Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2011. február 13. 13:36776.

    Sziasztok! :) 

     

    Látom kicsit elfoglalt mindenki. :)

     

    Gyors helyzetjelentés és nem tudom mikor tudok legközelebb írni...

     

    Ma van vasárnap, pénteken töltöttem a 36. hetet, csütörtökön voltam dokinál első nst-n (ctg-n). 

    Minden a legnagyobb rendben, szépen be van fordulva a baba, megfelelő a mérete, jó a méhtevékenység (keménykedek is :)). 

    Jövő héten megyek vérvételre, ami már az utolsó lesz.

    54-ről 69 kilóra híztam, ne tessék kiröhögni, elbánásodtam no. :) Sose voltam még ennyi kiló. Nem igazán látszik, talán csak a combomon meg a hátsómon, de érzem rendesen. :) 

     

    Meg is vizsgált a doki, gondolkodik, látom ráncolja a homlokát is... És mondja, hogy a külső méhszáj kinyílt. No mondom ezzel nemigen tud megijeszteni,  Dórinál is mondták és semmit nem számított. 

    Gondolkodik, kotor tovább, és mondja, hogy igen, biztos, a középső és a BELSŐ méhszáj is kinyílóban van. :) A méhnyak is megrövidült, szóval a 3000 helyett már 2111 van a kiskönyvemben. :)

     

    Mondta, hogy minden a legnagyobb rendben, nincs ok aggódni, és mostmár végülis megszülethet ha nagyon akar, nem lenne akkora gond. Persze a jövő hetet tanácsolta, hogy bírjam még ki, szeretne még egy nst-s görbét látni és megvizsgálni. :)

     

    Jövő csütörtökön is megyek nst-re - ha még aktuális lesz. :)

     

    pusz nektek, drukkoljatok, azért még jó lenne 1-2 hetet kihúzni a dolgot, az a legjobb neki ha időben jön. :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. január 4. 18:29775.

    Sziasztok!

     

    Boldog Új  Évet Mindenkinek!

    Rikike Neked is gratula a kisfiúhoz. Én Dr. Toldihoz járok, bár a Bokor Andrást is ajánlották. Legközelebb a jövőhéten megyek hozzá. 

    Holnap is meglessük a legényt, megyünk 4D-re, már nagyon várom. Remélem, Kristófom bírni fogja a napot, mert reggel fél 10-re kell mennem az angiológiára a Bajcsyba, utána a 13. ker-ben lesz az UH fél 1-kor.      

    Ági te kihez is jársz?

    Toldi dokinál sem kellett még soha várnom, nekünk az is jó, hogy Gödöllőn szombaton van rendelése, így apának sem kell a munkát hanyagolni. Bár ez nem szokott neki gondot okozni, ha a gyerkőcökről van szó.

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. január 1. 05:42774.

    Sziasztok csajok!!!

     

    en is jo reg jelentkeztem, de eloszor is potolnam a Kellemes Karacsonyi Unnepeket kivansagomat, majd az epp aktualisat: Boldog Uj evet kivanok!!! 

     

    Nekunk szuperul telt a karacsony, most hogy mar 20 honapos Marci igy nagy elmeny volt neki a karacsonyfa, a fenyek, az ajandekok! Egyszeruen imadta :)

     

    Tegnap pedig eleteben eloszor bulizott, nehany kisgyerekes szulovel buliztunk itt a melygarazsban, es kepzeljetek hajnal fel 1-ig fent voltunk mindannyian :))) Volt vagy 9-10 kisgyerek, szal nem unatkoztak a sracok!

     

    Latom mar majdnem mindenkinel kiderult, hogy kisfiu vagy kislanya lesz, en is beallok a sorba, nekunk is ismet kisfiunk lesz: Florian lesz a neve 

    Marci meg nem tudom mennyit fog fel a dologbol, mondjuk inkabb kevesebbet mint tobbet, latja hogy novekszika pocakom, meg vigyazni kell ra, meg mindig mondjuk neki, hogy ott van a picibaba, de aztan majd ugyis ha mar latja, az lesz neki az igazan csoda/furcsasag.

    Mivel Marci szobaja eleg pici, igy az elso hetekben/honapokban a kisteso velunk lesz a haloszobaban, majd ha mar nem kell annyiszor, akkor megcsereljuk a halo es gyerekszobat es akkor a ket fiu lehetnek egy szobaban! A kisagyat amugy mi is megvettuk mar, ugyanis Marcit meg nem akarjuk kivenni az o agyabol, ami amugy is majd nagyagggya alakithato lesz.

     

    Mira, gratulalok a picikedhez! Nagyon edes Aron baba  Tejcsivel hogy allsz? 

    hat a csaszar tenyleg nem valami szuper mikor fel kell kelni az agybol, ezt mar egyszer en is ateltem, es attol tartok masodszorra is ez var ram. 

     

    Bokor Andras amugy az en dokim is, en nagyon meg vagyok vele elegedve, es ugye o az aki szinten atment a Bajcsyba.

    Ancsa, te is hozza jarsz? mer ugye neki van/volt Godollon is maganrendeloje.  

     

    Agi, a Viktoria is nagyon szep nev, nalunk is talonban volt, ha netan kislanyunk lett volna, de en mondjuk Vivient szerettem volna a legjobban! Ket csajszival tok jo lesz nektek.  

     

    Egyebkent ezt a masodik terhesseget en is sokkal, de sokkal nehezebben viseltem eddig, a 18. hetig folyamatosan hanytam, rosszul voltam, teljesen elment a kedvem mindentol. De szerencsere mostmar tok jol vagyok, es elvezhetem, hogy ott ficankol bent az en picikem.  

     

    en a heten voltam cukorterheleses vizsgalaton, meg sima vizsgalaton meg 4D moziztunk is...legkozelebb majd csak 4 het mulva kell ujra mennem.  

    előzmény:
    kovácsági (773)
    2010-12-22  16:22
  4. 2010. december 22. 16:22773.

    Oh oh oh... és hoztam képet is. :) 

    Ez még húsvétkor készült. Még hármunkról. :)

     

    BOLDOG KARÁCSONYT NEKTEK!!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2010. december 22. 16:21772.

    Sziasztok! :)

     

    Ancsa06...

    Gratulálok a kisfiúhoz. Megint. :)

    Én is voltam anno Dórival ilyen genetikai tanácsadáson mert egy p*cs doki okoskodott, az I. sz. Női Klinikán voltunk és nagyon rendesek voltak. Szuper gép van ilyen helyen, bízhatunk benne. :)

    Örülök, hogy rendben van minden. :)

    Már nevetek is van? Mi még mindig vacilálunk, nekem sokminden tetszik, Attilának csak egy, de ez majd úgyis a szülőszobán derül ki, mint Dórinál. :)

    Dóri nálam odavan a hasamért, sokszor jön és felhajtja a ruhámat, hogy ő most megnézi, hogy alszik-e a kistestvére. :) És ami a legszuperebb az egészben, ha alszik, ha nem, mindig reagál Dóri kezére, szavaira. :)

    Én is izgulok, hogy hogy fog reagálni a kistesóra a nagylányom, bár azért nálunk talán nem lesz akkora nagy trauma, mert a gyerekszobába azonnal már a költözéskor betettük a kiságyat. Hiába kisebb így a hely, mindig mondom Dórinak, hogy ez lesz a kistestvéred ágyikója és úgy látom megérti, nem kéri vissza, mert neki már van nagylányos ágya. :)

     

    csitcsat...

    Mit dolgozol, ha megkérdezhetem? Ugye pihensz eleget azért?

    Szerintem is jól teszed, hogy nem veszed ki a bölcsiből a kicsid, hiszen ha már megszokta, minek? Az szerintem plusz jó, hogy nincsenek túl sokan, így legalább van idő mindenkire gondolom.

    Plusz ha kivennéd csak egy "plusz teher" lenne, meg ugye a háztartás, főzés, mintha nem lenne elég egy üvöltő pici.

    Így meg majd szépen megy tovább a napi rutin. :) Én nagyon bízom ebben a napi rutin dologban... Nálunk ez mindig bevált, a mai napig és a picivel is biztos beállítom majd.

    Nem egy sztorit hallok, hogy ohh csak 2 naponta fürdetjük este a 3 hós gyereket, mert nem szeret törölközni. ???????????? Ki nem csinálja le, hogy nem szeret törölközni? Szerintem egy 3 hós baba nehogymár kiharcolja, hogy mikor fürdik. Azért vagyok ilyen kemény, mert Dórinál a fürdés volt a tuti biztos 100% történés minden nap. Betartottam én a napi rutint, de annyira bejött ez a fürdetés, hogy már tudta, hogy utána jön a kaja és a szundi. :) És nem is üvöltött egész éjjel soha, csak kajálni nyekkent fel. :)

     

    Imádok dokihoz járni, képzeljétek. :) Mindig előre megbeszéljük az időpontot és kb mindig pontosan be is jutok és hiába ülnek kint még 5-en, rám szánja azt az időt, amit kell. :) Beszélgetünk, kérdezi hogy vagyok, mi a helyzet, imádom ezt a dokit, ajánlom mindenkinek. :)

    Az asszisztense meg egy főnyeremény. Mindig jókedvű nő, kedves, ő is mindig megkérdezi hogy vagyok... :) 2 fia van és mindig poénkodott, hogy annyira szép lett az első gyerekem, a lányom, hogy ha ez is lány lesz, akkor elrabolja ha nem bánom. :)

    Múltkor alá kellett írnom valami fontos papírt, odatette az orrom elé az asszisztens és már szinte írtam is, amikor halál komolyan:

    "Akkor tessék itt aláírni, hogy átruházza rám a második lányát"

    Nagy figura a nő. :)

     

    Képzeljétek, múltkor a vizsgálat után mondja a doki, hogy picit még maradjak így. Hozta a kis fa tölcsérét, hátha hallani a pici szívhangját kívülről. Belehallgatott, és úgy felkapta a fejét, hogy már azt hittem baj van. Aszongya hűűű milyen hangosan lehet hallani, nagyon szép! :)

     

    Amúgy állati szarul vagyok, köszi. :)

    Nagy belem van, vizesedik a lábam, nehezen mozgok, nem bírok normálisan hajolni, fáj a derekam és a hátam állandóan, ég a gyomrom de majd' lángol, annyira!

    Amilyen csodás volt Dórival, olyan szar most ezzel a babával.

    Érdekes. :) És még bő 2 hónap.  

    előzmény:
    Ancsa06 (770)
    2010-12-14  18:22
  6. 2010. december 16. 20:52771.

    Sziasztok,

     

    látom, mindenki ismét milyen sokat ír:) Nekem munka miatt most kicsit nehezebb, de max január végéig dolgozom, utána ráérek. Úgy döntöttük, hogy Áront nem vesszük ki a bölcsiből, nagyon szeret járni, összesen 5en vannak (családi napközi) és elég trauma lesz neki, hogy itt a kistesó, abból a környezetből nem akarom kiszakítani. Bár már megkaptam, hogy önző vagyok, és a gyereknek velem a legjobb, de persze ezt olyan valaki mondta, akinek 4 évesen még olyan a gyereke, hogy attól is üvölt, ha valaki ránéz (szó szerint). 

     

    Tegnap este kiderült, hogy nekünk is újra fiúnk lesz:) Szentágotai tegnap valami boldogságbogyót vehetett be, végig poénkodott, jó kedvű volt, végignevetttük a vizsgálatot az asszisztenssel:)

     

    Mira, gyönyörű baba lett Áron. Remélem én is, hogy a féltékenység szépen elmúlik. Valamilyen szinten normális, de nehéz tudni, meddig engedhetünk neki. Ez a része nem hiányozna, ha kimaradna.

     

    Őssejtet nem vetetünk le, Áronnál sem volt, most sem lesz.

     

    Apaságihoz én sem tudok szagolni, mi is házasok vagyunk, azt mondták, hogy ismét nem kell a 30 napnál régebbi akvi kiv. de láttunk már csodákat...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2010. december 14. 18:22770.

    Sziasztok!

     

    Mira 84 gratulálok a picihez, és jó egészséget nektek.

    Mi a tapasztalatod a kórházról, mármint a Bajcsyról, és Dr. Toldi Lászlóról?

    CSak azért kérdezem, mert én is hozzá járok, bár egyenlőre még úgy gondolom, hogy a Flórban szeretnék ismét szülni, csak most ügyeletesnél.

    Kellett mennem pár vizsgálatra a Bajcsyba, és nekem nem szimpatikus a kórház, bár a szülészetet még nem láttam.

    Ági köszönöm, jól vagyunk, bár volt egy kis izgalom. Kicsit alacsony lett az AFP-m, 0,68 volt az érték. Voltunk még egy genetikai uh-on, plusz genetikai tanácsadáson, azt mondták, ne foglalkozzak ezzel az eredménnyel, a babó jól van.

    Elég egyértelműen láttuk, hogy ismét kisfiút várunk, Máté lesz a neve.

    Nagyon szerettünk volna egy kislányt, reménykedtünk benne nagyon, de a Picúr másképp döntött. Elkeseredve azért nem vagyunk, majd legközelebb.

    Már több mint fél kiló a becsült súlya, állandóan mocorog, rugdos, a mesekönyvet simán lerúgja a hasamról

    Ha Kristófnak mutatom, ő rögtön úgy reagál, hogy takarjam be a hasam, nem kíváncsi rá. REmélem, nem lesz neki túl nagy trauma, hogy már nem lesz egyedül.

    Sziasztok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2010. december 5. 17:08769.

    Sziasztok! :) 

     

    Rikike... Na kiderült nálatok, hogy kisfiú, vagy kislány? Minden rendben van? :)

     

    Nekem megint lányom lesz, már a neve is megvan, vagyis van egy név 99%-ra, de még változhat, mint Dórinál. Viktóriára gondoltunk Attilával, ő vetette fel, és nekem is nagyon tetszik. :)

    Kovács Dorottya és Kovács Viktória, szerintem jók ezek így a lányoknak. :)

    Amikor mondták, hogy megint kislány, nem is voltam csalódott. Pedig szerettem volna fiút, mert Attila ugye nagyon szerette volna a kisfiút, de én valahogy el sem tudtam volna képzelni, hogy egy kukissal mit kezdjek? :) Így még a ruhák is jók, a rutin is meglesz és egy kislány... édes kisbogár lesz ő is. :)

     

    Mi a Sejtbanknál voltunk anno, és most is odamegyünk. Odajöttek a kórházba átvenni a cuccot, még egy napja sem született meg Dóri, és plüsst is kapott a csajszi ajándékban, kedves fickó volt aki jött.

    Plusz minden simán ment.

    Jah és nem utolsó sorban mint "visszatérő páciens" 50.000 huf kedvezményt kapunk ha minden igaz, és még online is lehet intézni a dolgot. Mindent tudunk róla, végülis felesleges megint elkocsikázni a dobozért. A neten kitöltöm a papírt ahogy akkor, és kihozzák nekünk házhoz a dobozt. :)

     

    Ancsa06... Nah nálatok mi lesz? Kiderül? Kisfiú, vagy kislány? :)

    Hogy vagy? :)

     

    Mira84... GRATULÁLUNK!!!!!!!!!!!! Tényleg szuper gyorsan túl lettél így a szülésen, de nem irigyellek, hogy így kínlódtál.

    Hogy vagy? Jobban vagy már?

    Nah és milyen duplán anyukának lenni? :)

    Hogy viselkedik a pici? Na és a kicsi? A féltékenységre azt írtad megoldódni látszik, oldódik rendesen? :)

     

    pusz nektek!!!!!

    Lassan tudok hozni képeket én is megint. :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  9. 2010. november 27. 19:31768.
    előzmény:
    Mira84 (767)
    2010-11-27  19:24
  10. 2010. november 27. 19:24767.

    Sziasztok!

     

    Jó rég jártam erre én is. Látom egyre többen várjuk a kistesót a régiek közül. Gratulálok mindenkinek!

    Akkor én meg is kezdem a sort......

     

    November 6-án 06.08-kor megszületett Kovács Áron 54cm-el és 4050g-al. Szüléstörténetem nem valami izgalmas, mivel már a kiírt időpont előtt 6héttel sejtettük, hogy valószínű császáros leszek a baba nagysága és fekvése miatt, és így is lett. Pont betöltöttem a 40.hetet amikor éjfélkor arra ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a derekam, de nem időközönként hanem egyfolytába. Ezért vártam, hogy hátha rendszereződik, de nem így lett. hajnali 4re már nagyon fájt ezért mondatm a férjemnek hogy induljunk,mert már nem birom, legfeljebb hazaküldenek. Gyorsan felhívtam anyát, hogy jöjjön Laurára vigyázni, aztán elindultunk. A kocsiba már 5percesekké rendszereződött a fájás,meg is nyugodtam hogy így már talán nem küldenek haza. Mikor beértünk a Bajcsiba (Dr. Toldi László volt az orvosom, ő kistarcsán volt csak átment a Bajcsyba ezért szültem ott) rámtették a nst-t, ami 2-3perces rendszeres fájásokat jelzett, ezért felhívták az orvosom, hogy jöjjön azonnal. Addig megvizsgált az ügyeletes doki (Dr. Bokor András, ő is kistarcsán volt még szeptember végéig) és mondta hogy bő egy újjnyira nyitva vagyok és sajnos a baba egyik lábát érzi a bemenetnél ami a feneke alá volt szorulva, így már készítették is a műtőt. Addig bekötötték a kezembe a kanült amibe kaptam egy tasak infúziót. Aztán lekellett vetkőznöm, felfeküdtem a műtős ágyra, rámterítettek egy leplet és vittek a műtőbe. Bekötötték a spinális érzéstelenítőt, lefertőtlenítettek, elémraktam valami leplet,éreztem pár ráncigáló érzést a hasamnál és kb 3perc alatt már kint is volt az én kisfiam. Elvitték rendberakni addig engem összevartak. Ezek után 6órát kellett feküdnöm, fejemet nem mozdíthattam. Ez idő alatt végig velem volt a férjem és Áron is. Hát először felállni az valami borzalmas volt. Mivel van összehasonlítási alapom, normál úton szülni 100x jobb mint császárral. Igaz gyorsan vége volt de ami utána jön az valami borzalamas.Minden egyes felállás nehezen ment, a wc-ig alig jutottam el.

    De szerencsére most már jól vagyok,egy kicsit érzékeny még a sebem,de már nem vészes.

    Áron baba nagyon aranyos, csak akkor sír amikor éhes, amúgy eszik, alszik, nézelődik.Laura viszont az első hétben nagyon nehezen viselte, hogy mostmár van más is akivel törődnöm kell.Mindenféle féltékenységi tünet megvolt nála, teljesen kifordult magából. De szerencsére már ez is rendeződött,igyekeztem minél többet törődni vele és sokat szeretgetni.Úgyhogy mostmár minden rendben.

    Csatolok képet is remélem sikerül.

     

    előzmény:
    Ancsa06 (766)
    2010-11-18  17:14
  11. 2010. november 18. 17:14766.

    Sziasztok!

     

    Hosszú idő után újra jelentkezem.

    Az orvos kérdés megoldódott, elmentem Gödöllőre egy magánrendelőbe. Az orvos régen dolgozott a Flórban, jelenleg a Bajcsyban van, így lehet, ott fogok szülni, bár egyenlőre úgy gondolom, csak a terhesgondozásra járok hozzá, ha eljön az időnk, a Flórba fogunk bemenni. Egyébként egy nagyon kedves, szimpatikus fiatal orvos.

    Nálunk egyébként minden rendben, holnap megyek genetikai uh-ra, már nagyon várom, talán megtudjuk, hogy ki van odabent, Máté, vagy Hanga.

    Az apasági nyilatkozathoz nem tudok hozzá szólni, mi házasok vagyunk, nagy lakodalmat csaptunk annakidején, anyós bosszúságára. (Bár ha rajta múlik, össze se házasodunk, tudni illik nem vagyok elég jó a fiához)

     Az őssejtlevételen sokat törtük anno is a fejünket, aztán nem vetettük le, most sem fogjuk.

    Ha ritkán is, de még jelentkezek. 

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  12. 2010. november 16. 21:27765.

    Sziasztok, 

     

    Agi, nalatok kiderult mar, hogy kisfiu vagy kislany lakik a pocakodban?

    en most csut. megyek uh-ra, remelem megmutatja magat a csoppseg!

     

    Az apasagi nyilatkozatos dologra nem tudom a valaszt, mi hazasok vagyunk a ferjemmel es igy nem neztem utana a dolgoknak.

     

    Ossejtet mi is levetettuk Marcinal, es most is le fogjuk vetetni. Mi anno a Krional inteztuk, ti hol? hol van ez az akcio? (Sejtbank netan?)

     

    En most a 19. heten vagyok, 2 napja jol vagyok, le is kopogom :)))

    de azert eleg faraszto!  

    előzmény:
    kovácsági (764)
    2010-11-16  15:02
  13. 2010. november 16. 15:02764.

    Sziasztok! :) 

     

    2 témám van most... beszélgessünk kicsit... akit érint persze.

     

    1. Apasági nyilatkozat

    Mi nem vagyunk Attilával összeházasodva és mielőtt Dóri született elmentünk és megcsináltattuk a nyilatkozatot.

    Akkor az kellett, hogy anya és apa együtt jelenjen meg személyesen, az irataink és a terhesgondozást végző orvostól egy igazolást, hogy igen, terhes vagyok és kb ekkor fogant a kicsit és kb ekkor fogok szülni.

    Leírták, kaptunk mindketten példányt meg egyet amit le kellett adni szüléskor.

    Most megint csinálunk ilyet, hogy nézne már ki, ha ez a baba nem K... lenne, hanem M...?   

    Szóval utánaolvastam, és az van, hogy 2010. január 1. óta igazolni kell, hogy nem vagyok házas és hogy nem élek élettársi viszonyban. 

    És ezeket Apának is igazolni kell? Írtam az Okmányirodának, ők adtak infót, a Havashalom 43-ba kell menni, ott adják ki az igazolásokat és ott lehet tenni a nyilatkozatot ha jól értettem.

    Ki mit tud erről?

    Holnap felhívom őket és megkérdem már hogy is van ez, jól megbonyolították.

    Jah és azt olvastam, hogy arról is nyilatkozni kell, hogy nem élünk hivatalos élettársi viszonyban. Régen nem úgy volt, hogy aki együtt élt az élettársi viszonyban élt? Most azt olvastam, hogy arról is lehet papírt írni, potom 20-25.000 forintért.

     

    2. Őssejtlevétel

    Mi Dórinak levetettük, Attila azt mondta ha Dórinak, akkor a babának is, megoldjuk.

    És most olvastam, hogy "visszatérő pácienseiknek" 40.000 forint kedvezményt adnak a 372.000.- forintból.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  14. 2010. november 13. 14:09763.

    Sziasztok! :) 

     

    Rikike... Örülök, hogy nektek is ennyire bevált a Matyi Klinika, hogy oda mentek majd megint. :) Szerintem irtó rendes a szonográfus nő. :) És persze érti a dolgát. :)

     

    Jáj én is olyan gyenge vagyok meg fáradt!!!!!! Néha már gondolkodom, hogy biztos jó lesz-e nekem még egy baba is... hát persze, hogy jó lesz, csak már most nehéz, és még meg sem született! Kemény lesz és kezdek kicsit félni.

    Plusz érdekes, hogy Dórinál egy cseppet sem féltem a szüléstől, csak izgultam, alig vártam, hogy megtörténjen, hogy láthassam már. :)

    Mostmeg... mint a tűztől úgy félek. Sokan mondják, hogy ez már gyorsabban is megy meg könnyebb, a test emlékezik a történtekre és a dolgára. :) Hát remélem is, mert megőrülök, ha megint át kell azt a rengeteg órát élnem.

    Már meg is beszéltem az aprólékkal, hogy még itthon, de legkésőbb a kórházba érkezéskor elfolyik a magzatvíz és egy óra alatt túl leszünk az egészen. :)

     

    Amúgy nem tudom mikor tudok megint írni, mert nem tetszett a Windows 7 op.rendszer, visszatetettem az XP-t és utálom, már az első percben megbántam, egy csomó probléma jött ki miatta. Szóval most vissza az egész, elvileg jövő héten meg is csinálják.

    Plusz jövő héten befejezzük a lakásfelújítást, és talán már a hétvégén költözünk is. Már csak apróságok vannak hátra, de abból rengeteg.

     

    Megyek második ebédelni (rég volt már dél) amíg Dóri alszik, aztán megyünk tovább Anyukámhoz látogatóba, plusz elhozom a mikrónkat is. :)

     

    pusz nektek, írjatok :):):) 

    előzmény:
    Rikike (762)
    2010-11-03  13:14
  15. 2010. november 3. 13:14762.

    sziasztok,

     

    lassan, de azert irogatunk neha-neha :)

    szep sorban jonnek a masodik babak a pocakba, latom.

     

    Csit-csat! gratulalok nektek is a kistesohoz!

     

    Agi, igen, voltam multkor a Klinikan a 12 hetes uh-n, es nagyon meg vagyok veluk elegedve :))) mindent rendben is talaltak.

    Most majd a 18 hetesre is oda fogok menni, ket het mulva.

     

    Nekem is teljesen mas, mondhatni nehezebb ez a masodik terhessegem. Meg a hetvegen is hanytam, pedig Marcival mar a 10. hettol tok jol voltam..most meg...!???

    faradtabb is vagyok, gyengebb is, de kozben meg jobban osszeszedem magam, mert ugye Marcinak meg szuksege van ram!

     

    ma voltam a korhazban levetetni a vert az AFP-hez.

     

    gondolkodom erosen en is doki kerdesben. Nekem ugyanis a Bokor doki a dokim (nala is szultem Marcit), de ugye most elment a korhazbol. Nagyon bonyolult most vele a terhesgondozas es orokke ideges is, mulktor is tokre lerazott...en meg nem ezt szeretnem kapni a penzemert, raadasul kismamakent tok erzekeny vagyok, igenis elvarom, hogy foglalkozzon velem a dokim.

    Amikor csaszaroztak bent volt egy masik doki, Erdelyi Zsolt (vagy Erdei?) na, o nagyon szimpi lenne...meg az az igazsag, hogy en a korhazzal is ugy megvoltam elegedve, meg megszoktam mar ezt, itt szeretnek szulni.

    Szerintetek mit csinaljak?

    majd meg megkerdezem a szulesznomet is, hogy o mit gondol....

     

    en apr. 17-re vagyok kiirva, szal lehet Agi megint te leszel az elso...de mindjart probalom is osszeirni, hogy ki mikorra van kiirva:

     

    Mira84 - oktober vege (talan mar meg is szult????) 

    Csibic - februar ? (elso baba)

    Kovacsagi - marcius 11

    Ancsa06 - aprilis 6.

    Thirty - aprilis 16.

    Rikike - aprilis 17.

    Shops - aprilis 17.

    csitcsat - majus 21.

     

    előzmény:
    kovácsági (761)
    2010-10-29  15:33
  16. 2010. október 29. 15:33761.

    Sziasztok! :) 

     

    Jó rég voltam már, bocsi.

    Csakhát ugye zajlik az élet.

    Dóri betöltötte a 2 évet, apró baba pedig már nem is apró, a 21. hetet töltöm holnap (pénteken).

    Közben pedig megy a lakásfelújítás, 2-3 hét és már onnan fogok írni nektek. :)

     

    Rikike... Na voltatok végül a Mátyásföld Klinikán a 12 hetes uh-on? Milyen volt? :)

    És sikerült az egészségpénztári kártya, vissza tudjátok majd igényelni az összeget? :)

     

    Ancsa06... Én is a Lőrinc doktornőnél szültem. Hát igen, fiatal, lestem is, hogy mit akar ez velem kezdeni, de minden szempontból értette amit csinált és áldom érte a nevét. :)

    Én anno a 6 hetes kontrollra a doktornőhöz akartam menni, de azt mondták neki nincsen rendelése, ő csak egy általános orvos. Úgyhogy a Túri doktor úrhoz kerültem be, de nem is kellett igazán vizsgálgatni akkor, mert nem volt gátsebem.

     

    Én is annyira máshogy élem meg ezt a terhességemet, Dórival kb semmi probléma nem volt, mostmeg émelyegtem, hánytam, fáj a derekam, nehéz a hasammal már most pl leülni vagy vezetni, sokkal nehezebben megy minden, fáradtabb is vagyok. Görcsöm is volt, feküdtem egy egész napot, azóta semmi baj, de jobban odafigyelek én is meg a dokim is rám. 

     

    Várkonyi doktor úrról annyit tudok, hogy amikor szültem, pontosabban a legvégén bejött, rám nézett, körbenézett mindent, és ennyi. Úgy mondanám annyi rutinja lehet már, hogy ránézésre tudja, minek hogy kell kinéznie, haladnia. 

    Amúgy fórumokon és úgy az egész interneten én szétböngésztem magam már orvos után, mindenhol úgy van, hogy van jó is és rossz vélemény is az orvosokról. Kinek így, kinek úgy. Persze jobb, ha több a pozitív visszajelzés, de szerintem mindenkinek ezt a dolgot személyesen kell eldöntenie.

    Én is voltam a mostani dokimnál egy konzultáción, hogy mégis ki vagy, maga kicsoda, mik a kezelési elvei, elmondtam, hogy hozzá jönnék gondozásra és elbeszélgettünk. :) Jó volt, hasznos volt. :)

     

    csitcsat... Nahát gratula nektek!!!!!!! :)

     

    Most hogy is van ez? Megint én leszek az első a kistesóval? Március 11 az időpontom.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  17. 2010. október 20. 14:45760.

    Sziasztok!

     

    Százezer éve nem jártam erre, csak most itthon vagyok betegszabin (vírusfertőzés lázzal egyéb finomságokkal) és gondoltam beleolvasok picit a fórumba. Most látom, mennyien várjátok a másodikat:))

     

    Nálunk is érkezik a tesó, május 21-re vagyok kiírva és Szentágotainál fogok szülni ismét (remélem) Nem semmi, milyen sok idő eltelt már. Áron családi napközibe jár, és nagyon szereti, hétvégén mindig emlegeti Manyi nénit a gondozót:))

     

    Majd később reagálok is, de először visszaolvasok 1-2 oldalt:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  18. 2010. szeptember 29. 16:26759.

    Sziasztok!

     

    Sehol senki?

     

    Rikike, végül csak a múlt héten voltam vérvételen, ma pedig a 12. heti uh-on. Minden rendben, csupán az orvos kérdésen agyalok még mindíg. Hiányzik az az odafigyelés, amit a CSeh doktornőnél tapasztaltam a magánrendelésen Kristóffal. A mai uh olyan volt, hogy bementem, az orvos elmormogta az adatokat az aszisztensnek, mire felöltöztem, ott sem volt. Aláírtam a leletet, és viszlát. Még csak a monitort sem láthattam, nem hallottam a szívverést, semmi. A Surányi doktor rendelt ma. Egyébként szimpatikus volt, csak gondolom el kellett rohannia. Szóval nagy a hiányérzetem. Budapest magánrendelés szempontjából Nekem túl messze van, legközelebb Gödöllőn tudok, és az sincs közel. Ennyiből jobb volt a városban, minden elérhető közelségben van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  19. 2010. szeptember 21. 13:11758.

    Sziasztok, 

     

    Ancsa, en nem ismerem ezt a Varkonyi dokit, szal sajna nem tudok segiteni :(

     

    Voltal vervetelen a mult heten?

     

    En is a mult heten voltam, ma meg bementem az eredmenyert, de nem volt ott a laborosoknal...kiderult , hogy a dokimnal van. Felhivtam, aszonta minden rendben, majd penteken talalkozunk a maganrendelesen!

    rakszuresemnek meg nincs eredmenye.  

    előzmény:
    Ancsa06 (757)
    2010-09-21  09:05
  20. 2010. szeptember 21. 09:05757.

    Sziasztok!

     

    Sehol senki? 

    Én még mindig orvost keresek. Ismeri valaki Várkonyi doktor urat? Ha igen, légyszi írjátok meg nekem az elérhetőségét, esetleg hogy hol rendel. Fórumokon olvastam róla jót is, rosszat is, de nekem mégis úgy tűnik, lelkiismeretes orvos, aki érti a dolgát.

    Jó babavárást.

     

    Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. szeptember 15. 08:00756.

    Szia Rikike!

     

    A 11. héten vagyok, kicsit elszámoltam magam, április 6-ra vagyok kiírva. Majd meglátjuk, ez a babó kivárja-e az idejét, vagy ő is úgy dönt a 37. héten, mint Kristóf, és kibújik.  

    Végképp nem tudom, kihez menjek, mert a doktornő szintén babázik, akinél Manócska született, a Túri doktor meg úgy tudom, elmegy a kórházból. Én a héten megyek vérvételre, remélem még nem késtem el vele. 

    előzmény:
    Rikike (755)
    2010-09-14  21:08
  22. 2010. szeptember 14. 21:08755.

    Ancsa, te most hanyadik heten jarsz? csak hogy tudjak viszonyitani. 

     

    Egyebkent en is rosszabbul viselem ezt a masodik terhessegemet, mint az elsot Marcival...

     

    tenyleg nehez dontes, hogy most kihez is menjen az ember...nem konnyitik meg az ember dolgat.

     

    en ma voltam vervetelen a korhazban, 7-re odamentem, de nem is kellett sokat varnom, csak egy csajszi volt elottem, szal gyorsan vegeztem.  dejo lenne, ha minden ilyen pikk/pakk sikerulne.  

    előzmény:
    Ancsa06 (754)
    2010-09-13  08:25
  23. 2010. szeptember 13. 08:25754.

    Sziasztok!

     

    Én is az orvosválasztáson töröm a fejem. Én anno Lőrincz Ildikó doktornőnél kötöttem ki. Nagyon kedves nő, bár nagyon fiatal, de érti is a szakmáját. Most találtam rá több nőgyógyászati, szüléssel kapcsolatos cikkére a neten. Most az első vizsgálatra én is az sztk-ba mentem, Túri István doktorúrhoz. Ő is a flórban dolgozik, és most nem tudom, hogy hívjam fel a doktornőt, hogy járhatok-e hozá terhesgondozásra, vagy menjek a Túri doktorhoz. Bár róla nem sok mindent találtam eddig, az első benyomásom szerint ő is rendes, szimpatikus. A 12. heti ultrahangra már meg van az időpontom a kórházba, majd meglátjuk, hogy mennyire alaposak. Kristóffal én is magánorvoshoz jártam, aki ott is dolgozott a kórházban, aztán szülés előtt 2 héttel kiderült, hogy elment a kórházból. Most úgy döntöttünk, hogy nem fizetünk ki annyi pénzt a vizsgálatokért, elég lesz a szüléskor fizetni, akkor is csak annyit, amennyit mi gondolunk. A doktornőnek nincs magánrendelése, ebből gondolom, nem is kérne pénzt a vizsgálatokért, Kristóf születésénél sem kért, bár ő is császárral született. A lényeg, hogy nem tudok dönteni, bár most már kellene. Egyébként eddig minden rendben, bár eddig ezt a terhességet kicsit nehezebben viselem, gyakran szédülök, émelygek. Kristófnál ez nem volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. szeptember 10. 21:22753.
    jaaa, es ferjemnek is van egeszsegpenztari tagsaga, most intezzuk eppen a tarskartyat is a nevemre, ugyhogy majd mi is tudunk azzal fizetni 
    előzmény:
    Rikike (752)
    2010-09-10  21:21
  25. 2010. szeptember 10. 21:21752.

    tok jo Agi, hogy irtal a Matyasfold Klinikarol, meg ilyen reszletesen leirtad ezt a 12. hetes uh-t, mert ugyanis a dokim mondta, hogy oktobertol o is ott lesz alkalmazasban....es amugy is javasolja minden betegenek, hogy a nagyobb genetikai uh-kat ott csinaltassuk meg. 

     

    szal en is ugy tervezem, hogy ide a Klinikara fogok menni a 12 hetes uh-ra. Elsore huzosnak tunt az ara, de anno az Istenhegyi gendiagnosztikaban voltunk, ott is 14 ezret fizettunk..de az csak fel oras volt, mondjuk mar azzal is nagyon meg voltunk elegedve :)

     

    A fogadott orvos/sztk-s orvosos velemenyedet teljesen megertem.

    Lehet en is igy csinalnam, ha nem tudnam, hogy milyen volt az elso szulesem. Nehez, hosszu es a vege megis csaszar lett. Szal ugy vagyok vele, hogy akkor mar masodszorra is szulok ugyanannal...es ha mutetre kerul sor, akkor mutson ugyanaz, mint aki 2 eve. Ezert maradok ennel a dokinal, es fizetem ki neki a let.  

    előzmény:
    kovácsági (751)
    2010-09-10  14:48

Címlap

top