Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2019. Április 18. 03:33132776.

    Mutatok még egy mesés fészekkamerát, legalább is sose hittem volna, hogy van egy fenyőerdő,ahol szinte minden fa tetején van fészek és mindegyikben költenek a gémek. Kameraállástól függően hol csak egy, hogy több fészket látunk egyszerre, érekes:


    https://www.youtube.com/watch?v=B7v-udiIWGc

  2. 2019. Április 17. 23:42132775.

    Folytatásos mérgelődni valót kaptunk, tegnap és ma is ugyanazokon lehetett bosszankodni.


    A Rózsa személyzete már tegnap is hülyék gyülekezetének tűnt, ma már a vendégek is. Felvesznek egy szakácsot, csak úgy bemondásra elhiszik neki, hogy ez a szakmája, rendben vannak a papírjai stb. Aztán Krisznek sikerült komplett hülyét csinálnia magából. Ma még rátettek egy lapáttal. Gizi illusztris vendégektől fogad el asztalfoglalást, tudván, hogy nincs szakács. Aztán az új srác a mekis szakmai gyakorlattal...
    A vendégek meg ott ülnek egy órája, egyszer már kaptak egy ehetetlen vacsorát, de nem húznak el egy normális helyre, hanem nyugodtan megvárják, míg jön egy új szakács, bemosakszik és nekiáll a főzésnek. Vajon mit rendelnek? Az én türelmemből már csak egy háromperces lágytojásra futotta volna.


    A hónapforduló körül akkora felhajtást csináltak, mintha az ezüstlakodalmukat ünnepelték volna. Mellesleg amióta feltalálták a papírt és a tollat, nyugodtan el lehet felejteni minden évfordulót, határidőt. Fel kell írni, évi egyszeri beruházás egy naptár a legegyszerűbb fajtából, az orrunk elé kirakva.


    Vanda viselkedését már nem is minősítem, olyan, amilyen, sose fog megváltozni. Balázsékat csak azért nem sajnáltam, mert már előbb kiakadtam azon, hogy ha Szonja nem akar a Rózsába menni, akkor... hát akkor kénytelenek otthon maradni, mert más étterem nincs ebben a kis faluban. Úgy kell nekik, ha abban az elátkozott házban akarnak lakni, ne is legyen egy perc nyugtuk sem.

    előzmény:
    Liventa (132774)
    2019-04-17  22:23
  3. 2019. Április 17. 22:23132774.

    Föl se sorolom, mi mindenen akadtam ma ki.


    Ilyen hülye vállalkozó csak nincs, aki a totális bukás "reményében" fogad el asztalfoglalást;


    Olyan hülye pasi remélem nincs, aki egy "hónapfordulót" hajlandó fejben tartani és úgy megünnepelni, mint egy házasssági jubileumot;


    Remélem ennyire "önfeláldozó" anya se sok van, akit a pofátlan leánykája ilyen ügyesen hülyére vesz;


    És talán az se észszerű, hogy a külön-külön és együtt is utált "álompár" kiteszi magát főellenségei beszólásainak -- nagyon romantikus randi!


    Stb.

  4. 2019. Április 17. 21:06132773.

    Van 1-2 gasztroműsor, amit szívesen nézek, de én is kiválasztom azokat a séfeket, akik profik és szórakoztatóak. Az Ízőrzőkbe is belenézek időnként, még emlékszem arra, amikor néhány szem krumpliból, hagymából és néhány marék lisztből kellett csodát tenni. De Dórim is azt mondja, hogy nézni se tudja azt a sok lisztet, cukrot és zsírt...


    Sas-familiát bármikor vissza lehet tekerni oda, ahol még világos van. Én is tekerem és megállok az eseménydús részeknél:  halszállítmány érkezik, etetés van, csemeték tesznek-vesznek, ellenséges mozgás a közelben stb. Órákat tudnék eltölteni a bámulásukkal.

    előzmény:
    gerdamama (132770)
    2019-04-17  19:26
  5. 2019. Április 17. 21:05132772.

    A Barátok előtt van egy sorozat, egy kicsit hamarabb oda kapcsolok, így látok abból is egy keveset. Ott van a Géza is, vagyis Német Kristóf, nem tudom miért, de nekem olyan ellenszenves, örülök, hogy már nincs itt. Biztosan jó színész, de én nem szeretem.

  6. 2019. Április 17. 20:53132771.

    Ugye milyen viccesek? A gólyáknál a költési idő 33-35 nap. Ahogy belenéztem fias fészkekbe -- hááát, a sasszülők sokkal könyörületesebb a gyenge fiókákkal és azokat is gondozzák....

    előzmény:
    barackmano (132769)
    2019-04-17  17:14
  7. 2019. Április 17. 19:26132770.

    Na, most gyorsan bekukkantottam mind a három fészekbe. Késő este szoktam itt matatni, és mindig akkor jut eszembe, hogy megnézzem őket, mikor már koromsötét van.
    A sasfiókák nagyon édesek, a kis "satnya" is egész jól összeszedte magát.

    29-től megint fél tízkor kezdődik a BK, és akkor a szinte biztos csúszásról nem is beszéltünk. Hogy a fene egye meg a műsorszerkesztőket.


    http://sorozatwiki.hu/hirek/rovidebb-fokusz-es-kesobbi-ba ratok-kozt-itt-az-rtl-klub-uj-musorrendje?fbclid=IwAR3EQWiSg 9S2KVc_i8fWjlcC8RaBGtZN5aaCzAAf6HOXEyTc_QFrZF10SMc

    És megint egy sz@ros főzőműsor miatt. Kicsit unom már, hogy ennyire sztárolják a fakanálforgatókat. A legtöbb családanya 8 órai munka után, naponta főz a családjának, valahogy még sincsenek szentté avatva. Jó, tényleg lehet tanulni néhány jó fogást ezekből a műsorokból, de nem a versenyzőktől, hanem a séfektől. Azokat a műsorokat érdemes nézni, ahol olyanok főznek, akik értenek is hozzá. Meg az "ízőrző" falusi nénikéket. Jó nagy valaga van mindegyiknek (bocs!), szórja a lisztet, a cukrot, keni a zsírt kilószámra, mégis kicsattan az egészségtől mindegyik.


     


     

  8. 2019. Április 17. 17:14132769.

    Jaj de jo, neztem en a golyakat (koszi a linket) de nem ertettem, most mŕr igen. Mennyi ezeknel a koltesi ido?


    A kissasok hatalmasok mar. En sem lattam vagy 2 hete.

    előzmény:
    Liventa (132768)
    2019-04-17  16:39
  9. 2019. Április 17. 16:39132768.

    Szia Barackmanó! A kisgólyák még tojásállapotban vannak,kb. május elején kell kikelniük. Viszont pont a rétisasok élnek és virulnak, óriási már a két fióka (keltek III.18. és 19-én), élmény figyelni őket itt:


    https://www.youtube.com/watch?v=PWX05bFIY-g


    Van néha valami kis hatalmi harc, de egyre kevesebb. A szülők gondossága és okossága bámulatos -- sajnos mostanában úgy be vagyok fogva (és nem a húsvéti előkészületekkel), hogy csak időnként kukkantok be hozzájuk, ha föl akarom egy kicsit dobni magam...

    előzmény:
    barackmano (132765)
    2019-04-17  15:50
  10. 2019. Április 17. 15:54132767.

    Nekem ezek vannak meg

    előzmény:
    BiriBiri (132766)
    2019-04-17  15:53
  11. 2019. Április 17. 15:50132765.

    Feltennétek a linket a kisgólyákhoz megint? A sasok megvannak mert el vannak mentve, de azokat nem nézegettem  mert akkor meg tojasallapotban voltak, viszont apukamnak meg szeretném mutatni. Köszi.

  12. 2019. Április 16. 21:57132764.

    Igy jár aki egyszerre két sorozatot néz..valahogy xsak most vettem észre hogy nem jól mondom..és tényleg tapintatos vagy..figyelembe veszed a mimóza lelkemet..köszönöm..

    előzmény:
    gerdamama (132763)
    2019-04-16  19:56
  13. 2019. Április 16. 19:56132763.

    Ej-ej, óvónéni! Ki az, aki nem olvas figyelmesen?



    "Gergő és Adél helyesek együtt."


    Ezt a 132758. sz. hozzászólásomban írtam, megjelölve, hogy válasz a te hozzászólásodra.
    Igaz, hogy nem szóltam rád, gondoltam elég, ha vastagon, dőlten szedem a leányzó nevét. Én már csak ilyen finom, tapintatos lélek vagyok.

    előzmény:
    BiriBiri (132762)
    2019-04-16  19:21
  14. 2019. Április 16. 19:21132762.

    Senki nem szólt rám, hogy nem Emese, hanem Adél a piros sapkás rokon lányPersze lehet, el sem olvasta senki, mit írtam

  15. 2019. Április 16. 17:20132761.

    Adél-ügyben is egyetértünk, de bevallom, tegnap átsiklottam fölötte. Talán azért, mert én is régimódi vagyok, és bennem van, hogy "a vendéget kiszolgáljuk". Még a menyemmel sem hagyjuk egymást mosogatni (kölcsönösen), ha egymásnál ebédelünk. Mindig mindketten felajánljuk, de a háziasszony tiltakozik. Aztán esett le a tantusz, hogy Adél már nem vendég, hanem odaköltözött.
    Remélem, nem játssza majd a hercegnőt, és nem ugráltatja körül magát Gizivel. Persze kettőn áll a vásár, de azt rég tudjuk, hogy Gizinek csak akkor van nagy szája, mikor nem kellene.
    Adél szimpatikus volt első látásra, örültem, hogy végre egy normális karakter. Azóta már kicsit lejjebb csúszott a szememben, jó lenne, ha nem rontanák el őt is.

    előzmény:
    Ingyombingyom (132760)
    2019-04-16  09:08
  16. 2019. Április 16. 09:08132760.

    Minden szavaddal egyetértek.


    A Timike ügyhöz annyit fűznék még hozzá, hogy a műsort gyerekek is megtekinthetik az  "életkor karika" szerint. Nagyon károsnak tartom, hogy ilyen tartalmakat láthatnak a gyerekek. Meg ne forduljon, még véletlenül sem, egyetlen kisgyerek fejében sem, hogy amikor valamilyen stiklit követek el, és lebukom, akkor csuklóból a szüleimet hibáztatom, hogy még arra sem képesek, hogy elsikálják az ügyet. Ez a pár mondat bicskanyitogató volt a kislány szájából.


    Más: én a múlt évszázadban születtem, és éppen ezért csak ámultam és bámultam, hogy a diplomás angol tanár Adél ül a konyhaasztalnál, eszik, iszik, és símán hagyja, hogy a frissen felfedezett nagybratyó felesége megkérdezze tőle, hogy elviheti-e a tányérját, és többször az is elhangzik Gizitől, hogy na jó, akkor én megyek ágyazni. Azért annyit beleírhattak volna a forgatókönyvbe, hogy "Kedves Tőled Gizi, megyek én is, mutasd meg, hogy szoktad, és holnaptól már boldogulok egyedül is, nehogy Te fáradj".


    A nagymama magára hagyása nekem sem esett jól.

    előzmény:
    gerdamama (132758)
    2019-04-16  08:22
  17. 2019. Április 16. 08:58132759.

    Most már akár Levente is zsarolható. Hazudott..az lenne a legjobb, hogy Timi ne tudná meg.  De nem egy újabb hazugsággal..nem tudom hogyan, de nem szeretném ha megtudná, Levente segített neki.  Talán az ad egy kis önbizalmat Timinek ( ha még nem lenne) hogy minden segítség nélkül, a saját erejéből lett nagyon jó a dolgozata. Ezek a részek annyira rossz üzenetek az emberek felé, minden korosztálynak..így is lehet érvényesülni. Olyan volt, mint a 'Családi kör" (nagyon szerettem anno)ahol  a jelent végén elemzik a történetet és levonják a tanulságot.  Itt nincsen szakamber, mindenkinek mag kell kritikát mondani felette..vérmérséklete, erkölcsi értéke szerint.

    előzmény:
    gerdamama (132758)
    2019-04-16  08:22
  18. 2019. Április 16. 08:22132758.

    Engem is elszomorított, hogy Levente feladta az elveit. Néha persze mindnyájan megtesszük ezt a szeretteink kedvéért, de Levente nem jó célt szolgált. Timi nem fogja értékelni, hogy már megint kapott egy "utolsó" esélyt, mert nem az a típus. Azt szűri le belőle, hogy ezt is megúszta, ahogy mindig mindent, ismét kihúzták a szoaréból. Neki ez a természetes, és tovább fog menetelni az életben, mindenkin átgázolva. Ideje lett volna, hogy végre történjen valami, ami rádöbbenti, hogy nem tehet meg büntetlenül bármit. Az meg erős túlzás, hogy ezen múlik az élete, a jövője. Az egyetemen ugyanennyi problémája lesz, ha nem több, mert ott már felnőttekkel, szintén karrierre vágyó, ambiciózus és tehetséges fiatalokkal lesz körülvéve, akik nem fognak vele finomkodni, és talán akad köztük, aki még nála is gátlástalanabb. A divattervező szakma nem igényel túl sok "sztárt". Timi megérdemelné, hogy kifogjon néhány hozzá hasonló évfolyamtársat.


    Gergő és Adél helyesek együtt. Jó lenne, ha a lány nem hagyná, hogy Laci rátelepedjen. Nem is értem, miért ilyen nyuszi. Még egy hagyományos, összeszokott családban se megy már ez a stílus. Laci pedig csak egy, a napokban megismert nagybácsi, hát nekem biztos nem dirigálna. (Mondjuk sose voltam potyaleső, sosem kellett kosztért, kvártélyért, bármilyen szívességért eltűrnöm dolgokat.) És nekem is fura, hogy Adél magára hagyja a beteg nagymamát, csak hogy közelebb lakjon az iskolához. A fővárosban  játszódik a történet, van tömegközlekedés, a lakosság legnagyobb része ezt veszi igénybe, csak a BK szereplőinek derogál.

    előzmény:
    BiriBiri (132757)
    2019-04-16  07:39
  19. 2019. Április 16. 07:39132757.

    Tegnap tudtam megnézni azt a rész ahol Levente olyan szépen állta a sarat Nórával szemben...annyira örültemErre tegnap Levente beállít és elmondja, még is segít Timinek. Nem tette jól. Nem kívánom, hogy kirúgják, de valami büntit érdemelt volna. Most minden megy megint tovább? Az érettségin is csalással akar túl lenni? És a szülők, a tanár asszisztál neki. Olyan komolytalan Ilona gengszter asszony azzal az ajtónyitogatóval. Laci bunkósága még fokozható volt. Kimondottan örültem hogy Emese és Gergő egy pár lesznek ..erre Laci elkezd utálkozni. nem lesz ennek a közös lakásnak jó vége..Emese húzzon el gyorsan..lehet, hogy Gergő lakása még közelebb van az iskolához. De mi lesz egyedül a mamával?

  20. 2019. Április 14. 08:42132756.

    "több értelme lenne, ha a többet nyomna a latban."


    Ha a felvételi többet nyomna a latban. Csak a legfontosabb szó maradt ki, pedig nem rejtvénynek szántam.


     


     

    előzmény:
    gerdamama (132754)
    2019-04-13  22:20
  21. 2019. Április 13. 23:19132755.

    Drukkoltam  a tanár úr és Nóra kapcsolatának, de most szeretném, hogy Levente lépjen ki ebből a zűrös családból. Ne engedjen Nórának sem, s Timit kicsit büntesse meg az " élet", tetteinkért vállalni kell a felelősséget.

  22. 2019. Április 13. 22:20132754.

    Talán akkora túljelentkezés van a divattervező szakra, hogy minden pont számít. A töri meg kötelező érettségi tárgy, bárhová is jelentkezik. Mondjuk több értelme lenne, ha a többet nyomna a latban. Abból jobban lemérhető, hogy van-e az illetőnek tehetsége a szakmához vagy nincs. De valószínűleg (remélhetőleg) így is van. Felvételi ügyben nem vagyok járatos, az kimaradt az életünkből. A két gyerekemnek összesen egy felvételije volt.


    Timi már annyi időt és energiát fektetett a szemétkedésbe, kavarásba, a tanár lejáratásába és Nóra kellemetlen helyzetbe hozására, hogy ezzel az erővel már a következő tanév anyagát is játszva megtanulhatta volna. Nem értem, hogy egy jó eszű lány fejében miért nem fordul meg, hogy tanuljon, és így próbáljon meg jó eredményt elérni. Azt külön bírom, mikor a Rózsában kólázgatva nyavalyog, hol Lucának, hol Oszkárnak, hogy mennyire ki van purcanva, mert sokat kellene tanulnia.

    Szerintem ilyen gonosz gyerek nincs is. Mert hiába "szinte felnőtt", de már kiskorában is aljas, álnok kis kígyó volt. Azt már többször megjegyeztük, hogy a fk-írók nem szeretik a gyerekeket, nem is ismerik a lelkivilágukat. Talán valami szemét felnőttről mintázták Timit is, valamelyik forgi ismert egy karrierista, mindenkin átgázoló, jellemtelen alakot, és megihlette.

    előzmény:
    barackmano (132753)
    2019-04-13  19:52
  23. 2019. Április 13. 19:52132753.

    Én is erre gondoltam. Lacinak eszébe nem jutott volna ezt tisztázni vele?


    De hogy Nóra is ilyen mélyre süllyedt. Még mindig nem értem minek divattervezőnek töri ötös, de biztos így van. 

    előzmény:
    gerdamama (132752)
    2019-04-12  23:17
  24. 2019. Április 12. 23:17132752.

    Már BK-mérgezésem van, délelőtt néztem meg a tegnap-tegnapelőttit, este meg kivételesen az aktuálisat.
    Én se bánnám, ha Nórát faképnél hagyná a tanár úr, pedig régóta drukkolok, hogy jöjjön össze már egy normális, házon kívüli pasassal. De ez a Levente nem érdemli meg, hogy Timit kelljen kerülgetnie, és Miklós is cseszegesse egyfolytában.


    Laci anyjával kapcsolatban: az a paróka olyan rosszul sikerült és félrecsapott, hogy az első pillanatban lehetett rajta látni, hogy valami silány "hongkongi darab". Ami egyrészt azért bosszantó, mert megint kitűnik a szájba rágás, hogy a nő betegségét akarják vele sugallni, másrészt ma már olyan szép parókákat készítenek, hogy ilyet senki nem tenne a a fejére. Azt sem értem, miért kell a betegséget titkolni. Nem szégyen az, csak "kellemetlen". Az sem tetszik, hogy a betegségével akarják elérni, hogy Laci megsajnálja és megszeresse. Még az a szentségtörő gondolat is felmerült bennem (mert én bizony nem vagyok egy mindent elfelejtő és megbocsátó típus), hogy meghalasztják a mamát, mert nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, hogy Lacitól mindenki elvárja, hogy szeresse az "édesanyját", de hiába erőlködik, nem megy...
    Adél viszont állítólag szereti a nagymamát, ezért érthetetlen és nem vet rá valami jó fényt, hogy ilyen betegen magára hagyja, csak mert derogál neki egy órát bumlizni a munkahelyére. Az öreglány egyedül lakik, ha nem a Rózsában, nagyközönség előtt lesz rosszul, fel is dobja a talpát. Persze ez megeshet akkor is, mikor Adél épp dolgozik, de reggel-este mégis csak együtt vannak, el tudja látni, segíteni neki, amit kell.

    előzmény:
    vorii (132750)
    2019-04-12  22:39

Címlap

top