Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. Április 18. 01:51130676.

    Az esti adás videója.


    "Zsolt képtelen feldolgozni a hírt, hogy sosem fog teljesen meggyógyulni. Júlia igyekszik leküzdeni a Miklós iránt érzett vonzalmát. Krisztián megkéri Aliz kezét."


    Zsolt, amiket művelt, azt nagyon nehéz elképzelni. Nem értem, hogy miért verte véresre Krisztiánt? Krisztián csak jót akar neki Alizzal együtt. Amit Zsolt művelt, azt borzalmas volt. Rengeteget ivott. Elhiszem, hogy nagyon elkeseredett, hogy nincs teljes javulás az életében, de azért ez mégiscsak borzalmas volt. Hívta Andi, tudott beszélni Oszival is, de ez sem nyugtatta meg.


    Szegény Krisztiánt nagyon sajnáltam, de végül is Aliz megvigasztalta. Amikor kicsit "magához tért", letérdelt Aliz elé, és megkérte a kezét. Aliz boldogan mondott igent!


    Juli szenvedett, mert nem nagyon akart Miklóssal elmenni, hiszen, mint kiderült, Miklós kétszemélyes lakosztályt rendelt maguknak, reménykedve..... De Juli megkérte Attilát, hogy menjen vele.


    Tulajdonképpen nem is tudom, hogy történt-e más, de most lefekszem, reggel jönnek a lánykámék, akkorra fel kell kelnem, hogy fogadjam a drágáimat.


    Jó éjt Nektek is! 

  2. 2018. Április 17. 22:52130675.

    Amúgy meg - sajnos - jól tippeltünk a tüzet illetően.  Csak kicsit hamarabb kaptuk 

  3. 2018. Április 17. 22:51130674.

    Ööö - röviden:  

    előzmény:
    BiriBiri (130671)
    2018-04-17  10:22
  4. 2018. Április 17. 12:12130673.

    Barátok közt az a divat,hogy mindenki bejelentés nélkül toppan be mindenkihez.!?Legyen az külföldön tanuló gyerek,vagy fellelt rokon.


    Azért az nekem is gyanús lenne,hogy az állítólag kimerült gyerekemet szélnek eresztik egyedül az iskolából,egy másik országban.


    A jogvégzett Nórika pedig még csak nem is lepődik meg,más esetekben pedig mindenki hozzáfordul tanácsért és osztja is azokat számolatlanul.

    előzmény:
    BiriBiri (130671)
    2018-04-17  10:22
  5. 2018. Április 17. 10:23130672.

    Ez 2x jött meg

  6. 2018. Április 17. 10:22130671.

    "Kit érdekel, sütött-e palacsintát Jolánka néni húsz évvel ezelőtt?"


    Ez a "megtalálta Jolika nénit" olyan furcsa. Meg sem kérdezte  Attila a nénit, hogy van-e neki rokona? Én ha egy nyomozó vagyok többet is kiderítek a megtalált rokonról, lehet, hogy megpróbálnék beszélni vele,   körbe járni a problémát.nem ajtóstól, terhes rokonostul berontani. Az is lehet, hogy Gigiék most ásták meg ezzel a csapdájukat. Jolika néni tárt karokkal fogadja Hedviget és biztosítja róla, hogy majd ő mindenben segít, csak nehogy örökbe adja Johannát. Hedvig nagyon nézte az a kis ruhát, szokja ő már a gondolatot, hogy anya lesz, gyereke lesz. Nekem még az is eszembe jutott, hogy Hedviget fogják "örökbe" venni, Gigi a kicsi "nagymamája lesz. majd beköltözik Gigi lakásába, azért ő, hogy Ádáméknak ne kelljen olyan messziről a Rózsába járni

  7. 2018. Április 17. 10:14130670.

    "Kit érdekel, sütött-e palacsintát Jolánka néni húsz évvel ezelőtt?"


    Ez a "megtalálta Jolika nénit" olyan furcsa. Meg sem kérdezte  Attila a nénit, hogy van-e neki rokona? Én ha egy nyomozó vagyok többet is kiderítek a megtalált rokonról, lehet, hogy megpróbálnék beszélni vele,   körbe járni a problémát.nem ajtóstól, terhes rokonostul berontani. Az is lehet, hogy Gigiék most ásták meg ezzel a csapdájukat. Jolika néni tárt karokkal fogadja Hedviget és biztosítja róla, hogy majd ő mindenben segít, csak nehogy örökbe adja Johannát. Hedvig nagyon nézte az a kis ruhát, szokja ő már a gondolatot, hogy anya lesz, gyereke lesz. Nekem még az is eszembe jutott, hogy Hedviget fogják "örökbe" venni, Gigi a kicsi "nagymamája lesz. majd beköltözik Gigi lakásába, azért ő, hogy Ádáméknak ne kelljen olyan messziről a Rózsába járni

  8. 2018. Április 17. 08:03130669.

    "Timi? ... már fáj a foga Milánra és bandi is tetszik neki."


    Reméljük, beéri Milánnal. Bandi ugyanis első unokatestvére.  Picit gondolkodnom kellett a rokoni kapcsolatokon, bízom benne, hogy Timi is számon tartja őket.

    előzmény:
    BiriBiri (130667)
    2018-04-17  06:22
  9. 2018. Április 17. 07:59130668.

    Nekem nem tűnt fel Hedvig műkörme, de ha feltűnt volna, se furcsállottam volna. Gigi elég jó stylist, Csövike szolíd, ízléses ruhákban jár, rendezett a frizurája. Valamelyik shoppingolás közben egy körmöshöz is leülhettek. :)


    Jolika néni megszállása szerintem se jó ötlet. Mondjuk ott kezdődik, hogy az öreglányt is illene megkérdezni, mielőtt hosszú távú terveket szövögetnének vele kapcsolatban. Egyedül van, és? Talán jól megvan magában, összejár a szomszédokkal, figyelnek egymásra, törődnek egymással egy kis faluban. Megvan a maga élettempója, szokásai, nem biztos, hogy egy rég nem látott távoli rokon kedvéért fenekestől fel akarja fordítani az életét. Talán nem hiányzik neki az éjszakai gyereksírás. Azért ez nem így működik, hogy beállít valaki, a nyakamba borul, közli, hogy rokonok vagyunk, és attól kezdve közösek az örömeink, gondjaink. De ahogy írod, egy kis faluban Hedvig is nehezebben találna munkát, szóval még az se megoldás, ha Jolán néni befogadja őket.


    Hedvig családjának a kérdése mellett jól elmentek. Az lenne érdekes, de legalábbis említésre méltó, hogy most, azaz pár hónappal ezelőtt hogyan lett csöves. Miért került az utcára? Milyen családból? Kidobták vagy ő hagyta faképnél a szüleit? Nem a rég nem látott távoli rokonok felkutatásával kellett volna bíbelődni. Kit érdekel, sütött-e palacsintát Jolánka néni húsz évvel ezelőtt?

    előzmény:
    Carpaccio (130662)
    2018-04-17  00:06
  10. 2018. Április 17. 06:22130667.

    A gépem úgy akarta, hogy itt kezdjem a napot. Akkor legyen úgy. Én arra gondoltam, hogy az orvos azért mondta, hogy nem kell műtét, mert konzervatív , vagy hogy mondják, kezeléssel megszüntethető a fájdalom. Pl gyógytorna, elektromos kezelések, vízi torna, különböző gyógyhatású kenőcsök. Naiv vagyok? Csak minket szívatnak. ? Sajnálkozzunk, izguljunk. Az, hogy a Rózsában tűz van a kötelező vázlat szerinti haladás. A Jóban rosszban is volt egy természeti katasztrófa, ott szélvihar, özönvíz tette használhatatlanná a "Macsekot". Persze a biztosító fizetett és megújult a presszó. Majd itt is így lesz. Addig majd Laci boltjába járnak kávézni, tejet venni...fellendül, kivirágzik az üzlet, Laci is meggazdagodik. Timi? maradt ugyan az a kis gonoszmár fáj a foga Milánra és bandi is tetszik neki. Lesz itt nagy féltékenységi dráma, a kis drága felforralja a Mátyás király tér langyos állóvizét. Lesz mit szégyenleni a szülőknek

  11. 2018. Április 17. 00:59130666.

    Nos, miután szétoffoltam a topikot, itt van a mai videó.


    "Gigi mit sem sejt arról, hogy veszélyben az örökbefogadás. Vajon kiderül, hogy mit titkol Timi? Zsolt lesújtó hírt kap."


    Tulajdonképpen már nehéz hozzátennem bármit is, olyan jól megbeszéltétek. Timi nekem is gyanús volt, ami be is igazolódott, amikor elrohant otthonról, hogy neki fontos dolga van, majd meglátta a postaládában, hogy van bedobva levél, és azonnal kivette, az egyiket visszadobta, a másikat pedig elrejtette a kabátja belső zsebébe. Talán éppen abban a levélben közölte az iskola Nórával, hogy a lánya elhagyta az intézményt? Mert szerintem valami baj van, ami miatt váratlanul hazaállított, és hazudozik. Azt mondta először, hogy pár napra küldték haza pihenni(?), később már pár hetet mondott, no nem hiszem el, hogy van ilyen iskola. Én sem értem, hogy Nóra miért nem kapcsol, hiszen Miklós is rákérdezett, hogy mi lehet ez?


    Aliz aggódva ment oda Zsolthoz az udvaron, de Zsolt elzavarta. Majd Aliz észreveszi, hogy bejön egy idegen pasi, és átad "valamit" Zsoltnak. Krisztián odamegy Zsolthoz, de őt is le akarja passzolni, mire megnyugtatja a bátyját, hogy segíteni akar neki. Megértéssel van iránta, ezért nyugtatgatja. Mint később kiderül, az orvos azzal rossz hírrel áll elő, hogy nem érdemes a műtétet végrehajtani, mert nem segítene.


    Gigi és Ádám megkérték Attilát, hogy segítsen felkutatni Hedvig rokonságát. Attila talált is egy nagynénit, valahol Szolnok közelében. Hedvig elutasítóan viselkedik, mert már nagyon régen nem találkozott vele, így azt mondja, most már nem is szeretne. Gigi szomorúan veszi tudomásul, azt beszélik Ádámmal, hogy majd később ismét beszélnek Hedviggel, de Hedvig ezt természetesen hallotta, majd bevallotta, hogy fél éjszaka ezen gondolkozott, és mégiscsak szeretné a nagynénjét ismét látni. Mindhárman nagyon boldogok, majd amikor indulnának, Hedvig valamilyen ürüggyel visszamegy az udvarról a lakásba, ahol meglátja a babaholmikat. Megsimogatja a hasát, és láthatóan elgondolkodik ismét. Na ezért gondoltam, hogy az örökbe adás meg fog hiúsulni. 


    Jó éjt Lányok! 

  12. 2018. Április 17. 00:24130665.

    Köszi Évikém Neked is! 


    Nagyon szépen tartja magát, és már egyedül fordul hasra, sőt megfordul a saját tengelye körül, attól függ, hogy mi érdekli.


    Olyan cuki volt, amikor feltettem a szemüveget a számítógép miatt, jókat kacagott. De azért tud ám sírni is, és ez is teljesen természetes. A porszívónk hangját például utálja. Na én is, de nem ezért nem porszívózok, hanem egyszerűen kb. egy négyzetméterig sikerül, aztán segítséget hívok. Hát ez van sajnos.

    előzmény:
    vorii (130654)
    2018-04-16  16:37
  13. 2018. Április 17. 00:19130664.

    Köszönöm Magdika Neked is! 


    Igen, én nagyon szeretem a gyerekeket. Kiskoromban egy kivételével (csak azért volt kivétel, mert akkor született, miután férjhez mentem) szóval az összes kicsit elláttam. Persze, szegény béna, de annál drágább nagymamám és a drága nagypapám felügyelete alatt. Nagyon örülök, hogy még unokázhatok - remélem - egy ideig. Most keresünk babakocsit, hogy minél többször itt is lehessenek.

    előzmény:
    Kusza (130652)
    2018-04-16  16:32
  14. 2018. Április 17. 00:13130663.

    Köszi Gerdamama!


    Majd teszek még fel pár képet, ha lesz. Tudom, mi volt a baj. Ha a lányomék itt vannak, és leülnek a gép mellé, akkor biztosan csinálnak valami olyant, ami miatt, ha rákattintok a mentés másként feliratra, nem az eredeti képgyűjteményem jön elő. Ezt nem vettem észre, de majd máskor jobban figyelek. Igaz, volt már ilyen, csak ezt mindig elfelejtem. De rájöttem, és ez a lényeg. 

    előzmény:
    gerdamama (130651)
    2018-04-16  13:56
  15. 2018. Április 17. 00:06130662.

    Ha olyan hátteret találnak (és találtak is), amire a kiscsaj talán nem is gondolt, az egy sansz arra, hogy megtartsa a gyereket.


    Amúgy meg tiszta hülyeség ez a legyen hova mennie. Persze ha a szuper csajos kégliben laknának, ami nyilván nagyobb, mint az egyszemélyesnek indult kis garzon, nem lehetne úton út félen mindenkivel összefutni, de Giginek minimum egy használaton kívüli lakása van. Ha már nekik ad egy babát, tán oda is költözhetne mondjuk egy évre. Georginánknek az sem lenne összeg, ha ugyanennyi rezsivel is megdobná Hedviget, azalatt meg találhatna melót, félrerakhatna kaucióra, és találhatna valami társbérleményt. Bivalytosznádon azért nehezebb lesz a semmiről indulni.


    Amúgy ti is láttátok, hogy a csövi csajunknak műkörme van? 

    előzmény:
    gerdamama (130634)
    2018-04-14  17:22
  16. 2018. Április 16. 22:23130661.

    Pontosabban nem is aggódnia kellene Nórának, mert azt már minek. A lányka épségben hazaért. De biztos, hogy akkor sem kellene annyiban hagynia. Egy rendes anyatigris felhívná az iskolát és - minden önuralmát összeszedve - nem ordítaná le az igazgató fejét, hanem higgadtan, de határozottan megkérdezné, ezt mégis, hogyan gondolták.



    Még a tűzről, mert nekem is csak az motoszkál a fejemben, eszembe jutott Andi múltkori látogatása. Valaki írta, hogy milyen szép, romantikus vacsorát prezentált neki Zsolt. Én meg már nem tudom, írtam-e, vagy csak gondoltam, de egyáltalán nem találtam romantikusnak, sem hangulatosnak azt a bazi nagy kocsisgyertyát az asztalon. Úgy lobogott a lángja, attól féltem, belekap valamelyikük hajába.
    Persze nem valószínű, hogy valamelyik kedves vendég szexi hajdobálása okozza majd a tüzet. Ha meggyullad a haja, majd gyorsan eloltják, az egész Rózsa nem ég le miatta.
    Biztosan pénteken lesz a nagy esemény, hogy egész hétvégén rághassuk a körmünket.

    előzmény:
    gerdamama (130660)
    2018-04-16  22:06
  17. 2018. Április 16. 22:06130660.

    Fel nem foghatom, Nóra hogy lehet ilyen s.ggfej, hogy nem furcsállja, hogy Timi csak így beállít a tanév kellős közepén. Az még hagyján, hogy fel se merül benne, hogy a drága kislánya hazudik. Akkor meg aggódnia kellene! Mi az, hogy egy kiskorú növendéket, aki ráadásul kimerült, gyenge fizikai állapotban van, egyedül hazaküldenek, hazaengednek egy másik országba, anélkül, hogy a szüleit értesítenék, és azok ebbe beleegyeznének? Ez akkora felelőtlenség, amit nem egy jó nevű svájci intézet, de semmilyen bentlakásos otthon nem engedhet meg magának. Ha történik vele valami, az intézményé a felelősség. Az hagyján, hogy Nóra alighanem az Ecserin vette a jogi diplomáját, de hogy a józan paraszti esze se működik, az bosszantó.


     

    előzmény:
    Kusza (130658)
    2018-04-16  21:48
  18. 2018. Április 16. 22:01130659.

    Beleborzongtam, mikor Zsolt nekifogott imádkozni. Megesett rajra a szívem. Aztán mérges lettem, mert (én nem láttam az előzeteset) a doki elutasította. Tehát a forgatókönyvíróknak viszont nem... 


    Nekem is az ugrott be, mi van, ha elveszti a fejét és ő okoz tüzet a Rózsában???Neeee! Ezt nagyon neeee!


    ...


    Örülök, hogy következetesek - és Timi ugyanolyan kis simlis maradt - akármennyire megváltozott külsőre (ahogy azt többen is megjegyezték a történések szerint is )

  19. 2018. Április 16. 21:48130658.

    Helyes az új Timi, de úgy látom nem változott, olyan hazudozó, mint régen volt. Miklós már észre is vette, hogy nincs minden rendben. Nem örülök a tűzről szóló híreknek, remélem senkinek nem lesz baja! Ezek szerint valami új helyen folytatják a sorozatot? Vagy nézhetjük egy jó ideig a házon való felújítást? 

  20. 2018. Április 16. 17:54130657.

    Múlt héten volt egy előzetesben, hogy az orvos azt mondja Zsoltnak, nincs értelme a műtétnek. Nem hiszem, hogy úgy értette, magától is meg fog gyógyulni... Eddig még nem került adásba, nem tudom, miért lőnek le mindig minden poént.
    Az a gondolat futott át az agyamon, hogy Zsolt kattant be, és gyújtotta fel a Rózsát. Végső elkeseredésében, minden mindegy alapon. Nem szeretném, ha így lenne, és azt is remélem, hogy senki sem sérül meg, "csak" a bisztró lesz oda.

    És persze nekem is eszembe jutott Kristóf, hogy milyen kár, hogy már nem lakik ott. Aztán jól kinevettem magam. Mintha egy varázsló lenne, aki szerencsére épp otthon van, csak előkapja a spricnijét, és gond egy szál se.

    előzmény:
    vorii (130656)
    2018-04-16  17:11
  21. 2018. Április 16. 17:11130656.

    Beleolvastam a cikkbe - hááát - ez a tűz keletkezik...  Lehet, hogy gyújtogatás? (Vagy csak én látok rémeket???)


    Szerintem azzal akarják felhívni a  - mostanra lankadt - figyelmet, hogy többen meghalhatnak... de lehet, hogy nem hal meg senki. Azért ezt remélném! Ez a tűzeset elég durva figyelemfelkeltés. 

  22. 2018. Április 16. 16:54130655.

    Sajnos már csak egy gépem van..a kicsi felmondta a szolgálatot. Szomorú vagyok..persze volt élet a kis gép nélkül is, csak olyan kényelmes volt, varrogatás közben ott volt előttem, bármikor belenézhettem. Pláne, hogy télen a nagyszobát csak alkalmanként fűtöttük, ott van a nagy gép. Most, hogy jó az idő kénytelen vagyok ide zarándokolni..most nézünk új kis notebookot, az nekem jó, megszoktam. A jövőhéten lesz a születésnapom, majd arra lepem meg magam. 


    Jujoka babácskája nagyon aranyos, és a lánykája is nagyon kedves arcú. Én sem szoktam néha megtalálni, hova töltöttem, de már van egy módszerem, ha nem találom..és tudom, meg kell nézni, hová töltöm. 


    Azért jó lenne, ha csak ijesztgetnének, hogy meghalhat valaki..az még nem jelenti azt, hogy meg is hal. Nem szeretném. Rudi menjen vissza a családjához, Natasa találjon magához való pasit...ha Krisztián meg is sérülne az nem baj, az közelebb hozná Alízt és Krisztiánt egymáshoz..rájönnének, hogy az isten is egymásnak teremtette őket...elválna Kristóftól. ja, és lehet, hogy Kristóf is éppen arra járt és részt vett a mentésben, rájött, hogy neki a tűzoltóságon van a helye...és vissza jön Tóbiáshoz.  Ez csak az én agyszüleményem..nehogy valaki komolyan vegye. 

    előzmény:
    gerdamama (130648)
    2018-04-16  10:33
  23. 2018. Április 16. 16:37130654.

    Nagyon édes a kicsi. Sőt, már nem is olyan kicsi  Szépen tartja magát.

    előzmény:
    Jujoka (130649)
    2018-04-16  12:26
  24. 2018. Április 16. 16:35130653.

    Újra otthon? Várt már a macsek titeket - gondolom 

    előzmény:
    barackmano (130645)
    2018-04-16  06:58
  25. 2018. Április 16. 16:32130652.

    Jutka nagyon aranyos szép pici baba, és a lányod is helyes. Na látod van már Neked is unokád, tudom mennyire vágytál rá.

    előzmény:
    Jujoka (130649)
    2018-04-16  12:26

Címlap

top