Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. augusztus 18. 08:28131476.

    Kívánom, hogy sikerüljön az rtl most-on behozni, de nekem mostanában nem jön be. A görény a Rudi nagyobbik fia. A Rudi felesége Krisztiánékra bízta, míg ő elmegy talán Belgiumba a kisebbel 2-3 hétre, már nem tudom mi is lesz ott. 


    Lehet, hogy már sikerült megnézned?

    előzmény:
    gerdamama (131474)
    2018-08-18  08:07
  2. 2018. augusztus 18. 08:22131475.

    megsúgom neked: Rudi nagyobbik fiát szállásolta be az anyukája a Mátyás király térre. mert valami szuper foci iskolába fog járni de nincsen megoldva a lakhatása. nem nagyon értem miért? Azt hittem Pesten laknak..de ezek szerint nem...na, majd csak kiderül. Szóval a kis srác laktóz érzékeny...az anyuka az anyagiakat nem érintette, Krisztián szólt, hogy ez azért költséggel jár..akkor adta oda a kártyáját, mondván elfelejtette ,erre a kártyára fizette Rudi a gyerektartást. 

    előzmény:
    gerdamama (131474)
    2018-08-18  08:07
  3. 2018. augusztus 18. 08:07131474.

    Épp kezdődött volna tegnap a BK, mikor megszakadt az adás, elszállt az internet és a vezetékes telefon is. Na, mondom, ez biztosan a Polcos testvérek műve, így akarnak keresztbe tenni a Berényieknek.

    Valami nagy gubanc volt a UPC-nél, és azzal riogatott a gépnéni, hogy több órát is igénybe vehet, míg kijavítják. Remélhetőleg mára helyreáll a rend. Na, ehhez képest este 10-kor már működött minden. Megint emlegettem az anyukáját annak, aki a 11-es ismétlést eltörölte. Majd valamikor megnézem az RTLMost-on. (Addig is találgatom, ki az a laktózérzékeny görény, akit valaki valahová befogadott.)

  4. 2018. augusztus 18. 07:31131473.

    A  bankkartyan meg nem lesz semmi penz, vagy nem tudnak hozzaferni.. 

    előzmény:
    Liventa (131472)
    2018-08-18  00:08
  5. 2018. augusztus 18. 00:08131472.

    Már látom lelki szemeimmel, hogyan fog hülyét csinálni a befogadóiból a kis görény...

    előzmény:
    barackmano (131471)
    2018-08-17  22:22
  6. 2018. augusztus 17. 22:22131471.

    Ja egyebkent laktozerzekeny. De fagyit ehet  

  7. 2018. augusztus 17. 13:26131470.

    Nem volt egy olyan jelenet tegnap ami tetszett volna. Nagyon rossz szerepet találtak ennek a Timinek. Idegesítő, ahogy a szüleit vezeti az orruknál fogva, kis idegesítő egy lány!De a Szonja Gergő testvérpár  sem tetszik, Gergő mindenkinek osztogatja az észt. Szidom magamat, hogy minek nézem, mert szinte idegesen várom, hogy már megint milyen hülyeséget találnak ki.

  8. 2018. augusztus 17. 08:38131469.

    Nem figyeltem eléggé. Azt hittem, Timi a telefonját veszítette el. Talán mert mindig, mindenki kezében az van. Pedig biztosan elhangzott a pénztárca szó, legalább akkor, mikor a kutyás nő visszavitte. Így aztán vihogtam tegnap, mikor Miklós kérdezte Nórától, hogy miért nem hívja fel a kisasszonyt, hogy merre jár. 
    Így persze a "remek" ötletem, a telefonban szereplő nevekkel való szórakozás sem lehetséges. Nem nagyon bánom, mert az egész Timi-vonal nagyon idegesít.
    Én nem hiszem, hogy ilyenek a mai gimnazisták. Most ugyan hiányzik ez a korosztály a családunkból, de anno Kata, Dani és társai idején is komplett hülyének, lusta hazudozónak volt feltüntetve mindegyik. Akkoriban rengeteg hasonló korú "gyerekkel" voltam körülvéve, és teljesen normális volt mindegyik. Tanultak, sportoltak, zenéltek, és nagyon értelmesen lehetett velük beszélgetni, jó meglátásaik voltak az élet dolgairól. Mellesleg megvolt a véleményük az ilyen "BK-s hülyegyerekekről", sokkal szigorúbban kritizálták őket, mint én. Dávid már több mint tíz éve nem nézi, de nála ma is a hülyeség fokmérője a BK, lesújtó vélemény, ha valakiről azt mondja, olyan, mint egy BK-s.

    Peti és Balázs pedig egy jó tízessel öregebbek, de semmivel sincs több eszük. Ez az örökös vetélkedés, kakaskodás! Egyiknek se drukkoltam tegnap. Csak arra gondoltam, hogy ha Zsolt lenne az üzletvezető, úgy kihajítaná a Rózsa vendégeit elriasztó boxolókat az udvarról, hogy a lábuk se érné a földet. És csöppet se bánom, hogy nem lett valami giccses, nyálas kibékülés, összeborulás a vége. Nem hiszek benne, hogy többéves sérelmeket egyszer csak "megbocsát" valaki. Nem elhatározás kérdése, hogy az ember mit érez a másik iránt, semmi sem változik egy kézfogással.

    Natasával is tele a hócipőm. Ez akart pszichológus lenni? Nem veszi észre, hogy mennyire terhes a viselkedése mindenki számára? Egy energiavámpír. Szegény Ádám, kíváncsi vagyok, mit mesél el neki, mikor ő maga se tudja, hogy mi történt. De őt is rossz nézni már, olyan, mint egy alvajáró.
    Az meg milyen ötlet, hogy Alíz dala legyen az emlékoldal kísérőzenéje? Azt egy szerelmes, boldog menyasszony énekelte a párjának. Talán mégse gyászzeneként kellene használni. Remélem, Alíz nem egyezik bele. Amilyen kis udvarias mostanában.


    Úgy szeretnék valami pozitívat írni a végére. De akárhogy töröm a fejem...





  9. 2018. augusztus 17. 07:32131468.

    Csatlakoz az előttem szólóhoz!!!!


    Régi, szép idők, amikor valami érdekes, izgalmassal fejezték be és mentek nyári szünetre. Mi meg ötleteltünk, hogyan is folyatódik? És a magánéletünket tártuk fel, akkor ismertük meg egymást. Pedig azt hittük milyen jó lesz nekünk, nyáron is barátok között lehetünk. Erre agyba főve verik egymást és közben azon bánkódnak, miért is nem sikerült kibékülni, hiszen a legjobb barátunk vagyunk? Natasa is leállhatna már a barátok nyaggatásával. De legalább Ádám könnyít majd a lelkén...de szegény nem tudja, be volt narkózva. vajon ez ki fog valaha derülni, vagy élete végéig mardossa a bűntudat? 


    Micsoda szirupos történet volt Vili féltékenysége Armandra?? És az a bölcs feloldás..persze Gizi fejéből, a romantikus regényíró  pattant ki


    Milyen fontos dokumentum, tervrajz lehet az amit Szonja fényképezett? Valami tervrajzot fognak meghamisítani és ezzel valami tragédiát idéznek elő? csak ötletelek, mi lehet a terv??? 

    előzmény:
    Liventa (131467)
    2018-08-17  07:11
  10. 2018. augusztus 17. 07:11131467.

    Micsoda primitív módon "szórakoztatnak" bennünket ezekkel a szánalmas és ostoba nyűglődésekkel, ahelyett, hogy ötlet híján becsülettel bezártak volna nyárra és mi is mentünk volna a dolgunkra...De úgy kell nekem, ha egyszer nem megyek el BK-elvonóra!

  11. 2018. augusztus 16. 09:34131466.

    Ez a jelenet volt az előzetesben. Lehet, hogy nem adott pofonokat, de valamitől dőltek jobbra-balra a rosszfiúk.
    Sajnálom, ha felcsigáztalak, aztán csalódást okoztam, és nem volt elég vad a bunyó. Még lehet reménykedni, hogy a tablettáért is jelentkeznek, és akkor valaki laposra lesz verve. Leginkább Ottó... Nekem nem hiányzik annyira.

    Timi elhagyott telefonjával viszont lehetett volna valamit kezdeni. Pl. hogy valami hülyegyerek találja meg, és Timi nevében küldözget üzeneteket az ismerősöknek.
    Nóra helyében azért beinvitáltam volna egy kávéra a becsületes megtalálót. Valószínűleg úgyse ment volna be kutyástól, szóval nem volt nagy a rizikó. Csak a rend meg az illem kedvéért.

    előzmény:
    barackmano (131465)
    2018-08-15  22:53
  12. 2018. augusztus 15. 22:53131465.

    Ezeknek nem adott pofonokat. Ezek szerint megis fog bunyozni?

    előzmény:
    gerdamama (131463)
    2018-08-15  10:14
  13. 2018. augusztus 15. 12:42131464.

    Az Timinek is tetszene. Kevesbe ciki mint az apja. 

    előzmény:
    gerdamama (131463)
    2018-08-15  10:14
  14. 2018. augusztus 15. 10:14131463.

    "Rossz volt nézni a két fiú szemtelenkedést...kíváncsi vagyok ki lesz aki kiszabadítja? mert valaki biztosan jön."


    A heti előzetesben van egy jelenet, ahol Ottó osztja a jobb- és balegyeneseket a parkban két, addig ismeretlen fickónak. Csak úgy dőltek jobbra, balra. Arra tippeltem, kábítószer-ügyben keveredett konfliktusba. Mert ugye, mielőtt Zsolt beállított, Ottó felhívott valakit telefonon, és ajánlgatta neki a tablettákat. Gondoltam, talán el akarták venni tőle fizetség nélkül. Vagy a dílerek vették zokon, hogy valaki az ő területükön, a saját szakállára üzletel. Nem örültem, hogy alvilági elemekkel került kapcsolatba. De két pimasz gimnazistát móresre tanítani, ez talán nem olyan veszélyes.

    előzmény:
    BiriBiri (131462)
    2018-08-15  07:05
  15. 2018. augusztus 15. 07:05131462.

    Szegény kicsi Máté!!! Most jól magára marad. Attila még csak figyelne rá de Gergő olyan tanácsokkal látja el ami bizony szélesíti a szakadékot a gyerek között. Aztán ki tudja, milyen lélek az edző? Ha megértő, pártfogásába veszi Attilával együtt és Juli nagyot koppan. Persze ez a gyereknek nem a legjobb megoldás lenne, ne is figyeljenek ide a fogik. 


    A jóslatom bevált, Gigi elviszi Zsoltot a fiához...már megint a legutolsó ajánlatot tette...de remélem ez tényleg az lesz. Jó sok pénze van Giginek hogy csak úgy, adja a másik milliót is. Még van egy olyan érzésem hogy Zsolt kint lesz rosszul és ott kezeltei. de szerintem már ki fogják gyógyítani, visszajön a gyógyult Zsolt ,aki majd egy pár lesz Gigivel. Egy ideig, mert  sorozatban senki sem holtomiglan egy pár. 


    Nem nagyon értem hogyan került ilyen helyzetbe Timi. Az a visszautasított fiú indította el azt a hadjáratot ellen? Rossz volt nézni a két fiú szemtelenkedést...kíváncsi vagyok ki lesz aki kiszabadítja? mert valaki biztosan jön..

  16. 2018. augusztus 14. 22:38131461.

    Julika köszönöm a részletes leírást, iszonyú munka van vele.


    Megsajnáltam szegény Mátét, Juli jól tönkretette az életét.

    előzmény:
    BiriBiri (131459)
    2018-08-14  18:55
  17. 2018. augusztus 14. 18:57131460.

    Az még messze van, de feltétlenül meg fogom mutatni..bár már ott tartanánk. Van szép gyapjúm, azt a szakkörrel csináltunk, tehát nem maradok munka nélkül. A nyaralóba kért a lányom egy szép képet, most annak keresek valami szép mintát. 

    előzmény:
    barackmano (131458)
    2018-08-14  16:59
  18. 2018. augusztus 14. 18:55131459.

    Megpróbálom leírni: tépünk egy darab gyapjút és azt próbáljuk kitisztítani. A bunda vége sajnos össze van ragadva, kakás, azt szét kell húzogatni, ha törek van benne azt ki kell szedni. Aztán hideg vízben ázik két napig. Ebben fellazul, , átmossuk, centrifugába tesszük és kicsapatjuk a koszos vizet. Aztán tiszta vizet kap mosogató szerrel, vagy ultra pasztával ázik, oldódik a zsír. Megint kicsavarjuk és meleg vízben ázik tovább, majd többször átöblítjük, kicsavarjuk és széthúzogatjuk a gyapjút, a napon szárítjuk. Ha megszárad Csongrádra visszük egy mesterhez aki kártolja, összedolgozza. Abból csinálunk nemez képet, meg amit akarunk. csináltak nagyon szép kalapot, papucsot a szakkör tagok. 


    A neten is sokat olvastunk hozzá 


    http://angoratanya.blogspot.com/2011/04/magyar-birka-gyap ju-tisztitas.html


    Akit nem érdekelt lapozzon


    Kíváncsian várom az estét, Attila már horogra akadt, akkora szemekkel nézett az edzőnőre, majd kiesett rajta. majd Juli foghatja a fejét, hogyan hagyhatta, hogy ez a jóember másé lett. 

    előzmény:
    Kusza (131456)
    2018-08-14  16:25
  19. 2018. augusztus 14. 16:59131458.

    Azert majd mutasd meg mi lesz ebbol. A kesztermek biztos karpotol. 

    előzmény:
    BiriBiri (131452)
    2018-08-13  12:16
  20. 2018. augusztus 14. 16:57131457.

    Szerintem azok voltak eddig is. 

    előzmény:
    BiriBiri (131455)
    2018-08-14  11:24
  21. 2018. augusztus 14. 16:25131456.

    Julika csodállak a szorgalmadért! Nekem is mindjárt az jutott az eszembe, ami Gerdamamának, hogy ez nagyon büdös lehet. Olyan kíváncsi lennék erre a munkafolyamatra, hogyan lesz ebből valami.

    előzmény:
    BiriBiri (131455)
    2018-08-14  11:24
  22. 2018. augusztus 14. 11:24131455.

    Még hogy tengerpart...de bizony büdös és nem csak az elején..most a közepén is..de már enyhül. ..Lottózni kellett volna annyi sz...ba nyúlkáltunk és áztattuk a kezünket a trágyás lében. nem igazán tudtuk mire vállalkozunk...csak a mohóság, nekünk kell az a két zsák. Már csináltuk, de a szakkörrel, kalákában, ahol részfeladatot csináltuk, mondjuk a legpiszkosabb részét, de nem a miénk volt a felelősség, amikor akartuk abba hagyhattuk. Itt minden a miénk...remélem a végeredmény szép lesz. Már lassan látjuk a végét ..még holnap lesz egy nagyon piszkos munka aztán "csak" mosni kell. Bizony megértem miért olyan drága...ebből majd nagyon szépet kell alkotni, nem ronthatjuk el ezt a nagyon sok munkát. 


    Most hoztak még 8 zsákkal, azt majd a szakkörrel csináljuk meg


    Mit gondoltok, Giginek mi jutott az eszébe? Szerintem az, hogy elviszi Zsoltot Németországba. Most Gigi és Ottó átmentek együttérzőbe.

    előzmény:
    gerdamama (131453)
    2018-08-14  08:07
  23. 2018. augusztus 14. 11:05131454.

    Na megvan Juli utódja.


     

  24. 2018. augusztus 14. 08:07131453.

    Hogy Te miket tudsz, Julika!
    Mielőtt rákattintottam a képre, hogy kicsit nagyobb legyen, azt hittem, valami jó kis tengerparton ücsörögsz. A terítőt néztem azúrkék víznek, csak az a "szikla" egy kicsit furcsa volt, olyan közel a parthoz.
    Nem csoda, hogy olyan drágák azok a cuki kis nemezkalapok, ha már az alapanyag előállításával is ennyi macera van.
    (Nem nagyon büdös az a gyapjú, így az elején?)

    előzmény:
    BiriBiri (131452)
    2018-08-13  12:16
  25. 2018. augusztus 13. 12:16131452.

    Bizony, itt még nagyon nagyon meleg van. Itt az Alföldön legalább is. Én sem vagyok nyaralni sehol de hasznosan, "kézimunkázással" töltöm az időt. Birka gyapjút tisztítunk. Ajándékba kaptuk, "csak" fel kell dolgozni. Az elejét mi csináljuk, tisztítás, hideg vízben áztatás, több léből, majd ultra pasztás meleg vízben való mosás, kihasználva a kánikulát szárítás...aztán Csongrádra megy kártoltatni. Nagy macera de "ingyen" van a nemez. Kellemes kertben. fák alatt tevékenykedünk, négyen csináljuk, észre sem lehet venni a kánikulát, csak ha kimegyünk az utcára, ott majd oda sülünk az aszfalthoz. Szerencsére 3 házzal odébb kell  csak mennem.


    Szóval új lány jön a sorozatba. Még nem tudja mi rá...a mi éles nyelvünk

Címlap

top