Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. szeptember 20. 11:19131701.

    "Főznöm kellene valamit," -- és elolvasnod az előtted szólót...

    előzmény:
    gerdamama (131700)
    2018-09-20  09:34
  2. 2018. szeptember 20. 09:34131700.

    Tegnap a Valódi hamisítványt láttam a Belvárosi Színházban. Nagyon tetszett, Hernádi és Kern remek volt, mint mindig, mindenben.
    Aztán megnéztem a BK-t az RTLMost-on, és reggelre egy jelenet nem sok, annyira se emlékeztem belőle. Vagy unalmas volt, vagy lágyul az agyam.
    Idejöttem puskázni, és eszembe is jutott néhány részlet.
    Úgy tűnik, valami bútoros cég került a szponzorok közé, ezért cserélhették ki hirtelen két lakásban is konyhabútort. Míg szerencsétlen Juli egyedül bénázik az összeszereléssel, Vili bácsiék pikk-pakk összerakták, gépekkel, mindennel együtt. Átrendezték az egészet, a bazi nagy hűtőt is félkézzel eltolták az addigi helyéről. Mintha a helyiség is megnőtt volna. Eddig ha nagy lendülettel nyitott be valaki a konyhába (Alíz olyan "beviharzós"), majd átesett a szögletes kis konyhaasztalon, ahol Vili bácsi a napi krumplit pucolta éppen.
    De nem kötekedem, nekik biztosan volt annyi eszük, hogy szereléssel együtt kérték. Az meg tiszta szerencse, hogy a zsúfolt udvaron nem zavarta egymást a Rózsa közönsége, a rohangáló intézetisek, meg az új bútort be, a régit meg kihordó brigád.


    Juli "antikolt" (?) bútora szerintem rettentően ronda. Kár, hogy anno, mikor én mázoltam le a déditől örökölt kredencet, még nem volt divat az ilyesmi. Pont ilyan foltosra, csíkosra sikeredett, pedig én szép egyenletesen húztam a pemzlit. Akkor azt hittem, tök béna vagyok, most meg dicsekedhetnék, hogy milyen modern. Persze rondaságban nem veheti fel a versenyt Emília ordenáré, mocskosnak tűnő falfestésével, amit szintén meg lehetett magyarázni. Ízlések és pofonok...


    Margó ... rászóltam, hogy ne gügyögj már szerencsétlen Tóbiásnak, nem óvodás! Erre aszongya Tóbiás: ne gügyögj már nekem, mint egy óvodásnak! A szegény, elhagyott feleség bánatában majd' beleült Armand ölébe. Uram bocsá, nem csodálom, hogy nem bírja ki mellette a férje. Remélem, az öregek otthonában van egy jó kis szolgálati lakása az igazgató úrnak, és nem a Mátyás király téren kötnek ki ők is.


    Csak locsogok itt, húzom az időt. Főznöm kellene valamit, de semmi kedvem hozzá...

  3. 2018. szeptember 20. 08:35131699.

    Miközben napokig követjük Juli bénázását a bútorösszerakással, Böskééknél csak úgy ott termett egy nagyon szép konyhabútor beépítve, bepakolva, régi eltakarítva, vacsora előfőzve meg minden. Persze utóbbinak nyilván nem volt akkora dramaturgiai szerepe, így megúsztuk a többnapos herce-hurcát -- vagy csak én aludtam bele...?


    Armand és Margó kisded románcát viszont szívesen átugornám.


    Peti jó alanya lesz Gergőnek, annyira befolyásolható, hogy már Balázs tanácsa is szent neki.


    Ádám és Natasa nem húzhatnának el kicsit gyorsabban a Kanári szigetekre?!


    Gizit meg agggyák má' ki nyomtatásba' -- de csak 1 példányba' -- hadd hozza rá Lacira a nagy dicsőséget, hogy igazi írónő a felesége.


    Na, legközelebb azokat sorolom föl, akik tőlem maradhatnak, de most egy név se jut eszembe -- akkor meg minek nézem, ahelyett, hogy kezeltetném a függőségemet...

  4. 2018. szeptember 19. 16:16131698.


    Nekem se tetszik, ahogy a Nóra-Szonja haverkodást se forszíroznám, és attól is libabőrös voltam, mikor Nóra Ábel nejével borozgatott kedélyesen. Ellenségeskedni, kellemetlenkedni nem kell, de mi a fenének játsszák a barátnőt? Teljesen életszerűtlen.

    előzmény:
    sorozatfun (131697)
    2018-09-19  10:20
  5. 2018. szeptember 19. 10:20131697.

    Nekem már elve ez a fene nagy barátság sem tetszik Juli és Janka közt.. Oké ne vájják ki egymás szemét, de mért kell együtt edzeni, más edző nincs? Már eleve eltekintve attól a ténytől, hogy Juli a háta közepére se kívánja az edzést, csak a leskelődés miatt ment oda...És persze az első adandó alkalommel kijön a féltékenykedés...

    előzmény:
    gerdamama (131695)
    2018-09-19  07:46
  6. 2018. szeptember 19. 08:57131696.

    Most jöttem rá, hogy a tegnapi rész jó részét átaludtam. Szinte minden új volt amit Anikó leírt. Mindjárt pótolom

    előzmény:
    gerdamama (131695)
    2018-09-19  07:46
  7. 2018. szeptember 19. 07:46131695.

    Apró morgások a tegnapi részhez:


    Krisztián milyen gáláns. Megengedi Gizinek, hogy munkaidőben írja a regényét. Alíz mosolya nem volt túl őszinte, kezd megkomolyodni, és néha viselkedni is tud. Régebben rögtön kiverte volna a hisztit, hogy Krisztián ne az ő kontójára jótékonykodjon. Gyanítom, a - szerintem jogos - szemrehányás nem marad el, csak később, otthon lesz a jelenet.


    Remélem, a készülő műből nem olvasnak fel folyamatosan részleteket, az a tegnapi pár mondat is SOKK volt. Nem tudom elképzelni, hogy van kereslet az ilyen nyálas sz@rságokra.


    Janka, a munka hőse. Ha a kuncsaft lemondja a programot, elmegy a lakására. És mi van, ha az indok csak kifogás? Egy ártatlan füllentés. Ha szó sincs összeszerelendő bútorról, Juli épp pasizni akar, kihasználva az időt, mielőtt Máté hazaér az iskolából. Vagy csak fáradt, nincs kedve edzeni, inkább feltett lábbal, arcán hidratáló maszkkal akar heverni a kanapén. Biztosan bennem van a hiba, nem vagyok eléggé "közösségi ember". Szeretem meghúzni a kapcsolatok határát. "Kedves Janka, nem tudok ma edzésre menni, elnézést kérek." Részemről ennyi lett volna, a többi magánügy.

  8. 2018. szeptember 18. 16:43131694.

    A hexafa raktárat már felgyujtották, az a Szörényi aki Miki régi "üzlettársa" volt, és igen rossz néven vette, hogy Juli nem tőle akart alapanyagot venni... De nem ment rá a cég, sőt még sikerült börtönbe is juttatni, Miki és Attila összefogott, és csellel kikényszerítették belőle a vallomást... Azért remélem Gergő inkább vmi újat talál ki, ha egyáltalán elindul ezen a vonalon.. Bár most inkább azon mesterkedik, hogy az ifjú nemzedéket a szülők ellen fordítsa, bár ezt azért elég nehezen tudom elképzelni a gyakorlatban...

    előzmény:
    gerdamama (131692)
    2018-09-18  10:28
  9. 2018. szeptember 18. 16:14131693.

  10. 2018. szeptember 18. 10:28131692.

    Bizony, Polcosék nem gondoltak arra, hogy a Berényi család nem egy "tömb", hanem önálló személyiségekből áll, és esetleg valamelyikhez kötődni fognak érzelmileg. Minél tovább tökölnek és húzzák az időt, annál nagyobb ez a "veszély". Bár Gergő tart attól, hogy Szonja beleesik Miklósba, de a többi családtaggal biztosan nem számolt. Pedig akár ő is beleszerethetne Nórába, megkedvelhetné Attilát vagy Petit. Egyrészt ez nem elhatározás kérdése, másrészt ők biztosan nem tehetnek arról a ... fene tudja, miről, amiért a bosszúhadjárat folyik.


    Szonja nagy érdeme a Timinek nyújtott segítség mellett, hogy végre gondolkodásra késztette Nórát. A hiszti és féltékeny sértődöttség után úgy tűnik, eljutott odáig, hogy a hallottakra koncentráljon, ne arra, hogy "Szonja megint beledumál".


    Hogy felcsillant tegnap Gergő szeme, mikor Juli a Hexafáról áradozott! Szinte láttam, ahogy forognak az agyában a fogaskerekek. Hoppá! Van még egy sikeres ágazat. Talán könnyebb lenne felgyújtani a Hexafa-raktárat (ha van ilyen), mint megmérgezni a vízüzemet.(Ne legyen igazam! )

    előzmény:
    sorozatfun (131690)
    2018-09-17  22:30
  11. 2018. szeptember 17. 22:49131691.

    Azért Peti gondolom, vagy legalábbis remélem, ragaszkodni fog hozzá, hogy Gergő tisztességgel kárpótolja a barátait, míg ha megszűnik a KisSzék, Ági tuti senkit nem fog kárpótolni.. Ági okos de kegyetlen, sose fájt a feje más baja miatt.. Persze Peti kereshetne hirdetéssel vmi befektetőt, aki megveszi a házat és továbbra is nekik adja ki, hát nem tudom, milyen könnyen találna..


     


     

    előzmény:
    sorozatfun (131690)
    2018-09-17  22:30
  12. 2018. szeptember 17. 22:30131690.

    Igen, Szonja tiszta jóindulatból segített Timinek, eszébe se jutott, hogy ez a bosszú része lehet... Nekem is az az érzésem, hogy már nem sokáig tudja elviselni Gergő irányítását, hiába szokott hozzá kiskora óta, hogy Öcsikét mindig körbe kell ugrálni...

    előzmény:
    gerdamama (131689)
    2018-09-17  21:42
  13. 2018. szeptember 17. 21:42131689.

    Azt hiszem, Szonja már kihátrálna ebből a bosszúhadjáratból. Kíváncsi vagyok, mikor dobja be a törülközőt.

    előzmény:
    sorozatfun (131687)
    2018-09-17  21:28
  14. 2018. szeptember 17. 21:33131688.

    Ja, hát lehet, hogy egy csomó minden történik a hátunk mögött.


    Nem tudhatjuk, mi lesz a történet folytatása, de ismét le kell szögeznem, hogy Petinek van választási lehetősége. Ezért ha "más a barátság, más az üzlet" jelszóval lapátra teszi a barátait és Gergővel szövetkezik, akkor én bizony őt fogom utálni. Bárhogy forog is Gergőtől a gyomrom.
    Azt nem rovom fel Petinek, hogy ő mászott rá Gergőre, nem a pasas nyomult, hogy meg akarja venni a házat. Az első próbálkozás még érthető, nem tudhatta, hogy Gergő milyen feltételeket támaszt. De most már tudja, és az ő döntése lesz, hogy belemegy-e. Szóval hiába Gergő a főgonosz, nem lehet minden felelősséget rá hárítani.

    Azon mindig röhögök - vagy bosszankodom, hangulatomtól függően, hogy a BK-ban mennyi időt és fáradságot feccölnek mindenbe. Százméteres körzetben, a legszűkebb ismeretségi körben akarnak megoldani mindent, lehetőleg azonnal. Munkahelyet, szerelmet, lakást. Peti se ugrott rá az internetre, hogy vevőt keressen. Gergő itt van kéznél, vegye meg ő a házat, oszt' kész, el van intézve.


    De legalább Timi, életében először, normálisan viselkedett. Helyesek Ottóval, drukkolok nekik.

    előzmény:
    sorozatfun (131686)
    2018-09-17  10:12
  15. 2018. szeptember 17. 21:28131687.

    No, kicsit másképp történt, mint ahogy én elképzeltem, de az eredmény ugyanaz...


    Szonja viszont jól beolvasott Nórának, minden szavával egyetértek...

    előzmény:
    sorozatfun (131686)
    2018-09-17  10:12
  16. 2018. szeptember 17. 10:12131686.

    Peti komolyan mondta az anyjának, hogy Gergőék részesedésért csinálták meg az appot. Gergő nem hülye ha üzletről van szó, csak a bosszú ment az agyára.. Tuti meg is írták azt a szerződést, csak a nézőket nem szokták untatni ilyen fárasztó részletekkel, amit én lényegében nem is bánok...

    előzmény:
    gerdamama (131684)
    2018-09-17  09:45
  17. 2018. szeptember 17. 09:47131685.

    "az eső kitartóan szakad szünettel három hete"


    Egynapos szünettel három hete. Bocs.

    előzmény:
    gerdamama (131683)
    2018-09-17  09:18
  18. 2018. szeptember 17. 09:45131684.

    Tulajdonképpen ugyanarról beszélünk. Pl. itt ez a piakeverő applikáció. (Ami szerintem is egy nagy marhaság, de ennek a mondandóm szempontjából nincs jelentősége.) Peti már egy ideje érzi, hogy Gergővel valami nincs rendben, mégis gondolkodás nélkül elfogadja tőle ... mit is? A segítséget? Örül, mint egy óvodás, hogy Gergőnek milyen remek ötletei vannak. Eszébe se jut tisztázni, hogy Gergő az alkalmazást haveri alapon tanácsolja, vagy pedig ezáltal csendestárs lesz a Kisszékben. Bár úgy gondolom, ez utóbbit szerződésbe kell foglalni. Talán elhangzott nevetve, örvendezés közben, hogy ha fellendül az üzlet, Gergő is kap részesedést, de ez még senkit semmire nem kötelez. Peti még visszatáncolhat, de nem fog, mert esze semmi.

    Egyáltalán nem szimpatikusak Polcosék, és természetesen a Berényieknek drukkolok. De néha már arra gondolok, annyira ostobák, hogy megérdemlik, amit kapnak, legyen bármi a végkifejlet. Vagy nem is ostobák, hiszen egyfolytában gyanakodnak, de ahelyett, hogy óvatosabbak lennének, vagy megpróbálnák kerülni ezt a furcsa testvérpárt, inkább elfojtják magukban a rossz érzést. Mintha hipnotizálnák őket.

    előzmény:
    sorozatfun (131682)
    2018-09-17  08:21
  19. 2018. szeptember 17. 09:18131683.

    Köszönöm szépen, a vártnál jobban alakult a helyzet. Gyorsan lekopogom. Biztosan segített, hogy a topikon is annyian drukkoltatok.
    Ha mérséklődött is a szél, az eső kitartóan szakad szünettel három hete, így a talaj felázása miatti fakidőlés még reális veszély. Az áram se maradt ki náluk, néhány környező utcában igen. Mikor kicsit csendesedett a vihar, Dávid kiment és kitisztította az utcán a közelben lévő három csatornanyílást, mert eléggé el volt tömődve mindenféle növénnyel. Ezzel segítve, hogy ne álljon meg a víz előttük. Legnagyobb katasztrófa, hogy a gyerekek nem ugrálhatják ki magukat a szabadban, otthon "őrjöngenek" napok óta.  Holnap folytatódik az oktatás. Szegény Dávid már alig várja, hogy bemehessen az egyetemre, és egy kicsit kipihenje magát.

    előzmény:
    barackmano (131681)
    2018-09-17  06:41
  20. 2018. szeptember 17. 08:21131682.

    Azért ne felejtsük el, hogy Gergőnek már érdekeltsége van a KisSzékben, az applikáció révén. Bár szvsz az app egy kapitális baromság, azt még elhiszem, hogy az ölet bevonza  a telefonjaikból ki se látó fiatalokat , pláne kezdetben a némi ingyen pia lehetősége, de miután kikeverték az első ihatatlan kotyvalékot rá fognak jönni, hogy talán jobb volt, amíg egy hozzáértő mixer keverte az italokat...De induljunk ki abból hogy az ötlet jó, és működik, a KisSzékre fényes jövő vár, Gergő pedig kvázi csendes társ lett... Ezek után nem is annyira hihetetlen, hogy meg akarja menteni.... Én a helyében azért Peti előtt eljátszanám, hogy nem is a KisSzék miatt vettem meg a házat, más céljaim vannak vele... Ezzel bizonyíthatná, hogy neki tényleg ilyen kegyetlen a humora, jóvá téve ezzel a fényképes baklövést... 

    előzmény:
    gerdamama (131680)
    2018-09-16  23:19
  21. 2018. szeptember 17. 06:41131681.

    Jol vannak a fiadek gerdamama?

  22. 2018. szeptember 16. 23:19131680.

    Igen, valószínűleg így lesz, a BK illetve a fk-írók logikája olyan egyszerű, mint egy faék. Csak tartozom magamnak annyival, hogy leírom előre, miért marhaság, ami történni fog. Nehogy még valami rajongónak tűnjek, aki tátott szájjal figyeli az eseményeket. Nehezen viselem, hogy mindenki olyan potyaleső, hogy mindenkinek mindent elhisz, ha hasznosnak ígérkezik a barátság. Akkor is, ha érzi, hogy valami nem stimmel. Lakás, applikáció, pénzügyi tanácsok, legyen bármi, tiszta haszon. Ha gyanús az illető, elhessegeti a rossz érzést, ha a bizonyíték már kiveri a szemét, gyorsan becsukja.

    Ami előzetest én láttam, abban Peti és Gergő nem szerepelt, a ház eladásáról sem volt szó. Attila ordibált Julival, hogy elege van már a féltékenykedéséből. Ezek szerint őnagysága nem hagyja abba a jövendőbeli exe utáni koslatást. Megjelent továbbá Tóbiás anyja, nekem ő se hiányzott, nélküle is van elég kavarógép. Rudi mosásba adta a bordó ingét, és ezúttal fekete pólóban kísért. Ezt a "szellemes" ötletet is elvethetnék már.

    előzmény:
    sorozatfun (131678)
    2018-09-16  20:15
  23. 2018. szeptember 16. 20:26131679.

    Ja még annyit, hogy bár Petinek már voltak fenntartásai a fénykép, meg az ásványvizes palack miatt, ettől a gesztustól már tényleg el fog ájulni...


    Egyébként Tóbi hisztijei már engem is rohadtul idegesítettek, és azt sem bánom, hogy Éva problémája megoldódott és végre lelépett... De a Harmath testvérek bosszú hadjáratán legalább tudok szórakozni, és kíváncsian várom a fejleményeket...


     

    előzmény:
    sorozatfun (131678)
    2018-09-16  20:15
  24. 2018. szeptember 16. 20:15131678.

    Grgő elkezdi behálózni Pétert. (hétfői előzetes)


    Mindaz nagyon szép, amit leírtál, csak nem ismered eléggé a BK logikát... Gergő nem azért veszi meg a házat, mert Ági eladja, hanem Ági azért adja el, hogy Gergő megvehesse... Mert tetszik, nem tetszik, de most igenis Gergő a főszereplő... Áginak már van vevője, az a szemüveges pasas, akivel jött, és aki valszeg megának akarja megvenni és Petiéket meg kivágná, mint macskát... Gergőnek viszont remgeteg pénze van és rá fog ígérni... És Ági akármennyire utálja is a srácot, mert utálja az első perctől, már Attila miatt is, van az a pénz, amiért neki fogja eladni... Gergő magához akarja láncolni Petit, mint korábban Attilát, de anyagilag sem jár rosszul, Petiék neki is fizetni fogják a bérleti díjat, plusz még az applikáció után is kapja a részesedést...

    előzmény:
    gerdamama (131677)
    2018-09-16  16:51
  25. 2018. szeptember 16. 16:51131677.

    Én is bízom benne, hogy Ági szerepe nem merül ki abban, hogy felveszi a pénzt, és már indul is haza. Igaz, hogy mostanában tele van konfliktusokkal a sorozat, de egyik sem érdekes, csupa vihar a biliben. Hiányzik belőlük a csűrcsavar, a szellemi párbaj. Nem igazán érdekel, hogy Timi tovább pimaszkodik-e az anyjával, vagy hogy Kristóf elnézi-e Tóbiás százegyedik hisztijét vagy sem.


    Gergő házvásárlása nagyon olcsó húzás lenne, mármint nagy fantáziátlanság a forgik részéről. Akkor is, ha most kikiáltották Gergőt fő-főszereplőnek, és minden cselekménybe be akarják vonni. Ági egy gyakorlatias, talpraesett nő. Meghirdeti a házat a neten ő maga, vagy egy ügynökségen keresztül, mindenben megállapodik a vevővel, és csak akkor repül Pestre, ha alá kell írni a szerződést. És személyesen akarja tájékoztatni a bérlőt, mert úgy illik, pláne, ha az illető egy kedves rokon. Az eddigiek alapján nem olyan naiv, hogy azt képzeli, hazajön, és eladja a házat egy pillanat alatt. És persze akad vevő rögtön, mert Gergő épp hallótávolságon belül  könyököl, mikor Ági megemlíti, hogy eladó. Ez még BK-s viszonylatban is gagyi fordulat.

    előzmény:
    Liventa (131676)
    2018-09-16  15:26

Címlap

top