Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. május 10. 00:55130801.

    Az esti videó.


    "László továbbra is úgy véli, Gizella elégedetlen az életükkel. Mit lép Balázs, amikor megtudja, hogy Péter és Hanna közt fagyos a viszony? Nóra és Miklós azzal szembesülnek, hogy Timi átveri őket."


    Bocsi, de most nem írok, mert korán kell kelnem.

  2. 2018. május 9. 15:00130800.

    Köszi szépen, írtátok, hogy Vili bácsi meglesi a pasast, és látja, milyen kedves az öregekkel. Csak azt nem tudtam, ténylegesen visszautasította-e emiatt a jelölést.
    (Ami szerintem elég fura lenne, mert legyünk olyan jóhiszeműek és feltételezzük, hogy csupa kedves, rendes embert jelölnek díszpolgárnak. Lemondani azért, mert a vetélytárs is rendesnek tűnik? A tisztességtelen módszereiről nem beszélve, amiket Vili bácsi ellen bevetett.)
    De mindegy, arra ez a sztori is alkalmas, hogy jobb híján kitöltse az adásidőt.)

    előzmény:
    Kusza (130797)
    2018-05-09  13:22
  3. 2018. május 9. 14:53130799.

    Csakhogy ez a szerencsétlen Laci még mindig naplónak hiszi. Nem azért morog (vagy arra büszke), hogy miket ír ez a Gizi, hanem konkrétan féltékeny a szerinte létező "főhősre", akivel az asszony megcsalja.


    Az orrba (de lehet, hogy gyomorszájon) vágást kétszer is láttam az elmúlt két napban, a híradó előtti előzetesben. Először nem is ismertem meg, hogy kit csépel Laci, másodszorra jöttem rá, hogy Ottó a szenvedő alany. Most, ahogy beszéltünk az eseményekről, úgy éreztem, ez volt a tegnapi rész vége. Mert gyakorlatilag még ugyanaz a jelenet: Laci Kertészék konyhaablakából látja, hogy a neje "Ottóval enyeleg", kirohan, mint Zrínyi, és behúz egyet. Ezek szerint a mai eleje lesz... Bocs, ha akaratlanul is lelőttem a poént, de ezt rendszeresen megteszi az RTL Klub is, meg a napi sajtó.

    előzmény:
    vorii (130798)
    2018-05-09  13:37
  4. 2018. május 9. 13:37130798.

    Orrbavágás?  Lehet, hogy nem is láttam végig tegnap??? 


    Lehet tudni kb milyen stílusban ír a nagy írónő, Gizella von  Novák - felolvasta Laci a napló egy részletét. Olyan "izgalmas", amiért némelyik igazi könyvet is megveszik: "erotikával" tűzdelt...Amúgy már rég nem napló, inkább élvezi, hogy "írónő" lett belőle... 

  5. 2018. május 9. 13:22130797.

    Mint annyi mindennek itt a barátok közben, nem dőlt még el a sorsa, hogy ki is kapja majd azt a díjat. Vili bácsi megleste a konkurenset, hogy mennyire jó az idős emberekhez, megesett rajta a szíve, és inkább lemond a javára. De lehet, hogy ezt Te is láttad, azóta nem foglalkoztak vele.

    előzmény:
    gerdamama (130796)
    2018-05-09  12:55
  6. 2018. május 9. 12:55130796.

    Vili bácsi vetélytársa lebukásának mi lett a folytatása? Lemondott a jelöltségről? Vagy még nincs eldöntve? 
    (Se időm, se kedvem visszanézni a régi részeket, úgy érzem, a topikban leírtakból minden fontos dologról tudok. Csak ez most eszembe jutott, mint egyetlen homályos pont.)

  7. 2018. május 9. 08:31130795.

    Attól félek, Tóbiás nagyon naív, ha azt hiszi, Zsolt tudomásul vette, hogy otthon Tóbiás a főnök, és a jövőben semmi probléma nem lesz vele. Érik még meglepetések...
    Már Zsoltot is sajnálom. Ezért a szerepért kár volt visszahozni. Nem azért, mert ellenszenves, hanem mert egy helyben topog, nem mozdul a karaktere. Negatív figuraként is lehetne érdekes és izgalmas, de ő csak saját magát ismétli. Nem látom, hová fejlődhetne a dolog.


    "Hanna meglepődik..... Nem tudni, mire gondol."


    Az volt az érzésem, Hanna nem pont arra gondol, amire Peti... Talán pont arra, hogy ők Balázzsal egy ilyen "örök páros", akik már sokat csalódtak egymásban, többször abbahagyták és újrakezdték. És bár Hannának nincs túl jó véleménye Balázs jelleméről és erkölcsi értékeiről, mégis vonzódik hozzá. Mintha azért hívná minden megbeszélésükre Petit  harmadiknak,  hogy ne legyenek kettesben, ne essen kísértésbe. És látványosan dicséri, ajnározza Petit még olyan dolgokban is, mikor Balázsé az érdem. Mintha védekezésre rendezkedett volna be a saját érzéseivel szemben.


    "Laci ... addig-addig "nyomoz" amíg megtalálja Gizi füzetét"


    A kis Sherlock Holmes. Egy A4-es, neonzöld füzetet, ami világít a polcon. Már amikor nem hever az asztal közepén. És amibe Gizi olyan vehemenciával és feltűnően kezd írni minden alkalommal, hogy még ennek a bamba Macilacinak is rég észre kellett volna vennie.
    Egy-egy meghitt pillanat után úgy rohan a füzetéért, és olyan lendülettel ír, hogy majd' kitörik a ceruzája hegye. Mintha attól félne, ha nem veti rögtön papírra a "felejthetetlen" élményt, már ki is megy a fejéből. Annyira röhejes. Megnézném, mit skribál és milyen stílusban, bár attól tartok, két oldalnyit se bírnék belőle elolvasni.
    Szegény Ottó, azt se tudja, miért vágták orrba. Már megint nem értem, Gizi miért nem mesélte el Lacinak, hogy segít Ottónak szerepet tanulni? Miért kell mindig össze-vissza hazudozni?



    A tegnapi rész röviden összefoglalva:
    Szegény Tóbiás! Szegény Zsolt! Szegény Peti! Szegény Ottó!


     


     


     

    előzmény:
    Jujoka (130794)
    2018-05-09  01:56
  8. 2018. május 9. 01:56130794.

    Az esti videó.


    "Tóbiás nem sejti, mire vállalkozik, amikor befogadja Zsoltot a lakásába. Péter rájön, hogy Hannával örök párost alkotnak. László megcsalatva kezdi érezni magát."


    Lányok! Lassan szégyellem betenni a linket, mert akkora nagy reklám van rögtön az oldal elején.


    Röviden: Tóbiás végül is befogadja Zsoltot. Zsolt borzalmasan modortalanul viselkedik, a kanapén fekve eszik, ami Tóbiásnak cseppet sem tetszik. Nem csodálom, nekem sem tetszene. Rá is szól, hogy inkább az asztalt kellene erre a célra használni, de Zsolt arra hivatkozik, hogy a fájdalmai miatt csak így tud enni, ha felteszi a lábát. Viszont evés közben a kanapéra cseppen a mustár, Zsolt ugyan megpróbálja - alaposan- belekotorni a kárpitba, ezt viszont Tóbiás már nem viseli el. Tóbiás összefut Krisztiánnal, akinek elmondja, hogy befogadta Zsoltot ideiglenesen. Krisztián elbizonytalanítja, majd megjelenik Nóra is, aki szintén Zsolt befogadása ellen szól. Tóbiás meglepődik, majd elbizonytalanodik, hogy jól tette-e Zsolt befogadását. Otthon, amikor Zsolt szintén csinálja a maga hülyeségét, rászól, hogy ebben a lakásban, bizony őrá kell hallgatni, az ő akaratát és elvárását kell betartani. (Valahogy így... bocsi)


    Petiék gondban vannak, hogy milyen nászajándékkal lepjék meg Alizékat. Peti felajánlja a villát, persze ebbe Hannának is bele kell egyeznie, amire boldogan igent mond. A nászajándék még mindig függőben van, de Peti (vagy Hanna) kitalálja, hogy össze kell állítani, a legkedvesebb fényképeik albumát, meglepetésként. + amikor kimondják a boldogító igent. Hannának is tetszik az ötlet, majd ennek hatására, - hiszen Krisztián mondta, hogy ők Alizzal mindig is egyek voltak, és összetartoznak - azt mondja, hogy ő még mindig szereti Hannát, és szerelmet vall. Hanna meglepődik..... Nem tudni, mire gondol.


    Laci iszonyatosan elkezd Gizi miatt féltékenykedni. Addig-addig "nyomoz" amíg megtalálja Gizi füzetét, amibe beleírta az újabb fejleményeket, és érzéseit. Nem tudom, hogy igazat írt-e a naplóba, vagy csak a hülyeségeit? Mármint Ottóval kapcsolatban. Persze Laci megosztotta Vili bácsival is, aki próbálta Gizit védeni, nem sok sikerrel. Laci el is köszönt volna tőle, de amikor kimentek az udvarra, látták, hogy Gizi és Ottó nagyon komoly "barátságban" vannak egymással. Laci iszonyatos féltékenységbe csap át, vagyis ez látszik rajta, mert ez volt a zárójelenet.


    Jó éjt! 


     

  9. 2018. május 8. 19:15130793.

    Aliz csak kulalakra kupalodik az a baj. Egy kis IQ-t is pakolhatnanak ra, nem csak alapozot.

    előzmény:
    vorii (130791)
    2018-05-08  17:00
  10. 2018. május 8. 17:37130792.

    Lehet, hogy jó kislány voltam? Vagy rendes anyuka és anyós? Gergő ötlete volt, hogy menjünk el négyesben. Szeretünk együtt mászkálni itthon is, sokszor elmegyünk kirándulni. Vagy szusizni, sztrapacskázni, ha csak arra érünk rá.


    Most, hogy ilyen "rengeteg" időnk volt Velencében, próbáltuk megkeresni azokat a helyeket is, ahová a szokásos villámkirándulások alatt nem jut el az ember, nem férnek rá a kötelezően megnézendők listájára. Utolsó nap meg felültünk egy olyan vaporettóra, amelyik nem a csatorna fő ágán, a szépséges paloták között halad, hanem "a kertek alatt", tömbházakat, szegényesebb környéket érintve megy ki a tengerre.

    Nem akarom szétoffolni a topikot, szóval csak mutatóba néhány kép, a kevésbé ismert látnivalók közül. 

    1. A Bovolo palota híres csigalépcsője eléggé bent van a központban, de annyira körbe van építve, hogy csak akkor veszed észre, ha már előtt állsz. Csak véletlenül lehet megtalálni. Vagy az útikönyvben rácsodálkozni, aztán megkeresni. ;-)


    2. Temető-sziget, a Lidó felé hajózva. Működik, láttunk egy koporsószállító csónakot is, ami oda tartott.


    3. A Peggy Guggenheim Gyűjtemény megér egy misét, illetve egy külön alkönyvtárat a fotók közt. Tele Picassoval, Miróval és kevésbé híres, de remek remekművekkel. A múzeumnak otthont adó villa a hölgy lakóhelyéül is szolgált, a kertben nyugszik 14 imádott uszkárjának társaságában. 


    4. Egy kis mellékutca, csak a hangulat kedvéért. 

    előzmény:
    BiriBiri (130789)
    2018-05-08  13:41
  11. 2018. május 8. 17:00130791.

    Aliz kezd kikupálódni - ezzel egyenes  arányban megy el Krisztián esze...  Szerintem akár még jók is lehetnek együtt. (Persze ez függ a kedves forgatókönyv íróktól is )

    előzmény:
    barackmano (130790)
    2018-05-08  16:18
  12. 2018. május 8. 16:18130790.

    Ez jo volt. Nem akartak hogy Krisz a levegobe mondja a hulyesegeit, ezert odaraktak egy szerencsetlen kutyat. Remelem idoben eszbekap es nem veszi el ezt a tyukot. Arra nem lehet alapozni hogy csinoska es jo az agyban.

  13. 2018. május 8. 13:41130789.

    Jó kis "büntiben" voltál...mivel érdemelted ki??? Köszi a képeket!!!


    Már Zsolt is megérdemelne egy kis büntetést...egy kis zárt osztályt. Már rossz nézni a jeleneteit......el is túlozza, rájátszik...a kevesebb több lenne. Most milyen okosat mondtam

    előzmény:
    gerdamama (130785)
    2018-05-08  09:36
  14. 2018. május 8. 12:45130788.

    Velence híres börtönében, ahol még Casanova is raboskodott. A kőcsipke, amin keresztül vágyakozva nézek a szabad világba, a Sóhajok hídjának részlete. (Kívülről persze sokkal mutatósabb.)


    Szebb képeket akartam feltenni, ezek csak Tomi büntetéséről jutottak eszembe. Közben rájött a rapli a számítógépemre, semmit nem tudok rajta megnyitni, most az iPadon szerencsétlenkedem. Képküldés elhalasztva. :-)

    előzmény:
    barackmano (130786)
    2018-05-08  09:52
  15. 2018. május 8. 09:54130787.

    1-2. Murano, ahol minden az üvegről szól
    3. A tündéri Burano, ahol minden ház más színre van festve.
    4. A buranoi torony is van olyan ferde, mint a pisai.


     


     

    előzmény:
    barackmano (130784)
    2018-05-08  09:06
  16. 2018. május 8. 09:52130786.

    Ez hol van? 


    Semmi durva, csak odadobta egy osztalytarsanak a vizesuveget. Szerencsere nem kell esszet irnia, csak ebedszunetben egy szobaban rostokolni neki. 


    Ez az irogatas ott divat ahol en dolgozom. Ott bocsanatkero levelet kell irniuk minden csinyteves utan. Persze a kicsiknek nem kell oldalakat. 


    Olvastam a magyarerettsegi feladatokat. Uristen. Meg jo hogy anno nem volt ez. Durvabb mint az angol, persze itt 2 evvel fiatalabbak. Itt a jovo heten indul a buli, de hetekig tart majd. 

    előzmény:
    gerdamama (130785)
    2018-05-08  09:36
  17. 2018. május 8. 09:36130785.

    Ó, jaj! Mit követett el az a drága gyermek? És mi a büntetés?


    (A mostani Fülesben van egy logikai rejtvény, ami arról szól, hogy egy iskolaigazgató újfajta büntetéseket vezetett be, azt kellett kitalálni, milyen kihágásért milyen büntit kaptak a srácok. Pl. trágár beszédért 3 oldalas esszét kellett írni a magyar nyelv szépségeiről. Ez tetszett.)


    Megjöttem. Én is voltam "büntiben", méghozzá egy szörnyűséges börtönben!

    előzmény:
    barackmano (130784)
    2018-05-08  09:06
  18. 2018. május 8. 09:06130784.

    Ezek szerint megjottel? Milyen volt?


    Tegnap elfelejtettem mert itt munkaszuneti nap volt. Ma sem mentem dolgozni mert MRI-ra kell menni. Csütörtökön meg szülői. 


    Tomi megbüntettek penteken es ma kell letoltenie. Semmi komoly, de nagyon szigoru aZ uj diri. 

    előzmény:
    gerdamama (130783)
    2018-05-08  08:07
  19. 2018. május 8. 08:07130783.

    Krisztiánnak is agyára ment a szerelem. Ő eddig eléggé józan és realista volt. Hogy pont ő ragaszkodik a pompás esküvőhöz, és Alíz próbálja visszarángatni a földre, ez elég vicces. 
    Az pedig egyszerűen érthetetlen, hogy annyira "máris" áll be az éjszakai műszakba, hogy nem talál módot arra, hogy értesítse a barátnőjét. Ha nincs nála telefon, amit nem hiszek, akkor üzenhetett volna Miklóssal. Vagy kölcsönkérhetett volna az új főnökétől egy mondat erejéig. (Valakivel találkoznia kellett, hiszen átöltözött, és a kutyát is rábízták.)  Függetlenül attól, hogy Alíz megsértődik-e, hogy hiába főzött romantikus vacsorát, minden normális családban aggódnak, ha valaki, aki nem szokott kimaradozni, nem megy haza egész éjjel, és nem ad hírt magáról.
    Szóval a két Bartha tegnap kitett magáért, egyik dilisebb, mint a másik.



    Remélem, Gizi elég ihletet tud meríteni abból, ha csak ábrándozik Ottóról... Bár én is láttam az előzetesben, hogy Laci lecsapja szegény srácot. Azt se tudom, miféle irodalmi mű születik a botcsinálta írónő tollából. Lehet, hogy úgy írja le a fantáziáit, hogy rá lehet ismerni a "szereplőkre". Laci pedig elolvassa, és teljesen félreérti a történetet.

    előzmény:
    Jujoka (130781)
    2018-05-08  01:16
  20. 2018. május 8. 01:18130782.

     Nagyon sajnálom. Nyugodjon békében. 

    előzmény:
    BiriBiri (130776)
    2018-05-07  13:30
  21. 2018. május 8. 01:16130781.

    Az esti videó.


    "Gizella újabb inspirációt kap az íráshoz. Aliz romantikázni szeretne Krisztiánnal, de csalódnia kell. Zsolt meglepő kéréssel fordul Tóbiáshoz."


    Jajjjj! Mit lehet ezekhez hozzászólni? 


    Amit Zsolt csinál, az valami borzalmas. Véleményem szerint kár volt ezek miatt visszaírni a sorozatba. Remélem, vagy megváltozik a karaktere, vagy kiírják. Állandóan iszonyatos fájdalmakkal küzd, de amikor a gangon jön valaki szembe vele, akkor úgy mutatja, hogy minden rendben van. Aztán látszik, hogy semmi sincs rendben, hiszen iszonyatos fájdalmai vannak. Majd, miután el akar menni a házból, nem tudom hova, találkozik Tóbiással, de neki sem mondja el, hogy szenved.... Később, persze bekéredzkedik a lakásába. Remélem, nemet mond Tóbiás. Félek, hogy nem.


    Gizi, megint ír valamit.... Ottóval "beszélget"? jajjj! Nem örülök, mert az előzetes szerint, Laci leüt egy hasonló alakot, de lehet, hogy Ottót? Nem láttam pontosan.


    Aliz folyamatosan kattog az esküvőjükön, Bözsivel beszélik meg a tortát, amit Aliz szeretne elkészíteni. Persze, Bözsi felteszi a kérdést, hogy hogyan, hiszen nem is tud sütni. Persze, ez Alizt nem zavarja. Csak szervez, csak szervez....


    Lányok, sajnos semmi más nem jut eszembe.


    Jó éjt! 

  22. 2018. május 8. 00:03130780.

    "Zsolt...  kérdés, mi lesz az alkalmazkodással?"
    Alkalmazkodás? Na, az nem lesz. Legalábbis az TVR Újság szerint "Tóbiáshoz költözik, akinek viszont totálisan felforgatja az életét".

    Mondjuk Tóbiást sem értem. Miért nem tud nemet mondani? Ismeri jól Zsoltot, tudja, hogy semmi jóra nem számíthat. Sosem voltak olyan jó barátok, hogy kötelességének érezze, hogy befogadja. Még akkor sem, mikor csak egy átlagos szomszéd volt, nem ilyen bolond és kiszámíthatatlan, mint mostanában.
    Azt se tudom felfogni, hogy dobálóznak a milliókkal, de soha senkinek nem jut eszébe, hogy pl. elmenjen egy panzióba, ha épp nincs hol laknia. Úgy telepednek egymás nyakára, mint ha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

    előzmény:
    vorii (130778)
    2018-05-07  22:34
  23. 2018. május 7. 23:51130779.

    Sajnálom nagyon. Nyugodjék békében!

    előzmény:
    BiriBiri (130776)
    2018-05-07  13:30
  24. 2018. május 7. 22:34130778.

    Meg van hőbörödve ez a mi Zsoltunk. Folyton besértődik, kikéri magának, hogy ő nem kripli eljátssza a gazdag rokont - és közben azt se tudja, mit csináljon a következő percben. Ez a bekéredzkedés is olyan idétlen volt - nem tud szívességet kérni - kérdés, mi lesz az alkalmazkodással? Tóbiás befogja fogadni, mert sajnálja - de ez nem egy megoldás - valahogy vissza kellene rázni a bőrébe, észhez téríteni - az pedig szerintem megint szakember segítségével menne.


    Emíliának volna itt 1-2 dolga a házban megint.


    Mi van Gigivel, Ádámmal??? Vagy csak nekem tűnik régnek, hogy szerepeltek?


    Ezzel a mai résszel se mentünk túl sokra 

  25. 2018. május 7. 22:27130777.

    Óóó - ez nagyon szomorú - sajnálom, és az apukáját, családját még jobban 


    Nyugodjon békében!

    előzmény:
    BiriBiri (130776)
    2018-05-07  13:30

Címlap

top