Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. október 29. 19:15131901.

    A chrome biztonsági beállításaival lehet baj, bár furcsa, hogy eddig nem volt.

  2. 2018. október 29. 18:19131900.

    Én még nem láttam ilyet.

    előzmény:
    vorii (131897)
    2018-10-29  14:33
  3. 2018. október 29. 18:16131899.

    Én is Chromeot használok, de nekem nincs gondom vele... 

    előzmény:
    Liventa (131898)
    2018-10-29  17:15
  4. 2018. október 29. 17:15131898.

    Évám, nekem semmi ilyen nem jön. Nem lehet, hogy Te még Google Chrome-ot használsz, amit már nem támogatnak a szolgáltatók? Én 10 hónapja visszatértem a Firefox-hoz.

    előzmény:
    vorii (131897)
    2018-10-29  14:33
  5. 2018. október 29. 14:33131897.

    Lányok - picit OFF - vagy nem...


     


    Miért jön ez tegnap óta a NLC-n???????????????????????

  6. 2018. október 29. 00:02131896.

    Az is lehet, hogy anyuci férjhez ment, és az új férj a nevére vette a gyerekeket. A tesók elég jól el vannak eresztve, és látszik, hogy nem csak most, hogy Gergőnek nemrég bejött a bitcoin üzlet. Egyetemre jártak, jó fellépésük van. Nem valószínű, hogy bánatos özvegy anyukájuk nevelte őket egyedül. Már csak ezért sem értem, hogy miért kellett a gyerekeket egyfolytában a szerencsétlen lúzer apjuk történetével hülyíteni. Jó lenne, ha kiderülne már valami. Néha az az érzésem, hogy a fk-írók elvesztették a fonalat, és gőzük sincs, hogyan keveredjenek ki ebből a katyvaszból.

    előzmény:
    vorii (131895)
    2018-10-28  21:25
  7. 2018. október 28. 21:25131895.

    Nem tudtam, mire számítsak, úgy néztem és ez az érdekes - köztes állapot - megoldás még tetszett is. 


    Sajnálom, hogy Harmat-ügyben nem lettünk okosabbak.  (Vajon Karcsinak mi a csuda lehetett a vezetékneve? Ha Harmat, akkor hogy nem esett le eddig senkinek? Ha meg más, akkor kinek a nevét viselik a tesók???) Kíváncsian várom a fejleményeket.

  8. 2018. október 28. 13:02131894.

    Persze mindenki úgy vélekedik ahogy akar, én ezt csak arra írtam, hogy szted még a Miklós fanok számára is csalódás volt az ünnepi rész... Nyilván pén se olvastam el minden kommentet, de már az első tízből egyértelmű volt a tendencia...


    Zoltánnal kapcsolatban tökletesen igazad van, sőt nem csak az a probléma, hogy milyen, barát, testvér stb., hanem kimondottan gyilkos, mert tudatosan a halálba küldött két embert, köztük az őt apjaként tisztelő Csurgó Pistát, aki a sofőrje és egyben a személyi titkára volt, és azt a szerencsétlent, akárki légyen is az, akit Zoliként azonosítottak... Ez a verzió csak a facen kommentelők agyában született meg, mindenesetre Magdi néni beszólása azért elég furcsa volt...


    Majd meglátjuk, az alkotók hogy gondolják a folytatást...

    előzmény:
    gerdamama (131893)
    2018-10-28  10:17
  9. 2018. október 28. 10:17131893.

    "Azért nézd meg a BK face oldalán a hsz-eket (több mint 400 van), a 90%-nak nagyon tetszett"



    Szerintem rövid az élet ahhoz, hogy a százszámra írt BK-hozzászólások olvasására pazaroljuk. Egy pillanatig se vontam kétségbe, hogy Miklós közimádatnak örvend, és tiszteletben tartom (ha nem is értem) mindenki véleményét. Csak épp nem befolyásol, szeretek a saját fejemmel gondolkodni. BK és más témában egyaránt.


    Ha Zolit most előkaparják valahonnan a fk-írók, mivel látjuk, hogy kifogytak az ötletekből, az nem oszt, nem szoroz. Zoltánt rendszeresen emlegették ugyan, de 20 éve nem vesz részt a család, a kft, a közösség életében. Ha most felbukkanna, egy idegen ember lenne a nézők és a sorozatbeli karakterek számára egyaránt. Ha át akarná venni a cég irányítását, nem jelentene többet, mint ha megvenné egy idegen vállalkozó. Amúgy miféle példakép, testvér és barát az, aki 20 éve lapít valahol, és le se sz@rja imádott családját és a többieket? Milyen fogadtatásra számít, mikor előkerül? Egyetlen mentsége az lenne, ha elvitték volna az ufók.
    Mellesleg 20 éve halott, ennyi idő alatt már dönthettek a további sorsáról "odafönt". Az hogy nincs Magdi anyusék társaságában, azon az átmeneti szálláson, úgy is érthető, hogy már rég a mennyben vagy a pokolban üldögél.

    előzmény:
    sorozatfun (131892)
    2018-10-28  07:36
  10. 2018. október 28. 07:36131892.

    Azért nézd meg a BK face oldalán a hsz-eket (több mint 400 van), a 90%-nak nagyon tetszett, és sokan beírták, hogy Miki nélkül nem BK a BK... Ettől függetlenül én is vártam, hogy vmi pontosat tudunk meg a tesókról, és erre legjobb alkalom lett volna, ha az apjuk is ott van a halottak közt... Vagy talán Mikinek nem is volt köze hozzá, az egész Zoli múve volt, amiről nem is tudott? A facen többen felvetik, hogy ha Zoltán még él, lehet, hogy vhogy rávette ezt a Karcsit, hogy üljön be helyette a kocsiba, mert tudta, hogy mi készül.. Mondjuk ezt az ötletet én is eléggé képtelenségnek tartom, hiszen Zolit azonosították. Nem tudom nézi-e vki a moston az első 20 részt, amit kiraktak az évforduló alkalmából. Ezeket még én se láttam, csak egy-két év után fedeztük fel a sorozatot.. Ebből kiderül, hogy Zolit anno Miki azonosította.. Szóval elég durva lenne, ha most megjelenne élve, de mint tudjuk, Barátok közt minden megtörténhet, és meg is történik...

    előzmény:
    gerdamama (131891)
    2018-10-27  23:27
  11. 2018. október 27. 23:27131891.

    Engem az se zavar, ha egész napos műsorfolyamot készítenek a nagy Berényi Miklósról, legfeljebb nem nézem, ha nem érdekel. Igaz, 20 év alatt se sikerült megkedvelnem, de belátom, hogy a rajongók kedvére kell tenni, nem a fanyalgókéra.
    De azt hiszem, a Miklós fanok többségének is csalódás volt a tegnapi "különkiadás", akkor is, ha valóban ötletes volt a keretjáték, az elhunyt szereplők megidézése. Mindenki arra számított, hogy végre fény derül Szonja és Gergő ámokfutásának okára. Ehelyett nézhettük Miklós fejét, és elemezhettük a jellemét. ("Jellemét", nohiszen!)

    előzmény:
    sorozatfun (131885)
    2018-10-27  14:24
  12. 2018. október 27. 22:33131890.

    Hát igen, nem egészen így terveztük, de szerencsére jól sikerült minden és szép volt, az idő is. 


    Ma visszajöttünk, de itt nagyon hideg van. Úgyhogy úgy döntöttem itthon maradok és megnézem a tegnapit. 

    előzmény:
    Kusza (131888)
    2018-10-27  21:59
  13. 2018. október 27. 22:33131889.

    Hát igen, nem egészen így terveztük, de szerencsére jól sikerült minden és szép volt, az idő is. 


    Ma visszajöttünk, de itt nagyon hideg van. Úgyhogy úgy döntöttem itthon maradok és megnézem a tegnapit. 

    előzmény:
    Kusza (131888)
    2018-10-27  21:59
  14. 2018. október 27. 21:59131888.

    Most szomorú dolog miatt voltál itthon, fogadd részvétem!

    előzmény:
    barackmano (131887)
    2018-10-27  21:04
  15. 2018. október 27. 21:04131887.

    Mire volt jó ez az egész? Mondjuk jó volt a régi arcokat látni. De azt hogy csinálták hogy Tóni nem öregedett csak Csaba?


    Čs azzal hogy Mikit visszahozták a mentősök a helyszínen még koránt sincs letudva a dolog.


    Tegnap a tesóm temetése volt amire hazamentünk így csak ma tudtam megnézni. 

  16. 2018. október 27. 17:00131886.

    Nagyon klassz szerkóban voltak a csajok!  Iza nagyon tetszett!

  17. 2018. október 27. 14:24131885.

    Sztem nem volt ez olyan rossz... Miki igenis megérdemli, hogy egy teljes részt szenteljenek neki, hiszen ő az egész BK lelke, nem csak a kfté ("A kft én vagyok")... Igen az utóbbi időben már kissé megkopott, sőt Szonja szinte hülyét csinál belőle, de akkor is ő a fő főszereplő, és örülök, hogy csak kacsa volt a kilépése... És Szőke Zoli remekül el is játszotta ezt a furcsa, morbid szerepet, ami teljesen új, és érdekes volt... És így tudták megoldani, hogy visszatérjenek a halott szereplők, akik az ünnepségre már nem jöhettek el... Én is nagyon örültem Ludwignak, Rudinak, Tóninak, őket nagyon szerettem anno, és mind hozta a formáját... Manyus is jó volt, úgy kezelte Mikit, mint a régi kisgyereket... És igen voltak jó beköpések.. A végén elég meglepő volt, hogy "Zolika nincsen itt", miért ő még él és visszajön?????


    Sztem se volt szerencsés összekötni a táblaavatót Tóbiék esküvőjével, emiatt eléggé összecsapták az ünnepséget, mindenki rohant át a partira.. A régiek meg talán betértek a Rózsába megnézni a kiállítást, amit Vili a Miki által megszerzett dobozból állított össze, de hogy milyen sötét titok fűződik azokhoz az iratokhoz az most se derült ki... Ahogy az sem, hogy mi történt Karcsival, pedig ott lehetett volna ő is a többi halott közt, akik ítélkeztek Miki felett... Talán azért hozták össze a két rendezvényt, hogy lufikat lehessen puffogtatni, miközben Szonjáék egy valódi pisztollyal hadonásztak, és ne lehessen tudni, mikor dördül el az igazi lövés... Szonja nagyon hülye volt, nem gondoltam volna, hogy pisztolyt ránt, még mielőtt bárki megvádolta volna.. ez kb. felér egy beismerő vallomással... Tulajdonképpen szerencséje volt, hogy Nóra kezében elsült a fegyver, mert így most ő kerül bajba...


     

  18. 2018. október 27. 14:22131884.

    Valahogy elég tűrhetőnek tartottam, rosszabbra számítottam. Végül jól megoldották, a násznép a parkban volt, a halottak Rózsában.

    előzmény:
    BiriBiri (131883)
    2018-10-27  13:48
  19. 2018. október 27. 13:48131883.

    Tegnap elment tv, a net...és én olyan ideges voltam, hogy csak na....de minek?????Az égvilágon semmi érdekes nem történt. Pedig annyira vártam, olyan nagy eseménynek volt beharangozva. De itt volt Bence, és a nagymamája, Csabát alig ismertem meg....sokkal több érdekes szereplőre számítottam. Még az is megfordult a fejemben, hogy esetleg "Kóró" is tiszteletét teszi. helyette Nóra ügyetlenkedett a géppel, persze Gergő ismertsége révén töröltette a gyorshajtást. Ki ez a Gergő??? Neki mindent sikerül elintézni...a húgát is jól elintézte, hogy bevonta ebbe az őrültségbe amiről nem is tudjuk miért van. De vártuk, néztük, csalódtunk. 

  20. 2018. október 27. 11:25131882.

    Ja, volt benne egy-két jó bemondás.

    előzmény:
    Kusza (131881)
    2018-10-27  10:44
  21. 2018. október 27. 10:44131881.

    Nekem tetszett, mikor Miklós mondta Rudinak, hogy hallgass a szívedre, erre ő, de hát nekem már az nincs.

  22. 2018. október 27. 10:19131880.

    Ami az ünnepi adást illeti: forgattak helyette egy különszámot Berényi Miklósról. Gratulálok a producernek, meg a művész úrnak is, aki ezt biztosan kiérdemelte valamivel. Ebben a részben még játszani is láttuk, ami nem gyakran fordult elő a húsz év alatt.


    Az ötlet, az elhunyt szereplők visszatérése viszont tényleg "szellemesen" volt megoldva. Legalábbis ahhoz képest, amitől tartottam. Hogy majd Magdi anyus szellem formájában osztja az észt és riogatja a jónépet. Rudi meg összevont szemöldökkel nézi egy oszlop mögül.
    Érdekes ez a "köztes megoldás", bár nem tudom, a vallásos nézők mit szóltak hozzá. Hogy a "főnök" hagyja magát befolyásolni, és kikéri a megboldogult ismerőseinek a véleményét, döntsék el, jó ember volt-e az illető. Minek, ha az Ő szeme mindent lát? (El ne lopd a léniát!)
    Ludwigot jó volt látni, hallgatni. Nem gondoltam, hogy ezt a mondatot valaha is leírom. Csaba jelenlétét nem igazán értettem. Személyes konfliktusa sosem volt Miklóssal, csak azért haragudott rá, mert lenézte, lekezelte az apját. De Miklós elképesztően öntelt, mindenkit lekezel, a legközelebbi rokonait is bele értve. Akkor már logikusabb lett volna, ha Karcsit hívják meg a bizottságba. Legalább megtudtuk volna, mit vétett ellene Miklós.
    Magdi néni éleslátása nem sokat fejlődött "odaát". Aszongya: szegény Miklós így járt, fiatalon, erősen, jóképűen. "Nem sok ilyet látsz itt." Közben ott áll körülöttük Tóni, Csaba, Robi, Igor, Rudi. Ákos meg nem tudott eljönni...


    Viszont óriási nagy tanulság, hogy jóisten ide, demokratikus szavazás oda, végül mégis egy lepcses szájú házmesterné dönt élet és halál felett. Nem túl megnyugtató, de jó tudni...


     


     

  23. 2018. október 27. 09:09131879.

    Jó nagy csinnadratta előzte meg a tegnapi adást, ahhoz képest nem lettünk okosabbak. Azt vártam, hogy végre fény derül a Polcos tesók titkára, de egy centivel se vagyunk előbbre. A folyamatban lévő ügyekből csak Tóbiásék esküvője került napirendre. Bírom a két fickót, főleg Kristófot, de szívesebben néztem volna a Házban rendezett ünnepséget. Vili bácsi makogása után esetleg átvehette volna a szót pár mondat erejéig több régi lakó, volt intézetis gyerek.
    Claudia bevonulása bosszantott. Őnagysága nagy intrikus, de társaságban tud viselkedni. Ha már hívatlanul beállít egy eseményre (ez nem egy családi összejövetel volt!), azt pontosan teszi, és nem rondít bele a nyitóbeszédbe. Mellesleg a szervezőket minősíti az az oltári nagy bunkóság, hogy Zoltán táblájának avatására az özvegyét elfelejtették meghívni. Ezt kivételesen nem is lehet Miklós nyakába varrni, végre valamiről nem ő tehet.
    Nóra vég nélküli szerencsétlenkedése a számítógéppel csak időhúzásnak volt jó. A végén már annyira idegesített, hogy azt se bántam volna, ha mindenki mindenkit lelő. 


     

  24. 2018. október 26. 23:06131878.

    Remélem, jó volt!!!??? Nagyon ajánlom nekik! 


    (Csehov nem volt rossz  a színészek nagyon jók  voltak. Hát ez Sirály! )


    Szóval majd pótolni fogok, aztán jövök.

  25. 2018. október 26. 22:25131877.

    Na mondtam, sok hűhó semmiért... Miki szépen visszatért az élők világába... Hát elég furcsa volt ez a jubíleumi rész, de végül is nem volt rossz... És a lényeg, hogy Miki él!

    előzmény:
    sorozatfun (131876)
    2018-10-26  14:32

Címlap

top