Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korán kelők?

Laura-1
Létrehozva: 2008. július 10. 07:54

Szépjóreggelt!

 

A hajnali ébredők közé tartozok, és szeretnék 05-07 óra között hasonló emberekkel szótváltani munka előtt.

Érdekel az ezoteria, a Tarot kártya, a virágok, a természet, kirámdulás, egy-egy jó könyv.

Elvégeztem az agykontroll tanfolyamot, és próbálok a szerint élni. Nekem működik.

Szivesen fotózom a környezetemben lévő dolgokat. TV-t ritkán nézek. 

  1. -1-
    -1-
    2008. december 27. 07:201351.

    Jó reggelt.

     

    Az én barátaim pár éves barátságok. Gyakorlatilag a párom halála után alakultak ki, mivel vele olyan kerek volt a világ, hogy más nem nagyon fért bele. 

     

    Most, hogy ismerkedek azzal, aki vagyok, azóta sikerült barátokra szert tennem. Mostanra kezdek hitelessé válni abban, aki én magam vagyok.  

    előzmény:
    Laura-1 (1350)
    2008-12-27  05:50
  2. 2008. december 27. 05:501350.

    Szépjóreggelt mindenkinek!

    A a reggeli böngészéskor találtam e pár sort :

     

    “Ha valakivel találkozol, gondolj arra, hogy a találkozás mögött ezer és ezeregy ok rejlik. Minden emberi kapcsolat szent egymásratalálás. A másik emberben önmagad másik felét ismered fel, minden vonásában saját vonásaidat látod meg. Amit róla gondolsz, magadról gondolod. Amit vele teszel, magaddal teszed. Amit róla képzelsz, azt magadról képzeled. Mindaz, amit neki kívánsz, egy napon veled fog megtörténni.” (Tatiosz)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. december 26. 16:141349.

    Nagyon rossz, ha elveszítünk egy olyan embert, aki közel állt hozzánk. Sokáig űr marad utána.

    Nekem a párom halála után nagyon megcsappant a baráti köröm.

    Kiderült, hogy ki az aki megérdemli a BARÁT nevet. Bizony kevesen maradtak. Viszont velük a mai napig is jó a kapcsolatom, csak a távolság nehezíti meg a sűrübb találkozásokat. Sok jó ismerősöm van, akikkel a neten, telefonon jókat beszélgetünk, de a karácsonyt azért mégsem tölteném velük.

    Igy az ünnep másnapján eljön a barátnőm, kávézunk, sütizünk, beszélgetünk - pletyizünk. Most ő is egyedül van, mert a párját nem engedték haza kórházból. Már jól van, de két hete műtötték a tüdejét, és a biztonság végett benntartották.

    Szeretek olvasni, ami megakadályozza, hogy unatkozzak. Igaz sosem szoktam, mindig találok valami tennivalót.

     

    előzmény:
    -1- (1348)
    2008-12-26  10:09
  4. -1-
    -1-
    2008. december 26. 10:091348.

    Nekem november elején távozott az édesanyám, és akár egyedül is ünnepelhettem volna, de nagyon sok meghívást kaptam.

    Ebből egyet fogadtam el, viszont ez egy baráti kapcsolat. Először én is arra gondoltam, hogy mégiscsak családi körben "illik", de miután ezt a "kifogásom" közöltem, újra megkaptam a meghívást.

    Tegnap reggel amikor felébredtem, valahogy annyira örültem annak, hogy egyedül lehetek. 

    Erre mi történik? Egy telefonváltás után egy szintén baráti házaspárt hívtam meg délutánra, amit el is fogadtak.

     

    előzmény:
    Laura-1 (1347)
    2008-12-26  10:04
  5. 2008. december 26. 10:041347.

    Túl vagyok a bánatos időszakon, de az ünnepek hosszúak, szomszédolni nem szoktam, és hiányoznak az emberek.

    A barátaimhoz sem megyek karácsonykor, ez családi ünnep.

    De már holnap hétköznap. Szeretem a hétköznapokat, tudod, itt falun még az üzleteben is lehet beszélgetni, és útközben is mindig összefutok valakivel, és megállunk pár szó erejéig.

    Pl. a könyvesboltba azért is szeretek menni, mert kiváló hely egy kis eszmecserére

    előzmény:
    -1- (1346)
    2008-12-26  09:53
  6. -1-
    -1-
    2008. december 26. 09:531346.

    Mostanában úgy találkoztam a hsz-aiddal, mint aki egy kissé kesereg.

    Túl vagy a magányos korszak bánatán? 

    előzmény:
    Laura-1 (1345)
    2008-12-26  09:42
  7. 2008. december 26. 09:421345.

    Igen, legtöbbször megkapom a helyes választ - saját magamtól

    Mivel az agykontroll technikáját majd'mindennap alkalmazom, megtalálom a számomra helyes utat, és nem süllyedek önsajnálatba.

    előzmény:
    -1- (1344)
    2008-12-26  09:38
  8. -1-
    -1-
    2008. december 26. 09:381344.
    Ez egy korábbi magányos gondolataidra nagyon remek válasz.
    előzmény:
    Laura-1 (1342)
    2008-12-26  09:13
  9. 2008. december 26. 09:191343.

    Milyen igaz:

     

    "Félni valamitöl annyit jelent, mint mágnessé válni a félelem tárgya számára.

    Ha megszünt a félelem, megszünt a vonzás. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. december 26. 09:131342.

    Ezt az üzenetet mára kaptam:

     

    ..."Engedd, hogy jöjjön a szél, engedd, hogy jöjjön a nap - mindent fogadj szívesen. Amint egyszer ráhangolódtál, hogy nyitott szívvel élj, sosem zárulsz be többé. De kell egy kis időt rászánnod. És neked kell elérned azt a nyitottságot, máskülönben újra bezárulsz."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. december 26. 09:011341.

    Neked is boldog, békés napokat kívánok.

     

    Bizony, én is így jártam, amikor először olvastam. NO...! gondoltam magamban, ebben vajon mi lesz a tanulság???

    Aztán amikor végigolvastam, igencsak átérétkeltem az első reakcióimat.

    előzmény:
    -1- (1340)
    2008-12-26  08:53
  12. -1-
    -1-
    2008. december 26. 08:531340.

    Kellemes Karácsony ünnepi reggelt!

     

    Ez a történet nagyon tetszik. És már az elején elkezdtem sajnálni a szamarat. Ennyit a sajnálatról.

    előzmény:
    Laura-1 (1338)
    2008-12-26  07:01
  13. 2008. december 26. 08:141339.

    A mai kártyám . Elhívatás.

     

     

    Égi zene illatosítja az szellőt: lelked kiadta hívó szavát. Kinyúl, és kapcsolatba lép veled. Hagy abba, amit éppen csinálsz, koncentrálj rá és nagyon figyelj a hangjára. Itt az idő, hogy fontossá tedd a lelkeddel való kapcsolatot és a lélekből való élést. Le kell csillapítanod érzelmi, fizikai és mentális testedet, csendet kell teremtened kívül és belül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. december 26. 07:011338.
    A paraszt és a szamár

    Egy nap a paraszt szamara beleesett a kútba. Az állat órákon át szánalmasan bőgött, miközben a paraszt megpróbált rájönni mit is tehetne. Végül úgy döntött, hogy az állat öreg és a kutat úgyis ideje már betemetni; nem éri meg kihúzni az öreg szamarat. Áthívta szomszédjait, hogy segítsenek. Mindegyik lapátot fogott és elkezdtek földet lapátolni a kútba. A szamár megértette mi történik és először rémisztően üvöltött. Aztán, mindenki látta, hogy minden lapátnyi föld után a szamár valami csodálatosat csinál. Lerázza magáról a földet és egy lépéssel feljebb mászik. Ahogy a paraszt és szomszédjai tovább lapátolták a földet a szamárra, lerázta magáról és egyre feljebb mászott. Hamarosan mindenki ámult ahogy a szamár átlépett a kút peremén és boldogan elsétált! Az élet sok mindent fog rád lapátolni. A kútból kimászás trükkje, hogy lerázd magadról és tegyél egy lépést. Minden probléma csak egy lehetőség a továbblépésedre. Bármilyen problémából van kiút, ha nem adod fel, nem állsz meg! Rázd meg magad és lépj egyet feljebb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. december 26. 06:341337.

    Rajki Miklós: Bíztató

    Bíztatlak: Örülj!
    Örülj a világnak,
    Örülj a kinyíló virágnak,
    Örülj a rikkantó madárnak!
    A zöldlombos erdőnek, a viruló mezőnek.
    Örülj a hasadó hajnalnak,
    Éjben az égen ragyogó csillagnak!
    A szép napra ébredő reggelnek,
    A neked köszönő embernek,
    S minden ártatlan gyermeknek.
    Örülj a feléd küldött mosolynak,
    A hozzád szóló szavaknak!
    Örülj, ha egy ajtót neked kitárnak,
    Ha valahol éppen tereád várnak!
    Örülj, ha megfogják a kezedet,
    Tanítsd meg örülni gyermeked!
    Örülj és te is tárd ki szívedet!
    Az öröm széppé teszi lelkedet és vidámmá kedvedet. Örülj az ősznek, a tavasznak,
    A fakadó rügyeknek, a lehulló lomboknak!
    Nyáron a rekkenő melegnek,
    Télen a hóval borított hegyeknek.
    Örülj, ha jön egy zivatar,
    Ha örülsz, akkor nem zavar.
    Örülj a megkonduló harangnak,
    A felröppenő sok-sok galambnak!
    A felhangzó zenének!
    Örülj minden csendes estének!
    Örülj a farkát csóváló kutyának,
    Örülj az egész világnak!
    Hiszen annyi jó és szép van, aminek örülhetsz,
    Örülj, ha valakivel törődhetsz!
    Lásd meg mások örömét, örülj, ha bárkit öröm ér!

    Örömöt adj minden kicsi örömért!
    Az öröm az egy jó dolog,
    akik örülni tudnak, azok boldogok.
    Te is az lehetsz, ha akarod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. december 25. 07:131336.

    Jó reggelt kívánok Én is .

    Békés boldog szeretet teljes ünnepet kívánok Mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. december 25. 05:581335.

    Boldog, békés ünnepet kívánok

     


    "Küszöbön áll a nap, az az egyetlen egy nap az évben, mely hivatalosan is a szereteté. Háromszázhatvanöt nap közül háromszázhatvannégy a gondjaidé, a céljaidé, munkádé, és a szereteté csupán egyetlen egy, s annak is az estéje egyedül. Pedig hidd el, Ismeretlen Olvasó, fordítva kellene legyen. Háromszázhatvannégy nap a szereteté, s egyetlen csak a többi dolgoké, s még annak is elég az estéje."
    /Wass Albert/
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_507422
    Torolt_felhasznalo_507422
    2008. december 24. 06:301334.

    Ezt Te irtad?!

     

     

    Nagyon szep!!!!!!

    előzmény:
    kisarica (1329)
    2008-12-22  10:18
  19. 2008. december 24. 06:171333.
    Wass Albert: Magányosság erdejében

    Ez itt a magányosság erdeje.
    Itt én vagyok csak; én és valaki,
    valaki, akit nem is ismerek.
    És aki mégis, mégis elkísér
    akármeddig megyek.
    Valaki, akit mégsem ismerek.

    S van itt egy álmom: különösen szép,
    és különösen mégis fáj nekem:
    Valaki egyszer majd elémbe lép,
    és megfogja két tévelygő kezem,
    lecsókolja két könnyező szemem ...
    Valaki majd az életembe lép,
    aki százszor több, mint az életem.
    Van itt egy álmom: különösen szép,
    és különösen, mégis fáj nekem ...

    Ez itt a magányosság erdeje.
    Itt én vagyok csak, én és valaki,
    Valaki, akit nem ismerek,
    és akiről még tudnom sem szabad:

    Bár jobban szeretem, mint magamat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. december 24. 05:441332.

     

     Az előbb lemaradt a link:

     

    htt p://www.videoplayer.hu/videos/play/285878

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. december 24. 05:331331.

    Ma is korán éberedtem. Nem tudok aludni.

    Gondolkodok. Mit tettem jól, és vajon hol hibáztam?

    Keresem a választ, hogy miért (mivel) riasztom el magam mellől az embereket? Már nagyon sokat változtattam a viselkedésemen, de úgy érzem, hogy a falba, amit emeltem magam köré, mindig beleütköznek az emberek. Már elkezdtem bontani, de ki tudja, hogy hogy jó irányba teszem-e? Hiszen már ablakokat sem tettem a falba, amin kiláthatnék.

    Talán az a baj, kifelé úgy viselkedek, mint egy magabiztos, erős nő, szívem mélyén mégis  gyengédségre és támaszra vágyom.

    Támasz? lehet, hogy nem a legjobb szó, mert igazán a lelki egyensúlyhoz inkább megértés, bizalom, biztonság érzése kell, és ez az, ami egyedül nem megy.

    Úgy látszik az ünnep kihozza az emberből a keserűséget, hiszen ilyenkor, amikor majd készítem az ünnepi ebédet, diszítem a karácsonyfát - mert diszíteni fogom!!- nincs aki fogja a kezem, és együtt örüljön velem a gyetyafényben.

    Szerencsémre nem roskadok magamba, szeretem a Karácsonyt, örömmel kezdem -és folytatom - az ünnepi készülődést.

     

    Boldog, békés Karácsony kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_819864
    Torolt_felhasznalo_819864
    2008. december 23. 16:571330.
    Fa alá kerül a várva várt ajándék,
     hol több,hol kevesebb,de nenes a szándék!
     Felobban a gyertya lángja szól az ének,
      megbékél a világ csendesül a lélek.
      
                 Boldog karácsonyt mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. december 22. 10:181329.

    A mai kártyám.

     

     

    A hála eláraszt gyógyító energiából álló sugaraival. Ideje körülnézned és számba venned áldásaidat. Az, hogy milyen gazdag és gyümölcsöző bőséget tudsz teremteni életedben, attól függ, hogy mennyire vagy hálás azért, ami már a tiéd. Éhezéssel töltöd a napjaidat, annyira takarékoskodsz amiatt, amit még nincs meg? odabent legbelül azt érzed, hogy nem számít, mit szerzel, mindig kevés, soha nem elég, vagy soha nem pontosan az, amire szükséged van? Esetleg másokhoz hasonlítod magad, és úgy érzed, hiányoznak bizonyos dolgok belőled és az életedből? Ideje megbocsátani magadnak azért, amit megteremtettél vagy nem teremtettél meg az életedben, szeretni magad azért, mert a legjobbat hozod ki magadból, és tudatosan eldönteni, hogy hálásan és megbocsátóan fogsz élni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. december 22. 06:391328.

    Egy kis horoszkóp, szintén mára:

     

    Kedves Skorpió! 

    A Hold a Skorpió jegyében áll. Ezzel kezdődik a heted, ez szenzációs. Ehhez még hozzájárul, hogy a Nap és a Plútó együtt áll a Bak jegyében. Sokat profitálhatsz ezekből az energiákból. Röviddel karácsony előtt még igazán sikeres lehetsz, valamit összehozhatsz, valamit a talpára állíthatsz. Tudod, mit szeretnél, és síkra is szállsz érte. Vannak dolgok, melyeket még ebben az évben kellene elintézned. Ez a motiváció fog még mozgatni holnap is. Egy dologra kell vigyáznod, nagyon domináns a fellépésed, és lehet, hogy ezzel felbosszantasz valakit.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. december 22. 05:281327.

    A mai nap kártyája számomra:

     

    Légy őszinte magadhoz!

     

    Ezt a lapot gyengéd szembesítés gyanánt kaptad, hiszen az angyalok tudják, hogy elbújtál valódi érzelmeid elől. Valószínűleg féltél attól, hogy ha őszintén bevallod, hogyan is érzel, elárasztanak az érzelmek, és szembe kell nézned olyan szükségszerű változtatásokkal, amelyekre érzéseid szerint még nem készültél föl. Ennek ellenére az angyalok biztosítanak téged, hogy egészségesebb dolog őszintén szembenézni ezzel a helyzettel. Segítenek majd érzelmeid s kapcsolataid terén, és minden lehetséges támogatást megadnak ahhoz, hogy pozitív változásokat vigyél véghez. Az angyalok azonban arra figyelmeztetnek, hogy csakis a vágyaidra összpontosíts, ne pedig a félelmeidre, hogy ekképpen álmaidat valósítsd meg az életedben.

    A lap további jelentései: A helyzet javulni fog, amennyiben eltökélten szembenézel vele. Jobbat érdemelsz. Bízz az érzéseidben, még akkor is, ha mások nem értenek egyet velük. Az erődet ne add át másoknak. Ne engedd elhatalmasodni magadon az illúziót, miszerint "ennek így kell lennie".

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top