Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÉJJELI BAGLYOKNAK

Kékszőlő
Létrehozva: 2008. június 24. 00:07
Mindenki elment aludni?Beszélgetni szeretnél, vagy unatkozol, esetleg nem tudsz aludni? Akkor itt a helyed!  Oszd meg örömöd, bánatod és beszélgess egy jót, így az éjszaka!

Itt van hozzá egy csésze tea:

Éjjeli baglyok ide!
  1. 2008. június 26. 22:30601.

    Eddig csak 2 volt, elég volt nekik egy nagyobb méretű kalitka! persze kaptak hozzá még 1 külön fedett fészket is! ez a kis vendég most külön kalitkában van, nem tudjuk még mi lesz vele!

     

    Erdélyi gyerekek is voltak azt hiszem

    előzmény:
    ibr (599)
    2008-06-26  22:26
  2. ibr
    ibr
    2008. június 26. 22:28600.

    Nekünk meg békánk meg teknősünk van a kerti ici-ici tóban....meg tizenvalahány csirke, 3 husky és 3 cica, meg 4 aranyhal a tóban, kettő bent IMÁDOM őket!!!!!!

    Jaaaa, meg egy galamb család és egy süni

    előzmény:
    Nojc@ (598)
    2008-06-26  22:19
  3. ibr
    ibr
    2008. június 26. 22:26599.

    De drága lehet!!!

    Mekkora helyen tartjátok őket?

     

    A Világ Árváiban azt hiszem kimondottan afrikai és ázsiai gyerekeket lehetett örökbefogadni. 

    előzmény:
    Nojc@ (598)
    2008-06-26  22:19
  4. 2008. június 26. 22:19598.

    Jajj, képzeljétek, fogtam ma 1 pintyet csak úgy oda repült hozzám az erkélyen úgyhogy most van még 1 madarunk!!

     

    A tv2-n volt az a műsor, a Világ árvái, azt néztem mindig, ott is lehetett gyerekeket jelképesen örökbe fogadni 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. ibr
    ibr
    2008. június 26. 22:09597.

    Nézzétek meg az Iszka utazása c. filmet

    Gyönyörű és nagyon szomorú egyben. 

    előzmény:
    ibr (596)
    2008-06-26  22:06
  6. ibr
    ibr
    2008. június 26. 22:06596.

    Romániát imádom!!!

    Szörnyű dlgok is vannak ott persze, ez is hozzá tartozik....iszonyú sok gyermek él hihetetlen körülmények között van a Párommal egy fogadott keresztfiúnk...egy alapítványon keresztül lehetsz keresztszülő. A gyereket hazaengedték két éve egy pár étre, és amikor visszajött, kékre volt verve és 6 éves koráig csak kanállal tudott enni...szegény Drága....

    Szóval sok gond van, de ezzel együtt szeretem, annyira más világ....és sokkal másabbak az emberek is....százszor barátságosabbak és ott tényleg rosszul éknek sokan ( szinte el sem tudjuk képzelni ) de mindig mosolygva beszélnek, nagyon ritkán panaszkodnak....szóval szeretem

    előzmény:
    mesezöld (593)
    2008-06-26  21:35
  7. ibr
    ibr
    2008. június 26. 22:01595.
    Persze, valamiből meg kell élni.....de azt nem szeretem, amikor mindenben csak a énzt keresik...olyan rossz, hogy minden csak a pénz körül forog..
    előzmény:
    Nojc@ (594)
    2008-06-26  21:40
  8. 2008. június 26. 21:40594.
    Pénz..... persze, most én is úgy gondolom, h semmi köze hozzá, nem azért foglalkoznék emberekkel!! de aztán amikor látom anyut mennyit bajlódik velünk, pedig azért nem mondhatjuk magunkat szegénynek,.... lehet ha majd nekem is el kell tartanom mást is, nem csak magam, akkor azért hiába szeretném a munkám, elgondolkodnék h jót választottam-e! de azért remélem ilyen nem lesz
    előzmény:
    ibr (590)
    2008-06-26  21:28
  9. 2008. június 26. 21:35593.

    Szeretnek az emberek a saját sérelmükből kiindulni!Ha TE érzed magadban az ambíciót, ne hagyd magad lehúzni(de nem úgy tünsz, akit le lehet)Tedd azt amit érzel, szerintem jó!!!

    Románia:Apukám volt ott és áradozott, el kell oda menni!(egyébként sok ismerősöm, rokonom van onnan, most már pláne, mióta férjnél vagyok és van keresztszülője bátyám kislányának)

     

    Elvesztésről amit írsz:Ugyan ezt érzem! 

    előzmény:
    ibr (590)
    2008-06-26  21:28
  10. 2008. június 26. 21:35592.

    Én nem, csak az öcsém! negyed óránként jött h na, nincs még kész?? aztán nem bírtam már, kivettem neki a hűtőből, h megkóstolja

    Akkor még szerencse, h te így állsz a dologhoz! Igazad is van, ha mindkettőtöknek jó kint, miért ne.....

     

    Azért ez elég szomorú, hogy a magyar embernek itthon nincs semmi lehetősége, külföldön pedig teljesen elismerik!! Ami persze neki jó, nem is az, de az itthoni hozzáállásra nézve....

    előzmény:
    mesezöld (588)
    2008-06-26  21:16
  11. 2008. június 26. 21:30591.
    Így van, azok vagyunk:)És tudod, hogy szeretik itt a magyarokat?Sok embernek van egy sztorija, ha meghallja magyarok vagyunk.De persze volt már, h magyarral találkoztunk itt kint és nem tom miért de egyből panaszkodni kezdtek:)Mindenre:)Tehát emberileg legyél rendben és mindegy honnan jössz:)Minden nemzetnek van poz és negatív oldala, megközelítés kérdése.
    előzmény:
    Gőzmozdony (589)
    2008-06-26  21:20
  12. ibr
    ibr
    2008. június 26. 21:28590.

    Nekem van egy ismerősöm, szociálpedagógus.......na ne tudd meg, milyen gondolatai vannak....ráaádsul egyfolytában azt hajtogatja, hogy ne akarjak én ezzel foglalkozni, mert ebben nincs pénznem a pénzért csinálnám!!!!!!!! ezekszerint sokan igen..

    Az újság, csak az első lépés, sok dolgot szeretnék még.... 

     

    Én most szociológiát tanultam, ott is iszonyú sok dologra felhívták a figyelmünket....abszolút nem olyan egyszerűek a dolgok, ahogy azt elképzeljük!!!

     

    mesezöld: bárhol élhettek jól, hidd el! Mi Romániából jöttünk.....bár én nagyon vágyódom vissza, de ilyen aránylag nyugodt életem és ilyen lehetőségeim nem lettek volna, ha ott maradunk...

     

    elvesztésről: én nagyon komolyan hiszek abban, hogy nem csak annyi az ember, hogy megszületik, aztán meghal...sokat foglalkozom ezzel

     

    Közben vacsizunk, meg focit nézünk, de ésöbb lehet többet tudk írni!

     

    Puszi mindenkinek!!

    előzmény:
    Nojc@ (582)
    2008-06-26  20:32
  13. 2008. június 26. 21:20589.

    Jól tettétek.

    Biztos vagyok benne, hogy ott könnyebb élni.

     

    Attól még mardhattok magyarok.

    előzmény:
    mesezöld (588)
    2008-06-26  21:16
  14. 2008. június 26. 21:16588.
    Türelmetlenek vagytokBár én sem bírnám ki!Én vagyok az az ember, aki imádja a változásokat, nem volt kérdés, hogy jöjjünk-e.Hamar kellett dönteni.nekem kihívás a férjemnek lehetőség.Őt megbecsülik, boldog, otthon nem lett volna ekkora elismerése sajnos:(És én is kaptam egy lehetőséget, hogy kibontakozzak, így fogom fel.
    előzmény:
    Nojc@ (587)
    2008-06-26  21:07
  15. 2008. június 26. 21:07587.

    Azt én is remélem :)

     

    Irigyellek, hogy így, nyelvtudás, munkalehetőség nélkül ki mertél menni te is!  Eygébként szerintem nem olyan nehéz nyelv, biztos megbírkózol vele

     

    Igen, úgy néz ki a fagyi sikerült, finom lett! bár még nincs teljesen fagyi állaga, de persze nem bírtuk ki, hogy ne kóstoljuk meg

    előzmény:
    mesezöld (585)
    2008-06-26  20:54
  16. 2008. június 26. 20:55586.
    Ja és sikerült a cseresznyés fagyi?
    előzmény:
    Nojc@ (578)
    2008-06-26  15:19
  17. 2008. június 26. 20:54585.
    Ez tetszikSzeretem a szakmámat, már gyerekkoromban is kifőztem a gyógynövényeket, a sminkelésben pedig kiéle a rajztudásom és a kreativitásomMost úgymond itthon vagyok, néha gyerekekre vigyázom és a társaságunkon gyakorlom a szakmám:)Sajna most még nincs munkám, bár ez inkább engem zavar, férjemet nem:)).Sokáig nyalogattam a sebeimet, egy nehéz korszak után jöttünk ide.(értsd, volt főnökség és munkahely eléggé rossz volt, bár ott még parfümöket és krémeket is árultam és kozmetikus is voltam, de mint egy igás úgy bántak velem/velünk)Hétfőtől német suliba fogok járni, reggel 8-tól kora du-ig, na ezt már nagyon várom!Remélem ezzel belendülök és új irányt vesz az életem is!
    előzmény:
    Nojc@ (584)
    2008-06-26  20:35
  18. 2008. június 26. 20:35584.
    És te most mit csinálsz kint?  Kozmetikus is szívesen lettem volna, őket is nagyon becsülöm, mert én a kozmetikusomnak köszönhetem h ma már smink nélkül is kimerészkedem az utcára
    előzmény:
    mesezöld (580)
    2008-06-26  19:47
  19. 2008. június 26. 20:34583.
    Igen, ez szerintem is így van! 
    előzmény:
    mesezöld (581)
    2008-06-26  19:56
  20. 2008. június 26. 20:32582.

    Dehogy untatsz! azért van a fórum, h beszélgessünk :)

    Ez az érzés nekem is ismerős, azt hiszed, hogy olyan helyre kerülsz, ahol mindenkit ugyan az a cél vezérel, lévén, hogy ők jelentkeztek pont oda, aztán jön a felismerés, hogy úr isten, ezek az emberek akarnak másokon segíteni????? amikor még a saját csoporttársát is kiutálja de persze tisztelet a kivételnek!!!! mert szerencsére azért az is van! 

     

    Szerintem akármelyik formát is választjuk, amivel másoknak segíthetünk, az jó út! egyedül csodát úgysem lehet tenni! Ha te így érzed jól magad, az újságánál találtad meg magadat is, akkor csináld azt, és ne törődj a sok begyöpösödött emberrel, aki ezt elutasítja!

     

    Tapasztalataim még sajnos nincsenek igazán, még csak most voltam első éves! ami eddig érdekes volt, az a gyerekek fejlődéslélektanja! Sok dologról nem is gondoltam volna, h mennyire kihatással van rájuk!

    előzmény:
    ibr (579)
    2008-06-26  16:06
  21. 2008. június 26. 19:56581.
    Az elvesztésről:Borzasztó nehéz feldolgozni, ha elvesztünk valakit tudom, de nem mennek el örökre, itt vannak velünk ha kell érzem:)Én Apukámat vesztettem el 8 hónapja váratlanul, egy ünnepnapon, semmi előjel nélkül(azaz visszagondolva láttam, de nem gondoltam ilyenre)Láttam elmenni, ott volt a karjaimban.Azóta más lettem, átertékeltem az életet.De nem kell elkeseredni, mert nem olyan "egyszerű" ám az, hogy csak úgy elmegyünk és nem vagyunk többet...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 26. 19:47580.

    Sziasztok!

    Tegnap én is lekapcsolódtam, elnézést!

    Ma itt leszek.Én is megértem és elfogadom, ha valaki segíteni szeretne másoknak, legyen az kisebbségi, vagy teljesen mindegy mi.Én kozmetikusként tevékenykedtem(momentán nem) és ott is sokat adtam, azaz próbáltam.Bár a sznobizmussal ebben a szakmában is találkozni..hajjaj de még mennyira, az iskola nekem is nagy reményekkel indult és én is az eszement "arcoskodással" találtam szembe magamDe tóléltem és leváltam erről a körről.Most Németországban élünk a férjemmel, itt kell majd beilleszkednem(a férjem szakmája csalogatott ki minket én még nyökögöm a nyelvet)

    Miskolcon és Baranyában is éltem, sőt Bp-en nőttem fel, de már taszít ha arra gondolok, hogy oda kellene visszaköltöznöm. 

    előzmény:
    Nojc@ (578)
    2008-06-26  15:19
  23. ibr
    ibr
    2008. június 26. 16:06579.

    Szia!!

     

    Köszönöm a biztatást, nagyon kedves vagy!

    Elmesélek valamit, ha nem untatlak titeket...

    Amikor felvettek az egyetemre, tele voltam energiával, úgy gondoltam, bele kerülök egy olyan közösségbe, ahol tényleg alkotás megy és elfogadjuk egymást.....ehelyett belekerültem egy teljesen sznob társaságba, ahol iszonyúan számít a pénz, a kapcsolatok, az "arcoskodás"...nekem ez nem tetszett és most sem tetszik.....párhuzamosan ezzel egyre többet foglalkoztam főleg a kisebbséggel, de más területeke is iszonyúan érdekeltek.....tavaly egy mélyponton úgy döntöttem, abbahaygom amit csinálok, nekem nincs szükségem erre, nem akarom a saját egómat növelni egy életen át....el akartam menni szociális munkásnak, vagy szocálpedagógusnak, vagy bárminek, ami ezekkel a témékkal foglalkozik....aztán hirtelen rátaláltam erre az újságra, írtam nekik, küldtem munkákat és felvettek.....ez az újság ébresztett rá arra, hogy amit most csinálok, igenis hasznosíthatom olyan területeken, amivel szeretnék foglalkozni.....most ez az újság olyan 900 nagyon szegény gyerekhez eljut.....nagyon remélem, hogy örömöt okoz nekik

    Azért még mindig szeretnék tanulni olyasmit, amivel Te foglalkozol, szeretnék segíteni egy csomó helyen...

     

    Ha van kedved, írj néha tapasztalatokat, történeteket...nagyon érdekelne!!

     

    Nagyon sajnálom Édesapátokat...

    Nehéz ezeket a dolgokat bármilyen formában is elfogadni.....

     

    Én hiszem, hogy velünk vannak!!!

     

    Lehet, hogy este nem tudok jönni, még kiderül.....Nektek jó beszélgetést, jó evést

     

    előzmény:
    Nojc@ (578)
    2008-06-26  15:19
  24. 2008. június 26. 15:19578.

    Ajjj, tegnap bocsi hogy el sem köszöntem, de ettől a nagy vihartól még a net is eltűnt

     

    De azért most így hozzáfűznék ezt-azt!

     

    Szóval, tényleg le a kalappal elötted, én személy szerint teljesen egyet értek veled! Egyrészt azért, mert valóban, a gyerek az gyerek, nem tehet arról milyen körülmények közé kerül, és mit lát példának, milyen erkölcs szerint nő fel! Másrészt ugye én szociálpedagógiát tanulok, alapból érintett vagyok az ilyen dolgokban! az első intézménylátogatásunk során voltunk egy ilyen alapítványnál, ahol az egyik városrész (el se képzeljétek milyen... ) kissebbségének gyermekeit, és anyáit karolják fel! a gyerekeknek iskola után segítenek tanulni, programokat szerveznek nekik, a fiatal anyáknak tanácsokat adnak... úgy működik az egész mint egy kis család, tényleg hihetetlen, nekem is nagyon tetszett! 

    Szóval szerintem nyugodj meg, azért biztosan nem fordulunk el tőled,  mert ilyen az érdeklődésed! sőt... na meg mondjuk szerintem másért sem

     

    A barátnődet nagyon sajnálom, hidd el, valamilyen szinten átérzem a helyzetedet, és én is szívesen beszélgetek róla, ha gondolod! Mi öcsémmel 4 éve az édesapánkat veszítettük el!

     

    Na, este várlak Titeket, kicsit vidámabb témákkal is   jaaaaa, és remélhetőleg, ha nem szúrtam el (), akkor cseresznyés fagyival

     

     

    Puszi mindenkinek, és további szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. június 26. 12:58577.
    Szia elmentem ezt az oldalt magamnak s ha beszélgetni szeretnék majd jövök.
    előzmény:
    Kékszőlő (1)
    2008-06-24  00:07

Címlap

top