyon sokat sírt, kelt éjjel, aztán megsajnáltuk, így került közénk... egyenlőre...

     

    htimea: kábé úgy tudnám a két szülést összehasonlítani, h az első volt eddigi életem legrosszabb élménye, a második pedig a legjobb dolog, amit valaha átéltem, én is csak biztatni tudlak

    az elsőnél most már úgy gondolom nagyon sok múlott a helyen, a körülményeken, meg azon, h indították... valahogy ott hagytak magamra, én órákon át azt hittem, belehalok... nagyon sokáig tartott míg felbírtam dolgozni...

    ezért én kerestem egy másik kórházat, (orvosom egyiknél sem volt, nem is hiányzott) sztem ezen nagyon sok múlott...

    ha egyszer lesz időm összedobom a szüléstörténetünket, mert akkor én még nem fórumoztam, bár most ez már nem olyan érdekes, mással vagyunk elfoglalva... talán csak azoknak, akik még terveznek egy szülést.

    előzmény:
    gnokki (12893)
    2009-08-30  23:33
  6. 2009. augusztus 31. 07:4412896.

    sziasztok!

     

    csak két nap nem voltam, szépen belehúztatok, alig lehet visszaolvasni.

    egyik nap írtam ugyan, de nem működött megint vmi, és nem küldte el a hszomat. de látom másoknál is volt gond, csomó hsz többször ment el, ez még mindig a karbantartástól van? akkor inkább máskor ne...

     

    timae: van a nagyfiamnak külön ágya, meg külön szobája is, csak nem hajlandó egyedül ott aludni, de most nagyon törjük a fejünket azon amit pöttöm írt, hogy náluk már külön szobában együtt alszanak a gyerekek, lehet akkor mi is megpróbáljuk ezt korábban , eredetileg év végére terveztük átrakni őket.

     

    Üdv az újaknak!

     

    ancsa: az én fiamnak is szívjuk az orrát születése óta, nem beteg, jól eszik, jó kedélyű, csak szuttyogva született. engem az orvos és a vnő is biztatott, h csak szűkek az orrjáratai, majd kinövi.

     

    piros: a tápszer dobozán rajta is van, ha neem jól adagolódik hasmenést, ill.székrekedést okoz!

     

    babák gyönyörűek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 31. 05:1412895.

    Sziasztok!

     

    Suzy, Elefanni, ebi: gyonyoruek a babak! S, a lanyod tiszta csajos, Ebi, Marko pedig sokkal idosebbnek nez ki a koranal. A szoba nagyon tetszik, mert nem olyan tul geil, hanem szep, letisztult.

     

    Sajat agy: kepzeljetek, nem fer at az ajton Mira kisagya, szet kell szerelnunk, ugyanis a haloba akarjuk rakni hozzank. Igy nehez romantikazni, hogy koztunk van, de amig tobbszor szopik ejjel, nem igazan akarom teljesen kulonrakni.

     

    Jo baba: en sem szeretem ezt a kifejezest, minden baba mas temperamentumu. Lehet, hogy aki most sokat alszik es gurgulazik, a dackorszakban mutatja ki a feherjet es forditva. Nekem egy keves alvasigenyu sajtkukacot adott a gep, de nem cserelnem 100 "jo babara" sem. :)

     

    Kandika: nekem bevalt, hogy neha hasaltatom a babat, illetve elveszem a jatszoszonyeget es balrol beszelek hozza. Igy nez masik iranyba is.

     

    Le kell irnom a tegnapi hulyesegemet. Epp letettem a bebit, s gondoltam, furdok egyet, itt most lehult az ido. Jol is esett, kiszallok a kadbol, hat latom am, hogy a koldokomben van egy nagy barna folt...ugy megijedtem, elkezdtem guglizni es rogton melanomara gyanakodtam. Mondjuk eselye van sok, feher boru vagyok es rengeteg anyajegyem van amugy is.

    Meg a ferjem is felebresztettem, mar arrol vizionaltam, hogy ki neveli fel Mirat, mi lesz vele mig engem mutenek, kemoterapia...ma reggel anyu is megnezte, kiderult, hogy vattaval eltavolithato alvadt ver volt. Huhhh...megkonnyebbultem. De tenyleg nagyon melyen ul a koldokom, erre most naponta figyelek mar. Kicsit ego...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 30. 23:4512894.

    Olyan aranyos a Viki, egyre többet nevetgél, ahogy meglát engem már rötyög is És itt ki is merül az összes tudománya. Nem igazán akar forgolódni de nem izgatom magam mert Bogi is marha lassan csinált meg mindent.

    Asszem sikerült végre átállni a napi 6 x kajálásra mert ő még 7 x evett.

    Folyamatosan ülni akar, de csak percekig negedem neki mert szerintem még nem tesz jót neki. Ha a vállamra fektetem elkezd sajtkukacoskodni de ha ráültetem a combomra már dobja is a mosolyokat.

     

    Holnap viszem a Bogit a családi napközibe, indul a beszoktatás, kicsit izgulok miatta. Apa kivett 2 hét szabit addig ő van itthon a Vikivel.

     

    Na megyek is tentézni.

     

    Hú valaki írta, hogy nem tudja kiszoktatni a gyermeket a családi ágyból, talán Zara? Bogi 1 éves koráig nem volt hajlandó velünk aludni. Balatonon nyaraltunk és közénk akart feküdni, onnantól elég sokat aludt velünk. Kb. 1 éve teljesen hozzánk szokott amit ugyan nem bántam de mégis csak jobb ha mindenki a saját helyén alszik. És egyszer csak kipattant a fejemből egy isteni szikra. Elkeztem neki dumálni, hogy milyen szép a szobája és milyen gyönyörű az ágya és, hogy szívesen aludnék ott ha neki nem kell ...... meg még hasonlókat és egyik napról a másikra haza költözött a saját szobájába. Most már csak akkor jön át ha rosszat álmodik vagy ha telihold van ( eddig sose figyeltem ) vagy ha fáj valamije. Remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 30. 23:3312893.

    Sziasztok!

     

    Jó régen voltam, 2 napig olvastam vissza.

     

    Zara: nem, az nem a Bogi ágya, ott én aludtam a Viki 2 hónapos koráig. Boginak van saját szobája.

     

    Chrissy: Viki a 38 héten született és már én is észre vettem, hogy mintha lassabban és késöbben csinálna mindent. Persze egyáltalán nem zavar.

     

    Timae: nekünk egy Top Rider etetőszékünk van, nem volt olcsó mulatság de megérte. Emelhető ülés, több fokozatba dönthető, levehető huzat és 2 tálca van hozzá. Bogi 4 hónaps korától kb. 2 1/2 éves koráig használta és egyáltalán nem látszik meg rajta.

    Én tettem el sárgadinnyét de csak egyet mert turmixolva nem tetszett az állaga.

     

    npm: Mi Szadán lakunk és Veresegyházra járunk piacra. Jó nagy, rengeteg szajré van. Szerdán és szombaton van.

     

    Piros: sajnos nekem is hullik a hajam. Ugyan szőkére van melírozva de így is kilátszik elől a fejbőrőm. Anyukám fodrásza azt javasolta, hogy dörzsöljem be a fejbőrőmet svéd cseppel de eddig lusta voltam. Anyu és apu is kipróbálta és nem, hogy megállt a hajhullásuk még újak is nőttek ki.

     

    Ancsa: üdv közöttünk! Sólámpát már próbáltátok? Sógoroméknál volt hasonló eset, vettek egy sólámpát, egész éjjel be van kapcsolva és a kisfiúnak elmúlt a szörcsögése.

     

    Füles: Viki 18:30-kor eszik, 20:20 körül fürdés és 20:40-kor az utolsó kaja, reggel 6-7-ig alszik. Na erre Spock bácsi mit szólna? Mert Viki fürdés elött és után is eszik.

     

    Kozmis: üdv közöttünk!

     

    Bilibancs: én emlékszem ám rád! Üdv újra! Viki lányom is júni 16.-án született. Te hol szültél?

     

    Szex: mi nem bírtuk kivárni a 6 hetes kontrollt mert a doki szabin volt és a 7. héten voltam csak nála. Szóval a 6. hét elött pár nappal egymásnak estünk, akkor fájt meg még a következő is de mára már egyáltalán nem. Na ja, időnk és kedvünk nekünk sincs túl sok. Kb. heti 1 x sikerül összehozni és gumival védekezünk az epe műtétemig, utána majd tabletta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 30. 22:0512892.

    Sziasztok,

     

    az általam ismert gátizomtorna dvd-t az előző hsz-ben írtam (most arra hivatkoztam, egy kattintással elérhető).

     

    A 2. gyerek nekem is gyorsabb volt (az első 6 óra 20 perc, a  második 4 óra), de félek ez nem vígasztalja azt, aki a "lassan és nehezen szülő" kártyát kapta.

     

    Minipillel védekezek, a hormonspirált 5 évre érdemes feltetetni, de én reméle előbb betervezhetjük a harmadikat. Az együttléteket érdemes lehet újítani, nálunk most a mentholos zselé a nyerő, meg néha a vibragyűrű.

     

    Bocsi, ha köztudott, én ezeket  a kuponokat most találtam (Pesten az Árkád és az Europark különböző üzleteiben lehet olcsóbban vásárolni, de van Debrecen, Pécs, Nyíregyháza is).

     

    Legyetek rosszak az éjszaka (a babák meg alukáljanak)!

     

    Márta

    előzmény:
    Dudukly (12811)
    2009-08-29  13:10
  11. 2009. augusztus 30. 22:0412891.

    Sziasztok,

    a babók gyönyörűek! Olyan jó látni, hogy milyen szépen feljődik minden baba!

     

    Ebi, tök jó a szoba! Jól látom, hogy a szopisarokban egy Kipp-Kopp kép van?

     

    npm, jól emlékszem, hogy Neked van baba-mama jógás dvd-d?

     

    kaja-fürdés: eleinte mi is fürödtünk, és utána kaja, de akkor üvöltött, mint aki nyúznak. Aztán kipróbáltuk kaja után és tuti volt. Azóta nagyon élvezi, pancsol, vigyorog, annyira édi.

     

    HTimi, szerintem ez a kukis téma is olyan mint minden tanács, mindenki mást mond. Csak az a gáz szerintem, hogy az orvosok és a védőnők sincsenek egy állásponton. Aztán szegény anyukák meg asse tudják mit csináljanak.

     

    Elefani, nekem a babás ismerőseim azt mondták, hogy 3-4 hétig tart. Hát nemtom, nekem már legalább egy hónapja hullik a hajam! Remélem ez a szer majd segít.

     

    Jaj lányok, a Tescoban 30%os akció van a babaruhákra. Persze, csak a pénztárnál jöttem rá, így holnap asszem megint átnézek. Vettem egy kis farmert kemény 910 forintért és egy kardigánt 1250-ért! Én a pólusban voltam, de gondolom a többiben is tart az akció.

    Na megyek, fejek, mert kell az álometetéshez.

    Szép estét Nektek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 30. 21:3312890.

    Sziasztok!

     

    bilibancs: üdv itt, nekem van az Alíz lányom! én is csak tegnap csatlakoztam, de olyan boldog vagyok tőle még most is

     

    kandika1: én is nagyon paráztam a spirál felrakástól, de hidd el, tök felesleges!!! szerintem kb olyan, mint a cytológia, csak vmivel tovább tart...pontosabban az előkészület, a fertőtlenítés tart sokáig, a felhelyezés nem. Fájdalmat nem is éreztem, inkább olyan pici mensi szerű görcsöt és ennyi. Utána sem fájt, csak véreztem kicsit, tisztasági betétet vigyél magaddal.

     

    A második szülés könnyűségéhez/rövidségéhez én is csatlakozom, Andor 5 óra alatt született, Alíz pedig 2,5 volt mindössze, gátvédelemmel, érzéstelenítő nélkül. Máig a legszebb élményem!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_869163
    Torolt_felhasznalo_869163
    2009. augusztus 30. 20:1612889.

    Sziasztok!

     

    Tényleg van termés . Tegnap esküvőn voltunk, Balázst nem mertük elvinni. Egyrészt strapa neki, másrészt ha az igenek között jut eszébe sírni... . Pedig voltak ott babák bőven, persze mind nagyobb, mint a mienk. Nagymami vigyázott addig a gyerkőcre és még etette is reggeli tejjel. Először nehezen ment, mert hát cicihez van szokva a gyermek, az egész cumit be akarta kapni, de aztán rájött, és jól is lakott, még hagyott is

     

    Ma sétáltunk Mei Taiban, Balázs úgy tűnt, élvezte. Nem lesz gond, ha Pestre kell menni valamiért .  A hordozós linkek nagyon jók! Itt is van: http://www.babakozelben.hu/hasznalat/hasznalat_meitai.htm http://www.babakozelben.hu/hasznalat/hasznalat_kendo.htm

    http://www.babakozelben.hu/hasznalat/hasznalat_erszeny.htm

     

    Ami eszembe jut, reagálok, nincs nagyon időm visszaolvasni még egyszer az egészet, sorry .

     

    szél:  én sem kapok levegőt nagy szélben (pl metró), gondolom a babáknak kisebb szél is elég.

     

    kuki:  valamelyik "nagykönyvben" olvastam, hogy a nemi szervekkel nem kell csinálni semmit, öntisztulás van. A védőnőnk azt mondta, annyira kell huzogatni, hogy ívesen tudjon pisilni (na ezt a védőnőnél be is mutatta többször is ). A férjemnek van 2 nagy fia, azokkal sem csináltak semmit, semmi bajuk.

     

    fürdés-evés: nekünk az jött be, hogy este óránként kap enni, azaz kér is... 9 körül is eszik, aztán büfi, a fáradtságától függően még egy kis szórakoztatás, majd fürdés, és utána még egy szopi. Így annyira ellazul, hogy ha leteszem általában már alszik is. Persze van, hogy a szopi alatt elalszik. Eleinte fürdés előtt nem etettük, hogy minél közelebb legyen az elalváshoz a kaja, hogy minél később ébredjen, de akkor üvöltős volt a fürdés. Aztán egyszer evett előtte is, nagy nyugalomban ment a fürdés, azóta így csináljuk. Gondolom majd a fürdés utáni szopi helyett lesz mese később. Most relaxálós jóga zene van közben.

     

    orr:  Balázs orra is eldugult már 3x éjjel, jól aggódtam is, de aztán sós vizes orrspray segített. Azóta az esti fürdetés előtt mindig kap egyet, hogy jól aludjon. Amikor először volt, végigfuttattam az agyamon, hogy mikor volt estleg mosószer váltás, mert épp az orrdugulás előtt cseréltem ágyneműt Balázsnál, és már mindenféle allergiára gondoltam, mert nem láttam semmit az orrában. Aztán egy nagy tüsszentés és terméke eloszlatta eme legújabb parámat .  

     

    Most ennyi, így is hosszú voltam.

     

    Sziasztok!

     

    piro

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 30. 18:3612888.
    szopisarkunk és márkó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 30. 18:3412887.
    Márkó szobája
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 30. 18:1312886.

    Sziasztok!

    nem semmi termés!!!

    Hosszú leszek, reagálgatok ....

     

    zara: édes a történet a babafogantatásról Igazából nekem a fogantatás napja "elvileg" kiesett a termékeny napjaim közül, de én akkor is tuti biztos vagyok benne hogy akkor jött össze, többek között azért is, mert előtte amikor "kellett" volna nem voltunk együtt.

    zany: este amikor olvastam (mert hogy tegnap este óta próbállak behozni titeket) gondolatban egy nagy simit küldtem neked apa miatt...

    füli: a szex miatt ne írd azt hogy nyomi vagy! nem vagy az! ki így ki úgy van ezzel a témával, mindenkinek a saját dolga ez.

    ancsa: szia!  kende orrproblémájára próbáltad már a tengeri só oldatot? állítólag az is hatásos.

    chrissy: intimtorna nekem meg van dvd-n és könyvben is

    kaja-fürdés: nálunk eleinte úgy volt, hogy fürcsi aztán kaja és alvás. Később és mostanában fürcsi-kaja-játék és alvás. tegnap este gondoltuk megpróbáljuk másként. kaja-fürcsi-majd követelte újra  a kaját és még akkor sem volt fáradt (pedig hatalmasat pancsoltunk a kádban!) úgyhogy játszott és csak később aludt cska az én fiam játszik vacsi után is??? viszont mi egyedül alszunk vissza hajnalban!

    cseppkő: én is allergiás vagyok! de én tűröm és szenvedek. Van egy zsepis kuka meg egy zacskó zsepi a szoptatós szék mellé készítve

    Salsi: mi nem húzzuk fel  a kukit, azt mondták hogy majd 9-12hónapos kor körül kell elkezdeni mi addig nem nyúlunk hozzá.

    kozmis: márkóm is 2-án született ti vagytok a 4.-ek ezen a dátumon

    Ludmo: köszi a táblázatot!

    fotók: gyönyörűek a babók egytől egyig! Ancsa ez a frizura a fiadnak! füli nándi meg mint egy férfi modell úgy pózol

    susy: én anyum azt mondta hogy először gyümilével vezessem be a hozzátápit, bár mi csak anyatejezünk még. én 4hó körül gondolom elkezdeni majd

    ancsa: én vörös vagyok, de  a fiam szőke lett apa után szabadon

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. augusztus 30. 15:5512885.

    Sziasztok!

     

    Haizer Timi: Igen, ez az a szék, amit néztem A második szülés nekem is és még másoknak is, akiket ismerek, sokkal jobb/könnyebb/gyorsabb volt, mint az első, úgyhogy ez ne legyen akadája a kistesónak a későbbiekben

     

     

    Bilibancs: persze hogy lehet még jönni majd képet mutass a lányokról

     

    Nagyon édesek a képek

     

    Kozmis: nem fájt a spirál felrakás? már megvan az időpontom a dokihoz, én is Mirénát rakatok föl, de a felrakástól parázok

     

    Na, Bálint megunta a dédijét, anyai szórakoztatásra vágyik

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. augusztus 30. 14:0512884.

    Fa etetőszékek!Kandika erre gondoltál?

    http://www.kisbaba.hu/index.php/stmzii

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 30. 13:4612883.

    Sziasztok!

     

    Olvasgatom  a a fórumot, látom többen is most csatlakoztak. Szeretnék én is jönni, ha még lehet. Régebben párszor írtam, mikor kiderült, hogy babát várok, de aztán költözködtünk és nemrég lett netünk.

     

    Június 16-án született Alíz lányunk, látom, már van a fórumon egy Alíz! Van egy 2 éves Rebekám is, mindketten császárral születtek.

    Alízka napirendje még kialakulóban, kb. 6-szor szopizik plusz néha altatásoknál. Éjjel is kel 3-4-5 körül egyszer, szerencsére gyorsan visszaalszik. Nyugis baba, már jól elnézelődik, kedvence a játszószőnyeg. Mostanában püföli az elérhető játékokat. Ha elfárad, nagyon tud sírni. ekkor tudom, hogy már álmos, altatni szoktam. Magától csak néha alszik el.

     

    Olvasom, hogy tettetek el kajákat a hozzátápláláshoz. Én darabolva raktam el őszibarackot, cukkinit, szilvát. Majd mindig egy-egy kis darabot veszek elő a zacsiból és azt dolgozom fel. De az előre pépesítés is jó, legalább akkor nem kell vele macerázni. A jégkockatartót szerinetm én is kipróbálom. Most még körtét akarok pürésíteni és nagyobb adagokban lefagyasztani. Erre a célra a gyógyszertári tégelyek is jók, én 100 ml-seket vettem.

    Majd igyekszem bekapcsolódni a témákba, most lefekszem kicsit én is pihenni. A nagy már elaludt, remélem a kicsi is gyorsan szunyálni fog.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 30. 10:0812882.

    Elefanni: nekem a Miréna spirálom van, ez a hormonos. Azért választottam ezt, mert műanyag és állítólag minimálisra csökken mellette a vérzés, pár nap és pár csepp. És eddig úgy tűnik ez a legbiztonságosabb, mert ha netán elmozdul, akkor még ott a hormonális védelem, és mivel a méhben van, ezért a vérkeringésbe töredéke jut a hormonoknak. Remélem, h elmúlik a pecsételés, már nagyon unom, de 8-án tudok csak kontrollra menni a dokimhoz.

     

    haizer timea: köszi, h megnyugtattál a széllel kapcs-ban, már kezdtem megijedni, h vmi baja van, azért nem tud levegőt venni.

    Hajam nem hullik vészesen, de a körmöm, szőröm baromira nő, max 2 hetet bírok ki és mehetek gyantára, holott korábban egy hónapot simán kibírtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 30. 09:4312881.
    Tőlem is mindig kérdezik,hogy: direkt így fésülitek a baba haját?...jaaa,persze a nap minden percében,
    sőt még zselézzük is...kíváncsi vagyok,megmarad-e neki ez,mint az apjának.
    Haj:sajnos nekem az egyetemi évek alatt kezdett ritkulni,pedig előtte a fodrász mindig el volt ájulva,hogy milyen jó
    dús meg göndör.Nekem sajna eddig is eléggé hullt,most sem tűnik többnek.Vágatni kéne belőle,csak most az a jó,hogy össze lehet
    fogni.Kb.hátam közepéig ér megmosva,de szárazon összeugrik.
    előzmény:
    haizer_timea (12878)
    2009-08-30  08:52
  22. 2009. augusztus 30. 09:3612880.

    Jó reggelt!

    Korábban írtam egy jó hosszút,de persze elszállt..így inkább odatettem főni a húslevest.
    Ma éjjel Kende teljesen be volt zsongva..9-kor elaludt,én még 11-kor megszoptattam,
    majd 4körül kelt enni.Alig tudtam a szájába adni a bimbóvédőt,úgy ordított..szopás közben
    csapkodott a kis kezével,meg rázta a fejét,így megint kiesett a bimbóvédő....ordítás.Cirka
    40perc alatt sikerült megetetni a kis drágát(más éjjeleken 10-15perc alatt szívja meg magát)
    Negyed 6körül aludt el és hétkor keltünk.Most megint alszik egy fél órája.
    Védekezés:mi a jó öreg óvszert használjuk,mivel én nem bírom a tablettát.Egy hónapig szedtem
    ,de zsibbadt tőle a karom állandóan,úgyhogy inkább köszi nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 30. 09:0812879.

    ja nem tudom ki kérdezte ezt a szeles dolgot.

    Tegnap sokat jöttünk, mentünk, úgyhogy pont útközben ért minket a lehűlés és a szél, és Máté is kapkodta a levegőt mikor az arcába fújt, úgyhogy letakartam a hordozóját előről mikor kiszálltunk.

    Hajhullás:Képzeljétek én fordítva működök, mert eddig baromira hullott a hajam és most mióta megszültem, megállt.Én annak tulajdonítottam, hogy melíroztattam, de a babó miatt már nagyon rég nem(3-4 hónapja),azt gondoltam, hogy a festék miatt hullott eddig.De nagyon nő is már a derekamig ér lassan, a körmöm szintén, hetente le kell vágnom,mert olyan hosszú lesz!

    Szóval nem tom,pedig vitamint se szedek, csak hébe hóba!

    előzmény:
    haizer_timea (12878)
    2009-08-30  08:52
  24. 2009. augusztus 30. 08:5212878.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Üdv, az újaknak, szépek a babák!

     

    Ancsa az én babámnak is vörös, felfelé álló haja van, mindig csodálják!

    Salsi:Most jól elbizonytalanodtam kuki ügyben! De nekünk is azt mondta a dokinő, hogy békén kell hagyni, ne húzogassuk, esténként olajozzuk, úgyhogy egy icipicit szoktam felhúzni, hogy az olajos fülpucival letisztogassam.

    Zara:Olvastam, hogy írtad még a múltkor, hogy féltél a 2. gyerkőctől az első szülésélmény miatt.Ezek után milyen volt a második szülésed?Pont ilyen gondolataim vannak nekem is, mert Mátém elég nehezen érkezett és szeretnék másodikat mindenképpen, de a szüléstől tartok kicsit ezek után.

     

    Na egyenlőre ennyi! 

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. augusztus 30. 08:5112877.

    Azt elfeljtettem írni,hogy nekem is brutálisan hullik a hajam.

    Elegem van már abból,hogy mindenhol a haszálaimmal találkozom a lakásban.A hajmosásról meg nem is beszélve,amikor egy rohadt nagy csomót szedek ki a szűrőből.

    Azt hittem,hogy ez csak nálam ilyen kóros.

    Azt tudja vki,hogy meddig tart a hajhullás?Már azon gondokozom,megkérdezem Apát,hogy kopaszon is fog-e szeretni

     

     

    Próbálok feltenni képet Rékáról,végre sikerült a fényképezőről felpakolni a legújabbakat is a gépre.

    előzmény:
    Elefanni (12876)
    2009-08-30  08:40
  26. 2009. augusztus 30. 08:4012876.

    Sziasztok!

     

    Kicsit elmaradtam az elmúlt 1-2 napban,de azért igyekeztem visszaolvasni.

     

    Először is üdv. minden új fórumosnak név nélkül (mire a visszaolvasás végére értem,elfelejtettem a neveket, bocsi )

     

    Tegnap vidékre mentünk.8kor indultunk és fél 7 körül értünk haza. Réka nagyon jó kislány volt,úgy néz ki,hogy élvezte a dolgot. Csak nagyon elfáradt,mire haza értünk,alig aludt nap közben,végig nézelődött és osztotta a mosolyokat a hordozóból

     

    6kor felkelt enni,kcsit szórakoztattuk még utána,most még csend van,így van egy kis időm gépezni.

     

    Etetőszék: mi is aktívan nézelődünk a témában,de ami tetszik az nagyon drága, általában 20e fölött van.

    Apával holnap valószínűleg elmegyünk a Coraba,mert ott elég jó a babás kínálat.

     

    Intimtorna: engem is érdekelne a dolog,nem fog megártani,hogy ha egy kicsit feltúrbózzuk a dolgokat

    Van vmi net cím,ahonnan esetleg ingyen is le lehetne tölteni?Bár ezekhez a programokhoz elég béna vagyok.Max. Apát megkérem,hogy szedje le.

     

    Szex: mi is próbálkoztunk már párszor,de azért még nem az igazi,mert még eléggé húzódik nekem. Úgy érzem,mintha visszavarrták volna a szűzhártyámat

    Lesz ez még sokkal jobb is,az biztos!Igazából már nekem az is élményt jelentett,hogy összebújhatok vele,így lényegében olyan érzésem volt,mintha nem is lenne semmi baj. Mondjuk nincs is,mert Apa nagyon türelmes és tudja,hogy egy szülés nem piskóta,hiszen ő is látta.

     

    Norbi Up-date: tényleg ennyire hatásos ez a diéta?

    Azon gondolkozom,hogy már kellene kezdeni vmit magammal,mertt elég gáznak érzem a helyzetet. Igaz,hogy már tornázom......

    Mondjuk én nem akarok rendelni,mert a Food express kajái nekem nem jöttek ber (ha jól tudom ott van a Norbi kaja),meg elég drága is,és hát nem dúskálunk a pénzben.

    Inkább magam készíteném el a kajákat.Próbálok nézni a neten recepteket,biztos van fent belőlük.

     

    Kozmis: megkérdezhetem,hogy milyen spirálod van?A hagyományos vagy a hormontartalmú?Azért kérdezem,mert én is erőteljesen gondolkozom a spirálon.....

    Erről a pecsételő vérzésről azt olvastam,hogy normális és általában a 3. mensi után teljesen meg szokott szűnni.

     

     

    Ma családi szülinapozásra megyünk (nem sok kedvvel azt hozzá teszem).

    Szép napot mindenkinek,ha már ma nem jönnék!

    előzmény:
    ancsa8103 (12825)
    2009-08-29  14:45
  27. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 30. 07:5412875.
    bocsi, ez elmaradt az előbb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 30. 07:5112874.

    Jóóóóóóóóó reggel!!!

     

    Este szívatott a fórum, tök ideg lettem tőle, így inkább elmentem aludni. Alíz 8-tól fél 5-ig aludt egyhuzamban, többnyire ez a norm. nála, de azért előfordul, h felkel. Most a bátyjával szunyálnak még...

    Teszek fel róluk képet, rem. sikerül. Tegnap kérdeztem, de bizti nem láttátok: a ti babótok se tud a szélben rendesen levegőt venni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_718740
    Torolt_felhasznalo_718740
    2009. augusztus 30. 00:4112873.

    Sziasztok!

     

    Hát nem semmi a ma termés,alig gyöztem vissza olvasni. ma nagyilátogatás volt.

     

    Az én lánykám egész nap tündérkébe nyomja.Evés fél óra játé és utánna 2 óra szunya!

     

    De eljön az este és neki mindegy hogy mikor fürdetem,mikor nem ö nem alszik.Cicin 3 hetes kora óta nem aludt el.

    Pedig imád enni!!!éjjel fél 1 van és itt sír,nyüglödik álmos,deeeee nem alszik!!!

    Miért van ez????

    Bezeg ha elalszik,ami ált fél 2 körül van akkor reggel 9-10 kor kel.gyors kajcsi és még 4 óra szunya!

    Át van fordulva!

    De jó baba nagyon!!!

    Üdv az ujaknak,bár én sem vagyok régi .

     

    Olyan szép mindenki babokája!Ha már témán van ez a sex dolog akkor had kérdezzem meg,ki hogy védekezik?

    Probálok feltenni képet Jázminról remélem engedi a rendszer.

     

    Csak 1 et engedett,mert a többi tul nagy volt.majd holnap kicsinytek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. augusztus 29. 22:4012872.
    ja a szülinapokkal kapcsolatban...képzeljétek anyukámék oly ügyesek voltak,hogy én márc.17-én ,húgom meg márc.19-én született,csak hat évvel később
    előzmény:
    cseppkő001 (12869)
    2009-08-29  22:23
  31. 2009. augusztus 29. 22:3712871.

    köszi szépen

    igen,jól látod...vöröses....apukájától örökölte,sőt azt is hogy felfelé nő a haja,csak az apja rövidre nyíratja,a kicsi meg egyenlőre punkban nyomja.Egyébként arra számítottunk,hogy vörös lesz és göndör,mert az meg én vagyok.A fele úgy néz ki,bejön...

    előzmény:
    cseppkő001 (12869)
    2009-08-29  22:23
  32. 2009. augusztus 29. 22:3212870.

    Ez az ökölgyömöszölés ismerős.....,sőt a pelenkát is mindig oda kell gyűrkészni Kendének az arcához.

    Mostanában azt a százlábút (amit én nemes egyszerűséggel kukacnak nevezek biológia szakos létemre)ölelgetve alszik el,amivel le van fotózva.Én is Janika macival aludtam sokáig,még oviba is vittem állítólag,és még mindig megvan otthon anyukáméknál viszonylag jó állapotban.

     

    Játszószőnyeg:én a vaterán néztem ki egy fisher price-osat,így lett volna kb.8ezer.Kedvesem közölte,hogy a gyerek újat kap (tescoban 13ezer volt,az egyik szekszárdi bababoltban meg 20ezer)Végül anyukámék akkor utaztak ide látogatni és Kende megkapta tőlük !!

     Mondjuk nem igazán értem,mi kerül rajta ilyen sokba....

    előzmény:
    fules0224 (12860)
    2009-08-29  19:20
  33. 2009. augusztus 29. 22:2312869.

    Annyira fa@a ez a fórum! Hol egyszer sem küld el semmit, hol hatszázszor...

    Tündérkém 40 perce alszik már, csend és nyugi van!

    Hozzánk már délután ideért a hűvösebb idő széllel, bevallom, nemcsak Lucát, de engem is elnyomott az álom délutá egy fél órára. Olyan jól esett!!! 

     

    jégkockazacsi: Köszi az infókat mindenkinek!

     

    susy: Nagyon szép a kislányod, gratula hozzá!

     

    Füles, Zany: Nagyon aranyosak a Ti babáitok is! 

     

    Ancsa: Hát ez aztán cuki fiú! Jól láttam a haja színét, hogy vörös? Én március 10-én, kedden születtem! Szóval pont 1 hét van köztünk, Te jöttél következő kedden!

     

    Birgita: Nálam is kamaszkoromban jött ki a parlagfű- allergia, de akkor még nagyon enyhén. Igazából utólag jöttem rá, hogy már akkor is az volt (emlékszem mindig a sulikezdést megelőző hetekben kezdődött). Nekem akkor durvult be, mikor Pestre költöztem. Elég egy undorító dolog... Most szülés után én vmivel jobbnak érzem, "csak"  reggel tüsszögök rohamokban, és nap közben is ritkábban tör rám az orrfolyás. Én is csak kedden fogok menni nőgyógyászhoz, még nem jött össze nekünk se a randi. Először ő volt szabin egy hónapig, aztán nekünk nem volt alkalmas. Remélem minden oké lesz.

     

    házasélet: Mi is a próbálkozás szintjén tartunk még, elsősorban a fájdalom miatt. Meg hát ideáig igen összevissza volt a leányka alvókája, ami szintén befolyásolta a dolgokat. Aztán most, erre a hétre állt be az éjszakai alvás, viszont most fogok menni dokihoz,és lehet, addig már valahogy csak ki kéne húzni. Tényleg nem semmi, hogy van, aki heti 3-4x nyomja!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 29. 21:5212868.

    Salsi köszi a fagyasztási infót, akkor bátran lepépesíthetek 2 kg cukkinit. Arra gondoltam, hogy nem párolom elő, csak simán pépesítem, ha sok is lesz a leve, akkor is ebben van a vitamin, nem szeretném elpocsékolni ... legfeljebb, majd krumplival sűrítem.

    előzmény:
    Salsi (12866)
    2009-08-29  21:43
  35. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. augusztus 29. 21:4312867.
    cicin megnyugvás: nekem már a második gyerkőc produkálja ugyanazt: felébred a cicizéstől, evéstőlpedig ugye a tejtől bve bírnak aludni... a fiam 3 hetes koráig azért be bealudt néha, de karolinababa egy hetesen már kaja végén kipattanó szem... mostmeg lassan 3 hósan pedig egyszercsak kaja közben elkezd vigyorogni mint a tejbetök. gyanúm rá hamarosan rötyögni is fog. nem tom mi lehet a tejemben
    előzmény:
    Doeril (12865)
    2009-08-29  21:20
  36. 2009. augusztus 29. 21:4312866.

    Sziazstok,

    ez a front kikészített ma, na meg főleg szegény gyereket! Ilyen még nem volt. Oránként cicizett és néha még pótlást is kért, és csak ölben aludt el, akkor is keveset. Ráadásul Apa még most is dolgozik, Máté meg beájult, nemtom mikor fog felébredni, de ma tuti kimarad a fürdés...:-((((

     

    Lányok, köszi a válaszokat kukiügyben. Nagyon Máténak sincs letapadva és apa fürdés után kicsit le szokta húzni, de nem erölteti, csak, hogy ki tudjuk törölni! Ti mivel törlitek, popsitörlővel?

     

    jégkockazacsi: nekem a tesco-s vált be nagyon. a többihez képest viszonylag nagy a beöntő nyílás, így a pépes cucc könnyebben belemegy. ráadásul nem is drága.

     

    Ja, üdv az újaknak!

     

    A babók nagyon édesek!

     

    Susy, hát annyira nem vagyok arra ismerős, csak 3 éve lakom itt. Viszont tényleg jó lenne néha együtt sétálni. Én is utálok egyedül, és ha Apa sokáig dolgozik, akkor egyedül sétálok körbe-körbe...

     

    ebi, köszi a dvd-t. Majd előszedem a tornás dvd-ket és kiírom Neked! Tegnap meg rendeltem hát és gerinctornás és pilates dvd, hátha az is segít a derekamon.

     

    Timae, én eddig másfél kiló őszit, egy sárgadinnyét és egy kiló cuccinit fagyasztottam, meg talán egy kiló meggyet. Az szerencsére anyukámék telként termett, úgyhogy tuti bio. Még tervezem, hogy hétfőn ellátogatok a piacra és veszek cukkinit meg barackot, meg esetleg körtét, ha találok.

     

    Na, jó hosszú lettem megint!

    Szép, sok alvós estét kívánok mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. augusztus 29. 21:2012865.

    Etetőszék: én anno az 1. leánykámnál vettem használtan asszem egy Brevi (vagy CAM?) nevű, viaszkos vászonnal borított, összecsukható (lapra), levehető tálcás etetőszéket. Tökéletesen bevált. Könnyen tisztítható és kis helyet foglal. ha nő a baba odaülhet benne az asztalunkhoz is. Nem állítható a magassága, de nem is értem ez miért lenne fontos, az asztalunkhoz is illik a mérete. Nem dönthető, de ez sem hiszem, h fontos, hisz nem altatni akarom benne. Be lehet kötni benne a babót és van lábtartója. Reményeim szerint még ezt a darabot fogjuk most is használni, bár az huzata tropa, de csinál(tat)ok rá újat.

    Fürdés/etetés sorrendje: Nálunk az vált be, h fürdés előtt kb egy órával (néha többre sikerül) eszik és fürcsi után is eszik, a cicin nyugszik meg teljesen.

    Szex: Hááát..nálunk ritkul a dolog. Azért így is gyakoribb, mint terhesség alatt.... Az én hibám: vagy fáradt vagyok vagy egyszerűen nem alkalmas a pillanat a gyerkőcök miatt (épp ébredni fognak vagy még nem aludtak el stb). Egyenlőre heti egy a normánk, bár apuci gyakrabban szeretné. Meg nekem ehhez hangulat kell, nem elég az hogy most van jó alkalom, ha nem vagyok ráhangolódva!

    előzmény:
    fules0224 (12791)
    2009-08-29  11:34
  38. 2009. augusztus 29. 20:5512864.
    Köszi! Megnéztem, holnap kipróbáljuk, úgyis lehült a levegő, lehet kendőzni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (12818)
    2009-08-29  14:09
  39. 2009. augusztus 29. 20:1312863.
    Egy pár kép az én kislnyomról:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. augusztus 29. 19:4412862.

    Nagyon édesek a babák!

     

    Lányok kérdés: Én még nem tettem el semmiféle gyümölcsöt! Valaki tudna nekem segíteni, hogy mit érdemes eltenni és hgoy hogyan kell elkészíteni a bábanak és mikortól lehet adni! 

    Holnap lesz 2 hónapos a kislányom és már alig van tejem egy nap kb . jó ha 80-100 gramm tejet eszik meg ciciből az összes többi tápszer!

     

    Anyukám szeirnt nyugodtan elkezdhetem szoktatni a gyümölcsléhez aztán 3 hós kortol egy egy evést krumplifőzelék vagy ilyesmivel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. augusztus 29. 19:3912861.

    na, kíváncsi vagyok, tudok e írni....

     

    kuki: nálunk a fiamnál visszahúztuk amennyire engedett. de neki eleve nem volt totál letapadva,(neki eleve nem takar totál a bőr) viszont gyűlt alatta a piszok. szóval tisztítani muszáj. aztán magától egyre jobban szépen feljött. erőltetni nem erőltettem

     

    jó baba: asszem kandika mondta meg a frankót, a fiammal én is így voltam, nekem jó volt.  de be kell valljam, most nem a szomszédban lakik a mintagyerek. karolina hihetetlen. ő biza 4 hetesen már ugye átaludta az éjszakát, nem üvölt a kajáért (a fiam egy hete hagyta abba a kajáért üvöltést.. végre elkezdte mondani, hogy éhes vagyok két évesen ezt is megértük végre) és olyan mosolyokat nyom, hogy ihaj!!! a mászás, stb még nem tudom. de a forgás szerintem egy héten belül meglesz teljesen. már a hasról hátra, meg az oldalra amerre akar stabilan tudatosan megvan. azóta tök nyugiban le lehet tenni végre hanyatt is.

     

    jégkocka: én sima jégkockatartóba fagyasztottam annó (de csak egy hétre előre. többnyire frissen főztem, illetve igló mirelit volt) és azt tekertem körbe folpackkal. aztán kivettem , beleütöttem őket egy zacsiba, és így vissza. tökéletesen ok volt. nekem annó így tanácsolták, bejött:)

     

    ancsa: ezt a hajnali dolgot én is ismerem. mi két gyerekkel arra jutottunk, hogy amikor van lehetőség, akkor uccu. sose a vággyal van a baj, hanem az időhiánnyal. főleg, hogy a férjem hajnali 3 kor kel, mert most 4 re jár melózni.

     

    fürdés: nálunk kaja, vetkőzés és fürdés. mi nem cicózunk. és szupereket alszik mindkét gyerek utána. bár a fiamnál állt 6 körül van a főétkezés, utána csak vmi lightosat kap többnyire, hogy ne legyen nehéz a gyomra. de sokáig fürdés előtt iszonyat nagyokat kajált. ez csak pár hónapja kezdett változni, ahogy változott az ő igénye.a kislány még simán szopi, aztán egyből fürdés, utána egyből alvás.de nagyon várom, hogy együtt fürödhessenek majd. végülis csak pár hónap, és ülnek majd a babáink. nincs az messze. mert most kicsit hosszú tud lenni külön a két gyerek, a kétéves hiába mossa magát már nagyon ügyesen, akkor is csak ott kell lenni vele is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. augusztus 29. 19:2012860.

    Hűlünk!!!!!

     

    Végre!

     

    Elég hoki volt most a fórum

     

    A babák tündériek, Ancsa nagyon cuki a kis ingben a fiad!

    Hanna is nagyon édes!

     

    Meglátszik, h ma ráértem itt ülni meg apa is itthon volt. A béb is rendes volt, aludt egsz nap és elvolt magával mikor fen volt, most is gyürkészi a pelusát, forog erre-arra, és gyömöszöli az öklét a szájába.

    előzmény:
    zany (12855)
    2009-08-29  16:41
  43. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 29. 18:5912859.
    A séta nekem is hiányzik, egész megszoktam már, napi 1-2 alkalommal rójuk az utat . Jójó máskor is mászkáltam nap, mint nap az utcán, na de nem séta gyanánt, hanem mert kellett menni ügyintézni .
    előzmény:
    ancsa8103 (12858)
    2009-08-29  18:50
  44. 2009. augusztus 29. 18:5012858.
    jól eltársalgok magamban....itt is vacak az idő,még sétálni se mentünk,pedig minden nap megyünk
    előzmény:
    ancsa8103 (12857)
    2009-08-29  18:46
  45. 2009. augusztus 29. 18:4612857.

    ..

    előzmény:
    ancsa8103 (12856)
    2009-08-29  18:36
  46. 2009. augusztus 29. 18:3612856.
    én is csatolok pár képet Kendéről
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. augusztus 29. 16:4112855.

    Füles! ezerrel zavarom hozzád  hideget meg a frissítő esőt, mert itt már nagyon elég volt...nem tudunk elmenni sétálni se

     

    a fórum úgy látom meghülyült...azért valaki csinálhatna már vele valamit..nagyon durva

     

     

    teszek fel vicces képet Hannáról..mai termés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (12850)
    2009-08-29  15:59
  48. 2009. augusztus 29. 16:4112854.

    Füles! ezerrel zavarom hozzád  hideget meg a frissítő esőt, mert itt már nagyon elég volt...nem tudunk elmenni sétálni se

     

    a fórum úgy látom meghülyült...azért valaki csinálhatna már vele valamit..nagyon durva

     

     

    teszek fel vicces képet Hannáról..mai termés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (12850)
    2009-08-29  15:59
  49. 2009. augusztus 29. 16:4012853.

    Füles! ezerrel zavarom hozzád  hideget meg a frissítő esőt, mert itt már nagyon elég volt...nem tudunk elmenni sétálni se

     

    a fórum úgy látom meghülyült...azért valaki csinálhatna már vele valamit..nagyon durva

     

     

    teszek fel vicces képet Hannáról..mai termés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (12850)
    2009-08-29  15:59
  50. 2009. augusztus 29. 16:2012852.

    barátnőm is dícséri, szóval amint eljutunk pestre, beszerzek egyet, vagy megkérem, hogy postázzon nekünk egyet.

    én sem tudok hsz.-t küldeni-kíváncsi vagyok ez elmegy-e.

    előzmény:
    kandika1 (12849)
    2009-08-29  15:53
  51. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. augusztus 29. 16:0612851.

    "rossz baba": én annó úgy gondoltam, jó a fiam, legalábbis mivel visszaköszöön az ember gyerekeiben a szülők tulajdonsága, szerintem tökéletes volt ő is. de azért amikor már egyhónaposan elkezdődik a dackorszak... azért higgyétek el, vannak ám komoly különbségek babák közt. bár azz is igaz, ez az egyetlen negatívum amit tudok mondani róla, hogy hisztis. de már alakul. pl gy hete végre nem üvölt ha éhes, hanem azt mondja éhes vagyok. szóval mindenkiből csak ki lehet hozni az aranyost mindenben ez így két évig tartott uszkve pl a kaja terén a fiamnál.

     

    a kislányom meg olyan, mint a cikk ír. két kaja közt elnézeget, vigyorog, és csak csnedesen jelez a kajáért max. de igazából akkor etetem, amikor én gondolom, mert nem nagyon reklamál ezügyben sem.

    előzmény:
    Chrissy8000 (12802)
    2009-08-29  12:40
  52. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 29. 15:5912850.

    Jégkocka készítésére zacsit DM-ben, Pennyben vettem, de szerintem minden supermarketben, drogériában kapható.

     

    Kandika, köszi, ősziből én még csak két zacsit tettem el, de akkor bátran lehet még ebből is.

     

    Karfiolt is javasolt a védőnő, azt mondta, hogy ezt rózsáira kell szedni és leforrázni (gondolom a fertőtlenítés végett). és mixelés nélkül is lehet fagyasztani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. augusztus 29. 15:5312849.

    Én régen azt feleltem  a jó baba-e kérdésre hogy nekem jó Bálintnál egyértelmű hogy egy tündér, fôleg hogy már tudom mihez viszonyítani

     

    jégkockás zacsi: én vettem már dm-ben és tesco-ban is.

     

    Timae: én 6 zacsi barackot és  5 zacsi szilvát raktam el

     

    Salsi: köszi a tornázós tippet

    kuki kérdés: a mai ajánlások szerint nem kell huzogatni. Nagyfiamnak még 1 évesen a brutál szűk volt, akkor kérdezgettem a gyerekdokit, azt mondta a pelenkás kor végéig lehet várni és láss csodát, 2 éves korára megoldódott magától. Sôt, mostanában nem is a műtét az elsô, hanem szteroidos krémmel kell kenni és nagyon szépen feloldja. A pici kori huzogatások mikrorepedéseket okozhatnak, ami hegesedik és aztán tényleg műteni kell. 

     

    Fules: igen, az a szuper ikeás szék amit belinkeltél

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. augusztus 29. 15:4112848.
    bizony..márc 17
    előzmény:
    cseppkő001 (12830)
    2009-08-29  15:07
  55. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 29. 15:3512847.
    megkísérlem újból beírni a hsz-t, az előbb nem küldte el.... szóval kivittem Alízt levegőzni, mert végre lehűlt kicsit, bár fúj a szél. Azt vettem észre, h szélben egyszerűen nem tud levegőt venni!!!! Ha a legkisebb szellő is az arcába fúj, kapkodja a levegőt, olyan fura és ijesztő. Ez normális szerintetek????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. augusztus 29. 15:3512846.

    Sziasztok Csajok!

    Már harmadszorra próbálom elküldeni...most kihagyom a hangulatjeleket és darabolom, hátha sikeres leszek...

    Nem semmi a napi termés, alig bírtam visszaolvasni.

    Zara: Jó a kertben evés tipp. megvettem. Remlém nem felejtem, ha elérkezik az idő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. augusztus 29. 15:3412845.

    Sziasztok Csajok!

    Már harmadszorra próbálom elküldeni...most kihagyom a hangulatjeleket és darabolom, hátha sikeres leszek...

    Nem semmi a napi termés, alig bírtam visszaolvasni.

    Zara: Jó a kertben evés tipp. megvettem. Remlém nem felejtem, ha elérkezik az idő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. augusztus 29. 15:3412844.
    bizony ám..márc 17
    előzmény:
    cseppkő001 (12830)
    2009-08-29  15:07
  59. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 29. 15:3312843.
    megkísérlem újból beírni a hsz-t, az előbb nem küldte el.... szóval kivittem Alízt levegőzni, mert végre lehűlt kicsit, bár fúj a szél. Azt vettem észre, h szélben egyszerűen nem tud levegőt venni!!!! Ha a legkisebb szellő is az arcába fúj, kapkodja a levegőt, olyan fura és ijesztő. Ez normális szerintetek????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. augusztus 29. 15:3312842.

    Sziasztok Csajok!

     

    Már másodszorra próbálom elküldeni...most kihagyom a hangulatjeleket, hátha sikeres leszek... 

    Nem semmi a napi termés, alig bírtam visszaolvasni.

    Zara: Jó a kertben evés tipp. megvettem. Remlém nem felejtem,ha elérkezik az idő.

    Szia Ancsa. Nem semmi energiád van, ha 2-3 naponta, ráadásul hanali 4-kor kedvet kapsz...

    Chrissy: Engem két napja szivat a kispasim. A mai éjjel volt a leggázosabb. Elalvás 8.30-kor, kelés 23.50-kor. 3.30-kor (ekkorkb. 5 kortyot evett, durantott 3 hatalmasat és kiájult a szituációból) majd 5.15-kor. Teljesen készen vagyok. Az az érzésem,mintha hírtelen nyúlott volna, mert pont két napja valahogy sehogy sem férünk el a fotelben szopi alatt. Lehet, hogy ezért kell a több kaja????

    Cseppkő: Én is parlagfűallergiás vagyok. A leggázosabb, amikor szopiközben hírtelen el kezd ömleni az orrmból az "áldás" és persze zsebkendő nincsen elérhető közelségben. kb 15 éves korom óta van allergiám. Az elején kipróbáltam mindenféle szert,de egy sem használt.

    Szia Kozmis, üdv neked is.

    Zany: Örülök, hogy megoldódott a szopi problémátok,és irigyellek a hosszú alvásért. Nekem ez egylőre csak álom...

     

    Most bírtam csak elmenni nőgyógyászhoz kontrollra. Sehogy sem bírtuk összehozni a "randit". Rendben vagyok, DE kicsit laza a hátsó falam!!!! Van valaki akinek hasonló a problémája??? Ezt intimtorna biztosan orvosolja. Ezt javasolta a dokim.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 29. 15:3212841.

    Nejlon jégkockatartót lehet kapni DM-ben és biztos minden nagyobb marketben. Egy közepes zacskóról van szó, aminek nyitott a szája, és felül töltöd bele a vizet, vagyis most a gyümölcspétet, szépen egymás után megtellnek a rekeszek kb 2*2 cm-es kockák, utána fejjel lefelé kell fordítani hirtelen és akkor saját magát lezárja a belső tartalmával.

    Egy pici ki szokott csurranni, én egy öblösebb tálat tettem a fordításkor a zacsi alá, és ami kicsurrant, a maradékot kinyalogattam

    előzmény:
    cseppkő001 (12830)
    2009-08-29  15:07
  62. 2009. augusztus 29. 15:3112840.

    Sziasztok Csajok!

     

    Már másodszorra próbálom elküldeni...most kihagyom a hangulatjeleket, hátha sikeres leszek... 

    Nem semmi a napi termés, alig bírtam visszaolvasni.

    Zara: Jó a kertben evés tipp. megvettem. Remlém nem felejtem,ha elérkezik az idő.

    Szia Ancsa. Nem semmi energiád van, ha 2-3 naponta, ráadásul hanali 4-kor kedvet kapsz...

    Chrissy: Engem két napja szivat a kispasim. A mai éjjel volt a leggázosabb. Elalvás 8.30-kor, kelés 23.50-kor. 3.30-kor (ekkorkb. 5 kortyot evett, durantott 3 hatalmasat és kiájult a szituációból) majd 5.15-kor. Teljesen készen vagyok. Az az érzésem,mintha hírtelen nyúlott volna, mert pont két napja valahogy sehogy sem férünk el a fotelben szopi alatt. Lehet, hogy ezért kell a több kaja????

    Cseppkő: Én is parlagfűallergiás vagyok. A leggázosabb, amikor szopiközben hírtelen el kezd ömleni az orrmból az "áldás" és persze zsebkendő nincsen elérhető közelségben. kb 15 éves korom óta van allergiám. Az elején kipróbáltam mindenféle szert,de egy sem használt.

    Szia Kozmis, üdv neked is.

    Zany: Örülök, hogy megoldódott a szopi problémátok,és irigyellek a hosszú alvásért. Nekem ez egylőre csak álom...

     

    Most bírtam csak elmenni nőgyógyászhoz kontrollra. Sehogy sem bírtuk összehozni a "randit". Rendben vagyok, DE kicsit laza a hátsó falam!!!! Van valaki akinek hasonló a problémája??? Ezt intimtorna biztosan orvosolja. Ezt javasolta a dokim.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 29. 15:3012839.
    Itt vagyok újból... Alíz szopizott, aztán gondoltam kiviszem kicsit a hordozókendőben, olyan jó levegő lett, bár fúj a szél. Nektek sem tud rendesen levegőt venni a babótok, amikor a szél az acába fúj? Alíz egyfolytában kapkodja a levegőt, olyan fura és ijesztő. A legkisebb szellőtől is ezt csinálja mondjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. augusztus 29. 15:2512838.

    ma szinte egész nap alszik.

     

    Légyszi küldjétek ide gyorsan azt a hidegfrontot! Itt sülök meg! Nembírjuk már!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 29. 15:2212837.
    Itt vagyok újból... Alíz szopizott, aztán gondoltam kiviszem kicsit a hordozókendőben, olyan jó levegő lett, bár fúj a szél. Nektek sem tud rendesen levegőt venni a babótok, amikor a szél az acába fúj? Alíz egyfolytában kapkodja a levegőt, olyan fura és ijesztő. A legkisebb szellőtől is ezt csinálja mondjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. augusztus 29. 15:2212836.
    de bizony!!!márc 17
    előzmény:
    cseppkő001 (12830)
    2009-08-29  15:07
  67. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 29. 15:2212835.
    Itt vagyok újból... Alíz szopizott, aztán gondoltam kiviszem kicsit a hordozókendőben, olyan jó levegő lett, bár fúj a szél. Nektek sem tud rendesen levegőt venni a babótok, amikor a szél az acába fúj? Alíz egyfolytában kapkodja a levegőt, olyan fura és ijesztő. A legkisebb szellőtől is ezt csinálja mondjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. augusztus 29. 15:2112834.

    Sziasztok Csajok!

     

    Nem semmi a napi termés, alig bírtam visszaolvasni.

    Zara: Jó a kertben evés tipp, megvettem  Remlém nem felejtem,ha elérkezik az idő.

    Ancsa, üdv közöttünk. Nem semmi energiád van, ha 2-3 naponta, ráadásul hanali 4-kor kedvet kapsz...

    Chrissy: Engem két napja szivat a kispasim   A mai éjjel volt a leggázosabb. Elalvás 8.30-kor, kelés 23.50-kor. 3.30-kor (ekkor kb. 5 kortyot evett, durantott 3 hatalmasat és kiájult a szituációból)majd 5.15-kor. Teljesen készen vagyok. Az az érzésem,mintha hírtelen nyúlott volna, mert pont két napja valahogy sehogy sem férünk el a fotelben szopi alatt. Lehet, hogy ezért kell a több kaja????

    Cseppkő: Én is parlagfűallergiás vagyok. A leggázosabb, amikor szopiközben hírtelen el kezd ömleni az orrmból az "áldás" és persze zsebkendő nincsen elérhető közelségben  kb 15 éves korom ótavan. Az elején kipróbáltam mindenféle szert,de egy sem használt.

    Kozmis, üdv neked is

    Zany: Örülök, hogy megoldódott a szopi problémátok,és irigyellek a hosszú alvásért. Nekem ez egylőre csak álom...

     

    Most bírtam csak elmenni nőgyógyászhoz kontrollra. Sehogy sem bírtuk összehozni a "randit". Rendben vagyok, DE kicsit laza a hátsó falam!!!! Van valaki akinek hasonló a problémája??? Ezt az intimtorna biztosan orvosolja???? Ezt javasolta a dokim.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. augusztus 29. 15:2112833.

    Sziasztok Csajok!

     

    Nem semmi a napi termés, alig bírtam visszaolvasni.

    Zara: Jó a kertben evés tipp, megvettem  Remlém nem felejtem,ha elérkezik az idő.

    Ancsa, üdv közöttünk. Nem semmi energiád van, ha 2-3 naponta, ráadásul hanali 4-kor kedvet kapsz...

    Chrissy: Engem két napja szivat a kispasim   A mai éjjel volt a leggázosabb. Elalvás 8.30-kor, kelés 23.50-kor. 3.30-kor (ekkor kb. 5 kortyot evett, durantott 3 hatalmasat és kiájult a szituációból)majd 5.15-kor. Teljesen készen vagyok. Az az érzésem,mintha hírtelen nyúlott volna, mert pont két napja valahogy sehogy sem férünk el a fotelben szopi alatt. Lehet, hogy ezért kell a több kaja????

    Cseppkő: Én is parlagfűallergiás vagyok. A leggázosabb, amikor szopiközben hírtelen el kezd ömleni az orrmból az "áldás" és persze zsebkendő nincsen elérhető közelségben  kb 15 éves korom ótavan. Az elején kipróbáltam mindenféle szert,de egy sem használt.

    Kozmis, üdv neked is

    Zany: Örülök, hogy megoldódott a szopi problémátok,és irigyellek a hosszú alvásért. Nekem ez egylőre csak álom...

     

    Most bírtam csak elmenni nőgyógyászhoz kontrollra. Sehogy sem bírtuk összehozni a "randit". Rendben vagyok, DE kicsit laza a hátsó falam!!!! Van valaki akinek hasonló a problémája??? Ezt az intimtorna biztosan orvosolja???? Ezt javasolta a dokim.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. augusztus 29. 15:2012832.
    de bizony!!!márc 17
    előzmény:
    cseppkő001 (12830)
    2009-08-29  15:07
  71. 2009. augusztus 29. 15:1512831.
    küldjetek már légyszi egy kis hideget!!!! már nem bírom!!!!!! meg a gyerek sem!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. augusztus 29. 15:0712830.

    jó babák: Naná, hogy jók a babák, legfeljebb alkatilag érzékenyebbek erre-arra. Nekem is gyakran felteszik a kérdést, h. jó baba-e... Most erre mit lehet mondani?! Még a nagyobbakra se mondanám egyértelműen, hogy rossz gyerekek. Óvónéni-pályafutásom során rájöttem, h. egy ilyen kicsinél még minden "rosszaság" a szülő által valahogyan elrontott dologra vezethető vissza. A leggyakoribb hiba, amivel találkoztam, az volt, hogy a gyerek 3-4 évesen, az oviban hallotta először azt, hogy NEM. Addig mindenre, amit akart, a szülő rábólintott, csak hogy kerülje a konfliktust. Úgyhogy szilárdan elhatároztam, h. a sajátomnál ezt nem szeretném elkövetni, mert bár néha biztos macerás, hosszú távon a gyerek is jobban jár vele.

     

    gyümölcsök: Hol szereztétek be a nejlon jégkockatartót? 

     

    Kozmis: Üdv a fórumon! Ha rosszabbodna az allergia-helyzet, én is megpróbálom ezeket a bogyókat. Remélem nem fog!

     

    Ancsa: Üdv Neked is! Csak nem 81 márciusi vagy (a nevedből következtettem)? Mert én is!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. augusztus 29. 15:0612829.
    grrrr...négyszer is elment...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. augusztus 29. 14:5912828.

    Salsi: Én kicsit odébb vagyok tőle! Bár kocsival egy 10 perc max a pólus!

    Én itt a régi fóti uttol még beljebb. Vannak itt a vasúti sinek ami átvisz káposztásmegyer IV.-re! biztos tudod hol van. na itten lakom!

     

    Tök jó volna talizni és sétálni! Nem szeretek egyedül!

    előzmény:
    Salsi (12807)
    2009-08-29  12:58
  75. 2009. augusztus 29. 14:5312827.

    Már a harmadik éjszaka nálunk is úgy zajlik,hogy 9-10 körül vacsi után elalszik és 4körül kel legközelebb szopizni

    Ő napközben is alszik,ilyenkor délben(12-14 körüli lefekvéssel)alszik 2-3órát is

     

    szerintem sincs rossz gyerek,csak normális gyerek.Nekünk is vannak hullámvölgyek,de alapvetően nincs okom panaszra

    előzmény:
    zany (12820)
    2009-08-29  14:18
  76. 2009. augusztus 29. 14:5212826.
    susy: Ha Ludmónak megadod az email-címed, ő elküldi priviben a hozzáférést az új táblázathoz. Amúgy születési hely, idő, születési súly, hossz, a szülés módja van a táblázatban. De sztem Nektek minden adatotok szerepel benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. augusztus 29. 14:4512825.

    Már a harmadik éjszaka nálunk is úgy zajlik,hogy 9-10 körül vacsi után elalszik és 4körül kel legközelebb szopizni

    Ő napközben is alszik,ilyenkor délben(12-14 körüli lefekvéssel)alszik 2-3órát is

     

    szerintem sincs rossz gyerek,csak normális gyerek.Nekünk is vannak hullámvölgyek,de alapvetően nincs okom panaszra

    előzmény:
    zany (12820)
    2009-08-29  14:18
  78. 2009. augusztus 29. 14:4512824.
    Piros: kakigondotok volt?? örülök ha megoldodótt! nekünk is az volt 1, 5hónapig és nálunk is most oldodott meg (kopp-kopp) Nekem tápszerváltással ez a 3. amit kiprobáltam a kislnyomnál és bevált! Milupa Milumil 1-es!
    előzmény:
    Piros (12804)
    2009-08-29  12:53
  79. 2009. augusztus 29. 14:4512823.

    Már a harmadik éjszaka nálunk is úgy zajlik,hogy 9-10 körül vacsi után elalszik és 4körül kel legközelebb szopizni

    Ő napközben is alszik,ilyenkor délben(12-14 körüli lefekvéssel)alszik 2-3órát is

     

    szerintem sincs rossz gyerek,csak normális gyerek.Nekünk is vannak hullámvölgyek,de alapvetően nincs okom panaszra

    előzmény:
    zany (12820)
    2009-08-29  14:18
  80. 2009. augusztus 29. 14:4212822.

    Már a harmadik éjszaka nálunk is úgy zajlik,hogy 9-10 körül vacsi után elalszik és 4körül kel legközelebb szopizni

    Ő napközben is alszik,ilyenkor délben(12-14 körüli lefekvéssel)alszik 2-3órát is

     

    szerintem sincs rossz gyerek,csak normális gyerek.Nekünk is vannak hullámvölgyek,de alapvetően nincs okom panaszra

    előzmény:
    zany (12820)
    2009-08-29  14:18
  81. 2009. augusztus 29. 14:4112821.
    cseppkő: mit kell elküldeni a táblázathoz? milyen adatokat?
    előzmény:
    cseppkő001 (12799)
    2009-08-29  12:25
  82. 2009. augusztus 29. 14:1812820.

    Sziasztok!

     

    Üdv az újaknak...nahát hirtelen milyen sokan lettünk!

     

    Mi ma éjje rekordot aludtunk 9-től aludt 5-ig...én mondjuk keltem 3 -kor , hogy 3 melltartóbetétet betegyek...fejni nem volt kedvem, ha már végre aludhatok nagyot...:-) Aztán nagy mosolygósan kelt fél 9-kor...megint majd szétdurrantam...aztán elég sűrűn kért cicit, de már alszik dél óta, előtte meg volt egy félrás alvás is...nagyon kemény!!!

     

    Amúgy nálunk negyon lehült a levegő, és esett is, de annyira jó illat van kint...most a babakocsiban kint szunyál az erkélyen ...bebugyolálva...a szgép meg itt van az erkélyajtó mellett, úgyhogy ő kint én bent...

     

    Szreintem sincsenek rossz babák...csak nekünk kell rájönnünk, hogy mikor mi lehet a probléma...

     

    Érdekes, hogy kőkemény kereskedelemben dolgoztam (FMCG) és azt teljesen egy Monopoly játéknak fogtam fel, élveztem minden percét...minden hónap egy új kihívás volt...csomú újdonság..

     

    Most megint ez van, egy új kihívás...ki kell találnom, hogy mi lehet a baj, ha sír és ha rájövök boldog a baba, és ahogy telik az idő egyre jobban ismerem...már tudom, hogy mikor kell kakilnia...és nem sikerül..mikor unja a látogatókat, hogy kézről kézre megy...néha az én karomban is unja már...

     

    Na a lényeg, hogy egy jó hosszú alvás csodákra képes  feltöltődök energiával

     

    Ma már pihentem is, kitakarítottam, vasaltam magamnak is Apának is, mélyhűtőből engdtem ki kaját..és alig várom, hogy Hanna felébredjen, hogy megetessem és menjünk sétálni!

     

    Hasonló estét kívánok mindenkinek

    előzmény:
    ancsa8103 (12816)
    2009-08-29  13:47
  83. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 29. 14:1412819.

    Érdekelne, hogy milyen gyümölcsből és zöldségből mennyit pépesítettetek be?

    Ha nejlon jégkockatartóba öntöttétek a pépet, akkor hány zacsival az adott zöldségből-gyümölcsből? ... de az is jó, ha kg-ot mondtok, hogy pl: "2 kg őszit pépesítettem össze".

    Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 29. 14:0912818.

    Chrissy, szóval akkor neked is egy angyalkád van .

     

    Füles, a jánykát este 8 körül fürdetjük, ezután történik az utolsó cumiztatás és altatás. Legközelebb 4-kor ébreszt.

     

    Piros, értem, tehát egy töményebb tápot készítettetek. Nem volt szorulása a picinek? ... ja most olvasom az utolsó mondatodat, hogy volt ... akkor ez most megoldódott szerencsére.  

    Piros, én ezt a kendőkötést alkalmazom. Két fő szempontot tartok szem előtt. Mivel pici a baba, a fejét nem tudja tartani, tehát olyan kötést kerestem, ahol a kendőt rá tudom húzni a buksijára. Mindenképp mellre akartam kötni a babát, háton jóval később lehet majd hordani, ha megerősödött a tartása.

    Ezt a kötést használom most:

    http://www.youtube.com/watch?v=hgUarJamNDw&feature=PlayList&p=2EF5D7E212E5ED96&playnext=1&index=13

     

    Itt tudsz még kötésekről képeket, videókat nézni:

    http://celesztina.blogspot.com/2009/01/az-sszes-ke ndktsi-lehetsg-instrukcija.html

     

    http://www.youtube.com/profile?user=PeppermintBabyDallas&view=videos

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Chrissy8000 (12802)
    2009-08-29  12:40
  85. 2009. augusztus 29. 14:0012817.
    salsi: Kendének a dokinő minden csecsemőtanácsadáson megnézte és azt mondta nem kell bántani....így döntse el az ember,mit is csináljon..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. augusztus 29. 13:4712816.

    nem volt választott orvosom,így Pánczél dokinál szültem.Csak pozitívat tudok róla mondani,pedig szinte  mindenki utálja

    Te hanyadikán szültél?Lehet találkoztunk,mert bent dekkoltam 1hónapot szülés előtt...pedig a mentőállomással majd szembe lakunk a kórház utcája végén..

    előzmény:
    Piros (12808)
    2009-08-29  13:01
  87. 2009. augusztus 29. 13:3012815.

    Felraktam a frissített táblázatot a Google Dokumentumok-ba, aki akarja látni, az írja meg priviben az e-mail címét és adok hozzáférést. Cseppkőnek és Ebinek már adtam, az ő címüket tudtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. augusztus 29. 13:2912814.
    Nekünk a dokinénink azt mondta, hogy csak picit szabad felhúzni, amennyit magától enged, nem szabad erőltetni.
    előzmény:
    Salsi (12807)
    2009-08-29  12:58
  89. 2009. augusztus 29. 13:1612813.

    Szia,

     

    igen, a férjem az elejétől kezdve finoman visszahúzogatta, ezért egyáltalán nincs letapadva, a védőnő is mondta, meg a keresztfiunk volt a példa, neki nem lett visszahúzva, 1éves korába műteni kellett.

    előzmény:
    Salsi (12807)
    2009-08-29  12:58
  90. 2009. augusztus 29. 13:1412812.
    Jut eszembe, reggel úgy kellett felkeltenem Lócimat negyed 8-kor,mert nem akartam nagy melegben menni a piacra. Vajon meddig aludt volna, ha nem ébresztem fel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. augusztus 29. 13:1012811.

    Sziasztok,

     

    kicsit elhavazódtam, Péter elég nyűgös, tegnap végre megkapta a 2 hós oltást, estére felment a láza, de ma is állandóan hozzám akar bújni. Du. vendégeink jönnek, a párom melózik, a lányom meg rosszalkodik . Kiküldtem az udvarra hintázni. A házunk előtt most aszfaltozzák az utat, kiderült, hogy az önkormányzat fantasztikus tervet csináltatott, a kb. 4 méteres útból 3 méter lesz leaszfaltozva, a járdáig tartó 1 méter földpadka lesz. Pipa vagyok, 170 eFt-be kerül a buli és továbbra is porfelhő lesz, ha elszáguld 1 autó.

     

    Orrszívás tekintetében: Péternél az első hónapban kellett szívni, mert élettanilag nagyok voltak az orrmandulái, de szépen visszahúzodott. Én csak simán sterimárral fújdogáltam neki orrszívás előtt. Szakrendelésre kell beutaló, de nem hiszem, hogy ilyen kicsinek megműtenék, esetleg egye erősebb orrcseppet javasolnak neki.

     

    Hajhullás engem is erősen súlyt, hajam mindig összefogva, de szerte a lakásban találkozom a hajszálakkal (sötétbarnára vab festve, elég feltűnő a padlón. Elkezdtem revalidot szedni és rájöttem, hogy egy csomó minden olcsóbb a drogériában mint a patikában (egy 90-es csomag konkrétan egy ezressel olcsóbb a dm-ben!).

     

    Gátizomtorna dvd-t én kértem ingyeneset a netről, még nem próbáltam, de hátha jó lesz még!

     

    Legyen szép napotok!

     

    Márta

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. augusztus 29. 13:0812810.
    Fürdés: mi nagyon sokáig kísérleteztünk az esti program kialakításával, volt mindenféle verzió, végül a bevált sorrend: a délutáni kaja (mikor hogy, általában 6 és 7 óra között valamikor) után megyünk sétálni, ha hazaérünk, akkor fürdés, utána vacsi és alvás. Ha nem megyünk sétálni, akkor általában kb. 2 órát szoktam hagyni a két kaja között, ha megyünk, akkor van, hogy megvan a 3 óra is. A fürdést nagyon élvezi, csak utána az öltöztetésnél kezd nyüszizni, hogy ne maceráljam, hanem adjam a kaját .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_432723
    Torolt_felhasznalo_432723
    2009. augusztus 29. 13:0412809.

    Sziasztok Lányok!

     

    Már ezerszer akartam csatlakozni hozzátok, de leginkább most jött el az ideje, talán kicsit több időm lesz gép előtt lenni. Ugye befogadtok?

    30 éves vagyok, 5 éve vagyunk házasok. Van már egy 3 és fél éves fiam,aki hétfőtől újra ovizik, a kicsi lány pedig  június 2-án, a névnapomon érkezett. Teljesen más, mint a bátyja, sokkal nyugodtabb, türelmesebb. Eszik-alszik baba... egyenlőre.

     

    Cseppkő: én is parlagfű allergiás vagyok, homeós bogyókat szedek, ambrosiát és sabadillát, időnként pedig histaminumot.

     

    Szex: mi mindketten benne lennénk, de mióta felkerült a miréna spirálom (4 hete!!!), folyton pecsételek.... jövő kedden tudok menni dokihoz.

     

    Most hirtelenjében ennyi, puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. augusztus 29. 13:0112808.
    Ancsa, te is Szekszárdon szültél? Ki volt a dokid? És ha szabad kérdezni, merre laktok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2009. augusztus 29. 12:5812807.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Kandika, Tiffin, nekünk a hasonfektetést javasolta erre a doki, mert Máté meg balra nézett az elején. Meg azt, hogy minden pelusozásnál tornáztassam kicsit a fejecskéjét. Ami annyit jelent, hogy a mellkasára teszed a kezed és óvatosan átfordítod abba az irányba, amelyikre nem fordítja. Ezt 5x megcsinálod minden pelenkázásnál. Mondjuk nekünk a hasonfekvés jött be, mert a tornáztatásnál olyan volt mint a bumeráng, átfordítottam a fejét és fél pillanat múlva már vissza is fordította...:-)))

     

    Hajhullás: nekem is veszettül hullik. Az egyik ismerősöm ajánlott egy szert ami állítólag hatásos, én most kísérletezem vele. Regenerador a neve és 2550.- be kerül. Ebben van 6 ampulla, és hetente 1x kell bemasszírozni a hajba. Na én tegnapelőtt az első ampullát sikeresen eltőrtem, úgyhogy maradt 5. Azt mondták az első kettőnél kihullik az összes elhalt hajszál, utána meg szépen megerősödik. A boltban még ajánlottak hozzá sampont és balzsamot, azoknak 900ft darabja. Nem tudom máshol lehet-e kapni, mi a körúton vettük, a Nyugati és a Jászai között van egy hajkellékes bolt.

     

    Piros, hogy hígítottátok rosszul a tápot? Lehet Máté is azért kakil ritkábban? Bár asszem mi az előírás szerint hígítjuk...

     

    Ancsa, üdv köztünk.

     

    Susy, én a 15.kerben lakom, a Pólusnál. Te merre laksz?

     

    Az előbb írtam egy hosszú hrsz-t, de elszállt, úgyhogy már fogalmam sincs miket írtam… Na, majd újra visszaolvasok…

     

    Viszont lenne egy kérdésem: Fiús mamák, Ti fürdésnél felhúzzátok a kukiját, hogy ne tapadjon le? A védőnő azt mondta fél éves koráig ne nyúljunk hozzá, a kórházban meg a doki a 3hós kontrollon meg mondta, hogy miért nem húzogatjuk…, mert ha fél éves koráig várunk akkor tuti letapad… Most akkor mit kell csinálni?

     

    Ja és asszem suttba dobom a mérleget, mert már falra mászom tőle! Reggel elvileg cicizett 30-at Máté, aztán még evett 30-at üvegből, erre csak úgy kíváncsiságból rátettem a mérlegre és 2x is annyit mutatott, mint mielőtt megette a 30-at! Közben meg köpi ki az üveget! Szal most ott tartok, h eszik amennyit eszik, ha vidám és van pisis-kaiks pelus akkor nem lehet baj.

     

    Na megyek és visszaolvasok, ameddig felébred.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. augusztus 29. 12:5812806.
    Hajhullás: tudom, hogy természetes a szülés után, csak arra nem számítottam, hogy ilyen ijesztően sok fog kihullani... A hajvágáson még gondolkodok, de nem akarom ám tök rövidre vágatni! Most a hátam közepéig ér, max. a vállamig érőre vágatnám, de inkább úgy, hogy kényelmesen össze lehessen még kötni - Lóci mellett nem szeretem kibontva hordani (még akkor sem, ha nem hullana). Szerintem rászánom magam. Ma vettem a dm-ben Bánfi sampont meg hajszeszt, hátha...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. augusztus 29. 12:5512805.
    Ludmo és Kandika, köszi a kendő és mai tei-kötési tippeket! Úgy döntöttem, hogy megpróbálom a kendőkötést is, meg tovább próbálkozok a mei taijal is, hátha csak szoknia kell Lócinak az új helyzetet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. augusztus 29. 12:5312804.
    Táphígítás: eleinte úgy gondoltuk, hogy ha 30 ml tápszert akarunk keverni, akkor rakunk egy kanál tápszert és felöntjük vízzel a 30-as jelzésig. De nem így kell, hanem 30 ml vizet beleönteni és abba belerakni a kanál tápszert. Mondjuk ez 30-40 miliknél nem számottevő különbség, de pl. 90 ml víz + 3 kanál por az már 100 ml tápszert eredményez és nagyobb mennyiségnél meg még nagyobb a különbség. Ezt most lehet, hogy kicsit bonyolultan írtam, meg nem is biztos, hogy emiatt oldódott meg a kakigond, de gyanúsan egybeesett a két dolog...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. augusztus 29. 12:4212803.

    mert az a probléma, hogy ugye 6-kor fél 7-kor eszik este. És ált. 8-kor bealszik mélyen, szóval költenem kellene fél 10 (!) felé fürödni és egy utolsó enni.

     

    Tehát hagyom 6 körül enni, mikor hogy van éberen, hogy kel, és utána eszik, egy óra múlva fürdik.

     

    Vagy fürdessem meg 6-kor? Ahogy ébred? és utána etessem. na, ez a dilemmám.

     

    A másik meg, h csak 4x eszik, és az adagon nem növeltünk...szóval a 900 napi adag helyett 500-600-akat eszik. Amikor 5x evett meg 750 körül jött ki a napi adag.

     

    végül is ha hízni fog biztos nem lesz gáz.

    előzmény:
    fules0224 (12800)
    2009-08-29  12:27
  100. 2009. augusztus 29. 12:4012802.

    szerintem sincs rossz baba...

     

    Tolem is gyakran megkerdezik emberek, hogy "es jo baba?" Mitol tudna szegeny rossz lenni? A rosszasag az valami direkt akaratlagos dolog, az ha egy gyerek eleven, vagy otletteli, vagy ilyen kis korban kevesebbet alszik, tobbszor eszik, vagy kisebb a biztonsagerzete, vagy erzekenyebb az egyik sem rosszasag. Ezek habitus beli kulonbsegek, ettol kulonbozik egyik baba a masiktol. Es mi mindezzel egyutt vagy epp ezekert imadjuk oket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (12797)
    2009-08-29  12:04

Címlap

top