Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell fogdosni?

hibi
Létrehozva: 2008. május 3. 19:30

Sziasztok! Érdekelne, hogy csak engem zavar, hogy az utcán odajönnek vad idegen emberek (főleg öreg nénik) és megfogdossák az egy éves fiamat? És ráadásul nem is a ruháját, lábát, hanem a kezét, amit ugye szopizni is szokott.....

Mai eset pl: Ebédeltünk egy étteremben, és a fiam babakocsiban ült, erre jött egy néni és már nyúlt volna oda, és rászóltunk, hogy ne fogdossa a gyereket, erre elkezdi hogy miért, az nem csak a mienk,Isten adta...... Hát nem tudom.

Persze tudom, hogy csak kedveskedni akarnak...de akkor is, nekem eszembe sem jutna ilyen.....

Csak nekem ez a véleményem?

  1. 2008. május 4. 21:24251.

    ZSuzsi: LEhet hogy nekem is első gyerek, de szerintem nem gyerekszám függő a dolog, a 3. at sem fogom megengedni hogy fogdossák..... A tesóm gyerekét sem engedtem hogy idegenek fogdossák, mert én feleltem érte.... Erről csak ez a véleményem.....

    Az én férjem meg egyet ért ebben, meg jó pár ismerősöm is, de hát mindenki más, ezért nem kell általánosítani....

    előzmény:
    zsuzsi1975 (236)
    2008-05-04  19:55
  2. 2008. május 4. 21:20250.

    Sziasztok!

    Clifford: Te is írod, hoyg az ismerősödnek szóltál kedvesen és rá sem bagózott... ha kicsit durvábban szóltál volna, biztos vette volna a lapot... ha a gyerek még mindig engedné, akkor még mindig csinálná?

    ÉS igen, ahogy más is írta, ez Mo., ha kedvesen szólsz, akkor nem értik meg az emberek, ami elég nagy baj szerintem, de itt ez  van....

    Amúgy semmi bajom az idősökkel, csak ne fogdossák a gyereket....

    De lehet hogy csak azért fura nekem, mert én sosem nyúlnék más idegen babához.... 

    előzmény:
    clifford (240)
    2008-05-04  20:35
  3. 2008. május 4. 21:02249.
    Ja, meg lassan akkor is, ha nem vagy elég liberális......
    előzmény:
    őskomcsi (248)
    2008-05-04  20:58
  4. 2008. május 4. 20:58248.

    Mi Magyarországon élünk,magyar kultúrkörben,nálunk ez a szokás.elhiszem, hogy távoli országokban meg más a szokás.De mi itt élünk és kész.

    Ez olyan, minthogy hiába az a szokás Olaszországban, hogy mindenki úgy üvöltözik,mint az őrült, akkor is ,ha kedvensen csevegnek egymással, még beszéd közben is, egyszerűen magasabb frekvencián beszélnek, haMo-n üvöltve kommunikálsz,akkor hülyének néznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (245)
    2008-05-04  20:54
  5. 2008. május 4. 20:57247.

    Helyes.

    Már lassan elnézést kell kérni, hogy bocsika, de é n vagyok az anyja.

    Simogassa az unokáját!

    Különben már ott  tartok, hogy kérdezés nélkül megfordulok a kocsival, és arr ébb tolom.

     

    Sok bunkó van, de nem ÉN vagyok az. 

    előzmény:
    őskomcsi (244)
    2008-05-04  20:53
  6. 2008. május 4. 20:55246.
    És annyit tolerancia is elvárható,hogy ha már imádják az idegen gyereket simizni,akkor legalább ne fújják rájuk a füstöt.
    előzmény:
    őskomcsi (244)
    2008-05-04  20:53
  7. 2008. május 4. 20:54245.

    Nem kövezlek meg, csak nem értek veled egyet!

    Nem fogdosom más gyerekét sem. Más se fogdossa az e nyém.

    MI Magyarországon élünk, itt sokszor nem elég, ha ked vesen szólsz. Tapasztaltam.

    És nem fogom hagyni, hogy idege n majmok fogdossák a picim.

     

    Lehet nekem szegezni a kést,  akkor is ez marad a véleményem.

    Sajnálom!

    B.

     

    előzmény:
    clifford (240)
    2008-05-04  20:35
  8. 2008. május 4. 20:53244.

    Nem értem,egyeseknek miért probléma az, ha nem fogdoshatják más gyerekét.61 éves vagyok,de még sosem jutott eszembe vadidegen gyerekeket megtapizni az utcán,megpuszilgatni.

    Ha már toeranciát vársz a szülőktől, a nénik is legyenek toleránsak.

    -Ne az legyen, hogy lesmárolják a gyereket, hanem : jaj,de szép ez a kislány,megsimogathatom.Bár,továbbra sem értem,miért fontos ez egyeseknek?

    És az anya kérését illik tiszteletben taratni.

    Nem tudom, miért probléna ez egyeseknek, hogy nem simizhetnek idegen gyerekeket.

    Mindenki csináljon magának annyi gyereket-unokát-keresztgyereket-ismerős gyereket,amennyit akar és azokat tapizhatja.

     

    előzmény:
    clifford (240)
    2008-05-04  20:35
  9. 2008. május 4. 20:53243.

    Amin én eddig kiakadtam az a kórházban történt mikor 2 napos volt a lányom.

    A nőgyógyászaton feküdtem, mivel nem volt hely a szülészeten. Volt ott egy csaj aki küretre jött és épphogy felébredt a "kómából" már ment volna bagózni. Rá is szóltak hogy az erkélyen nem lehet, ezért eloltotta és ment volna ki az udvarra bagózni. Én ott feküdtem a gyerekkel az ágyon, a csaj meg jön felém vigyorogva hogy milyen édes ez a gyerek; s nyújtja a baba felé a büdös, cigis kezét. Hát hányni tudtam volna tőle!

    S igen, volt bennem előítélet is és a hideg is rázott tőle. Bentebb húzódtam és ráhúztam egy kicsit a baba arcára a pelenkát, így kapcsolt a csaj. Valamit mondtam neki, de már nem emlékszem hogy mit. Mindenesetre bunkó nem voltam, de nekem ez nagyon vacakul jött le...

    Persze ez csak egy ritka eset. Nem mindennapos.

    De van ilyen is.

    előzmény:
    clifford (240)
    2008-05-04  20:35
  10. 2008. május 4. 20:48242.

    Clifford es Zsuzsi, jolesett az erosites!

     

    Amugy erdekes am, hogy epp az Amerikaban elo anyukaknak nem jutott eszebe a pedofilia, pedig itt aztan nagy dobra van verve, szigoruan ellenorzik es internetes oldalon is feltuntetik a legkozelebb lako molesztalok kepet, lakcimet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. május 4. 20:47241.

    Állatira igazad van. Minek kapnál köveket?

    Nekem ha nem is tetszik nem fogom azért egy bűnözőként kezelni az embert! Sőt le sem ordítom a fejét.

    Ahogy mondod, meg lehet ezt normálisan is értetni a másikkal anélkül hogy megbántanám. Nekem eddig sikerült. Problémázni meg nem problémázik itt senki. Szerintem. Csak van egy téma, szó van róla és elmondjuk a véleményünket. Ha nem lett volna a topic, nem kezdünk el róla beszélni. Én sem úgy megyek az utcán végig, hogy fellököm az embereket nehogy hozzáérjenek!

    A kórházból is amikor haza jöttünk már az nap jöttek látogatni. Kézből-kézbe járt a gyerek..De azok ismerősök voltak. Én idegenkedem tőle és kész, de azért még senki fejét nem veszem.

    előzmény:
    clifford (240)
    2008-05-04  20:35
  12. 2008. május 4. 20:35240.

    Jaj, jaj, de sarkas ez a megfogalmazas...az ember egy aranyos kiscicahoz is hozzanyul, nemhogy egy szep aranyos babahoz...

     

    Nekem is van harom es eleinte fraszt kaptam ettol...foleg a masodik gyereknel...volt egy nem tul kozeli ismeros, aki ha meglatta a fiamat, azzonnal nyalta az arcat..szoltam neki, kedvesen, rendesen, ra se bagozott...meg most is tenne, ha a gyerek engedne, kinottuk a kort, nem lehetett vele sokat csinalni. Leorditani ezert? eletem legnagyobb problemaja ez legyen....

     

    A most egyevesnek jon a foga...ha csak belepunk a templomba jon mindenki fogdosni...vagy nem is kell, lehuppan o magatol is a foldre, ahol ugye a mocskos, esetleg kutyagumis, stb cipojevel jarnak az emberek...ez sem rosszabb mintha valaki hozzaer...sot? ilyenkor kire kiabaltok? a gyerekre?

     

    Hibi, szerintem kedvesen mondhatod, hogy kerem ne fogja meg a kezet, ha ez zavar teged, es akar tedd ra a tiedet az overe, hogy ne is tudja megfogni es magyarazd meg hogy szopizza a kezecskejet, ne erjenek hozza....hidd el ugyanannyi energia, mint balhezni.

    Ha meg nem vagy eleg gyors...hat...akkor keznel mindig a nedves papirtorlo, ami fertotlenit is, es szepen torold le a gyerek kezet...es menj tovabb.

    Kicsi gyerekeknek meg kevdesen lehet mondani, hogy: dragam, a fejecskejet igen, megsimogathatod...megha idegen is..

    Akik meg csapkodnanak:....ti is lesztek oregek...es...ti is el fogjatok felejteni amit most tudtok, vagy azt gondoljatok majd, nektek mar szabad stb.....

    Miert kell meg ezen is balhezni az embereknek? Olyan kicsi dolog, meg is oldahato, nincs mas problematok?

    En inkabb elszomorodtam ezeken a hsz eken. Amugy is olyan utalatosak vagyunk mar egymassal, legalabb egy kedves kozeledest kezeljunk mar normalisan...nem kessel megy annak a gyereknek....

    Lehet megkovezni.

    előzmény:
    őskomcsi (238)
    2008-05-04  20:04
  13. 2008. május 4. 20:27239.

    kicsit kezdek ideges lenni. elszállt a hozzászólásom, pedig marha hosszú volt! Már 3 napja ezt csinálja!!

    Egyébként én nem vagyok első gyerekes, s a férjem véleménye is ugyanaz mint nekem.

    Mindjárt bepötyögöm megint..

    előzmény:
    hibi (1)
    2008-05-03  19:30
  14. 2008. május 4. 20:04238.
    Az én gyerekeim-unokáim nem azért vannak, hogy mindenki érzelmi pótszerei legyenek, hogy egyesek azon éljék ki elrontott életük frusztrációját.
    előzmény:
    -Tiffin- (234)
    2008-05-04  19:45
  15. 2008. május 4. 19:56237.
    Te tudod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228777 (235)
    2008-05-04  19:48
  16. 2008. május 4. 19:55236.

    Hat vegre vegigolvastam a topikot. Elszornyulkodtem es jokat rohogtem nehany helyen.

     

    A topikinditobol arra kovetkeztettem hogy ferfiak fogd osnak kisgyerekeket (pedofil hajlamuak). Vagy pedig a tipikus diszko fogdodas, a mindegy hogy hol fogdossuk a noket csak hzzaerhessunk cimu, egy ilyenert egyszer majdnem bevertem a himnemunek a szeme koze a diszkoban es meg a baratjat is megfenyegettem, el is huztak a fenebe.

    Az elso peldabol sajnos nekem is kijutott, volt egy videki ismerosunk ket gyerekkel es az a fasz ahol tudott mindig taperolt.

     

    Tiffin azert neked cimeztem mert a velemenyem veled es  Zsueval hasonlo. 

     

    Eloszor belegondoltam a helyzetbe es  igen valoszinu en is kiakadnek ha hugyszagu hontalanok nyuka lnanak a babakocsiba. 

    Viszont az is igaz hogy itt ahol mi  (Zsu es a Tiffin is) elunk itt ilyen helyzetek nem nagyon fo rdulnak elo. Tomegkozlekedes szinte nincs vagy csak a nagy v arosokban, igy mindenhova kocsival jarunk. 

    Mi mar az alig  egy ket hetes gyerekeinkkel is eljartunk elelmiszert vasarol ni, es a ferjem leven buszke apa, mindenkinek mutogatta a gy ereket oromeben. De itt nem is nyukal mindenki a gyerekhez.   Talan az elso nagy nukalos eset az alig egyhetes gyerekemet  a nekem szervezett partyn (baby shower) korbe adogattuk az  anyosom akkori biblia csoportjanak, es igen az oreg nenik ba csik sorban alltak hogy 2 percig tarthassak a gyereket. Azon  nevettunk hogy szinte merni kellett az idot hogy mindenkine k jusson egy kis ido, megis orultem neki, es annak is hogy o k is orultek. Azert az teny hogy szinte mindenkit ismertem v alamennyire. 

     

    Na most este elmeseltem ezt a topikot a fe rjemnek. Es meg kell mondjam kirohogott. Probaltam neki felv azolni a helyzetet, de sehogy nem tudtam egy icipici egyutte rzest sem kivaltani belole. Azt mondta hogy Unatkozo paranoi as elsogyerekeseknek a problemai ezek. Lehet nekemugrani  D e  vallalom. Azt is elmondta hogy masodik harmadik gyereknel az embereknek  mar mas problemaik vannak, es ezzel lezarta.

     

    Lehet most kiakadni de el kell fogadni hogy mas veleme nyek is vannak. 

     

    Ez az en velemenyem.

     

    Zsu 

    előzmény:
    -Tiffin- (230)
    2008-05-04  19:06
  17. Torolt_felhasznalo_228777
    Torolt_felhasznalo_228777
    2008. május 4. 19:48235.
    ENGEM NEM ZAVARNA,
    előzmény:
    hibi (1)
    2008-05-03  19:30
  18. 2008. május 4. 19:45234.

    Egyetlen pontban igazat adok, hogy egy kisgyerektol meg nem varhato el olyan viselkedesi norma, mint egy felnottol.

     

    De nalam kulonbseg az, hogy egy idos neni tolakodik, mert szeretetrohama van, amit nem jol fejez ki, meg mondjuk egy ven kujon, aki multkor a nok hajat kezdte simogatni a villamoson. Azert, mert az utolso nyilvanvalo, hogy nem baratkozas kategoriaja.

     

    Es itt nem a raszolasrol van szo, abban en vegig igazat adtam, es megertem, hogy a gyerek nem hajasbaba, plussallatka es ne nyulkaljon hozza mindenki csak ugy.

    De ha vegigolvastad, raordibalasrol, kezracsapasrol van szo...ugye, azt meg nem szeretned, ha a masfel eves kis totyogodat is ezzel a modszerrel hajtanak el.

     

    Szoval en vegig a M O D S Z E R ellen berzenkedek, meg a nyaladzo, koszos, pedofil cukrosbacsi stb. jellemzesektol.

    előzmény:
    Allyra (232)
    2008-05-04  19:12
  19. 2008. május 4. 19:31233.
    Allya 233-as hozzászólása mindent elmond.... Igen, ha koszos kézzel megy a gyerek valaki felé, akkor rászólok, mert így tanulja meg hogy mit szabad és mit nem..... 
    előzmény:
    -Tiffin- (230)
    2008-05-04  19:06
  20. 2008. május 4. 19:12232.

    Jah és igen, én a 3 éves lányomat is arra tanítom, h. nem fogdosunk másokat, pláne idegeneket, pláne koszos kézzel, ámbár ő saját magától se megy oda megfogdosni senkit, meg nem is nyújtja felé a kezét (idegenekről beszélek persze), ha barátkozni akar, megtanult már beszélni...

     

     

    Ja, olyan van nagynéha, h. 1-1 hasonkorú gyerekhez odamegy és kis barátkozás után meg akarja simogatni - hát, nem szokták a gyerekek díjazni.

    Ja, és a túrórudis esetben a ráordítástól morcos lennék, az igaz, de alapesetben (ráordítás nélkül-előtt) a gyerekemre szólnék, h. koszos kézzel ne fogdosson senkit és semmit, és hát valljuk be, azért egy 3éves gyerektől még érthető, ha néha elfelejtkezik ilyesmiről, de azért egy felnőtttől elvárnám, h. gondolkozzon előbb..  

    előzmény:
    -Tiffin- (230)
    2008-05-04  19:06
  21. 2008. május 4. 19:07231.

    Biztos elhangzott már, de azért én is leírnám a véleményem:

     

    Én sem szeretném, nagyon nem. Általánosságban nem lökném el az illető kezét, udvariasságból, meg mert attól még, h. a másik bunkó, nekem nem kell feltétlen annak lennem, de biztos, h. csúnyán néznék, és húznék el onnan.

     

    És itt nem a fertőzésekről van szó, hanem úgy egyáltalán az emberek közti érintkezésről.

     

    Szerintem azt se élvezné senki, ha nem a gyerekéhez, hanem őhozzá odamenne egy idegen néni (bácsi, vele egykorú, akárki), és minden előzetes figyelmeztetés nélkül megsimogatná az arcát-kezét-akármijét (tegyük fel, nem intim részen).

     

    Tudom, megtörténik időnként, de én speciel attól is idegbajt kapok. Lehet, ez az eltérő személyes tér-érzékünktől van, ami kultúra-függő ugye, de azért jelenleg, itt Mo-n talán mégis az az elfogadott, h. idegent nem nagyon fogdosunk-simogatunk előzetes kérdés nélkül.

     

    És ha már magamat nem engedném simogatni, akkor a kisgyerekemet se engedem, aki ráadásul még pláne kisebb korban nem is nagyon tudja jelezni, h. nem kér belőle, max ordít - akkor meg a kedves jószándékú idegen megsértődik... csak tudnám, miért.

     

    Mint ahogy pocakosan a pocaksimit se kedveltem, pláne idegentől - jó, szerencsére csak ritkán történt (édesanyám régi osztálytársnője pl, akit én nem is ismertem előtte, csak hírből, ő ismert fel engem a villamoson..  hát a nemegész 10 perces út végén a pocaksimi nem esett jól. )

     

     Szóval nem a pedofília, vagy bármi egyéb miatt, hanem simán a jelenlegi kultúrában elfogadott jómodor miatt - mert én úgyvélem, amit egy felnőttel szemben nem engedne meg magának valaki, azt a gyerekkel szemben se tegye. Sőt.

    előzmény:
    hibi (1)
    2008-05-03  19:30
  22. 2008. május 4. 19:06230.

    De itt nem arrol az egy nenirol van szo, hanem ugy allitottatok be, hogy az osszes idos neni-bacsi koszos, nem mos vece utan kezet, fertozo betegsege van-erre irom en, hogy sajnos nincs minden influenzas, beteg embernek lehetosege, hogy elkerulje a tomegkozlekedest, es hiaba nem is neznek a gyerekedre, megis ok fertozik meg jobban.

     

    A bevasarlokozpont meg mindenkie, nemcsak a gyerekes anyake, nem lehet kitiltani minden neked nem tetszo embert.

     

    Es meg senki nem valaszolt a kerdesre, hogy a sajat gyerekeiteket is elrangatjatok-e, ha masokkal baratkoznak...vagy egy kisgyerek kozeledesere mindenkitol baratsagot, mosolygast, megertest, kedvesseget vartok?

    Te hogy reagalnal, ha az epp turo rudit evo kisgyereked mosolyogva megall egy felnott elott, kinyujtja a kezet es az meg raordit, hogy koszos kolke, takarodj innen, sot, felrelokne? Szerintem fel lennel haborodva...

    előzmény:
    hibi (227)
    2008-05-04  18:11
  23. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. május 4. 18:45229.
    Élni és élni hagyni... Nem rossz mondás. Másképp is lehetek kedves egy szép babához, játékkal, kedves szóval.
    előzmény:
    belváros (228)
    2008-05-04  18:40
  24. 2008. május 4. 18:40228.
    Egyesek úgy tekintenek a kibabákra,mint húsvéti állatsimogatóban a nyulakra....pedig láthatóan ők sem élvezik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (211)
    2008-05-04  06:25
  25. 2008. május 4. 18:11227.

    JA, értem, akkor a néni a koszos kezével inkább nyúlt volna a gyerekhez!? Csak hogy az ő lelke ne sérüljön!? A gyereké meg sérülhet, mikor mindenféle alakok az arcába bámulak és fogdossák????

    A bevásárlóközpontba meg sajna menni kell, ha olcsóbban akarok megvenni cuccokat.... mert ugye senki nem hozza házhoz, ezért járok akkor mikor kevesen vannak....De sajna a mai világban ott spórol az ember ahol tud, lehet hogy más megengedheti magának a kisboltokat is:(

    előzmény:
    -Tiffin- (226)
    2008-05-04  16:06

Címlap

top