Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. július 29. 09:32131351.

    Azert adtak oda vegul a gyurut mert Krisztian elsirta valakinek (en is csak felszemmel neztem) hogy mi van es az azt mondta az a gyuru Natasae akarmit is erez tole.


     


     

  2. 2018. július 29. 08:53131350.

    A Berényieknél is zajlik az élet.
    Miklós és Szonja civakodnak. Miklós nehezen viseli, hogy még mindig nem sikerült hanyatt döntenie a lányt. Udvarlás, állás, semmi se elég ennek a nőnek? Smúzol neki az irodában is, Szonja megkéri, hogy ne kivételezzen vele, vele is úgy bánjon, mint a többi kollégával. Másnap Szonja bemegy hajnalban, hogy behozza az előző napi lemaradást. Rendbe is teszi a dolgokat, sőt, javít is a terveken, de Miklós hozza a legrosszabb formáját, és igen paraszt módon beszél vele, amit Szonja kikér magának. Egyesek szerint ez így rendben van, hiszen a lány kérte, hogy ne kivételezzen vele. Hát, én is dolgoztam majd' 40 évig, de sose hallottam, hogy egy főnök megengedett volna ilyen hangnemet magának, se velem, se mással szemben. Igaz, hogy színvonalas helyen, tanult, elismert és intelligens emberek között dolgoztam, jó főnökeim voltak szinte mindig. Alighanem mázlim volt. Mindegyiknek volt mire szerénynek lennie, nem kellett a hatalmát fitogtatni, és hangsúlyozni, hogy ő a főnök.


    Hazajön Ágnes, és mikor megtudja, hogy Attiláék válnak, rá akarja beszélni a bátyját, hogy menjen ki Berlinbe, és ott kezdjen új életet. Fel is veszi a kapcsolatot egy kinti kiadóval, ahol pü. tanácsadói állást ígérnek Attilának. Attila hezitál, menne is, meg nem is. Közben Gergő is állást ajánl neki, pénzügyi tanácsadóként és magánnyomozóként is igényt tartana Attila szolgálataira. A villát is megnézi. Ágnes is megy velük, és fúrja az ügyet ezerrel. Nem kellene beleavatkoznia szerintem, de tény, hogy a srác nagyon nyomul, mindig ott liheg a nyakukban, akkor is, mikor Ágnes megkéri, hogy hagyja őket magukra a Attilával. Az is igaz, hogy ez egy "hivatalos" program, és Ági akaszkodott rájuk.
    Arra tippeltem, hogy Ági és Gergő majd egymásba gabalyodnak, de momentán nem úgy áll az ügy.


    Nóra benyit az irodába késő este (legalábbis sötétedés után), és látja, hogy Szonja iratokat fotóz. Elkerekedik a szeme, majd csöndben visszalép a folyosóra. Ahelyett, hogy felkapcsolná a villanyt, és megkérdezné a kolleginát, mi a fenét csinál. Úgy látszik, elvesztették a kulcsot, mert Nóra is csak úgy benyit, és Szonjának sincs annyi esze, hogy ha tilosban jár, magára zárja az ajtót. Ropppppant életszerű jelenet volt. De legalább elkezdődik a nagy leleplezés, remélhetőleg, mert azt régóta sejtjük, hogy valami rosszban sántikálnak a testvérek.


    Más nem jut eszembe.

    előzmény:
    Kusza (131347)
    2018-07-28  20:46
  3. 2018. július 29. 08:42131349.

    Aranyos vagy, köszönöm szépen!

    előzmény:
    gerdamama (131348)
    2018-07-29  08:29
  4. 2018. július 29. 08:29131348.

    Mindenkivel történt valami, én már nem tudom, mi volt csütörtökön, mi pénteken, esetleg még 1-2 nappal korábban. Próbálom a "szereplők szerint" mesélni.


    Krisztián megtalálja Rudi zsebében a gyűrűt, amivel Natasát akarta eljegyezni. Vitáznak Alízzal, hogy odaadják-e Natasának, vagy ne. Krisztián oda akarja adni, hogy Natasa tudja, mennyire szerette Rudi, és feleségül akarta venni. Alíz szerint ezzel a jó hírrel már nem sokra megy Natasa, sőt, még jobban maga alá esne. Mindkét véleményben van igazság. Végül odaadják neki a gyűrűt, de hogy miért döntöttek így, azt nem tudom, mert én is csak fél szemmel néztem.


    Zsolt leemel Gigi számlájáról egymilliót, és némi izgalom után sikerül eljuttatnia a pasinak, akivel kapcsolatban áll, és aki megígérte, hogy beveszik valami festmény-bizniszbe. Giginek azt mondja, hogy a klinikára megy. A lány persze el akarja vinni autóval, Zsolt tiltakozik, de nem tudja lerázni. Végül a kapuig viszi, onnan már egyedül megy, nagy fiú... Össze-vissza halandzsázik Giginek, hogy miért nem bentlakásos az elvonó, még Giginek is feltűnik, hogy valami nem stimmel, de a homokba dugja a fejét. HP.
    Azt hittük, itt a történet vége, az ürge majd lelép a pénzzel, de nem így lett. A pasi (másnap?) telefonál, mondja, hogy hamarosan beindul az akció, és rá is bíz Zsoltra egy festményt, hogy addig is őrizze. Zsolt tiltakozik, hogy ő ezt nem tudja elrejteni. A mázolmány egyébként egy papírhengerben van gondosan elhelyezve, nem túl nagy, szóval ez is olyan BK-s, hogy Zsolt ül a konyhában, kezében a hengerrel, és spekulál, hogy hová rejtse. Mondjuk bevihetné a szobájába és berakhatná a gatyái közé, nem hiszem, hogy bárki kotorászik ott rajta kívül. De hát akkor nem lephetné meg Ottó, és nem kérdezhetne rá, hogy mi az, és milyen sötét ügyei vannak megint Zsoltnak. Zsolt végül pénzt ígér Ottónak a hallgatásáért. Remélem, Ottó nem lesz ebben partner, és nem falaz Zsoltnak, se ingyen, se pénzért.


    Laci Tóbiás tanácsára e-mailben megkeresi Emília kiadóját, és elolvastatja vele Gizi remekművét. A pasi jónak tartja, de közben megérkezik Gizi (mer' ugye a konyhában tárgyalnak, újabban a kiadók házhoz mennek és pitiznek az ifjú /?/ tehetségeknek). Közli, hogy a művet magának írta, nem akarja kiadatni, és rögvest szét is tépi. Ahogy azt rögtön megjósoltuk, a következő részben kikotorják a kukából...


     


     

    előzmény:
    Kusza (131347)
    2018-07-28  20:46
  5. 2018. július 28. 20:46131347.

    Nem voltam itthon, így nem láthattam a csütörtök és pénteki adást. Próbálom megnézni az rtl most-on, de nem sikerül. Pedig, ahogy itt olvasom, elég sok esemény történt. Na mindegy, valahogy összerakom amit írtok. 

  6. 2018. július 28. 10:15131346.

    Azt hittem, unokázol ezerrel, és nagyon irigyeltelek, hogy milyen jó dolgod van.
    Apukádnak jobbulást kívánok, a családnak kitartást.

    előzmény:
    vorii (131344)
    2018-07-28  09:42
  7. 2018. július 28. 10:13131345.

    Biztosan lesz valami botrány a temetésen, a BK-ban úgy szokott lenni. De miért is? Anno az intézetisek és az őket istápoló Kertészék körül forgott a történet. Natasáék már egy új nemzedék, egészen más társaság. Miért vennék át a régi BK-s szokásokat? Semmi értelme nincs. (Attól persze még így lesz.)


     


    A jövő heti előzetes szerint (TVR újság) Peti is beleesik Szonja és Gergő csapdájába. Ezzel végképp nem tudok mit kezdeni, cserben hagyott a fantáziám. Semmi ötletem sincs, hogy Polcosék miért akarják tönkre tenni a Berényieket en bloc. Egy brazil szappanoperában biztosan kiderülne valami ősrégi családi viszály, de itt nem beszélhetünk klasszikus családról. Attila és Miklós külön nevelkedtek, és mindig is külön utakon jártak. Attila néha részt vett a kft. életében, de inkább csak alkalmanként, kényszerűségből. Valami régi szakmai sérelem miatt csak Miklóst támadnák. De miért? Egyszer elhappolt előlük egy megbízást? Na bumm, ezzel jár az üzleti világ, meg a pályázati rendszer. Attilának is lehetnek régi ellenségei, pénzügyi tanácsadói és magánnyomozói múltjából egyaránt. De ha vele van bajuk, miért Miklóst cserkészték be? Sőt, először nem is őt, hanem Nórát, csak aztán összeértek a szálak. Peti még végképp kívül van mindegyik körön. Nekem ez nagyon zavaros, és attól tartok, valami semmit mondó magyarázatot kapunk a végén.

    előzmény:
    Allegra48 (131342)
    2018-07-28  08:58
  8. 2018. július 28. 09:42131344.

    Szió Lányok! Jelentkezem.


    Most egy nagy BK kihagyásom van. nem tudom, mikor "pótlom".


    Apukám 1 hete infarktust kapott, megmentették, de nincs igazán jól. Azóta fel van bolydulva a család. Sok teendő van. Mellette egy rövid utazáson voltam, gyakorlatilag zarándokút Mariazellbe. Legalább feltöltődtem, mert nem tudni, mi lesz tovább...


    Néha benézek, de most kevesebbet nézek a net felé.


    Puszi nektek 

  9. 2018. július 28. 09:10131343.

    Szerintem ez meg benne van a pakliban. 

    előzmény:
    Allegra48 (131342)
    2018-07-28  08:58
  10. 2018. július 28. 08:58131342.

    Biztosan lesz botrány a temetésen,mert BK kötelező,hogy se esküvő,se temetés nem érhet véget botrány nélkül.


    Én biztos voltam benne,hogy Szonja és a testvére valamit forral a Berényiek ellen.Nem örülök,hogy igazam lett,mert már áhitoztam egy  boldog kapcsolatról,ha már Juliékét így szétbarmolták! De azért a remény hal meg utoljára és bízom benne ,hogy Máté /és az én óhajom/ kívánsága teljesül és végül békülés lesz a vége!


     

    előzmény:
    sorozatfun (131334)
    2018-07-27  10:23
  11. 2018. július 28. 05:20131341.

    Pontosan. Ugyanerre gondoltam en is. De ez itt a BK, amugy nem lehetne annyi izgalmat beleszoni. 

    előzmény:
    gerdamama (131340)
    2018-07-28  00:03
  12. 2018. július 28. 00:03131340.


    Pl. azt tudta volna tenni, hogy nem lép vissza a küszöbről, nem lapul a falhoz, hanem belép az irodába, és megkérdezi Szonját, mégis, mi a fenét csinál. Milyen anyagokat fotóz, kinek, mi célból?


    Ehelyett majd sutyorogva megbeszéli Julival, esetleg Miklóssal is, Szonjának pedig lapos kis célzásokat tesz.
    Miért képtelen mindenki az egyenes beszédre, miért kell mindig sunnyogni?


     

    előzmény:
    sorozatfun (131338)
    2018-07-27  22:32
  13. 2018. július 27. 22:39131339.

    Meg a vegen igazad lesz, megvolt az utalas. De most akkor Ocsike is kibabral Attilaval?


     

    előzmény:
    sorozatfun (131338)
    2018-07-27  22:32
  14. 2018. július 27. 22:32131338.

    Na a kis Szonja most szépen lebukott Nóra előtt.. Kérdés, hogy az ügyvédnő mit tud most tenni...

    előzmény:
    barackmano (131337)
    2018-07-27  15:54
  15. 2018. július 27. 15:54131337.

    Szerintem is Agi kicsit eltulozta. Ha en talpnyalok valakinek, akkor nem szaunazgatok vele.


    Ha konspiralnanak valamit arra mar lenne valami utalas nem? 

    előzmény:
    Carpaccio (131336)
    2018-07-27  15:27
  16. 2018. július 27. 15:27131336.

    Szerintem nem volt olyan vészes, amit Atinanak szant. Ági már attól forgatta a szemét, h az esetleges vevő kiutne a falat, és a berendezés úgy kaja, ahogy A mondta.


    Attilának azért nem olyan nagyon megy a szekér, ettől a srácok lenne rendszeres megbizasa, és ha tényleg olyan léptékű cégbe kerülne be tanácsadónak, h 200 millióval csak úgy dobaloznak, ennyi tanácsadói kiesés után azért mégsem rossz.

    előzmény:
    sorozatfun (131334)
    2018-07-27  10:23
  17. 2018. július 27. 15:27131335.

    Szerintem nem volt olyan vészes, amit Atinanak szant. Ági már attól forgatta a szemét, h az esetleges vevő kiutne a falat, és a berendezés úgy kaja, ahogy A mondta.


    Attilának azért nem olyan nagyon megy a szekér, ettől a srácok lenne rendszeres megbizasa, és ha tényleg olyan léptékű cégbe kerülne be tanácsadónak, h 200 millióval csak úgy dobaloznak, ennyi tanácsadói kiesés után azért mégsem rossz.

    előzmény:
    sorozatfun (131334)
    2018-07-27  10:23
  18. 2018. július 27. 10:23131334.

    Sztem Szonja soha nem volt szerelmes Mikibe, és eszében sincs lefeküdni vele... Neki meg Gergőnek vmi ügye van  Berényiekkel, bosszú vagy akármi, és ezért csinálnak mindent... Amúgy meg egy szava nem lehet, ő akara, hogy Miki vele is legyen szigorú és most megkapta, hol itt a probléma?Áginak nem kéne az új fiú, és most tökéletesen igaza van, ha nem tetszik neki, ahogy Attilával bánik... Csak azt nem tudom, Ági most kimondottan azért jött, hogy a bátyját Berlinbe csábítsa? Sztem nem megy vele, őt nem fogják most kiírni... Ha marad a temetésre, akkor arra már nem sokat kell várni.. Szinte biztos, hogy most is lesz vmi jó kis botrány ez a BK-ban szinte kötelező.. 

    előzmény:
    barackmano (131332)
    2018-07-27  07:54
  19. 2018. július 27. 09:20131333.

    Az egyik Virág a másik Elza. Még itt van Deszken, ma délután megyünk haza.Melinda holnap jön érte. Mindjárt elolvasom mit írtatok, kihámozom belőle mi is történhetett.

    előzmény:
    gerdamama (131329)
    2018-07-27  07:17
  20. 2018. július 27. 07:54131332.

    Meg nem koltoztek ossze, de szerintem nem is fognak. Miklosbol az indulat beszelt es ez nem lesz Szonjanak szimpi. Olyan egyertelmu hogy Mikit Noranak tartogatjak. 


    Szerintem az uj ficko nem fog Aginak kelleni, efolott nem fog tudni uralkodni es tul oreg hozza egyebkent is. 


    Lehet Szonjat viszi?

    előzmény:
    gerdamama (131331)
    2018-07-27  07:33
  21. 2018. július 27. 07:33131331.

    Lehet, hogy Ági nem távozik üres kézzel? Ha Attila nem akar Berlinbe költözni, majd viszi magával az új fiúcskát. Már látatlanban is hogy felvillanyozódott, mikor először hallott a létezéséről.


    Szonja-Miklós: ha ebből nem lesz esküvő (mondjuk én eddig se bíztam benne), az lehet, hogy nem Miklóson fog múlni. Szonja most kezdi megtapasztalni, hogy a kedvese hogyan viselkedik különböző szituációkban, különböző emberekkel. Szomszéddal, pincérrel, kiemelt vagy kevésbé fontos ügyféllel. Akinek esze van, ezekből a saját jövőjét is előre vetítheti. Ezért is kell/ene a való életben is kicsit hosszabban együtt járni, beszélgetni, odafigyelni arra, ha pl. a munkahelyi konfliktusokról mesél, vagy arról, milyen ügyes trükkel ver át néha másokat. Nem összeköltözni pár nap ismeretség után, aztán "telecsodálkozni" -panaszkodni a fórumokat, mikor meglátják az illető valódi arcát.

    előzmény:
    barackmano (131327)
    2018-07-26  23:07
  22. 2018. július 27. 07:18131330.

    Köszönöm szépen, Jujoka! Neked is minden szépet és jót, remélem, már kicsit vidámabban vagy!

    előzmény:
    Jujoka (131326)
    2018-07-26  21:07
  23. 2018. július 27. 07:17131329.

    Köszönöm szépen, Julika.


    Virág a lovas amazon? De jó neki! Mindig szerettem volna lovagolni, azt hiszem, ez már végérvényesen kimarad az életemből. Mint annyi más.

    előzmény:
    BiriBiri (131325)
    2018-07-26  14:49
  24. 2018. július 27. 07:13131328.

     


    Nem akartam annyit kajánkodni, de én is eltűnődtem rajta, hogy kinyomtatva hány oldal lehet. Nem tudjuk, mekkora ákom-bákom betűkkel ír Gizi, de ha apró gyöngybetűkkel, akkor is maximum a fele lesz géppel szedve. Erős túlzás rögtön regényről beszélni, legfeljebb valami éves válogatásba kerülhetne bele a remekmű. Pl. amit a Könyvhétre kiadnak az előző év terméséből.

    előzmény:
    lidika49 (131324)
    2018-07-26  14:49
  25. 2018. július 26. 23:07131327.

    Agi visszajott kicsit megkavarni a sz@rt? Mate oda lenne meg vissza ha Attila most elhuzna.


    Na ezt megkaptad Szonjŕcska. Mikibacsi kicsit beragott. Ebbol nem lesz eskuvo. 

Címlap

top