Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2019. február 1. 10:33132376.

    ... és már azzal se vigasztalódhatok, hogy a konkurens sorozatban néha látni 1-1 következetesen végigvitt és hihetően felépített jelenetet, mert az meg mostanra átment tökéletes krimiparódiába  (pedig pont jól elszórakoztat a hátam mögött delente, míg az ebédemet barkácsolom a tűzhelyhez fordulva).


    Gizi és Ilona -- az ostoba-ám-jó és a dörzsölt-de-gonosz kis közjátéka nekem is nagyon tetszett.

    előzmény:
    gerdamama (132375)
    2019-02-01  09:48
  2. 2019. február 1. 09:48132375.

    Nóra! Azt hiszem, az ilyen szülőkkel folytatott társalgás közben, után szokták gondolni a pedagógusok, hogy nem csoda, hogy szegény gyerek olyan, amilyen.
    Már a bevezetés is jó volt: bocsánat a késésért! Vártam, hogy a tanár úr azt feleli, ó, semmi baj, úgy látom, családi vonás.

    Hamar föladtam, már nem drukkolok, hogy alakuljon valami kettőjük között. Szellemes sziporkákat vártam mindkét részről, óvatos pengeváltást egy kis évődéssel, de se szellemesnek, se kellemesnek nem éreztem a tegnapi beszélgetést, inkább kínos és feszengős volt. De attól félek, a fk-írók még erőltetik egy darabig ezt a témát.

    Nem tudom, Gergő miért rohant el Miklóshoz, és miért ejtette foglyul a liftben, ha még csak be se mosott neki egyet. Nem mintha élvezném a durva jeleneteket, de ennek így semmi értelme nem volt. Ezt a műsort, amit előadott, elmondhatta volna telefonon is.

    Az egyetlen jelenet volt, amit élveztem, Gizi és Ilona randija. Sok értelme ennek se volt, de tetszett, ahogy a kemény főnökasszony Gizire nézett. Ahogy a Sivatagi show-ban mondták a varacskos disznóról, hogy "olyan ronda, hogy az már szép". Ilona tekintetében is ilyen elismerést láttam, ez a Laciné olyan bájosan ostoba, hogy egyenesen imádni való. Illúzióim azért nincsenek, nem lesznek ők barátnők, de tegnap jók voltak együtt.


     


     

    előzmény:
    Liventa (132374)
    2019-02-01  09:09
  3. 2019. február 1. 09:09132374.

    Úgy vagyok, hogy lemegy a röpke első epizód és csak bámulok magam elé, hogy tessék mondani, történt egyáltalán valami vagy csak sétálgattunk kicsit föl-alá azon a gyér helyszínen...


    Nóóóra meg... Hogy halvány segédfogalma nincs a gyereknevelésről (most próbálgat ki Alíztól, Natasától kapott tanácsokat) az egy dolog. De ahogy a gyerekét minden mentegetési szándék nélkül elássa a tanárnál és még annak kell megvédenie, az nálam kiveri a biztosítékot --- no comment!

  4. 2019. január 31. 18:16132373.

    Gizi kinézete nekem is tetszett tegnap. Szolidan elegáns volt, és a frizuráját is végre eltalálták. Csak az nem tetszett, mikor amiatt sóhajtozott, hogy el vannak átkozva, nem sikerül nekik semmi. Mondjuk a tilosban parkolás (a többiről még nem is tud) nem balszerencse, nem is természeti csapás. Laci nem figyelt, ennyi. Nem bírom, hogy mindig rinyálnak.

    előzmény:
    vorii (132370)
    2019-01-31  15:04
  5. 2019. január 31. 18:12132372.

    "nagyon buta vagyok én ehhez. Anikó! te biztosan tudod hogy is van ez? Mond már el nekem, kérlek."


    Hát igen. Úgy látszik, hiába próbáltam titkolni, hogy régi bűnöző családból származom. Nem tudom, mikor szóltam el magam, de most már mindegy. Kiderült, hát kiderült.
    Szerintem nem a parkolóból lopkodják az autókat, épp ellenkezőleg, ott őrzik a lopott járgányokat, míg a megrendelő el nem viszi. De nem vagyok biztos benne, már rég jó útra tértem.

    előzmény:
    BiriBiri (132369)
    2019-01-31  14:33
  6. 2019. január 31. 15:42132371.

    Amilyen szenzációsan Gerdamama elővezette a tanár úr rendelkezésére álló erős hiányérzettel küzdő nőszemélyeket -- ijesztő lehet ez a koncentrált felhozatal szegénynek...


    Az állítólagos (fél)testvérek között szerintem is kicsit elfajzott a testvéri szeretet (épp a napokban olvastam a narcisztikus partnerekről, ha Gergőnek ilyen szerepet szántak, egész jól sikerült).


    Lacinak senki se magyarázta el, hogy a parkoló feladata a lopott luxusverdák biztonságos tárolása -- és nem köztéri mutogatása -- addig, amíg a megrendelőnek az éj leple alatt le nem szállítják...? (nemtom, orgazdaságot húznak-e rá majd a tetemre híváskor vagy enyhítő körülménynek veszik-e, hogy fogalma nem volt, mire vállalkozik, csak annyi jött le neki, hogy majd dől a lé)

    előzmény:
    vorii (132370)
    2019-01-31  15:04
  7. 2019. január 31. 15:04132370.

    Még nem olvastam vissza, mert most nézem a tegnapit (Rókus-mókus volt nálam-alvós)


    DE... Nézés közben már 1-2 dolog  eszembe jutott.


    - Gizi "kiöltözve" tényleg egészen jól nézett ki (ellentétben Mackóval) 


    - Lacinak állati szerencséje volt, hogy visszaadták neki a kocsit, bááár nem tudom, hogy simán ment-e, mert ugye nem ő  a tulaj. Gondolom, még nincs vége a történetnek... 


    - Szonjának is szerencséje volt, a pasi már kezdett nagyon belemelegedni az elképzelésbe, hogy lesz egy jó köre. 


    - Szigorú tanár úr edzeni jár... Óóó! Szerintem kezd megenyhülni. Nem bánnám, ha (amennyiben nincs neje) Összejönnének Nórával.


    - Én lennék hülye? Néha az az érzésem, hogy Szonja és Gergő mintha nem is testvérek, hanem valami egészen mások volnának. A beszélgetésük, a gesztusaik olyan "szerelmes" megnyilvánulásnak tűnnek. 


    - Juhhú - (folyamatosan írtam nézés közben és...) - két tippem is bejönni látszik. Nóra-tanár úr és Lai-szuperverda témakörökben.   


    Kíváncsi leszek a folytatásra - most kicsit mintha érdekesebb lenn. Remélem, nem átmenetileg!

  8. 2019. január 31. 14:33132369.

    A "gengszter iskolában" biztosan tanítják, hogyan kell félelemben tartani a delikvenst. lehet kézzel, de valamilyen eszközzel hatásosabb lesöpörni a tárgyakat a földre, lassan, módszeresen...minden filmben így csinálják, onnan gondolom, Jó nagy bajban van most Laci és persze Gizi. Hogy lehet ebből kimászni? Megverik? ..azzal nem sokat érnek..vagy be kell lépni neki is a a gengszterek közé? Én ezt a parkolós dolgot nem értem. Laci lett a parkoló tulajdonosa, övé a parkolási díj...és majd onnan lopkodják az autókat? Lacinak nincs annyi pénze, hogy kifizesse a kárt..nagyon buta vagyok én ehhez. Anikó! te biztosan tudod hogy is van ez? Mond már el nekem, kérlek.

  9. 2019. január 31. 14:04132368.

    Szegény tanár úr, tényleg nagy veszélynek van kitéve! Az a sok kiéhezett nőszemély, szinte mindegyik számításba jöhet. Egyedül Bözsi néni mellett érezheti magát biztonságban.

    Ott van ugyebár Nóra.
    Talán Juli is fontolóra veszi, hogy békén hagyja Attilát, pont jókor jön ez a sármos pasi.
    De a csalódott Jankával is összefuthat, akit bánt, hogy Attila egyre halogatja a válást.
    Gizi egyfolytában szellemi társra vágyik (haha), pont egy irodalomtanárra van szüksége.
    Gigi megunja Zsolt gyanús ügyeit, elhatározza, hogy keres magának egy normális pasast.
    Alíz két szék közül a pad alá esett. Pityeregve szolgálja ki (riasztja el) a vendégeket, de ez a kedves úr megvigasztalja.
    Natasa még ingadozik, mert tetszik neki a férfi, de nem akarja lecsapni Nóra kezéről.

    Én inkább arra vagyok kíváncsi, Timi mit szól majd az anyja és a tanár közt alakuló románchoz? Szerintem hisztizni fog, hogy az anyja elárulta, szövetkezett az ellenséggel. Különben is, nehogy már "vén fejjel" elkezdjen romantikázni! Pfujjj!

    előzmény:
    Allegra48 (132367)
    2019-01-31  12:58
  10. 2019. január 31. 12:58132367.

    Kíváncsi leszek,hogy Nórán kívül még hány nőszemélynek tetszik meg a tanár úr.Legszívesebben figyelmeztetném,hogy: fogja menekülőre!

    előzmény:
    gerdamama (132363)
    2019-01-30  10:58
  11. 2019. január 30. 13:46132366.

    Szívesen:)


     


    Kíváncsi leszek a hollywoodi újításokra, remélem megszüntetik a képernyő négy sarkán a jelenlegi homályosítást, vagy csak engem zavar? Mintha folyton visszaemlékezést néznénk. 


     


     


     

    előzmény:
    gerdamama (132365)
    2019-01-30  13:06
  12. 2019. január 30. 13:06132365.

    Köszönjük, ez tényleg tartalmas, a terveket részletesen ismertető cikk.
    Én csak azt olvastam, máshol, hogy az "éjjel-nappal fűvel-fával" tömény mocsokság végre átkerül egy másik csatornára.

    Azon viszont jót derültem - immár az általad hozott cikkből -, hogy a BK "... a mindennapi életünket érinti, magát az életet mutatja meg." Hát, elég szomorú lenne, ha ilyen lenne az élet. Egymás átverése, bűnözés, csalás, hazudozás, kavarás mindennemű kapcsolatban.

    előzmény:
    Miacida (132364)
    2019-01-30  11:16
  13. 2019. január 30. 11:16132364.

    Sziasztok, szép napot mindenkinek! :)


     


    Ezt olvastátok már?


     


    http://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarsztorik/hajdu-peter-v isszeter-rtl-klub-baratok-kozt/d8dn6z1

  14. 2019. január 30. 10:58132363.

    Talán az építési vállalkozó se lett volna ilyen tapló, ha Miklós nem világosítja fel, hogy Szonja mindenre, de mindenre hajlandó a karrierje érdekében.
    Persze ezzel is a Rózsában kellett randevúzni, hogy összefuthasson Miklóssal, akit persze jól ismer. Annyira szánalmas a fk-írók fantáziátlansága.


    Janka pont olyan süket és vak volt, mint régebben Miklós, mikor nem vette észre, hogy Szonja lop, csal, hazudik. Egy hülyének is gyanús lett volna, hogy Attila nem engedi wc-re,hanem kituszkolja a lakásból, és leküldi borért. Még jó, hogy a Rózsában is van klotyó, reméljük Janka időben leért.
    A befejezésnek nem örültem, mármint annak, hogy Janka is bekerült a sunyi, átverős, manipulatív dögök közé. Tényleg lehet valami átok azon a házon, valami sugárzik a falakból, hogy mindenki elhülyül és/vagy jellemtelen lesz, aki sokat tartózkodik ott. Eddig semmi kifogást nem találhattunk a viselkedésében. Fel is hördültem, mikor Attila a Rózsában valami olyasmit mondott, hogy legalább kiderült róla, hogy egy kavarógép. Hát pont hogy nem volt az, Julival volt konkrét problémája, és Julinak mondta meg egyenesen a szemébe, pont akkor, mikor aktuális volt. Hát ennek az ideális állapotnak is vége. Nehogy már egy normális karakter legyen a sorozatban!

    előzmény:
    BiriBiri (132362)
    2019-01-30  08:54
  15. 2019. január 30. 08:54132362.

    Az este elaludtam az első részt, kénytelen voltam most megnézni. Most már simán beengedett az rtl most. nagyon érdekelt hogyan szabadul ki Julik a fürdőből. Elég nehézkesen...engem nem tudott volna Attila rávenni hogy előbb a borért menjekAnyira ne tudom kiismerni magam Julin és Attilán. Ha együtt vannak forr körülöttük a levegő, Juli mindent bevet Attila vissza hódítására, Attilának sem közömbös...azt hittem, a hír, mely szerint Janka Julival mit beszélt vissza rángatja Julihoz. De nem, az ágyba rángatja..azt hiszi védekeznek..és a végül még is lesz lesz gyerek? Vagy már terhes is? Még azt is feltételezem...majd a pesszáriumra fogja, selejtes volt. lehet, hogy Attilát is kiírják? Olyan sok izgalmasat már úgy sem tudnak Julival alakítani..a mi szórakoztatásunkra. 


    na és az az építési vállalkozó?? Van ilyen? Miklóstól nem volt valami sportszerű az információ de ő is övön aluli ütést kapott. 

  16. 2019. január 30. 00:32132361.

    Én is láttam A szív hídjait, tényleg nagyon jó. Nehezen szántam rá, hogy megnézzem, mert annyira tetszett a film, olyan tökéletesnek éreztem a szereplőit, hogy nem akartam megtörni a varázst, és más alakításra emlékezni. Pedig általában szeretem megnézni ugyanazokat a darabokat más-más feldolgozásban.

    Laci, szegény... Abban az öltönyben. Meg ahogy a flancos éttermet és ételt kitárgyalták. Nem tudom, miért akar valaki mindig többnek látszani. Nem is többnek, inkább csak  másnak,  mint amilyen. Nem szégyen, ha valaki jobban szereti a pacalpörköltet, mint az osztrigát. Nem is zárja ki egymást, én pl. mind a kettőt imádom. Ráadásul nincs kinek hencegnie, mert Vili bácsiék az egyetlen társasága, ők meg nem esnek hasra attól, hogy Laci valami "tányérdísz" mennyiségű ínyencségtől maradt éhen. Akkor is csak lehülyézték, mikor taxival mentek wellnessezni. Nem irigykedtek egy pillanatig sem. Akkor meg minek rázni a rongyot?

    előzmény:
    vorii (132359)
    2019-01-30  00:06
  17. 2019. január 30. 00:12132360.

    Ki használ még pesszáriumot? Nem sokkal azelőtt ment ki a divatból, hogy én elkezdtem ... huncutkodni, pedig az nem tegnap volt. Már én is csak hírből ismertem.
    Most utánanéztem a neten (rengeteg tudást szedek össze a BK jóvoltából!), és látom, megint próbálják divatba hozni, valami modernebb fazonban és anyagból, de Mo-n nem túl népszerű. Elég macerás, és nem is teljesen biztonságos.

    Talán fura a témaválasztásom, de ez az egyetlen dolog volt a mai részben, ami meglepett. A többi elég kiszámítható volt, illetve már lelőtték az előzetesben. Pl. hogy a Laci gondjára bízott meseautóval gond lesz.


     

  18. 2019. január 30. 00:06132359.

    Most láttam a BK-t - pótlólag - ma este színházban voltam.  A szív hídjait láttam.  Már másodszor és most is ugyanúgy tetszett (Udvaros Dorottya és László Zsolt nagyon jók, sőt a mellékszereplők is) 


    Nos - Laci nagy autós ötletétől sikítani tudtam volna. Én éreztem rosszul magam, hogy elhozta. Reméltem, hogy nem lesz nagy zűr - de lett. Mondjuk megérdemli - sosem törik le az úrhatnámsága??? (Bár annyiból érthető, hogy "intézetis" lévén, meg akarja mutatni a világnak, hogy milyen sokra viszi - csak hát... nem viszi. Az egész csak illúziókergetés.)


     

  19. 2019. január 29. 17:44132358.

    A szakirodalmat kár volt a forgatókönyvíróknak Aranytollú Gizella részére elküldeni,inkább Ők forgathatnák szorgalmasan és akkor nem lenne annyi hevenyészetten összecsapott jelenet,mint például a tegnap esti részben.

    előzmény:
    gerdamama (132357)
    2019-01-29  15:28
  20. 2019. január 29. 15:28132357.


    Én azért voltam pipa, hogy milyen elegánsan átlépték a golfos pasi és Alíz közti beszélgetést. Pedig egyáltalán nem mindegy, hogy Alíz mit válaszolt a srác - szerintem korrekt - ajánlatára. Mondhatta, hogy még abban reménykedik, rendbe jön a házassága, és Krisztiánnal közös gyerekükként fogják felnevelni a kicsit. Ha így alakul, apasági tesztet sem csináltat, és kéri Dávidot, hogy tartsa magát távol tőlük. Vagy mondhatta, hogy oké, ha már egyedül álló anyaként kell helyt állnia, jó tudni, hogy az apa legalább anyagilag a segítségére lesz.

    De azt kötve hiszem, hogy miután a srác befejezte a mondókáját, Alízkának az volt a legfontosabb, hogy leküldje gyrosért. Mert most éhes és kívánós, a többit majd megbeszélik később.
    Ez a faramuci folytatás csak arra volt jó, hogy még egy ideig élvezhessük a hisztit, csapkodást, szívatást, duzzogást Alíz és Krisz részéről egyaránt.



    Ennél már csak az volt nagyobb marhaság tegnap, hogy Juli természetesen Janka érkezéséig piszmogott a főzéssel. Szerintem ezt mindnyájan borítékoltuk volna. Aztán gyorsan beugrik a fürdőszobába. Pont abba a helyiségbe, ahová Janka biztosan be akar menni hamarosan. Kezet mosni, pisilni, szépítkezni. Ennél még a hálószoba is jobb búvóhely lett volna.

    előzmény:
    vorii (132354)
    2019-01-29  11:18
  21. 2019. január 29. 11:50132356.

    Vagy miért nem a szájhős Krisztián kér apasági tesztet, és ha netán ő az apa, a dolog máris túl van tárgyalva -- ja? de akkor hol van a műbalhé?! Hőzöngeni tud, de ha egy csöpp megoldandó probléma akad, rögtön besz@rik és sírva rohan a haverhoz panaszkodni. Ez a generáció már nem ismeri a "cipőt a cipőboltból" praktikus megoldást.

    előzmény:
    vorii (132354)
    2019-01-29  11:18
  22. 2019. január 29. 11:27132355.

    Nem enged belépni az RTL most....

    előzmény:
    vorii (132354)
    2019-01-29  11:18
  23. 2019. január 29. 11:18132354.

    Pipa voltam tegnap - bár teljesen jól "kavarták" a dolgot...


    Azért én igazán azt szerettem volna, ha Krisztián folytatja a megenyhülést, rendeződnek a dolgok és végre valami jó történik a BK-ban.


    Vagy, akár ez a jóember (megint nemtom a nevét ) marad a nagy böcsületességével, tisztességével... DE ne mindkettőőőő

  24. 2019. január 29. 09:46132353.

    Most már a cicákon marad, amíg világ a világ, hogy ők feküdtek a klaviatúrára, azért megy el többször a hozzászólás. Ha van macska a háznál, ha nincs!


    Én sajnos ritkán jutok el hangversenyre, mert az leginkább esti program. A férjemet nehezen tudom elvonszolni, én meg nem mászkálok egyedül sötétedés után. Régebben voltak délutáni koncertek a Zeneakadémián hétvégenként, de mostanában maximum gyerekprogramok vannak.
    Most vasárnap lesz a Müpában a szokásos Maraton, ezúttal Bizet-Debussy, annak megnézzük, meghallgatjuk az egyik részét. Pont egy délelőttit, ahová egyedül is el tudnék menni, persze most jön a drágalátos férjem is.

    előzmény:
    BiriBiri (132352)
    2019-01-29  09:02
  25. 2019. január 29. 09:02132352.

    Óóóóó..hogy én milyen voltam??? Szegény cicák nem tudtak tiltakozni


    A tegnapi részt még nem láttam, hangversenyen voltam. A Budapesti Fesztivál Zenekar adott nagyon jó koncertet. öröm volt hallgatni, és látni telt házasak a hangversenyek és nagyon nagyon jó a közönség.Ami még + volt, hogy a fiatalabbik lányommal összenéztünk amikor  Mozart D.dúr oboaversenyét hallgattuk. Ezt ismerjük, sokszor hallottuk otthon gyakorolni  Krisztinától. Egy idegig a Szegedi szinfonikus zenekarban játszott. 

Címlap

top