Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2008. október 19. 14:00126.

    Jajj nagyon sajnálom, h megbetegedtél...

     

    Azt mondják fél Algopyrintől nem lehet baj, de a fene tudja. Én inkább nem vennék be.

    A fújkálást nem tudom, de van ez a mentolos tamponalakú bigyó, az nagyon jó. Hátha azzal kapsz levegőt.

     

    A teát nyomhatod, de max 4-5 bögre, ha erősebben szereted a teaízt és erősebbre csinálod, akkor inkább csak 3-4 bögre. Nekem ezt tanácsolták tutira, mert én imádom a teát.

     

    Asszem a legtutibb tanács, ha pihensz, fekszel, nem erőlteted meg magad... és tudod mit lehetne még?

     

    Kamillateát párologtatni.

    Anyukám liszt- és tejérzékeny, ő pl semmilyen gyógyszert nem szedhet. Na persze pont így pár hete volt takonygombóc szegény... és neki mondták, h rakjon párologtatóba vagy sima bögrébe erős kamillateát, rakja a radiátorra és az úgy kellemes illatot is áraszt és tisztítja a légutatkat.

    Pluszban pedig forró kamillatea fölé hajoljon, a fejére konyharuhát és szipp nagyokat. Neki olyan szinten bejött, h 3 nap alatt semmi baja nem volt. Persze utána egy kicsit még fújta az orrát, de ezzel rásegíthetsz a gyógyulásra.

     

    Sok sikert hozzá!!!  

    előzmény:
    Mira84 (125)
    2008-10-19  11:54
  2. 2008. október 19. 11:54125.

    Szia!

     

     

     Igen... ez így szokott lenni. Minél jobban várod, azért se fog még kijönni. Próbálj meg egy jó hosszút sétálni a pároddal, úgyis olyan szép idő van. Az is segíthet.

    Én meg képzeljétek jó megfáztam, pedig mindig annyira figyelek rá, hogy ne menjek beteg emberek közé és mindig jól fel legyek öltözve. És tessék.... tegnap már éreztem, hogy nincs valami rendben, de az éjszaka már borzasztó volt. Nem kaptam levegőt, fáj a torkom, fejem. Azon gondolkodom, hogy legalább éjszakára befújhatok e az orromba, hogy kapjak levegőt? Ha nappal nem is, azt kibírom egy 100db-os papírzsepivel, de éjszaka azért kellemetlen. Teázni mennyit szabad?Mert hát ügye a koffein..... Lázam szerencsére nincs, de úgy tudom akkor be lehet venni algopyrint. Szerintetek hogy kúrálhatnám ki magam a leggyorsabban? Nagyon szenvedek...ilyenkor meg ügye érzékenyebb az ember

    előzmény:
    kovácsági (124)
    2008-10-19  11:23
  3. 2008. október 19. 11:23124.

    Háhhhh... még mindig itthon vagyok...  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. október 18. 17:50123.

    Még mindig itt vagyok... hehe  

     

    Képzeljétek... nem tudom mitől, de... gondolom a bébi úgy nyom néhány ideget...

    Zsibbad a pocakom néhány része. Főleg az eleje. De mindig ott, ahol asszem a pocakja van... jól kitolja nekem néha...  

     

    Jó fűszeres gyros volt ma ebédre... remélem bejön. hehe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 17. 15:37122.
    Látjátok a poszakkülönbséget?? Tényleg mintha lejjebb ment volna pár centit!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. október 17. 15:34121.

    Üdv!!

    Télleg jól eltűntél, de senki nem olyan aktív errefelé. Pedig én minden nap kb 5x benézek, hátha történik valami és untathatlak titeket...  

    Egész nap a gép előtt ülök, ráérek mint állat...  

     

    Ha nem is szólsz hozzá bármihez... azért írhatsz olyan dolgokról is, amik csak úgy foglalkoztatnak... végülis nem szabály, h csak a kórházról beszélgethetünk... Vagyis megoszthatjuk egymással a dolgokat... bármit... Én nagyon benne lennék... Vagyis látjátok, azért én leírok mindent, elvagyok itt, csak kár, h sokszor magamban.

    Nem várok én nagy ajnározást meg ilyesmit, bárkit én is meg tudok ám hallgatni, nagyon ügyes vagyok ebben, higyjétek el.  

     

    Nah most keményedek.  

     

    Én az elején nagyon szurkálódtam, és elég sokáig elhúzódott, még sztem belefér, h a méhed feszül és nyúlnak a szalagok. Nekem ezt mondták és ha belegondolunk, pont mostanság kezd beindulni a pindúr a fejlődésbe, hízásba, te is változol, szélesedik a csípőd... úgyhogy sztem rendben van, de azért megkérdezheted a dokit is, az a tuti.  

     

    Én úgy mértem a hízást, h reggel reggeli előtt, meztelenül, wc után. Mert hiában nézi a doki is, védőnő is, minden mérleg más, plusz oda az ember ruhában, néha ebéd után megy... Az otthoni a tuti, azon így mindig pontosan tudod nézni és látod, h mikor mennyit hízol.

     

    Aztaaaa... már a 20. hét??? De jóóó!!!

    előzmény:
    Kacsa21 (119)
    2008-10-17  13:32
  7. 2008. október 17. 15:24120.

    Perszeee... nem állok neki nagytakarítani, de azért ma még fel kéne porszívóznom. Vagy talán holnap. Vagy majd apa amíg kórházban leszünk.  

    Én is gondoltam, h esetleg csinálhatnék olyan dolgokat, de végülis minek? Majd úgyis jön nemsokára. Ha még úgy gondolja, h neki ott jó, akkor legyen neki jó... nem akarok önző lenni. Menjen csak minden szépen a maga útján.  

    Kaja után általában aktívabbak, gondolom nálad is így van. Nekem az nagyon bejátszott, ezért mindig ebéd után hanyattdőltem pihenni, és szó szerint a kezem mellett volt a gép vagy a telefon. Mindig így sikerült. Sajnos nem tudom megmutatni, de félelmetes nagy élmény visszanézni a videót.

     

    Ha nem lesz addig semmi, sztem elmegyek a szülésfelkészítőre. Mármint majd sztem apa visz meg hoz, mert vezetni már nem merek. Csak nem abban az egy órában történik valami, ha meg mégis, akkor meg helyben vagyunk.  

     

    A Caulophyllumról én ilyen 30-as hígítású adagolásokat olvastam a neten, de megkérdeztem a barátnőmet, ő nagyon benne van a témában és ette is ezeket, és ő mondta, h az azért durva, az még a szülést, vagyis a tágulást is beindíthatja pár héttel előtte. Szóval nekem az 5-öset vagy max 15-öset ajánlotta, de inkább 5-öset a felkészülésre, majd a szülésnél jöhet a 30-as is akár.

    A gyógyszertárunkban meg nem volt 5-ös, de volt 12-es, azt hoztam el, nekem már mindegy végülis.  

     

    Azt mondják a 36. héttől érdemes enni, bár az óvatosabbak egyék a 37. héttől. Akkor már nem lehet baj ha valami elindul hormonilag.

    Én most, a 38. héttől kajálom. Olyan apró kis bogyócskák, h félelmetes, alig érzem, h ne nyeljem le. Mert el kell szopogatni őket.

     

    Huh már megint jó sokat pofáztam. Remélem nem baj.

    előzmény:
    Mira84 (118)
    2008-10-17  11:39
  8. 2008. október 17. 13:32119.

    Szijasztok!

     

    NA bocsánat az ismételt eltűnésért de most inkább a figyelekés hallgatok időszakomat éltem ,mert bár mindennap elolvastam a hozzászólásokat nem nagyon tudtam hozzászólni :) Velem minden rendben jövőhéten megyek az új dokimhoz bogyóka nagyon rendben van mozog mint egy sajtkukac a pocakom feszül ésnéha szétrobbanó lufiérzetem van ,de belefér... Mondjuk valamelyik nap ilyen szúrkálós fájdalmaim voltak jobb oldalt lenta hasamnál de remélem ez is normális... sztem a hízásom is elindult mert tegnap 66kg voltam ma meg 67 :D egy éccaka alatt mien profi vagyok nem? :)  Pedig a védőnéni bíztatott ,h megúszom ,h 10kg alatt a sztorit de mondtam neki ,h ezt ne kiabálljuk el :D na majd meglátjuk :) Ági: te már ne pucolj ablakot csak pihenj és szuszogj nagyokat és készülja nagy napra :) Nem kéne még 3szor körbenyalni a lakást :D csak finoman pihengess:) És mindenki más is... nekünk most szabad :) kenjetek mindent erre :D védett időszakban vagyunk :) Na mindenkinek sok pihit mindenki vigyázzon magára és apocaklakójára majd még jelentkezem :D

     

    Pusssz

     

    Zsófi és Bogyó 19+4

    előzmény:
    kovácsági (117)
    2008-10-17  11:09
  9. 2008. október 17. 11:39118.

    Szia!

     

    Oké, megpróbálok mostmár egy kicsit pihenni, utána úgysem lesz rá lehetőségem. Szerintem azért te se állj neki ablakot pucolni.Te is pihengess még amíg lehet. Amúgy vannak természetes módszerek is amik segítenek (állítólag, de nem mindenkinél) előrehozni a szülés beindulását: csípős ételek, fahéjjas süti vagy csoki, este egy kis vörösborocska

     

    Egyépként nem egyszer próbáltam már lefényképezni a hasamat, de olyan kis rafinált az én kislányom, hogy amikor a fényképezőgép után nyúlok, vagy amíg bekapcsolom, abbahagyja az egészet.  Férjem is csak ritkán kapja el a pillanatot, mert amire szólok neki, hogy "nézd mit csinál" addigra leáll. Úgyhogy már most nagyon vicces kiscsaj. Nem is megyünk már többet 4D-re sem.... minek.... úgyis bemutat nekünk

     

    Laura a férjem ötlete volt, én még csak barátkozom vele.

    A jövöheti szülésfelkészítőre eljössz még ha addig nem lesz semmi?

    Ez a caulophyllum milyen hígitásban van neked? Az 5CH?

    előzmény:
    kovácsági (116)
    2008-10-17  11:08
  10. 2008. október 17. 11:09117.
    nagyon aranyos vagy, h így gondolsz rám... köszönöm!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735285 (115)
    2008-10-17  10:05
  11. 2008. október 17. 11:08116.

    Sziasztok!!

     

    Mira: Hűűű tényleg fogd vissza magad a takarítással kapcsolatban... pihengess, vagy mondjuk ülve is megcsinálhatsz 1-2 dolgot... varrás pl... Ígérd meg, h vigyázol magatokra, rendben?

    Az ablakpucolásról én is hallottam, h veszélyes, mert ahogy húzódik a méhecskéd, úgy beindulhat a méhtevékenység.

    Nah most, h mondod... lehet, h ablakot kéne pucolnom??  

    Mi is éreztük a frontot, Barbi is csak úgy kalimpált egész este.

    Jujj ezek a puklik olyan mulatságosak. Persze tud fájdalmas is lenni, de ha úgy alakul, h fekszel és úgy kinyomja magát, akkor fényképezd le... képzeld el, h milyen jó lesz majd ezeket visszanézegetni. Én az ilyen táncmulatságokról videót is készítettem, baromi jó és mindenkinek tátva maradt a szája, plusz 20 év múlva megmutatni neki...  

    Egyetlen homeós cuccot vettem, egy olyan lány ajánlotta, aki végig nyomta ezeket, még a szülőszobán a szülésznője adagolta neki. A neve Caulophyllum - ha gondoljátok jegyezzétek meg a nevét. Ennek a hatása olyan, h majd könnyebben tágul az ember. Egy kis üvegcsében van, és kb 200 pici golyócska van benne, tuti elég lesz még a szülésre is.

    Napi 1x5 bogyócska az adagolása.

    És iszom a teát is, majd beszámolok erről is, h használtak-e valamit...

    Én akartam szülésznőt fogadni, mert állítólag szinte csak ő foglalkozik veled a szülőszobán, de ahogy sos! is írta, ha esetleg császár a vége... lehet, h nem éri meg.

    Végül nem fogadtunk, egész egyszerű okból, egyet sem ismerek és nem is találkoztam olyan nővel, aki ebben a kórházban tudott volna ajánlani.

    De erre egy példa... barátnőm tavaly karácsonykor... Nah őt hagyták, hátha sikerül tágulnia, nem volt semmi fogadott doki vagy szülésznő. De az ügyeletes szülésznő olyan szinten foglalkozott vele, h az rendben volt. Nem volt ott állandóan, de ha kérdés volt arra válaszolt emberi módon, ellátta tanácsokkal, igazított a párnáját. És ő 3x5.000 ft-ot adott neki. 5.000-et azért, h a cuccait elzárja a nő, mert nem volt akkor még senki akinek szólhatott volna. Később 5.000-et azért, h behozza neki a telefonját meg a köntösét, és 5.000-et azért, h amikor hajnali 5-kor odaért az anyukája és én voltam bent, akkor kicseréljenek minket, mert állítólag ezt nem lehet.

    Lehet, h pénz nélkül is megtette volna ezeket, de szívesen fizetett neki a csajszi. Sztem ennyit mindenképpen megér.

    Mi is így tervezzük apával, h majd ha szeretnénk valamit, vagy úgy érezzük szükség vagy egy kis nógatásra, na akkor kap. Erre kisebb címletek a legjobbak... akár folyamatos adagolásban.  

     

    Laura... ahhh... nekem is tetszett ez a név... de persze Apa leszavazta...  De nagyon szép név... Gratula!!

    előzmény:
    Mira84 (114)
    2008-10-17  09:09
  12. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 17. 10:05115.
    Sziasztok Kismamik!Ági : Nagyon szorítok érted,remélem minden a legnagyobb rendben lesz,és hamar lezaljik majd a szülés.És a kis Barbival összetalálkozik a tekintetetek,hidd el ennél gyönyörűbb érzés a világon nincs!!!Mira84 : Szülésznőm nekem volt fogadva.Hogy mikor is...megmondom őszintén hogy én úgy emlékszem hogy már csak a végefelé kellett szólni.Amikor mentem nst-re,akkor ezt mindíg a szülésznőm csinálta.Kb ennyit találkoztunk előtte,meg egyszer voltunk bent még az nst-k előtt és akkor végigmutogatta a szülőszobákat,és mindent elmondott hogyan fog zajlani a szülés során.Ő fog majd előkészíteni(borotválás,beöntés...stb),és néha vizsgálni is.Nekünk azt mondta akkor hogy ők a szülészorvos tarifájának a felét szokták kapni.Nekem most azt mondta a dokim hogy mindegyik szülésznő nagyon kedves és segítőkész,mindegyik maximálisan végzi a munkáját ha nincs megfogadva akkor is.Én most nem fogadtam,és nem is fogok,hiszen én császáros voltam(erre most is van 60% esélyem)így nem sok teendője volt.Legyen szép napotok.
    előzmény:
    Mira84 (114)
    2008-10-17  09:09
  13. 2008. október 17. 09:09114.

    Sziasztok!

     

    Jó rég jártam errefele. Neharagudjatok!

    Ahhoz képest, hogy pihenésre vagyok ítélve a sok keményedés miatt, nem sokat sikerült pihennem. De mostmár nagyjából sikerült rendbe rakni a lakást, úgyhogy mostmár visszafogom magam. Még ablakot kéne pucolnom, de azt mondják hogy a terhességnek ebben a szakaszában már nem igazán ajánlják. Állítólag méhösszehúzódásokat okoz. Úgyhogy ez lehet, hogy kimarad.

    Elég ronda idő van odakint, tegnap a kis drágámmal már éreztük, hogy ma ilyen idő lesz. Nekem nagyon fájt a fejem, a picurka meg szinte ki akart ugrani a hasamból annyira ficánkolt, eléggé fájdalmas is volt. Olyanokat is szokott csinálni, hogy oldalra kinyomja magát és akkor az egész hasam elcsúszik. Olyan mintha az oldalamra kinőtt volna egy pukli.

     

    Ági: ha jól olvasom neked már tényleg már nincs sok. Drukkolok nagyon hogy minél hamarabb a kezedbe foghasd a kislányod. Állítólag az ilyen frontok, mint ami most is volt sok kismamánál megindítják a szülést.

    Tényleg.... szeded azokat a homeós cuccokat amikről írtál?Vagy csak a málnalevél teát iszod?

     

    Nem tudjátok véletlenül, hogy a szülésznőt mikor szokták megfogadni? És ilyenkor neki mennyit szoktak adni? Ti fogadtok szülésznőt?

     

    Na megyek lassan mert ebédet kell főznöm, drága uramnak

    (tepsis csirkemell mindenféle jóval+krumplipüré, és aranygaluska lesz)

     

    Ja... és úgy néz ki Laura lesz a kislányunk neve

     

    Sziasztok

    előzmény:
    kovácsági (113)
    2008-10-16  12:42
  14. 2008. október 16. 12:42113.

    Sziasztoook!!!  

     

    Nah voltam nst-n... Itt van előttem a 3 papír és áttanulmányoztam a méhtevékenységet... Hát az elsőn még szinte semmi, a másodikan már egy picit feljebb van a vonal, a mostanin meg már kiugrások is vannak. Amúgy jó minden.

    Jah és amikor rajtam volt a gép, mellettem egy nőcit uh-oztak, és mondta neki a doki, h bizony ez a kisfiú farfekvéses, máris írja a papírt, holnap menjen a kórházba, befektetik és tutira császár. Szegény nő majdnem elsírta magát, sztem nem számított rá.  

     

    Engem is meg uh-ozott a dokesz-mokesz.  

    A BPD (fej átmérője keresztben) 93 mm, ez tökéletes.

    Az OFD (fej átmérője hosszában) 107 mm, na ennek most úgy 116-nak kéne lennie.

    Az FL (combcsont hossza) 74 mm, ez meg egyetlen mm-rel hosszabb mint amit írnak az okosok.

    Itt néztem meg... ajánlom mindenkinek... http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8 

     

    Megkérdeztem, h kb mekkora lehet már a súlya, és azt mondta nagyjából mint a védőnő, h olyan 3 kg körül lehet. Hát az nekem meg tökéletes, nem? Se túl nagy, se túl kicsi, kis életkém...  

     

    Volt vizsgálatom is... na ez most kifejezetten fájt. Nem kellemetlen volt, hanem fáááájt!!  Néztem a doki arcát... nagy meglepődés... és közli... "Ebből hamarosan szülés lesz!"  Képzelhetitek, mit éreztem... Mikor? Hol? Most? Ma? Holnap? Mondjon már valamit... Mondta, h minden rendben, már teljes a 2 cm, szóval haladunk, már csak be kell, h induljon a dolog. Akár már ma éjjel is lehet valami, de akár napokba is telhet, ezt majd a szervezetem eldönti.  

    Annyira boldog vagyok!!!  

     

    Kaptam táppénzes papírt is, úgyhogy gyorsan be is vittem, hátha már nem tudok vezetni pár nap múlva. Bent meg minden munkatársam el volt ájulva, mindenki drukkol. Még a liftben is megszólítottak, h milyen jól nézek ki...  

     

    Szóval minden rendben, Apa kicsit elsápadt, amikor mondtam neki, h mostmár lehet izgulni, mert haladunk. Olyan aranyos volt...  

    Mondta, h mostmár nagyon pörög az agya, már azt szeretné, ha itt lenne már a kiságyban az ő kisi lánya és végre láthatná és megérinthetné már.  

     

    Most ebédeltem, pihenek... remélem jöttök majd és velem izgultok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. október 14. 14:26112.

     

     

    Költözés? De izgi...  

    Én azt hittem már együtt laktok. Nade mindegy is... Persze megértem/jük, h nincs sok időd jönni... Pakolásszatok csak...  

     

    Nem gáz, ha még nincs akkora pocakod és nem is híztál... ezek szerint te is olyan alkat vagy mint sokan mások, h a felétől kezd beindulni a folyamat. Volt egy osztálytársam, hát ő pont a 20. hétig még a sima nacijait hordta, annyira nem volt pocakja, pedig azért vastagabb volt nálam pár centivel. Nem molett, csak nem ilyen piszka mint én.

    De mostmár én sem vagyok piszka bibibííí...  

     

    Majd még vissza is fogod sírni ezeket az időket.  

     

    Hát igen, ez a csípőszélesedés ezzel jár. De ez jó, h szélesedik a csípőd... ez teljesen rendben van, ne izgulj. A nacik... hát... most erre mit lehet mondani? Semmit. Borzasztó. Én az elején amikor még csak puffadtam, kigombolva hordtam a farmerokat melóba, aztán már a zippzárat is le kellett volna húzni, na akkor mentünk és vettünk terhesnacit. Az árak borzasztóak, de mindenképpen meg kell venni, muszáj mert csak az a kényelmes.

    Mi 2-t vettünk akkor hirtelen. Az egyik sokáig nagy volt még csípőben is, pocakban meg lógott ezerrel. De úgy már tudtam hordani a másikat. Azóta ez a másik már a combomig jön fel, és a nagyon nagy most pont jó. Tehát ha veszel, és esetleg egy kicsit átalakítanád, akkor úgy, h később ki lehessen bontani.

     

    Ezt a köztes időszakot úgy kell megoldani, ahogy tudod. Csak ügyesen...   

     

     

    Én is megyek ma védőnénihez, huh már készülődnöm is kell, mert 3-ra megyek.

    Aztán majd még jövök...

     

    Puszka!!!

    előzmény:
    Kacsa21 (111)
    2008-10-14  11:14
  16. 2008. október 14. 11:14111.

    Na bocsánat ,h megen eltűntem ,csak épp odaköltözés van a férjecskémhez h ha már összeházasodtunk adjuk is meg a módját :) Szóval sztem jövőhétre kérek időpontot ,h a 20. hét környékén jelentkezzek be ,h minél szebben lehessen látni a minimanót :) De már én is nagyon izgulok alig bírom kivárni...

     

    Amúgy most vagyok a 19. hét 2.napján és még mindig alig látszik a pocakom és nem is híztam :((( ez normális? Az én pocakom sehol nincs a te 20 hetes pocakos képedhez amit feltettél... Kb. a fele nekem... jó persze nekem szélesebb a csípőm meg nyilván más alkat vagyok ,na de ennyire? És bosszant ,mert viszonyt a csípőm szétment 4 cm-t és emiatt a gatyáim már kiestek a hordási lehetőségekből szóval 2 nadrágban rohangálok 3 hónapja mert a terhesgatyók még kicsik de amik vannak azok meg már nem jók... na ezt hozza össze valaki :)

     

    hétvégén lent voltunk a nyaralónkban mert annyira jó idő volt ,h muszáj volt kicsit friss levegőn lenni és nagyokat sétáltunk a férjemmel ,meg az unokaöcsémmel :) ő is már 11 hónapos lesz pedig még csak most született :) ez is tök furi :)

     

    Hát ha meg nem izgulsz az csak jó elég ha azt az 1 napot végig fogod izgulni ,előtte minek stresszelj az nem jó a babának :) a tested meg úgyis rákényszerít h azt csináld amit ő akar mert hát miből kéne neked tudni :D szóval én emiatt izgulok te meg az én 4D-m miatt :D na de lassan menek mert megyek védőnénihez nem mintha messze kéne menni ,de még összekészülök és ma még jövök reményeim szerint :D

     

    Pusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. október 13. 10:59110.

    Hahóóó!!  

     

    Hát ha felhívod őket, egy héten belül simán kaphatsz időpontot. Egy nőci fogja felvenni, h ez a Fábián doktor telefonja, te meg mondod, h 4D-re szeretnél időpontot kérni.

    Megkérdi hány hetes vagy és már mondja is az időpontot. Mondom mi 3x voltunk és volt olyan, h már másnapra adott volna időpontot, de én meg mondtam, h inkább holnaputánra és kész.

    Nagyon kedvesek. Ha mondjuk szerdán felhívod, lehet, h már pénteken mehettek. De sztem hívd holnap, kedden és akkor a héten bizti lesz hely.

     

    Nagyon jó ez az időpont, én biztosíthatlak, itt még belefér majdnem az egész teste a képbe, meg tudják már nézni 100%-ra a nemét, már van kis pofikája, de még nagyon kis furi, kb így nézhet ki.

     

    Sok sikert hozzá!!!  

     

    Jujj komolyan jobban izgulok mint te...  Annyira nagy élmény volt nekünk...  

     

    Én még mindig nem izgulok. Vannak néha olyan keményedésiem, h majd' becsinálok, de tudom, h legalább gyakorol a méhecském és azért ezt jó jelnek tartom, h tudja mi a dolga.  Had gyakoroljon csak.

     

    Tegnap este meg olyan szurkálásokat éreztem odalent... olyan volt, mintha tűvel szurkálták volna a micsodámat odabent. Furi volt. De felálltam, sétáltam 2-3 lépést és már jól is lettem. Megijedtem, de lehet, h csak a kisasszonynak nem tetszett valami és ment a hiszti.  

     

    Merre jártatok hétvégén?? Mesélj...

    előzmény:
    Kacsa21 (109)
    2008-10-13  10:31
  18. 2008. október 13. 10:31109.

    Köszönöm a segítséget ,de azért előtte gondolom oda kell telefonálni ,h mennék... és ugye mostan léptem a 19. hétbe szóval ha hét közepén felhívom őket ,h mennék valamikor akkor már adnak időpontot ugyi?

     

    Nagy tv-n nézhetem a kicsikémet? Jujjj dejó annyira várom..már úgy megnézném... És persze hozok képet hogyne hoznék :D

     

    Amúgy hétvégi pihin voltunk azért nem voltam ,de remélem veled minden rendben.. egyre közelebb az időpont még mindig nem izgulsz?

    előzmény:
    kovácsági (106)
    2008-10-10  11:15
  19. 2008. október 11. 16:05108.
    Hát senki se nem van itt?? Ohhh...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. október 10. 11:19107.

    Szép reggelt!!!

     

    Ne aggódj, a Magne B6 nagyon jó, a legjobb ami szóba jöhet. Én a korai 3-4 hós görcseimre szedtem és tényleg rendben lett minden!!!

     

    Nekem csak mostanában, a 35. hét környékén kezdett keményedni a pocakom, és mostmár napi szinten megy.

    A lényeg, h bízz benne, h hat a vitamin, pihenj sokat és akkor nem lesz semmi gond. Rendben???

    A pihenés segít, nekem még mindig ezt mondja a védőnőm.

     

     

    előzmény:
    Mira84 (105)
    2008-10-10  08:40
  21. 2008. október 10. 11:15106.

    Hát ez úgy van, h nem kell igazán keresni, nem olyan nagy az a hely.

    Bementek, ott van egy pult, ahol általában senki nem ül.

    Balra van egy lépcső, mellé ki is van írva egy táblán, h mik vannak az emeleten... pl babamozi.

    Felmentek, és rögtön balra szokott ülni egy nő, neki mondhatjátok, h babamozira jöttetek. Vidd a kiskönyvedet, mert aki először van ott, annak beírják néhány adatát a számítógépbe. Ha legközelebb mentek, ezt már nem kell.

    Aztán leültök, kb 2 ajtó van, amit használnak ott, az egyik a nőgyógyászati szoba, ott van a doki, a másik meg mellette az uh-os szoba, ott van a Beleznay Katalin. Ki is van írva az ajtóra a neve.

    Először nekem nem volt annyira szimpatikus, de aztán rájöttem, h nem is kell... kedves a nő, elmondhattok neki bármit, válaszol mindenre.

    És igazi jó szakember, én bátran ajánlhatom.

    Amikor nekünk az a tarkóredős para volt, bementünk, kb majdnem sírtam, és egy az egyben elmondtuk neki, h mi a helyzet. Teljesen le volt döbbenve, megnézte külön a tarkóredőt, pedig ekkor már a 22. hétben voltunk.

    És ami még egy nagyon bíztató dolog...

    Az az uh-os gép olyan szinte profi, h Magyarországon 1-2 db van csak belőle, és az egyik ez. Ezt elmondta nekünk, és meg is muatta. Olyan szinten kinagyította az orrunk elé a nyaki redőt, h nem hittem a szememnek... és megmutatta minden részét, h minek h kell kinéznie.

    Szóval remélem segítettem...  

     

    Mikor mentek? Ugye majd hozol képet?

     

    Jah, és persze Apa is bent lehet veled, te fekszel, Apa melletted ülhet, és egy besötétített szobában, zenével, baromi nagy tévén lesed a picidet... nekem nagyon tetszett a szoba, és tele van fényképekkel bébikről...

    Kaptok majd egy leletet, egy dvd-t (ők adják tokkal, borítóval), és egy fényképet. Azt mi nem választhattuk, de nem is kellett, mert a legtökéletesebb képet nyomtatja ki nektek.  

     

     

    előzmény:
    Kacsa21 (104)
    2008-10-09  20:18
  22. 2008. október 10. 08:40105.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Nekem is sokat keményedik a hasam, és a doki szerint így a 29héten nem igazán jó, ezért kaptam magneB6-ot. Remélem nem lesz semmi baj.

     

    Ági: neked mikor kezdett el először keményedni a hasad?

     

    sos!: ha jól tudom, te az előző szülésedhez fogadtál szülésznőt. Én is szeretnék majd fogadni. Sárközi Anikót ismered? Mi a véleményed róla? Hányadik héten kell a szülésznőt megfogadni? Az a baj, hogy én még nem ismerem őt, és vizsgálatokra is a magánorvosom rendelőjébe szoktam menni, így nem igazán fogok vele találkozni. Ezért azt tervezem, hogy majd valamikor bemegyek a kórházba amikor ő is bentlesz és akkor beszélek vele. Nálad ez hogy ment?

    előzmény:
    Kacsa21 (104)
    2008-10-09  20:18
  23. 2008. október 9. 20:18104.

    Oké köszönöm szépen akkor őt keresem majd :D Pihikézz sokat :)

     

    Pusz

    előzmény:
    kovácsági (103)
    2008-10-09  15:02
  24. 2008. október 9. 15:02103.

    Egyiknél sem.

    Van külön nőci erre, úgy hívják, h Beleznay Katalin, ő egy szonográfus, tehát uh-os, ez a szakmája és bizton állíthatom, h jó szakember.

    A pasi meg inkább a nőgyógyászati dolgokat csinálja, bár hozzánk is benézett egy percre, megnézték együtt a fontosabb dolgokat a bébin és ki is ment. Csak gondolom unatkozott és benézett. De nagyon aranyos ő is, és ráadásul a Flór-ban doki, ott ügyel és ez a magánrendelője.

     

    A Szabó Zsófit nem ismerem, én csak velük kettejükkel találkoztam.

    előzmény:
    Kacsa21 (102)
    2008-10-09  12:56
  25. 2008. október 9. 12:56102.
    Ja és Ági szerettem volna megkérdezni ,h te kinél voltál 4D uh-n a Klinikán? a Dr. Szabó Zsófiánál vagy a pasinál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top