Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2008. október 9. 12:46101.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    A mai napom az okmányirodában indult viszonylag gyorsan megjártam ,de ami a városban van az katasztrófa.... dugó dugó hátán.. na mindegy... a lényeg:

     

    Magzatvízelfolyás : a nővérkém úgy csinálta ,h elfolyt a víz kádba be gyors zuhany fogmosás mind a kádban.. törölközés tena betét be gatya fel kabát fel törcsi az ülésre és go a kórházba.. a törülközőre nem volt szükség mert a betét nagyon jól tartotta magát ,szóval sztem emiatt nem kell mentőt hívni de ahogy neked kényelmes :) ez már tényleg részletkérdés :) de az is igaz ,h sztem gyorsabb ha bepattantok a kocsiba aztán indultok is minthogy mentőre vártok ... sztem de ez magánvélemény :)

     

    Névválasztás.. igen mi is átrágtuk a neveket kiírtuk amik tetszettek és mindketten írtunk egy sorrendet 1-10ig például az első helyen szereplő kapott 1 pontot a másodikon 2 pontot stb stb és amelyik név a legkevesebb pontot kapta (tehát pl a Kinga nálam a 2. helyen volt tehát kapott 2 pontot a páromnál az első helyen így kapott 1et tehát 3 pontot összesen kettőnktől így ez lett a legkedveltebb) az nyert :D de persze átbeszéltük és mi is így jutottunk el ide és igen ha kellemetlen emlék jutott eszembe a névről vagy egy idiótára asszociáltam belőle akkor mi is elvetettük a nevet :)

     

    na de én is megyek rendetrakok mert katasztróófa a lakás :D

     

     

    előzmény:
    kovácsági (99)
    2008-10-09  11:45
  2. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 9. 12:42100.
    Ági: Nem hívtunk mentőt,eszünkben sem volt.Én is azt gondoltam hogy beteszeke gy jó erős betétet és le van a gond,de bizony kettőt fordultam a lakásban és a betét már tele is volt.Belőlem folyamatosan folyt,nem pedig úgy hogy zutty elfolyik és kész.Következő képésként a kocsi ülésére terítettünk egy fürdőlepedőt,és a lábam közé is vettem egy kéztörlőt,amit összetekertem és be a gatyába.Máshogy sajnos nem ment.Nekem az volt a szerencsém hogy tél volt,így poncsóba mentem és a hatalmas törcsiből semmi sem látszódott.A sikítással kapcsolatban : mindenki azt hiszi hogy micsoda ordibálás van odabent a szülőszobán.Mikor én szültem egyetlen egy anyuka kiabált egyszer.De nekem a szülésznőm azt mondta hogy ugyan tényleg nagyon fáj,de azért nem szoktak sikítani,és ha visszatartod sokkal jobban bírod a fájdalmat,és nyomni is jobban tudsz.És ez tényleg így van.Csak az sikít,ordít,aki nagyon elhagyja magát,és nem törődik semmivel.Persze biztosan vannak kivételek.....
    előzmény:
    kovácsági (99)
    2008-10-09  11:45
  3. 2008. október 9. 11:4599.

    Jó reggelt Lányok!!!  

     

    sos!: Igen, mostanában engem is nagyon foglalkoztat a gondolat, h miért éjjel kell menni?? Miért nem mondjuk délelőtt 10-kor, és akkor volt egy pihis éjszaka és úgy nekiállni már mindjárt más. Én azt olvastam, amit anyukád is mondott, h a szülések 80%-a (!!!) éjjel vagy hajnalban indul meg. Na nesze nekünk... Még egy jót sem alhatunk...  

     

    És így hogy mentetek be a kórházba, h folyt belőled a lé? Mármint mentőt hívtatok, vagy saját kocsival mentetek? Én azon gondolkozom, h ha így lesz nálunk is, inkább mentőt hívnék, mert az nem gáz, ha összevizezem... ott nem számít. Viszont Apa azt mondja, h dehogyis, inkább bevisz ő, mert mellettem akar lenni még akkor is, nem számít, ha izés lesz az ülés. Hogy csináljam majd? Rakjak be egy nagy betétet meg egy törölközőt az ülésre?

     

    Kacsa: Nekem már csak 3 hetem van... Fura érzés...

    Pindúr már alig mocorog, inkább csak a lábikóját érzem, amikor kidugja. Akkor megsimizem és ennyi a nagy mozgás kb.

    Erről a hasleszállásról már én is hallottam, én ezt most úgy figyelem már 3 napja, h mindig ugyanabban a pózban felállok és lefényképezem magam. És így mindig megnézem a pocimat, h lentebb van-e már az előzőekhez képest. Még nincs.  

     

    Nekem tetszik a Kinga név...

    Mondjuk ez a névválasztás megint érdekes. Én leültem, átnéztem az összes nevet. Az összeset! http://www.nemokap.hu/kozer/fiu.htm 

    http://www.nemo kap.hu/kozer/lany.htm 

    És kiírtam ami tetszett, aztán mondtam Apának és a végére már csak pár név maradt. Nekem az is sokat számított, ha jött egy név ami nagyon tetszett, de egy unszimpatikus ismerős jutott róla az eszembe... akkor az már ki is lett húzva.

    Nálatok is van így?

     

    Mira: Végülis ez a foglalkozás sem volt úgy unalmas, mert legalább az őssejt egy új téma volt, mindig csak úgy általánosságban beszélünk róla, de ilyen még nem volt, h egy csajszi jött külön tőlük. Amúgy ilyen unalmas soha nem volt még, amin én voltam. Mindig tudtak valami újat mondani. Még jegyzeteltem is sokszor, most meg ahogy meghallottam a témát, már tettem is el a füzetemet.

    Én azt mondom érdemes máskor is elmennetek, pl a szoptatós-téma nagyon jó volt, sok hasznos és új infóval. Az nagyon megmaradt bennem. Meg a babamasszázs-téma is nagyon jó volt, akkor oda még egy babát is hozott a nő, ez a Rozi, és frankón megmutatta, h mit hogyan kell csinálni pl hasfájás esetén. Én le is írtam lépésről-lépésre.

    Meg van ilyen tanfolyam is, az is ingyenes asszem. Meg van kismamatorna is. Viszont ezekről nem tudok semmit.

     

    Nekem a barátnőm pont Karácsonykor szült. Már 10 napja bent volt a kórházban, túlhordta a babáját. Aztán 23-án este mondták neki, h na mostmár megindítják. Leültették, h várjon, megcsinálják a szobáját. És azt mesélte, h ahogy ott ült és hallgatta, h ki mennyire sikít... egyszercsak lenézett és ott volt a tócsa alatta. Elfolyt a vize. Úgyhogy felfektték, rákapcsolták a szívhangos kütyüt (nst), és vártak. Ez este 10-kor volt, én éjfélre bent voltam nála és 5-ig ott maradtam. Semmi az ég világon nem történt addig neki. Kapott tágítót, de szó szerint egy millimétert sem tágult. Aztán csak vártak, vártak... és 24-én este fél 9-kor közölték vele, h nem várhatnak tovább, megy császárra, kiszedik a kiskölköt. És 3/4 9-kor már kint is volt a kisfia.

    Én úgy tapasztaltam amíg ott voltam, h hiába volt Szenteste, voltak bent doki is és szülésznők is, sok volt a szülés is, aznap este 6-an szültek meg. Az ellátásról nem panaszkodott. Utána az első 2 nap volt fura nekik, nah akkor a csecsemősök nem nagyon voltak segítőkészek, gondolom jobb lett volna nekik otthon lenni Karácsonykor, dehát ez van. Azért voltak ott, úgyhogy sztem ne izgulj!!!  

     

    Huh jó sokat írtam... megyek is egy kicsit, megnézem Apát...  Mennyit dolgozik...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 9. 10:3098.
    Kacsa21 : Én sem arra gondoltam hogy ha simogatja akkor majd akkor jön mikor ő akarja...Ezt viccnek szántam,de úgy látszik nálad egész máshogy jött le a dolog.Bocs.Mira84 : Igen,dec.27-én szültem,és egyáltalán nem éreztem azt hogy bárkinek is a terhére lennék.Még éjjel 1-kor sem mikor felhívtam a dokimat és a szülésznőmet hogy mi legyen.Álmosan ugyan ,de kedvesen megbeszéltük a dolgokat,és a kórházban előbb bent vooltak mint én.Én nem éreztem hogy az ünnepek miatt bármi is nem úgy menne ahogyan kell.Figyelj,nekik ez a hivatásuk,tök mindegy milyen nap van.Másrészt nekem mindkettő fogadott volt,és nem mondhatnám hogy nem érte meg nekik bejönni.
    előzmény:
    Kacsa21 (96)
    2008-10-08  16:39
  5. 2008. október 8. 19:5297.

    Sziasztok!

     

    Ági: akkor jól gondoltam, nem tudom honnan tudtam, de mondtam is a páromnak, hogy biztos te lehetsz. De akkor ezek szerint nem ilyen unalmas szokott lenni  a foglalkozás? Bár gondolhattam volna, én mindig kifogom az ilyeneket.

     

    Méretek: nekem olyan is volt, hogy a 21hetes uh-on azt mondták, hogy kb 1-1,5héttel idősebb a baba, de aztán a következő uh-on meg már csak 1-2nap volt az eltérés. Szerintem ebből nem lehet 100%-ig megmondani, hogy mikor fog megszületni. Bár én nagyon örülnék ha 2héttel előbb jönne. Jó volna a Karácsonyt már együtt tölteni.

    sos!: te pont Karácsony után szültél ügye? Nem foglalkoztak veled kevésbé? Én mindig attól félek, ha véletlenül pont Karácsonykor indulna meg a szülés, nem igazán örülnének nekem.

    Kacsa: Nagyon szépek vagytok. Gratulálok nektek! Tök jó, hogy te már így érzed a picurkát. Emlékszem, én még 19hetesen is izgutam hogy én miért nem érzem. De most egy pár hete már igazán látványos, rendesen hullámvasutazik a hasam. Tök jó érzés, bár azért néha kellemetlen is, főleg mikor a hugyhólyagomba rúg akkor majdnem összepisilem magam . De így legalább tudom, hogy minden rendben van.

    előzmény:
    kovácsági (94)
    2008-10-08  14:55
  6. 2008. október 8. 16:3996.

    Nem okoskodás csak annyit ,h a nővérkém dec. 6ra volt kiírva és november 28.-án közölte ,h fáj a hasa és mintha lecsúszott volna szte már bármikor szülhet... erre 29.-én reggel negyed 6kor elfolyt a magzatvíz és jött Milos :) szóval az se volt rossz :) ezt aztán befolyásolni tuti nem lehet :)

     

    Igen mi megegyeztünk h Kinga lesz :) sztem nagyon szép név ,de aztán lehet ,h a 4d-n változni fog a véleményünk és nem találjuk Kingásnak hanem valami másmilyen névre asszociálunk de majd kiderül :) egyenlőre ennél a névnél maradunk ,de azt hiszem erre még lesz időnk :)

     

    Még jó ,h a párodnak kötelező jelleggel meg kell írnia ha megszületik a picikétek ,h mikor mekkora méretekkel látta meg a napvilágot no meg ,h minden rendben van veletek

    Szóval ez természetes :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 8. 16:2995.
    Ági : Én mindíg azt kívántam még az utolsó napokban is hogy bármikor,csak ne éjjel kelljen menni szülni.Mert hogy az milyen fárasztó és kimerítő lehet nem,alszol egész éjjel amúgy is fáradt vagy kellene a pihenés meg minden egyéb.Anyukám mondogatta hogy pedig általában a szülések nagy része este vagy éjjel indul be.Úgy is lett!26-án késő éjjelig fent voltunk kb 11 felé tusoltunk,aztán lefekvés,beszélgetés,tv.Majd hajnali fél 1 felé elalvás előtt még elszaladtam pisilni.De bizony jött a magzatvíz mintha egy slagból locsolnának.Mondtam apának hogy mennünk kell,mert folyik a magzatvíz.....Mire ő : ne hülyéskedjek már!És hát így mi éjjel indultunk útnak.Úgyhogy Ági,szoprgalmasan simogasd a kis Barbit hogy szót fogadjon neked :-DDDDD
    előzmény:
    kovácsági (93)
    2008-10-08  14:49
  8. 2008. október 8. 14:5594.

    Igen, ezt én is hallottam, h a második babát már előbb érezheti az ember lánya, de csak azért, mert már tudja, h mire is kell odafigyelni.

     

    Köszönöm mindenkinek a bíztatást...

     

    Itt egy kép Apával... Csak h tudjátok archoz kötni a nevet.

     

    Pusz mindenkinek!!

     

    Jah és tegnap este mondtam Apának, h ha történik valami, akkor majd ő fog ide beírni, h miért is nem jövök pár napig...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. október 8. 14:4993.

    Jujj nagyon szépek a képek...  

     

    És te is nagyon szép vagy...  És milyen édi, amikor a párod odabújuk hozzád...  

     

    Na akkor Kinga lesz a kislányotok neve? És ez már biztos??  

     

    Sopron nagyon szép város nagyon szép környéken... Mi is voltunk ott, igaz csak a Nagymamát vittük le a szanatóriumba, de közben megnéztük a várost is, nekem nagyon tetszett...  Biztos jól éreztétek magatokat, örülök!

     

    Hát nem is tudom ezt az izgulás dolgot... Nem izgulok a szülés miatt, csak kíváncsi vagyok már nagyon, h milyen lesz, h fog majd kinézni Ő meg hasonlók. De mostanában minden este úgy fekszem le, h azt kívánom, még ezt a ma estét hagyjuk, most még olyan jót tudnék aludni... és mindig megsimizem, h ugye még bent maradsz, mert ma nagyon elfáradtam.

    Persze minden éjjel/hajnalban amikor felébredek pisilni, az van bennem, h talán ha most felállok a wc-ről, akkor esetleg mást is érezni fogok (h folyik a víz), és akkor nincs mese.

    Aztán ma rájöttem, h már csak max 3 hét... ez szinte már semmi. És ma be is pánikoltam. Konkrétan reggel. Feküdtem, nem bírtam aludni, és arra gondoltam, na ha most kéne menni, akkor simán benne lennék... hehe  Nagyon fura érzés, nem tudom, h más is ezt érzi-e.

     

     

    Nekem azt mondták a 4D-n erre a méret-dologra, h nem sokat jelent. Nekünk a 18 hetesnél azt mondták, h úgy 4 nap eltérés van, de ez jelentheti azt is, h nem pont 28 napos az ember ciklusa, és így azért néhány napot simán el lehet számolni. Ezt még a mama sem tudja, ha nem pont minden hónapban 28 napos a ciklus.

    És most, 34 hetesen pedig már 10 nappal van lemaradva a Barbi, meg is kérdezte Apa, h ez számít-e valamit, de mondta a nő, h nem nagyon, mert akár 1-1,5 hetet is bent maradhat még és így meg behozná. Van akinek meg simán 2-3 héttel előbb jön, és ugyanúgy rendben van a súlya, mérete.

    Talán később már többet fognak mondani.

     

     

    előzmény:
    Kacsa21 (89)
    2008-10-08  09:56
  10. 2008. október 8. 14:3092.

    Igen, megvagytok!! Nem emlékszem azért annyira az arcotokra, de néha amikor hátranéztem, akkor láttam, h nagyon magyaráz a füledbe.  Talán csak egyszer volt ez, de az megmaradt bennem.  

     

    Igen, én voltam az. Fehér alapon fekete mintás felső. Akkor nagyon láttad, h majdnem aludtam??  

     

    Fent vok iwiw-en, megy a nevem priviben.

    előzmény:
    Mira84 (88)
    2008-10-07  19:18
  11. 2008. október 8. 14:1191.

    Hát nem tudom ,h mennyire pozitív h nagyobb baba lesz főleg a nővérem kálváriájából kiindulva :) de mindegy mekkora mennyit fogok szenvedni vagy hány centi a lényeg ,h egészséges legyen :)

     

    Ági: Pihengess neked már tényleg csak "napjaid vannak" nem kell túlerőltetned magad :) sok sok drukk és szerencse a pikkpakk szüléshez :D

     

    Amúgy nekem Kinga az első baba és a 15. héttől érzem a mocorgást szóval extra szerencsésnek mondhatom magam :D

     

    Zsófi + Kinga 18+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735285 (90)
    2008-10-08  13:38
  12. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 8. 13:3890.
    Sziasztok!Ági : Gratulálok,nagyon csini kismama vagy,mint aki egy dekát sem szedett fel.Pihengessél sokat,főleg ha a pocid már ennyire keményedik.Én lélekben veled vagyok :-DKacsa : Anno mikor kisfiamat szültem a dokimtól kaptam egy időpontot ami dec.29-ére szólt,miután megjártuk a 4D-s rendelőt az ottani doki azt mondta hogy elég nagy a baba biztosan "idősebb" egy héttel nem fogjuk kihúzni addig és tőle kaptunk egy dec.24-i időpontot.Nos az én kis drágám hogy egyik orvosnak se legyen igaza szépen megfelezte az időpontokat és dec 27-én született meg.Tehát szerintem az hogy "idősebbnek" mondják inkább csak annyit jelent hogy nagyobb lesz a baba,nem hinném hogy ennyivel korábban jönne majd.Én tegnap óta érzem hogy motoszkál odabent,most tartunk a 14. hét végénél.Csodálkoztam is rajta,de mondják hogy a második babát hamarabb érzi az anyuka.Hányásaim néha teljesen elmúlnk,néha viszont minden visszajön.Remélem már nem tart sokáig.Most hogy érzem a mocorgásást kezd izgalmassá válni a dolog.Én nem voltam szülésfelkészítőn,de így második babaánál már nem is készülök.Legyen szép napotok!
    előzmény:
    Kacsa21 (89)
    2008-10-08  09:56
  13. 2008. október 8. 09:5689.
    Na sziasztok..hát még mindig nem értem utol magam ,de igyexem :) megnéztem ,h kb. hogy néz ki most a kis Kinga de majd 2 hét múlva jó lesz élőben látni :) ezzel válaszoltam is a névre... A Kinga és a Niki jött szóba majd kőfeldobással döntünk :D de azt hiszem erre még van időnk :) Az esküvő nagyon jó volt a nászút Sopronban volt mert ingyen volt :D de az is nagyon jó volt.. annyit sétáltunk ,h azt hittem elkoptatom a lábaimat :) minden nagyon szép volt jó volt rakok fel pár képet :) ahogy kérted :) de akkor te már kezdesz nagyon nagyon izgulni ugye Ági? Drukkolok h minden rendben legyen ,de biztos nem lesz gond és pikk pakk kint lesz a kis picúrod :) a mi kisasszonyunk olyanokat rugdos mostanában h had ne mondjam..,de azon szoktam röhögni ,h már látszik ha nagyobbakat rúg és olyan vicces :) :D de nagyonm jó érzés... az ultrahang szerint ugyan 19 és fél hetes ,de még csak a 18. hétben járunk úgyh nem tudom ez mennyire bíztató :) ez jelentheti azt ,h előbb jön vagy inkább h nagy lesz? sztetek? na de hirtelen ennyi ma még leszek :D 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. október 7. 19:1888.

    Mi a leutolsó sorban ültünk a jobb oldali szék kupacban és ott a bal szélen. Az én férjem volt az egyedüli férfi aki ebben az őssejt levételi témában kérdezett.

    Én is megfigyeltem mindenkit, hátha felismerlek. Nem ilyen fehér alapon fekete mintás felsőben voltál? Fent vagy iwiw-en?

    előzmény:
    kovácsági (87)
    2008-10-07  18:35
  15. 2008. október 7. 18:3587.

    Amúgy megfigyelgettem én mindenkit... A nagy Rozira figyelés közben.  

     

    Van esetleg képed, hátha felismerlek...

    előzmény:
    Mira84 (85)
    2008-10-07  18:31
  16. 2008. október 7. 18:3386.

    Ugye, h ez most semmit nem ért?

     

    Én... szemből néztük ugye a Rozit...

     

    Balra ültem majdnem a szélén a 4. sorban. Ti???

    előzmény:
    Mira84 (85)
    2008-10-07  18:31
  17. 2008. október 7. 18:3185.

    Sziasztok!

     

    Mi is voltunk ezen a szülésfelkészítőn, háááát én is nagyot csalódtam. Férjem mondta is, hogy ez nem nagyon ért semmit, ezeket már ő is tudta. Lehet én már nem is megyek többet.

    Ági te egyedül voltál? Merre fele ültél?

    előzmény:
    kovácsági (84)
    2008-10-07  18:03
  18. 2008. október 7. 18:0384.

    Szia Kacsaaa!!

     

    NAGY GRATULA!!!! Állati jó ez a kép... Aranyosak vagytok!!!

     

     

     

    Hol voltatok nászúton? Mesélj egy kicsit!

     

    Gratula a kislányhoz!!! Hűűű már mekkora... nekem itt a 18 hetes 4D-s uh-om... tudom, h nem a te bébid, de azért sztem kukkants bele, nézd meg, h kb most hogy is nézhet ki a puncis... És neveken gondolkodtatok már?

     

    Annyi tanácsot tudok most adni, h hiába levették az AFP-hez plusz a Hepatitis-hez a vért, nem biztos, h a Hepatitis-leleted meg is lesz. Mármint arra gondolok, h nekem nemrég szólt a dokim egy vizsgálatkor, h nem látja a kiskönyvemben az eredményt, kaptam-e róla papírt. Én nem, mert nálunk is a védőnő kapja meg. Hívtam a védőnőt, nála sincs, de rendes volt és utánaérdeklődött, és kért a központból egy példányt. Egyszerűen elfelejtették odaadni neki vagy mifene... nemtom már, de a lényeg, h kérdezz rá, h megvan-e, és annak nálad is kell lennie, majd kérik elvileg a szüléshez.

     

    Majdcsak pótolod a lemaradást, olvasgass csak, meg pihizzél...

    Ráérünk, mármint én már nem nagyon, mert már csak max 3 hetem van hátra, szóval még azért 1-2-3-4 képet rakhatnál fel...  Persze csak ha van kedved. 

     

     

    Nah én meg nemrég jöttem meg a szülésfelkészítőről... hát nagyot csalódtam most ebben.

    A lényeg, h most a téma...

    Dr. Doffek János szülész-nőgyógyász főorvos: Alternatíváink a szülőszobában. Élettani szülés, vizsgálatok a szülés alatt.

    Központi Dietetikai Szolgálat dietetikusai: A kismamák egészséges étele, itala (Azzá leszel amit eszel.)

    Ignáth Jánosné és Makarész Attiláné szülésznő: Szülésznői teendők a szülőszobában.

     

    És persze most ez nem jött össze, nem jött a Doffek János, pedig ez így 3 héttel szülés előtt jól esett volna, ha egy olyan emberke magyaráz, aki mindennap ezt csinálja. Elmondta ugyan a védőnőm, h mire számítsak, de azért jó lett volna egy ottani dokitól is hallani.

    Az Ignát és a Makarészné sem jött, szóval csak a kórházi védőnő beszélt az egészséges táplálkozásról.

     

    Ez oké, csak ezt már hallottuk, pont ez volt a múltkori alkalommal is. Hát ez most így jött ki.

     

    Megyek is, pihenek, mert már keményedik a pocakom megint.

    előzmény:
    Kacsa21 (83)
    2008-10-07  13:33
  19. 2008. október 7. 13:3383.

    Sziasztok!

     

    Hál hol jártam volna :) 27.-én összeházasodtunk a párommal utána meg 1 hetet nászutaztunk ahogy ezt kell..,de azt hiszem ezt írtam! :) Ja és tattaratadataaaa : KISLÁNYUNK lesz! :D:D:D:D:D:D

    Meg tudta mondani a doki és nagyon kis virghoncka mert minden reggel van reggeli torna és egyre intenzívebb.. mondjuk az egy kicsit durva h a 15. hét végétől érzem a mocorgást és mostmár hű a mindenit rúgkapőálások vannak... a nászút meseszép volt az esküvő még annál is jobb :)

     

    Próbáltam visszaolvasgatni a hozzászólásokat ,de nem nagyon sikerült eddig... nagyon fáradtka vagyok és punnyadt ,de azért valamennyit visszaolvastam!

     

    Epidurális érzéstelenítés: őszintén megszólva én ilyeneken nem is gondolkodom ,mert jobban félek a tűtől mint a fájdalomtól amit úgyis elfelejtek ha kibújt a picike de arra a hatalmas tűszúrásra a gerincembe tuti egy életre emlékeznék úgyhogy ez nálunk nem is kérdés...

     

    Picúrka jól van most vagyunk a 18. hétben 27cm körül van nagyon aktív és egyáltalán nem szégyenlős úgy mutogatta magát :)

    Hízni még mindig nem híztam a hasam alig látszik sőőőt ....

    megkaptam az AFP eredméányeimet minden rendben a hepítitis-t majd küldik a védőnőmnek pár hét múlva :) ja és ahhoz képest h a 18. hétben vagyunk picúrka a méretei szerint a 19 és feledik hétben jár :) bíztató :) na de hiretelen ennyi próbálom pótolni a lemaradásom addig itt 1 kedvenc képecske az esküvőről :)

     

    Pussszi

    előzmény:
    kovácsági (64)
    2008-10-01  20:51
  20. 2008. október 7. 11:4182.

    Sziasztok!!

     

    Nemrég értem haza nst-ről, minden rendben van!!!

     

    És csináltam tegnap egy egész szexi képet a poszakomról...

     

    Ha nem baj, felrakom... persze nem elrettentésképpen... nehogy megijedjetek...

     

    Mira: Kitartás a fogdokihoz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. október 7. 08:3381.

    Sziasztok!

     

    Csak gyorsan beugrok mert aztán mennem kell.

    Szeretnék menni ma a kismamaklubba, de ez attól függ, hogy oda érek e. 13órára megyek fogászatra és hát nem tudom milyen állapotba leszek utána és mikorra kerülök sorra.

    Szoptatós párnáról én csak jókat hallottam és nagyon sok féle dologra lehet használni. Lehet én is beszerzek egyet, mert állítólag jobban lehet aludni vele.

    előzmény:
    kovácsági (80)
    2008-10-06  12:30
  22. 2008. október 6. 12:3080.

    Sziasztok!!!!

     

    Mira: Sajnálom, h nem mutatta meg az arcocskáját a bébitek... De legalább tudjátok biztosra, h kislány...  Mi is mindkét alkalommal így jártunk, tőlünk is elkérték a pénzt, de kaptunk másik időpontot (ingyen). Nem tudom ti miért nem... azért megérdemelné az ember.  

    Amúgy nincs kizárva, h tényleg bemutatott nektek... mármint nekünk olyat mutatott, mint a rockerek tudjátok úgy az ujjakat olyan furán tartotta.

     

    És a babaszoba már be van rendezve? Hozol majd képet?

     

    Nincsenek jóslófájásaim, bár valakinek egyátalán nincs, valaki meg akár 2-3 hétig is szenvedhet vele. Azt mondják hasonlít a menstruációs görcsökre. Valamelyik nap volt egy ilyen, de még abban sem vagyok biztos, nem volt több.

    Persze, h beszámolok majd mindenről... majd mindent jól meg is figyelek odabent, h mire ti odakerültök, tudjátok, h mi a helyzet!!  

     

    Hát az, h lesz-e az alapítványi szobákban tumultus, az meglehet. A felkészítőn is mondták, h azok a szobák mindig tele vannak... bár remélem mákunk lesz mindegyikünknek és nem kell majd várni.

     

     

    Erről jut eszembe... jöttök holnap az előkészítőre? Én tegnap vettem észre, h a felnin áll a kicsi kocsim egyik kereke, szóval még ma el kell menni megcsináltatni... biztos összeszedtem valami szöget vagy ilyesmit...

    Úgyhogy holnapra már biztosan meglesz, én megyek az előkészítőre. Nincs kizárva, h az utolsó lesz.  Még ami kérdésem lesz azt összeírom és meg fogom ott kérdezni, pl azt is meg szeretném, h most akkor kell(ett volna) előre szólni a szobáért vagy sem?

     

    Huh képzeljétek olyan rossz éjszakám volt (megint).  Felébredtem fél 4-kor, kimentem pisilni, aztán majdnem 5-ig nem tudtam aludni, csak forgolódtam folyamatosan. Apa meg ott durmolt mellettem.  

     

    Ma meg megjött a szopipárnám... rendeltem... Hallottatok már róla? Majd beszámolok, h tényleg jó-e, bár én a százból még egyetlen negatív beszámolót sem hallottam.

    www.szopiparna.hu Mit szóltok hozzá?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. október 5. 17:5579.

    A dunakeszi Kenguruban voltam 4d-n. Mozgott ő csak nem úgy ahogy kellett volna. Pont aludt, és amikor az ultrahangos csaj megmozgatta még jobban elbújt meg a kezével hadonászott. Volt egy pillanat amikor tökre olyan volt mintha bemutatott volnaBiztos nem tetszett neki hogy felkeltettük.

    Én a 28hétben vagyok. Elvileg dec.31-re vagyok kiírva, de örülnék, ha karácsony előtt már meglenne.

    Szeretnék én is ilyen alapítványi szobába kerülni, remélem nem lesz nagy tumultus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735285 (78)
    2008-10-05  17:22
  24. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 5. 17:2278.
    Szia Mira84!Érdekes ez a 4D,hogy pont meg sem mozdult a kicsike,igen én is úgy tudom hogy ilyenkor másik időpontot szoktak adni.Hol csinálták a vizsgálatot?Te most hányadik héten jársz?EDA: Én úgy tudom hogy a Flórban nem lehet eda-t kérni.Illetve nekem anno azt mondta a dokim hogy ezt még a terhesség elején jelezni kell,és akkor az aneszteziológus a vizsgálataival együtt végigkíséri a terhességet.Csak így lehetséges,mert ez a kórház nem híve ennek a dolognak,nem szeretik.És úgy már nem kérheted ha szülni mész.De ez 4 éve volt,azóta lehet hogy változtak a dolgok,mindenesetre a legközelebbi vizsgálaton mindenképp kérdezz rá,hátha még nem késő.Gratulálok a leányzóhoz,remélem majd mi is hasonló híreket kapunk a nemét illetően.Legyen szép napod.
    előzmény:
    Mira84 (77)
    2008-10-05  16:47
  25. 2008. október 5. 16:4777.

    Szisztok!

     

    sos: üdv közöttünk.

     

    Voltunk pénteken 4D-n, de bár ne mentünk volna. Olyan rossz pozícióban volt a kis drága, hogy egy db képet nem lehetett róla készíteni. A két lába a feje fölött volt, a feje persze a két lába között, ráadásul a keze is az arca előtt volt. Az ultrahangos csaj össze vissza rángatta a hasamat, arra sem reagált. Úgyhogy van egy 20perces dvd-m amin semmit sem lehet látni. Szerintem tök bunkóság volt tőlük, hogy képesek voltak ezért 10eFT-ot elkérni. Ilyenkor másik időpontot szoktak adni, nem? Na mindegy. Már biztos nem megyek többször, majd meglátjuk akkor ha megszületik. A kislány viszont már 100%.

    Tegnap voltunk a Brendonban vígasztalásképpen és megvettük a hiányzó dolgokat. És délután teljesen berendeztük a babaszobát. Olyan szép lett.

    Ági: hogy vagytok? Nem szoktak ilyen jóslófájásaid lenni? Tök izgi! Te már bármelyik pillanatban megszülhetsz. Ügye beszámolsz majd mindenről?

    sos: te sem tudod, hogy az eda-ra előre fel kell iratkozni?

     

    További szép hétvégét!

    Sziasztok 

    előzmény:
    kovácsági (75)
    2008-10-04  18:42

Címlap

top