Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2008. szeptember 26. 09:4351.

    Szia!

     

    ....250ezer Ft egy szülés.... Csodálom hogy kimerte mondani.Nem semmi.

    Szóval... Surányiról: én nagyon megvagyok vele elégedve, szerintem nagyon lelkiismeretes és alapos. De mindenkinek más a véleménye róla. Volt olyan is akitől rosszat is hallottam (bunkó stb.) De szerintem nincs olyan orvos akiről mindenkinek csak jó tapasztalata lenne. Szerintem ahogy te állsz hozzá, úgy fog ő is hozzád állni. Tehát ha rá mosolyogsz, ő is mosolyogni fog, ha beszédesebb vagy ő sem lesz hallgatabb. De viszont az tény, hogy nagyon halkan beszél, eléggé oda kell figyelni, hogy megértsd, hogy mit is mond.

    Bejelenkezni, meg úgy kell, hogy egyszerűen felhívod, elmondod, hogy hány hetes vagy és szeretnél hozzá járni. És ő ad egy időpontot. Elérhetőségét elküldöm priviben.

    előzmény:
    Kacsa21 (49)
    2008-09-26  09:33
  2. 2008. szeptember 26. 09:3650.

    Nekem saját homeopatám van az anyósom személyében ő majd összeirogatja ,h mi kell nekem meg mi hat mi nem az alkati szereim szerint és akkor majd megtöm mindenfélével, de örülnék ha tényleg pikk pakk megszületne :D

     

    Nagyon édes a kisbabád... kisfiú vagy kislány? és mi lesz a neve?

    előzmény:
    Mira84 (48)
    2008-09-26  09:31
  3. 2008. szeptember 26. 09:3349.

    Jó reggelt!

     

    Nem még sajnos nem voltam 4D-s uh-n mert még úgy gondolom túl picike.. ,de majd a 20. hét környékén igen szeretnék eljutni :D amúgy te a Surányi Tiborhoz jársz? Őt dícsérte az egyik ismerősünk is és én a futórózsa utcában lakom ami a magánrendelőjétől 5 perc és úgyis dokit szeretnék váltani mert a mostani magánklinikában dolgozik és ott 250ezer egy szülés ami egy csöppet sok legalábbis nekem :( szóval váltani szeretnék és nekem is őt ajánlották ,de akkor szted is megbízható? És h tudok hozzá bejutni? tudnál ebben segíteni?

    előzmény:
    Mira84 (47)
    2008-09-26  09:25
  4. 2008. szeptember 26. 09:3148.

    Én homeopátia terén ezeket gyűjtöttem ki:

    "37.terhességi héttől érdemes elkezdeni az Arnicából naponta 1x5 szemet, a Caulophyllum 5 ch -ból is (ez puhítja a méhszájat) napi 1x5 szemet szedni, a Cimicifuga r.30 ch-ból heti 1x10 szemet. Ha elindulnak majd a fájások, akkor a Caulophyllum 5 ch-ból szedjen minden fájásnál, s kb. 4 ujjnyira kinyílt méhszájnál kell a Cimicifugából bevenni 1x5 szemet, s folytatni majd Caulophyllummal. Így nagyon gyakori, hogy 1-1,5 óra alatt megszülethet a baba, első szülés esetén is. A baba megszületése után a Staphysagriából és az Arnicából napi 2x5 szemet szedjen, sebgyógyító, vérzéscsillapító és fájdalom csillapító hatásuk miatt. Az Apisra akkor lehet szükség, ha esetleg a gátseb nagyon fájdalmas, akkor napi 3-4x5 szemet lehet ebből szedni. "

    Ezeken kívűl még olvastam a málnalevél teáról is amit úgy ír, hogy 3dl vízben 1teáskanálnyi teafű. És ezt naponta inni.

    előzmény:
    Mira84 (47)
    2008-09-26  09:25
  5. 2008. szeptember 26. 09:2547.
    Kacsa: voltál már 4D-s uh-án? Én 20héten voltam először és akkor már így nézett ki. Remélem be tudom rakni.
    előzmény:
    Kacsa21 (41)
    2008-09-25  12:05
  6. 2008. szeptember 26. 09:1946.

    Sziasztok.

     

    Ugyan Ági, miért okoskodnál ezzel, hogy próbálsz nekünk jó tanácsot adni. Szerintem Kacsa nevében is beszélhetek, hogy nagyon is jó, ha egy idősebb kismama átadja a tapasztalatait azokról amiken ő már átment. Úgyhogy bármilyen további okosságot elfogadunk.

     

    Igen, én Surányihoz járok terhesgondozásra is, Mátyásföldön van a magánrendelője. Viszont nekem nem mondta konkrétan, hogy 28héten vagy 32héten menjek uh-ra, hanem mindig 4hetente kell mennem. Asszem az pont úgy fog kijönni, hogy 29.hét, 33hét és utána 36héttől minden héten a ctg miatt. De már alig várom, hogy ott tartsak mint te. A férjem is mindig mondja, hogy már tavasz óta tudjuk és még mindig csak itt tartunk.

    Pont tegnap jött meg a bababútorunk és este már eljátszottuk mintha már ott lett volna a baba (férjem felvette az ágyból, megpuszilgatta, jó éjszakát kívánt neki)Ha láttak volna biztos mindenki halálra röhögte volna magát) Kiváncsi leszek, hogy megmarad e ez a lelkesedése a születés után is.

    előzmény:
    kovácsági (45)
    2008-09-25  15:09
  7. 2008. szeptember 25. 15:0945.

    Mira: Most te a 27. hétben vagy, ugye?

     

    És te mit tudsz erről az időszakról, mármint mit tudsz... 28 vagy 32 hetes ultrahang van? Mert én 28-ról tudtam. A kerületi sztk-ba járok terhesgondozásra. Erre a 28. uh-ra egy másik dokihoz is elmentem, és amikor mentem a saját dokihoz, akkor mondta, h nincs is 28 hetes uh, csak 32. Tehát más megcsinálta a 28 hetest, ő meg a 32 hetest.

     

    Nem bánom, mert örülök, h látom a csöppemet.

     

    Csak kíváncsi vok, h te mit tudsz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. szeptember 25. 15:0544.

    Nekem ezt az oldalt ajánlották Homeopátia-szempontból. Remélem segít...

     

    http://www.csaladinet.hu/hirek/csaladtervezes/terhe sseg_szules/8958/ 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 25. 15:0343.

    folyt. ...

     

    Tehát kiskocsit adnak, és azt mesélte a nő, h pont aznap 9-cel több bébi született és ez azt jelenti, h 9 nő nem kapott ilyen kocsit. Persze hozzátette, h ez még soha nem fordult elő, dehát látjátok, ilyen is megeshet.

    A pelenkát neki biztosítják, de ez is napi limites, tehát ha esetleg többet csinál, akkor jó, ha van nálad vagy van, aki bevisz neked pluszban. Popsitörlőt és krémet is adnak. Bár az is elfogyhat. Én popsitörlőt viszek, és ott majd a doki ír receptet, amit majd ha kiváltasz, akkor lesz fürdetőd és popsikenőcsöd is. Én Apával biztos gyorsan kiváltatom, behozatom, h legyen, ha kell.

    Ruhát is adnak rá meg takarócskát neki, úgyhogy tényleg csak a biztonság kedvéért kell betenne ezt-azt, csak azt kell vinned konkrétan, amiben majd hazahozod. De gondolom majd úgyis mennek értetek és majd akkor beviszik a dolgokat.

     

    Lányok... már most sokat írtam, és Isten lássa lelkemet, nem akarok okoskodni, nem azért írok ennyit, csak én is annyi tanácsot kapok már ilyenen átesett nőktől, barátnőktől... rokonoktól, és próbálok mindent megfogadni, h ha ott leszek, minden simán menjen... ezért írok ennyit, ezért próbálok mindenben segíteni.

     

    És ezért is mondom, h kérdezzetek nyugodtan...  

     

    Szóval ez a nagy lista... de majd a védőnőtől is kapsz, legalábbis én kaptam.

    Sztem írj fel egy listára mindent és rakd el. Majd akkor foglalkozol vele, ha már tényleg a vége felé jársz...

     

    Úgy tudom a kórház, a szülésznők is támogatják a homeós bogyeszokat, én is csak pozitívat hallottam róla, szóval lehet, h majd veszek. Pl vajúdáshoz meg utána van olyan, ami a gátseb gyógyulását könnyíti...

     

    Kacsa: Ugyan... nem vagyok én profi, csak sok a segítőkész barátnő és azért így könnyebb átlátni a dolgokat...

     

    De azért jól esett... köszi...  

     

    Már csak "talán" leszek ott a 21-ei foglalkozáson...  De ha még akkor is 2in1 leszek, akkor ott leszek. Majd max Apa bevisz.  

     

    Huh megint jó sokat írtam, bocsesz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. szeptember 25. 14:5142.

    Mira: Hát azt már nem ígérem meg, h október 21-én is ott leszek, mert én október végére vagyok kiírva, a fene tudja, tudok-e majd menni. Remélem igen.

     

    Hát ez most csúnyán fog hangzani, de ne vedd készpénznek, h tényleg ott lesz az a szülésznő, aki választani szeretnél. Mert eddig -mondjuk nyár volt, szabadságolások- egyetlen egyszer sem jött be senki, akinek kellett volna, aki a neten fel volt írva.

    Mostmár azért mindenki visszajött szabiról, úgyhogy bízzunk benne, h be is jönnek. Bár múltkor is éppen vmi dokis konzultációra kellett mennie az aktuális tanácsadónak. De mindig ott van egy védőnő, a Rozi, nagyon kedves, ő szokott végigmenni a témákon és vele meg egy másik nővel beszélgetünk.

     

    Azta... Én is 24 vok és az én párom is 32 és Kovács.  Csak mi nem vagyunk még házasok. Még csak eljegyzés volt.

     

    Hallottam már a Surányiról, nem is tudom már ki mondta, de csak pozitívat. És hozzá is jársz terhesgondozásra?

     

    Igen, már bepakoltam. Tegnap már szét is osztottam mindent. Lett egy szülési-csomag, amiben ásványvíz, szőlőcukor, csoki (ebben a kórházban engedik), hajgumi. Adnak ilyen hálóingszerű zöld izét, ha nem akarod a sajátodat összekoszolni. Én nem is tettem be, majd olyat kérek. Papucsot raktam be, azt nem tudom adnak-e. Vajúdáskor lehet zuhanyozni, van elvileg törcsi és tusfürdő is, de lehet betenni is. Meg mi levetetjük az őssejtet, annak a dobozát is azonnal vinni kell.

    wc-papír, zokni (hátha hideg lesz), Tena betét, ha gondolod homeopátiás bogyók.

     

    Aztán majd szülés után vki behozhatja a saját csomagodat, vagy azt is lehet vinni magaddal, mert van egy öltöző, ott kulcsos szekrények, oda be lehet tenni a cuccokat a szülés idejére. Aztán meg úgyis visznek szobába.

    A saját csomagodba... Tena-betétek, sima betétek. wc-papírülőke, fogkefe, fogkrém, arctisztító (ha használsz), testápoló, esetleg szappan vagy folyékony szappan, fésű, zuhanyzós és sima papucs, zokni, bugyi (amit esetleg ha összevérzel, ki is dobsz utána, van erre gyógyszertárban "eldobható bugyi", én inkább olcsókat de jobb minőségűt vettem), szoptatós melltartó+szoptatós betét, h ne a tejben tocsogj ha annyi lesz. Hálóing, több is akár, ha véres lenne, köntös, bögre, evőeszközök, műanyag pohár.

    Azt írtad alapítványi szobában leszel, ott van elvileg mikró, úgyhogy még melegíteni is tudod majd a kaját ha visznek be neked.

    A szülőszobán lehet fényképezni, kamerázni, mászkálni, van szülőszék is, de csak az egyik szobában. Viszont minden szobában van sarokkád, abban is lehet vajúdni.

     

    A bébinek állítólag semmit nem kell vinni. Adnak ilyen kis kocsit, h tudd tologálni, bár pont múltkor a foglalkozáson mondta a nőci, h

     

    folyt. köv.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. szeptember 25. 12:0541.

    Mira:  üdv közöttünk :) Ágiprofi szóvaltőle kérdezz nyugodtan én is segítenék ,de én még csak a 16. hétben járok ,úgyhogy nekem tudtok újakat mondani de én nektek nem valószínű :)

     

    Ági: de tervezem ,h majd elmegyek egy ilyen foglalkozásra de egyenlőre majd a dokiváltáson akarok túlleni mert úgy már nyugodtan tudok ilyenekkel foglalkozni :) meg hát azért nekem még van időm ,de te már nem bizti ,h ott leszel az okt 21.ei foglalkozáson ,nem??

    előzmény:
    kovácsági (37)
    2008-09-25  11:39
  12. 2008. szeptember 25. 11:5540.
    Ági: te használsz valami homeopátiás cuccot a szülésfelkészülésre. Mostanában nagyon sokat olvasok erről a témáról. Lehet hogy kipróbálom. Ártani biztos nem árt. Majd a szülésznőtől is megkérdezem, hogy mit gondol erről.
    előzmény:
    Mira84 (39)
    2008-09-25  11:52
  13. 2008. szeptember 25. 11:5239.
    Én Gödöllőn lakom
    előzmény:
    kovácsági (37)
    2008-09-25  11:39
  14. 2008. szeptember 25. 11:4638.

    Szia!

     

    Köszönöm a segítséged! Remélem ott tudok lenni október 7én, ha nem akkor az okt.21-ein tuti ott leszek, mert akkor előadást fog tartani az a szülésznő akit majd szeretnék felfogadni. Így legalább egy kicsit megismerhetem.

    Rólam röviden: 24éves vagyok férjem 32. Úgy néz ki nekünk is kislányunk lesz. Jah... és nekünk is Kovács lesz a vezetéknév.

    Elvileg dec.31-re vagyok kiírva, de a doki szerint 1-2héttel idősebb vagyok. Jó lenne ha a Karácsonyt már otthon együtt töltenénk. Amúgy van fogadott dokim is: Dr. Surányi Tibor.

    Úgy láttam te már becsomagoltál ebbe az úgynevezett mamapakk-ba. Érdekelne, hogy te miket viszel, mert én még nem igazán tudom mi az ami kellhet.

    előzmény:
    kovácsági (35)
    2008-09-25  11:29
  15. 2008. szeptember 25. 11:3937.

    Kacsa: Te nem akarsz eljönni ezekre a foglalkozásokra? Vagy még korainak tartod? Ha nem dolgozol, sztem jó kis időtöltés és messze sincs.

     

    Mira: Te merrefelé laksz? Mi mindketten a 16. ker-ben lakunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. szeptember 25. 11:3436.

    Hát valószínűleg a méhecskéd növekszik, ezért feszül a pocakod.

    Nem vagyok orvos, de a saját tapasztalataim szerint ez rendben van.

    Nekem mindig ilyen hullámokban csinálta ezt... pl most is, kb egy hete úgy feszül, és tegnap este megmutattam a pocakot Apának, szerinte is megint megindult.

     

    Nah akkor mostmár nem várok tovább, megveszem azt a párnát.

    Csak jót hallottam róla, csak nem tudtam, h tényleg ki tudom-e használni. A mai éjszaka után viszont...

     

    Én is gyógyszert szedtem előtte, amit meséltem, h fél évet vártunk, h kitisztuljon belőlem a cucc, és még így is 3 hónapot kellett várnunk. Érdekesek ezek a dolgok. Sose tudhatjuk mire számíthatunk.  

    előzmény:
    Kacsa21 (33)
    2008-09-25  10:46
  17. 2008. szeptember 25. 11:2935.

    Amúgy ezek a foglalkozások igen, kéthetente kedden vannak 3-tól. Én olyan 2:50 körül ott szoktam már lenni, pontosan kezdik.

    De ha az embernek úgy alakul, h késik, a fene se szól rá, tehát nehogy ne gyere majd be, simán nyiss be és kész...

    Szoktak így lenni, senkit nem zavar, ez nem kötelező óra meg ilyesmi...  

     

    Meg van kismamatorna is, arra viszont nem járok, arról nem tudok semmit.

     

    Remélem találkozunk október 7-én...

     

    De tényleg ne tűnj el... gyere nyugodtan, ha szeretnél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. szeptember 25. 11:2234.

    Szia Mira!!!

     

    Nem zavarsz, nem pofátlankodtál ide...

     

    Na mostmár hárman vagyunk...  

     

    Én 36. hetet kezdem most. Járok ezekre a foglalkozásokra, már asszem az 5.-en voltam most.

     

    Ezekre a foglalkozásokra bárki bejöhet, akármennyi idős is, nem kell előre jelentkezni, csak megjelenik az ember, beül és kész.

    Az első emeleten egy ilyen kisebb előadóteremben szokott lenni. Beül az ember és mindig van vmi téma. De az a legjobb sztem az egészben, h megbeszéljük az aktuális témát, aztán meg bárki bármit kérdezhet, közben is, utána is az előadóktól, nagyon segítőkészek, téééényleg!!!

     

    Kispapák is szoktak lenni, mindig vannak, persze nem sok, 1-2, de egyik-másik néha jobban figyel mint a mama.  Kb 1-1,5 órásak ezek a foglalkozások, de ne úgy képzeld el, h körbeülünk és lélegzünk... csak beszélgetünk.

     

    Sztem érdemes eljönni, mert ha van kérdésed, felteszed, és min egy, de sokszor több kismama is segít vagy az előadó. Mi belevágtunk ebbe az őssejt-dologba, és múltkor megkérdeztem, h milyen sűrűn csinálják ezt a kórházban... Azt mondták elég sűrű, meg tudják csinálni simán bármelyik doki. Erre egy kismama kifelé menet megállított, h dumáljunk, mert ő éppen most érdeklődik, és elcsevegtünk, h mi ennek a menete.

     

    Én is alapítványi szobás leszek. Egy és két ágyasok vannak. Az egy ágyasok 10.000.-/nap, a két ágyasok 3.000.-/nap. Mindben van légkondi, mikró, hűtőszekrény, külön zuhanyzó, tehát max a másik kismamával kell osztozni rajta, nem még 30 másikkal.

    Én szóltam egy dokinak, belefirkált vmit a kiskönyvembe, de a szülésfelkészítőn azt mondták, h erre nem lehet előre feliratkozni, mert mindig tele vannak. Úgy kell, h amikor az ember megy szülni, akkor azonnal szól, h ő külön egy vagy kétágyas szobát kér, és akkor ha felszabadul, akkor neki fenntartják.

    Nemtom hogy és mikor kell fizetni, azt hallottam, h csekken utána, de ezt majd még meg kell kérdezni a köv. gyűlésen...  

     

    Gyere nyugodtan ide hozzánk, szívesen látunk... dumáljunk... én már asszem nagyjából mindent megkérdeztem, és mindenkinek nagyon szívesen segítek...

    előzmény:
    Mira84 (32)
    2008-09-25  10:46
  19. 2008. szeptember 25. 10:4633.

    Nyilván ez a legjobb ha mindhármatoknak jó lesz az a legfontosabb  

     

    Hát fent feszült nem mensis fájdalom volt és nem is oldalt hanem konkrétan a hasam feszült nem tudok jobbat mondani mint egy nagy lufi

     

    Igen nagyon boldog vagyok h már most érzem a picikét ... örülök ,h nem őrlődöm ,h na mikor mozdul már meg

     

    Hát remélem is h sínen van az életünk , ajánlom ,h így legyen

     

    És igen ezt is sokaktól hallottam már ,h áldjam magam ,h ilyen korán teherbeestem mert vannak akik gyógyszert szednek és utána az istenért nem tudnak teherbe esni.. szóval igen ilyen szempontból szerencsésnek érzem magam :)

     

    Szopipárna.. én már meg is kaptam a nővéremtől  nagyon jó dolog tényleg alkalmazkodik a testedhez és nagyon kényelmes és a nővérem is imádta mert az utolsó hetekben neki is csak ezzel ment az alvás szóval csak ajánlani tudom és jó befektetés.. a nővéremé azt hiszem lenmaggal van töltve és tényleg pihepuha és nagyon jó párna kicsit furi a formája de nagyon jó és kényelmes

     

    szóval csak ajánlani tudom.

     

    Pihenj csak nyugodtan én is azt teszem egy kicsit :)

     

    pusz

    előzmény:
    kovácsági (31)
    2008-09-25  10:34
  20. 2008. szeptember 25. 10:4632.

    Sziasztok!

     

    Neharagudjatok, hogy csak így bepofátlankodok, de szeretnék kérdezni egy pár dolgot.

    Jelenleg 27hetes terhes vagyok és én is a Flór Ferenc kórházban fogok szülni. Olvastam a honlapjukon, hogy vannak ilyen kismamaklub foglalkozások, ha jól láttam minden második hét kedden. A kérdésem az lenne, hogy ide bárki eljöhet, vagy jelenkezni kell előtte?Hol szoktak lenni ezek az előadások? Kispapák is részt vehetnek rajta? A másik kérdésem az lenne, hogy ezeket az alapítványi szobákra lehet előre feliratkozni? Ha igen, akkor ezt hol tehetem meg?

    Előre is köszönöm a válaszotokat.

    Üdv.: Mira

    előzmény:
    kovácsági (31)
    2008-09-25  10:34
  21. 2008. szeptember 25. 10:3431.

    Én próbálom úgy csinálni majd a szülést, h ami mindhármunknak a legjobb. Hiába ragaszkodik Apa a bentléthez, lehet, h akkor majd ő mondja, h inkább kimegy. Én inkább majd rábízom. Én is szerettem volna, ha bent lesz, először nem akart, mostmeg akar, de ez majd akkor és ott kiderül.

     

    Ez a hasfeszülés sztem rendben van. Nekem hetekig feszült, utána pár napig semmi, aztán megint egy kicsit, néha nagyon...

    Hol feszült konkrétan? Mármint lentebb, mint mielőtt megjön, vagy feljebb is egy kicsit? Vagy kétoldalt?

     

    A tornához gratula... És képzeld... ez még semmi.  Majd amikor ténylegesen úgy rúg, h még látod is... durva lesz, de már nagyon jó jel, h ennyi idősen így érzed. Azt mondják a 20. hét körül szokták általában érezni, de előfordul, h csak a 25. hét környékén moccan meg úgy. Sztem szerencsések vagyunk, h már ilyen korán érezhetjük, nem?

     

    Hát sztem ha Apa így gondolja, h úgyis veled tervezte az életét, és ezt ki is mondta, akkor teljesen helyén van az a kis életke.  

     

    Azért mekkora mák, h ilyen korán teherbe estél. Mégha nem is terveztétek Őt.

    Én egy olyan topicban vagyok mindennap járatos, ahol úgy kezdődött az egész, h essünk teherbe, ki milyen praktikákat tud... Most ott tartunk, h már 3-an megszültek, a 4. lány mindennapos és én leszek a következő.  

    Nagyon sokan vannak úgy, h hónapokig, akár évekig is próbálkoznak. 

     

    Na jóóó kezdek már belemenni semmiségekbe... Alig aludtam az éjjel, azt is rosszul, ne hari, ha hülyeségeket beszélek.

    Éjfélkor még fent voltam, addig 3x mentem ki wc-re, aztán meg egy csomószor felébredtem, h egyszerűen ég a nyelőcsövem és mindjárt visszajön a vacsi. És ez még hajnali 4-kor is ment.

    Aztán persze nehogymár tudjak egy kicsit aludni, 7 után egy kicsivel fel is ébredtem pisilni és már nem tudtam visszaaludni.

     

    Te hallottál erről a szoptatós párnáról? Mindenki csak dícséri... lehet, h én is veszek egyet, mostmár nagy szükségem lenne rá. Állítólag jobban lehet vele aludni, mert felveszi az ember alakját és melegen is tart és kényelmes hozzábújni. Majd valószínű neked is lesz ilyen időszak a végén, h már sehogy sem kényelmes, csak ha magad alá tűrsz mindent. Nekem a díszpárnák nem jöttek be.

    Majd nézd meg, ha gondolod... kíváncsi lennék a te véleményedre is.

     

    www.szopiparna.hu

     

    Megyek, pihenek egy kicsit...

    előzmény:
    Kacsa21 (30)
    2008-09-25  10:07
  22. 2008. szeptember 25. 10:0730.

    Huhh bocsánat nagy a rohanás.. látom neked is vannak akkor jó sztoriaid a szüléssel kapcsolatban..

     

    apás szülés: hát igen én is így gondoltam egyébként ,h nem szeretném ha engem úgy látna a párom vagy a kicsit h megundorodjon egy életre ,de ő annyira határozottan bent akar lenni ,h úgymond nincs választásom  de nem is bánom... nem szeretek egyedül szenvedni

     

    Kérdés: Tegnap egész nap úgy éreztem magam mint egy felfújt lufi de nem voltam felpuffadva de a hasam is iszonyatosan feszült... szó szerint pukkadó lufinak éreztem magam.. ez normális???

     

    Jó hír: ma reggel valaki nagyon tornázott a hasamban már olyanokat puffog a hasamban ,h tyűha..majdnem h arra ébredtem... de rendesen reggeli torna volt :) annyira édes

     

    ti legalább terveztétek a babát.. mi még ezt sem mondhatjuk el magunkról mert én is gyógyszert szedtem és a doki tanácsolta h kéne 1 hónap szünet ,hát én ahogy abbahagytam rá 1 hétre teherbeestem :D nagy dilemma volt a párom részéről ,de végül aludt rá egyet és azt mondta h úgyis velem tervezte a jövőjét és úgyis lett volna gyerek hát ha egy kicsit előbb jött akkor előbb jön de akkor marad!  szóval azért mérlegelnünk kellett ,de egyikünk sem bánja ,h így alakult szerintem legalábbis. :D

     

    ne hagyj ki semmit a kórházi pakkból :D

     

    előzmény:
    kovácsági (29)
    2008-09-24  12:00
  23. 2008. szeptember 24. 12:0029.

    Ne izgulj, meg fog komolyodni.

     

    Mi már egy éve beszéltünk a babáról, én úgy szerettem volna, h tervezzük, és majd amikor mindketten készen állunk akkor kezdjük el csinálni.  

     

    Szóval nyáron abbahagytam a gyógyszert, én kértem kb fél évet, h tutira kitisztuljon, senki nem tudott normális időt mondani, ami alatt kitisztul, gondoltam fél év tuti elég. Aztán december 1-jén jött az ötlet, mire is várjunk még.  Azonnal elkezdtük és kb február 8-án meg is fogant a csöpp. Kb ekkor.

    Tehát csak 3 hónap kellett. Asszem azért ez elég idő volt neki, h átgondolja a dolgokat, megszokja a gondolatot. Mégis amikor bejelentettem neki, csak nézett rám... Autófényező Apa, éppen egy lökhárítót csiszolt. Odaálltam elé, mutattam a tesztet, h ez egy pozitív, rám nézett, ennyit mondott... "Tényleg??" és járt tovább a keze. Valahogy sztem nem fogta fel.

    Aztán kellett még pár nap, h felfogja. Aztán amikor megmozdult, mondtam neki, h mocorog. Először meg sem merte érinteni, nem igazán izgatta sztem fel. Aztán egy délután néztük a tévét, a pici bökdösött, akkor rátette a kezét és kb akkor láttam a szemében, h te-jó-ég-valaki-van-odabent. Aztán még kellett pár hét, mire rájött, h ez az ő gyereke, és mostanra már úgy beszél róla, h az-én-lányom.

    Szóval sztem nem szabad sürgetni, hagyd, h a saját tempójában jöjjön rá, h ez mekkora dolog, hisz az ő vére.

     

    Aztán meg mondják sokan, h ez úgy működik, h majd amikor először frankón meglátja, vagy a kezébe veszi, akkor esik le neki.  Nem baj, végülis nekünk könnyebb ezt feldolgozni, mi vagyunk a picivel összekötve.

    Én pl bevetettem olyan trükköket, h minden nap egyszer amikor mozgott és nem zavartam, akkor odatettem a kezét. Így sztem szépen lassan megszokta.

    Meg már csuklunk is, az is egy nagyon édekes dolog. Még nekem is, h valaki csuklik bennem.  

     

    Nem lesz apukás szülésünk, Apuka retteg a vértől meg a kórháztól. Úgyhogy max ha nagyon akarja, a vajúdásnál ott lehet, de ahogy komolyodik a dolog, akkor kifelé!!! Aztán majd ha kijött meg megmosdatták, és szép, akkor lássa.

    Mondja, h ő majd ott lesz nekem támasznak és fogja majd a kezem, dehát nem merem megkockáztatni, h vagy tőlem vagy a saját gyerekétől undorodjon akár egy percig is. Ő nem bírja az ilyet, nem erőltetem. Majd akkor ott úgyis kiderül. Az ilyet talán nem is lehet tervezni.

     

    A nővéred szépen járt... szegény mit kínlódhatott ott...

    Egy barátnőm is érdekesen szült, ott is csak vártak, amíg lehetett. Lehet, h ez ilyen orvosi dolog, h csak a végső esetben legyen császár, nem?

    A barátnőm már 10 nappal túlhordta, be is fektették, elvolt. Aztán mondták neki a 10 napon, h ma meglesz a baba, megindítják neki. Bevitték a szülészetre, leültették, h előkészítik a szobáját, várjon egy kicsit. Persze hallotta, ahogy ott sikítoznak a nők meg sírnak a babák, és erre elindult a magzatvize. Ez volt este 10-kor. Engem éjfélkor hívott, reggel 5-ig ott voltam vele, aztán jött az anyukája, váltottuk egymást. Az egész napot átunatkozta, mert nem tágult egyetlen centit sem, nem tudták miért. Kapott ilyen infúziót is meg beöntést is, hátha, de semmi az ég világon. Még fájásai sem voltak. Csak ömlött a víz. Az meg ugye egyszer elfogy...

     

    És este fél 9-kor betolták végre a műtőbe. Tehát 23 órán keresztül csak feküdt és nem történt semmi.

    Végülis a mai napig nem tudják, h miért nem tágult, mert a baba be volt ékelődve, rendben volt minden, csak nem jött.

     

    Nah megyek, megint jó sokat írtam...

    Bocsi érte, csak örülök, h mesélhetek...

     

    Én meg most pakolászom a kórházi cuccokat... Már össze voltak készítve, most átnéztem mindent még egyszer és szétválogattam

     

    1. szülős pakk

    2. enyém pakk

    3. babáé pakk.

     

    előzmény:
    Kacsa21 (28)
    2008-09-24  11:40
  24. 2008. szeptember 24. 11:4028.

    Hát igen nálunk nincsenek ilyen fajta problémák ,mert a párom eléggé szeret szerepelni szóval ő ettől nem fog félni...csak annyitól félek ,h ne poénkodja el a dolgot ,mert ezt tényleg komolyan kéne venni... mint ahogy a picikét is... de mondjuk még van 5 hónapja megkomolyodni...

     

    Tényleg és nálatok apás szülés lesz? vagy nem szeretnéd vagy esetleg a párod nem szeretné ? :)

    ja amúgy elfelejtettem válaszolni ,h a nővérkém is császáros volt ,mert rövid volt a köldökzsinór és nem tudott a pici beékelődni ,h a nővérem elkezdjen tágulni.. ,de minderre ,h rájöjjenek az orvosok 13óra volt szükséges szegény nővérkém addig szenvedett... negyed 5kor vittük be a kórházba és este fél 9kor császározták meg... szóval mindketten megszenvedtek egymásért :) de minden rendben ez a lényeg :)

     

    megpróbálok nem túlzottan izgulni :)

     

    pusz: zsófi és bogyócska 16+2 :)

    előzmény:
    kovácsági (27)
    2008-09-24  11:14
  25. 2008. szeptember 24. 11:1427.

    Hűűű én is kb ilyen esküvőt szeretnék. Csak polgárit, de ott aztán mindenki legyen ott. Utána meg a szűk család. Sztem is ez a legjobb. Bár Apával még mindig nem értünk egyet dolgokban, neki már az is sok, h esetleg szerepelnie kell. Mármint az a baja, h ha belépünk a terembe, akkor mindenki minket, őt fogja nézni, szegényke nagyon nem szereti az ilyet. És amíg ezeket nem tisztázzuk, vagy nem tudom rávenni, addig nem lesz esküvőnk. Mondja folyamatosan, h holnap elvenne ha akarnám, csak mi ketten 2 tanúval. Hát azért ez nekem egy kicsit túlzás.  

     

     

    Nah akkor nem lepődöm meg, ha már ma sem jössz többet vagy hétvégétől, nyugodtan csináld a dolgod, aztán meg nászutazzatok szépen, és majd utána ráérünk foglalkozni a fontos kérdésekkel... Nem vagy még elkésve, én meg megvárlak.  

     

    Rendben? Tudod... csak nyugodtan, mostanában már a picid is érzi a stresszt... ne pánikolj... És kérek majd egy-két képet... akár priviben is, ha nem szeretnél itt mutatkozni.  

     

     

    Jó készülődést, én itt vagyok szinte egész nap...

     

    Sok pusz... Ági és Barbi 34+6

    előzmény:
    Kacsa21 (26)
    2008-09-24  10:35

Címlap

top