Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2019. január 18. 13:02132301.

    előzmény:
    BiriBiri (132300)
    2019-01-18  11:08
  2. 2019. január 18. 11:08132300.

    Bandit azért tartottam szerethetőnek, mert úgy beszélt Miklósról, hogy az meglágyította a családtagok szívét.  Az, hogy nem ment el a pótvizsgára bizony anyuka szemmel nehezményezhető. De Bandi okos gyerek, majd csak leteszi azt a vizsgát.  

    előzmény:
    gerdamama (132299)
    2019-01-18  10:27
  3. 2019. január 18. 10:27132299.

    Bandi tényleg aranyos volt... Biztosan bennem volt (van) a hiba, de nem tudtam teljes szívvel örülni annak, hogy olyan lazán átszervezte a programját. Egy fontos, már eleve pót- vizsgát halasztott el, hogy Miklós kétes kimenetelű, legújabb agymenését támogassa. Nem valami felelősségteljes gondolkodás. Ha a nagy családi összetartást nézzük (ami csak a szólamok szintjén létezik, hiszen keresztben-hosszában utálják és átverik egymást), akkor vehetjük úgy, hogy az is közös érdek, hogy Bandi komolyan vegye a tanulást, és később majd átvehesse a családi céget.

    előzmény:
    BiriBiri (132297)
    2019-01-18  09:39
  4. 2019. január 18. 10:10132298.

    Szép dolog a családi összetartás, de elképzeltem, hogy mire menne a mi csapatunk az én 60+ évemmel és 158 centimmel egy kosárlabda meccsen. Miklós is jobban járna, ha lenne néhány családon kívüli barátja, akire számíthat. De ha jól összeszámolom, egy sincs. Persze a BK-ban a Berényiek egy gipszelt kezű és egy mankóval sántikáló játékossal is nyernek, efelől egy pillanatnyi kétségünk se lehet.


    Gergő ámokfutását már nagyon unom. A tegnapi részt izgalmas pillanatnál akarták befejezni, csakhogy az előzetesben már láttuk, ahogy Ádám a Rózsában meséli (!!!), hogy Gergő épp szétveri a lakását. Szóval benne szerencsére nem tett kárt Gergő, hiába hadonászott az orra előtt a fejszével. Elég kiszámítható minden történés, legalább egy kis izgalmat meghagyhatnának nekünk, de az előzetesekkel minden poént lelőnek.
    Nem tudom, hol a barátság határa, ha a legjobb haverom őrjöngene nálam fejszével, vérben forgó szemmel, én bizony rendőrt és mentőt hívnék, a saját érdekében is. Attól még szeretném, nem tehet róla, hogy megbolondult, de biztosan nem hagynám annyiban.

    Alíz ügye nem igazán érdekel. Hogy direkt csalta-e meg Krisztiánt, vagy seggrészegen, semmiről se tudva, szinte mindegy. Régebben is összefeküdt fűvel-fával. A hajam az égnek állt, ahogy Bözsiék vigasztalták szegénykét. Nem egy tapasztalatlan bakfislány, aki hülyeséget csinált egy házibuli után. A lényegen nem változtat, ha kiderül, hogy elcserélték Krisztán leletét, és az ifiasszony véletlenül a férjétől esett teherbe. Attól még egy ócska ribanc.

    előzmény:
    Liventa (132296)
    2019-01-18  09:30
  5. 2019. január 18. 09:39132297.

    Bandi nagyon aranyos volt. Én biztos voltam benne, hogy valahogy csak össze jön az a csapat. Gergő teljesen begőzölt..közveszélyes!!!!

  6. 2019. január 18. 09:30132296.

    Gergőnél csak vihar előtti csend volt...


    Alíznak meg majd összedob a család egy génvizsgálatot és kiderül, hogy K-é a gyerek (ha létezik egyáltalán), mert téves v. csak átmeneti volt a képtelensége (vagy nem tud leletet olvasni) ------ na mindezt csak én költöttem, bocs.


    Hurrá, éljen a nagy családi összetartás! Persze, bajban ismerszik meg stb.

    előzmény:
    gerdamama (132295)
    2019-01-17  09:05
  7. 2019. január 17. 09:05132295.

    Nekem is furcsa, hogy Gergő ilyen hirtelen megszelídült. Arra gondoltam, talán Natasa volt rá ilyen jó hatással, legalább a lánynak is beírhatnánk egy piros pontot, mert épp azt tárgyaltuk, hogy fölösleges a karaktere. Csak az a bánatom, hogy valamelyik előzetesben Gergő épp szétveri Ádám lakásában a gerendát, amire az apja felkötötte magát. Szóval a javulás csak átmeneti, ez a pasas tényleg beteg. (A padlás meg rég át lett alakítva, beépítve, kereshetett volna egy másik gerendát is, nem lett volna muszáj, szegény Ádámot is belekeverni ebbe az őrületbe.)


    Miklós jótékonysági kosárlabda meccse: kérhetnének kétágyas szobát az elmeosztályon Gergővel. Lenne idejük megbeszélni a piszkos múltat. Persze nem árt, ha mindkettőjüket az ágyhoz kötözik...


    Csak megjegyzem, mert a Berényieknek talán a meglepetéstől nem jutott eszükbe tegnap, hogy a becsődölt vízüzem is a jótékonyság zászlaja alatt épült. Hogy egész évben munkát, biztos megélhetést biztosítsanak vele a környék lakóinak. Úgy tűnik, már nemigen érdekli őket, hogy mi lesz az ottani emberekkel. Miklós kifizette a bérüket, hát szerintem ez a minimum, aztán csináljanak, amit akarnak. Gondolom, végkielégítés stb. szóba se került.
    Na, majd jön szép szemű Roland, a telep szószólója. Becsörtet az irodába kockás ingben, gumicsizmában, oszt' jól az asztalra csap.

    előzmény:
    BiriBiri (132293)
    2019-01-17  07:33
  8. 2019. január 17. 08:50132294.

    "Persze Bözsi is a legjobb helyen ült"


    Még ha ült volna! De mikor hallotta, hogy Alízék beszélgetnek, felállt, és fülét hegyezve megállt a hátuk mögött. Még egy ilyen sunyi képű teremtést! Ha tükör előtt gyakorolnám ezt az arckifejezést, akkor se tudnám így "beállítani". Süt belőle a beteges kíváncsiság. Magdi anyus a kanyarban sincs hozzá képest.


    Persze én is azt szeretném, hogy Alíz gusztustalan titka minél hamarabb kiderüljön. Csak szeretném egyszer megérni, hogy valaki elmond valakinek valamit. Úgy, hogy elé áll, és egyenesen megmondja. Annak, akinek szánja a mondókáját. De ilyen még nem volt a BK történetében, itt mindenki sompolyog, fülel és hallgatózik. Annyira utálom az ilyet! A másik variáció, hogy a hétpecsétes titok véletlenül kiszalad a száján annak, akinek bizalmasan megsúgták.

    előzmény:
    BiriBiri (132293)
    2019-01-17  07:33
  9. 2019. január 17. 07:33132293.

    Nem tudom mire vélni Gergő hirtelen baráti közeledését Peti felé...illetve vannak gondolataim csak még nem igazán tiszta...még gondolkodom rajta.   A kosár meccset sem nagyon értem. Most ki kell állítani egy csapatot a berényiekből? Na, erre kíváncsi vagyok..de szerintem jól fog elsülni mert különben nem írták volna bele. Már annyi rosszat írtak , most ott vannak a béka fenekénél, innen már csak felfele lehet jönni. 


    Persze Bözsi is a legjobb helyen ült, minden kiderült. Hogy ebből mi lesz???

  10. 2019. január 16. 18:25132292.

    Kösz, hogy ilyen szépen elmagyaráztad, de anélkül is fel tudtam fogni. Csak szerintem azzal nem védi Balázst, hogy magára vállalja a felelősséget. Ami egyébként nonszensz, attól, hogy Szonja saját magát sározza be még jobban, Balázs nem lesz tisztább.  Lehet, hogy Szonja volt a gaz csábító, de Balázs akkor is átverte Miklóst, és anyagilag is készült megrövidíteni. Nem tartott senki pisztolyt a fejéhez, hogy ágyba bújjon az apja menyasszonyával. Az egyetlen "mentség", amivel Szonja előállhatott volna, hogy a szerelem elvette az eszüket.

    előzmény:
    sorozatfun (132291)
    2019-01-16  17:11
  11. 2019. január 16. 17:11132291.

    "Szonja még mindig az ártatlanságát bizonygatja, és arról akarja meggyőzni Miklóst, hogy Balázs is csak a terv része volt. Nem is értem. Azzal mentegetőzik, hogy olyan aljas, hogy nemcsak Miklós lelkébe gázolt bele, hanem Balázséba is? "


    Szonja itt most nem magát védi, hanem Balázst... Tényleg beleszeretett, és nagyon bántja, hogy a srác miatta vesztett el mindent... Ezért fordul szembe az öccsével, ezért vállalja magára a felelősséget, (hazudik, mert Balázs nem volt betervezve, Gergő is dühös miatta...), próbál állást szerezni a srácnak de az nem kér belőle, egyelőre... Ki fognak békülni, ahogy Miki is a fiával... Abban igazad van, hogy Miki meg fogja érteni, hogy ezek szeretik egymást, és áldását adja rájuk... Csak idő kell hozzá, mert az a Seychelle sziget ritka aljas húzás volt...

    előzmény:
    gerdamama (132289)
    2019-01-16  09:32
  12. 2019. január 16. 10:38132290.

    Ahogy Balázs az apjával szemben állva kakaskodott, én is csak arra tudtam gondolni, hogy úristen micsoda különbség a két profil között! Miklósnak legalább van egy tartása stílusa, sármja (már amikor éppen ki nem esik ebből a szerepből ), de ennek a majomnak...?

    előzmény:
    gerdamama (132289)
    2019-01-16  09:32
  13. 2019. január 16. 09:32132289.

    "azt hiszem Szonja tényleg beleszeretett Balázsba"


    Nekem úgy tűnt, Balázs és Szonja tényleg egymásba szerettek. Talán ezt kellett volna tisztázni először egymással, és legalább most, mikor már "minden mindegy", Miklóssal is. De Szonja még mindig az ártatlanságát bizonygatja, és arról akarja meggyőzni Miklóst, hogy Balázs is csak a terv része volt. Nem is értem. Azzal mentegetőzik, hogy olyan aljas, hogy nemcsak Miklós lelkébe gázolt bele, hanem Balázséba is? Szerintem nagyon rosszul kezelik ezt a helyzetet. Miklós tulajdonképpen egy érző lélek. Ha bevallanák neki, hogy valóban és őszintén szerelmesek egymásba, ezt Miklós hamarabb megértené és megbocsátaná, mint az árulást. 


    Balázsra én se fanyalodnék rá, akkor se, ha egyetlen pasi lenne a Földön. Se külcsín, se belbecs, kifejezetten viszolygok tőle. Azzal együtt nevetségesnek tartom Miklós fenyegetőzését, nem akkora durranás ő, hogy meg tudja keseríteni bárki életét, a közvetlen környezetében élők kivételével. Most is csak azért sikerült megfúrnia Balázs új munkáját, mert az a tökfej "házhoz ment a seggberúgásért", és a Rózsa teraszára szervezte az állásinterjút.

    előzmény:
    BiriBiri (132288)
    2019-01-16  08:42
  14. 2019. január 16. 08:42132288.

    Bizony nem volt példa mutató Nóra viselkedése, még ha ő példát akart adnia tanárnak, vannak olyan tényezők, amik miatt elkéshet az ember. De a tanár jobban ismeri Timit mint a saját anyja, és tudja, valahol határt kell szabni a renitens magatartásának. Rendkívül tiszteletlen az anyjával és a pedagógusokról is úgy beszél..Nóra egy szóval sem állítja le, Nóra jó fej akart lenni, olyan barátinak, mint Aliz és Luca viszonya. 


    Emlékeztek, valahol írtam, mint víziót, Balázs önállósodni fog és az apja ellenfele lesz De miből , könyörgöm? Olyan könnyű vállalkozást alapítani?  semmiből? Kölcsönből? Én arra gondoltam, hogy Gergő segít neki de most annyira haragszik rájuk, talán még sem így lesz. Pedig magába nézhetne egy kicsit...csúnyán átverte az az apját és ebben nem csak Szonja a hibás. Most még ő sajnálja magát, hogy becsapták..pedig azt hiszem Szonja tényleg beleszeretett Balázsba ...hogy mit szeret rajta nem tudom, nekem nem kellene. 

    előzmény:
    gerdamama (132287)
    2019-01-16  08:05
  15. 2019. január 16. 08:05132287.

    Ja. Aztán nem győz csodálkozni, hogy a leányzó olyan, amilyen. Neki is hazudozik, őt is átveri. Megszokta, hogy mindent megúszik, mindent elsimítanak neki.
    Még jó, hogy egy pillanat alatt le tudtak akasztani a szögről egy rendőrt, aki "tartozott Nórának egy szívességgel". Vajon miért?

    Tényleg csak úgy szabad nézni, mint egy mesét, tátott szájjal, csillogó szemmel, semmin se csodálkozva.

    előzmény:
    Liventa (132286)
    2019-01-16  00:13
  16. 2019. január 16. 00:13132286.

    Éljen! Mami egy kis korrupcióval sikeresen megvédte ártatlan kis hercegnőjét a kegyetlen magyartanárral szemben.

  17. 2019. január 15. 19:06132285.

    Hurrá! Ez a 20:35-ös kezdés pont arra jó, hogy minden 9-kor kezdődő programot lekéssünk...

  18. 2019. január 15. 08:44132284.

    "De komolyan ez a Balŕzs is, ennyire hülye nem lehet"


    De. Pont ennyire hülye mindenki. Főleg a fk-írók. Titkos randit, összeesküvést, mindent a Rózsába szerveznek, vagy az udvar közepén állva beszélik meg a bizalmas ügyeiket. Tényleg totál hülyének tartják a nézőket ezekkel az átlátszó, előre kitalálható, gagyi megoldásokkal. Én nem is nagyon figyeltem, miről beszélget Balázs és a pasas, csak azt néztem, mikor jelenik meg Miklós... Mondjuk Balázs nem sokat vesztett, hogy ugrott ez az álommeló. Fél éve (!) ajánlották fel neki, és még mindig nem találtak embert, aki betöltse? Nekem már ez gyanús lenne.


    Amúgy Miklós fenyegetőzését nevetségesnek tartom, nem olyan nagy ember ő, hogy el tudja kaszálni Balázs és Szonja jövőjét. Főleg, hogy ennyi botrány volt a cég körül. Miklós álomvilágban él. Nem csillog olyan szépen a Berényi név, mint ahogy ő azt szeretné, sőt. Az üzletfelek sorra elpártoltak tőle, és nem hallottuk hírét, hogy bárki is mellé ált volna "a szakmából". Ahol szerintem már rég nem jegyzik. Az építőipari tevékenység leépült, az ásványvizes próbálkozás befuccsolt.
    Ezt a mostani "győzelmet" sem az eszének, hanem kizárólag Balázs ostobaságának köszönheti. Persze megérdemelte az a hülyegyerek, nem sajnálom se őt, se Szonját, de legyünk tárgyilagosak. Berényi Miklóssal haragban lenni azért nem egy sorsot meghatározó katasztrófa. Már csak a Mátyás király téren ő a Jani, de ott is csak a múltja miatt.


     

    előzmény:
    barackmano (132283)
    2019-01-14  23:31
  19. 2019. január 14. 23:31132283.

    De komolyan ez a Balŕzs is, ennyire hülye nem lehet hogy a Rózsŕba beszčli meg. Persze tudom ez a forgatókönyv, de akkor is. Ezek szerint a sorozat nčzőit tekintik minuszIQ-val rendelkezőknek. Pedig nem mind az. 

  20. 2019. január 14. 12:30132282.

    Na tessék, ez a jogos kérdés sosem jutott eszembe, pedig azt szoktam állítani (és hinni), hogy gyakorlatias észjárású vagyok.


    Talán a mama vagy a nagyi - vagy mind a kettő - utal egy kis havi apanázst az itthon hagyott, elvben egyetemista gyermeknek. Nem tudom, a Kisszék mennyit hozhat a konyhára, főleg ha sosincs ott az utóbbi időben.
    Valaki rábeszélhetné, hogy menjen vissza az egyetemre. Konkrét nevet akartam írni, de ahogy végigmondtam magamban a névsort, egyik haverról se éreztem úgy, hogy neki fontos lenne a tanulás. Ádám esetleg.


    Tóbiás hiányzik ebből a szempontból, ő egy kötelességtudó fickó volt, néha túlságosan is kockafejű. Csak ezzel az oldalával nemigen foglalkoztak az utóbbi időben.  

    előzmény:
    Allegra48 (132281)
    2019-01-14  11:41
  21. 2019. január 14. 11:41132281.

    Nem szép dolog más pénztárcájában kutakodni,de miből teng-leng ez a lány?Lehet,hogy a fitt-laborból csurran cseppen valami,de az elég ahhoz,hogy a Rózsában ücsörögve ossza az észt és a tanácsokat.

    előzmény:
    gerdamama (132277)
    2019-01-14  07:37
  22. 2019. január 14. 11:06132280.

    Natasa összejöhetne Gergővel. Jól kielemezné a lelkét, megszabadítaná a rögeszméjétől. Mert úgy tűnik, Gergő is a nyakunkon marad, és ha a szereplése a bosszúért lihegésben merül ki, az nem lesz nagy élvezet.
    Gigi meg visszatérhetne Ádámhoz, szerintem elég jól összepasszolnak. Gigi már teljesen normális, most éppen Ádám egy kicsit egzaltáltabb, de talán nem reménytelen.
    Timi-Oszi: fene se gondolta volna, hogy napjainkban is ennyi Rómeó és Júlia történet van. Vagyis Capulet és Montague, kibékíthetetlen családi ellentét. Nem tudom, mennyire életszerű, az én ismeretségi körömben csak személyeket szokás utálni, nem komplett családokat.Tényleg soha nem találkoztam még ilyesmivel a való életben. Szinte minden családban van egy fekete bárány, vagy valaki, akit lehetőleg elkerül az ember, de attól még a többiekkel nagyon jóban lehet lenni.



    OFF: az előbb megnéztem az Oscar-esélyes magyar rövidfilmet. Elég jópofa, már ha az első 5-6 percben nem alszik el rajta az ember. Az Oscar-jelölést azért enyhe túlzásnak tartom, bár természetesen drukkolok érte, hiszen "mégis csak a mi kutyánk kölyke".
    Csak pár napig lesz fönt a neten, nézzétek meg. 16 perc.   https://vimeo.com/309900652

    előzmény:
    BiriBiri (132279)
    2019-01-14  10:37
  23. 2019. január 14. 10:37132279.

    Olyan nevetséges volt amikor ment a könyvért és abból próbált hipnotizálni, vagy mit csinálni. Azt hittem már előbbre van,  tudja, az komoly dolog, nem kezd ilyen hülyeségbe hiszen valami professzor bácsinál volt eminens tanuló. Túl sokat már nem tud alakítani a Mátyás király téren, már minden csontot lerágtak erről amúgy sovány karakterről. Most várom Timi és Oszi románcát ami nem lesz egy könnyű menet, főleg Zsolt miatt. 

    előzmény:
    Liventa (132278)
    2019-01-14  08:18
  24. 2019. január 14. 08:18132278.

    Plusz elég tehetségtelen ahhoz, hogy egy színház se csábítsa el és a nyakunkon maradjon...

    előzmény:
    gerdamama (132277)
    2019-01-14  07:37
  25. 2019. január 14. 07:37132277.

    Natasával tényleg kezdhetnének már valamit Mivel tiszta dilis az egész társaság, egyre gyakrabban kérik a "szakmai" segítségét. Ezért csodálkozom, hogy nem jut eszébe, hogy visszamenjen az egyetemre, és folytassa a tanulmányait. Üldögél a Rózsában, teng-leng egész nap, ennél azért többre tarthatná magát.
    Vicces (?), hogy kiírták az egész családját, pedig azok legalább karakterek, egyéniségek voltak. Ő maradhatott, mert belefért a "fiatalítás" koncepcióba. Csak épp nem tudnak mit kezdeni vele, a szerepe a nullával egyenlő.

    előzmény:
    BiriBiri (132274)
    2019-01-12  10:56

Címlap

top