Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell fogdosni?

hibi
Létrehozva: 2008. május 3. 19:30

Sziasztok! Érdekelne, hogy csak engem zavar, hogy az utcán odajönnek vad idegen emberek (főleg öreg nénik) és megfogdossák az egy éves fiamat? És ráadásul nem is a ruháját, lábát, hanem a kezét, amit ugye szopizni is szokott.....

Mai eset pl: Ebédeltünk egy étteremben, és a fiam babakocsiban ült, erre jött egy néni és már nyúlt volna oda, és rászóltunk, hogy ne fogdossa a gyereket, erre elkezdi hogy miért, az nem csak a mienk,Isten adta...... Hát nem tudom.

Persze tudom, hogy csak kedveskedni akarnak...de akkor is, nekem eszembe sem jutna ilyen.....

Csak nekem ez a véleményem?

  1. 2008. május 4. 16:06226.

    Irtam, hogy jogod van szolni, vegul is a te gyereked, de azert raorditani es a kezere csapni (foleg, ha retkes, mint irod) miert kell?

    En is eltolnam magamtol egy szigoru nezessel, aki mar tolakodoan taperol. Vagy gyorsan es hatarozottan atverekednem magam a tomegen...

     

    De belathatod, hogy a pedofilia, meg az egyeb tulzasok, hogy ez "tamadas" lenne, kicsit felfujtak a reszetekrol. Meg jogi ertelemben sem minosul tamadasnak, ha az egyik ember hozzaer a masikhoz.

     

    Abban is igazat adok, hogy illene megkerdezni teged, es nem Istenre hivatkozni, ez valoban szemtelen beszolas volt, de azert az, hogy MINDEN oreg neni, aki a gyereketekkel baratkozik egy gyerekronto vasorru baba lenne, az egeszsegtelen vizio.

     

    Ha az egyeves gyereket piacra es egyeb tomeglatogatott helyre viszed, akkor a betegsegek ugyanugy benne vannak a pakliban -vagyis a levegoben- mint ovodaban. Ezt gondolom te is tudod.

    előzmény:
    hibi (224)
    2008-05-04  13:41
  2. Torolt_felhasznalo_724814
    Torolt_felhasznalo_724814
    2008. május 4. 15:48225.
    Szia! Teljesen igazad van, mindenkinek megvan a saját "vesszőparipája", ahogy olvastam van aki a kulcsot nem adná soha a gyereknek, van aki a pénzfogdosás után nem fogja meg a baba kezét, mindenkinek igaza van (a pénzt én is utálom). Nekem 4 és fél éves, 2 és fél éves és 14 hónapos gyerekeim vannak, így nem mindig tudok minden baciforrást elkülöníteni tőlük, olyanok mint egy zsák bolha, mindenhol ott vannak. Nagylányom 2 és fél évesen elcsúszott egy bébijátékon, nem rohant, nem őrjöngött csak ment a lakásban a konyhából a nappaliba és egy fél pillanatba telt: elesett és eltört a combcsontja, két műtéttel tették helyre. Akkor már inkább fogdossa egy büdös néni és otthon jól megmosom a kezét és ezzel el van intézve az ügy. Én meg egyébként eleve nem megyek velük bevásárlóközpontba, mert mindig teve van beteg, köhögő, influenzás emberrel akik az ember képébe köhögnek...
    előzmény:
    hibi (224)
    2008-05-04  13:41
  3. 2008. május 4. 13:41224.

    Sziasztok!

    Hát még mindig nem nagyon lettem meggyőzve, hoyg miért is kéne idegen embereknek a gyerekemet taperolni, mindegy hogy idős vagy fiatal, amúgy a TEscoban egy fiatal nő is megfogdosta a kezét, mentem egy kört, és egy bácsika kezte el fogdosni.....

    Meg hát a másik kedvenc a piac... próbálok akkor menni mikor nincsenek sokan, de hát idősebb hölgyek mindig vannak ott is, és ott is történt már fogdosás.....

    ÉS igen, ha koszos, büdös, akkor miért ne szóljak rá, és csapjam arrébb a kezét??? ÉS még utána neki áll feljebb, hogy az Istené is az a gyerek? HÁt azért álljon már meg a menet.......

    VAlaki írta, hogy mennyi bacit szed majd össze az oviban, i gen csak most 1 éves, akkor meg 3 lesz, és az immunrendszere addig kicsit fejlettebb lesz......

    De nem is  bacikkal van a gond, mert nem fertőtlenítem én sem mindig a gyereket, ráültetem a játszótéri koszos hintára is....hanem a mentalitással van a baj, hogy nem kérdezik meg, hogy meg lehet e fogni, és amikor az elején kedvesen szóltam, hogy szopizza az ujját, és nem kéne fogdosni, akkor is felháborodtak. MIlyen jogon? MErt merek szólni, hogy ugyan már nem egy baba a gyerek......

    NA mindegy, mindenkinek más a véleménye, én ezentúl is rájuk fogok szólni, mert szerintem nem ez a normális viselkedés.

    Tiffin: Kiváncsi leszek ha lesz gyereked és 10 percen belül a második ember fogdossa meg, akkor hogyan fogsz vélekedni erről....Persze ha téged nem fog zavarni, szíved joga, de az meg az én szívem joga, hogy én meg szóljak....

     

    előzmény:
    ZSU75 (202)
    2008-05-04  04:14
  4. 2008. május 4. 11:57223.

    Már bocsáss meg, de ne akard meg megmondani nekem, hogy mi a normális és mi nem. Mindenkinek mások az elképzelései. Nekem meg az a nem normális aki tök szutykos kézzel megfogja a babája kezét. Végig fogdostam x boltban y számú kilicset, kosarat, pénzt stb... Nem fogom egy 8 hónapos kezét összefogdosni, hogy utána a szájába vegye. Mitől roszabb ez áruld már el nekem? Attól másabb lesz a kapcsolatom a gyerekemmel ha nem fogdosom össze koszos kézzel a kis kezét? Mennyivel másabb, hogy a karommal átölelem a hátát, a derekamra ültetem és úgy fogom? Ha meg akarom igazítani, akkor általában a kis derekánál fogom meg, illetve a karjánál, csuklójánál stb. Nem a saját bacimtól, koszomtól "óvom" meg hanem a városban összetapicskolt sok sz*rtól..

    Ha ennyire személyeskedni akarunk, szerintem meg az a nem normális amikor domestossal és társaival nyalják fel az egész lakást, meg safeguard szappannal mosnak kezet..stb.

    Nekem ez a heppem. Másnak meg más a rögeszméje és még sem mondom neki azt hogy nem normális! Hanem elfogadom, mert mi közöm is hozzá?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105469 (168)
    2008-05-03  22:56
  5. 2008. május 4. 11:43222.

    Mint ahogy az öt évesemmel is megtaníttatom, hogy azért, mert tetszik neki a szomszéd néni táskája, az még nem jogosítja fel, hogy magához vegye, elkezdjen kutakodni benne,így egy felnőttől is elvárhat, hogy azért,mert megtetszik a gyerek, ne essen egyből neki tapizni.

    Meg ugye itt elsősorbanidegenekről beszlünk,képzeljétek, ha minden idegennek megengedem, hogy megfogdossa  a gyerekem,akkor egy nag  akár többtízezren is megfogdoshatnák:)

    idézet:
    nemérdekel (186)
    2008-05-04 02:34:52
    Ez így is van rendjén!
    előzmény:
    nemérdekel (185)
    2008-05-04  02:34
  6. 2008. május 4. 11:40221.

    Nyilvan ne csokolgassa, ne tapizza a testet meg egy egy evesnek sem, de azert tulzas amikor olyat ir valaki, hogy "jol pofan akartam vagni" es tarsai....

    Jó neked, hogy nem voltak ilyesfajta tapasztala taid!

     

    Rendszeresen előfordul, hogy itthon belenyúlkálnak  mindenféle öregasszonyok a babakocsiba, és megfogdossák a p icikémet.

    Undorítóak!

    Azt se tudom, kiféle-miféle, sose lá ttam, de belenyúl, beletaknyoz a kocsiba, egyszerűen felhábo rítónak tartom!

     

    Természetesen az ismerősökkel más a hely zet, de nem szeretem, hogy mindenféle kézzel fogdossák a kez ét. Kruppos a fiam, sose tudhatom, melyik este kapja el megi nt, de nem fogok magyarázkodni senkinek, miért nem szeretem,  ha megfogdossák!

    Én sem szoktam, még ismerősömét sem össze nyalogatni!!!! 

    előzmény:
    ZSU75 (209)
    2008-05-04  04:45
  7. 2008. május 4. 10:37220.
    hát ez olyan,mint gyerekkoromban egyik tetű rokonom buzerált. Igaz nem babakocsis élmény de akkoris. Anyámék meg nem tudtak mit csinálni vendégsében voltunk és udvariasságból nevettek a dolgon, pedig sztem már látták hogy zavar,taszít. Most 25 évvel ezután is azt mondom,hogy a jó k.rva anyját, úgy b.sznám szájba,hogy meghülyül. De szerencsére már nem él a gyökér. Az én gyerekemhez ne érjen senki hozzá, a teste az ő szentélye.
    előzmény:
    ZSU75 (202)
    2008-05-04  04:14
  8. 2008. május 4. 09:46219.
    Akkor ne olvasd!Taperolják akkor a Te gyerekeidet!
    előzmény:
    ZSU75 (194)
    2008-05-04  03:58
  9. 2008. május 4. 08:22218.

    Úgy látom ez "anyós btegség"... Ha sír a lányom, és engem akar, nem odahozza, hanem még messzebb viszi, úgy kell utána menem, és ki venni a kezéből...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_479191
    Torolt_felhasznalo_479191
    2008. május 4. 07:50217.

    Sziasztok.

    Engem is rémesen zavar, ha a gyereket idegenek fogdossák. Némelyik szinte letámadja, és észre se akarja venni, ha a gyereket zavarja. Nem is érti, hogy mi a problémája a gyereknek.

    De engem nem csak az idegenek zavarnak, hanem az olyan barátok, rokonok, akik nem ismerik az illendőség határát. Úgy gondolom, hogy egy pár hónapos csecsemőt megkérdezés nélkül nem veszünk ki az ágyból, vagy nem visszük el a szülők szeme elől. Ha szólok, hogy ez szerintem nem helyes, akkor az a reakció, hogy "nem lopom el". Nem erről van szó! A gyerek nem egy játékszer, hogy felkapom és viszem. Úgy gondolom nem illik ilyet tenni, én soha nem nyultam még az utcán más gyerekéhez, megnézem, megdicsérem, ennyi. És még a rokon gyerekeket sem kapdosom minden kérdezés nélkül, mert szerintem azt sem illik

    előzmény:
    hibi (1)
    2008-05-03  19:30
  11. 2008. május 4. 07:38216.

    az én nagyobbik lányom volt ilyen,ha valaki felvette,és megpuszilta tolta el magától,és törölte le azonnal a puszit ,még a rokonokkal is ezt csinálta

    a legkisebbem meg nagyon anyás volt,és az anyósom nyomorgatta volna mindig,ő meg sírva fakadtés jött volna hozzám,anyós jól meg is sértődött rá /jellemző mi???

    előzmény:
    diana80 (214)
    2008-05-04  07:11
  12. 2008. május 4. 07:26215.

    Lehet, hogy Neked meg nekem ugyanaz az említett rokonunk??? Nálunk dettó ez van, pedig már 2 éves a lányom, menne folyamatosan felfedezni, de mindig valaki ölbekapja, ahol már nem nagyon marad meg és nem értik, hogy miért akar mindig menni.... Rühellem...

     

    A gyerekfogdosásról pedig ugyanaz a véleményem, ami itt a többségnek és általában én is rászólok az emberekre.  

    Nálunk olyan is volt, mikor még nagyon kicsi volt a gyerek, hogy a közértben az egyik ott dolgozó egy óvatlan pillanatban, amikor épp az árukkal molyoltam, kitakarta (!) a lányomat, mert hogy itt olyan meleg van..... Na, kapott is tőlem.......

    előzmény:
    diana80 (214)
    2008-05-04  07:11
  13. 2008. május 4. 07:11214.

    Jaj,nekem az anyósom csinálja ezt....Mindig szorongatja,ölelgeti,puszilgatja szegény gyerkőcöt,nem hagyja játszani,merthogy legyen az ölében.Persze a lányom elkezd feszengeni,próbál menekülni,erre meg:"na,most mi a bajod???" Meg játszik a lányom,tök jól elmolyol,erre anyós felkapja,hogy 'jajjjjj,hát gyere már ide",és sz*rik rá,hogy épp mit csinált,szépen eljátszott......

     

    Amúgy sem nagy puszilkodós a kislányom(most még),nekem sem nagyon hagyja,és ezt tudja is anyósom,mert már mondtam neki,de tapasztalja is,és mégis!

    előzmény:
    Panndi (212)
    2008-05-04  06:47
  14. 2008. május 4. 07:10213.
    jóóóvan' persze. Majd még csipedje is meg a kis pofiját az öreglány ,mint a nokedlit szokás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. május 4. 06:47212.
    Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy idegen felnőtteket vajon miért nem fogdosnak? Én azt sem értem, hogy a rokonok miért akarják állandóan ölbe venni a lányomat, mikor még be sem értek az ajtón, szegény gyerek meg azt sem tudja mi van. És ha menne játszani, akkor sem engedik el, mert fogni jó a gyereket... háát, önzők az emberek...
    előzmény:
    hibi (1)
    2008-05-03  19:30
  16. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. május 4. 06:25211.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (14)
    2008-05-03  19:50
  17. 2008. május 4. 04:56210.

    Ha az 5 évesen felszáll a metróra és szimpinek talál egy hölgyet és belevágja magát az ölébe, akkor mit szólna a hölgy hozzá?

     

    előzmény:
    ZSU75 (209)
    2008-05-04  04:45
  18. 2008. május 4. 04:45209.
    Szia, kozben en megyek, mert ot gyereket kell kivakarnom a mocsokbol, egesz nap kint jatszottak, eszmeletlen hogy neznek ki!
    előzmény:
    nemérdekel (207)
    2008-05-04  04:24
  19. 2008. május 4. 04:30208.
    Magyarorszagon elsz? Nalunk meg pont az, hogy eszukbe sem jut bent cigizni, rogton mennek ki, keres nelkul. Az utcan persze ragyujtanak tobben ugy, hogy ott ulok mellettuk, en ilyenkor hangosan szolok a gyerekeknek, hogy menjunk arrebb, mert nem akarom, hogy szivjak a fustot! Altalaban eszreveszi magat az illeto, ha meg nem akkor minket az mar nem erdekel, odebb allunk :-).
    előzmény:
    nemérdekel (207)
    2008-05-04  04:24
  20. 2008. május 4. 04:24207.
    Sok embernek pl az sem alap,hogy megkérdezze: rágyújthatok?
    előzmény:
    ZSU75 (205)
    2008-05-04  04:22
  21. 2008. május 4. 04:24206.
    Te nem, de voltak egy paran akik igen :-). Meg nekem tapizas es tapizas kozott is van kulonbseg, tudod amit irtam, hogy egy idos holgy kozeledese es a baba kezfejenek a megsimogatasa mas mint ha valaki puszilgatni, olelgetni akarja a gyereket, bar ilyen velem soha, egy gyereknel sem fordult elo.
    előzmény:
    nemérdekel (204)
    2008-05-04  04:20
  22. 2008. május 4. 04:22205.
    Nekem nem jott le az, hogy harpia lennel, abszolut ertem amit mondani akarsz, foleg az ot evesekrol es hogy ne engedjek, hogy megfogdossak oket, csak a tema nem ez volt. No mindegy, a dohanyzasban maximalisan egyetertunk, abszolut tilos a dohanyzas nalunk is, pedig ferjem cigizik. A barati korunkben senkinel nem megengedett a hazban, lakasban dohanyzas, nekem ez fura is lenne! Mas meg biztos azon van kiakadva, hogy milyen hulyeseg, miert ne cigizhetnenek bent? :-)Mindenkinek megvannak a jogai, ahogy irtad is, csak hogy annak hogyan ad hangot, milyen modon kezeli a "konfliktust", az az igazi kerdes.
    előzmény:
    nemérdekel (203)
    2008-05-04  04:16
  23. 2008. május 4. 04:20204.
    Én nem mondtam, hogy hülyeribi,takarodj-jelszóval szerelem le a kéretlen tapizót, de hogy megfogalmazom a kritikámat,az biztos.
    előzmény:
    ZSU75 (202)
    2008-05-04  04:14
  24. 2008. május 4. 04:16203.

    Hárpiaságom végső bizonyítéka, hogy tiltott a lakásban való dohányzás.

    Nem csak a gyerekek miatt,hanem én is utálom.Ha valakinek ingerenciája van rá,álljon ki a teraszra, és képzeld minden barátunk megérti, és simán kimegy bulikor is-ők is gyerekesek nagyrészt.

     

    előzmény:
    -Tiffin- (200)
    2008-05-04  04:10
  25. 2008. május 4. 04:14202.
    Kozben visszaolvastam es lattam, hogy tobben vannak egy velemenyen velunk. Amugy lehet, hogy en nem jarok "jo" helyeken, de az en gyerekeimet se Magyarorszagon, se itt az USA-ban meg soha senki nem akartam megpuszilni, osszefogdosni, en arrol beszeltem amit a topicindito irt, hogy a neni benyult a babakocsiba, hogy megsimogassa a picit. Nekem az sokkal visszasabb amikor valaki ezert ra szol egy idos emberre, mint az hogy az idos neninek tetszik a baba. En azt vettem eszre, hogy az idosek mindig felvidulnak a gyerekeim lattan es soha nem jutott eszembe, hogy pedofilok vagy eppen fertozo betegek es atakarjak nekik adni alattomos modon :-)! Nyilvan ne csokolgassa, ne tapizza a testet meg egy egy evesnek sem, de azert tulzas amikor olyat ir valaki, hogy "jol pofan akartam vagni" es tarsai....
    előzmény:
    -Tiffin- (199)
    2008-05-04  04:07

Címlap

top