Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zsigmond Király Főiskola

mariannka
Létrehozva: 2003. november 20. 19:35
Sziasztok!
A fiam jövőre felvételizik.
Információkat szeretnék a főiskoláról, elsősorban a humán menedzser szakról.
  1. 2004. március 30. 15:29101.
    bár én a szlovákban gondolkodtam, mert az nagyon könnyü nyelv, viszont azt sem értem, hogy (ismerek ilyet) aki alapból pl romániából jött és ugye anyanyelvi románt nyom és magyart is azoknak miért nem kell nyelvvizsga az alul emlitett nyelvek valamelyikéböl? Mert ez igy nem igazságos. Csupán azért mert nem vagyok mondjuk szlovák állampolgár vagy kettös állampolgárságu már nem is fogadják el hiába is tudnék perfekt szlovákul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. március 30. 15:25100.
    sziasztok,

    szerintem az eszperantót tuti nem fogadják el, amikor én kérdeztem azt mondták, hogy angol, német, olasz, spanyol, francia, orosz nyelvek valamelyikéböl kell lenni nyelvvizsgának.
    Bevallom én is a könnyebb megoldást vadásztam. . . :) de ez nem jön össze :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. március 29. 08:2999.
    Szasztok!
    Ha valakinek matek korrepetalas kellene irjon batran. Estenkent Matekot tanitok foiskolasoknak, egyetemistaknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 27. 12:1198.
    Szia:))

    Nem bántás jelleggel próbáltam írni:))
    Meg persze, én könnyen beszélek, mert nekem nem kell nyelvvizsgáznom a diploma miatt, mert van:))
    (De konkrétan engem is verne a víz, ha még egy éven belül nyelvvizsgáznom kellene!:(((((((((

    Amouri, hol vagy?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 24. 09:4097.
    Szia Ani_koka!
    Természetesen nem azért kérdeztem pl. az eszperantót, mert ez életem célja, hanem az angol nyelv lenne az. Egyelőre viszont a suli és a nyelvtanulás sem fizikailag, de főleg anyagilag lehetetlen számomra. Viszont szeretném megkapni a diplomámat is, ezért gondoltam akár az eszperantóra, vagy bármilyen furcsa is, de a roma nyelvet ajánlották, amit 2 hónap alatt középfokon le lehet tenni. Angolul meg utána is ráérek "nyugiban" és ténylegesen odafigyelve tanulni, hiszen "úgy sem megy ma már" nélküle semmire az ember. Könnyű megoldás tudom, nem is örülök neki, csak most ez jutott az eszembe.
    Belana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 23. 18:2196.
    Szia:))
    Nézd meg a honlapon, az Idegennyelvi tanszéken hátha van vmi. (tudomásom szerint bmilyen középfokú nyelvvizsgát. De gondold meg az eszperantót. . . . . mire mész vele. . . . . . . )

    Senki nem vizsgázott a dr. Kővárinál?????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 23. 16:0495.
    Sziasztok! Művelődésszervező elsős vagyok a ZSKF-en. Az lenne a kérdésem, hogy milyen nyelveket fogad el a suli középfokon. Lehet-e könnyű nyelveket, mint eszperantó tanulni? Írtam a HÖK-re is, de még semmi válasz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. március 20. 21:3994.
    Szijja!
    Gratula! :))
    Még élünk! Tényleg! Már van két hármasom, nem túl jó, de a körülményekhez képest. . . És zh-t írunk még hétfőn gazdpol-ból és még semmit nem tanultam, jujjj. . .

    Sajna, nem tudok segíteni, de együttérzek naggggyon!
    Szigorlatügyben nem tettem végül semmit, mert a HÖK-nek képtelenség írni, és mindenképpen névtelenül, arctalanul akartam, mert kicsit aggódnék különben. Ráadásul mással kapcsolatban is lenne mondanivalóm, de úgy tűnik, ezt csak itt tudom megtenni. . . Na mindegy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (93)
     
  9. 2004. március 20. 17:2393.
    Halihó Zskfesek:))))

    Ma levizsgáztam mvédelemből is:))

    Kérdésem lenne. Írt mostanában vki a dr. Kővárinál Stratégiai szemléletű emberierőforrás-menedzsment tantárgyból? Vagy vki ismerős? ÍUgyanis dr. Kővári semmit nem mondott, ám jövőhéten meg vizsgázunk:((((
    Nagyon köszi:))

    (remélem, nem azért nem írtok, mert kinyúvadtatok a vizsgákon!!!!!)
    előzmény:
    Amouri (92)
     
  10. 2004. március 10. 17:1692.
    hát minden esetre eddig nem történt az ügyben semmi szerencsére. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 10. 11:2091.
    Mindezt persze csak egyszer akartam. . . . .
    Lassú nlc. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (90)
     
  12. 2004. március 10. 11:2090.
    Nem is, csak készülünk a hétvégi 3 darab vizsgára:))
    Sziasztok:))
    VAn ám könyvem, nem kellett másolni.
    Amouri:))

    A vitának híre volt a suliban, ismerek ott egy tanárt, ő is tudta, h. ordított a Kővári, de nem tudta pontosan miért.
    Sztem megsértette a Kővári a csaj személyiségi jogait, vastagon méghozzá, és a jövőben a lány helyében (ha el akarja végezni a sulit) vizsgabizottságot kérnék a vizsgákhoz, nehogy megtorolják ilyenmódon a vitát.
    előzmény:
    Amouri (88)
     
  13. 2004. március 10. 11:1989.
    Nem is, csak készülünk a hétvégi 3 darab vizsgára:))
    Sziasztok:))
    VAn ám könyvem, nem kellett másolni.
    Amouri:))

    A vitának híre volt a suliban, ismerek ott egy tanárt, ő is tudta, h. ordított a Kővári, de nem tudta pontosan miért.
    Sztem megsértette a Kővári a csaj személyiségi jogait, vastagon méghozzá, és a jövőben a lány helyében (ha el akarja végezni a sulit) vizsgabizottságot kérnék a vizsgákhoz, nehogy megtorolják ilyenmódon a vitát.
    előzmény:
    Amouri (88)
     
  14. 2004. március 9. 20:1888.
    jól eltüntünk a sülyesztöben csajszikák:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. február 27. 21:0587.
    Jézusom, ezért jól fel kellene nyomni őt vmelyik ombudsmannál, vagy mittudomén oktatási minisztériumnál. . . . szó mi szó tényleg hülye a Kővári:))
    előzmény:
    Amouri (86)
     
  16. 2004. február 26. 20:2686.
    Sziasztok

    nos a folytatása a dolognak. . . mármint a balhénak:)
    a lány a balhé után hazament, és az aznapi óránk végére bejött Kövári a csaj indexét lobogtatva a kezében, sajna akkor már én sem voltam ott csak mesélték, hogy jól lejáratta a csajt, meg hogy ha valaki ennyire nem jár suliba és a vizsgáin is csak épphogy átjut az csak ne pofázzon. . .

    sajnos nekünk nincs személyi informatikánk, odaadnám szivesen ha lenne. . . de nyugodtan másold csak le!
    én eddig ebben a suliban kb 3 könyvet vettem, a többit mind másoltam, bár én nem hordom be és lobogtatom. . . de!!! vannak akik simán bejárnak a másolt könyvekkel és használják is órán.
    Ugyhogy csak nyugodtan másold le.

    puszi lányok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (85)
     
  17. 2004. február 24. 21:4385.
    mégegyszer felteszem: személyügyi informatika tankönyv van e kölcsönbe vkinek? (még a végén le kell másolja egyet, azt meg ugye szigorúan tilos, de hát miből tanuljak, ha nem lehet kapni?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. február 24. 21:4284.
    :(((
    És ha tudnád, hogy a nemzetköziseknek 9 azaz kilenc hét szakmai gyakorlatra kell menni, a suli által engedályezett helyre? Hmm, levelezőn, munka mellett (nincs is annyi szabadsága) meg különben is, levelezőn, gyakorlat, meg 9 hét. . . . aúúúú, csak legyen a diploma a zsabamben, de hát tudjátok, addig én már fél lábbal is, végül is utsó év (jééé, csak 6 tantárgy van ebben a félévben), kitartás mindenkinek. . . .
    (a TO--n csak ez az egy csaj szaladgál bakkancsban, nem lehet mellényúlni:))
    Ja, a pénztáros csaj is elég bunkó:((
    Na mindegy. . . . .
    előzmény:
    pepsifüles (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_782726
    Torolt_felhasznalo_782726
    2004. február 24. 21:2783.
    Ez szép ennyi leírást adtam róla és tudod kiről van szó:))))))))Az egy tirpák igénytelen . . . va!!Oda jár a suliba??????Ja egyébként tudjátok hogy a komm művszeveseknek 2 diplomamunkát kell írniuk viszont 1 diplomát kapnak csak 2 szakosat????Ezért nem fizettem volna többett meg ha még 2 külön diplomát kapok az igen de ííííígy ez egy kitolás és lehúúzás:((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (82)
     
  20. 2004. február 24. 20:5682.
    cöcöcö, a kocsiját külön a tanári parkolóban zárják, nem olyan egyszerű ez. . . . . .
    Máskülönben a TO-n a bakkancsos csaj ott volt már az elejétől fogva, ismerjük, ő is jár ide a suliba, hát, mit mondjak, elég bunkó az a csaj. . . . . . . . .
    előzmény:
    pepsifüles (80)
     
  21. 2004. február 24. 20:5481.
    Jesszus. . . . . .
    Hát pl. bemehet a vizsgára, és borítékolhatják, hogy ha kifogástalanul is írják meg a vizsgát, szimplán kivágják:((
    Nekem máskülönben megvan a fogl. politika, mert tényleg fent volt a neten, letöltöttük, itt van:)) Hmm, szombaton oda tudom adni, megyek suliba. (csak meg kell keresnem, remélem egyről beszélünk:))

    Egyébként nincs joga sztem a Kővárinak erre, de konkrétan ha megígérik, akkor meg illene feltenni a netre (jaj, ti, hát nemtudjátok, hogy ilyenkor nem szabad balhézni?) Mi is morgunk, de nem ér ennyit az egész (a diploma lebegjen a szemetek előtt, aztán utána oda is lehet sz@rni a Kövári asztalára:))

    Hmmm, valakinek Személyügyi Informatika tankönyv?
    előzmény:
    Amouri (79)
     
  22. Torolt_felhasznalo_782726
    Torolt_felhasznalo_782726
    2004. február 23. 19:5180.
    Ki kell szúrni a kerekét vagy öntsétek le kromofággal hehehe:)Akkor legalább lealacsonyodtok az ő szintükig!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. február 23. 18:2579.
    Sziasztok,

    egyetértek zezsével. . . mindenhol szar a TO. . . de ahol szar ott is legalább emberségesek. . . Pl a barátnöm györbe jár, és ott állitólag egy héten csak egyszer van nyitva a TO és akkor is csak pár órára. . . na erre kössön gombot aki tud. . .

    mai sztori Köváriról,

    egyik csoptársam bement a gazdaságira megkérdezni, hogy a foglpol elöadásvázlat miért nincs mág fenn a neten, miközben holnap irunk belöle és a tanár már 2-3 hete igérgeti. . . erre a titkárnö vagy ki közölte vele hogy ha ilyen stilben kéri esze ágában sincs feltenni. . . erre a csoptársam felháborodott hogy mi az hogy nem teszi fel. . . erre a nö közölte, hogy szól a tanszékvezetönek, ha valami nem tetszik, és neki mondhatja mi a baja, mire odacitálta a Kövárit aki megkérdezte mi a problem, a csoptársam elmondta mi a baja, persze akkor már eléggé dühös volt. . . nagyon sokmindent nem hallottam, mert kint vártam, de a következö az az volt hogy a csoptársam kirohan, bevágja Kövári elött az ajtot, mire Kövári utánna és ordibál hogy azonnal adja oda a diákigazolványát, meghogy fegyelmit indit ellene, mert vele igy nem beszélhet senki . . . erre a csoptársam közölte vele, hogy nem adja oda, miért adná (ezen jó ideig ment a huzavona hogy odaadja e vagy sem), mire közölte Kövári, hogy akkor egy órán belül jelenjen meg a tanszéken diákigazolványostul, ki lesz csapva, fegyelmit kap, mellesleg ilyen hozzáállással ezen a föiskolán diplomát nem kap. . . gondoljatok bele. . . mindezt a folyoson ordibálta neki, persze odajött a kis alacsony (a legalacsonyabbik ) To-s csaj aki még ott kontrázott, hogy nem beszélhet igy a Kövárival, hogy engedhet meg magának ilyen hangot, a Kövárinak meg dumált, hogy nem érdemes leállnia egy ilyennel vitatkozni mert nem éri meg. . . Esküszöm azt vártam mikor üti meg a csoporttársamat. . .

    Szóval elég szörnyü volt. . . tudjátok abban a szituban nem szivesen lettem volna a helyében. . . .

    Persze végül is nem adta oda a diákját, oda sem ment a tanszékre, a balhé után szépen hazamentünk. . .

    Szerintetek lessz bármi folyatatása a dolognak?
    Mit tehet meg az a szemétláda?

    puszi lányok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. február 22. 15:3378.
    a to. mondenhol gáz, menjetek csak Gyöngyösre, majd rájöttök. ( azt hittem csak nálunk durva, de ezek szerinte nem )Na megnézem a honlapot, ha van átjelentkezés, közelebb lenne mint Gyöngyös.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_782726
    Torolt_felhasznalo_782726
    2004. február 22. 14:0677.
    Én is ebben a suliban tanulok immáron 3 éve én speciál allíg várom hogy vége legyen, mert minden egyes ott töltött alkalommal a hányinger kerülget(szerencsére levelező)így csak a vizsgán vagyok jelen de az is sok:((Minden évben eljátszák velem, hogy újból kell vizsgáznom 2-3 tantágyból mert nem írtam, persze írtam csak nem találják(végül mindegyiket mindig megtalálják, csk hát a tortúra)Utálom az egész tanulmányi osztályt de főleg azt a metalicás bakancsos kiscsajt!Már nem hagyom abba a sulit mert már kevés van hátra de szívem szerint lehánynám az egészet. Írok egy dogát megvágnak nem tom miért mert utána (rá 2 nappal )lehet javítani 4 lett(ugyan azt írtam)nem értem lehet hogy én vayok a hülye de nem hoszem. hát ennyit a véleményemről. Van még sok sztorim de nincs annyi időm és kedvem se hogy leírjam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top