Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. augusztus 6. 07:25131401.

    A ferjemet levagtam mert megolne ha kozzetennem. Igaz Tomi is de azt leszarom.


    Egy kis izom mehetne ra, de ezt teszi 3 hčt punnyadas. Meg nem eleg hiu. 

  2. 2018. augusztus 6. 07:17131400.

    Nem semmi teoriak. Remelem ma megkimelnek vegre minket es megtudjuk. Enyhe elvonasi tuneteim vannak, nekem az rtlmostBK az esti mese.


    Valoban nincs huvi, de kb ugyanez volt ott is ( van is ahogy hallom), nekem viszont volt 3 nap megnyugvas mielott jottem. Miota tart itt ez az aldott allapot? 


    Az idojos szerint elvileg a jovo heten vege. Kar hogy apukam el akar menni Horvŕtorszŕgba a včgčre, ahol viszont megint vissza. 


    Tomi nagyon fehčr, kiveve azok a reszei amik kilogtak ruha alol. 

  3. 2018. augusztus 5. 20:20131399.

    Én úgy emlékszem, hogy Karcsi csak akart asztalosműhelyt létrehozni, és Novák Lacit kérte, hogy társuljon vele. Meg is állapodtak egy találkozóban, de oda Laci nem ment el, mivel a Berényi fiúk jobb ajánlatot tettek, amiből Karcsit viszont kihagyták... Ez mondjuk lehet ok arra, hogy Karcsi többet szóba  se álljon az egész társasággal, de bosszúhoz azért kicsit több kell, de még az is kiderülhet a későbbiekben.. Esetleg még vmi olyasmi is, ami elősegítette a szerencsétlen ember korai haálát... Majd meglátjuk..

    előzmény:
    Liventa (131398)
    2018-08-05  16:26
  4. 2018. augusztus 5. 16:26131398.

    Valamiért elsőre nekem az intézetisek közül bizonyos Karcsi neve ugrott be, amikor kiderült - amit sejtettünk -, hogy Szonjáéknak valami el-/leszámolni valójuk van a Berényiekkel.


    Karcsit úgy emlegette a többi intézetis ott a parkban, hogy ő bezzeg valami ügyes vállalkozásba kezdett (valami asztalos/faipari vállalkozásba, vagy mibe, miközben Laci focis karrierről álmodozott). Aztán -- ezt már csak én fantáziálom hozzá, mert annyira nem kötött le az a rész sem, hogy figyeltem volna a részletekre -- talán a Berényiek valamit maradandóan belerontottak Karcsi bizniszébe és Szonjáék pedig Karcsi lemenői (mondjuk a gyerekei, és a halálos ágyán elmondta nekik, hogy B. Zoli lenyúlta és abból nőtt ki a B. kft) és most eljött az idő, hogy ezt megtorolják és visszaszerezzék az üzletet....???


    Vagy valami egészen más.... Nagyobb hülyeségek még a hőguta ellenére se jutnak eszembe....

    előzmény:
    vorii (131394)
    2018-08-05  13:43
  5. 2018. augusztus 5. 16:03131397.

    Micsoda emlékezte????? Le vagyok nyűgözvede valahogy ez tőled természetes..ezt várjuk, hogy csípőből tüzelve, azonnal hozod a régen elfelejtett történéseket. 


    Most már próbálj kitalálni valami hihető történetet, mi a csuda bajuk van polcoséknak a Berényiekkel.??

    előzmény:
    gerdamama (131396)
    2018-08-05  14:32
  6. 2018. augusztus 5. 14:32131396.

    "egy kiskamasz bosszúeskü még meg is maradhat mániának."


    Vagyis a Harmat(hy) testvérek nem tudják megemészteni, hogy az anyjuk megcsalta az apjukat, ezért évtizedekkel később bosszút állnak az azóta elhunyt gaz csábító semmiről sem tehető öccsein?
    Ehhez mind a kettőnek mániás őrültnek kellene lennie. A gyűlölet persze befészkelheti magát az ember lelkébe, de hogy egy komplett bosszúhadjáratot dolgozzanak ki, még csak nem is a "bűnös", hanem gyakorlatilag ismeretlen emberek ellen, akik semmiről sem tehetnek, se nekik, se a családjuknak sosem ártottak, azt legfeljebb egy brazil szappanoperában tudnám elképzelni.
    Sajnos a fél világ elvált, már kihalt volna az emberiség, ha minden bánatos gyerek kinyírná azt, aki miatt (szerinte) tönkrement a szülők házassága. Amúgy ez a "dobjuk ki a kanapét!" tipikus esete. Egyszerűbb lenne a félrelépésre hajlamos szülőt eltenni láb alól.

    Persze attól, mert eléggé életszerűtlen, még lehetne így. Csakhogy Harmathy Emma szerető családban nevelkedett, egyetlen gyerekként. Úgy került Andrásékhoz, hogy a szülei autóbalesetben meghaltak. Egyetlen rokona egy nagynéni volt, Gréta. Ő lett a hivatalos gyámja, és csak ő tudott róla, hogy a kislány nem a férjtől, hanem egy  egyetemi  (nem intézeti!!!) szerelemből született, és Berényi András a valódi apja.


     


     

    előzmény:
    vorii (131394)
    2018-08-05  13:43
  7. 2018. augusztus 5. 13:48131395.

    Rudi rokonait, ismerőseit én is hiányoltam.
    Nem tudom, az elvált feleség köteles-e eltemettetni az exét, szerintem nem. De hogy az aktuális barátnő nem köteles, az egészen biztos.
    Az örökösök kötelessége lenne, de itt a két kiskorú gyerek gyakorlatilag semmit sem örökölt az apjától. Rudinak nem volt vagyona, se pénz, se közös lakás, se semmi.
    Talán az önkormányzattól lehet igényelni temetési segélyt, de hálistennek nem ismerem a részleteket, és nincs is kedvem utánaolvasni a neten.

    előzmény:
    vorii (131392)
    2018-08-05  12:49
  8. 2018. augusztus 5. 13:43131394.

    Nos - lehet, hogy tévedek, de... 


    A fényképeken (Miklósé az egyik, a másik viszont a testvérpáré) az "intézetis" gyerekek vannak, tehát biztosan közülük való Berényire haragszanak. Lehet, hogy furcsa az eszmefuttatásom, de nem feltétlenül abban a korban kellett történnie valaminek, lehet, hogy később. (?)


    Esetleg András a ludas, csak rajta már nem lehet bosszút állni? Van neki ugyanis egy Harmathy Emma nevű lánya... Lehet, hogy a testvérek már nagyocska gyerekek voltak, amikor András és az anyukájuk összegabalyodott, ott kiderült, erre pedig ráment a házasságuk. A testvérek elvesztették az anyukát, vagy az apukát - nem tudni, kivel maradtak. Vagy együtt maradtak és később derült ki (ott is) a kis kakukkfióka kiléte, akit gyűlöltek emiatt... Lehet életre szóló trauma bármelyik, sőt egy kiskamasz bosszúeskü még meg is maradhat mániának.


     

  9. 2018. augusztus 5. 13:02131393.

    ATM-ből 500 ezret ki tud venni és akkor az eksön csak 2 nap és megvan a milla.

    előzmény:
    gerdamama (131312)
    2018-07-24  08:49
  10. 2018. augusztus 5. 12:49131392.

    Újra itt... Sajnos olyan rosszul alszom, hogy rengeteg időm lett - így sikerült a 2 hét BK-t bepótolni. 


    Még a hozzászólásaitokat nem olvastam végig, de haladok (érdekel, mi a véleményetek) 


    Szöget ütött a fejembe - nem emlékszem - Rudinak nem élnek rokonai? ...  apuka, anyuka, testvér, valaki-akárki??? Egy elvált feleségnek szerintem nem kötelessége eltemettetni a volt férjét. Bár lehet, hogy az örökösei kiskorúak, így ezért hárult Rékára?

    előzmény:
    gerdamama (131297)
    2018-07-21  23:25
  11. 2018. augusztus 5. 10:52131391.

    Sajnos már elutaztak a gyerekek. Jól esik, hogy hiányoztam, bár szerintem épp eleget irkáltam ide, csak a péntekit nem értékeltem ki. Nem is találtam túl érdekesnek egyik részét sem.


    Gizi pengeváltása a nem túl szimpatikus szerkesztőnővel... fene tudja. Én bizony hajlamos vagyok vendégként tekinteni a Rózsa működésére, és qurvára idegesít, ha a 'pincérnők' (nem vagyok köteles tudni, ki milyen beosztásban van) egymással vannak elfoglalva, én meg várhatom a kávémat. Szóval hiába Gizi a főszereplő, bizony nem tudtam igazat adni neki. Amúgy is röhejes ez a felhajtás, amit a húszoldalas "regénye" körül csapnak.
    Azon persze jót vigyorogtam, hogy Laci - tipikus férj - addig örül a neje sikerének, míg dicsekedni lehet vele. Azt persze elvárja, hogy az asszony a Nobel-díjjal a hóna alatt, koronával a fején is menetrend szerint tálalja a vacsorát.

    A Zsolt-ügy már rém unalmas, Zsolt hantázik, Gigi mindent bevesz... Bosszant, hogy Ottó is belekeveredett, biztos vagyok benne, hogy valami baja lesz belőle. Az meg külön dühít, hogy az anyja betegségét használja alibinek.

    A Juli-András-Attila-Nóra-Miklós stb. sokszöget is kár már emlegetni. András kivételével mindenki "megtette, ami tőle telt", szerintem senki nem vethet senki szemére semmit. A friss problémákat kellene megoldani, van belőlük bőven. Pl. hogy Juli az utóbbi időben igencsak elhanyagolta a családját. Emiatt fordult ellene Máté, nem azért, mert mindig csalta azt, akivel éppen élt. Lehet, hogy Máté szívesebben maradna Attilával, de ha Juli nem egyezik bele (már csak hiúságból sem), akkor erre semmi esély. Hivatalosan nem Attila az apja.


    Mi is volt még? Ja, a "másik Berényi úr" alakítása az irodában. Ki nem állhatom Balázst, mégis irritál, ahogy az apja folyamatosan szívatja. Balázs Miklós sugallatára közölte a művezetővel, hogy mire számíthat. A főnök úr miért nem volt az irodában? Odarendeli ezt a szerencsétlen fószert, aztán elfeledkezik róla... Vagy direkt úgy intézte, hogy csak Balázs legyen bent, és ő tolmácsolja az apja gondolatait? Most játszhatja a jószívű, megértő embert, Balázsra maradt a "rossz zsaru" szerep. Sunyi, sz@r alak, az is volt mindig. Nagy manipulátor, csak azon csodálkozom, hogy még mindig bedől neki mindenki.

    előzmény:
    BiriBiri (131390)
    2018-08-05  09:45
  12. 2018. augusztus 5. 09:45131390.

    Jav: Attila sem szent    fogjuk a melegre, hogy mindig hibázok. 


    Gerdamama vajon még unokázik? Biztosan, ha nem jön. Nem "barátok közt", családban van

    előzmény:
    BiriBiri (131389)
    2018-08-05  09:43
  13. 2018. augusztus 5. 09:43131389.

    Én nagyon örülnék, ha Máté Attilával maradna. Juli megérdemelné, hogy önvizsgálatot tartson. Hogyan, miért jutott idáig? Töröm a fejem, Attila mennyire hibás a kapcsolat megromlásában? Szerintem semmiben...nem jut eszembe olyan eset amikor valamit nem Juli kedvére tett. Őszinte szerelemmel szerette, kényeztette...Julinak ez nem volt elég izgalmas. ha tudtok valami hibáját mondjátok...az én emlékezetem nem őriz ilyesmit. Persze Attila szent...családja volt, Nóra volt..most Juli volt...valahogy nem sikerül megállapodnia. pedig azt hittük Juli mellett fog megöregedni. De ez a BK ban elképzelhetetlen, unalmas lenne. 

    előzmény:
    sorozatfun (131388)
    2018-08-05  09:27
  14. 2018. augusztus 5. 09:27131388.

    Attila és Juli hónapokig csalták Nórát és Andrást. Az volt a mentségük, hogy az övéké a mindent elsöprő halalmas szerelem, ami csak egyszer adatik az életben... Ehhez képest Attila lefeküdt Nórával, Juli meg Mikivel... Ennyit a nagy szerelemről..Az egésznek a kis Máté itta meg a levét, aki elvesztette Andrást, aztán Juli önként börtönbe vonult Peti helyett, és mikor végre kiszabadult, belevetette magát a munkába...Attila legalább Mátéhoz jó volt, érthető, ha most őt választja...

    előzmény:
    BiriBiri (131386)
    2018-08-04  19:12
  15. 2018. augusztus 4. 19:13131387.

    jav: akarom-e....

    előzmény:
    BiriBiri (131386)
    2018-08-04  19:12
  16. 2018. augusztus 4. 19:12131386.

    Szerintem Máté ott akar maradni Attilával. És ott is marad..nem tudom meddig, de azt sem tudom, hogy karom-e, megint egy pár legyen Juli és Attila. Ez már nem lenne olyan, mint régen. Bár mindent lehet újra kezdeni, új alapokra helyezni. Juliban nem bíznék meg. 

  17. 2018. augusztus 4. 14:31131385.

    Balazs meg a genjeiben hordozza ezt. Miklos is szo nelkul kirugta volna az urget ha nem akarna Szonjatol egy pirospontot. 

  18. 2018. augusztus 4. 14:29131384.

    Szerintem ez most volt először.

    előzmény:
    BiriBiri (131383)
    2018-08-04  09:03
  19. 2018. augusztus 4. 09:03131383.

    Nagyon ravasz, jó gondolat. Én úgy gondolom Miklós Szonjának "játszott", neki akart jó színben feltűnni. Meddig kell még nézzük ezt a nyikhaj kisberényit? Hol nevelkedett ez a gyerek? Micsoda stílus? 


    Kíváncsi vagyok mi lesz Gizi művével..már ő is hajlik változtatásokra. A végén még még tényleg bestseller lesz a könyve. felolvasást fog tartani a Rózsában. Észrevettétek milyen új, elegánsan vannak öltözve a felszolgáló lányok. Szép fehér blúz.én csak most vettem észre. 

    előzmény:
    barackmano (131382)
    2018-08-04  08:03
  20. 2018. augusztus 4. 08:03131382.

    Talŕn Julinak nem utolag kene sirdogalni, plane ha tudja Mate milyen labilis helyzetben van. En azon sem csodalkoznek ha a kisfiu ezek utan odakoltozne Attilahoz. 


    De o most majd megy es Miklost okolja. 


    Szonjanak most tetszett Miklos reakcioja vagy azert somolyog mert mukodik a tervuk? A muvezeto is egy beepitett ember?

  21. 2018. augusztus 3. 16:07131381.

    A tegnapi részt úgy kell értelmezni, hogy Zsolt "megvilágosodott" és  rájött, egyetlen megoldás a "megtisztulás".??? És egyedül, mert ugye a pénzt elköltötte...és akkor most beköltözik egy üres garázsba, étlen, szomjan, egyedül fog kínlódni? Vagy Ottó megint segít rajta? Gigi biztosan érdeklődni fog a klinikán, le fog bukni Zsolt,  de amilyen,  frissen, üdén jön vissza és Gigi már úgy is belé van zúgva , megbocsájt neki. Vajon Zsolt józanon milyen életet választ? Ez csak egy kis eszme futtatás volt, ne vegye senki komolyan...

    előzmény:
    Kusza (131380)
    2018-08-03  11:08
  22. 2018. augusztus 3. 11:08131380.

    Nem sok minden történt tegnap, nem olyan lenyűgöző ez az irodai vitatkozás. A Zsolt dolog is unalmas már, csak nehogy Ottó járja meg, ha nála megtalálják a bogyókat.

  23. 2018. augusztus 2. 19:17131379.

    Éppen ezt mondtam a múltkor..totális támadást intéztek a Berényiek ellen. Nekem is eszembe jutott, hogy Petinek ugyan mi köze van az egészhez? Az anyja férje Berényi volt..ennyi. Micsoda nemes bosszú...lefekszik egy Berényivel..a szent cél érdekében. de mi  a csuda az a cél??? Remélem nyomós okuk van a bosszúra..vagy kiderül sok hűhó, bosszú semmiért? 

    előzmény:
    gerdamama (131378)
    2018-08-02  17:48
  24. 2018. augusztus 2. 17:48131378.

    Engem már előre bosszant Polcosék sztorija, pedig még azt se tudom, mit találnak ki. Teljesen életszerűtlen, hogy széleskörű bosszúhadjáratot indítanak egy több évtizedes esemény miatt, ami nem is velük történt, hanem... Még csak nem is a szüleikkel. A képen egy kivételével ismerősök vannak. Az ismeretlen (a BK-ban nem szereplő) srác is az ő korosztályuk. Nincs köztük akkora korkülönbség, hogy az ő gyerekei lehetnének. És micsoda őrült sérelem érhette azt a valakit, hogy harminc év múlva az egész Berényi családot tönkre kell tenni miatta? Miklós annak idején nem adta kölcsön a vonalzót Polcosék bácsikájának? Mellesleg Attila nem volt intézetis, Peti pedig nem is Berényi, őt Juli hozta a házasságba.

  25. 2018. augusztus 2. 13:02131377.

    Hát azon azért eléggé csodálkoztam... Azt hittem, csak hülyíti, de sose adja oda magát...

    előzmény:
    Kusza (131376)
    2018-08-02  11:19

Címlap

top