Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hát ez Angyali!

reea
Létrehozva: 2008. július 9. 10:29

Sziasztok!

 

Nem rég keztem el Anygalokkal foglalkozni, ami furán hangzik, hiszen mindig is itt voltakSzeretnék olvasni pár történetet, amik veletek, vagy ismerőseikkel estek meg és elmesélmétek nekem, vagy bárkinek

  1. 2009. október 19. 08:478051.

    Egyszer egy jól kereső apa úgy
    döntött, hogy elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa
    neki, milyen szegény
    emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és
    felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.
    Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy
    éjszakát töltöttek.
    Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa megkérdezte fiát.
    - Nos,
    mit gondolsz erről az útról?
    - Nagyon
    jó volt apa!
    - Láttad,
    hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
    - Igen.
    - És
    mit láttál meg mindebből?
    - Azt,
    Apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van
    otthon, ők meg egy
    tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére
    pedig csillagok világítanak.
    A mi udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát.
    És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy
    boldog családként élnek. Te viszont, és Anyu egész nap dolgoztok, és
    alig látlak titeket.
    Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:
    - Köszönöm
    Apa, hogy megmutattad, hogy milyen gazdagok is lehetnénk.

     

    Szerintem nagyon aranyos, mert világosan tartalmazza, minden csak nézőpont kérdése

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 19. 07:598050.
    Szép mint mindig Köszönöjük
    előzmény:
    Judy08 (8047)
    2009-10-16  21:41
  3. 2009. október 19. 07:588049.

    Szia

    Hát ez nagyon tetszik. Kis tanmese, ami vicces, tanulságos és nagyjából igaz is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702035 (8046)
    2009-10-16  16:53
  4. 2009. október 19. 07:578048.
    Szeretni: meghódítani, bírni és megtartani egy lelket,
    amely annyira erős, hogy fölemel bennünket,
    s annyira gyönge, hogy éppolyan szüksége van ránk,
    mint nekünk őreá.(Paul Géraldy)

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. október 16. 21:418047.

    Szia, üdv közöttünk!

    Én is hoztam egy szép történetet...

     

     Tatiosz: Csillagok találkozása

    Szeretnéd tudni, hogyan válhat az ember csillaggá?
    Püthagorasz erre azt feleli:
    Ne edd meg a szívet!
    Szeretnéd tudni, milyen kapcsolat van az ember és a csillagok között?
    Csak az az ember emelkedhet csillagmagasságokig, aki szeret; csak az találkozhat csillagtársával, akit szeretnek. Ha két ember egymásra talál, végtelenné tágul a tér, elmosódnak a tengerek, hegyek, sivatagok körvonalai; öröklétnek tűnik az idő, melynek egyetlen valóságos része: a pillanat. Ugyanazt látják a világból, amit a csillagok a földre tekintve. Lágyabbá válnak a színek, kellemesebbé a hangok, a vasziliko (Görögoszágban honos nagyon szép és illatos virág; a lélek szimbóluma) illata betölti a mindenséget; fogékonnyá, szárnyalóvá lesz a lélek, megduplázódik a tetterő. Ne edd meg a szíved, hogy a csillagok közé emelkedhess!
    Platón a szerelmet az élet végzetes keserűségének nevezi. Azt is mondja: aki szeret, az meghal a maga számára, hogy a másik számára élni tudjon.
    Nála a szerelem önkéntes megsemmisülés. Amennyiben belehalunk a szerelembe � itt a viszonzatlan egyoldalú vonzalomra gondolok �, úgy valóban keserű; de ha szeretünk, és viszontszeretnek én ezt így nevezem: csillagok találkozása.
    Aki szeret, önként átlép egy másik, a tértől, időtől, világoktól független dimenzióba, hogy ott találkozzék a szeretett lénnyel, aki az ő kedvéért önként átlépett a tértől, időtől, világoktól mentes dimenzióba.
    Életet jelent a csillagok találkozása. Lemondás, fájdalom, keserűség nélküli életet � boldog életet: az ember számára elképzelhető legboldogabbat.

     

    CSodálatosan szép hétvégét kívánok Mindekinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702035 (8046)
    2009-10-16  16:53
  6. Torolt_felhasznalo_702035
    Torolt_felhasznalo_702035
    2009. október 16. 16:538046.
    AZ ANGYAL SORSA

    Egy khasszid halála után az égi bíróság elé került, és erős védelmezői annyian voltak, hogy a kedvező ítélet bizonyosnak látszott. Ekkor nagy angyal szólalt fel, aki mulasztással vádolta.

     

    - Miért tetted ezt? - kérdezték tőle, és ő nem talált más választ, minthogy: "Feleségem csábított el". Az angyal erre fölnevetett:

     

    - Kitűnő védekezés! Egy asszony hangjának sem tudtál ellenállni?!

     

    Az ítéletet meghozták: az embernek mulasztásáért bűnhődnie kellett, az angyalnak pedig a földre vissza kellett mennie, hogy megnősüljön.

     

    Martin Bubber: Khasszid történetek 

     

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. október 15. 08:028045.

    És ezzel teljesen kifejezte az ighazságot. Tényleg az. Szomorú és kicsit vicces, de szerintem ebben van az élet folytonossága.

    A gyerekek valahogy mindnet természetesebben reagálnak le. Neked nincs ilyen érzésed ? Én sok esetben úgy látom, érzem, hogy  a felnőttek mások elvárasai vagy épp a sajátjaik miatt  sokkal inkább túl játszanak mindent. Nem feltétlen érzik amit mondanak, de azt gondolják, mindenki elhiszi. Nem értem miért...

     

     

    előzmény:
    gemini280 (8043)
    2009-10-14  14:02
  8. 2009. október 15. 07:598044.
    Egyre inkább az az érzésem, hogy az életünk egyetlen mondat, csak nem tudjuk kimondani, hogy mi az... A nagy találkozások, a lélekközeli pillanatok mindig azok voltak, amikor valakit megszerettem. Az igazi csoda a barátság, a valódi, emberközeli kapcsolat, amikor egyszer csak repül velünk az idő, és az az érzésünk, hogy mi már valahol találkoztunk. Néha egy pillanat többet ér, mint egy egész esztendő... Müller Péter

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 14. 14:028043.

    Próbálkoztam!

     

    És olyan édesek voltak,mert közben elmeséltem nekik,hogy pár héttel ezelőtt halt meg igazából is a főszereplő.Kérdezték miben.

    mondtam:-Rákban.

    Erre a Doróm:-Hát az már nagy baj!

    előzmény:
    reea (8042)
    2009-10-14  13:29
  10. 2009. október 14. 13:298042.

    Szuper

    Örülök, hogy tetszett. Nem is ismerek egy nőnemü lényt sem ezen a bolygón aki azt mondta volna rá, hogy nem volt jó

     

    És természetesen, te minden kérdére tökéletesen tudtál válaszolni

    előzmény:
    gemini280 (8041)
    2009-10-14  13:13
  11. 2009. október 14. 13:138041.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Judy!

    Nagyon tetszett!

     

    Reea!

    Megnéztük a Ghostot!2-szer!Nagyon tetszett nekik.Utánna pedig jöttek a kérdések. Miért?Hogyan?Hova....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. október 14. 07:508040.
    Ez jó! Nagyon jó!
    előzmény:
    Judy08 (8038)
    2009-10-13  21:01
  13. 2009. október 14. 07:498039.
    Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle.(Márai Sándor)

     

    Anygali szép napot

    ember tervez, Isten végez és én mégsem jutottam ide délután. No nem gond! Majd ma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 13. 21:018038.

    Sziasztok..találtam ma egy nagyon jó kis történetet!

     

    Két farkas.

    Egy este az öreg cherokee indián mesélni kezdett az unokájának arról a csatáról, ami minden emberben zajlik.
    Azt mondta: ' Fiam, a csata két farkas között zajlik, akik mindannyiunkban ott lakoznak.
    Egyikük a Rossz. - A düh, irígység, féltékenység, sajnálat, szánalom, kapzsiság, erőszak, önsajnálat, bűntudat, harag, kisebbrendűség, hazugság, hamis büszkeség, felsőbbrendűség és az ego.
    Másikuk a Jó. - Az öröm, béke, szeretet, remény, nyugalom, alázat, kedvesség, jóindulat, empátia, nagylelkűség, igazság, együttérzés és a hit. '
    Az unoka elgondolkozott egy pillanatra, majd megkérdezte nagyapját: ' És melyik farkas győz? '
    Az öreg indián mosolyogva válaszolt: ' Az, amelyiket eteted. '

     

    Szép jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    reea (8037)
    2009-10-13  11:53
  15. 2009. október 13. 11:538037.
    Ha szeretsz, más szemmel nézel a világra...
    Nagylelkű leszel, megbocsátó, jószívű, pedig korábban esetleg kemény és rideg voltál. Az emberek óhatatlanul is hasonlóan viszonyulnak majd hozzád, s hamarosan abban a szeretetteljes világban élsz, amit te magad teremtettél.(Anthony de Mello)

     

     

    Angyali szép napot

    sajnos tegnap nem volt időm nagyjából semmire, de remélem ma lesz és jöttök majd ti is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 12. 07:528036.
    Nem élhetnek jó házasságban olyan emberek, akik rettegnek az egyedülléttől, s a házasságban egyéniségük feloldását keresik. A valódi szeretet nemcsak elismeri, hanem bátorítja is a társ egyéniségét, még az elválás kockázatát is vállalva.(Müller Péter)

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. október 10. 17:488035.

    “Nem veszítettem el a kedvemet, mivel minden egyes sikertelen kísérlet egy újabb lépést jelent előre.” (Thomas Alva Edison)

     

    További szép hétvégét!

     

    előzmény:
    reea (8034)
    2009-10-09  14:59
  18. 2009. október 9. 14:598034.

    Köszönöm neked is

     

    Mindenkinek nagyon szép hétvégét. Hétfőn jövök

    előzmény:
    Judy08 (8033)
    2009-10-09  14:40
  19. 2009. október 9. 14:408033.

    sziasztok!

     

    csodaszép ez az idézet és Nekem megint nagyon találó..mostanában az érzelem került "terítékre" nálam....

     

    én is hoztam egyet:

     

    "Fordítsd az arcod a nap felé, és magad mögött hagyod az árnyékod!"

     

    Csodálatosan szép hétvégét kívánok Mindenkinek!!!

    előzmény:
    reea (8032)
    2009-10-09  11:59
  20. 2009. október 9. 11:598032.
    Az ember egy napon rádöbben arra,
    hogy az életben igazán semmi sem fontos.
    Sem pénz, sem hatalom, sem előrejutás,
    csak az, hogy valaki szeresse őt igazán...(Goethe)

     

    Angyali szép délután

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. október 8. 10:008031.
    Amikor az ember elhagyja e földi létet, lelkében ott van a lenyomata, hogy miként gazdálkodott érzelmeivel.
    Láthatatlan, megfoghatatlan érzések töltik ki örökkévaló lelkünket, mely különbséget tesz jó és rossz között.

    A cselekvés csupán eszköz, amely által az érzelem, a szándék, a gondolat megnyilvánul.Marlo Morgan: Vidd hírét az igazaknak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 8. 08:058030.

    Angyali szép napot mindenkinek

    Az NLC jelenleg nem engedi a szöveg beszúrást. Talán később betudom rakni  amai idézetet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. október 8. 08:038029.

    Hát akkor sok sikert

    de miért jársz tilosban. jehova tanuinál nincsennek angyalok? Biztosan vannak. MInden vallásnak megvannak a maga anygalai vagy a nekik megfelelő más alak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325479 (8028)
    2009-10-07  15:35
  24. Torolt_felhasznalo_325479
    Torolt_felhasznalo_325479
    2009. október 7. 15:358028.
    ......nem...4 éve .....és.....én tilosban járok itt nálatok .....ám...én .....holnapután felvételizek a teokratikus iskolába amint felvesznek,hiába szép itt már nem fogok jönni többé......
    előzmény:
    reea (8027)
    2009-10-07  14:42
  25. 2009. október 7. 14:428027.

    Ha van kedved, mesélj kicist magadról, Ossz meg velünk néhány történetet.

    mi elég sokat írtunk fel. lehet kicsit vissza kell olvasgatnod, de ezzel előnyt is nyert. Megismersz kicsit jobban minek

    Régóta angyalkázól? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325479 (8024)
    2009-10-07  12:49

Címlap

top